Partners group - viete niekto o nich nieco?

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gabina napísal: Izp je pre mna dlhodoba zalezitost,az do dochodku. Bavme sa o sporiacej casti- tak tam som uz v pluse,ak si ratam kolko som tam dala a kolko je odkupna hodnota. A to mam do dochodku este daleko. A investovanie? Mam uz o tretinu viac,nez som tam dokopy v mesacnych investiciach poslala. BTW,neexistuje investovanie bez poplatkov.
IŽP má poistnú a investičnú časť. Nie sporiacu a investičnú. Ale nevadí keď to nevieš...Možno sa fakt v tom nevyznáš.
Aj ked vravíš , že do dôchodku ďaleko...tak aj za 30 rokov sporenia z teba vysajú zhruba polovicu toho, čo tam dáš.
Super investícia, ked Ti z každých 100€ zoberú 50.

Na Slovensku nestretneš človeka, ktorý by bol spokojný zo zhodnotením IŽP. Proste väčšina ľudí je aj po rokoch v ťažkej strate. A nijaký normálny poradca IŽP nemôže v dobrej viere odporúčať. Ten tvoj na ktorého si akože mala šťastie buď na teba kašle, alebo je finančne negramotný. S tým sa však netráp. Finančne negramotných je väčšina ľudí, vrátane poradcov.

A prečo píšem, že si v tom možno nevinne?

Ak fakt neklameš, že máš v investičnej zložke o tretinu viac ako si vložila, tak jediná možnosť je skrytá v tejto vete:

.. za 6 rokov ako klientka som maximalne spokojna s poskytnutymi sluzbamu od PG SK,pretoze realne vidim, co s mojimi peniazmi spravili a ze neostali len pri sluboch a prazdnym reciach.

Oni z tvojími peniazmi nič nespravili...začala si šetriť do podielového fondu. A to zrejme znamená, že si také dieťa šťasteny, že si investične vstúpila do podielového fondu niekedy na začiatku 2009. Vtedy boli akciové trhy po poklese o 65%...po jednej z najväčších kríz. To je jediná možnosť ako si mohla v investičnej zložke vystihnúť rast fondu o 150% až 200% doteraz.

Ak je to tak, neteš sa. Tým že tam vkladáš mesačne, tvoje mimoriadne vysoké zhodnotenie sa týka len prvej, malej časti úspor. Nákladovosť je však rozložená na dlhú dobu. Extrémne zhodnotenie trvalo krátko. Už začalo obdobie poklesu, strednodobo to bude stagnovať okolo nuly , prinajlepšom tých 6% p.a. A to náklady budú žrať, jedna radosť.
Na konci budeš bilancovať nejaký nominálny zisk, ale ked si to rozrátaš na roky a odčítaš infláciu, tak zistíš, že si investovala veľmi nevýhodne. Samozrejme, tvoj poradcovský génius ti našepká, že si bola poistená a že to predsa niečo stojí...

Na záver graf tvojej investičnej šťasteny. Pozri si ako sa zhodnocovali akcie od jari 2009 doteraz. Zhruba o +200%.

P.S. Nie som poradca. Len analyzujem. Ked sa ti lenilo prečítať blog Petra Cmoreja, tak celkom dobre to opisuje v svojom blogu aj tento chlapík: https://hypoinvest.sk/investicne-zivotn ... penazenky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Prílohy
Index SP500.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Neviem,asi sme sa nerozumeli. Tu sporiacu cast som s izp nazvala nespravne,ako si ma spravne opravil. Myslela som tym investicnu cast ižp.
Este davno pred PG som mala cez kamaratku uzatvorene izp Salve group. Zrusila som to hned ako som si precitala podmienky o poplatkoch z investicnej casti (este pred stretnutim s PG). Na sucasnej zmluve cez PG mesacne poplatky zo strany poistovne nie su. A takyto poplatok,vyjadreny hoci len v nejakom nizkom percente bezne byva.
Dalej,ked som pisala o investovani,ze mi to zaraba,tak to som uz nehovorila o ižp,ale o inom,mesacnom investovani.
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

A este dotaz- s izp som rok 2009 nestihla. Ano,som klientka od 2009,ale izp som riesila z osobnych dovodov neskor.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

gabina napísal:Na sucasnej zmluve cez PG mesacne poplatky zo strany poistovne nie su. A takyto poplatok,vyjadreny hoci len v nejakom nizkom percente bezne byva.
su tam aj mesacne poplatky a su tam aj pociatocne naklady. A prave to je dovod preco je IZP na sporenie nevhodne. Vratane tych od PG. IZP od PG je len o malinko lacnejsie ako IZP od ineho sprostredkovatela.
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Kedze mam rodinu,poistenie som chcela. No a kapitalove poistenie,kde mas akoze garantovanu smiesnu sumu,ani rizikovka neprichadzali do uvahy.
Poznas pravidelne investovanie bez akychkolvek poplatkov? Tak ani v poisteni,kde je investicna cast to jednoducho nemoze byt zadara. Hovoris,ze cez PG je to len malinko lacnejsie? Mozno na zaciatku,napr.po 5 rokoch,kde je hodnota uctu nizka,tak to 1 percento je nizke. Ale ako som pisala,pre mna je to dlhodobe sporenie do dochodku,tak to 1% ktore by zozrala poistovna bude zrazu ovela vyssie. A ja viem,ze v mojej zmluve toto nie je.
Ale som rada,ze uznavas,ze cez PG to mam lacnejsie nez by mi ponukli inde.

Kazdopadne som sa tu v diskusii akosi zaangazovala viac,nez som chcela. Od mojho laickeho pohladu preco PG ponuka len niektore poistenia (na co sa tu viaceri stazuju) az po dokazovanie co pre mna PG spravil. Zabera mi to vela casu,tak vas poprosim o skoncenie. Vdaka
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

gabina, vsade su poplatky. Ale vyska hra rolu. Z toho blogu by si to mala pochopit:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/342814/prec ... utach.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a tu si mozes precitat a vypocitat o kolko prichadzas investovanim cez poistku od PG:
http://cmorej.blog.sme.sk/c/329724/ani- ... vanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Po naliehani som si nieco z vasich linkov pozrela a jedna info ma trochu prekvapila a musim sa opytat
Co mate s Fincentrom?
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Vecer som nad niecim uvazovala a nasla som v jednej diskusii aj odpoved.

Ako som si myslela,cena pripoisteni v rizikovkach je vyssia ako je to pri izp. Povedzme si teda,ze mam 30e. Ked mam izp,do sporenia by mi islo 15 (to davam ako priklad,preto ma prosim nechytajte za slovo ci euro). Keby som si navolila rovnake krytie cez rizikovku,ta by mi zozrala nie 15 ale 18,ci mozno aj viac? Co poviete? Zrazu mozem investovat nie 15,ale 12 ci menej.
Preco teda neurobite tabulku akoze o nevyhodnosti izp s roznymi vstupnymi hodnotami?
Pochybujem,ze zhodnotenie 15emesacne cez izp bude dajme tomu po 30 rokoch nizsie ako investovanie priamo,ale len 12ci menej e mesacne. Chapete co chcem povedat? A pritom v obidvoch pripadoch som dala do krytia cez zivotku a investovanie rovnako 30e.
A este k prestige max (nie je to moj pripad). Zarazila ma vasa zmienka o tom,ze tam niektore pripoistenia nie su. Podla vas je to obrovsky nedostatok. Prepacte,ale mozno keby ste boli konkretnejsi,ake pripoistenia PG cez tento produkt neponuka by vas citatel zistil,ze to minusom az tak nie je,kedze by o takychto pripoisteniach nepomyslal ani vo sne.
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa Rokosák »

Obycajne je IZP menej vyhodne ako oddelene poistenie od investicie. Je to vsak pohodlnejsie. Za pohodlie sa plati tiez.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Vdaka za komentar. Tiez som aj toho nazoru,ze uz ked chcem aj poistenie aj sporenie,izp je lepsia cesta ako rizikovka+investovanie. A to aj kvoli lacnejsim pripoisteniam.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To je velmi zlý názor. Vidno, že si veci neprečítala pozorne. Jediná správna cesta je poisťovňu využiť na poistenie a investičné produkty na investovanie. Aj pri tých investičných sú obrovské rozdiely. Nepochopila si, že pri IŽP ťa okradnú o polovicu vkladov? To je šialenstvo. Veď investovať sa dá pri nákladoch do 1% ročne. To IŽP sa neoplatí len preto, že sa ulakomíš na lacnejšie poistenie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Potom mi je zahadou,ako to,ze v zahranici izp funguju. A to ich maju ludia aj 2,nie 1 (mam takeho v rodine). Funguje to tam uz generacie a nehovorte mi,ze by niekto za tie desiatky rokov nepoukazal na nevyhodnost,keby to ozaj az take nevyhodne bolo. Bavime sa o poisteni trvajucom az do dochodku.
Ano,my sme najprv len poznali male poistovne,ktore si cez urazovku ci kapitalko nabalili vrecka a my sme boli radi,ked nam poistne plnenie vyplatili,aj ked len nejake drobne a kapitalko? Tesili sme sa akoze zo zhodnotenej investicie niekolkymi percentami,ktore akosi pri prepocte nesedeli. Ale kto by to vtedy prerataval. Ved to hovorila pani za prepazkou v poistovni,tak to musi byt pravda.
Tazko je hadat sa na temu vyhodnost ci nevyhodnost,ked na Slovensku este nie je clovek,ktory by mohol realne zhodnitit navratnost. PG je tu od 2007 (?). Ti,co ponukaju iba rizikovku,nemaju co stratit-klientovi sa zarucuju za plnenie,keby sa nieco stalo. A aku maju zodpovednost pri odporucani investovat? Veskeru zadnu. Zhrabnu peniaze a...nic. Cest vynimkam,mozno su taki,ktori cely cas aj sleduju vyvoj trhu,radia,ale opat urcite nie za pekny usmev. Ale to sa im pri malych investiciach neoplati. Zhrabnu nieco spravcovia fondov,osobni poradcovia...
Kto sa do investovania vyzna,nech sa paci. Boli by ste mozno hlupi nechavat to na odbornikov z poistovne. Ale kolko takych mudrcov je?
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Pan Cmorej, preco vystupejete ako nezavisly a skryvate,ze pracujete pre Fincentrum? Bojite sa,ze by ste stratili doveru pripadnych klientov? Mali by ste sa nad sebou zamysliet. Hned mi davaju zmysel vase akoze objektivne hodnotenia produktov vacsej firmy ako je ta vasa. Mali by ste si najst inu cestu,ako sa zbavit konkurencie nez ohovaranim.
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa matusko »

Podobnu vec som riesil nedavno(som amater, nie poradca).
Tu je link kde som porovnaval IZP od AXA proti ETF. http://www.filedropper.com/izp" onclick="window.open(this.href);return false;
(pre vysvetlenie: prva strana predpoklada 8% priemerny vynos trhu na 40r horizonte. Po 40r by clovek, ktory rocne spori takto 1200e mal o 100k eur viac keby sporil cez ETF)

AXA fondy:
TER(total expense ratio-teda rocne naklady na chod fondu) pri AXA fondoch je okolo 2%. K tomu je este 2% vstupny poplatok pri kazdej investicii. Partners Group ale ma vyjednane s poistovnami, ze sama poistovna si necharguje dalsie management fee(teda je to cele trochu lepsie ako niektore ine zmluvy).

ETF:
TER som ratal s 0,2% co je bezne. Poplatok za nakup sa da u najlacnejsich brokerov dat na 4,5usd.

Mensia vyhoda IZP je danovy stit-kedze je to poistka a investovanie together, tak vznika danovy stit(ktorym sa casto argumentuje pre tento produkt), v longrune toto robi iba maly rozdiel. V mojom pripade som ratal s rocnou investicnou zlozkou 1200 eur a na 40r tento danovy stit robil asi 3k eur.

Ludia potom casto argumentuju, ze predsa podielove fondy AXA su aktivne manageovane a teda musia robit lepsie vynosy ako trh. Tak som sa na to isiel pozriet. Ked si otvoris stranku AXA a najdes si tam fondy, tak napr AXA millinium trends ma 10 najvacsich pozicii ETFka(dokopy minimalne viac ako 70% portfolia). Teda co de facto robia je, ze nakupia ETFka a potom to predavaju dalej ale uctuju si 2% fee spravcovsky poplatok. Sanca, ze taketo portfolio porazi trh je velmi blizka nule, kedze ich portfolio je v podstate trh...
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

gabina, po prve mam vela roboty a po druhe ma nebavi odpovedat na otazky, ktore som uz x krat zodpovedal. Keby si sa riadila pravidlom 2x meraj, potom rez .. v tvojom pripade "najprv si nieco precitaj a potom rob zavery", tak by sme si vacsinu tejto diskusie mohli odpustit.

Najprv ja a Fincentrum. U nas je to tak, ze pre poradcu je z roznych dovodov vyhodnejsie zastresit sa niektorym maklerom ako robit si zmluvy s instituciami samostatne. To je na dlhu debatu. 10 rokov ma zastresovalo MFC a teraz ma uz dva roky zastresuje Fincentrum. Fincentrum je moj obchodny partner a budeme spolupracovat kym nam to obojstranne bude prinasat vyhody. Takze nie, nie som zamestnancom Fincentra. Rovnaky vztah ako mam ja s Fincentrom maju aj poradcovia s PG. Ale kym ja chapem, ze nie sme prepojeny pupocnou snurou a ak by mi raz Fincentrum prestalo poskytovat take sluzby ake poskytuje tak si najdem ineho obchodneho partnera, tak v PG, ale aj v OVB a inde sa mava vlajockami a vedu reci typu "ja som PG, kto je viac", "OVB na vecne casy" a podobne keci ako u jehovistov.

Keby si si chcela velmi zistit rozdiel medzi rizikovkou a IZP, tak by si sa urcite dopatrala k informacii, ze kym v IZP sa strhava takzvane prirodzene poistne, tak v rizikovkach sa strhava priemerovane poistne. Takze nie je pravda, ze by IZP malo lacnejsie poistenie. Priklad: kym v IZP budes v prvom roku platit za smrt povedzme 12 Eur mesacne a za 30 rokov az 60 Eur mesacne (ktore sa ti budu strhavat z hodnoty uctu) tak v rizikovke to bude cely cas priemerna cena napriklad 25 Eur mesacne. V prvom aj poslednom roku.

To o zodpovednosti za investovanie je celkom zabavne. Vy zijete v domnienke, ze poistovna za vas nejako riadi investiciu? :) Nie, mate tam presne zvolene fondy rovnako ako ich mozete mat zvolene v samostatnom investovani. Mate tam nastavenu realokaciu? to tiez mozete mat aj pri samostatnom investovani. Pri poistovni mate dokonca taky nemily bonus, ze castokrat neviete ani len TER fondu, lebo poistovne sa tomu dokazu vyhnut ak si nechaju vytvorit vehicel, ktory sa pouziva iba pri distribucii cez poistky. Je to aj pripad niektorych zmluvy od AXA a Aegon .. dvornych poistovni PG. Bude o tom jeden z mojich najblizsich blogov.

Gabina, vrelo vam odporucam moje dalsie blogy. Ked budete pozone citat, najdete aj moznost kedy je IZP lepsie ako rizikovka. Problem je, ze to tak v 99% pripadoch nie je. Poistovna je proste prizivnik navyse a tie poplatky sa niekde musia prejavit.
matusko napísal: Partners Group ale ma vyjednane s poistovnami, ze sama poistovna si necharguje dalsie management fee(teda je to cele trochu lepsie ako niektore ine zmluvy).
a toto si nasiel aj niekde cierne na bielom?
matusko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 11, 2015 1:39 am

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa matusko »

@peter biele na ciernom(:D) som to nevidel. Ale moj velmi blizky kamarat robi pre PG a dost sme sa o tom rozpravali.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ja viem ze oni to tvrdia, ale napisane to nikde nie je. A ked som si od AXY pytal hodnoty syntetickeho TER pre ich jednotlive fondy v IZP, tak ma slusne odpalkovali. Logicky zaver je, ze maju dovod ho tajit. Takze tym reciam o neexistencii zdvojeneho manegement fee neverim
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

a tu je ten clanok co som avizoval: http://cmorej.blog.sme.sk/c/400557/poro ... nejsi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

dnes som zistil listom z AEGONU ze moj PG Agent s ktorym som ukoncil spolupracu na jesen 2015 sa pokusil urobit vo februari 2016 zmenu na mojej zmluve.
a mozem zacat zistovat ze co to bolo za zmeny a o co mu ide...
tomu sa hovori seriozne jednanie. snad to bude len nejaky omyl
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Pokial viem,kazda zmena cez agenta musi byt podpisana...na tvojom mieste tam zavolam a zistim o co ide.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

volal som. vraj je podpisana ale pokial ju neuvidim tak neviem ci je to to co som podpisal niekedy v minulosti ja alebo nie. a ak aj je, tak preco sa tym zaobera pan odbornik na financie po takom case znova, to vie iba on zatial.
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

A o aku zmenu sa tyka,ak sa smiem opytat.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

"ziadost o zmenu v poistnej zmluve" sa uvadza :) este sa to setri
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Tak potom ziadna panika. Mozno len ide o zmenu sprostredkovatela alebo tak. Mozno sa jedna prave o to,ze si s panom xy ukoncil spolupracu a teda v pripade potreby aby uz nekontaktovali jeho ale priamo teba.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

toto som zavesil na Facebook a urcite to patri aj sem:
PRE PARTNERSÁKOV
Asi Vám nepoviem žiadne tajomstvo keď napíšem, že zmluvy, ktoré s Vami uzatvára Partners patria medzi najhoršie na trhu. Konkurenčná doložka, mastné pokuty, resp. „náhrada“ za super odborné vzdelávanie a podobné chuťovečky, ktoré Vám hrozia ak máte tú drzosť a slobodne sa rozhodnete, že rozviažete spoluprácu so svojim obchodným partnerom (!) lebo napríklad iný obchodný partner má pre Vás lepšie podmienky ‪#‎vivatVolnyTrh‬ Ako hovorí môj kolega, sami si za to môžete, keď ste takú **** podpísali. Ale o inom som chcel.

Vašu právnu (ne)istotu ešte znásobuje fakt, že prípadné spory s Partnersom budete riešiť cez Rozhodcovský súd. Ak náhodou neviete, Rozhodcovský súd je také čudo, ktoré keď rozhodne, tak šťastný výherca môže rovno utekať za exekútorom a toho nešťastného môže aj z kože zdrať. Vaše šance brániť sa sú nič moc. A keďže existujú aj také rozhodcovské čudá, ktorých rozhodnutia majú s právom spoločné pramálo, mali by ste asi vedieť, že Rozhodcovský súd, ktorý máte v zmluve sa volá PARNOSE.

PARNOSE je rozhodcovský súd, ktorý v prípade Marianky (kuk link nižšie) rozhodol takúto lahôdku: starosta podpísal zníženie ceny, za ktorú jeho vlastná advokátska kancelária poskytovala Marianke služby. Aký šetrný pán starosta. Následne, keď si pána starostu za nejaké nezbednosti odviedla NAKA v putách a on už prestal byť starostom, zistil, že to zníženie ceny vlastne nebolo v súlade s dobrými mravmi. Obrátil sa na PARNOSE a tí mu priznali 135 000 plus úroky z omeškania.

Tento šikovný pán starosta sa volá Radovan Jurika a advokátska kancelária sa volá JURIKA & KELTOŠ. Áno, ten JURIKA & KELTOŠ, ktorý pre Partners vymáhali provízie v čase odštiepenia sa od OVB. Stavil by som celých 50 centov, že aj Vaša zmluva s ich obľúbeným rozhodcovským súdom má pôvod v tejto advokátskej kancelárii. Tak Vám teda prajem veľa šťastia.

https://dennikn.sk/blog/kauza-marianka- ... vej-hlbky/" onclick="window.open(this.href);return false;
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Prepacte,nemiesate hrusky s jablkami? Pokuty, ktorymi tu strasite pripadnych klientov sa asi tykaju sprostredkovatelov, ak sa nemylim. Preco by sa "zamestnavatel" nepoistil proti odchodu "zamestnanca" ku konkurencii? Vyznamne firmy by to mali mat.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

a preco by to mali mat vyznamne firmy? a v com je PG vyznamne? ma vas zamestnavatel takuto ochranu pred vasim odchodom?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

asi preto, ze to nie je zamestnanie. Ale som rad, ze to pisete, lebo len podporujete moj nazor, ze v skutocnosti ide o zakryvanie zavislej prace a tym padom by sa mala o Partners zaujimat Socialka a Partners by mal za svojich "zamestnancov" platit a DOplatit socialne a zdravotne poistenie.

a btw. toto je diskusne vlakno o Partners vseobecne
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Story z Košíc:

KOŠICE 2008. Košický dopravný podnik prehral v spore so spoločnosťou OutClaim na rozhodcovskom súde 43 miliónov korún (1,4 milióna eur).

Firma si peniaze nárokovala za to, že mestský dopravca vlani jednostranne odstúpil od zmluvy na vymáhanie pokút od čiernych pasažierov.

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/4061731/kosicky-d ... z4CsGy4QqQ" onclick="window.open(this.href);return false;

DPMK považuje za absurdné, aby ERS nepovažoval ani jeden z 13.000 dôkazov predložených v konaní za opodstatnený hoci pred vyhlásením rozsudku uznal, že v minimálne niektorých bodoch má žalovaná strana pravdu. Okrem nedôveryhodných dokladov o zaplatení tzv. škody, žalobca Out Claim s. r. o. nepredložil žiadne relevantné dôkazy, ktoré by potvrdzovali opodstatnenosť jeho nároku.

A viete ako to dopadlo?

Košice 2012. Spor medzi Dopravným podnikom mesta Košice (DPMK) a spoločnosťou OutClaim o sumu takmer 2,5 milióna eur sa urovnal mimosúdnou cestou. Na tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia oboch zúčastnených strán.

http://www.pluska.sk/regiony/vychodne-s ... l-eur.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zhrnutie. Za jedného vedenia spravíte s mestským podnikom zmluvu. Nerobíte nič. Keď vám druhé vedenie vypovie zmluvu, žiadate ušlý zisk. O ušlom zisku rozhodne rozhodcovský súd, ktorý je v podstate váš súkromný súd. Stačí to dať do zmluvy a počkať. Takých káuz poznáme niekoľko. Ďalšie prachy zarobia právnici na oboch stranách. A ak by mesto spor vyhralo a firma by mala platiť mestu? ... tak zrazu firma skrachuje a zmizne...ostanú po nej iba dlhy.

S cudzieho (rozumej štátneho a mestského) krv netečie..
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

P. Cmorej. Je z Vasej strany podraz, ze zacnete prispevok stylom "najhorsie zmluvy su od Partners", "vysoke pokuty" a blablabla, cim cielene strasite pripadnych klientov a neuvediete na pravu mieru, ze sa NEJEDNA o pokuty pre klientov ale sprostredkovatelov.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

ja som to pochopil hned ze pise o sprostredkovateloch lebo tam napisal PRE PARTNERSAKOV, co ste Vy asi prehliadli. PARTNERSAK=zamestnanec alebo sprostredkovatel
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

To ste pochopili Vy, kedze sa touto temou zaoberate. Potencialni klienti si v tom precitaju len "pokuta", "najhorsie zmluvy" a je vybavene.....obratia sa na niekoho, koho p.Cmorej neriesi a pritom je ozajstny zlodej
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

prepacte, ale nevidim dovod riesit vasu nechapavost
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

podstata je jasna. pod znackou PG sa neskryva ziadne seriozne poradenstvo za primeranu odmenu a akykovlek vztah s PG je pre ludi drahy :)
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Ja, som to pochopila, na rozdiel od nejakych inych citatelov. Ked venujete 99% clankov klientom a to 1% nahle sprostredkovatelom...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa JUGGLER »

gabina napísal:Ja, som to pochopila, na rozdiel od nejakych inych citatelov. Ked venujete 99% clankov klientom a to 1% nahle sprostredkovatelom...
A čo je na tom? Stovky mladých ľudí sú vmanipulovaných do sprostredkovateľského biznisu . Absolvujú rýchle a účelové školenia, kde im vtlčú do hlavy ako PREDAŤ. Nevedia nič poradiť, nevyznajú sa. Chodia v oblekoch, kravatách, s propagačnými materiálmi a snívajú, že raz zbohatnú, keď si vybudujú vlastné MLM. Nepozerajú na následky, nevidia do budúcnosti, sami nevedia či produkty ktoré sprostredkujú sú výhodné pre klienta. A potom vyčerpajú možnosti, obídu rodinu, známych, pýtajú si dalšie kontakty, lanária pod seba ďalších agentov, aby mali aj z nich provízie... A nie každý z tých nádejných poradcov vie čo ho čaká až sa vyčerpajú kontakty, ked uplynie nejaký čas, ked nespokojní klienti začnú rušiť zmluvy, ked začnú reklamovať, sťažovať sa...

Madam, nájdite si na webe pár skutočných príbehov o skrachovaných a zadĺžených sprostredkovateloch. Aj Peter Cmorej niektoré zachytil . A to som ešte nespomenul to, čo Peter spomenul: že ich nútia robiť na živnosť, alebo zakladať s.r.očky. Že ich právne manipulujú cez podpisovanie nevýhodných zmluv, cez ktoré ich potom môžu vydierať. Iná vec je, keď je človek zamestnanec poisťovne, alebo poradenskej firmy. A úplne iná, ked to všetko rozbehne na vlastnú zodpovednosť ako podnikateľ, ktorý si potrebuje platiť poistenia , odvody, atd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
gabina
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So 23 01, 2016 7:55 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa gabina »

Ked uz spominate zamestnancov poistovni...nepovedala by som, ze su spolahlivejsi nez sprostredkovatelia z PG. Skusenosti znamych svedcia o opaku. Tak napriklad, v poistovni znamemu zrusili niekolkorocnu poistku, aby mu vytvorilo hned novu,ktora by lepsie sedela jeho momentalnym potrebam?! Alebo 40tnicke vyrobia zmluvu na 10rokov? A akoze potom co? Daju jej podpisat novu, drahsiu? No proste fakt, ze clovek je niekde zamestnancom este neznamena, ze vie co robi.
pedro.v
Active Member
Príspevky: 85
Dátum registrácie: St 19 11, 2014 5:35 pm

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa pedro.v »

to ze 20 rocna poistka nepokryva to co novy poistny produkt je uplne bezny jav. skuste si zmenit po 5 alebo 10 rokoch IZP tak aby vam vyhovovalo lepsie a dajte nam vediet kolko vas to cele stalo
v poistovni vam daju podpisat poistku pretoze sa zrejme chcete poistit a vo vysledku ste poistena. jasne ako facka
v partners group vas od zaciatku manipuluju do niecoho co vlastne nechcete a nepotrebujete a daju vam podpisat aj tri IZP pretoze chcu vase peniaze pretoze tak ich to naucili. vo vysledku ste oklamana pretoze ste mohli mat lepsie sluzby. namiesto toho dostanete nejaky primitivny financny plan ktory si vymysleli oni a myslia si ze ho potrebujete
mne moj PG spravca po 6 rokoch navrhol povodne IZP minimalizovat a zalozit si nove vraj kvoli rozlozeniu rizika ze ak mi nevyplati poistku AEGON tak mi ju vyplati AXA. najhorsie na tom bolo ze on tomu chudacisko aj veril a bol o tom presvedceny ze to je to najlepsie co mozem so svojimi peniazmi urobit. okrem toho som mal uraz ktory mi poistovna nevyplatila pretoze moj PG agent mal moju poistnu zmluvu na salame a to ze existoval lepsi produkt mi neprezradil lebo o to mu vobec nikdy neslo. vybavenie vyplatenia poistneho plnenia si podmienoval podpisanim novej zmluvy.
s PG mozete byt spokojni len ak vas nezaujimaju vase peniaze a chcete mat len "nieco" len aby ste "to" mali. nanestastie je tu dost takych ludi o ktorych sa moze stale viac hajzlov typu PG pobit.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pedro.v napísal:. najhorsie na tom bolo ze on tomu chudacisko aj veril a bol o tom presvedceny ze to je to najlepsie co mozem so svojimi peniazmi urobit. .
No, ved toto, mne jedna znama z minuloti, nechcem konkretizovat, ale osoba o ktorej som si myslel, ze vie co robi, lebo ju vychovali k uspesnosti, tak najskor hovori o zakladoch a pilieroch ako je rezerva, poistenie, co je vsetko OK, ale potom to presle od urazoveho, kde napr zaclenila aj denne odskodne atd, ked sa nad tym zamyslim, potrebujem to ? neviem, asi to ma kazdy inak, niekto kto zije zo dna na den a niekto kto ma na salame lebo ma tisice v rezerve.. Gemblovat s cislami, v pluse asi nebudem, tak neviem, ci je to nutne, clovek aj tak sa snazi zit tak, aby v nemocnici neskoncil, nie na tak dlho, aby sa to oplatilo.
Ale co je horsie, ona naozaj veri, alebo sa tak prezentuje, v to IZP.. A to som i myslel, ze ponukne nieco brutalne unikatne, ale taketo IZP mi ponukala uz VUB hned pri zalozeni uctu v 18tich.. Tam som si to dal a neskor zrusil, bol omo uplne nevzdelany kreten.. Ked som tu nasiel dost info o ETF a podobne, tak len zasnem, ako brutalne veci sa robia s investormi pomocou IZP..
Ale poviem vam... rodicia maju znamu a ta mne na 18tku otvorila kapitalove zivotne poistenie za 2,5% ...
kokos, ako moze niekto PRIATELOVI otvorit takuto brutalne nevyhodnu vec, az podvod ? to neviem
jedine, ak ten niekto realne veri, ze to co robi je to najlepsie.. ale kde je jeho alebo ejj due diligence ?
dalsi znamy sa snazil radit ten kairos, resp tu srandu prenajom HDD.. ze je to super investicia a to je pomerne bohac.
ja fakt nechapem, co je toto za priatelstvo a spolocnot... ked sa mna, laika, co sa snazi a tisice hodin sa uci svojpomocne, ako chranit majetok a ja NEVIEM poradit a je mi z toho nanic, ze neviem poradit, pride nejaky genius, co radi to, z coho ma profit, tak je miz ztoho na bliti...

A tie poistovne su vtipne tiez, som si zo srandy isil a dal si smrt na 150 tisic eur a odmietli to, s protiponukou 7 tisic na smrt.. ved tie poistovne nemaju ziadne gule a smiesnych 150 tisic povazuju ze sa chystam umriet (slova pracovnicky poistovne), pricom, aj ked nemam uver, ci hypoteku, z coho bude zit rodina? z coho by sa dochovali deti? zena to utiahne sama? sme take Svajciarsko? alebo si najde dalsieho pichaca, co ju bude vydrziavat? mne to moze byt po smrti jedno, ale tak.. ja beriem slovo zodpovednost z trochu ineho kraja.. tak hold, poistim sa sam, urobim si vlastnu poistovnu.. a po 40 rokoch sa uakzem v poistovni v tom "risk manazmente" a vysmejem sa im z chuti, ze aki su kreteni... pretoze tie prachy, co by som dal na take poistenie (presne 666 eur rocne, po dobu tusim 25 alebo 30 rokov), mozem dat na sport a luxusnu stravu, zamedzim vsetky choroby, kedze smrt urazom nijak zamenit nemozem, ak neskapem na uraz, vyhral som. a smiat sa budem ja...

ale zas, havarijna poistovna - tam som v pluse, vdaka ludom, co nevedia parkovat.. zial, lebo mi to poznacilo auto a tym skraslilo jeho historiu a hodnotu.
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Partners group - viete niekto o nich nieco?

Príspevok od používateľa rmaly »

pocujte, ako som si cital clanocky o Partners a klikol na ich stranku, tak tam maju ze rada riaditelov ci co a maju tam mrte "funkcii"... Viete niekto aspon zbezne, co to presne znamena (lebo maju tolko riaditelov a partnerov a managing directorov ako 10 firiem dokopy) :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"