JUGGLER - tipy na swingtrading.

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dana napísal:Tiež dík, super trefa, aspoň to pomohlo pri rozhodovaní na daxe. Budem rada, ak tie signály tu vydržíš dávať čo najdlhšie, možno sa bude dať z toho niečomu priučiť Zatiaľ vôbec netuším, ako sa dajú také krátkodobé predpovede robiť.
Aj ja ďakujem za kvalitné príspevky ohľadom účtovníctva a daní. Vážim si, že sa tu nezištne delíš o informácie a svoje vedomosti. Som rád, že Ti to pomohlo v rozhodovaní o DAXe. DAX som dnes videl v zisku +3%

Čo sa týka signálov, nemôžem nič sľúbiť. Špecializujem sa na akcie a futures na indexy obchodujem iba keď mám menej obchodov na akciách. Keď mi začne sezóna (od polovice októbra) , tak budem makať na akciách v jednom kuse, vrátane analýz počas víkendov. Vtedy nestíham ani prispievať a často ani pozrieť, čo je tu nové...

Takisto tie signály nezávisia len odo mňa. Technickú analýzu mi robí kamarát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal:Parada, gratulujem , jedna otazka vsetky tieto signaly co tu zverejnujes ti radi ten tvoj spominany TA guru ?
Všetky signály sú od neho. Je to môj najlepší kámoš. Prekecali sme o trhoch tisícky hodín a môžem povedať, že má veľmi unikátny, svojrázny pohľad. Každý človek je v niečom génius. On mi v TA pripadá ako Rain Man. On netrejdí, len pootvára spústu grafov z rôznymi nastaveniami a povie čo vidí. Najprv som si z neho robil srandu, no keď sme sa hádali komu lepšie vyjdú tipy, tak mi začal dávať signály. A tak som zistil v priebehu rokov, že jeho TA funguje.

Nie je to však holy grail. Druhú časť tajničky musím doplniť ja, keď urobím komplexnú analýzu a rozhodnem, či je TA v súlade s FA a PA a ktorým smerom a kedy sa treba vydať. K tomu treba byť denne na trhu a takpovediac cítiť tep trhu, náladu, očakávania. Potom musíš rozhodnúť o načasovaní a o riadení rizika. Niekedy mám signály, len ich proste ignorujem, lebo trh nie je dobrý. Inokedy treba počkať, ktorým smerom sa vydá. Má to svoje ňuansy, ale štatistická úspešnosť je veľmi vysoká. Nič však nefunguje na 100%, to je normálka. Napríklad minulého roku v lete sme mali veľmi silné signály dole a zahájil som pomerne veľký trejd. A ono to začalo ísť opačne, pričom trh stále ťahalo k signálom, no len klamlivo. Nakoniec ma trh vypiekol a miesto odbitia signálov začal robiť nové maximá.
Kámoš vravel, nech vydržím, že signály budú na 100% odbité... len nevie kedy. Posúval som SL, dával som tomu šancu, ale potom som povedal, sorry, tento trejd musím vzdať. A trh šiel ďalej, vyššie a vyššie. Bol som rád že som to vzdal. Nakoniec o nejaký mesiac-dva neskôr, tuším v októbri sa trh zosypal... všetky signály odbilo. Odvtedy som o tom veľa rozmýšlal a prijal opatrenia, špeciálne ku shortom. Nenadarmo mám pod menom napísané, timing is everything....

https://youtu.be/8e1exx6ytQI?t=10" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 668
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 70 times
Been thanked: 81 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Dakujem za odpoved , takze tvoj kamos je taky maly autista :)
Ja osobne nevidim ziadny edge na indexoch pretoze im nerozumiem , ak chces obchodovat indexy musis riesit asi makroekonomiku ved co ine vplyva na indexy co su len zhluk akcii v urcitom pomere ?
Jasne ze to treba nejak zobchodovat ved to uz nejaky rocik robis a ide ti to takze tvoj skill som nechcel spochybnit len ma zaujimalo ako to ten tvoj Rain Man robi :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Slovan_sk napísal:Dakujem za odpoved , takze tvoj kamos je taky maly autista :)
Nie je autista. Autizmus je vývojová porucha. Pri autizme človek žije sám vo vlastnom svete, pričom má problémové správanie a nechce spolupracovať. Je určitá slabšia forma autizmu, kde chýba problémové správanie a dominuje genialita – to je forma diagnostikovaná napríklad u Messiho. Aj tu je však určité emocionálne a sociálne zaostávanie. A to nie je ani náhodou prípad môjho kámoša.

Definujme to tak, že každý z nás v niečom vyniká. Buď máš na niečo super talent, alebo sa v niečom vypracuješ, alebo máš aspoň pohľad, ktorým sa líšiš od priemeru – od stáda, od davu. Nuž a on si vytvoril vlastný - unikátny pohľad na TA. Celé roky pozeral do grafov, lámal si hlavu, hľadal súvislosti.. Porovnával podklady, expirácie, timeframy a tak nejak vzniklo to, že vidí signály...Mňa vôbec nezaujíma, ako to robí. Raz sa mi to snažil vysvetliť a bolo mi z toho nanič... Nie som schopný pozerať do toľkých grafov a učiť sa súvislosti. Môžem povedať, že ja mám k TA odpor. On TA miluje a bezvýhradne jej verí... Nezaujíma ho nič iné. Ja TA len rešpektujem, ale hľadám aj iné súvislosti...
Keď rozmýšlam prečo to funguje, ťažko dôjsť k logickému záveru. Viem len to, že TA ako taká funguje, lebo veľa trejderov sa ňou riadi. A on možno našiel spôsob ako väčší hráči, napríklad hráči na parkete nazerajú do grafov. Neviem. Je to jeho vec. Jeho genialita. Pripomína mi Rain Mana.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aby som nezabudol... UPDATE.

V piatok v noci sa ozval Rain Man z novou TA. Objavil zákerný signál dole: 1865. Nemusí sa vraj vyplniť, ale asi áno.

Takže LONG odvolávam, mením ho na NEUTRAL. Uvidíme.

Zhrnutie: Signály hore 1963, 1975 a nový signál dole je 1865.

Bolo to o pol druhej v noci, CFD už nefunguje, UPRO bolo nelikvidné... Tak som zavrel aspoň XIV.
Volatilita na pokles je nebezpečná, čo sa týka držania na víkend. Na víkendy sa zvyčajne oplatí hrať naopak, na zvýšenie, na pád trhov: cez UVXY. Keď sú ovšem trhy vysoko.. Teraz nie sú.

OK. Tak sa nechajme prekvapiť. Zajtra pozatváram všetko ostatné a budem to len pozorovať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Skôr by mi pasovalo, aby najprv boli odbité aspoň nejaké signály hore a až potom ten dole, ale ktovie. Tiež teraz len čakám, či štvrtkové low na daxe vydrží.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

teraz je skor dobre byt v shorte :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7072
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 284 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:V piatok v noci sa ozval Rain Man z novou TA. Objavil zákerný signál dole: 1865. Nemusí sa vraj vyplniť, ale asi áno.
Skor to vidim na retest dna z 24.8.2015 na urovni 1830.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

cokolvek sa dnes este stane, rainman aj juggler si zasluzia od kazdeho z nas drink :)

juggler, mimochodom, spektrum autistickych diagnoz je velmi siroke, od lahkych poruch az po tazke...podla mna kazdy druhy ITckar a mozno aj trejder by splnil definiciu ;)
Naposledy upravil/-a Marcos v Po 28 09, 2015 9:26 pm, upravené celkom 1 krát.
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa matematema »

[quote="Marcos"]cokolvek sa dnes este stane, rainman aj juggler si zasluzia od kazdeho z nas drink :)kazdy treti trejder by splnil

Marcos zobral si mi to z ust, presne som na to myslel Juggler je macher 8)

Signal 1865 bol takmer odbity, mozno este dnes aj bude. A teraz by som chcel vediet nazor oboch panov co si myslia ako to pojde dalej :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Nebol čas dostať sa k tomu v kľude skôr a cez víkend prebiehal horor s dávaním do prevádzky novo- poskladaného počítača., Takže som mala bohužiaľ smolu, že som vôbec nevidela, čo tu Juggler napísal. Inak by som aspoň 1 časť vyhodila. Prišla som k tomu až poobede, ked som len narýchlo napísala názor, no asi zlý, takú tesnotku som zase až nemyslela. Ale stále na daxe šanca, že sa to môže dostať aspoň do úrovni 9 950 – 10 000, aj ked asi malá.
JUGGLER napísal: Vážim si, že sa tu nezištne delíš o informácie a svoje vedomosti.
Juggi, ved ty tu robíš to isté, len ja ked figu viem o FA na akciách a ešte ak ide o americké akcie, tak ma to až tak neoslovuje. Jednoduchšia sa zdala byť TA, ale asi iba zdala.
Tiež sa mi nejak veľmi do grafov pozerať nechce a vôbec príliš dlho sedieť pri počítači.

So signálmi samozrejme len ako doteraz, keď budeš chcieť/môcť a dokedy sa ti bude chcieť. Ja len že "možno" by to k niečomu pomohlo, ale to je veľmi otázne Len z približného kopírovania sa nedá nič naučiť. Tie odhady sú však neskutočne dobré.

Skúsenosť ako sa niekam dostávame okľukou tiež mám. Napr. ten šort okolo 11000-ky pred pár mesiacmi. Vyšli sme až na 11 800, ak by som prečkala nedočkala by som sa? Ale to som zase nemyslela, že až tak.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1875 Minimum bolo 1869. Max 1930.

Signály: dole 1865 a hore 1963, 1975

Pohľad: NEUTRAL
Kým neodbijeme 1865, tak len pozorujem. Tam som nastavil prvé nákupy. Tam začínam budovať pozície na long.

Ako som písal, v piatok pred druhou v noci som zavrel XIV a ostatné dnes.

Dnes som vlastne prespal zisky. Zobudil som sa o 10,30 a zapol PC až o 11,00...
Vtedy som zistil, že hodinu predtým útočil ES na 1930, takže okolo 9,30 bolo všetko v peknom zisku...
Lenže po 11 to už letelo dole a tak som predával nasledovne:

CFD o 11,20 pri 1922...to zodpovedá ES 1912
UPRO až o 13,00 po 52,06..to zodpovedá ES 1907(bolo nelikvidné, nevedel som predať za fair cenu)

Mohol som vybrať zisky, ale neplačem nad rozliatým mliekom. Pozatváral som všetko, odišiel z domu a počas dňa sa všetko zrútilo. A tak mám na konci dňa radosť, vybral som len malé straty.. O radosť zo strát sa rád podelím:

XIV predané ešte piatok po 24,77..teraz 23,30 (ušetrená strata cca 600)
CFD US 500 zavreté po 1922...na konci dňa 1881 (ušetrených cca 1600)
UPRO predané po 52,06..teraz ide po 49,60 (ušetrených cca 1400 )

Vybratá strata: 1200. Potenciálna strata: 4800. Ušetrených: 3600. Nádherný deň ! :D
Prílohy
CLOSING.PNG
ES monday.png
ES monday.png (9.32 KiB) 10900 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

1865 prave dosiahnuty!
matematema
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 23 12, 2014 11:04 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa matematema »

1865 prave dosiahnuty![/quote]

No Juggi uz ma kupene : ) Teraz je otazka co bude. Momentalne 1863,5 . Ak pojde europa este o nieco dolu, co asi aj pojde, mohlo by ist ES este trochu nizsie. A ked zacne europa stupat mohlo by ist aj ES hore aspon doobeda.
Ale namam gule to takto spravit. Budem sledovat DAX a pri poklese budem postupne kupovat po 1/4 planovanej pozicie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

S 1 časťou som vonku a zatiaľ vyčkávam či brať/nebrať proti tomu šort. Ale onedlho asi k tomu dôjde, veľmi presvedčivé to nie je. Už nebudem nič hlásiť.
Scany bohužiaľ, neviem vkladať obrázky a zatiaľ sa to ani nemienim učiť. Možno, ked budem zase niekoľko rokov po sebe dosahovať zisky, tak sa naučím vkladať aj obrázky. Zatiaľ v tom žiaden význam nevidím. Aj tak sa mi veľmi nepáči, aby sa tu zavádzalo podozrievanie kto komu veriť bude/nebude. Ved z toho nikto nič nemá, či niekto dosiahol zisk/stratu. Užitočnejšie sa mi zdá luštenie hádaniek, aký vývoj asi môže nastať. Ale ja v tom tápem.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1880. Min bolo 1861.

Signál 1865 odbitý.

Pohľad: opatrný LONG až NEUTRAL.

Mne chytilo CFD na úrovni ES 1865, ale vybral som teraz zisky a končím. Idem preč - bicyklovať do lesa.

Dôvodom mojej opatrnosti je, že nevidím katalyzátory na rast. Včerajší pád bol -2,4%...to nie je pád, ktorý sa vymaže len tak, cez reversal. Tak ako písal Jogo, kľudne môžeme tento týždeň retestovať 1830. Rain Man síce nehlásil žiadny signál dole, ale ja si pametám, že sme predtým mali dole 1827 a trhy sa otočili pri 1831. Čiže fyzicky signál 1827 nebol odbitý, no vzhľadom na paniku a spike dole ho Rain Man prehlásil za odbitý. Teraz cítim z Rain Mana zvláštnu nervozitu, keď vraví, že mu niektoré grafy ukazujú väčší pokles. A ja sa takisto necítim comfortable na long.
,,In dubio pro reo,, ...,, v pochybnostiach v prospech obvineného,, vravia sudcovia. Aj ja si vravím, že keď nie som presvedčený o dobrom obchode, tak radšej neobchodujem nič. Nič nemôžem pokaziť.

Prakticky teda dole signál nemáme, teoreticky však dole môžeme ísť. Môj pohľad je taký, že tento týždeň bude ťažký a volatilný a vyvrcholí makrodátami v piatok ( payrolls a nezamestnanosť ). Nejaký väčší nástup na LONG by som teda radšej presunul na budúci týždeň. Z mojích dlhoročných skúsenosti poviem toľko, že uvoľnenie napätia a rast indexov by mohol prísť z novou earnings sezónou. Tá začne cca v polovici októbra ( za 2 týždne ).
Prílohy
ES 1865.png
ES 1865.png (10.19 KiB) 10823 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

aj zakovia a par traderov co sledujem tvrdia ze dno sme este nedosiahli, nikto ale nevylucuje ani kratkodobe pohyby hore ...asi naozaj treba byt opatrny :)
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Ja to vidím tak, že ak dax neudrží 9200-ku, ak už nie terajších 9 300, potom sa môžme prepadnúť až k 8 350-ke alebo niečo pod 8000-ku, čo asi zodpovedá kociho scenáru sapko niekde okolo 1550. Zatiaľ verím, že 9 200 vydrží, ak tam dôjdeme.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ja akosi neviem prestať myslieť na to, čo tu spomenul JUGGLER, že podľa Dow Theory sme v downtrende.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal: Vo stvrtok cakam na zasobach bycie prekvapenie teda zasoby budu rast menej ako 100 bcf /kompenzacia minulotyzdnoveho medvedieho vysledku 106 bcf/ Inak reakcia trhu na tento extremne medvedi vysledok bola zaujimava, namiesto prerazenia a nove dlhodobe minima rast. Z toho usudzujem ze medvede su unavene a potrebuju oddych, takze ked nie dole tak to pojde hore. Do stvrtka 16,30 by sme mali tych 2,6 udrzaj aj za cenu falosnych prerazeni dole. Takze zaverom hladanie dna prenechame profikom a aj sledovanie trhu je zabava :)
QG long 2,586.

Nastavil som na zajtrajšie dno a ono sa začalo formovať už dnes. :wink:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1876 krátko po polnoci.

Deň skončil volatilne. Testovali sme znova 1861.
Mal som nastavený buy UPRO po 28,50. Otočilo sa to na 28,55. Takže nemám nič. Obchodujem len akcie a vyčkávam.

Uvidíme čo v stredu - posledný deň mesiaca. Bude dôležité ako zavrie mesiac.
V stredu takisto začne guľometná paľba makrodát - až do konca týždňa. V stredu v noci aj PMI v Číne...

P.S Dnes som dokončil budovanie pozícii na VMEM nákupom po 1,31. Vzápetí vyskočil na 1,40 a zavrel 1,52.
Something happens inside...
Prílohy
Tuesday29.png
Tuesday29.png (9.84 KiB) 10722 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

JUGGLER napísal: Mal som nastavený buy UPRO po 28,50. Otočilo sa to na 28,55. Takže nemám nič.
myslis 48,50 a 48,55?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Marcos napísal: myslis 48,50 a 48,55?
hej. presne tak.

Rýchly update: ES 1901

Nový signál hore 1913 a potom pozor: hrozí veľký pád.

Som mimo trhu. Platí to, čo som predtým napísal.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Dík Juggi, toto sa pochopiť podarilo, aj ked to chvíľu trvalo, kiež by to tak šlo aj dalej. Niet nad praktické ukážky, z ktorých sa to lepšie vryje do pamäti. Ale sú veci ktorým vôbec nerozumiem, tak uvidíme, či z toho sa to lepšie pochopí alebo ich možno ani nebude potrebné vedieť.

Úrovne pre sap min. 1913, 1923 – 1961
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1920.

Signál 1913 odbitý.

Pohľad: NEUTRAL

Opatrný LONG až NEUTRAL z utorka mením na čistý NEUTRAL z dôvodu zvýšeného rizika pádu. Zotrvávam mimo trhu.
Prílohy
ES od utorka.png
ES od utorka.png (11.51 KiB) 10582 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update.
ES 1892. Makrodáta slabé. Parádne to rachlo.

Rain Man dal včera signal hore 1919 a signal dole 1875.
Ten hore odbilo a ideme na dolný.

Takže pohľad: SHORT až kým neodbije 1875. Potom sa uvidí.
Prílohy
ES after payrolls.png
ES after payrolls.png (10.91 KiB) 10517 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

update: ES 1942 ... minimum bolo 1883

Short neodbil signál 1875. Obrátilo sa to na 1883. :roll:
Výpredaj sa obrátil do nákupov - trh premenil slabé dáta na výhodu: Fed nemá dôvod dvíhať sadzby
Nákupná vlna prešla do rally, keď po znížení počtu vrtov stúpla cena ropy, čo navodilo nákupy v energetickom sektore.

Pohľad: NEUTRAL
Staré signály hore sa stávajú aktuálnymi: 1963 a 1975
Dole však ostal neodbitý signál 1875

Komentár: ťažko odhadnúť, čo sa bude diať. Trh má chuť ísť hore - blíži sa výsledková sezóna a s príchodom októbra začal historicky najvýnosnejší kvartál. Predikcia, že trh vyrovná straty do konca roka je stále v hre.
Dnes som ostal vypálený na všetkých frontoch: nechytilo mi nastavený long na úrovni ES 1875, chytilo mi len 100 kusov APIC po 8,50 ( zavrel 9,70) a vďaka depresii na trhu som sa vzdal akcií PRGS nakúpených po 22. Tie potom vyskočili na 24. Dnes som pracoval zadarmo.

Vyhliadky: Budúci týždeň vyzerá byť relatívne pokojný. Hladinu môžu rozčeriť makrodáta v pondelok o 16,00 (ISM) a nič iné dôležité nevidím. Ak to teda v pondelok otvorí OK a prežijeme dáta o 16,00..tak by to hádam mohlo uptrendovať ďalej k horným signálom. Ten neodbitý dolný 1875 ma však bude znepokojovať...
Prílohy
ES after payroll finish.png
ES after payroll finish.png (10.88 KiB) 10462 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Tvoriaci sa rozširujúci trojuholník, kde každá z vln musí byť väčšia ako predchádzajúca vlna. Skladá sa z piatich vln-A-E – vlna E môže preraziť aj dolnú trendovú čiaru. Až po dokončení vlny E by malo prísť o skutočný pokus o odraz nahor. Tak uvidíme, či to tak nejak bude.

http://postimg.org/image/gg7qs19kx/" onclick="window.open(this.href);return false;

Horšie s daxom, tam je to nejaké divné. Ako sa to zapasuje s týmto vývojom
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Len nabudúce, neviem, či bude nejaký obrázok. Decká nie sú doma a kým som dcére na diaľku vysvetlila, čo od nej chcem. tak sme mali toho obidve dosť. Ale už mám sľub, že mi to nabudúce ked prídu domov ukážu. Vraj to nie je ťažké a doteraz mi to fakt netrebalo vedieť. /ale tie zisky ešte nemám/ :) Oveľa jednoduchšie je napísať pravdepodobne ideme k 2040 a potom 1850 príp. nižšie. Ale tak pre lepšiu predstavu.
Mne ukazuje ten obrázok nejak zväčšene, tak treba posunúť, aby bolo vidno D a E.
Juggi a teraz ked pohyb dole by mohol prísť cez tú vašu earnings, kde to určite jednoduché nebude určovať medzizastávky, tak teraz by nemalo byť "nič nesľubujem". Ja sa to chcem nejak naučiť aj ked to je nadlho a snad nebude také hrozné hodiť len tie čísla, nech vidím, či asi zmýšľame rovnako. Tie domáce úlohy sú perfektné , ked treba hľadať ako sa asi môžme k nejakému číslu dopracovať. Nevedela som ani ako trojuholník označiť a len ked ten dolný signál napovie, že podme na to od konca, ako zrazu všetko do seba pekne zapasuje. Posledné dni, mi dosť veľa dali, aj ked som z toho unavená. Ešteže zajtra je tiež voľno.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Komentár k obrázku
Pravdepodobne nepôjdeme až na 2040 a vlna E prerazí dolnú líniu. /nepravidelná varianta/.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dana napísal:Komentár k obrázku
Pravdepodobne nepôjdeme až na 2040 a vlna E prerazí dolnú líniu. /nepravidelná varianta/.
Aj MartinUS v príspevku spomína, že to pôjde bud hore (wedge) alebo dole (double bottom).
Mne je v podstate jedno, čo si kreslia technici. Z toho sa nenajem. Ani oni - ver mi. Pokiaľ sa nenaučíš mať na trh komplexný pohľad a pokiaľ nenájdeš vo svojom pohľade štatistickú výhodu a pokiaľ sa nenaučíš staviť na tú výhodu vo vhodnom čase a takisto vybrať zisk vo vhodnom čase, tak Ti celá TA bude nanič. Turek študuje TA možno 20 rokov a neurobilo to z neho super tradera. Martin má super analýzy a komentáre a všetko je ,,dle AOS,,...ale nájdi na webe performance jeho fondu a zistíš, že za tri roky vyhorel. Proste všetko ber z ohromnou rezervou a neupadni do presvedčenia, že v štúdiu TA je nejaké tajomstvo úspechu. Nemrhaj energiou...stačí ked rozumieš tomu o čom píšu a čo kreslia technici. Stačí ked porozumieš základom. Radšej študuj sama seba a hladaj originálne riešenia. Vy ženy máte svojský pohľad, často lepší než my muži a keď ťa to bude baviť, môže to byť tvoja výhoda. Všimol som si, že si schopná longovať a hneď otočiť do shortu... neveríš si, alebo často meníš názor ....presne to som robil ja , ked som začínal. Toho sa zbav. Trading je ako šach..každý ukvapený ťah môže znamenať prehru. Vyhrávaš, ked si chladnokrvná a myslíš na jeden-dva ťahy dopredu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Marcos »

JUGGLER napísal: Pohľad: NEUTRAL
Staré signály hore sa stávajú aktuálnymi: 1963 a 1975
Dole však ostal neodbitý signál 1875
Ahoj Juggler, oba signaly hore odbite, das nam kratky update alebo aspon signaly? :) Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1971.
Signaly 1963 a 1975 odbité.

Aktuálna situácia:
- dole ostáva starý neodbitý signál 1875
- hore máme staré: 2018 a nad 2100

Pohľad: nemám momentálne žiadny , lebo netrejdím. Dávam si voľno pred novou sezónou, ani neviem čo sa deje.
Aj zajtra budem celý deň preč, takže sa v tom nešprtám. Rain Man sa tiež neozýva. Podľa grafu ideme do boku, takže bude záležať na katalyzátoroch. Pokial sa dobre pametám tak dnes začalo dvojdňové zasadanie Bank of Japan, tak jeden z katalyzátorov na long by mohlo byť ďalšie kvantitatívne uvolnovanie zo strany Japonska. Forexáci by mali vedieť aká je pravdepodobnosť....
Prílohy
ES ut.png
ES ut.png (9.3 KiB) 10228 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2007 (max bolo 2014)

Rain Man upresnil signál hore na 2016. Teraz má nový na 2012.

Dnes sme preberali TA... situácia je momentálne patová... Ani hore, ani dole.
Trh zjavne nevládze a potrebuje konsolidovať...z technického hľadiska je viac zrelý na korekciu ako na ďalší rast.
Najpravdepodobnejšie je, že odbije signály 2012 a 2016 a potom by mohla prísť korekcia.

Uvidíme, čo prinesie ďalší týždeň. Vzhľadom na to, že mne začína akciová sezóna (včera urobila earnings výkop Alcoa...bola slabá), nebudem mať čas venovať sa iným veciam ako akciám. Komu sa však chce, môžete tu pridávať prehľad očakávaných kurzotvorných eventov a ja sa pokúsim dávať aspoň hlavné signály.

Teraz dám prehlad toho, čo nás čaká ďalší týždeň. V prvom rade to bude prvá séria kvartálnych zverejnení od veľkých bánk. K nim sa postupne pridajú ostatné giganty a za dva-tri týždne budeme v obraze, ako sú na tom fundamenty amerických firiem.

Čo sa týka eventov a makrodát, stačí pozrieť na forexácky kalendár, kde hlavné eventy sú označené červenou a stredného významu oranžovou: http://www.forexfactory.com/calendar.ph ... oct11.2015" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže teraz cez víkend bude zasadanie IMF.
Pondelok: traja z FEDu prejav
Utorok: dáta z Nemecka, Číny
Streda: americké PPI a retail sales
Štvrtok: americké CPI, claims, Philly Fed,
Piatok: americký Consumer Sentiment a iné dáta.

P.S. Dnes som začal budovať nové pozície na APIC. Prvá várka po 10,12. Aj insideri sú v nákupnej nálade. Ale pozor, technicky môže korigovať ešte viac. Na druhej strane - akákolvek pozitívna správa a bude breakout 11.
VMEM som uzavrel v zisku nad 1,70. Včera v noci však vyšla nenápadná správa o nových kontraktoch a tak opäť začínam budovať pozície pri 1,70. Má výbornú TA i fundamenty na pozičný rast.
Držím aj plyn kde som v miernej strate. Teraz ide po 2,52. Zásoby boli menšie ako sa očakávalo, vrty klesajú, dolár oslabil, zima sa blíži...vyzerá to tak, že rast ceny je len otázkou času. Pozorne sledujem príspevky od OCH.

Pekný víkend.
Prílohy
ES aktuálne.png
ES aktuálne.png (10.65 KiB) 10152 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Peter Em »

žeby "fundamenty na pokles" ?

(Tabuľka v článku)
Prieskum medzi CFOs: ako sa menili ich rastové očakávania v priebehu roka (nadol samozrejme)
http://www.investicniweb.cz/2015/10/2/a ... rettyPhoto" onclick="window.open(this.href);return false;

alebo napr. toto:

http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-tr ... -ctvrtinu/" onclick="window.open(this.href);return false;

uvidíme
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1990. Max bolo cca 2015.
Takže signál 2012 odbitý a signál 2016 asi tiež (uvidím, čo povie Rain Man).
V piatok mi dal signal dole 1999 a odbilo ho ešte ten istý deň. Potom vyhlásil, že ,,na dnešnom low ostal neprerazený support aspoň ja ho tam mám , takže 1999 by mal ešte platiť,,. A hľa, ten signál odišiel až dnes.

OK. Pametáte sa, čo som písal v eventoch na utorok? Dáta z Číny a Nemecka.
Takže dnes to katalyzovali dole presne tieto dáta, hlavne Čína. Dnes ma takisto zaujal článok o tom, že práve začína tretia etapa veľkej finančnej krízy: prvá bola americká v 2008-2009. Druhá, ked sa z USA preniesla do EU (zhruba 2011-2012). A teraz začala tretia: ČÍNA (resp. emerging markets).

Uvidíme (povedal slepý).

Výhľad zatial neupdatujem... platí to, čo som napísal naposledy: Trh zjavne nevládze a potrebuje konsolidovať...z technického hľadiska je viac zrelý na korekciu ako na ďalší rast...odbije signály 2012 a 2016 a potom by mohla prísť korekcia...bla bla bla
Prílohy
ES ut 13.11.png
ES ut 13.11.png (9.03 KiB) 9957 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1990
Starý signál hore 2016 platí (pozor, môže ostať do vzdialenej budúcnosti )
Dole jeden nový 1945 a starý neodbitý 1875.

Neutral. Z rizikom pádu.

Rain Man zdôrazňuje, že AAPL je na pokles..AAPL zverejňuje 27.10...o 2 týždne.
Vzhľadom na obrovský podiel Apple na trhu je možné, že v tom období padne celý trh. Samozrejme, ak nespokojnosť zo zverejneniami ostatných gigantov bude narastať...

Zatial sa mi trhy nepáčia, ani zverejnenia, takže sa budem snažiť zbaviť všetkých akcií. APIC som práve predal celý v zisku nad 400. Predávam aj VMEM. Podržím plyn a penny stocks.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1985.
Hore starý signál 2016
Dole nový 1968 , ďalší 1945 a starý 1875.
Prílohy
ES str 14.10.png
ES str 14.10.png (9.17 KiB) 9872 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa Dana »

Dík Juggi za nové pohľady, veľmi si toho cením. Dúfala som, že ten starý horný signál ostáva v platnosti, lebo zatiaľ šort kúpený nemám, ale potom čo si napísal, už teda neviem.
Ak má z cesty nahor ešte niečo byť, malo by sa to už ukľudniť a začať pomaly stúpať. Ak najprv odbije tú 1968, čo teda možné je, už je to akosi príliš, aby som ešte verila v nejaké vyššie high 2016-2018. Aj ked burza sa vie niekedy postarať o všetko.
Indexy sa zatiaľ zelenajú, ale či dokážu vydržať aspoň 2 - 3 dni...
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15826
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1043 times
Been thanked: 1403 times

Re: JUGGLER - tipy na swingtrading.

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 2019.
Signál 2016 odbitý.

Signály hore: žiadne ( máme kopu nad 2100, ale tie zatiaľ nehrajú rolu )
Signály dole: 1968, 1945 a 1875.

Trh sa ukludnil po zverejneniach bánk ako GS, C, KEY, USB a optimizmus sa pretavil do uptrendu. Samozrejme, short covering takisto zohral svoju úlohu.

Pohľad: NEUTRÁL až SHORT

Darmo máme pekný uptrend, signály naznačujú pád. Dávam neutrál len preto, lebo taký pekný uptrend sa nemusí otočiť ihneď. Bude treba katalyzátory. Všetko sa zrazu ukľudnilo... Že by ticho pred búrkou? Uvidíme. Zajtra je piatok, tak možno budúci týždeň...
Prílohy
ES stv 15.10.png
ES stv 15.10.png (9.21 KiB) 9817 zobrazenia
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"