Navrh banu pre Ladis-a

Informácie, pravidlá, návrhy, správy, pripomienky (pridať, zlúčiť, zrušiť, premenovať kategórie)
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Som za udelenie banu Ladisovi

Hlasovanie ukončené So 16 07, 2016 5:38 pm

Áno
26
60%
Nie
17
40%
 
Celkom hlasov: 43

Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Ladis »

'''už mám toho kreténa plné zuby.''' Leon
Nejvíce vulgární a nevychovný člověk Leon, který se registroval do fora jen za účelem nadávání lidem a urážení lidí,
založil anketu o vyloučení člověka české národnosti a lže všelijaké nesmyslné důvody pro to vyloučení z diskuse člověka, protože člověk není Slovák a není daytrader.
Ovšem vyloučení z diskuse si zaslouží jen nevychovaný, nezdvořilý rasista, slovenský nacionalista Leon.
Nikdo jiný zde není tak sprostý a nezdvořilý, aby nazýval ostatní přátele fora
KRETÉN.
Navrhuju zmrazit registraci kreatury s pseudonymem Leon. Protože kreatura Leon je ve fóru jen pro nadávání a urážení lidí, kteří se mu nelíbí.
Registrace do fora od kreatury Leona byla provedena jen za jediným účelem = nadávat lidem a urážet lidi. Taková registrace nemá smysl v investičním foru.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Istiach »

Presne koli takymto kecom som hlasoval za ban.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Chris »

rasista :lol: :lol: :lol: :lol:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

jogo napísal: Peto Cmorej: Ak si odtial vyhodil MPillara za nejake konfrontacie s Nobodym, tak ziadam aj o BAN na Ladisa. Proste uz ma tie jeho dementne prispevky prestali bavit a uz aj Kontrarian ma pre mna vacsiu hodnotu ako Ladis. Navyse taky Frosy sa od neho inspiruje.... :?
Som za BAN na Ladisa a odvolavam sa na tvoju principialnost...Je to prvykrat po 9 rokoch, ked som za zabanovanie niekoho na webe.
Ladis, ak si si nevsimol, tak som ja ziadal ako prvy o tvoj BAN Peta Cmoreja po tvojom prispevku o Jugglerovej smrti a to bez hlasovania. Leon len urobil hlasovanie za mna. Kretenom by som ta nenazval,lebo tu vacsinou "vychladnem", kym dopisem a zeditujem prispevok, ale keby si take reci viedol u nas na Goralsku zoci-voci chlapom, tak by si urcite mal trochu ine problemy ako len nejaky BAN na fore. Asi vies, preco si zdrhol do Mnichova. :mrgreen:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis napísal: založil anketu o vyloučení člověka české národnosti a lže všelijaké nesmyslné důvody pro to vyloučení z diskuse člověka, protože člověk není Slovák a není daytrader.
Ovšem vyloučení z diskuse si zaslouží jen nevychovaný, nezdvořilý rasista, slovenský nacionalista Leon.
Aj toto je malo na BAN? Podpichovat Cechov voci Slovakom a naopak? A rozduchavat vasne nacionalizmu? A to teraz, ked uz aj s Madarmi sme kamarati a tahame za jeden povraz?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Ladis napísal:'''už mám toho kreténa plné zuby.''' Leon
Nejvíce vulgární a nevychovný člověk Leon, který se registroval do fora jen za účelem nadávání lidem a urážení lidí,
založil anketu o vyloučení člověka české národnosti a lže všelijaké nesmyslné důvody pro to vyloučení z diskuse člověka, protože člověk není Slovák a není daytrader.
Ovšem vyloučení z diskuse si zaslouží jen nevychovaný, nezdvořilý rasista, slovenský nacionalista Leon.
Nikdo jiný zde není tak sprostý a nezdvořilý, aby nazýval ostatní přátele fora
KRETÉN.
Navrhuju zmrazit registraci kreatury s pseudonymem Leon. Protože kreatura Leon je ve fóru jen pro nadávání a urážení lidí, kteří se mu nelíbí.
Registrace do fora od kreatury Leona byla provedena jen za jediným účelem = nadávat lidem a urážet lidi. Taková registrace nemá smysl v investičním foru.
neboj Ladis,... vydrž,... už len pár dni a dovi.
Používateľov profilový obrázok
CUTTY
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 07 07, 2016 7:31 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa CUTTY »

To Leon,

tomu hovoríš privítanie?
Nuž, zdá sa, že si si úvodnú vetu v mojom prvom príspevku na tomto diskusnom fóre nezobral príliš k srdcu, preto si ju opäť dovolím zopakovať:

„V prvom rade chcem všetkých upozorniť, aby ste ma považovali za neutrálne územie, niečo ako Švajčiarsko! :wink:

Pochopil to ako jaroslav80, tak i jogo, nieje vôbec podstatné či som z Ladisovho fóra a už vôbec nie, či som jedno_príspevkový registrovaný pred 36 minútami! Jednoducho som CUTTY, ktorý sem občas zavítal aj bez registrácie.:roll:
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

tak som si to tu konecne precital. Popravde vacsiu vahu ako hlasy maju pre mna vyjadrenia tu vo vlakne. Ak by boli za ban "veduce osobnosti" tohto fora, tak by si ten ban Ladis dostal. Podakuj sa Jugglerovi, jogovi, tillburovi a neviem koho som este zabudol, ze za tvoj ban nehlasovali.

Zaroven to vsak ber ako dorazne varovanie. Prianie smrti, pasaci cikanskych prostitutiek, kreatury .. to vyhod zo slovnika. A sklamal si ma, ze si sa nedokazal ani len ospravedlnit. "Oni mne pomlouvaji 50x vice" je reakcia nehodna dospeleho. Preukazatelne mas v portfoliu akcie, ktore spadli na zlomok svojej hodnoty a nevies /nechces zverejnit cele svoje portfolio aj s nakupmi, tak preco sa cudujes kritike? To nie je "pomlouvani", to je realita.

V novom fore sa budu aj zbierat body za "huncutstvo", resp. bude tam nejaka karma.

palibravo, ak mas nejaky zavazny dovod na zmazanie niektorych tvojich prispevkov, tak napis, ale standardne tu prispevky a vlakna co maju informacnu hodnotu nemazeme.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

neviem kde si čo čítal ... ale ak sa nemýlim jogo hlasoval za ban a tillbur sa zdržal,... takže rozhodnú hlasy skupiny ?

... ty sám si kázal, nech sa spraví hlasovanie a hlasovanie je jednoznačné ... alebo demokracia už neplatí ?
Jarda
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 9:04 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Jarda »

Tak hlasovanie je len naoko. Pán majiteľ si aj tak urobí ako chce. Čiže ho tu nechá.
Bez jediného varovania vyhodil MPillara, teraz zase mení pravidlá za pochodu.
Boh ochraňuj Slovensko pred SaS!
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Istiach »

Uz za to moze SAS? :D uz nie iluminati? lol
yurij
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št 02 06, 2016 5:19 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa yurij »

Istiach napísal:Uz za to moze SAS? :D uz nie iluminati? lol
Nie, za vsetko moze vlada Ivety Radicovej! :D

Ale k veci. To chceme hlasovat ako briti? Zvolili ste si odchod? Spatne! Znova. Pokial nebude vysledok taky, aky chceme my. Hlas kazdeho tu na fore by mal mat rovnaku vahu. Alebo su si niektori rovnejsi?

Nie som zastancom uplneho BANu ale v takomto pripade by ista forma cenzury (napr. nutne schvalenie prispevkov) na obdobie 1 mesiaca mohla prospiet. Myslim, ze to tu uz bolo navrhovane ...
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ja som za absolutisticku monarchiu. :) Cize ked budem chciet niekoho BAN-nut kupim si forum a dam mu BAN.

Nech si majitel robi co chce. Ja si doma tiez robim co chcem.

Demokracia koniec koncov svoje limity uz vela krat preukazala.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Chris »

Celkom pekne divadlo, na vsetkych forach to funguje tak, ze ak si dotycny pozbera body, alebo porusi pravidla dostava BAN na par dni. Len tu sa toho boja ako cert kriza, pritom inych vyhodia hned napr a prispevky sa premazu, ze clovek nevie co sa riesilo. :roll:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
miroslav12
Silver Member *
Príspevky: 167
Dátum registrácie: Št 13 09, 2012 3:39 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa miroslav12 »

Heh, Ladis má akurát tak čurinu z toho co tady předvádíte. Evidentně si někdo nechce vzít na triko jeho případný infarkt který by dostal kvůli BANu. Jinak si tuto komedii nedokážu vysvětlit.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Honzajs »

Jarda napísal:... Pán majiteľ si aj tak urobí ako chce. Čiže ho tu nechá...
To je snad právo majitele, ne?
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Nie keď sa na začiatku vzdal rozhodnutia a nechal ľudí nech založia hlasovanie. Čo to je za sposob, prísť sem po hlasovani a rozhodnúť inak. Dokonca ešte na základe nejakých klamlivých tvrdení ? Jogo ani tillbur nehlasovali proti banu. Neviem kde to čítal.

Ako vraví yuri
To chceme hlasovat ako briti? Zvolili ste si odchod? Spatne! Znova. Pokial nebude vysledok taky, aky chceme my. Hlas kazdeho tu na fore by mal mat rovnaku vahu.
Peter vyjadri sa.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ano, mas pravdu, jogo hlasoval za ban
Leon napísal:Nie keď sa na začiatku vzdal rozhodnutia a nechal ľudí nech založia hlasovanie.
nikde som sa nicoho nevzdal. Rozhodol som sa podla reakcii v tomto vlakne
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

Čiže to tvoje tvrdenie nechať to na ostatných už neplatí ?

http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 273#p94273" onclick="window.open(this.href);return false;
peter.cmorej napísal:Jogo, ak chces, urob hlasovanie
... čiže to bude fakt tak ako sa tu vravelo, že ak nevyhovuje výsledok, urobíme si to po svojom ?
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Leon, aj ked sa ma desatkrat spytas, desatkrat dostanes rovnaku odpoved. Ze sa to tebe nepaci, je zial iba tvoj problem. Nemienim dalej zivit tuto debatu s tebou. Howgh
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Leon »

si sa tu ukázal v pravom svetle teraz ....
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

Tak predsa len este jeden prispevok. Snazim sa rozhodovat ferovo. Hlasovanie v ktorom rozhodnu hlasi od uzivatelov, ktorych mena tu nik nepozna a k tomuto foru nijako neprispeli mi ako ferove nepripada. Nazory pod tymto hlasovanim maju pre mna ovela vacsiu vahu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Čaute.
Ja myslím, že to treba ukončiť. Hlasovanie malo význam. Poznáme názory a čísla.

Spolu hlasovalo 42 ludí...26 z nich je za ban, 16 je proti. Čiže 62% je za vyhodenie Ladisa, 38% je proti.
Treba si však uvedomiť, že toto nie je to referendum o Brexite, ani francúzska gilotína.
Ladis sám o sebe nie je problém. Problémom sú jeho osobné útoky, vulgarizmy a nepodložné osočovanie.

Ja myslím, že aj on sám to vidí a uvedomuje si, čo ho čaká, ak sa toho nabudúce dopustí. Upozornenie a hlasovanie stačí. Ladis nech sám rozhodne o svojom osude. Ak bude prispievať bez útokov, nech si tu prezentuje, čo len chce.

Ja som velmi rád, že v pravidlách a etickom kódexe sa pohýňame dopredu. A že v novom fóre sa na tieto veci bude prihliadať. Základom je, aby sa tu ľudia cítili dobre. A to nielen väčšina, ale aj menšina. Zavedením pravidiel budeme všetci vedieť aké sú podmienky, čo si môžeme dovoliť. Nemusíme mať rovnaké názory, nemusíme sa rovnako správať, ale musíme sa vedieť najvzájom rešpektovať.

P.S. Zároveň navrhujem amnestiu pre všetkých banovaných. Ja viem akurát o Martinovi Pillarovi...ale divné mi je, že aj Futurer nejak odtial zmizol. Ak sú títo dvaja zabanovaní - tak prosím od ich odbanovanie. Nech každý zo starých prispievatelov má rovnakú šancu, rovnaké podmienky, rovnaké pravidlá.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Aurelio
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 13 12, 2007 9:51 pm
Been thanked: 1 time

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Aurelio »

Hlasovanie bolo urobene za tym ucelom, aby rozhodli navstevnici fora. Kazdeho hlas je rovny. Ak potrebujete, aby som sem nasekal 10 000 (podotykam zbytocnych) prispevkov, aby som bol "veduca osobnost fora", tak ja nastavim makro, aby to tu spamovalo do 16. jula, kedy ma byt hlasovanie ukoncene.

Jedine obmedzenie vo vahe hlasov by som uznal, keby mali zakaz hlasovat clenovia, ktori sa zaregistrovali PO vyhlaseni hlasovania (tzn za nejake posledne dva tri tyzdne), kedze niekto moze byt dostatocne na hlavu, aby si tu zaregistroval 20 profilov a zahlasoval tak, ako chce aby to dopadlo.
Power of Knowledge
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Kedze nebola uvedena dlzka (potencialneho) BANu, predpokladam ze to urcuje majitel fora.
Mesiac, den, hodina, ...

Cize pravomoci majitela fora aj tak neobides :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Rado »

JUGGLER napísal: Ladis sám o sebe nie je problém. Problémom sú jeho osobné útoky, vulgarizmy a nepodložné osočovanie.
Nevedel som, že sa to dá oddeliť. Podľa mňa to ako sa prejavuješ definuje to aký si.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Jasne ze sa to da oddelit. Binarna sustava, dvojbitove cislo - to mame 4 kombinacie:

Je kreten, sprava sa ako kreten.
Je kreten, nesprava sa ako kreten.
Nie je kreten, sprava sa ako kreten.
Nie je kreten, nesprava sa ako kreten.

Styri rozdielne typy osob. Tusim aj psychologovia rozoznavaju 4 - cholerici, sangvinici, melancholici, flegmatici.

:) :)

Ktovie ktoreho z nich povazuju za kretena ktory sa sprava ako kreten.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

JUGGLER napísal: P.S. Zároveň navrhujem amnestiu pre všetkých banovaných. Ja viem akurát o Martinovi Pillarovi...ale divné mi je, že aj Futurer nejak odtial zmizol. Ak sú títo dvaja zabanovaní - tak prosím od ich odbanovanie. Nech každý zo starých prispievatelov má rovnakú šancu, rovnaké podmienky, rovnaké pravidlá.
Nech sa paci, urobil som hlasovanie o Pillarovi: http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =19&t=5714" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale upozornujem, ze ak ho odbanujem a zistime, ze sa nepoucil, tak ho uz zabanujem na vecne veky.

Futurera som nebanoval. Vseobecna amnestia znie sice pekne ale to by som musel odbanovat asi tak 300 linkbuilderov.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:Čaute.
Ja som velmi rád, že v pravidlách a etickom kódexe sa pohýňame dopredu. A že v novom fóre sa na tieto veci bude prihliadať. Základom je, aby sa tu ľudia cítili dobre. A to nielen väčšina, ale aj menšina. Zavedením pravidiel budeme všetci vedieť aké sú podmienky, čo si môžeme dovoliť. Nemusíme mať rovnaké názory, nemusíme sa rovnako správať, ale musíme sa vedieť najvzájom rešpektovať.
Jediny skutocny posun vpred bude, ked tu zavediete jasne deklarovane pravidla vratane kedy sa dava ban (ako dlho, atd.), kedy sa mazu komenty, kedy navrhnut verejne hlasovanie a kedy napr. hlasovanie iba medzi moderatormi - niekedy treba hlasovanie iba ludmi, kt. maju lepsi prehlad o fore ako novo/prednedavnom registrovany uzivatel alebo 100 uzivatelov alias botov za ucelom ovplyvnenia hlasovania.
Samozrejme majitel/moderatori fora by ich mali dodrziavat (ked si ich sami navrhli) aby navstevnici fora vedeli, ze pravidla maju svoj zmysel a aj ich dodrziavanie.

To znizi hadky, nekonecne zabomysie diskusie a nakoniec to pojde prikladom, ze aj na urovni mikrospolocnosti ako je toto forum, dokazeme byt organizovani, respektovat sa navzajom, dodrziavat pravidla a niest plnu zodpovednost za svoje ciny.
Pretoze ak to nedokazeme ani na tejto mikrospolocnosti, potom sa nemusime divit, ze na vacsej urovni spolocnosti ako je napr. samotny stat nie su stanovene jasne pravidla a ak ano, tak sa ani moc nedodrziavaju a ludia nenesu zodpovednost za ciny.

Ja som osobne prekvapeny ako novy uzivatel, ze su tu taketo dalekosiahle diskusie o bane, mazani komentarov, atd.
A pri tom pravidla je velmi zlozite vyhladat a su velmi vagne (velmi siroke pravidla o bane).

Sucasny stav pravidiel na fore ako-investovat.sk
1. set pravidiel, je pri registracii, kt. som dokazal znova vyhladat az ked som sa snazil znova zaregistrovat.
Súhlasíte s tým, že nebudete odosielať žiadne urážlivé, obscénne, vulgárne, ohováracie, nenávistné, výhražné, sexuálne orientované príspevky alebo posielať akýkoľvek iný materiál, ktorý môže porušovať ktorékoľvek zákony krajiny, v ktorej sa nachádzate Vy či v ktorej sa nachádza “Ako-investovať - diskusia” alebo medzinárodné právo. Takéto konanie môže viesť k okamžitému a trvalému vylúčeniu, s upozornením Vášho poskytovateľa internetového pripojenia, ak sa budeme domnievať, že to bude od nás požadované. IP adresa všetkých Vašich príspevkov je zaznamenávaná na pomoc vo vymožiteľnosti týchto podmienok. Súhlasíte s tým, že “Ako-investovať - diskusia” má právo kedykoľvek odstrániť, upraviť, presunúť alebo uzamknúť ktorúkoľvek tému, ktorá by porušovala tieto podmienky. Ako užívateľ, súhlasíte s ukladaním do databázy akejkoľvek informácie, ktorú vložíte. Hoci táto informácia nebude zverejnená/poskytnutá žiadnej tretej strane bez Vášho súhlasu, ani “Ako-investovať - diskusia” ani phpBB nenesú zodpovednosť za akýkoľvek pokus o prienik (hacking), ktorý môže viesť k zneužitiu týchto údajov.
2. set pravidiel som nasiel az ked som pouzil funkciu "Hľadať" ako zapadnuta tema v podfore "Informacie o diskusii"
Standartne su nastavene pravidla ako tema, ktora je vzdy zobrazena ako prva v podfore alebo je to samostatne podforum presne za ucelom lahkeho vyhladania.
vid http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... p?f=2&t=14" onclick="window.open(this.href);return false;

Posielam na inspiraciu ako su nastavene pravidla na forach s niekolkonasobne vyssou ucastou ako tu.

http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... 9#p5636449" onclick="window.open(this.href);return false;

zive.cz ma tiez odstupnovane bany ako to navrhuje Juggler
Negativní hodnocení uživatelů
Negativní hodnost může být udělena uživatelům, kteří svým chováním porušují pravidla diskuzního fóra nebo jinak nevhodně narušují diskuze a obtěžují jiné uživatele. Negativní hodnosti jsou následující:

1. Poslední varování - signalizuje, že uživatel byl upozorněn administrátorem fóra o svém nevhodném chování a je na něj zaměřena zvláštní pozornost.
2. Dočasný BAN - hodnost udělená na dobu určitou. Společně s jejím udělením je uživateli zamezen přístup do SuperFóra.
3. Trvalý BAN - hodnost udělená na dobu neurčitou. Společně s jejím udělením je uživateli zamezen přístup do SuperFóra.
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 40&t=82686" onclick="window.open(this.href);return false;
definovane pripady, kedy sa mazu prispevky
1. Úvodné ustanovenia
Všetci používatelia sú povinní prečítať si a dodržiavať nižšie uvedené pravidlá. S používateľmi je od začiatku ich pôsobenia na fóre zaobchádzané s predpokladom, že tieto pravidlá čítali a porozumeli im. Používatelia, ktorí porušia pravidlá fóra, môžu dostať upozornenie, či vykázanie z fóra (ban) na dobu určenú vedením fóra. Pokiaľ nesúhlasíte s týmito pravidlami, kontaktujte niektorého z administrátorov formou súkromnej správy so žiadosťou o deaktiváciu.
3.4 Osobné útoky, fašistický a rasistický podtón: pretaktovanie.sk je diskusné fórum venované informačných technológiám, vede a fyzike. Ani jedna z týchto skupín nie je tvorená fašizmom, rasizmom, preto sú tieto diskusie na fóre zakázané.
https://www.hojko.com/pravidla-fora-cit ... t6559.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odstupnovane bany.
Pravidlo 5:
Členstvo na tomto fóre je bezplatné. Námietky na členstvo alebo pravidlá budú ignorované. Pri porušení pravidiel fóra, bude užívateľ dočasne vylúčený z fóra. Pri opakovanom porušení pravidiel bude užívateľ z fóra trvalo vylúčený a jeho konto bude zablokované (ban).
Dočasné vylúčenie z fóra predstavuje dĺžku trestu 1 - 3 dni.

Pravidlo 6:
Urážky, osočovanie, rasistické a vulgárne vyjadrovanie, ďalej hanobenie národa, rasy, sexuálnej orientácie, etnickej alebo národnostnej skupiny a akákoľvek národná, rasová alebo náboženská nenávisť, ktorá podnecuje k diskriminácii, nepriateľstvu alebo násiliu, propagácia drog a zľahčovanie ich užívania, podpora terorizmu a nabádanie k extrémizmu je na fóre zakázané v príspevkoch (vrátane obrázkov a odkazov), súkromných správach a v komentároch karmy.
Porušenie tohto pravidla bude znamenať dočasné alebo trvalé vylúčenie z fóra (ban).
Obchádzanie cenzúry vulgarizmov je považované za porušenie pravidiel.
Hlasovanie o Ladisovom bane
Ja som hlasoval za ban (aj ked Leon nedefinoval dlzku banu).
Dovody:
1. Ladisove prispevky boli opakovane osobne utoky na Jugglera, osocovanie, nadavanie z krcmy 3. cenovej a dokazane zavadzanie/klamanie
2 Podla pravidiel standartnych for, ktore som tu uviedol a myslim si, ze su benchmarkom aj pre diskusie na ako-investovat.sk, tak Ladis by dostal minimalne docasny ban
3 Kedze sa ukazalo, ze Ladis dalej pokracoval v osocovani aj ked nedostal docasny ban na ako-investovat.sk, tak volba trvaleho banu, tiez by nebola chybna
4. Ladisove "polahcujuce okolnosti" pocet prispevkov v pocte 2500 a ze udajne je tu jediny skutocny "value investor" su uplne irelevantne z dovodov 1-3. plus jeho vykriky do tmy, ze by za ne mal dostat medailu (tu presne plati "dovera, reputacia sa buduje dlhe roky ale znicit ju dokazeme niekedy jednym dvoma cinmi"). Radsej tu nemat ziadneho "value investora" ako takeho, kt. tu uboho, opakovane a nekonstruktivne utoci a nadava inym uzivatelom.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:Čaute.
Ja som velmi rád, že v pravidlách a etickom kódexe sa pohýňame dopredu. A že v novom fóre sa na tieto veci bude prihliadať. Základom je, aby sa tu ľudia cítili dobre. A to nielen väčšina, ale aj menšina. Zavedením pravidiel budeme všetci vedieť aké sú podmienky, čo si môžeme dovoliť. Nemusíme mať rovnaké názory, nemusíme sa rovnako správať, ale musíme sa vedieť najvzájom rešpektovať.

P.S. Zároveň navrhujem amnestiu pre všetkých banovaných. Ja viem akurát o Martinovi Pillarovi...ale divné mi je, že aj Futurer nejak odtial zmizol. Ak sú títo dvaja zabanovaní - tak prosím od ich odbanovanie. Nech každý zo starých prispievatelov má rovnakú šancu, rovnaké podmienky, rovnaké pravidlá.
Juggler preco navrhujes amnestiu pre vsetkych banovanych, ked nikde majitel fora alebo moderatori nestanovili nove pravidla fora/eticky kodex a neoboznamil vopred o tom vsetkych uzivatelov?
(poslat 1-2 tyzdne spravu vopred vsetkym vid nove pravidla, za 2 tyzdne platia, nezaziadanim o deaktivaciu uctu plati automaticky tvoj suhlas - rovnako ako banky, ked menia cennik, zmluvne podmienky)
Tak som pochopil tvoj prispevok.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

pocujte, akoze ja som za nejake pravidla (karma, upozornenia, docasny ban, ..) ale zasa nechcem z toho urobit vojnovu strukturu. Filipovo laissez faire "vedenie" tu roky uspesne fungovalo a nemyslim si, ze tak ako sa teraz najdu nespokojni by sa v novom rigidnom systeme nespokojni nenasli
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa makx »

Ano, vsetko s mierou, nehovorim aby ste tu teraz vytvorili 3 strankove pravidla alebo ist do podrobna ako som uviedol dane "benchmarky pravidiel" - ved to su stranky s ovela vacsim poctom uzivatelov a moderatorov, atd. Tam sa oplati nad tym stravit cas.
Ale nerozumiem preco tu dokonca aj moderatori tolko diskutuju o banoch alebo nebanoch, ked by v tejto otazke mali byt jasne pravidla. Ved aj v tych pravidlach, co som tu poslal je venovane banom par viet, len je to konkretnejsie ako tu.

Radsej nech moderatori, uzivatelia viac casu stravia diskutovanim o podstate tohto fora - tradingu, investingu, rozvijanie fora ako, ci tu ma byt ban jedneho uzivatela (myslim Ladisa).
Metodika banovania nie je podstata fora ale zas nejaku treba mat a raz, ked je nastavena efektivne (nemyslim vytvorit vojnovu metodiku), tak bude to prinos pre vsetkych, ci uz moderatorov/uzivatelov.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Dobre napísané Makx. Dal si si námahu. Dík.

Filip nemal pravidlá, ale to neznamená, že takto by to fungovalo večne. Vždy sme raz za čas došli k tomu, že pravidlá treba.
Ono je to aj o tom, či sa chceme posúvať dopredu, alebo nie. Niekedy aj malý zanedbaný nedostatok môže narobiť veľké škody.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Peter Em »

peter.cmorej napísal:Filipovo laissez faire "vedenie" tu roky uspesne fungovalo a nemyslim si, ze tak ako sa teraz najdu nespokojni by sa v novom rigidnom systeme nespokojni nenasli
S týmto sa plne stotožňujem.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Rado »

Slušní ľudia pravidlá nepotrebujú. U nich funguje sebakontrola. Ak má niekto problém s pravidlami, tak medzi slušných nepatrí. Väčšina ani nebude vedieť, že nejaké pravidlá existujú.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Ladis »

Co je na tom špatného, být pasák cikánských prostitutek?
Ten člověk má moc peněz, drahé auto, 5 metrů širokou televizi.
Spíš se zde jedná o rasismus, nenávist Slováků k Čechům a nenávist chudých daytraderů a poradců s pojištěním k bohatým value investorům, kteří mají akcií plný kredenc.
Nevěřím tomu, že by zde chtěli vyhnat z fora daytradeři a pojišťováci člověka, který po deseti letech pomlouvání od daytradera se jednou naštval a nazval toho daytradera pasákem cikánských prostitutek.


Foto: Slovenský pasák cikánských prostitutek s jeho drahým autem, který má doma 5 metrovou televizi.
Prílohy
Foto: Slovenský pasák cikánských prostitutek s jeho drahým autem.
Foto: Slovenský pasák cikánských prostitutek s jeho drahým autem.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Cechov nenavidime len podobne ako Madarov, Ciganov, Rusov, Francuzov, Americanov, Cinanov, cernochov, Mexicanov, slnieckarov, ... Takze o diskriminacii nemoze byt ani reci. Navyse sa ani navzajom nemame extra radi.
:mrgreen:
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa Istiach »

Ladis, u ludi ako ty na narodnosti nezalezi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: Navrh banu pre Ladis-a

Príspevok od používateľa jogo »

Ladis, ty si zasa "hulil"? :shock:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Informácie o diskusii"