SkyWay Capital

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Zdravim vsetkych a hlavne skusenejsich,

Aky mate prosim nazor na tuto investicnu prilezitost ohladom spolocnosti Skyway : http://www.skywaycapital.sk" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Resp. na nakup tychto ich investicnych balickov akcii pred ich planovanym vstupom v roku 2017 na burzu:

http://www.skywaycapital.sk/uvod/pre-investorov/" onclick="window.open(this.href);return false; ?

Vdaka za Vase nazory a pripomienky a prijemny den
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Rokosák »

Zisti detajly a informuj nas.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Maximálne nedôveryhodné. Od krajiny pôvodu (Bielorusko)..cez webovú stránku (amatérska, anonymná) ...až po spôsob financovania (lákanie peňazí od bežných ľudí ).

P.S. Pripomína mi to penny stock podvody v USA. Tam by to mali skúsiť. :lol: Tam by im to mohlo vyniesť aj 100 mil. dolárov... ako sa už stalo pri niektorých schémach ,,made in Poland,, a pod.

V lepšom prípade ( ak by motyka vystrelila) si treba počkať na spustenie testovacích dráh v Bielorusku ...Plán dokončenia EkoTechnoParku je október 2016. .. http://www.skywaycapital.sk/uvod/ekotechnopark/" onclick="window.open(this.href);return false;

Október 2016 je za chvílu. To by už bolo niečo reálne o čo sa dá oprieť. To by sa objavilo v svetových médiách, tak ako projekt našeho lietajúceho auta, keď sa vyskúšal prototyp... Dovtedy je to len ilúzia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Zdravim,

prikladam link s uvedenymi info o pripravovanom septembrovom veltrhu v Berline a hlavne celkom zaujimavy webinar z 25.8.2016.

Show must go on.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

ten link nejak nepresiel,takze este raz :

http://www.skywayinvestovanie.sk/uvod/novinky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Airmike »

nechapem ako sa mozes podpisat pod takuto chujovinu
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Vela zdaru Mika aj s Tvojim slovnikom...

Ak sa nevies vyjadrit trocha slusnejsie,tak nech Ta to Tvoji rodicia laskavo doucia.

A ked nemas o tuto vec zaujem,tak laskavo sa nevyjadruj a neurazaj ostatnych.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

kopec1 napísal:Vela zdaru Mika aj s Tvojim slovnikom...

Ak sa nevies vyjadrit trocha slusnejsie,tak nech Ta to Tvoji rodicia laskavo doucia.

A ked nemas o tuto vec zaujem,tak laskavo sa nevyjadruj a neurazaj ostatnych.
To kopec1 mame tu este nejaku slobodu prejavu.To ze o to nema zaujem neznanena,ze sa k tomu nesmie vyjadrit. Nemusis sa hned rozculovat.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

ja nic nemam ku slobode prejavu,ked je slusna a normalna a pomoze aj inym na tomto fore.

Ja som na tomto fore od roku 2007, prezil a cital som tu uz vselijakych exotov,hlavne pocas velkej financnej krizy v roku 2008 ,ale sme tu na to,aby sme si pomahali a nie osocovali.

Nadavky nikomu nepomozu.

Howgh
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Airmike »

tak pardon, nikoho som nechcel urazit, len som sa slusne opytal ako sa mozes podpisat pod taku chujovinu.

mal som napisat blbost, somarinu. z velkou pravdepodobnostou podvod a podobne. takze som tym neurazal autora, ale absurdnost toho co prezentoval. vdaka politickej korektnosti tu predsa nebudeme sharovat posty o zazracnych pilulkach alebo milionovych pyramidach ako fakty. takze ak som ta urazil , tak sa ospravedlnujem. a zaroven odporucam sa prebrat. ked budes prezentovat projekty od Muska, tak ich asi nikto nazyvat chujovinami nebude. ak budes prezentovat bieloruske lietadlo , tak bude. s tym sa zmier.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 158 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa iceberg8 »

kopec1 napísal:Vela zdaru Mika aj s Tvojim slovnikom...

Ak sa nevies vyjadrit trocha slusnejsie,tak nech Ta to Tvoji rodicia laskavo doucia.

A ked nemas o tuto vec zaujem,tak laskavo sa nevyjadruj a neurazaj ostatnych.
keby nenapisal, ze je to chujovina, myslis, ze by to chujovina nebola? :D

ja mam strasny problem, osobny, ze pisem dlhe prispevky, tak sa ucim, ucim sa cely zivot..

program splna vsetko, co splna ponzi schema.. cize sa necuduj, ze tema sa zvhrla na nizku uroven.. proste neda sa o ponzi scheme debatovat.. nic v zlom, ale fakt nic, ale ak si realne na fore od 2007, musis byt schopny sam rozlisit scam od realnej firmy.. ale zas, chapem, ze tema bola zalozena pre diskusiu... len ta posledna veta bola divna, ze ak nema zaujem, to je ako keby si sa snazil o cenzuru kritiky.. napr ja osobne ani neotvaram take linky a viem ze su... no, scam...

ALE KEBY je to realita, tak preco nezobrat hypoteku a nabalit sa na tom? (no toto bolo provokacia odo mna) aj tak silne pochybujem, ze by niekto tu napisal nieco insiderovske.. dovtedy je to len cisty hazard... a to, ak si na fore od 2007 a prezil si chytrakov, proste umsis vediet.. ono aj spominana Tesla zacala pomerne zvlastne, a vsetko zacina "lacno" a potom hups su na 100nasobku zaciatocnej investicie.. risk-zisk.. ja by som toto asi neriskol.. pripomina mi to ten prenajom HDD.. ale nie osm full time investor, nevenujem sa podrobnym analyzam... a niektore pomerne fakt znacne psycho firmy zacinaju podozrivo, ako garaoze a hups, su z nich Apple... otazne je, aka je percentualna sanca na natrafenie takej firmy...

kritika je vzdy dobra... silneho neurazi a ani neodradi.. slabeho pouci.. podla mojho nazoru a zivotnych skusenosti...
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

No toto asi nebude pripad nejakeho HDD prenajmu , pozrel som tu stranku niekto si dal sakra zalezat , interkativne videa plno clankov a fotiek , dokonca aj Putina tam maju :D
Venoval som tomu asi 2 hodiny casu , 5 min citanim a zvysne aby som sa dozvedel technologiu na akej to pracuje , sice su tam krasne videa na youtube ale okrem nejakej zmienky o tom ze to pracuje na principe strun som sa nedozvedel nic
osobne si myslim ze keby mali system ( nie zelezne kolajnice ako tam spominaju ) s nizkym trenim tak si viem predstavit natiahnutim pruziny niekam vlacik poslat ale neviem si predstavit kto by zniesol to pretazenie ked ta struna vymrsti na rychlost 500 km/h :D a bez dodatocnych vymrsteni asi nezajdes moc daleko , preto mi tam chyba skutocny popis prinicpu

inak je to pekne som zvedavy na ten prototyp drahy :D
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Istiach »

jedni nadavaju na prilis politickej korektnosti, jedni na nedostatok politickej korektnosti...klasika :)
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Lepsie raz vidiet a vypocut si na vlastne usi a potom si o tom urobit vlastny nazor:

http://www.skywayinvestovanie.sk/uvod/novinky/" onclick="window.open(this.href);return false;
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Istiach »

Uz len podla toho ako vyzera ich stranka by som do toho neinvestoval.
petok
Active Member
Príspevky: 144
Dátum registrácie: So 06 08, 2011 11:52 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa petok »

je to podvod, skupina "zaraba" peniaze iba tym, ze prichadzaju novi investori,
postupne zakladaju rozne spolocnosti SkyWay, akcie sa snazia predavat investorom a nasledne firmy nechaju vymazat z obchodnych registrov (napr EUROASIAN RAIL SKYWAY SYSTEMS, AMERICAN RAIL SKYWAY SYSTEMS, AUSTRALIAN & OCEANIC RAIL SKYWAY SYSTEMS, AFRICAN RAIL SKYWAY SYSTEMS). Napriklad African rail skyway system zalozili so zakladnym imanim vyse 44 miliard libier, pricom realne do nej vlozili iba 2 libry. Snazili sa to predat inym investorom. Nasledne spolocnost vymazali z registra.
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Dik petok za info.

Opat som o nieco mudrejsi a obozretnejsi.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa makx »

kopec1 chcel si vediet nazor ludi, co si o danom projekte myslia a oni sa jednomyselne vyjadrili, ze je to max. nedoveryhodny projekt a s velkou pravdepodobnostou sa jedna o podvod.
A potom znova davas link na novinky, kde sa pise o prezentaciach v SK mestach. Nezda sa mi, ze chces tu diskutovat ale skor iba robit reklamu tomuto velmi pochybnemu projektu.

Jedine, co je na tom totalne amaterskom webe detailne popisane je iba ako im poslat peniaze. Dokonca sa da rovno cez platobnu kartu! Oproti tomu kategoria "Kontakt" ma uvedene iba 2 mobilne cisla - bez ziadneho mena, pracovnej pozicie, adresy.

Cele to je podobne k smejdom s produktami zazracne hrnce, matrace, atd. akurat tentokrat sa jedna o "investiciu" do zazracnej technologie. Proste iba nam zaplatte a o nas uz nikdy nebudete pocut. Akurat uz ludom ani nezostane ziaden hmotny brak.

PS
Ked chces byt mudrejsi a obozretnejsi, tak si pohladaj na webe ako sa prezentuju technologicke startupy pri hladani investorov (si na tomto fore 9 rokov, tak predpokladam, ze to ti nerobi ziaden problem) a popisane potencialne podvody v tomto podfore a porovnaj si to s projektom, ktoremu tu robis iba reklamu - comu je blizsie?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Treba počkať do októbra, či spustia tie testovacie dráhy. Podľa indícii je to na 99% podvod, ale Kopcovi nič nevyčítam, len sa pýta na názory. Nepredpokladám, že tam chce poslať peniaze...len je proste zvedavý.

To zvyšné 1%, že motyka vystrelí je reálnych na základe toho, že:

1. podpísali memorandum o spolupráci s bratislavskou Technickou Univerzitou:

Stavebná fakulta má odborníkov, či už v oblasti dopravy, ale aj v oblasti navrhovania a realizovania nosných konštrukcií, dopravných stavieb a dopravných systémov," zdôraznil dekan Stavebnej fakulty STU Stanislav Unčík, ktorý za vysokú školu memorandum so Sky Way podpísal. Inovatívny dopravný systém by podľa Unčíka mohol pomôcť riešiť dopravné problémy v mestách v SR. "

http://www.teraz.sk/ekonomika/stu-a-sky ... lanok.html" onclick="window.open(this.href);return false;

2. jednali s primátorom Nitry

O tomto systéme sme sa už rozprávali a momentálne sa posudzuje na našej radnici,“ uviedol primátor Nitry Jozef Dvonč.

http://www.cas.sk/clanok/426355/rastie- ... o-vzduchu/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ak by to bola technická blbosť, zrejme by im na to dekan Stavebnej Fakulty neskočil. Takže predpokladám, že ten projekt má gule, je reálny..tak ako je reálny hyperloop Elona Muska, ibaže sa ho chytili podvodníci...a o tom sa na 100% presvedčíme až keď to praskne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

presne tak Juggler, ide mi o to ,ze sa k tomu vyjadrovali urciti technicki odbornici a otazka je to,ci to nezneuziju podvodnici.

to makx : ja nerobim reklamu ziadnym smejdom,len ma tento projekt Skyway zaujal / ako napr. pred tym Facebook/.Neviem,comu sa venujes Ty,kedze si tu na fore len niekolko mesiacov aj s cestou a bohorovne tu na fore mi hore pises ,ze... co si o danom projekte myslia a oni sa jednomyselne vyjadrili...

Prave trading a u mna hlavne dlhodobe investovanie nie je jednomyselne rozmyslanie.
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa makx »

Komu sa nechce citat o vecnej diskusii o due diligence potencialnej investicie, tak najdolezitejsie info o skyway projekte sa nachadza v bode 4.

Kopec1 ked sa zaujimas o dany projekt, tak nam povedz tvoj nazor - ake vidis rizika a silne stranky projektu alebo tvoje dodatocne zistenia o danom projekte.
Zatial si nezaregoval na ziaden obsah komentaru - pochybnosti, nove info, nove polozene otazky. Akurat tu iba pridavas linky a komentujes formu komentarov.

Ostatni tu vyjadrili svoj nazor ohladom k ich casovym moznostiam a podaktori priniesli aj zaujimave dodatocne info (napr. Juggler, Slovan_sk, petok).
Tak by som ocakaval aj od teba, ze tu prispejes vecnymi komentarmi, ked si uz zalozil temu a venujes sa tradingu/dlhodobemu investovaniu.

Vecna debata o rozhodnuti dlhodobo investovat do nejakej firmy je o due diligence.
Jednotlive prvky due diligence, ktore sa daju zistit alebo skor nezistit z linkov o skyway a informaciami, ktorymi ostatni uzivatelia prispeli jasne hovoria, ze sa jedna o velmi pochybny projekt.
Napr. nejasna kapitalova a organizacna struktura, nejasny finacny plan, uplne amaterska prezentacia celeho projektu od webu, samotnych prezentacii, dokumentov (raz v anglictine, slovencine, rustine) az po fotky a argumentacie politikmi. Fakt, ze to chcu este financovat retailom tieto nedostatky len znasobuje. Zijeme v roku 2016 a nie v 1976, 1996, 1998 (Apple, Alibaba, Google podla skyway prezentacia) ked mohli byt nizsie naroky na start-upy. Ale myslim si, ze tato forma prezentacie investovania by nepresla ani v 1996.

Prvky due diligence pre ostatnych, ktore sa nevenuju dlhodobemu investovaniu:
https://www.asme.org/getmedia/86b994d9- ... klist.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.quora.com/What-are-examples ... heck-Lists" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.meritusventures.com/template ... igence.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozn. dane zoznamy su komplexne hlavne pre ucely akvizicii firiem ale zakladne body sa daju aplikovat aj na tento projekt.

Co sa tyka dalsich konkretnych bodov:

1. podpísali memorandum o spolupráci s bratislavskou Technickou Univerzitou (zmienil Juggler)
Fakt, ze to podpisal dekan ma urcitu vahu ale je otazne aku vahu? Znamena, ze je realny ale zatial iba na papieri a v realnej aplikacii to bude hlavne zalezat ako, kym bude realizovany? Cital niekto memorandum? Ako je zavazne pre obidve strany? Ved aj premier Fico podpisal plno memorandiem pred volbami a co z nich bolo?
Precitat si ho mozete tu:
https://www.crz.gov.sk/index.php?ID=603 ... 440&text=1" onclick="window.open(this.href);return false;
V skratke, ziadna strana nie je prakticky k nicomu zaviazana, hlavne sa jedna o ochranu dovernych informacii a dalsie formy spoluprace budu riesene formou spolocnych projektov a osobitnych zmluv.
Takze pre mna to vahu 0.1% aby som investoval do daneho projektu a ocakaval aj profit z neho.

Informacie z bulvaru nekomentujem. Oni su schopni pisat o vsetkom moznom/nemoznom.

2. Technicka aplikacia
Kopec1 tata otazka bude najlepsie zodpovedana na technickom fore a nie tu na investicnom.
Slovan_sk nasiel som podrobnejsi popis technologie tu
http://www.skywayinvestovanie.sk/user/2 ... %C3%AD.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

3. EkoTechnaPark
Toto je asi jediny "potencialny" svetly bod celeho projektu.
Len aby to nedopadlo ako tu: http://digitalninomadstvi.cz/recyclix-i ... ny-byznys/" onclick="window.open(this.href);return false;
Pretoze prezentovat technologiu, ze funguje alebo vyvoj je dokonceny neznamena vzdy to "funguje" a "dokoncenie" co si aj myslime.
Posledny priklad bol, ked novy Stary most bol klasifikovany ako dokonceny. Ano, na papieri pre EU ale prakticky snad kazdy videl/cital.

4. Posledny a asi najvacsi varovny signal o tomto projekte (uz zmienil petok).
S kym uzatvaram zmluvu a co si kupujeme investiciou?
Podla zmluvy: http://www.skywayinvestovanie.sk/user/2 ... dingom.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Spoločnosť sa zaväzuje na základe požiadavky uzatvoriť s klientom kúpnopredajnú zmluvu, predmetom
ktorej je prevod akcií do vlastníctva klienta za úhradu. Vlastnosti akcií sú nasledovné:
- Typ akcií: akcie (share) plne zaplateného základného kapitálu ERSS;
-Nominálna hodnote jednej akcie - 1$ (jeden USD).


Spoločnosť–spoločnosť FIRST SKYWAY INVEST GROUP LIMITED, zaregistrovaná vo Veľkej Británii (číslo spoločnosti 9320759).
Firmicka, ktora podla obchodneho registra v UK ma kapital 1 libru! Ziadne uctovne zavierky nie su vykazane.
Takze uzatvaram zmluvu so schrankovou firmou.
https://beta.companieshouse.gov.uk/company/09320759" onclick="window.open(this.href);return false;

ERSS -spoločnosť Euroasian Rail Skyway Systems Holding Ltd., založená podľa legislatívy Britských Panenských
ostrovov, zaregistrovaná pod číslom 1872233, so zaregistrovanou kanceláriou na adrese: 19 Waterfront Drive,
P.O.Box 3540, Road Town, Tortola, VG1110, British Virgin Islands


Zlaty bod programu je firma, ktorej si kupujem akcie. Samozrejme obchodny register Britskych Panenskych ostrovov neposkytuje ziadne relevantne info ani minimum ako poskytol britsky.
Takze totalna macka vo vreci.

Ale co uz zmienil petok, tak existovali rozne variacie "Euroasian Rail Skyway Systems" v historii a narodna banka Litvy vydala v roku 2014 varovanie na firmu Euroasian Rail Skyway Systems Ltd (company register number 08745295, registered office: 3rd floor 49 Farringdon Road, London, United kingdom EC1M3JP), ze legislativne je povolene predavat akcie az po IPO a nie predtym.
Link: http://www.fsc.bg/d.php?id=13737" onclick="window.open(this.href);return false; plne znenie v cervenom.

Varovanie je na ponuku akcii spojenych prave s projektom Skyway, o ktorom sa tu bavime. (vid link http://www.rsw-systems.com/?r=inside" onclick="window.open(this.href);return false; (RU) vo varovani, ktory je rovnaky ako na SK webe o Skyway)
Ked sa pozrieme ERSS vo varovani, tak ako spominal petok, uz bola rozpustena z obchodneho registra v 2015 a figuruje tam kapital z 2013 vo vyske 136 mld. libier!
https://www.companiesintheuk.co.uk/ltd/ ... ay-systems" onclick="window.open(this.href);return false;

To nam dava odpoved preco chcu od nas kupit akcie spolocnosti ERSS zaregistrovanej v Bristkych Panenskych ostrovov a nie v EU.

Printscreen link na web o skyway, na ktory sa tiez odkazovala narodna banka Litvy
Obrázok

Medzi varovaniami sa to nachadza aj u nasej NBS
http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohla ... ealers.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Plne znenie varovania narodnej banky Litvy z 2014
The Bank of Lithuania, performing the functions of supervision of markets in financial
instruments, warns investors that individuals who invite on-line or through other public channels
residents of Lithuania to invest in next-generation string transport by acquiring shares of the
private limited company Euroasian Rail Skyway Systems Ltd (company register number
08745295, registered office: 3rd floor 49 Farringdon Road, London, United kingdom EC1M
3JP), registered in the United Kingdom, are engaged in illegal activities.

In accordance with the legislative acts in force in the European Union, as well as Lithuania,
securities may be offered publicly only after the issuer of securities or the offeror announce,
according to procedure, the prospectus approved by the competent authorities on markets in
financial instruments supervision.

The Bank of Lithuania has not approved the prospectus for shares of Euroasian Rail Skyway
Systems Ltd; it also has not received a prospectus from any other European Union Member State
competent authority an approved prospectus or documents giving Euroasian Rail Skyway Systems
Ltd the right to offer shares publicly in Lithuania. In obtaining shares, the offering of which in
Lithuania and, most likely, other Member States, is prohibited, investors assume the risk to lose
their invested funds.

Further information on this company and the offering of its shares is provided through the
following addresses:
https://www.companiesintheuk.co.uk/ltd/ ... ay-systems" onclick="window.open(this.href);return false; (companies in the UK):
http://www.rsw-systems.com/?r=inside" onclick="window.open(this.href);return false; (RU)
http://rsw-systems.yolasite.com/" onclick="window.open(this.href);return false; (LT)
If you have any further questions on this matter please contact Ms Aurelija Gasiuniene, Chief
Specialist at the Regulated Market Surveillance Division, agasiuniene@lb.lt or by phone +370 5
2680 532


Dalsie citanie o roznych variaciach Railway spolocnosti, ktore spomenul petok.
http://bnn-news.com/genuine-investment- ... eat-119828" onclick="window.open(this.href);return false;

Alebo o Skyway na ostatnych weboch.
https://x-invest.net/forum/thread-sky-w ... -gestalten" onclick="window.open(this.href);return false; (11 stran fora)
http://www.warriorforum.com/off-topic-f ... uture.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na zaver, zakladne info s kym uzatvaram zmluvu a co si kupujem povysuje potencialnost podvodu celeho projektu z z 99% na 99.999%. Dokym tieto pochybnosti nezmiznu, tak je asi zbytocne aj diskutovat o technologii a dalsich prvkov due diligence.
Ja by som ocakaval, ze kto sa venuje dlhodobemu investovaniu, tak tieto informacie si zisti ako prve.

Kazdopadne plus je aspon vieme aky "zazracny" projekt zas bude prezentovany verejnosti v SK mestach.
Obedy neponukaju zadarmo a nezvazaju busmi, takze o dochodcov sa snad nemusime obavat, uz len o pracujucu triedu aby bola dostatocne opatrna a prezierava, co sa tyka aj investicii.
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa rmaly »

tlieskam makx... nadherny rozbor... na 1 s *
kopec1
Silver Member *
Príspevky: 160
Dátum registrácie: So 19 05, 2007 1:05 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa kopec1 »

Vrela vdaka za kvalitny rozbor makx.

Co sa tyka Tvojich poznamok a otazok na mna,tak len tolko,ze som zhanal info a chcel som ist na niektoru z ich horeuvedenych prezentacii.

Nic to nemeni na tom,ze ma tento projekt po technickej stranke velmi zaujal a uvidim,ako to bude vyzerat po financnej stranke v buducnosti.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa jogo »

rmaly napísal:tlieskam makx... nadherny rozbor... na 1 s *
Pridavam sa k pochvale a mam na teba prosbu, pretoze vidim, ze mas prehlad, koncis VSE a vies zrozumitelne vysvetlovat.

Mozno si postrehol, ze som zastanca pasivneho investovania do celosvetovych indexov a desi ma predstava, ze sa celosvetove hospodarstvo dostane do deflacnej spiraly a urobi tuto strategiu stratovou.
Mame uz niekolko takych pripadov na narodnej urovni, ale asi najmarkantnejsi je pripad Japonska s jeho indexom NIKKEI225.
Ja raz neviem pochopit, ako je mozne, ze od roku 1990 tento index len pada a teraz je tak v tretine jeho maximalnej hodnoty z roku 1990.
Ak je cena indexu, teda akcii nejaky nasobok ich ziskov, to by znamenalo, ze zisky podnikov 25 rokov klesaju? Ale ved su to proexportne firmy a vacsinu produkcie vyvazaju. Inflacia vo svete cely ten cas bola, cize ich trzby museli rast. Ako je mozne, ze sa to neprejavilo na ziskoch?
To vsetky zisky pohltil posilujuci yen a predrazene nehnutelnosti? A zaroven pokles P/E indexu?
To vazne najvacsie japonske firmy ako napr. Toyota, Honda, Sony atd. maju teraz nizsie zisky vyjadrene v yenoch ako mali v roku 1990?
Alebo ma vplyv to, ze NIKKEI225 sa pocita ako Dow Jones a vahu akcie udava jej cena a nie trzna kapitalizacia?

p.s: Ak budes mat cas napisat analyzu, mozno ju daj do tohto vlakna http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 480#p74480" onclick="window.open(this.href);return false; alebo vytvor si nove. Diky :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Mozno si postrehol, ze som zastanca pasivneho investovania do celosvetovych indexov a desi ma predstava, ze sa celosvetove hospodarstvo dostane do deflacnej spiraly a urobi tuto strategiu stratovou.
Mame uz niekolko takych pripadov na narodnej urovni, ale asi najmarkantnejsi je pripad Japonska s jeho indexom NIKKEI225
Paradoxne som presvedčený o tom, že v takom prípade by ťa zachránili práve tie nové a nelikvidné hedžované etnká :wink:

Makx: hlboká úcta pred podrobnou analýzou..len ma trochu mrzí to mrhanie časom a energiou nad takmer istým podvodom. Ja mám rád analýzy nad ktorými síce strávim kopu času, ale sa aj čosi naučím. Aj opakovanie je matka múdrosti.

Téma čo nadhodil Jogo je veľmi zaujímavá. Dokonca sa mi vidí, že sa už v tom japonskom scénari vezieme. To len centrálne banky a politici objavili nový spôsob zachraňovania imperializmu....znárodňovanie krachujúcich bánk, tlačenie peňazí a vykupovanie dlhu ( aj vlastného).

Ak sa tu táto téma rozvinie, zaslúži si vlastné vlákno. Kľudne pokračujte, ja to potom nejak oddelím a presuniem...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Rokosák »

Pad NIKKEI nema financne, ale geopoliticke priciny. Zaciatkom 90 tich rokov to vyzeralo, ze Japonci ovladnu svetovu ekonomiku. Toho si vsimla ista krajina, ktora ma vojenske zakladne v Japonsku a vykonala urcite opatrenia. V prvom rade sa dohodla s Japonskom na obmedzeni podielu vyroby polovodicov z takmer 100% na 50%. Potom mnohe japonske investicie v USA "zahadne" stratili na hodnote. Pravidelne kazdych par rokov nejaka japonska firma (Toshiba, Toyota) dostali v USA poriadne mastnu pokutu.
Napriek padu makroekenomickych ukazovatelov zivotna uroven Japoncov sa udrzala a az na male vynimky ako Komatsu ostali dolezite japonske firmy v rukach japonskeho kapitalu. To neznamena, ze shortovat NIKKEI by bolo pocas posledneho stvrt storocia nevyhodne.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
MatejK
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 27 08, 2016 7:11 pm

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa MatejK »

Uz to znie ako zaujímavá firma aj ked ten termín asi nestihnut
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa makx »

jogo napísal:
Pridavam sa k pochvale a mam na teba prosbu, pretoze vidim, ze mas prehlad, koncis VSE a vies zrozumitelne vysvetlovat.

Mozno si postrehol, ze som zastanca pasivneho investovania do celosvetovych indexov a desi ma predstava, ze sa celosvetove hospodarstvo dostane do deflacnej spiraly a urobi tuto strategiu stratovou.
Mame uz niekolko takych pripadov na narodnej urovni, ale asi najmarkantnejsi je pripad Japonska s jeho indexom NIKKEI225.
Ja raz neviem pochopit, ako je mozne, ze od roku 1990 tento index len pada a teraz je tak v tretine jeho maximalnej hodnoty z roku 1990.
Ak je cena indexu, teda akcii nejaky nasobok ich ziskov, to by znamenalo, ze zisky podnikov 25 rokov klesaju? Ale ved su to proexportne firmy a vacsinu produkcie vyvazaju. Inflacia vo svete cely ten cas bola, cize ich trzby museli rast. Ako je mozne, ze sa to neprejavilo na ziskoch?
To vsetky zisky pohltil posilujuci yen a predrazene nehnutelnosti? A zaroven pokles P/E indexu?
To vazne najvacsie japonske firmy ako napr. Toyota, Honda, Sony atd. maju teraz nizsie zisky vyjadrene v yenoch ako mali v roku 1990?
Alebo ma vplyv to, ze NIKKEI225 sa pocita ako Dow Jones a vahu akcie udava jej cena a nie trzna kapitalizacia?

p.s: Ak budes mat cas napisat analyzu, mozno ju daj do tohto vlakna http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... 480#p74480" onclick="window.open(this.href);return false; alebo vytvor si nove. Diky :)
Cau Jogo, prepac, ze az teraz odpovedam. Akciove indexy a ani samotne akcie nie su uplne moja parketa, takze uplnefundovane dovody ti neviem povedat.

Kazdopadne si nemyslim, ze metodika pocitania indexu Nikkei 225 ma vplyv na 25 rocnu +- stagnaciu indexu. Index sa upravuje o splity/reverse splity alebo dodatocne emisie akcii. Takze technicke zdvovodnenie by som v tom nehladal.
To dokazuje aj fakt, ze Dow Jones 300 a S&P500 sa tiez pohybuju tym istym smerom v urcitych odchylkach.
Dalsim dokazom moze byt porovnanie Nikkei 225 a TOPIX, kde Nikkei je ako Dow cenovo vazeny index a TOPIX ako S&P500 trznou kap. vazeny. (u TOPIXu som nasiel v Quandl iba rocne data do 2013)

Cerveny je Nikkei a modry TOPIX.
Obrázok

Urcite vysvetlenia tvojej otazky som nasiel v tychto clankoch (alebo v odkazoch, kt. sa tam nachadzaju)
https://www.elitetrader.com/et/threads/ ... rs.146275/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.thebubblebubble.com/japan-bubble/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blogs.wsj.com/japanrealtime/2014 ... kkei-peak/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.reddit.com/r/investing/comm ... _has_been/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kludne to uz hodte aj do novej temy ako Juggler navrhoval.
Largo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 05 01, 2017 12:25 am

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Largo »

Pan Juggler projekt SkyWay je uz po certifikacií.Aky mate teraz nazor na tento projekt ?!
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa makx »

Veřejná nabídka cenných papírů společnosti Euroasian Rail Skyway Systems Holding bez prospektu

01. 11. 2016

Česká národní banka informuje veřejnost, že na území České republiky je veřejně nabízena investice do cenných papírů Euroasian Rail Skyway Systems Holding, ISIN VGG322291094 bez toho, aby v souladu s ustanovením § 36c zákona o podnikání na kapitálovém trhu byl Českou národní bankou, případně orgánem dohledu jiného členského státu Evropské unie za splnění podmínek stanovených v ustanovení § 36f zákona o podnikání na kapitálovém trhu, schválen a uveřejněn prospekt tohoto cenného papíru.
http://www.cnb.cz/cs/spotrebitel/ochran ... kyway.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Largo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Št 05 01, 2017 12:25 am

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa Largo »

Pytam sa preto lebo teraz je do toho zainteresovany aj Rusky prezident Putin.Mohlo by ist aj v takomto pripade o podvod ?!
Patrik33
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po 12 02, 2018 8:09 pm

Skyway-výhodná ivestícia

Príspevok od používateľa Patrik33 »

Skyway ktorý vyvýja nový revolučný druh dopravného systému reálne už má za sebou výstavbu ekotechnoparku na testovanie trás podpísaných množstvo adresných projektov,o túto spoločnosť je naozaj obrovský záujem a tento rok sa už oficiálne začne výstavba prvých trás preto vám určite odporúčam investovať peniaze do tohto projektu (naozaj to má budúcnosť a obrovský potenciál)a zakúpiť si akcie,nieje to žiaden podvod jedná sa o serióznu spoločnosť viac informácii nájdete v tomto linku :
https://sw.skyway-capital.com/?partner_id=248010" onclick="window.open(this.href);return false;
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 749 times
Been thanked: 81 times

Re: Skyway-výhodná ivestícia

Príspevok od používateľa rmaly »

Patrik33 napísal:Skyway ktorý vyvýja nový revolučný druh dopravného systému reálne už má za sebou výstavbu ekotechnoparku na testovanie trás podpísaných množstvo adresných projektov,o túto spoločnosť je naozaj obrovský záujem a tento rok sa už oficiálne začne výstavba prvých trás preto vám určite odporúčam investovať peniaze do tohto projektu (naozaj to má budúcnosť a obrovský potenciál)a zakúpiť si akcie,nieje to žiaden podvod jedná sa o serióznu spoločnosť viac informácii nájdete v tomto linku :
https://sw.skyway-capital.com/?partner_id=248010" onclick="window.open(this.href);return false;
pocuvaj, ale chapes, ze presne taketo znenie mavaju take bullshitne naborove prispevky, hej? :) Vpodstate ti staci vymenit skyway a dopravny system za zlato, diamanty, robot, investicna strategia a pod... :)
iGz
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 15 12, 2016 1:20 pm

Re: Skyway-výhodná ivestícia

Príspevok od používateľa iGz »

A taktiez ta jeho linka je referral linka (partner_id=), cize na kazdom kliknuti zaraba, alebo nieco ziskava a toto je klasicky priklad nefer reklamy, cize uz dopredu velmi nedoverihodne.
Odrezte z URL vsetko co je za znakom "?" vratane a dostanete to iste info.
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: Skyway-výhodná ivestícia

Príspevok od používateľa hokaido »

Nekupujes si akcie, len blby kupon ako prislub, ze ti daju akcie ak sa toho firma vobec dozije. Hodnota tychto kuponov sa v priebehu casu zvysuje, tzn neskor napr o pol roka dostanes za rovnake prachy menej kuponov.
Kazdy priamy referal ti zabezpeci 5% provizu vo forme kuponov.

Mi to pride ako pyramida, s tym rozdielom, ze peniaze asi vyplacat nebudu vobec. Co som ale videl tie kupony, vyzeraju pekne, su pozlatene :) ale keby si tie peniaze spalil, vysledok by bol rovnaky :lol:

Informacie o detailoch su nedostupne a nejake seriozne referencie na webe neexistuju. Iba referal investori to vychvaluju do neba a objavuju sa na forach, dufajuc ze ked o 10 rokov sa to spusti, tak nebudu musiet uz do konca zivota pracovat.
Keby to bolo take pokrokove ako pisu, uz by davno ziskali rizikovy kapital od velkych investorov. Jaj a su za tym rusi, takze v pripade problemov, mozes peniaze nahat vies kde....

PS: Komu by toto nestacilo, tak mozete skocit na prednasku v BA. Ale neviem detaily tak sa musite popytat investorov, kde a kedy a ci vobec to este plati
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 987 times
Been thanked: 1342 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Skyway - ,,výhodnú investíciu,, som spojil s vláknom SkyWay Capital, kde píšeme, že pravdepodobne ide o podvod.
Prosím nenechajte sa nachytať.
Je to podobné ako Recyclix o ktorom sme tiež písali.. Lenže ľudia si nedajú povedať a prišli tam o peniaze. Je smutné, ked stretnete človeka, ktorý tam prišiel o 20 000 euráčov. :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
hokaido
Gold Member **
Príspevky: 374
Dátum registrácie: So 25 11, 2017 11:39 am
Has thanked: 33 times
Been thanked: 29 times

Re: SkyWay Capital

Príspevok od používateľa hokaido »

Regulatori v niktorych krajinach uz vydali varovanie, ze ide o podozrivu spolocnost nakolko nema licenciu aby mohli poskytovat financne sluzby.

https://www.financemagnates.com/forex/r ... ning-list/" onclick="window.open(this.href);return false;

Len doplnim, ze mna tiez presviedcal jeden zanieteni typek, aka je to skvela prilezitost a ako zbohatne a nebude musiet uz pracovat. Ked som sa vsak dozvedel o ich referal programe, ktorym rozsiruju rady "akcionarov", tak mi to zacalo pripominat nejaku formu pyramidovej hry a zacalo mi to byt dost podozrive....
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"