Zemný plyn, UNG, NG

Komodity a komoditné akcie - ropa, energie, drahé kovy, zlato, striebro, priemyselné kovy, ťažobné spoločnosti
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Chamuel
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Po 01 09, 2014 4:36 pm

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Chamuel »

Ano cez CFD. Aké sú výhody obchodovania cez QG? Ďakujem :)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Chamuel napísal:Ano cez CFD. Aké sú výhody obchodovania cez QG? Ďakujem :)
Ja moc CFD nepoznam, takze mi je tazko strucne a jasne napisat vyhody nevyhody. Sak pozri niekde na webe CFD vs. Futures. A hned budes v obraze. Alebo aj tu na fore/serveri v nejakom inom vlakne sa to hadam uz rozoberalo.

Ja idem Futures, preto lebo je to jeden pekny centralny regulovany trh. Podobne aj brokeri cez ktorych idem Futures su v USA a tak nejak su tiez pod dozorom. Obcas sice nejaky zbankrotuje ale je to vynimocna situacia a vacsinou aj ked niekto zbankrotuje tak nejake peniaze sa zachrania. Tiez Moj futures broker na mne nezaraba cez spread ale cez pevne jasne urcenu proviziu (v pripade QG okolo 2.5$, NG cca za 5$).
Ked sa cena QG pohne o 0.100 $ tak ja v pripade zisku pridem ku 250$, v pripade straty stratim 250$ na jeden kontrakt.

Noo ak netusis co su futures, tak sup sup vygoogli nejake zakladne info a hned ti to bude jasne.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

takze len v skratke, lebo tento tyzden som svihak lazensky...
cisla sa nemenia 91,82,57,58bcf to posledne neviem skonfrontovat oproti 5.rocnemu priemeru nemam tu svoje poznamky.Ale tie tri predtym idu in line s minulymi predikciami, takze trh sa utesnuje drzim stale long. Inak pri dennom range trhu max 100 bodov ,teraz ani to nie je platil 15+15=30 za obchod katastrofa ,platis cez30% poplatok brokerovi ked si ides po 100 bodovy profit.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Plyn -2%. Predtým +2%

Natural gas inventory showed a build of 100 bcf vs expectations for a build of about 92 bcf.

Working gas in storage was 3,733 Bcf as of Friday, October 9, 2015, according to EIA estimates. This represents a net increase of 100 Bcf from the previous week. Stocks were 447 Bcf higher than last year at this time and 168 Bcf above the 5-year average of 3,565 Bcf. In the East Region, stocks were 16 Bcf below the 5-year average following net injections of 51 Bcf. Stocks in the Producing Region were 168 Bcf above the 5-year average of 1,132 Bcf after a net injection of 38 Bcf. Stocks in the West Region were 17 Bcf above the 5-year average after a net addition of 11 Bcf. At 3,733 Bcf, total working gas is within the 5-year historical range.

P.S. polovicu pozície som predal v miernom zisku ked to bolo v preopen +2%. Zbytok som nastavil na sell 2,59 a odišiel. Maximum bolo 2,575.. takže mám smolu. Polovicu pozície držím ďalej. Priemer mám 2,55..cena teraz 2,47.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Noo ja som sa QG zaciatkom tyzdna zbavil na nule. Potom som cakal ci to pojde na 2.47 pred zasobami (skoro sa podarilo). Vcera pred zasobami to uz bolo vysoko tak som nic neriskoval a dobre spravil :)
Vecer pred zaverom som ale uz neodolal a znova za 1xQG za 2.455 vstupil. Tak uvidime co bude cez vikend. Nejake poriadne mrazy na nich americanov! ;)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date:

minulo tyzdnove zasoby dopadli katastrofalne +100 bcf, co si odskakal novembrovy kontrakt a testovali sme dno 2,4 usd . Vyzera , ze aspon do novych zasob vydrzalo. Cisla na dalsie tyzdne 83,53,55,39 poukazuju na utesnovanie trhu v prostredi teplej jesene. Zatial vsak sa zmena pocasia na dva tyzdne dopredu necrta a predikcie su na pokracujuce teple pocasie. Problem vidim v bliziacej expiracii novembra /28.10.2015/ a velkym spredom medzi decembrom. November ked to pisem je 2,47 usd a december 2,68usd . Cash sa potaca okolo 2,4 usd. Kludne to moze dopadnut , ze november vyexpiruje pri tychto cenach 2,4-2,5 a december potom klesne blizsie ku cash. Ja ale predpokladam , ze november vyexpiruje blizsie k terajsej decembrovej cene. Minimalne 3 zverejnenia / ak sa potvrdia /su bycie , to posledne menej ale to je daleko a aj pocasie pre neho je este daleko. V tabulke ktoru prikladam je vidiet , ze produkcia plynu uz nejaky mesiac nerastie,pomaly sa to preklapa k tesnemu trhu. Velky problem je El Nino. Vsetci cakaju nadpriemerne teplu zimu, ale ja si myslim, ze pocasie si aj tak urobi co chce. Tak dopredu neobchodujem . Ostavam v longu na novembri 2,530 usd, zatial nevidim dovod na vystupenie z tohto longu , cisla s/d su dobre.
Prílohy
ngproduction.PNG
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

El Nino veru bude tento rok extra velky. Tj. jeho vplyv. Kazdy tyzden o tom niekde citam pocujem. No ja som sa vcera novembroveho QG zbavil s minimalnou stratou par minut po zasobach ked to opat nespravilo ziaden poriadny skok hore. A dobre som spravil, nasledne to slo zase celkom dole.
Dnes skusim long decembroveho kontraktu ak sa podari nastupit este trochu nizsie, okolo 2.540 by som bral.
A potom by uz konecne mohli jedny zasoby konecne aj hore ist. Od polovice augusta plyn ide len dole.
Aj ked teda sa trochu obavam ze prave kvoli El Nino si tu s tymi nasimi longami koledujeme celkom.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date:
nastal obrovsky vypredaj a medvedia panika pred teplou zimou. Trh je momentalne vo faze ignoracie fundamentov a margin cally , hlavne dnes skoro -10% pokles ceny ho tahaju nekontrolovatelne dole. Cakal som malu rely pri expiracii novembra no zatial sa deje opak, mam cas do zajtra, ked mi expiruje mini plyn. Hladal som dovod takeho prudkeho poklesu a predpokladam , ze som ho nasiel. Majitelia zasobnikov plynu, odmietli skladovat plyn, o casti zasobnikov, rozhoduju totiz sami. Ako sme sa dostavali k maximu , tak sa naplnili kvoty dane statom a oni sa chopili iniciativy a zatlacili na ceny producentov , za ktore skladuju plyn.Prestali ho pri vyssich spotovych cenach odoberat a cash sa prepadol. Toto bude trvat este asi 2-3 tyzdne kym nepride k cerpaniu zasob. Fundamenty sa nemenia a trh sa dalej utesnuje a to v prostredi velmi teplej jesene. Mimo ceny nevidim dovod opustit long. Jedine co mi chyba je cas aby sa fundamenty ukazali. Takze zajtra v strate prerolujem na marec alebo april, este uvidim. Ak sa nepotvrdia predpokladane fundamenty v tvrdych cislach z obchodu vystupim v nasledovnych tyzdnoch.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Chris »

od 2.20 som v tom s tebou :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Chris napísal:od 2.20 som v tom s tebou :)
Zdar OCH, ja som velmi uspesne vstupil na long uz v piatok cez QGZ5 na 2.530. No neodolal som, co na to viac poviem. Dnes kukam ze 2.330 teraz doobedu. Kvalitna kupa. No ale sak nevadi. Pockame co sa bude diat a ci panika bude dalej pokracovat.

Ta info zo zasobnikmi to je celkom pekne. Zachvilu z toho bude nejaka kovbojka stylu ze budu pustat plyn do vzduchu, nie? :lol:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

prerolovane exit november 2,060 strata 470 bodov nakup april 2016 2,500
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Chris »

yup, ale ja som to vstupil cez oandu a tie ich CFD na natgas, nie priamo cez futky a oni tam maju akesi "svoje" ceny, preto sa mozno 2.20 moze zdat super, len oni sa lisia. Teraz je napr. 2.206
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

urcite je ta cena 2.206? teraz
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa Chris »

Oanda si cenu CFD pocita z futky, nejako specificky, vid screenshot....

https://www.dropbox.com/s/s0lt5iu5sdluj ... 1.png?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Tak toto by som urcite neobchodoval, cenotvorba lubovolna... Na trejdenie plynu sa daju pouzit aj tieto intrumenty.
UGAZ pre bykov
DGAZ pre medvedov
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

osamely chodec napísal:prerolovane exit november 2,060 strata 470 bodov nakup april 2016 2,500
Jedna otazka. Preco si to preroloval az na april 2016 (NGJ6?)? Tj. ze preco nie na najblizsi kontrakt?
Preco sa pytam? Ked zoberiem, ze napriklad cena Z5(dec) kontraktu zletela nedavno (close 20.okt) z 2.671 az na 2.361(close 27.okt), tak to je rozdiel -310bodov.
Ale cena apriloveho (NGJ6) kontraktu v rovnakom obdobi zletela menej: z 2.673 na 2.473, tj. rozdiel len -200bodov.

Tj. mam pocit, ze tym prerolovanim v takomto pripade (ak by si roloval na close cene 27.okt) by si teoreticky stratil 110(310-200) bodov, nie? Ci ma moja intuicia zle vedie? Lebo cakal by som, ze ked sa tento pokles otoci, tak aj ta otocka bude vacsia prave na tom najblizsom kontrakte.

Ale tak to ja si myslim len. A kedze ma to napadlo len dnes poobede a bez nejakej analyzy, tak mozno trepem aj sprostosti :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

roloval som na april, z dovodu, ze momenalne trh ignoruje fundamenty a chcem ziskat cas na ich prejavenie sa. Samozrejme ak budem vidiet , ze terajsia tesnost trhu sa straca, zoberiem stratu. Teraz je tesne po zasobach , ktore ukazali dalsiu tesnost trhu , ale medvede to v pohode predavaju...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Tak dalsi pokles. Zasoby vcera presne hadam jak minuly tyzden. Mini pohyb hore na par minut, potom dlhsie vahanie a na konci dna uz jasny dalsi pokles. No takto nam to rastie akurat do zeme :)

Noo a teda, ze ako velmi to moze klesat? Tazko povedat, ale nasledovny graf ukazuje ze niekde okolo 1,9$ (april 2012) by mohlo byt prve minimum?

Ha inak to je hadam prvy krat co pozeram nejaky graf futures za 25 rokov.
A trochu mi to zacina pripominat nejaky ten graf nejakej tej ruzovej akcie co som tu videl o tom siahodlhu diskusiu v inom vlakne.
Prílohy
NG-PinkWayToGo.png
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date:
plynovi byci a ja s nimi sme od medvedov dostali poriadnu lekciu. Na taky rychly a prudky vypredaj , ved este na zaciatku oktobra bol cash 2,5 usd a teraz sa usadil na cene 1,9 usd vplyvalo viacej faktorov,je to ich subeh. Preplnene zasobniky typu salt, uzatvaranie velkych pozicii v panike pred zimou typu EL Nino, velmi tepla jesen v USA. Hoci je trh fundamentalne tesny ak ho ocistime od vplyvu pocasia, koho to zaujima . Cena pada. Napr. normalne teploty pre teraz zverejnovany , teda minuly tyzden su 98 TDD skutocne hodnoty su 78 TDD , teda 20 menej /20%/ . Minulu jesen sme mali tyzden s 77 TDD a vtedy bolo plnenie zasobnikov 92 bcf , teraz pri cca tom istom TDD 78 ja ocakavam plnenie zasobnikov len 58 bcf, co je rozdiel 34 bcf, teda 34/7=4,8 bcf denne je trh tesny. No aby sa to prejavilo, musime dostat aspon normalne teplotne pomery a tie zatial nie su. Ak El Nino nenadobudne v zime katastroficke pomery , lebo cena je riadne prestrelena dole, ceny sa zotavia. Minimalne jarne a letne ceny na urovni 2,40 USD su nerealne pre uspokojive plnenie zasobnikov. Drzim moj long.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

No ja ten svoj jeden QG long drzim tiez furt. Hadam uz aj mesiac? No velmi dlho sa mi zda. Kukam teraz, ze uz 4x zasoby za sebou dopadli tak, ze to v ten den slo dole. Tak hadam piaty krat za sebou to uz tak nebude, nie? :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

UP DATE :
pocasie stale nici plynových bykov napisem len pre ilustraciu odchylky od normalu za tyzne dozadu , minuly tyzden -30%
predtým -26%,-10%,0. Cize zatial je velmi teple pocasie, ak pozeram na samanske :)/meteorologicke/ modely,tak zmena aspon na normal sa crta po 20.11.2015. Tak uvidíme. Ak sa vplyv El nina bude drzat ako je to nastavene teraz, tak zimne mesiace budu konvergovat pri expiracii k 2,0 usd , cash ich bude viest. Nic pozitivne pre bykov. Ale ak pocasie bude aspon trosku podobne normalu , ceny sa zotavia a to velmi prudko. Nadalej drzim long na april 2016.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date
pocasie nici plyn zatial dokonale /aspon testujeme low/ posledných 5 tyzdnov dozadu odchylka pocasia od normalu cez -20%. Aj stvrtove zasoby budu odzrkadlovat tyzden z -20% odchylkou TDD od nornalu , ale je to uz pokrok pred týzdnom bolo az -43%.Takze cash osciluje medzi 2,0 az 2,1 usd. Ako som pisal minule poacasie sa nimimalne aspon znormalizuje od piatku 21.11.2015. Takze uvidíme aka bude sila bykov , kam to az potiahnu, lebo teraz maju tromfy v rukach.Vyroba klesla pod urovne s pred roka , spotreba na vyrobu el. energie sa drzi nad +25% vs min. rok. Trh je urcite tesny ak uvazujem normalne pocasie. Tiez pomahaju nizke ceny ropy, pretoze so znizovanim tazby ropy umerne klesa produkcia plynu, ktory je vlastne odpad pri jej tazbe.Teraz sa zraky upieraju na decemberove predpovede pocasia.Ja vidim aspon do 2.12.2015 od tohto piatku nornalne alebo chladnejsie pocasie to teraz bude drzat medvedov v brlohoch. Takze , kto si chce plyn aj obchodovat , mozno by stalo za to skupovat take prepady ako, sme videli vcera. O cakavania na stvrtkove zasoby su okolo +20bcf moj nazor +13bcf , co by bolo bycie prekvapenie.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Working gas in storage was 4,000 Bcf as of Friday, November 13, 2015, according to EIA estimates. This represents a net increase of 15 Bcf from the previous week. Stocks were 404 Bcf higher than last year at this time and 207 Bcf above the five-year average of 3,793 Bcf. At 4,000 Bcf, total working gas is above the five-year historical range.

Uvažujem o longu pri 2,40 JAN.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

nie zla idea http://www.wunderground.com/blog/SteveG ... on-the-way" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

osamely chodec napísal:nie zla idea http://www.wunderground.com/blog/SteveG ... on-the-way" onclick="window.open(this.href);return false;
A preto cena zamierila tak dole teraz vecer? :D
Ja furt v longu. Takto dlho som v zivote ziaden kontrakt nedrzal. To som zvedavy ako to dopadne.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

https://www.youtube.com/watch?v=GqK1_S47jak" onclick="window.open(this.href);return false;

ale teraz vazne, problem je ze ta zmena pocasia sa bude prvy krat reportovat az 3.12.2015 . Trh je extremne naladeny na medvediu stranu , vyvodzujem to z vcerajsej reakcie na bycie data a tak sa bycie data uplne ignoruju a do popredia sa dostavaju tie medvedie. Tym vcera kraloval udaj magicke historicke zasoby plynu +4000 bcf . Pre ilustraciu . Vcera zverejnovany tyzden mal 104 TDD a zasoby boli +15 bcf. Ked sa podobny TDD vo vyske 106 zverejnoval v aprili 2015 zasoby rastli +63bcf.Toto sa uplne ignoruje a trh viac zapocitava EL NINO , aj vcera malo byt normalne TDD 125 a bolo len 104.No zima este ani nezacala a uz je zapocitane ze nebude.Na predikcii pocasia na dva tyzdne dopredu konecne vidiet nadnormalne TDD a to bude pre mna skuska mojich dat tam by sa mala naplno prejavit skryta tesnost trhu. Takze zverejnenia v 49 a 50 tyzni su dolezite. Este su moznosti, ze sa mylim a niekde robim fatalnu chybu, alebo, ze pre pohyb ceny su hodnoty dodavky a spotreby nepodstatne a rozhoduju ine parametre. Zatial moj long drzim.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Z velkou pravdepodobnosťou sa nemýliš . Trh len potrebuje zmeniť náladu. Ked sa trochu ochladí, všetci zabudnú na El Nińo a zavládne býčia nálada. A short covering - ten mám najradšej. Ty proste vidíš dopredu to, čo trh ešte len objaví. Dôležité je len správne načasovať vstup.

Teraz je cena (JAN) 2,345 a to je pre mňa správny čas na:

1. začatie budovania pozície ( ja začínam 1 kontraktom a dokúpim ešte 2-3 keď to bude klesať)
2. alebo to sledujem a keď sa pokles zastaví, v obrátke načasujem vstup ( s tým sa nerád otravujem, radšej nastavujem cenu a dokupujem ). Ked to nevyjde, tak po tretom dokupe si stanovím SL.

Díky za updaty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Inak tento piatkovy report 19h00 (http://www.forexfactory.com/news.php?do=news&id=567039" onclick="window.open(this.href);return false;). Ten nejako z plynom nehybe? Ci len ropu to zaujima? Som si to dnes vsimol celkom nahodou (kedze som bol zrovna v rope). A ma napadlo, ze ved to musi mat nieco aj s plynom. Ale plyn sa nepohol ani o chlp :) Ropa vyskocila trochu hore cca o 50 centov (pred/po reporte).
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Na to som sa chcel spýtať aj ja. Len to neviem posúdiť:

Baker Hughes US Rig Count (Nov 20) 757, previous 767

Počet vrtov klesol..to potrebujeme...ale neviem či je to dobré číslo alebo nie.
Predpokladám, že v mrazivom počasí sa ťažba zastaví, takže možno je ten počet vrtov na túto dobu relativne vysoký.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date:
v prvom rade pocet vrtov vôbec nekoreluje s znizovanim produkcie, proste neplati ze znizovanim vrtov sa znizuje produkcia.Ak sa pozeram dozadu tak tento tyzden by mal byt 8. v poradi ked zverejnovane zasoby dosahuju bycie cisla,teda trh sa utesnuje, len cena sa sprava diametralne opacne. Tak som sa pozrel ako to bolo v zime 2011/2012pri prepade plynu tiez pod 2,0 usd a nasiel som ten problem. Myslim , ze na extremne medvedom trhu je treba extremne cisla na to aby sa trend zvratil. V normalnej reci to znamena ze ked trh bol v lete volny cca +3 bcf denne a teraz /pri extremne teplom pocasi/ je uz volny len 0,82 bcf/d proste to nestaci , musíme sa dostat do záporných hodnot , teda bez ohladu na pocasie musi byt trh tesny vs 5r. priemer, teda potrebujeme zaporne cisla a tie este nemame a nemame ich ani na 4 tyzdne dopredu aj ked dve su zaporne a dve kladne +36bcf,-16,-23,26 takze denne dostavame iba +0,82 bcf/den co je volnost. Takze trend nasledovatelia neustale predavaju kazdy swing up. Deje sa to , ze kazdy kontrakt , ktory sa stane front poklesne s bliziacou sa expiraciou k cash , stalo sa to pri exp. novembra a vcera s bliziacou expiraciou decembra dokonca december stiahli pod cash, na co cena sa hned vratila hore. Dnes je cash 2,140 usd a december sa teraz trejdi 2,158 usd a zajtra expiruje a aj budu zasoby. Neocakavam velky vypredaj, cash by to mal podrzat. Ine je ze januar sa trejdi teraz za 2,283 teda s contangom 125 bodov, prikladam foto grafu tohto spredu , kde ma zaujala info , ze s klesajúcou cenou podkladu klesa v absolutnej hodnote spred, pri normalnej cenovej strukture by to malo byt opacne. To iste ukazuje aj U16-F17 , to by malo byt bycie znamenie, vsak uvidíme. Ja podrzim moj long minimalne este tri zverejnenia , predsa budu nasledujuce po tomto tyzdni , zaporne a potom sa rozhodnem podla tesnosti alebo volnosti trhu.
Prílohy
spred.png
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dík za update.
Včera som sa tešil, že sa to obracia a dnes znova -3%. Akoby sa prudko oteplilo (resp. neprišlo očakávané ochladenie).
Cena plynu je o polovicu nižšia ako priemer 2014 a o tretinu nižšia ako bola minulú zimu.
Čo sa najviac zmenilo je cena ropy a takisto dolár posilnil. No najviac asi straší to El Ňino - že sa zásoby neminú...a vrty nezatvoria (nezatvárajú sa, ked nie sú mrazy, nie? )

Nevieš ako to je z exportom LG? Minule som bol prekvapený, ked v správach (bohužiaľ naších )hovorili, že v 2016 sa začne dovoz z USA a že je do budúcnosti zakontrahovaná až 1/3 spotreby celej EU. To je podla mna blbosť, hoci politicky by ma to neprekvapilo ( po prudkom znížení ceny ropy by položili Rusko na kolená ).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

http://www.genscape.com/blog/commission ... t-facility" onclick="window.open(this.href);return false;

uz zacali exportovat ale na spotrebe to zatial nie je vidiet, myslim , ze je to menej ako 1bcf/d.Tento trh rastie aj na strane ponuky aj na strane dopytu a zatial ponuka vyhrava...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date:

konecne som pochopil pohyb cenovej struktury , vid graf spredu Z-F ktory som tu daval min. tyzden. Ocakaval som , ze cash podrzi cenu konciaceho decembra co sa aj stalo , ale hlavne dolezite je , ze vzdy si to na medvedom trhu odskace novy front kontrakt , ktory padne ku cash a to je vidiet na tom grafe , ze Z a F sa zblizuju , ale nie preto , ze by rasla cena Z , ale preto , ze klesa F ku Z , alebo este lepsie ku cash. A teraz podobna situacia so spredom F-G , zatial tento v absolutnej hodnote rastie , este nie je velka istota ohladom pocasia na konci decembra, teda aj F aj G su este o dost vzdialene voci cash. Kontretne cash 2,090 F=2,250 G=2,300 . Ak predpovedne modely ostanu ukazovat extremne teplu zimu aj od 15.12 do konca roku, tak F a G budu konvergovat ku cash 2,0 -2,1 usd.
Teraz k fundamentom. Tie sa nemenia, trh je extremne tesny vs 5r.priemer na jednotku TDD. Co z toho ked stale mame 20% vypadky TDD. Takze vo vysledku kym bude tepla zima , zasoby vs 5r. priemer budu stupat. Tohto tyzdenne zverejnenie po dlhom case reflektuje minulotyzdnove aspon normalne pocasie v USA 154TDD vs normal 159 teda odchylka iba -3,2%. Moj model ukazuje na cerpanie -63bcf , co je viac ako ocakavaju analytici -54, ale boli sviatky tak ta korekcia dole moze byt realna . V kazdom pripade je to dobre cislo lebo 5r. priemer je -48bcf. Ale tu dobre spravy koncia , potom sa budu zverejnenia iba zhorsovat, ak vydrzia predpovedne modely pocasia.Zatial sa ocakava nadpriemerne teply cely december.Takze skusim vyuzit rast ceny do stvrtka na vystup v strate s mojej dlhej pozicie.Nechcem sa bit s EL Ninom je asi silnejsie:).
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

No nie je krásne na tej burze, že aj po rokoch sa stále niečo nové učíme? :lol:

Aj ja krvácam a nemám žiadny plán. :roll: Len hľadím do neba a prosím o pár dní krutých mrazov...
Ale tomu arktickému frontu z Kanady sa nejak nechce prísť...

Dík za update. Zvážim ukončenie pozícii do rastu po zásobách. No neprekvapí ma ani ked nijaký rast nepríde...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ak by aj zasoby vysli pre bykov , ocakavam po par minutach vypredaj, pri tejto predikcii pocasia, samo ze ak sa na mape zjavi nejaka modra farba bude to o inom...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa rasto800 »

Nastastie mam len jeden krat QG. To si akurat teraz v tom longu vravim. Kazdopadne potom co si tu teraz napisal OCH, tak rozmyslam ze to aj ja asi ukoncim. Aj ked, nie je to zrovna ten moment kapitulacie teraz a ze treba len vydrzat? :)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ako vravim , je to len a len o pocasi, ak by zvysok zimy teda jan, februar, marec boli staci iba normalne ideme hore kym bude teplo tak kazdy kontrakt bude expirovat pri 2,0
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

este nieco pre priatelov predpovedi pocasia https://www.windyty.com/?temp,2015-12-1 ... ,-98.174,5" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa osamely chodec »

up date :

december 2015 v USA bude najteplejsi za posledných 15 rokov. Tomu bude zodpovedat aj katastroficky nizka spotreba plynu, ktora tlaci cash cenu dole , dnes je uz pod 2,0 usd /1,98/ . Tento tyzden sa zasa zverejnuje tyzden s -8,8% nizsim TDD ako je normal. Ocakavam cerpanie nad 65 bcf, co je celkom bycie cislo vs 5r. 65bcf pri takom pocasi. Ale to je tak vsetko, dalsie dva tyzdne je medvedi masaker a potom pocasie zasa napovie... mam este sancu zavriet long, lebo min. tyzden sa pohyb hore nekonal, skor opak a januar sa blizi k cash. Jedine mozne scenare na odraz hore vidim , krach vacsieho plynového producenta, alebo aspon oznamenie o znizeni tazby, samozrejme ak neratam , ze zima zacne byt zimou...
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: Zemný plyn, UNG, NG

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:up date :

december 2015 v USA bude najteplejsi za posledných 15 rokov. Tomu bude zodpovedat aj katastroficky nizka spotreba plynu, ktora tlaci cash cenu dole , dnes je uz pod 2,0 usd /1,98/ . Tento tyzden sa zasa zverejnuje tyzden s -8,8% nizsim TDD ako je normal. Ocakavam cerpanie nad 65 bcf, co je celkom bycie cislo vs 5r. 65bcf pri takom pocasi.

Zaujímavé, že trh si neuvedomuje, že to čerpanie pod vplyvom počasia začína byť nahradzované použitím plynu na výrobu elektriny. Takisto, že začne export LNG a že sa práve USA zaviazalo znížiť emisie, čiže budú vo väčšej miere nahradzovať uhlie plynom. Mne sa vidí, že sme v takej fáze, že oil producenti v poslednom kŕči pred krachom namiesto znižovania produkcie ju ešte zvyšujú, aby za každú udžali tržby a seba pri živote...

Minule bola správa o masívnom úniku plynu zo zásobníkov v Californii...a nič. Ja stále verím aspoň na dočasné ochladenie.Pár dní mrazov a utekám z pozície. Aj tak expirujem 28 dec., nemienim rolovať a na konci roka vyhodnotím, či som na plyne za 2015 vôbec ziskový. Ked nie, tak asi s plynom nadobro skončím... :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Komodity, komoditné akcie"