Zlé peniaze

Knihy o investovaní, školenia a iné vzdelávacie produkty v oblasti investovania
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čítali ste/čítate tu niekto zlé peniaze od Juraja Karpiša? Nie je to literatúra vyslovene o investovaní, ale myslím si, že je to veľmi užitočná publikácia ak chce niekto mať krízu (či už dlhovú v európe), alebo finančnú v USA "v malíčku".

Ja som zatiaľ dal prvých 100 strán (z cca 530) a už teraz som sa dozvedel mnoho zaujímavého. Odporúčam a najmä teraz pred vianocami to môže byt námet na vianočný darček.

V knihe je aj niekoľko vtipných pasáží - príklad :
(o tom, že úroky by mal určovať trh, nie FED) :
..." Banka by nemala možnosť požičať si na svoje špekulácie v nehnuteľnostiach z nekonečného štátneho mešca za umelo nízky úrok, ale každý ďalší investor do bubliny v domoch by musel zaplatiť čoraz vyššiu cenu na úrokoch za to, že mu niekto na toto dobrodružstvo požičia. Trhový, Fedom nemanipulovaný úrok na hypotéke by vrátil mnohých rýchlo pečených realitných magnátov späť k ich pôvodnej práci v reštaurácii rýchleho občerstvenia." :D
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Airmike »

ak ches skutocne urobit radost niekomu, kto ma zaujem o ekonomiu , tak odporucam radsej knihu od Sedlacka.

Ekonomia dobra a zla.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ja si nemôžem pomôcť, ale Sedláček mi príde skôr filozof ako ekonóm.
Priznám sa, že som Ekonómiu dobra a zla nečítal tak neviem posúdiť, ale za zlými peniazmi si stojím.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Airmike »

Ano sedlacek je filozof. Ale hlavne vyborny ekonom , ktory dokaze podat zlozite teorie jednoduchym sposobom.

Mozno raz takeho budeme mat.

Karpis mi pride dost nudny. Nedokazal by som citat teorie z laboratorneho prostredia.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Rokosák »

FED neurcuje uroky. Ovplyvnuje tych co sa ovlyvnit nechaju a ak je ich dostatok na vytvorenie stadovitosti tak vytvoria trh. To vsak plati aj mimo revira FEDu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Peter Em »

Akože FED neurčuje úroky? Nechápem
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa Rokosák »

Samozrejme FED urcuje uroky za, ktore poziciava svojim zakaznikom, prevazne komercnym bankam. Ja som vsak reagoval na titulny prispevok bojujuci za "nemanipulovaný úrok na hypotéke" FEDom a predpokladam, narodnymi bankami vo vseobecnosti. Hypoteka je dohoda medzi veritelom a dlznikom a urok a ine podmienky su take na akom sa dohodnu.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
denis1111
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 23 07, 2017 2:41 pm

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa denis1111 »

Rokosák napísal:FED neurcuje uroky. Ovplyvnuje tych co sa ovlyvnit nechaju a ak je ich dostatok na vytvorenie stadovitosti tak vytvoria trh. To vsak plati aj mimo revira FEDu.

V skratke vystihnute.
TK1991
Príspevky: 15
Dátum registrácie: St 12 12, 2018 7:34 pm

Re: Zlé peniaze

Príspevok od používateľa TK1991 »

Rokosák napísal:FED neurcuje uroky. Ovplyvnuje tych co sa ovlyvnit nechaju a ak je ich dostatok na vytvorenie stadovitosti tak vytvoria trh. To vsak plati aj mimo revira FEDu.
Mozte to prosim niekto rozvinut? Ako ovplyvnuje a koho?
Dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Knihy, literatúra o investovaní"