zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Odkazy na články, weby, portály o investovaní
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:Možno však napomáhať dobru systematickým šírením klamstiev, falšovaním a prekrúcaním faktov? Biblická odpoveď je jasná: "Prečo nechápete moju reč? — Preto, že nemôžete počúvať moje slovo. Vaším otcom je diabol a chcete plniť žiadosti svojho otca. On bol od počiatku vrahom ľudí a nestál v pravde, lebo v ňom niet pravdy. Keď hovorí lož, hovorí z toho, čo mu je vlastné, pretože je luhár a otec lži." (Evanjelium podľa Jána, 8:44)

https://dennikn.sk/blog/hlavnespravy-sk ... anie-jedu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Konečne analýza Hlavných správ: 70% štandardných informácií, prevzatých z tlačových agentúr a len 30% príspevkov z pochybných zdrojov, anonymných materiálov! To si ma potešil, Istiach. :) A ked to publikoval Denník N a ešte s citátom s biblie, tak je to možno aj menej ako 30%.

Ináč vyzerá to tak, že ja čítam takmer 100% štandardných informácii. Väčšina tých pochybných sa týka Ruska, alebo správ z Ruska a tie buď nečítam, alebo beriem z rezervou. Verím aj tomu prepojeniu na cirkev, lebo v sekcii Svetonázor sú samé cirkevné príspevky. Ale to ma v podstate nezaujíma. Každý je dnes na niekoho prepojený a bojuje za seba.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Istiach napísal: Napr u mna schvalovanie zatvarania uctov stale pretrvava. Firma si ma pravo urcit hranice, tak ako si ma pravo urcit hranice, stat, rodina, mesto, zdruzenie atd.
Si si tymto isty ?:)

Cize by podla teba bolo ok keby prisiel cigan do banky ze otvorte mi ucet a v banke by mu ukazali prstom na tabulku s napisom "Only for white " :D
Bral by si to tak ze ved maju moznost urcovat hranice a s ciganmi mali v minulosti problem ved je to vlastne ich vec ?

Ja sa obavam len jedneho, honu na carodejnice odkaz od Jugglera bol fajn , ak si dobre pamatam naposledy to bol Hitler ktory vytvoril specialny sud na posudzovanie rasovych zakonov lebo mu to ziadny sudca v Nemecku nechcel odklepavat ( co je samozrejme pochopitelne ) takze nasa pani Zitnanska si zobrala pekny priklad ako sa to ma robit specializovany sud , specializovany prokurator ojooj budem sa chodit u nas v Pezinku pozerat na ten sud akych extremistov tam nosia mozno si aj kamenom hodim :D
Inak pripomina mi to dobu asi 10 rokov dozadu ked po Bratislave chodoili policajti a odchytavali holohlavych chalanov , v ruke brozurka Ludia proti rasizmu kde boli vytlacene rozne hluposti a policajti prehladavali penazenky a vacky.

Ja byt motorkar s bundou s maltezkym znakom na chrbte tak sa veru aj bojim

Inak debata klasicky o ...
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Tak take promo ake tu urobili na Slovensku neznamemu aeronetu pritomni havlisticko-sorosovski trollovia je na nezaplatenie :lol:
A je mi na grcanie z toho dvojitého metra: Áno, Rusi sú zlí, lebo obsadili Krym, ktorí kedysi darovali Ukrajine...ale bolo to niečo, čo ešte nikto na svete neurobil? Je Kosovo, čiže obsadenie územia Srbska v poriadku? ...Pýtal sa niekto Srbov? Bolo ,,humanitárne,, bombardovanie Srbska v poriadku ? ...Nedalo sa to riešiť ináč? Je obsadzovanie palestínskych území Izraelom v poriadku? Prečo média nerozoberajú zločiny, keď sa zbombarduje dom v Palestíne o ktorom sa vie, že sú v ňom ženy a deti? Zato na Rusov sa ihned našije, že zbombardujú nemocnicu v Alleppe...a budú to omielať všetky média donekonečna. Len potom sa ich spýtajú na dôkazy, na súradnice....zrazu jedna babka povedala....Presne taká babka, aká povedala, že v Iraku sú jadrové zbrane...
Pekne zosumarizovane.

K tomu uz snad len dodam, ze o pripojeniu Krymu k Rusku rozhodli obcania v referende - rovnako ako o nezavislosti Kosova tak kua kde je problem?

Alebo niekde referendum plati a inde nie?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

zosumarizovane totalne tendencne a neobjektivne. nebudem pisat, ze mi je na grcanie z toho, ake nezmysli su tu napisane. napisem radsej fakty.

1. Rusi nikomu nic nedarovali. Rusi VRATILI v roku 1954 uzemie ktore predtym ZABRALI. V roku 2014 ho zabrali druhy krat.

2. Bombardovanie civilneho obyvatelstva ziadnej krajny nieje ok. Je to hnus. ospravedlnovanie sucasnej situacie historickou udalostou je zvratene.

3. Jadrove zbrane neboli podnetom na bombardovanie Iraku. Argument bol zbrane hromadneho nicenia. (do tohto balika patria chemicke zbrane). ano je pravda, ze neexistuje dokaz ze Saddam mal jadrove zbrane. (chvala bohu). existuje ale milion dokazov, ze mal a pouzival tie chemicke. tych milion dokazov su miliony kurdskych utecencov. sadam bombardoval plosne cely sever. su o tom dokazy, svedectva . pisalo sa o tom, tocili sa filmy. bola to obycajna genocida.

no a teraz od faktov k pocitom. je uplne zvratene argumentovat na zaklade citania clankov v konspiracnych dennikoch. sedite si v klude doma a hodnotite dejny bez toho, aby ste sa snazili dopatrat skutocnostiam. Ja som stravil rok diskusiami z kurdskymi utecencami ktori mi rozpravali o tom ako utekali cez hory pred Sadamom. ako ich bombardovali. ako sa zije ked sa celej rodine a priatelom nepodari dostat do uteceneckeho tabora. ako sa roky zije v uteceneckom tabore. ake je to v tureckom vezeni . v skratke o situacii na vychode vieme hovno. ale kazdy ma plne usta argumentov o konfliktoch ktorym ani panboh nerozumie. ale my sa budeme tvarit ze my ano.

stravil som tiez dost casu z ludmi, ktori mi hovorili ake to je ked je par kilometrov za vasim mestom ruska armada a vy ste totalne bezmocni. pretoze nikto neveri, ze sa to skutocne deje. nikto vam nepomoze. v niektorych pripadoch sa spravame ako ignoranti. inokedy ako hlupaci. Len tak dalej, s takym pristupom si to za chvilu budeme moct vyskusat na vlastnej kozi. asi nam raz nestacilo.

(poznamka o referendach je intelektualne uboha. priklad - podme organizovat referendum v cine, alebo severnej korei. a porovnavajme si ho z referendom vo Svajciarsku)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

No Mika daj link kde sa hovorí, že v Iraku po invázií našli zbrane hromadného ničenia, ha?

Ja ti dám link z kontroverzného portálu CNN.COM, kde sa jasne hovorí, že:

October 6, 2004 - The final Iraq Survey Group report is released. The report concludes that Saddam Hussein did not possess weapons of mass destruction.

March 31, 2005 - The Commission on the Intelligence Capabilities of the United States Regarding Weapons of Mass Destruction reports that the intelligence community was "dead wrong" in its assessments of Iraq's weapons of mass destruction capabilities before the U.S. invasion.

http://edition.cnn.com/2013/10/30/world ... ast-facts/" onclick="window.open(this.href);return false;

A teraz čo?
Zase iba kecy bez argumentov v komunite pravodláskarov.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

strasne krasny priklad toho o com som pisal vyssie.

moje presvedcenie je postavene na zaklade skutocnej udalosti, genocida v iraku. potvrdena realnymi ludmi, realnymi pribehmi zo zivota ludi. 40 milionmi kurdskych utecencov

tvoja argumentacia ? - Daj link

ak uz toto niekto nechape, tak mu ziadny link nepomoze.

dakujem , necitim potrebu nieco dalej vysvetlovat, alebo potvrdzovat.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Ty si tam bol pri tej genocide?
Lebo ak nie tak, potom potom sú to iba nepriame dôkazy. A možno si si mal vypočiť aj príbeh druhej strany skôr ako robiť nejaké závery.

Btw v Prahe po hospodách sa toho nakecá mraky.
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 651
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 66 times
Been thanked: 79 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Mika
ja som sa takto podobne zhovaral s palestincanmi v mlynskej doline ked protestovali, par rokov dozadu ked izrael blokval humanitarnu pomoc do plestinie , stretol som tam cloveka menom Nidal Saleh - dokonca som si odneho precital aj par knih tvrdi ze izrael pouziva fosforove bomby a ze mu izrael vystrielal pol rodiny vratane jeho sestry ja ale neviem ci to je pravda alebo nie ale odvtedy sa pozeram na izraelsko palestinsky problem trochu z ineho pohladu, ci je ale pravda co tvrdil tento pan neviem a nebol sam s kym som sa vtedy zhovaral
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

Martin

mohol by som tu popisovat paralely medzi tvojimy komentami a komentami roznych ludi napriklad v politike. poukazovat na absurdity ale nieje mojim cielom. nechcem nikoho presviedcat, ani zosmiesnovat pretoze si myslim, ze to nema vyznam. je uplne ocividne, ze sme ludia odlisni z uplne odlisnymi zivotnymi skusenostami a postojmi.

mojim cielom bolo jednoducho varovat pred tym co je dnes uz spolocenska tema c.1 vsade na svete. debilizacia internetom. informacna vojna. rozdiely medzi uzitocnymi idiotmi a profesionalne pracujucimi trollmi. technikami akymi pracuju. poskytol som realnu volu pomoct. analyzovat. realne hodiny prace , dobrovolnej. za ktoru inac firmy platia nie zrovna male peniaze. Viem ze malicky web ako je tento si take sluzby nemoze dovolit.

Nechcem sa o tejto teme viac bavit , hlavne nie stylom ktory navrhujes. myslim ze tema genocidy je vazna tema a ludia ktori si nou presli su obete a nezasluzia si, aby sa o nich rozpravalo sposobom aky prezentujes. takze sa urcite nenahnevas, ak si tu s tebou nebudem vymienat nic neriesiace komenty. Viem ze ta nepresvedcim a poukazovat na tvoje argumenty mi pride ako strata casu.

Zaroven by som ti ale chcel podakovat za tvoje reakcie. myslim si, ze ten kto cita tuto diskusiu ma v jednom vlakne napisane uplne vsetko co potrebuje na pochopenie mojho prveho prispevku. A to nemyslim ako urazku alebo nejak zle. Je to skratka fakt pekny priklad toho, ze ma clovek data v jednom vlakne, na porovnanie. odscroluje a vidi o com tema je.

dakujem
mm1809
Silver Member *
Príspevky: 283
Dátum registrácie: Ut 28 06, 2016 4:28 pm
Has thanked: 12 times
Been thanked: 30 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa mm1809 »

Mika uz len z toho co pises je jasne ze si prikloneny pozitivne k USA, ale to by bolo v poriadku, mas na to pravo.
Len tu prosim nepis o tom ako nas vsetkych internet manipuluje a nic nevieme, lebo TY si sa rozpraval s obetami genocidy.

1. Oficialny dovod napadnutia suverennej krajiny US Army bol ten ze "sadam disponuje chemickymi zbranami" - ziadne sa nenasli

p.s Blair: Napadnutie Iraku bola chyba = http://www.topky.sk/cl/11/1506063/Histo ... keho-statu" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozes rozpravat o propagande na internete co chces, analyzovat co chces. Fakty nezapries. Tebe o ziadnu objektivitu zjavne nejde. Ak si v zivote zaujal postoj ze si PRO US, chapem tvoje prispevky.
Ale ak chces svet vnimat taky aky je a nepropagovat tu Stryka Sama ako zachrancu a nasu jedinu spasu, mal by si sa pozriet a pozhovarat aj s obetami inej genocidy tej Americkej a ist na posedenie s Americkymi Indianmi ;)

p.s. USA nonstop od druhej svetovej vo vojne
http://d2csswqf447ug7.cloudfront.net/wp ... ar-you.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Jasne ze Rusko si prihrieva svoju polievocku a USA tu svoju, su to velmoci a je to prirodzene. Ale rozpravat o Ruskej propagande a nespomenut to ze sme tu "obetou" tej americkej... ked hovoris A povedz aj B.
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Mika

Tak si to celé zhrňme.

Najkôr tu všetci dostaneme od teba kartáč a dozvedáme sa, že:
...zamienanie si pojmou ako je INFORMACIA a NAZOR. v zurnalistike je to jasne. nemozes publikovat informacie, ktore su nepotvrdene
a potom ďalšie poučovanie:
ludia sa spravaju primitivnejsie ako najprimitivnejsie algoritmy, ktore clanky pisu. pri proruskych konspiracnych weboch je situacia este zufalejsia. pisu ich totiz ludia, pre lludi. ziadna informacia nemusi byt podlozena. staci napisat absurdnu hypotezu. a toto je nieco k comu ty dodavas, ze si treba vypocut obe strany. poviem ti tajomstvo. ziadne dve strany neexistuju. validne informacie proste su. validna informacia nema ziadnu pozitivnu alebo negativnu konotaciu.
A potom sa dozvieme, že:
3. Jadrove zbrane neboli podnetom na bombardovanie Iraku. Argument bol zbrane hromadneho nicenia. (do tohto balika patria chemicke zbrane). ano je pravda, ze neexistuje dokaz ze Saddam mal jadrove zbrane. (chvala bohu). existuje ale milion dokazov, ze mal a pouzival tie chemicke.
To bola INFORMÁCIA alebo NÁZOR? Názor to asi nebude, lebo tvoj zoznam prezentuješ to ako
napisem radsej fakty.
Takže bez dôkazov šíriš DEZINFORMÁCIE (možno nevedome) a keď ťa na to upozorním a požiadam a podporenie tvojich faktov tak bez vysvetlenia otočíš tému na nejaké emócie, ktoré si zažil pri debate s neviem kým a vyhlásiš sa za víťaza diskusie a celú vec ukončuješ. :shock:

Záver nech si každý urobí podľa seba.
Ja ti tiež nerozumiem.
Vždy som rád čítal, keď si písal o trejdingu ale sorry toto je o ničom.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

ja nesirim ziadne dezinformacie. a uz vobec nie nevedome. o USA som sa tu vobec nebavil pokial si pamatam. Som Slovak a Europan takze som v prvom rade na strane Europy, ktora je posledne roky vo vaznom konflikte, neviem ci ste si to vsimli.

to co som napisal netreba nicim podporovat, ak sa o temu zaujimate staci si overit informacie. ak nie, pokojne to zober ako moj nazor. to mi je jedno. zopakujem ze ja nikomu nic predkladat nebudem, moj cas si vazim a to je jediny dovod preco som diskusiu z mojej strany ukoncil. je strasne pekne, ze si ma vyhlasil za nejakeho vitaza. ja som to samozrejme nespravil. pretoze pre mna je porazka hlavne to, akou formou sa vedie diskusia.osobne si myslim ze v tejto diskusii sme porazeni vsetci aj ked si to vacsina neuvedomuje. nedokazeme kriticky mysliet. Pre teba je porazka zrejme nieco ine. ubezpecujem ta, ze ja to takto nevnimam. internetova diskusia nieje nic co ma dokaze mentalne uspokojit. je v podstate zbitocna ak sa nevedie na urovni. to je cele. sorry :)
MartinPillar
Platinum Member ***
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Ut 11 11, 2014 4:07 pm
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa MartinPillar »

Aka Europa? Ved suverenna Europa nexistuje od 2. svetovej vojny. Bud si Rus alebo American. Nic medzitym nie je. Nemci Taliani a ani napr Japonci nemaju vlastnu armadu a su stale okupovani USA. Su to vazalske staty bez vlastnej armady a zahranicnej politiky.
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mika nemozes sucasnu situaciu v Europe porovnavat s vaznymi konfliktami (napoleonske vojny, 1. a 2. svetova). V skutocnosti si zatial zijeme ako v bavlnke ale hlupost a chamtivost ludi to mozno coskoro ukonci.

O vaznom konflikte v poslednych rokoch maju pravo hovorit snad obyvatelia severnej Afriky a Arabie; ti ktori tam ostali.
Naposledy upravil/-a jaroslav80 v St 07 12, 2016 7:20 pm, upravené celkom 1 krát.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Lance »

MartinPillar napísal:Aka Europa? Ved suverenna Europa nexistuje od 2. svetovej vojny. Bud si Rus alebo American. Nic medzitym nie je. Nemci Taliani a ani napr Japonci nemaju vlastnu armadu a su stale okupovani USA. Su to vazalske staty bez vlastnej armady a zahranicnej politiky.
Tiez som Slovak a Europan.Si volajaky uz zmatany z tych rusov a americanov.
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Lance »

Mika napísal:ja nesirim ziadne dezinformacie. a uz vobec nie nevedome. o USA som sa tu vobec nebavil pokial si pamatam. Som Slovak a Europan takze som v prvom rade na strane Europy, ktora je posledne roky vo vaznom konflikte, neviem ci ste si to vsimli.

to co som napisal netreba nicim podporovat, ak sa o temu zaujimate staci si overit informacie. ak nie, pokojne to zober ako moj nazor. to mi je jedno. zopakujem ze ja nikomu nic predkladat nebudem, moj cas si vazim a to je jediny dovod preco som diskusiu z mojej strany ukoncil. je strasne pekne, ze si ma vyhlasil za nejakeho vitaza. ja som to samozrejme nespravil. pretoze pre mna je porazka hlavne to, akou formou sa vedie diskusia.osobne si myslim ze v tejto diskusii sme porazeni vsetci aj ked si to vacsina neuvedomuje. nedokazeme kriticky mysliet. Pre teba je porazka zrejme nieco ine. ubezpecujem ta, ze ja to takto nevnimam. internetova diskusia nieje nic co ma dokaze mentalne uspokojit. je v podstate zbitocna ak sa nevedie na urovni. to je cele. sorry :)
Ak chces o takychto otazkach skutocne debatovat,tak len s ludmi ,ktorych v tych krajinach nejaky cas zili pripadne pochadzaju alebo maju nejaky ten kontitent precestovany nie vsak ako dovolenku(inak povedane videli a zazili na vlastnej kozi).Ludia,ktori cerpaju len info z internetu..... to je fakt malo.
Tak nejak ako si povedal ,iba strata casu.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Lance napísal: Ak chces o takychto otazkach skutocne debatovat,tak len s ludmi ,ktorych v tych krajinach nejaky cas zili pripadne pochadzaju alebo maju nejaky ten kontitent precestovany nie vsak ako dovolenku(inak povedane videli a zazili na vlastnej kozi).Ludia,ktori cerpaju len info z internetu..... to je fakt malo.
Tak nejak ako si povedal ,iba strata casu.
Pochybujem, ze sa nieco zmysluplne dozvies aj od ludi, ktori tam zili...
Napriklad teraz drtiva vacsina starsich ludi u nas hovori, ze za socializmu sme sa mali neporovnatelne lepsie ako sa mame teraz.
A v ramci Cesko-Slovenska ti garantujem, ze starsich ludi s takymto nazorom bude cez milion. Znamena to, ze bolo za socializmu lepsie? Ako je mozne, ze ma tolko ludi takyto nazor? Moze sa milion ludi mylit?
Preto velmi neverim ani svedectvam z prvej ruky...kazdy prekruca pravdu tak, aby podporil svoje nazory.

p.s: Ako o Slovensku a Slovakoch asi rozpravaju nasi "romski migranti", ked ziadaju politicky azyl v krajinach zapadnej Europy alebo Kanade? Myslim, ze by sme sa divili...to len na margo tych svedectiev migrantov z arabskych krajin.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

no neviem, ci sa mali lepsie, alebo sa mame my lepsie za kapitalizmu.
to zalezi od sikovnosti.
vtedy proste bola mizerna praca za mizerny plat, ale clovek zil dostojne, strechu mal BEZ HYPOTEKY, energie mal, mal aj auto, mal pozemok a hydinu/bravcove. a toto aj napriek priemernej roboty.
dnes ma clovek za mizernu pracu plat, z ktoreho nema najmensiu sancu vyzit. a uz vobec nie bez hypoteky a na auto moze zaudnut.
ale auta su lacnejsie, rychlejsie, uspornejsie a bezpecnejsie. ale definitivne drahsie na udrzbu. strechy su drahsie, energie su drahsie. ale mame otvorene hranice. mame internet. lepsie zdravotnictvo, no viac chorych.
moj zaver : je to viacmenej rovnake. systemom (kapitalizmus vs socializmus) sa fyzika neobabre, neobide sa fyzikalny zakon a vzdy skupina zije na ukor inej. to je zakon prirody.
pisem z vlastnej skusenosti, dedo bol predavac v drogerii, potom mal hodinovku tak 50korun pri obsluhe strojov. babka upratovacka. postavili si dom, 8 ci 11 arovy pozemok maju, mali auto (trabant, neskor tico daewoo), maso jedlo vsetko. ziadne statne ksefty. ziadne podnikanie. avsak ked boli deti, na vianoce mali pod stromom (ak vobec mali strom), asi tak 1 cukrik. (lebo koru z chleba ako zuvacku - bez srandy a ironie, uplne vazne)
dnes je vacsi a lacnejsi, dostupnejsi konzum, no byvanie nemoze ani nahodou byt lacnejsie.
dnes predavac a upratovacka viete co mozu.. jedine tak drzat hubu a krok.
ozaj, dve deti vychovali, ti moji stari rodicia, o ktorych pisem.
dnes upratovacka a predavac kolko deti zvladnu ?
tie deti, cize moji rodicia, zacinali od nuly taktiez, dnes ziju dostojne, no pracovat musia stale. a vychovali dve deti.
a to pozor - oni zacinali s rodinami v 18tke priblizne, cize ziadna kariera aby bol kapital na rodinu.
takze sinle pochybujem, ze za sociku bolo zle, az tak zle, aby sa milion ludi mylilo. mozno v extremnych alebo aj istych pripadoch ano. ale to aj dnes..
dajme dokopy upratovacku s dietatom a predavaca dokopy, ci zvladnu prezit.. dnes uz nie je ziadna vyhoda lacneho pozemku, pripadne lacneho bytu. a to je masaker kapitalizmu. je to ako gravitacia - tlaci to k zemi, na odlepenie potrebujes urcity minimalny tah.
ale to len moj maly postreh. mne by nevyhovoval ani 1 system, lebo v tom prvom to bolo take dzunglovske a v tomto aktualnom je to rodinkarske, korupcne a extremne danovo zatazene. a to aj napriek tomu, ze za hodinu roboty by som si dnes kuil viac benzinu/chlebu, alebo podobne veci. asi by taka analyza ani nestala za to, elbo vzdy sa da prekrucat :)
PS: do r.. preco neviem pisat strucne :)
ale chcel som tym napisat, ze suhlasim s nazorom, ze ani nazor z 1. ruky nie je doverihodny. mna ked sa cudzinec pyta, ako sa zije na slovensku, neviem odpovedat. je to velmi komplikovana otazka, niekomu sa zije pod psa, a niekomu ako prasa v zite.
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

Ty fakt nevies strucne pisat. :)
Tu je tabulka, podla ktorej si kazdy sudny clovek moze urobit svoj nazor. Ceny za socializmu si pamatam a v tabulke su pravdive.
https://www.scribd.com/doc/22407030/studia-pabk" onclick="window.open(this.href);return false;

Este by som dodal, ze pocitac 286-ka stal 200 000 Kcs, ale uz nemozem najst ten casopis z cias komunizmu, kde som to cital. Asi som ho niekomu pozical.
A bicykel "Ukrajinu" mi otec zhanal 4 roky, kym mi ho kupil. :)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

lenze to ze PC stal milion nema na svedomi socik, ale ludstvo, resp vyvoj.
nieco bolo drahsie, nieco zas lacnejsie (voda, jedlo, energie)
rozpisal by som sa, ale nechcem odradit dlhym prispevkom, podla mna polovica vyrokov v tej studii PABK je klamstvo, alebo slovickarenie. hovoria, ze tovar a sluzby zlacneli, ale najviac mapobavil vyrok
V roku 1989 sme museli na jeden štvorcový meter plochy bytu odpracovať približne 4 dni,v súčasnosti je to takmer desaťnásobne viac. Na druhej strane čakanie v poradovníkoch sa stalo minulosťou, vznikolštandardný trh s domami a bytmi a záujemcovia si môžu dnes vyberať z podstatne širšej aj kvalitnejšej ponuky
Schvalne, ci som sam, ktory vidi oxymoron v tej vete, resp ciste zavadzanie/klamstvo :)
hint: podla mna 10 nasobne dlhsi cas na meter nemoze vyvazit to, ze si mozem vybrat z rovnakeho podorysu ako predtym (panelaky), alebo pochybnej novostavby (problematicke). jedine, ak by som v tom systeme mal ten cash na ruke a nebola by ponuka, tj, nemohol by som preplatit byt, tj, neexistovala by inflacia v realitnom trhu. neviem ako presne to bolo. mozno byt sice stal 40 tisic, a kazdy mal doma pod vankusom 80 tisic, ale nemohol kupit 2 byty, lebo neboli postavene ?
Odoslané z počítača
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Jogo, vyseuvedena studia porovnava vacsinou ceny spotrebneho tovaru. Je to teda zjednoduseny pohlad. Porovnanie je zlozite aj ked zahrnieme vsetky makroekonomicke ukazovatele a aj napriklad volny cas. Pripadne porovname uroven z roku 1989 proti povedzme Rakusku a dnes.
Ked mi niekto kto zil v oboch systemoch povie, ze mu je lepsie dnes ci lepsie bolo vtedy, vobec sa s nimi nehadam Snad vedia o com hovoria. To plati aj o mimoekonomickych porovnaniach.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7053
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 147 times
Been thanked: 276 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jogo »

iceberg8 napísal:
hint: podla mna 10 nasobne dlhsi cas na meter nemoze vyvazit to, ze si mozem vybrat z rovnakeho podorysu ako predtym (panelaky), alebo pochybnej novostavby (problematicke). jedine, ak by som v tom systeme mal ten cash na ruke a nebola by ponuka, tj, nemohol by som preplatit byt, tj, neexistovala by inflacia v realitnom trhu. neviem ako presne to bolo. mozno byt sice stal 40 tisic, a kazdy mal doma pod vankusom 80 tisic, ale nemohol kupit 2 byty, lebo neboli postavene ?
Byty si si nevyberal, ale cakal si na nich v poradovniku a vacsinou si ho dostal od podniku, ak si podpisal, ze v nom odrobis nejake roky.
Uradna cena stavebnych pozemkov bola sice 6Kcs/m^2, ale nikto ti za tu cenu pozemok nepredal. Takze zase poradovnik na nejaky pozemok, ktory ti preda stat. A dokonca si v tom case stat vymyslel, ze pozemok ma byt tak 400m^2 a co bolo navyse vyvlastnoval a spajal dokopy. Tak sme skoro prisli o zahradu pri dome, kebyze nemame "znameho" na "spravnom mieste".
Kolko realne stala stavba domu neviem, lebo kazdy staval svojpomocne a rodina mu pomahala zadarmo. Ale co stavala u nas jeden jednoposchodovy dom stavebna firma,tak som pocul, ze stal 400 000 Kcs. Moze byt, lebo susedov podkrovny dom ma na stavebnom povoleni rozpocet 300 000 Kcs.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: A je mi na grcanie z toho dvojitého metra: Áno, Rusi sú zlí, lebo obsadili Krym, ktorí kedysi darovali Ukrajine...ale bolo to niečo, čo ešte nikto na svete neurobil? Je Kosovo, čiže obsadenie územia Srbska v poriadku? ...Pýtal sa niekto Srbov? Bolo ,,humanitárne,, bombardovanie Srbska v poriadku ? ...Nedalo sa to riešiť ináč? Je obsadzovanie palestínskych území Izraelom v poriadku? Prečo média nerozoberajú zločiny, keď sa zbombarduje dom v Palestíne o ktorom sa vie, že sú v ňom ženy a deti? Zato na Rusov sa ihned našije, že zbombardujú nemocnicu v Alleppe...a budú to omielať všetky média donekonečna. Len potom sa ich spýtajú na dôkazy, na súradnice....zrazu jedna babka povedala....Presne taká babka, aká povedala, že v Iraku sú jadrové zbrane...
MartinPillar napísal:
Pekne zosumarizovane.
Mika napísal:zosumarizovane totalne tendencne a neobjektivne. nebudem pisat, ze mi je na grcanie z toho, ake nezmysli su tu napisane. napisem radsej fakty.

1. Rusi nikomu nic nedarovali. Rusi VRATILI v roku 1954 uzemie ktore predtym ZABRALI. V roku 2014 ho zabrali druhy krat.
Toto sú fakty?

Možno som hlupák, že som nestrávil rok rozhovormi s krymskými Tatármi, Rusmi, ani Ukrajincami...všetci by mi rozprávali o svojej pravde....tak zosumarizujem informácie z internetu:

Stručné dejiny Krymu.

Do 13 storočia: Gréci a Skýti
Od 1350: Tatári (jeden z najkrutejších národov, ktorý sa živil rabovaním a obchodovaním s otrokmi ( unášali ľudí od Moravy, cez Polsko, až po Rusko....milióny ľudí uniesli a predali Turkom )
Od 15 storočia 300 rokov patril Krym pod Turkov ( tatári sa nadalej živili nájazdami a obchodom s otrokami)

1774: Rusko turecká vojna, ktorú Rusi vyhrali, a bol podpísaný mier, na základe ktorého Turci uznali, že Krym patrí Rusku.

1783 bol Katarínou Veľkou Krym oficiálne pripojený k Rusku

Od 1921: krymská autonómna sovietská socialistická republika

1941-1944: Krym pod nemcami

1944: Stalin kompletne vysídlil Tatárov za kolaboráciu s nemcami spravil s Krymu ,,oblasť,,

1954: Chruščov daroval Krym Ukrajine. Bolo to po smrti Stalina – vdaka Stalinovi totiž Ukrajina zažila peklo, keď stratila milióny obyvateľov.
Dnes sa však často zabúda na to, že "obdarovaná“ bola nie Ukrajina, ale Ukrajinská sovietska socialistická republika, organická súčasť Sovietskeho zväzu. Kde sa všetko podriaďovalo centru moci v moskovskom Kremli. Autonómia i federácia v týchto podmienkach boli len čisté formality.

1990: Po perestrojke, keď sa na Ukrajine rozšírilo hnutie za nezávislosť, Krym odpovedal vyhlásením referenda za autonómiu. Zúčastnilo sa na ňom 80 percent oprávnených voličov, z nich vyše 93 percent povedalo „áno“. V tom čase už Rusi a poruštení Ukrajinci tvorili prevažnú väčšinu obyvateľstva polostrova. Ich predstavitelia pohrozili Kyjevu, že ak ich požiadavky odmietne, obrátia sa priamo na Moskvu .

Po vzniku samostatnej Ukrajiny získal Krym rozsiahlu autonómiu a nazýval sa Autonómna republika Krym. Miestne ruskojazyčné obyvateľstvo sa však s podporou ruskej dumy viackrát pokúšalo o návrat polostrova pod správu Moskvy.

2014: okupácia Rusmi, referendum o nezávislosti a pripojenie k Rusku.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Tak ako uzemie USA bolo od Indianov pravom silnejsieho podriadene pod vladu vo Washingtione tak uzemie Krymu bolo pravom silnejsieho ovladane postupne Grekmi, Byzanciou, Turkami, Mongolmi (=Tatarmi) a Rusmi. USA a EU pravom silnejsieho rozstepila Ukrajinu a vyvolala obciansku vojnu (Rusko nebolo v pozicii aby tomu dokazalo zabranit). Rusko si pravom silnejsieho poistilo zvysnu cast ktoru nevyhnutne vyzaduje pod vlastnu sferu vplyvu. Skratenie hranice nutnej na obranu, pristup k velkemu ciernomorskemu pristavu. Suroviny a zdanovanie obyvatelstva su v tomto pripade druhorade. (Na rozdiel od Libie a Iraku).
Nie je na tom nic divne, celu historiu sa to deje. Kazdy sucasny stat stoji na predchodcoch ktorych rozbil bud vlastnou silou alebo pod ochranou niekoho silnejsieho. Drobne statiky existuju len ak nejakemu vzdialenemu velkemu statu vyhovuju a nedovoli aby ich pohltil blizky silny stat. Cina by inak nezabrala len Tibet ale aj juhovychodnu Aziu a Koreu. Japonci mali trovnaky plan pocas druhej svetovej. Takto to pojde znovu a znovu. Nie je na tom nic divne. Ti co o tom pisu su vzdy z velmoci ktore ziskala uzemie a vplyv podobnym sposobom. Je to len nastroj propagandy, podobne ako referendum. Vyznacte uzemie juzneho SK jednou ciarou a referendum tam dopadne v prospech pripojenia k Madarsku, vyznacte ho inou ciarou a vyjde v prospech zotrvania v SK. V skutocnosti je vola miestneho obyvatelstva na 17-tom mieste a zverejnovat ju bude len ten koho zaujmom vyhovuje pripadne obaja budu tvrdit ze obyvatelstvo podporuje ich zaujmy. Overit sa to aj tak neda. Ja som zdanovany tiez pravom silnejsieho. Staty dokola nevytrubuju a nepisu na Reuters.com ze vyberaju dane a rozhoduju nad surovinovymi zdrojami na ich uzemi pravom silnejsieho.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

http://www.etrend.sk/ekonomika/putinova ... lakov.html" onclick="window.open(this.href);return false;

netreba dodavat vobec nic
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2796
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Rokosák »

Take nieco by na Slovensku zakazali.
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
skshogun
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22 08, 2016 6:57 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa skshogun »

Mika: podla mna by to mohol byt celkom fajn napad. Len je otazka ci tam detom nebudu vymyvat mozgy. Neviem ako vas, ale mna na zakladnej branne cvicenia bavili (na ZS som chodil po roku 2004), rozoberali sme prezitie v lese a take veci.

+ pre adminov: phpbb va mna prihlasovace jstranke hadze upozornenia Strict Standards: Non-static method [kod] should not be called statically in [kod]
Strict Standards: [kod] expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method [kod] should not be called statically in [kod]
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aj podľa mňa je to dobrý nápad. Je to od 11 rokov, takže od 5 ročníka ZŠ...Deti za radi hrajú na vojakov, na indiánov...nabrali by kondičku, naučili sa základom, posilnili disciplínu...a to všetko dobrovoľne. Niekedy bola povinná vojenská služba 2 roky po dosiahnutí dospelosti ...ale to už bola strata času a nikoho to nebavilo. Deti to baví a naučia sa niečomu. Neide o žiadnu detskú armádu , ktorú by nasadzovali do bojov.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Výborný článok zo SME. Škoda, že je spoplatnený (chamtivosť denníka mi zabraňuje šíriť dobrý obsah, hoci článok je už týždeň starý...), takže pridám i linku na knihu. Je o policajtke gréckeho pôvodu v Nemecku, ktorú migranti bežne urážajú, pľujú na ňu a nerešpektujú nemecké zákony.

V prvom rade je dôležité aj v nemeckej spoločnosti si priznať, že keby to, čo hovorí ona, povedal rodený Nemec, muž, policajt, tak by bol obvinený z nenávisti k imigrantom, neznášanlivosti, povyšovania či priam fašizmu. Nemci si svoju traumu zmenili na politickú korektnosť, ktorá kriví pravdu. A to zasa plodí nenávisť hnutí ako Pegida.

Autorka podáva svedectvo, že súčasné vlna imigrantov je do značnej miery kultúrne odlišná a neprispôsobivá a nehlási sa k islamu ako k náboženstvu, ale ako k zákonodarstvu. ,,Násilie plodí násile a agresia vytvára celé mestské zóny, kde je takmer nemožné čokolvek spraviť, pretože tam platia zákony importované moslimami,,

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/20399983/puta ... z4SY93txQo" onclick="window.open(this.href);return false;


Kniha Nemecko očami policajtky:

Bestseller časopisu Spiegel, dlhodobo číslo jeden v rebríčku amazon.de a po silvestrovských udalostiach v Kolíne jedna z najčítanejších kníh v Nemecku. Tania Kambouri mala toho už dosť. Jej pohár trpezlivosti pretiekol. Poslali ju na zásah, kde namiesto rešpektu ju pourážali a hrubo jej vynadali. Muž tureckého pôvodu, ktorý prosil políciu o pomoc, bol pobúrený: Čo tu chce táto „policajná štetka“? Prečo poslali na zásah ženu a nie muža. Dennodenne zažívajú policajti nasadení v akciách takéto príbehy. Tania ako policajtka a žena gréckeho pôvodu býva čoraz častejšie vystavená na ulici takýmto útokom. Začala sa brániť s odôvodnením: „Vedome chcem nasypať soľ do rany, aj keď som si vedomá, aká je to výbušná téma.“ Kambouri pomenúva veci pravým menom – nepolemizuje ani jej nejde o vytĺkanie politického kapitálu. Hovorí len o tom, čo roky trápi policajtov v celom Nemecku, ale nikto sa neodváži o tom otvorene hovoriť. Je to odvážna žena, lebo priamo a bez okolkov poukazuje na neúspešnú integráciu v krajine.

http://www.martinus.sk/?uItem=251708" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Takto vzniká extrémizmus a my sa potom čudujeme , že vzniká. Tak vznikajú i dôvody prijímať všelijaké zákony proti slobode slova, proti ľuďom , ktorý majú iný názor. Je to zvrátené...pripomína mi to bývalý režim v ktorom sa neustále hľadal triedny nepriateľ...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

https://dennikn.sk/blog/firmy-ako-tchib ... ropagandy/" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: na slovensku sa teraz po novom uz s politickou korektnostou skoncilo, tak tu bude sveta zit :lol:
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

pohyb bez gumovania mozgov je silny asset spolocnosti a naroda.
pohyb s gumovania mozgov je silny asset vladcu/vodcu.


PS: keby som policajt a niekto mi povie Čo tu chce táto „policajná štetka“?
tak ho spacifikujem, a/alebo necham na pospas utocnikovi.

agresor (bez toho ci je silnejsi alebo sa len tak tvari) bude navzdy agresorom, pokial mu co i len o 1 centimeter ustupi(m/me), mam s tym skusenosti tiez.. a vtip je v tom, ze akykolvek agresor sa boji o zivot, cize skor blafuju, ako hocico ine. samozrejme, ked ho potom media vzkriesia ako mucenika, tak je to problem. vymyvanie mozgov.. je sice dost nelogicke riskovvat zivot, len preto, ze pride agresor a vyhraza sa, ale boha jeho,
ja si svoju zem nepustim.
lebo ak ustupim raz, ustupim druhy krat a ocitnem sa niekde v bohom zabudnutej sahare bez kvapky vody.
Odoslané z počítača
makx
Active Member
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Ut 03 05, 2016 11:50 am
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa makx »

JUGGLER napísal:Výborný článok zo SME. Škoda, že je spoplatnený (chamtivosť denníka mi zabraňuje šíriť dobrý obsah, hoci článok je už týždeň starý...)
Zvalovat spoplatnenie obsahu novin na "chamtivost" a napisat to este 2x :roll: ved to uz ani nie je vtipne...
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ja som to čítal v novinách, ktoré som kúpil. Lenže nemôžem dať linku na článok, lebo aj internetový obsah je spoplatnený. Aj ked je ten obsah už starý. Zrovna teraz tu Istiach dal druhú linku na to ako sa Denník N vytáča nad tým, koľko tisíc eúr asi dostávajú Hlavné Správy od inzerentov ako Lídl, Tchibo, Citroen a pod. Pritom dávajú obsah ZADARMO. Zadarmo je obsah aj od väčšiny iných, veď čím viac ľudí to číta, tým väčšia je sledovanosť a tým väčšie sú príjmy z internetovej reklamy. Chápem to zle?

P.S. Asi sa to naučili od Wall Street Journalu. Musím zistiť či nemajú spoločných majiteľov. Tí tiež hneď pýtajú peniaze . Zaplať, aj keď si chceš prečítať jeden - jediný článok. Alebo najprv zaplať a potom zisťuj či za niečo stojíme :lol: No nie je to chamtivosť?

Keby som mal platiť za každý článok, čo si chcem prečítať na webe, musel by som mať predplatené všetko a nečítal by som nič. To je blbosť.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Istiach »

To nieje dennik N, ale blog uverejneny na denniku N, to je rozdiel. Nevsimol si si to ani u prvej linky a bohuzial ani u druhej. Tak isto blogy su nazormi autora blogu, nie redakcie.

PS: skutocne malo veci je zadarmo, mozno nejake open source hnutia, charita a viac ma nenapada. Klasicky web je spoplatneny tym ze trackuje svojich uzivatelov a potom to predava marketingovym firmam. Tolko k tomu zadarmo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15694
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 991 times
Been thanked: 1343 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Istiach napísal:To nieje dennik N, ale blog uverejneny na denniku N, to je rozdiel. Nevsimol si si to ani u prvej linky a bohuzial ani u druhej. Tak isto blogy su nazormi autora blogu, nie redakcie.
Jasné. Blog na denníku N od bárskoho :) Trochu som poklikal a všetko je to jedna partia okolo denníka N, Sme, webu konspirátori.SK ....lustrujú obsah na webe, uzurpujú si právo označovať weby ako dezinformačné,vytvárajú zoznamy, bonzujú firmám kde sa zobrazujú ich reklamy a radia im aby ich dali na blacklisty...

Zaujímavé, že do blogu označia takéto weby ako dezinformačné, oficiálne však priznajú, že väčšina obsahu je prekladom z médii a na zoznam napíšu, že so ,,SPORNÝM,, obsahom. Akokeby obsah každého, aj tlačeného denníka nebol sporný...

Aspoň máme zoznam nemainstreamového čítania: https://www.konspiratori.sk/zoznam-stranok.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Sranda. Idem kuknúť výcuc zo zahraničnej tlače...a tu sa mi zase pchá spoplatnený článok WSJ k tej istej téme:
http://www.marketwatch.com/story/major- ... =rss&rss=1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

jasne chlapi je to skutocne super napad. a tu mate priklad ako to vypada v praxi. netreba nic pisat. staci sa pozriet.

https://www.youtube.com/watch?v=PGg-USKefL0" onclick="window.open(this.href);return false;
Lance
Silver Member *
Príspevky: 187
Dátum registrácie: St 08 07, 2009 2:35 pm

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Lance »

JUGGLER napísal:Aj podľa mňa je to dobrý nápad. Je to od 11 rokov, takže od 5 ročníka ZŠ...Deti za radi hrajú na vojakov, na indiánov...nabrali by kondičku, naučili sa základom, posilnili disciplínu...a to všetko dobrovoľne. Niekedy bola povinná vojenská služba 2 roky po dosiahnutí dospelosti ...ale to už bola strata času a nikoho to nebavilo. Deti to baví a naučia sa niečomu. Neide o žiadnu detskú armádu , ktorú by nasadzovali do bojov.
Ide o detsku armadu,ktora len zatial nie je nsadzovana do bojov.
Az ide o kondicku,disciplinu ta na to uplne stacia rozne druhy sportov a klubov.Ktomu sa vobec nemusia vytvarat ziadne detske pluky tankistov a vysadkarov.Na nejake hranie sa na idianov a vojakov sme nikdy nepotrebovali ziadnu organizaciu dospelymi.Ta hra ,aby zostala na urovni deti ma byt vytvorena,organizovan a hrana detmi.Dost,ze im dospeli kazia prave vojnami zivot tak im hned aj od malicka zacinaju pripominat a linkovat zaciatky zivota prave hrami sa na vojakov :roll:
Povinna vojenska sluzba v hocijakom trvani uz ani netreba komentovat.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa Airmike »

Asi som zvolil nestastny komentar , ze k tomu clanku uz netreba nic dodavat. asi treba.

absolutne si nemyslim, ze je dobry napad ideologicky vymyvat mozgy mladych ludi a nieto este deti. je to zvrhlost. deti by mali vyrastat v slobodnom a kreativnom prostredi a ucit sa tvorit vlastny nazor. s tymto nazorom by som ako vidim neuspel ani na Slovensku nieto este v Rusku. Kazdopadne pointa mojho prispevku nebola v tom, ze niekde budu bojovat deti (co zrejme nieje uplne jasne) V kontexte Ruska je to uplne irelevantne. Rusko ma najvacsiu armadu co do poctu vojakov v Europe. v tomto pripade ide samozrejme o ideologicku liahen. manipulovat ludi od dectva je klasicky pripad kazdej diktatury.

nebudem nikoho sudit . skor by som apeloval na zdravy rozum. kto si najde cas. pozrie si 58 minutovy dokument. Hlavna hrdinka je Mlada baba, ktora je clenkov putinovej mladeze.

uz pomaly zacinam chapat, kde sa odrazu zobralo tolko ludi , ktori su ochotni volit fasistov. je to uplne jednoduche. ludi nebavi rozmyslat a uz vobec analyzovat. rozmyslat nad kontextom toho co sa deje je narocne.ludia chcu jednoduche vysvetlenia, vyhlasenia a nakoniec aj riesenia. diskutovat a vysvetlovat situaciu nepomoze, pretoze je to strasne neefektivna cesta. ovela efektivnejsie by zrejme bolo ponuknut masam rovnaku trivialne skonstruovanu demagogiu. lahko uveritelnu. tak ako to robi ta druha strana.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3825
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 126 times
Been thanked: 338 times
Kontaktovať používateľa:

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa osamely chodec »

v tomto pripade ide samozrejme o ideologicku liahen. manipulovat ludi od dectva je klasicky pripad kazdej diktatury.

no to to maju este sudruhovia z Ruska co dohanat vejuce americke zastavy na kazdom dome , v kazdom filme...

a stou najvacsou armadou - asi si uz zabudol , kto vybombardoval Srbsko, aha jasne ved to bolo za demokraciu ...

Tí, čo sa nepamätajú na minulosť, sú odsúdení na to, aby ju znova prežili.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Porozumiet znamená zvyknúť si.
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: zaujímavé odkazy a články v zrozumiteľnom jazyku

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Mika,
lenze vymyvanie mozgovn ejde len od Ruska, ale aj od akcionarov Applu a Samsungu - vtlkaju im do hlav, ze bez ich produktu nrepreziju. Potom im profesori na VS vtlkaju do hlav, ze FB je jedinecny nastroj ako hromadne poslat postu.
To sa ti zda normalne ? kde zacina a kde konci hranica vymyvania? ked ti ucitel ako 10 rocnemu vtlka do hlavy, ze sa mas ucit, inak skoncis ako smetiar? kopec vymyvania mozgov. neutralna kreativita neexistuje, ani nahodou. ale zdrava fyzicka kondicia (ano rusko to dalo do extremu)

a kto potom voli socialistov? ti tiez nchcuc rozmyslat podla mna. ve zoberme aktivnemu, nedovolme mu sadnut si vo vlaku, ved ma robotu, tak co este viac chce ? to je normalne ? je v norme, ze aktivny ma tahat pasivneho? parazitizmus je uplne v norme ?
Odoslané z počítača
Napísať odpoveď

Návrat na "Odkazy na webe a investovanie"