Keramicke noze

Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Pouzivate keramicke noze? Ake mate skusenosti s ich brusenim?

Co ak je na SK milion domacnosti s tupymi keramickymi nozmi a nevedia ako si ich nabrusit alebo kde si ich dat nabrusit? A co ak su v Cesku dalsie miliony tupych keramickych nozov a vsetci cakaju kym ich niekto nabrusi a majitelov oholi o trochu penazi :) ?

Studoval som uz davnejsie trochu techniku brusenia a pozeral som sa aj po elektrickych bruskach. Jednu som si na skusku aj objednal. Nahradne diamantove kotuce do toho stoja len 10E cize cize aj keby vydrzala len 50 nozov tak financne by to vychadzalo bezproblemovo.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa Leon »

My mame asi 5 rokov a este sme ich ani nebrusili. Stále sú ostré. Používané na rezanie zeleniny, alebo salámy večer :D
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no podla mna tu nie je trh na taketo nieco, aj ked, mozno je.. na druhu stranu, klientela ktora si kupi kvalitny noz, asi bue ochotna zaplatit za jeho udrzbu..
ale hypoteticky, ako by to bolo? postou by som sa bal posielat noze, idealne by to bolo mozno na pockanie, cize mat tu brusku v dodavke a cestovat ako family frost dodavka? :D kazdy den na inom sidlisku atd..
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Dalo by sa aj tak ako hovori Iceberg, niektori brusici ocelovych nozov a noznic to tak robia, pripadne na nejakych jarmakoch. Ale tak som to nemyslel, nerozmyslal som nad tym ako nad hlavnou zivnostou.
Vsedny keramicky noz stoji 8 az 20 EUR, podla velkosti. Istotne existuju aj nejake za 200 EUR, no material je prakticky rovnaky, mozno maju nejaky lepsi tvar alebo techniku prvotneho nabrusenia. Pre bezneho smrtelnika nepodstatne. Ako Leon ja tiez nimi vecer rezem salamu alebo rajcinu a vydrzia dlho oste. Ale po roku uz to nie je co to bolo. Doma mam asi 3.

Byvam oproti Tescu, kazdy kto ide do Tesca musi prejst okolo mojho domu. Trebars keby sa pocas dna nazbieralo 10-20 nozov, vecer by sa to dalo za pol hodinku nabrusit . 1-3 EUR za noz podla velkosti = 50E denne. Take pohodove privyrobenie si. 5000 nozov rocne, to by bolo treba aspon mensie mesto alebo 10 dedin ako spadovu oblast. Kedze na okoli som o ziadnej moznosti kde nabrusit keramicky noz zatial nepocul tak toto by zatial nebol problem. Konkurencia nulova.

Ale ak uz by som mal zarobit na emociach ludi a ich schopnosti nakupovat predrazene veci - tak jednoduchsie by bolo otvorit si obchod s hrackami alebo s kocikami a nakupit tam par kocikov za 1000e. Zeny ked sa jedna o prve dieta tak nerozmyslaju uplne uplne vobec. Dalo by sa ich nekrestansky lahko osklbavat o peniaze.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mimo zaznam, Zeny ked sa jedna o ich prvy pozemsky zivot tak nerozmyslaju uplne uplne vobec. :D
(ale ano, mas pravdu, na schopnosti nakupovat (krasna diplomacia) sa da krasne zarobit, az hriesne..)
Problem len je, ci ta porodnost nepojde "do kytek" coskoro..

Ak by si tam urobil bezproblemove parkovanie, sance ze zakaznik pride stupnu... Ale ako napad je to zaujimavy, vdaka tomu mas lukrativnu lokalitu, hlavne pre podnikanie :)
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ved miesto na parkovanie mi urobilo TESCO. Zvycajne je ich parkovisko asi tak z tretiny vyuzite.

Mne sa tato tema vobec nezobrazuje v aktivnych temach. Neviem cim to je. Iceberg ty ked kliknes na aktivne temy tak sa ti tam zobrazuje? Alebo ako si ju vobec nasiel? Myslel som ze kazda tema kde pribudol nejaky prispevok v poslednom tyzdni sa zobrazuje v aktivnych temach. Ja totizto ine ani nekontrolujem ked citam toto forum.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jaroslav80 napísal: Mne sa tato tema vobec nezobrazuje v aktivnych temach. Neviem cim to je.
Ani mne sa nezobrazuje v aktívnych. Možno je to tým, že historicky bola oddelená z iného vlákna. Ale zobrazuje sa mi v NOVÝCH. Ja zvyčajne klikám na NOVÉ, aby som videl čo je nové a neprečítané.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Zaujimave. Vytvaral som to ako novu temu, nevydeloval som to z nicoho. No zrejme som urobil nieco zle.

Zobrazit nove prispevky - taka moznost je len v prihlasenom stave. Prihlasujem sa zriedka.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No fakt ani mne sa nezobrazuje v aktivnych, ale dopracoval som sa k nej cez nove/neprecitane, no ked to uz precitam, tak potom to nie je nikde, len v temy kde som prispel.
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

To je asi osud, aby ti nikto neskopiroval know how, ked nenajde temu :D
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mna to zaujimalo len ako anomalia. Tym sa ako programator zivim - na poruchu v systeme ta obycajne upozorni nejaka obcasna anomalia a tu treba pochopit kvoli comu vznikla.

Vytvoril som na tomto fore len 2 temy a jedna sa sprava od zaciatku nestandartne tak mozno aj ini vytvorili kopu tem a tie som nevidel ako aktivne temy... cize som ich prehliadol uplne.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Bruska dnes dorazila a funguje prekvapivo dobre a obsluhuje sa jednoducho. Davnejsie som mal jednu elektricku na ocelove noze a ta bola daleko nepresnejsia. Nepresne vodiace plochy.
S touto som mal za 10 minut prebrusenych vsetkych 10 nozov ktore v domacnosti bezne pouzivame. Prebrusim rodicom, potom mozno kolegom.

Mozno by sa mi oplatilo odkupit zatupene keramicke noze od kamosov za babku, prebrusit ich a mat ich na vlastne pouzitie alebo pre znamych :D
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kde si clovek moze kupit kvalitny keramicky noz? mate nejake odporucanie? :) skor jeden taky entry level, na beznu zeleninu...
https://www.bellatavola.sk/product/noze ... ofes/24984" onclick="window.open(this.href);return false;
hm, povodne som chcel i dat limit 20eur, ale ked som pozeral to video, ako krajaju paradajku... neuveritelne
dnes mam bezne noze, ktore maju 6 rokov.. ostril som ich max jeden krat, tj, skor asi nie.. resp ani neviem ci som ostril dobre.. ale som zvyknuty na tupe noze, som neopatrny.. za posledny rok som si takmer dva krat odrezal kusok prstu.. predpokaldam ze s keramickym by uz bol skrateny ten prst.. (brusko prstu tak 2mm, zarez hlboky asi 2-3mm).. ako pozeram tu ostrost keramickeho.. to sa clovek musi naozaj sustredit a neponahlat sa.. (mam zlozvyk ze pouzivam svoj prst ako UHOLNIK pri rezani materialov... omg...)
cize skor otazka na profikov, oplati sa mi kupit takyto noz? nehladal som, nepoznam co mam hladat.. len taky prvy nozik (no nie prvy ale tak nejak, lancejsi tam nemaju)...
Odoslané z počítača
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Ak si zvyknuty rezat proti prstom a koncit rez ked citis tlak na prste tak je lepsie nechat si tupe noze.
Ostry noz - keramicky - je dobry na krajanie makkych veci ktore tupemu nozu uhybaju. Rajciny, cerstvy chlieb a pecivo, banany... Na vsetko ostatne je rovnako dobry nerezovy noz - ten navyse vydrzi bezohladnejsie zaobchadzanie.
20E ti na keramicky noz musi uplne stacit. Ak nechces specialnu rukovat (zlatom obijanu).
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Skor som ho chcel preto, aby sa zachovali vitaminy v zelenine :)
plus otestovat, ci by mi vyhovoval...
na to rezanie proti prstu, to musim prestat robit.. ale taka paradajka, tam by sa to zislo, len skoda, ze som nad tymto zacal rozmyslat na konci sezony... (sezona domacich paradajok)
Odoslané z počítača
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: Keramicke noze

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Kto chce za mensi peniaz keramicky noz, lidl ma teraz... 10cm a 16cm cepel, tusim za 4 a 6 eur alebo 4.99 a 6.99...
aj som kupil oba, ale ten mensi co som skusal na cherry paradajku, nejak omnoho lahsie ju nerezal, tak neviem, asi potrebuje hned zostrit, alebo ja neviem :) musim kupit taku tu velku makku paradajku, nech urobim testy...
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Podnikanie, podnikateľské nápady, skúsenosti, príbehy"