Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Forex - forein exchange, obchodovanie s cudzími menami.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Skusim to este raz USD/CAD short 1.4111 bez SL a bez TP :) dalsi dokup na 1.4152 opat bez SL a bez TP
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne este stale ostava 40% straty zo zaciatku tyzdna, tak ostavam este v rovnakom smere naplno nasadeny. Najlepsie by mi vyhovovalo keby CAD, AUD, NZD este trochu posilnili a USD a JPY oslabili. Drzim aj trochu GBPJPY long ale nie prilis podstatne mnozstvo. Na jednej pozicii vcera som tam mal dokona -550 pips. Dnes je to uz lepsie. Ta pozicia je na -400 :D.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jaroslavovi sa nedari. V pondelok som mal ucet na najvyssom bode v mojej kratkej historii a v piatok vecer som na -35%. Pricom v piatok som mal uz taku velku expoziciu ze pohyb medzi dennym high a low pre mna znamenal 24% uctu.
Som zvedavy na buduci tyzden.
Nech dopadne akokolvek kazdopadne to bude znamenat koniec mojej obchodnej kariery. :(
Nuz co, ved aj terminaky a hotovost maju nieco do seba. A mozem sa sustredit na spotrebu :D
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Nesmies sa tak rychlo vzdavat :) ja som tiez vykrvacal na vikend som otvoril par opacnych pozicii kvoli marginu
USD /CAD som aspon polovicu zavrel v zisku druha je v miernom minuse ale GBP / USD a GBP / JPY tam som zavrel velku stratu , nerozumiem tej libre :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

GBP a CAD som pokladal za vyklesane, preto aj drzim nejake GBPJPY long ale od utorka do konca tyzdna to islo proti mne.

Vo vcelku pohodovom zamestnani zarobim 20k rocne cisteho. Ked si predstavim ze na forexe sa budem rok trapit a vysledok bude pri opatrom obchodovani +-2k a pri hazardnom obchodovani +-5k, tak sa mi tym proste nechce stracat volny cas. Ak by som aj zazrakom mal nejaku vyhodu nad trhom (co pravdepodobne nemam), bola by maximalne 10-20%. Cize pre potencialnych 200-500 EUR zisku a pri riziku straty 2k-5k zmarnit tolko casu sledovanim sprav a forexovych grafov je nerozumne. To mozem ist radsej cirkularkou rezat drevo a usetrim tych par stoviek ovela lahsie, ovela istejsie a ovela zmysluplnejsie. Alebo si mozem odsediet par hodin prescasu vo fabrike. To sice nebude zmysluplnejsie ale bude to este lahsie.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No otazka je ci si tych 20 K mal od zaciatku nastupu do fabriky , myslim ze nie , predpokladam ze si PLC programator niekde na udrzbe a trvalo ti par rokov sa vypracovat :)
Rovnako to moze byt aj s forexom dnes 200-500 a rok mozno 1000 ?
Z mojho pohladu je to zabava zena lezi vedla mna a cita si a ja sa zabavam na forexe nemyslim si ze na tom zarobim ale bavi ma to a to je asi rozdiel medzi nami
Ja sa forexu venujem asi dva roky z toho skoro na den prese na real ucte a stale som v obrovskej strate a netrapi ma to az tak lebo verim tomu ze jedneho dna budem schopny si z trhu ukradnut par eur :)
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Moja forex guľa nefunguje kto vie ako.

Je to nejaké divné s tou librou, asi sa už počíta brexit. A k tomu nízka cena ropy.
Keď brexit nebude, tak zas vystrelí.

Pondelok možno bude kľud lebo Japonci majú nejaký sviatok. Oni dotoho najviac babrú.
Ja forexujem z nudy, lebo nemám žiadnu inú zábavku (stará dievka). A nie je problém aj z práce.

Ale neznášam technickú analýzu, radšej fundament.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som s investovanim a s forexom zacinal z nudy v robote ked ma zrovna nebavilo pozerat nejaky film alebo hrat pocitacovu hru. Mal som kopu casu tak som cital. Aj vtedy som bol neprofitabilny, aj teraz ked som casovo vytazeny a musim byt mimo pocitaca trebars 2-3 hodiny a nemozem len tak zahlasit ze zrovna su nejake ekonomicke vysledky a mal by som hodinku sledovat price-action.
Ja mam rad aj technicku aj fundamentalnu analyzu ... az na to ze mi ziadna nefunguje :D
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jaroslavovi sa stale nedari. Stale to ide proti mne. Uz mam polovicu uctu zlikvidovanu. Ale stale drzim plnu expoziciu, dokonca este som trochu dokupil.
Iste ich ta ich kriza uz konecne prejde a zavladne optimizmus. Ved Martin v jeho blogu pisal ze v Cine sa fundamentalne nic nezmenilo, vsetko je uz davno zname. Navyse v Cine vraj na burze obchoduje z 80% retail a cinske podniky sa spoliehaju vacsinou na financovanie z klasickych poziciek nez cez burzu. Cize cena na burze ovplyvnuje realny stav ekonomiky len okrajovo.

Paku mam uz 1:35.
2% pohyb kurzov v smere ktory nechcem mi z uctu necha len zbytky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jaroslav dufa ze prave sme prekonali posledne dno a zajtra sa uz bude obchodovat na uplne inych urovniach. CAD, AUD,NZD drahsie a USD, JPY lacnejsie nez teraz.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

osamely chodec napísal:sledujem tiez , na long bude este cas pri tvorbe vyssieho low na D1.
AUDUSD

Neveril som Osamely chodec ze by dalsie nez to septembrove low este bolo. Ale nastalo to.
Nemyslis ze by mohol byt vhodny cas na nakup AUDUSD na niekolko tyzdnov? Ci nakupujes az nad 0,705 pripadne este vyssie?
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

USD / CAD short 1.4293 , SL - 1.4350 , TP - 1.4080
teraz alebo nikdy :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

uz to nesledujem , sledujem iba plyn a na jedno oko ropu.Forex pre mna strata casu, ked mam problem urcit smer na plyne, kde je par premennych o ktorych aspon nieco tusim, ale vo forexe nemam najmensiu sancu a TA je podla mna gambling.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vsetky trhy su prepojene. Indexy, forex, ropa.
Amici a ich spojenci Japonci superia s Ruskom a Cinou o vplyv. Dlhodoby americky plan je osekat vplyv Ruska cez cenu ropy. Rusko im v oktobri-novembri urobili skrt cez rozpocet akciou v Syrii a spojenectvom s Iranom. Iran zacina byt sebavedomejsi. USA musi pritlacit. Aby mohli dalej znizit cenu ropy museli posilnit dopyt po USD. Pouzili na to odpredaj Cinskych akcii (pre cinsku ekonomiku nie prilis niciva vec). Posledne dni pouzili vsetky dostupne prostriedky. Predaj Mexickych aktiv, Juhoafrickych, Chilskych, ... aby vyvolali dojem ze emerging-markets padaju.
Cina sa ale zasekla prilis tvrdo. Maju 3,3 triliona rezerv a minuli zatial len 0,5. To je prilis pevna obrana. Mozu predavat dolare a udrzat ich cenu na urovni na akej sa Cinanom zachce. Navyse na overnight yuan-short nasadili tak obrovsky urok ze yuan-short si kazdy trojnasobne premysli.

Amici a Japonci tlak pozastavili. Smart money vyberaju zisky z doterajsich shortov polovicou portforia a druhu polovicu shortov si nechavaju a planuju z nich vybrat zisky niekedy o par mesiacov niekde hlbsie nez to je teraz. (Hlbsie myslim cenu indexov, AUDJPY, CADUSD).
Ropa, AUD, CAD kratkodobo vzrastu. Potom sa uvidi co bude.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

jaroslav80 to je na mna vela politiky :)
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Aj na mna, ved preto s obchodovanim buduci tyzden koncim.

Ale tazko sa uzivis obchodovanim plynu, kedze cena na burze s realnymi technickymi moznostami nema vela spolocneho a je dost politickou zalezitostou.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Staci do toho nepliest jasterskych iluminatov. Sice je to sexy, ale zbytocny balast. Teraz na rope kazdy riesi ze je vacsia ponuka ako dopyt. A to staci na to, aby cena klesala. Asi. To ci tam zapleties aj tych jasterov, to uz je na tebe.

Ako hovori jogo, do buducnosti nikto nevidi. To je podla mna smerodajnejsie, ako sa domnievat kto taha za nitky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vec nazoru.

Dolezite je kto zarobi a kto prerobi :) .
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ponuka vs dopyt plati a ropa nepada , preto ze to chce Obama. Pada lebo je jej prilis vela.Trh sa stara teraz aby sa ponuka zmensila. A amici len tazia a tazia a sejkovia skripu zubami, ze zavlahy na pusti nebude za ci platit:) To si uz asi v Emiratoch nezalyzujeme:(.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Dovolim si nesuhlasit Jaroslav, pretoze si myslim ze ked sa zamerias na risk management, tak sa ti sance zvysia ovela viac, ako keby si chcel analyzovat zakulisne hry svetovej politiky a zameriaal sa v obchodovani na to.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mam risk zmanazovany adekvatne k danemu poslednemu obchodu. Mam stanoveny SL aj TP aj jasny obchodny plan pri akych urovniach co urobim.

Ja vas nepresviedcam. Mam vsadene dostatocne vela a obchodujem si posledny obchod najlepsie ako viem.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

osamely chodec napísal:ponuka vs dopyt plati a ropa nepada , preto ze to chce Obama. Pada lebo je jej prilis vela.Trh sa stara teraz aby sa ponuka zmensila. A amici len tazia a tazia a sejkovia skripu zubami, ze zavlahy na pusti nebude za ci platit:) To si uz asi v Emiratoch nezalyzujeme:(.
O pokracovani tazby v USA a jej mnozstvach rozhoduje Obama a ludia co stoja za nim/pri nom. Ver mi ze ma paky ako by mohol aj "slobodne" americke spolocnosti prinutit aby znizili produkciu.
No mam dojem ze ich zatial skor stimuluje nez aby ich brzdil. V geopolitickj hre s Ruskom/Cinou mu to naramne vyhovuje.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zemny plyn a ropa su strategicke suroviny. Vlada kazdeho statu vlastni a ovlada znacnu cast zasobnikov. Niektore staty maju mozno aj 100% zasobnikov v moci vlady. USA asi nebudu ten pripad no istotne maju "strategicku rezervu", minimalne 10% zasbnikov, ktore su v moci vlady. A vlada rozhoduje kedy a nakolko sa budu plnit.
Obama luskne prstami, jeho minister zatelefonuje, zacnu plntit zasobniky kde si nechavali este miesto a o 4 hodiny mas cenu ropy o 3 USD vyssie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Jaroslav: Ak by bola pravda, ze zakulisne tahy pohybuju burzou tak v 2008 roku by boli najbohatsi muzi planety(Buffett, Soros, Gates atd) zdvojnasobili svoje majetky. Ale oni tak isto zazili 50% drawdowny, tak to nebude tak vsetko riadene, ako si konspiratori domyslaju. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja doteraz zijem v presvedceni ze na krize 2008-2009 najviac zarobila skupinka ludi z Goldman Sachs. A nejednalo sa o zdvojnasobenie ich majetkov ale o zmnohonasobenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Vsadis si proti mne?
Bol by si ochotny na tychto vysokych cenach nadalej nakupovat JPY a USD a predavat AUD, CAD, NZD ... ked vies ze Banka Ciny voci takemu smeru v poslednych dnoch znacne intervenuje? A intervenuju nielen slovami veducich sudruhov (ktori americku a japonsku snahu otvorene nazyvaju za sucasnej situacie smiesnou) ale aj miliardami pravych dolarov ktorych maju v trezoroch este stale tony.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ucet sa mi postupne spamatava. Aktualne 78% z povodneho stavu (zo 4. januara).
Najhorsi stav bol zatial okolo 45% obcas pocas pondelka a utorka.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Ja doteraz zijem v presvedceni ze na krize 2008-2009 najviac zarobila skupinka ludi z Goldman Sachs. A nejednalo sa o zdvojnasobenie ich majetkov ale o zmnohonasobenie.
Asi nevies, ze Goldman si v krize 2008 musel pozicat od Buffetta tusim 10mld USD na 10% urok, aby odvratil krach.Inac by tiez museli ziadat o pomoc vladu. Ak by vedeli, ze pride taka kriza, davno maju nakupene put opcie a shorty a su v tazkom zisku a nie na dne krizy zhanali cash za 10% urok, aby sa zachranili.
Vsadis si proti mne?
Bol by si ochotny na tychto vysokych cenach nadalej nakupovat JPY a USD a predavat AUD, CAD, NZD ... ked vies ze Banka Ciny voci takemu smeru v poslednych dnoch znacne intervenuje? A intervenuju nielen slovami veducich sudruhov (ktori americku a japonsku snahu otvorene nazyvaju za sucasnej situacie smiesnou) ale aj miliardami pravych dolarov ktorych maju v trezoroch este stale tony.
Uz som ti viackrat pisal, ze forex nerobim, lebo tam neviem najst ziadne edge. Robim indexy, tam aspon viem, ze na zdravom indexe je long bias. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pisal som "skupinka ludi z Goldman Sachs" nie Goldman Sachs ako institucia. Ale to je samozrejme len domienka. V 2008-2009 som mal peniaze v hotovosti a o trhy sa vobec nezaujimal.

Tazko ale rozoznas v ktorom case je ktory index zdravy. Kedze chory moze byt aj 20-30 rokov. Dost dlhe obdobie na drzanie strat z roka na rok.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal:Pisal som "skupinka ludi z Goldman Sachs" nie Goldman Sachs ako institucia. Ale to je samozrejme len domienka. V 2008-2009 som mal peniaze v hotovosti a o trhy sa vobec nezaujimal.

Tazko ale rozoznas v ktorom case je ktory index zdravy. Kedze chory moze byt aj 20-30 rokov. Dost dlhe obdobie na drzanie strat z roka na rok.
Takze ludia, ktori krizu v 2008 spustili, riadili a ukoncili chodia do prace v GS ako bezny smrtelnici. :)
Nezda sa ti to trochu nepravdepodobne?
Ked som prvykrat narazil na konspiracne teorie, tak som im istu dobu aj veril a cital ich. Ale potom ked som cital konspiraciu, kde tvrdili, ze ockovanie proti besnote je neucinne a Pasteur bol podvodnik a dalsie hluposti, tak som sa na nich zacal pozerat kritickym okom a zistil, ze su to vsetko len domnienky, prekrucania a zatajovanie faktov. Ale to iste robia aj vlady, takze sa radsej spolieham na vlastny usuduk. A ze kriza v 2008 bola pripravena a riadena neverim. Bol som v nej, prezil som ju a vela ludi na nej zaplakalo. Iba Honzajs zarobil. Mal napojenie na "skupinku" v GS? :roll:
Figu borovu, on je proste notoricky medved a vtedy prisla kriza, tak zarobil na shortoch bank. :) :)
Tazko ale rozoznas v ktorom case je ktory index zdravy. Kedze chory moze byt aj 20-30 rokov. Dost dlhe obdobie na drzanie strat z roka na rok.
Preto je asi najbezpecnejsi celosvetovy index napr. MSCI-world, ale kedze neobsahuje cinske akcie, tak to tak uplne MSCI-world nie je. :)
Lebo celosvetovo nam rastie ako HDP, tak populacia,aj inflacia, navyse celosvetovo nie sme velmi socialny , tak asi nam celosvetovy index bude rast nadalej. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

V ockovanie verim.

Samozrejme ze tamti nechodili do GS denno-denne do roboty. Proste myslel som to tak ze vacsina z nich sa spoznala a dala dokopy tam a planovane spustili taky obchod ze ved staty budu musiet podrzat velke banky aby nenastala panika a vsadili na to.

Moj obchod CAD, AUD, NZD long vs. USD, JPY short je zase v smutnom bode. Som na 56% uctu. Nie je to tak hlboko ako vcera ale chcel som to mat uz skrku a byt vyse 100%. Takto mozno budem musiet cakat este az do polovice buduceho tyzdna.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Na tuto noc mam expoziciu zvysenu na 155k CAD, 65k AUD a 55k NZD. Neocakavam uz vyraznejsi pohyb proti mne. Praveze dufam ze to pojde mojim smerom dost podstatne (aspon 1%). A aj stvrtok piatok ze uz to do tychto miest neklesne.
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Tilbur »

Takto mozno budem musiet cakat este az do polovice buduceho tyzdna
Mozno sa dockas poklesu na 20% z hodnoty uctu.Nechcem Ta strasit,ale hrozi ti to.S prepadavajucim uctom zvysujes podstupovane riziko.Citam tie prispevky len zbezne,mozno sa mylim.
Mal by si vsetko zavriet,prestat obchodovat a do polovice buduceho tyzdna len rozmyslat,co si spravil zle.
Alebo mozes pokracovat,ved su to Tvoje peniaze.
Su na burze vacsi pani,co si mysleli,ze su neomylni.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mas pravdu, hrajem to ako blazon. Ak dnes poobede bude spike hore, predam aspon 20% expozicie. Nech som pripraveny na pripadne drzanie pozicie aj cez vikend ak to v piatok skonci v sucasnom nerozhodnom trading-range. Ak ma nastat vyrazny pohyb hore, zda sa mi ze sa zvysuje pravdepodobnost ze nastane az buduci tyzden nez tento. Ak ma nastat vyrazny pohyb dole, je mi jedno ci nastane tento tyzden alebo az buduci. Pre mna to bude znamenat SL.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jogo »

Jaroslav, poslal som ti ss.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ucet je na 42%.
Nejako ten optimizmus na trhy neprichadza. A ropa je tiez stale dole.
:(
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Istiach »

Vies ako to je. Trh dokaze byt iracionalny dlhsie ako investor solventny.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

No ved to.

Amici si tam masiruju mozgy cez vsetky dostupne media ze svet sa ruca. Moze ich to drzat aj tyzdne.
Ale nevadi. Pockam este.
Peggy36
Active Member
Príspevky: 123
Dátum registrácie: St 08 04, 2015 8:48 pm

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa Peggy36 »

Majú viac nezamestnaných a aj plynu málo a tlačia si dolár hore :) :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Obchodovanie na FX a prvky gamblingu v nom.

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dnes rano mi ten spike skoro vymazal ucty. Ak to pojde este vyse neho tak koncim. Uz to musi byt jedine nizsie.
Nanestastie som par hodin pred nim este zvysil expoziciu namiesto toho aby som vecer znizil ked som mal sancu na celkom dobrych cenach ked SP500 rastlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Forex, menové páry, cudzie meny, kryptomeny"