Poplatky pri ižp

Poistenia, sporenie na dôchodok, doplnkové dôchodkové sporenie, investičné poistky, kapitálové poistky.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
marmx
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2016 12:42 am

Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa marmx »

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, že kde presne si viem pozrieť poplatky jednotlivých IŽP? Vo VPP sú jedine napísané vysvetlivky čo znamenajú jednotlivé poplatky, ale nie aké veľké sú tie poplatky. Preto by som sa Vás skúsenejších chcel spýtať, kde by som to mal hľadať :)

Za skoré odpovede vopred ďakujem :)
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

priamo v tych VPP. O aku zmluvu ide? presny nazov poprosim
marmx
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2016 12:42 am

Re: Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa marmx »

Ide o zmluvu MetLife Life, známy mi rozprával o veľkých poplatkoch pri týchto zmluvách, ale vo VPP som sa veľmi o nich nedozvedel, napr. koľko išlo môjmu sprostredkovateľovi..
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

proviziu sprostredkovatela sa z VPP nedozvies. Ale byva okolo 100% rocneho poistneho, zavisi aj na pozicii. Metlfe ma vsetky poplatky v tabulkach. Vo VPP co mam ja, to boli strany 4 a 7. To hlavne je "investovatelne poistne" a "tabulka variabilnych zloziek"
marmx
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 01 03, 2016 12:42 am

Re: Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa marmx »

Napríklad ja platím v tej Life zmluve 40€ na sporení, ďalších 20€ na riziká. Koľko zaplatím na poplatkoch pri 40€/mesačne, napr. pri 30 rokoch sporenia?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Poplatky pri ižp

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

nepytas sa spravnu otazku. Jeden z najzasadnejsich poplatkov je sekundarny management fee, tz. poplatok za spravu fondov na strane poistovne. A ten sa uplatnuje kazdy rok z celej nasporenej sumy. A kedze nevieme aka bude distribucia vynosov v case, jeho abasolutnu vysku urcit nevieme.

Spravna otazka by znela, o kolko je to drahsie v porovnani s normalnym sporenim. A to uz sa kvantifikovat da, kedze ratas nejaky teoreticky vyvoj rovnaky pre oba produkty. Vysledkom je, ze v Life nasporis za 30 rokov menej ako 50% sumy ako by si nasporil "normalnom" sporeni.
Napísať odpoveď

Návrat na "Druhý pilier, životné poistenie, tretí pilier"