Prevod penazi z UK do SK.

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Luubo3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 2:11 pm

Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa Luubo3 »

Zdravim vas vsetkych, mam jednu nezodpovedanu otazku ktoru by mi mozno niedto vedel pomoc vyriesit.

Mam nejake peniaze na uctoch anglickej banke v GBP, ktore by som chcel previest na ucet v slovenskej banke v SKK.
Zaujimalo by ma ci v ramci globalizacie europskej unie a rucania barier pre zahranicny obchod sa nechysta znizenie, zjednotenie poplatkou za medzistatny prevod penazi. Alebo dokonca odstranenie cenovych rozdielov medzi vnutrostatnym a medzistatnym bankovym prevodom.
Vie niekto nieco o tom, alebo kde by som mohol ziskat tu informaciu. Prosim poradte.
Luubo3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 2:11 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa Luubo3 »

Luubo3 napísal:Zdravim vas vsetkych, mam jednu nezodpovedanu otazku ktoru by mi mozno niedto vedel pomoc vyriesit.

Mam nejake peniaze na uctoch anglickej banke v GBP, ktore by som chcel previest na ucet v slovenskej banke v SKK.
Zaujimalo by ma ci v ramci globalizacie europskej unie a rucania barier pre zahranicny obchod sa nechysta znizenie, zjednotenie poplatkou za medzistatny prevod penazi. Alebo dokonca odstranenie cenovych rozdielov medzi vnutrostatnym a medzistatnym bankovym prevodom.

Vie niekto nieco o tom, alebo kde by som mohol ziskat tu informaciu. Prosim poradte.
Používateľov profilový obrázok
Martinisko.eu
Gold Member **
Príspevky: 525
Dátum registrácie: Št 19 04, 2007 8:15 pm
Bydlisko: Nemšová City
Kontaktovať používateľa:

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa Martinisko.eu »

V ramci EU by mal byt v dohladnej dobe prevod bezplatny, resp za cenu vnutrostatneho prevodu... Ale kedy, to je otazne a otazne je aj to, ako v pripade UK, kedze je tam ina mena...
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa filip glasa »

Viem že ľudia z UK posielajú všetko šekmi, lebo cez hraničné prevody sú u nich veľmi drahé. U nás zase tie šeky :-)
Grankow
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Št 24 05, 2007 2:10 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa Grankow »

Ja som posielal cez http://www.moneybookers.com jedine je problem ze musi byt ucet v uk aj na slovensku na jedneho majitela. Platil som za prevod nejakych 3000 libier asi libru nepamatam sa presne.
A peniaze po 5 dnoch naozaj dosli.
Preperiem aj tebe nejake tie libry ak chces :mrgreen:

Ak ti nesuri tak pockaj ak budu prevody v ramci EU skutocne lacnejsie lebo teraz to je fakt hroza este ze su veci ako paypal a spominany moneybookers aj ked nie su vhodne na vsetko... :roll:
Luubo3
Príspevky: 6
Dátum registrácie: So 03 03, 2007 2:11 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa Luubo3 »

Za poslednych pat rokou GBP oslabyla oproti SKK v priemere o necele 6% rocne a za posledny rok je to o nieco cez 9%, chystam sa posielat peniaze teraz niekedy, predpokladam ze v najblizsiom case by sa mohol kurz vylepsit.
Pravdepodobne vyuzijem moneybookers aj ked teraz o tom pocujem prvy krat. Ten poplatok je tam naozaj zaujimavy.
Vdaka za informaciu :D
pumaxxl
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 15 03, 2012 2:45 am

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa pumaxxl »

Najvyhodnejsi je urcite Opal Transfer.
Cely vychod bezi cez nich uz 9 rokov.
Poplatok za prevod je len £3 a je jedno kolko penazi posielas.
Prevod trva 1 den z Uk na ucet v Cechach alebo na Slovensko. Prevodne kurzy som este vyhodnejsie nevidel u nikoho a ako vravim, ja som tu uz sedem rokov. Dakeduy ma az zaraza ze ludia preplacaju aj 20-40 Euro na prevode £500 ked to posielaju cez MoneyBookers, Western Uniom, Postu, Banky a co ja este viem co este ;)
Mrknite sa im na stranku opaltransfer.com a zvazte.
Pekny den
Daniel
jozefS
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 21 03, 2013 8:06 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa jozefS »

Máš anglickú kartu? Ak áno tak najlepšie pre teba je vybrať peniaze z bankomatu pozrieť kde máš najlepší kurz... Pred takým polrokom to bola ČSOB a potom si ich jednoducho vlož na účet. Podľa mňa najrýchlejšia a najlepšia možnosť.
kaiyara
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 24 06, 2013 12:11 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa kaiyara »

Stavebko je bežný fin. produkt, ktorý ti vie priniesť radosť aj smútok:)
Treba mať aspoň predstavu čo budeš chcieť o rok, dva..6.
Zmluvy v PSS môžeš mať aj za cca 20 eur. Ak chceš mať istotu 2% 6 rokov - nepohlo s nimi ani kríza.
Najlepšie je mať stavebko 6 a viac ročné - vtedy je to jednoduché: v decembri ho rozdelíš na 2 stavebká - na jedno vložíš na štátnu prémiu a v januári ho zrušíš.
pass4sure.com http://pass4sure.com
pass4sure gre pass4sure gre
ffreedom
Príspevky: 1
Dátum registrácie: St 02 09, 2015 2:20 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa ffreedom »

Nejlepsi a osvedceny prevod penez z UK do Cech je pres TransferWise.

Kdyz pouzijete link https://transferwise.com/u/4af37 tak mate prvni prevod do £2000 zdarma

Vsechny dalsi prevody jsou zpoplatneny £2.99 , coz je porad v porovnani s bankou velmi vyhodna cena.

Penize jsou na ucte maximalne do dvou dnu, ale vetsinou hned druhy den.

Prevadi se opravdu dobrym kurzem, ktery ve smenarnach ani v bankch neni tak vyhodny.

Good luck ;)
peter89
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 22 09, 2016 7:01 pm

Re: Prevod penazi z UK do SK.

Príspevok od používateľa peter89 »

Ahojte, neviem ci je tato tema este aktualna, ale keby nahodou niekto potreboval vyhodne poslat peniaze na Slovensko z UK, tak ja odporucam Opal Transfer, maju vyhodny kurz, skvely servis a ked posielas akukolvek sumu, poplatok je len £3, takze hlavne pri vyssich sumach, usetris na poplatkoch a to poriadne. Maju expresnu sluzbu, peniaze su na ucte uz v ten isty den doma. Ja a moji kolegovia sme s nimi velmi spokojni a dokonca posielaju peniaze aj do inych krajin v Europe. Pozrite si to http://www.opaltransfer.com/sk" onclick="window.open(this.href);return false; :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"