prosight

Finanční poradcovia, poradenské spoločnosti, spolupráca, zamestnanie, sprostredkovanie finančných služieb.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
axl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 27 09, 2016 5:22 pm

prosight

Príspevok od používateľa axl »

Dobry deň, bol som na uvodnom seminari firmy prosight a zaujimalo by ma co si myslite o tejto firme vy ? Mne to co tam hovorili prislo rozumne. Len mi neslo do hlavy, ze ked tie zmluvy pre klientov su o tolko vyhodnejsie ako v konkurencnych firmach, ako je mozne ze tam niektori borci zarabaju 8000 eur mesacne a mladi chlapci 20 rocni 1200 eur. Dakujem za nazor.
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Istiach »

Opytal si sa to ich? Alebo nam len tak akoze naznacujes ze keby sme chceli zarabat 1200-8000 eur vieme o tebe? :)
axl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ut 27 09, 2016 5:22 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa axl »

Nic nenaznačujem, to mi oni povedali ze tolko zarabaju :D ja som sa len pytal na nazor odbornikov na tuto firmu, to je cele
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To ti povedia v každej, čo funguje ako MLM. Začneš ako sprostredkovatel a ked si vybuduješ vlastný kmeň sprostredkovatelov, tak máš provízie aj z ich zmlúv. Nie som si istý, či to boli oni, ale od nás tuším zožali kritiku, že pri investičných produktoch vyberajú províziu vo forme % z predpokladaných výnosov. Predpokladaný výnos je len hypoteticky výnos..dajme tomu na akciových trhoch 8% p.a. a tak klientovi vyrátali výnos dopredu a z toho im dopredu zaplatil nejaké %. Keď som sa pýtal jedného chlapíka, či sa mu oplatí pracovať pre nich, tak povedal, že oveľa väčšie provízie zarobí cez http://finportal.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;.

Druhý biľag čo majú na triku je sprostredkovanie BBI (Best Buy Investment) pre solventných klientov. To predrbalo peniaze klientom, takže z toho asi nemali dobrú reklamu.

Ale ináč som počul, že je to firma, ktorá má lepší prístup ako iné a kladie dôraz na vzdelávanie a aby agent rozumel tomu, čo robí. Manažment je šikovný, nepočul som na nich sťažnosti od ľudí , čo sa nedá povedať o iných..

P.S. Nie som odborník na firmy zastrešujúcich fin. agentov a poradcov. Ber to ako môj diskusný názor. Som zvedavý čo ti povedia chlapci od konkurencie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Leon »

Ja som v ProSighte začínal pred 7-8? rokmi. Začínal som teda ešte v AFG, ale celé core jadro sprostredkovateľov sa kvôli vedeniu AFG odtrhlo a 3ja chalani (terazjší konatelia) založili ProSight. Takže tých chalanov poznám úplne od začiatku.

Juggler počul dobre :D
Ale ináč som počul, že je to firma, ktorá má lepší prístup ako iné a kladie dôraz na vzdelávanie a aby agent rozumel tomu, čo robí. Manažment je šikovný, nepočul som na nich sťažnosti od ľudí
Firma sa odlišuje tým, že sa fakt veľmi zameriava aj na vzdelávanie v oblasti finančnej gramotnosti. Niesú to len zmluvy. K tým zmluvám - majú ich fakt tak výhodné, a majú aj (SAKRA) menšie provízie ako OVB, Partners, Winners a podobne. To si písal dobre. Ale tie zmluvy sú postavené podľa filozofie firmy, a ak tam budeš ešte chodiť (určite odporúčam aspoň prvých 6 prednášok) tak zistíš prečo sú tak výhodné. (cieľové a poistné sumy, investične životné poistenia a pod.)

Aby si si nemyslel, že sa tam len učia a pýtal si sa aj na platy. Tak áno. Ak chceš zarábať, budeš musieť robiť zmluvy a budovať sieť, systém je MLM. Chalani fakt toľko zarábajú. Ale len tí čo nesedia na riti a nemysli si, že hneď prvý rok. Šikovnejší sa dostanú aj na tisícku mesačne po roku. Môj šef zarába cca 100 tisíc ročne, ale je tam tiež už od začiatku ako ja. Buď ti to sadne alebo nie, ale zarobiť sa tam dá práve kvôli odlišnému zmýšľaniu manažmentu a že idú úplne iným smerom než ostatne sprostredkovatelské firmy. Preto som tam chodil aj ja, že ma nikto nenútil robiť poistky.

Aby som to tu upresnil, žeby to nevyzeralo ako nejaká chvála, že som tam aj ja. Tak ja som tam za celú dobu urobil asi len 4 zmluvy za 800 eur. :DD chodil som tam len na prednášky. Nemal som nato žalúdok aby som obvolával kamošov a podobne, aj keď je to fakt skvelá vec. Už 2 roky tam nechodím a od kedy som na ich prednáškach pred 7 rokmi videl cashflow kvadrant a počul slovo investor, tak sa od vtedy venujem iba investovaniu. Čiže aj vďaka nim vlastne robím to čo robím a nesedím niekde 8 hodín v robote. Ale za chalanov by som strčil ruku do ohňa, a každému mladému odporúčam tam ísť aspoň kvôli prednáškam.

Peťo Cmorej sa pozná myslím so Slavom Molnárom, tak možno tiež napíše nejaký feedback. On má tu na fóre vierohodnejšie meno než ja :D
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal: Peťo Cmorej sa pozná myslím so Slavom Molnárom, tak možno tiež napíše nejaký feedback. On má tu na fóre vierohodnejšie meno než ja :D
Ale ty mas zas krajsiu sestru. :D

Synovca lanarili do Prosight, tak som si ich bol vypocut. No bolo to lepsie, ako to tu bezne citam o zivotnych poistkach, ale stale tam bol vypocet provizie z predpokladanych vynosov, ak si dobre pamatam, hoci 5x menej ako inde, ak si dobre pamatam. :)
Ked som im na koniec ich prednasky urobil prednasku ja, ako sa da lacno investovat do ETF-iek, CFD-ciek ap. tak im spadli sanky. :)
Ale kebyze ma naucia tak perfekne rozpravat, ako to islo im, tak namojveru pojdem na ich skolenia. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Leon »

Jogo za tisícku sme sa dohodli :P :D

... jasne, že sa dá aj lacnejšie,.. ale z ETF-iek a CFD-iek by tam také krásne grafy províziíí nenakreslili :D ... ani nezaplatili kancle :P
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal:Jogo za tisícku sme sa dohodli :P :D
Zeby som "reinvestoval" zisk, co som teraz vybral na DAXE? :mrgreen:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: prosight

Príspevok od používateľa Chris »

Leon: a co robis, ked nechodis do roboty na 8hod ? :mrgreen:
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa iceberg8 »

cize inde zarabaju 5x viac, cize 40k mesacne aj, v partners atd? :D
asi sa na to dam tiez, na hluposti sa musi ryzovat bombovo :D
Odoslané z počítača
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Leon »

jogo napísal:Zeby som "reinvestoval" zisk, co som teraz vybral na DAXE? :mrgreen:
Sestra je dlhodobý long a ty chceš ísť do shortu ? :D

Chris napísal:Leon: a co robis, ked nechodis do roboty na 8hod ? :mrgreen:
nečítame mladý pán? :P
Leon napísal:tak sa od vtedy venujem iba investovaniu
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3249
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

zeby pocitali proviziu z buducich vynosov, tak to pocujem prvykrat. Produkty maju take iste ako konkurenca, ale ano, ponukaju tie lacnejsie :) Poznam tam vela ludi. Slusnych a vzdelanych.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: prosight

Príspevok od používateľa Chris »

leon: ak si full time investor, tak klobuk dole. Aky velky kapital potrebujes spravovat aby si sa uzivil 200-300k + ? :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa jogo »

peter.cmorej napísal:zeby pocitali proviziu z buducich vynosov, tak to pocujem prvykrat. Produkty maju take iste ako konkurenca, ale ano, ponukaju tie lacnejsie :) Poznam tam vela ludi. Slusnych a vzdelanych.
Mozem sa mylit alebo som chlapika zle pochopil. Bol som "na navsteve" u sestry a nechcel som do toho Prosightaka vrtat.Normalne by som mu to hned rovno povedal a vyjasnil si to.
Dokonca som nechcel vobec debatovat, ale nakoniec, ked uz chcel aj mna poistit som sa nezdrzal a povedal mu, ako sa lacno investuje. Ocividne o takychto moznostiach nebol informovany.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Leon »

Chris napísal:leon: ak si full time investor, tak klobuk dole. Aky velky kapital potrebujes spravovat aby si sa uzivil 200-300k + ? :)
nemôžem takto verejne hovoriť, kým nevytiahnem najprv z joga tú tisícku ... :P

... už aj tak som napísal strašne veľa na môj vkus :lol: ,... schválne tu žiadne trady nehodnotím a ani sa nemiešam do stratégií iných atď,... radšej ostanem u tichého sledovania a sem tam zap*čujem do Ladisa :mrgreen:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal: nemôžem takto verejne hovoriť, kým nevytiahnem najprv z joga tú tisícku ... :P
To skor z jalovej kravy tela vytiahnes ako z Joga tisicku... :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Leon
Active Member
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Pi 09 01, 2015 1:21 pm

Re: prosight

Príspevok od používateľa Leon »

Nechceš moju sestru, hej ?! Dobre ! :lol:
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7052
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: prosight

Príspevok od používateľa jogo »

Leon napísal:Nechceš moju sestru, hej ?! Dobre ! :lol:
Az nam tu migranti zavedu islamske pravo Sharia, tak sa mozme o tom pobavit. :D
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Finančné poradenstvo, poradcovia"