Žiadosť o úver.

Nehnuteľnosti ako alternatíva k (ne)existujúcemu slovenskému akciovému trhu. Hypotekárne úvery - na bývanie aj investovanie.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Potreboval by som od Vás poradiť, keďže do tohto absolútne nevidím a nikdy som úver nepotreboval (chválabohu).

Kamoš chce začať podnikať. Úver by potreboval tak na 30-40 tisíc. Ako to je s úverom ? Plánuje v práci dať výpoveď a tak žiadať o úver. Keďže som písal, že do tohto absolútne nevidím a logicky nezamestnanému banka len tak peniaze nedá, tak bude musieť niečím ručiť ? Alebo ako to prebieha ? automaticky ho pošlú do rite ?
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa rmaly »

no, rozhodne by som asi najskor skusil uver a potom odisiel z prace... a inac to si tak veri, ze sa mu bude darit (nespochybnujem, len sa pytam)...
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Tak asi si verí :)

požiadať o úver práveže nemôže, lebo plat má nastavený na minimálnu mzdu. A keby požiadal šefa o zvýšenie, tak by sa ho pýtal, že prečo ho chce zvýšiť atď, tak by musel vysvetľovať atď,... a to by ho šef vyhodil hneď. Tak rpeto sa pýtam a zisťujem ako to potom je, ak nezamestnaný (alebo už so založenou sro) by chcel úver ? Vie tu niekto poradiť? :)
Naposledy upravil/-a Leon v Št 12 11, 2015 10:16 pm, upravené celkom 1 krát.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Istiach »

rmaly napísal:no, rozhodne by som asi najskor skusil uver a potom odisiel z prace... a inac to si tak veri, ze sa mu bude darit (nespochybnujem, len sa pytam)...
Uz si chudak nikdy nenajde pracu, opusti ho zena, vypadaju mu vlasy a skoci na lavicke s lacnym vinom.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa rmaly »

no, Istiach, verim tomu ze vacsine hrozi ze tak skonci...

Asi si to myslel ako srandu, ale tak si povedzme, ze realne ked niekto robi teraz za minimalnu mzdu a nema nasetrene 30-40 litrov na podnikanie (potrebuje uver) a odide z prace, tak vcelku logicky mi z toho vyplyva, ze je to dost velke riziko...
V kazdom pripade proti gustu ziaden disputat...
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Neriešte aký má teraz plat :) On má nastavenú minimálnu mzdu schválne kvôli odovodom zamestnávateľa. Plat ma o dosť väčší. ;) Len práve nemôže požiadať zamestnávateľa aby mu ho zvýšil, lebo sa bude pýtať prečo a začo a načo, a nedajbože ešte niečo bude tušiť, že chce dať kamoš budúci rok výpoveď, tak ho vyhodí skôr. Preto zisťujem ako to bude mať potom. Či je lepšie už mať založenú sro, či bude musieť ručiť (asi určite áno), alebo čo :) Neriešte zbytočnosti :D
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Istiach napísal:Uz si chudak nikdy nenajde pracu, opusti ho zena, vypadaju mu vlasy a skoci na lavicke s lacnym vinom.
:D :D

ale uplne vazne, bez dokladovania prijmu mu dnes neda nikto ani 50 centov. A samozrejme zalozit nieco musi. Kedze chce zalozit novu firmu, nema dokladovat ake vysledky a to znamena, ze ako firma nedostane vobec ziaden uver. Musi si ho teda zobrat ako fyzicka osoba, vydokladovat prijem (minimalka nestaci) a zalozit nejaku nehnutelnost na byvanie
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Myslel som si že to bude presne tak, len som mu nechcel zbytočne hovoriť hlúposti. Čiže ostala akurát tak nebankovka ...
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Istiach »

Alebo investor
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Ešte sa spýtam, Peter,... ak by mal dostačujúci príjem na poskytnutie úveru, bude musieť takisto založiť nejakú nehnutelnosť etc ? Alebo je to až od nejakej výšky (typu) úveru ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

bez rucenia nehnutelnostou moze byt spotrebak alebo uver zo stavebnej sporitelne. Spotrebak je s urokom tak od 6% pri velmi dobrom prijme. Inak to moze byt aj 10% a viac. Uver tak max 15-20 tisic, ale to by musel byt prijem ako hrom a uveritelny, tz. nie ze tri mesiace u kamarata. Takze nerealne.

Uver zo stavebka pre samostatneno ziadatela bez rucenia nehnutelnostou tiex max okolo 15-20 tisic a funguje to tak, ze najprv musis 12 mesiacov sporit mesacne minimalne vysku buducej splatky. Urok okolo 5%
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Ok, ďakujem veľmi pekne za info ;)
smrekovica
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 31 05, 2011 2:18 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa smrekovica »

Som tu už asi po funuse, ale skúsim.
Úver pre začínajúcich podnikateľov (aspoň v zmysle podnikateľského úveru) zo slovenských bánk ponúka len SLSP:
http://www.zacinamepodnikat.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Malo by to byť do 50 000€, teoreticky bez zabezpečenie s úrokom okolo 9-10%, bližšie podmienky nepoznám.
Okrem toho poskytuje úvery pre začínajúcich podnikateľov aj SBA (Slovak Business Agency - tá s kauzou Techmatch), je to kvázi štátna agentúra, mikroúvery sú do 50 000€, z toho čo viem do cca 10 000€ iba na osobné ručenie, nad 10 000€ ručenie formou hnuteľného/nehnuteľného majetku. Úrokové sadzby sa pohybujú priemerne okolo 4,5%.
http://www.sbagency.sk/mikropozicky" onclick="window.open(this.href);return false;
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

Ešte po funuse nejdeš, kamoš to ešte nerozbehol (možno ani nerozbehá, nejak mu už ten entuziazmus padol :D,... špekuluje už nad niečím iným, vieš ako to mladý :)). Dám mu ale vedieť. Dík za info :)
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Rokosák »

Kolko investuje kamos z vlastnych zdrojov?
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Žiadosť o úver.

Príspevok od používateľa Leon »

obávam sa že nič :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Nehnuteľnosti / Nemovitosti, Reality, Hypotekárne úvery"