Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Prvé otázky o investovaní a o tom, ako začať investovať.
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
sendosko
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Št 07 01, 2016 1:36 pm

Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa sendosko »

[Ahojte,

mám možnosť investovať do IPO akcií na americkom trhu, máme licenciu a dost odvahy nakupovat tieto akcie vo velkom a s velkými ziskami, Problém je však že nevieme ako efektívne dostat peniaze z ameriky na slovensko, tak aby to bolo všetko správne. Fakt to nie je také easy, nepohybuje sa tu niekto z vás v takejto sfére, čo by nám poradil ako dostat zo zahraničných účtov peniaze na slovenské ?

Dakujem
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2307
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 27 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa Airmike »

fakt by ma zaujimalo preco nieje jednoduche posielat peniaze z USA na Slovensko
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Závisí čo myslíš pod pojmom ,,tak aby to bolo všetko správne,,. Ak to nechceš vysvetlovať verejne tak po kliknutí na nick mi môžeš napísať súkromnú správu. Ak ti ide o takmer nulový cost a o rýchlosť, tak existujú elegantné riešenia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

sendosko napísal:Ahojte,

mám možnosť investovať do IPO akcií na americkom trhu, máme licenciu a dost odvahy nakupovat tieto akcie vo velkom a s velkými ziskami, Problém je však že nevieme ako efektívne dostat peniaze z ameriky na slovensko, tak aby to bolo všetko správne. Fakt to nie je také easy, nepohybuje sa tu niekto z vás v takejto sfére, čo by nám poradil ako dostat zo zahraničných účtov peniaze na slovenské ?

Dakujem
Easy money neexistujú. Keď Wall Street niečo ponúka, zyčajne to nie je až taký dobrý deal.

Almost half of auditor warning about potential failure are on IPOs

http://www.marketwatch.com/story/almost ... =rss&rss=1" onclick="window.open(this.href);return false;
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa Ladis »

Snapchat (SNAP) chod na burzu IPO ve čtvrtek 2.3.2017
Akcie Snapchat je extrémně předražená s P/S 54 a P/E N.A. (negativ).
Investiční banky chtějí vydělat při IPO co nejvíce peněz, když berou za pomoc pár procent z kapitálu získaného z burzy a tak darebáci (Goldman Sachs, Deutsche Bank, JP Morgan Chase, Morgan Stanley) lžou, že obrázková služba Snapchat - SNAP má burzovní hodnotu 22 miliard dolarů při prodeji akcie za 16 USD. Z toho vychází KUV 54 a KGV negativ, neboť Snapchat dosáhl 2016 tržbu 405 milionů USD a čistý zisk - ztrátu 515 milionů USD. Na burze bude prodána jen část akcií, akcie za 3 miliardy, většinu akcií si nechají dřívější majitelé, ale přesto se počítá burzovní hodnota i s akciemi neprodanými, tedy 22 miliard USD.
Jen idioti by takto předražené akcie koupili. Aby se dosáhlo správné ocenění akcie a P/S 2, musela by tržba Snapchatu rychle vyrůst z 405 milionů na 11 miliard USD ročně.
Když Warren Buffett kupoval 1988-1989 akcie Coca Cola, také bral ohled na růst zisku a tržby budoucí léta, ale přesto koupil akcie Coca Cola při P/S 1,8 a P/E 14.5. Mnozí amatéři by řekli, že technologické akcie se mohou koupit i při vyšším P/S a P/E, než mají atraktivně oceněné akcie netechnologické. Ale proč by se musely kupovat tak draze, když najdeme dnes i technologické akcie s P/S 2,0 a P/E 11.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Ladis napísal:Snapchat (SNAP) chod na burzu IPO ve čtvrtek 2.3.2017
Akcie Snapchat je extrémně předražená s P/S 54 a P/E N.A. (negativ).
Investiční banky chtějí vydělat při IPO co nejvíce peněz, když berou za pomoc pár procent z kapitálu získaného z burzy a tak darebáci (Goldman Sachs, Deutsche Bank, JP Morgan Chase, Morgan Stanley) lžou, že obrázková služba Snapchat - SNAP má burzovní hodnotu 22 miliard dolarů při prodeji akcie za 16 USD. Z toho vychází KUV 54 a KGV negativ, neboť Snapchat dosáhl 2016 tržbu 405 milionů USD a čistý zisk - ztrátu 515 milionů USD. Na burze bude prodána jen část akcií, akcie za 3 miliardy, většinu akcií si nechají dřívější majitelé, ale přesto se počítá burzovní hodnota i s akciemi neprodanými, tedy 22 miliard USD.
Jen idioti by takto předražené akcie koupili. Aby se dosáhlo správné ocenění akcie a P/S 2, musela by tržba Snapchatu rychle vyrůst z 405 milionů na 11 miliard USD ročně.
Když Warren Buffett kupoval 1988-1989 akcie Coca Cola, také bral ohled na růst zisku a tržby budoucí léta, ale přesto koupil akcie Coca Cola při P/S 1,8 a P/E 14.5. Mnozí amatéři by řekli, že technologické akcie se mohou koupit i při vyšším P/S a P/E, než mají atraktivně oceněné akcie netechnologické. Ale proč by se musely kupovat tak draze, když najdeme dnes i technologické akcie s P/S 2,0 a P/E 11.
Súhlas.

SNAP je presne tá akcia, ktorú ponúkajú slovenskí ,,vlci z walls streetu,, vo videu z vlákna Joke :-)

https://www.youtube.com/watch?v=6UTKSwrHF_0" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Ináč, nebolo by zle vedieť ktorá firma má takéto praktiky. Pre nás sranda, ale nejakých ľudí nachytajú a odrbú Väčšinou na churningu = prehnaných poplatkoch za nákup/predaj (napr. 2% z celkovej sumy).
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3759
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 10 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa Ladis »

Kdyby lidé nebyli od bank a od analytiků podváděni, správný kurz akcie Snapchat (SNAP) by byl 0,59 USD. Správná cena firmy 814 milionů USD. A kurz/tržba = P/S 2,0.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SNAP: Having priced shares above the marketed range, the company's going public at a valuation more than twice that of Facebook Inc. and four times more than Twitter Inc.

To som zvedavý. Tipujem , že zahučí... Nedá sa shortovať, nie sú na ňu opcie...škoda.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tak nezahučal. SNAP +50% :roll:
Teraz pri cene 25 by som aj shortol..ale nedá sa...nie je shortable, nie sú opcie, nedá sa shortovať ani cez CFD.
Myslel som, že cez CFD sa dá shortnúť vždy...zaujímavé.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zaujímavá reakcia. Šialený optimizmus. Darmo ich analytici varujú, akcie SNAP sa kupujú ako teplé rožky...

Snap initiated with a Sell at Pivotal Research Group; tgt $10 (25.00 +8.00) : Pivotal Research Group initiates SNAP with a Sell and price target of $10. BOTTOM LINE: Snap is a promising early stage company with significant opportunity ahead of itself. Unfortunately, it is significantly overvalued given the likely scale of its long-term opportunity and the risks associated with executing against that opportunity. Significant ongoing dilution from share-based compensation will likely represent an additional negative consideration for the stock. Firm values Snap at $10 per share on a YE2017 basis. As the stock priced well above this level in its IPO, they rate its shares Sell.


Twitter mal IPO pred troma rokmi po 40. Dnes je jeho cena 15. Twitter má pritom podobný počet klientov ako Snapchat a je ziskový ( cca 0,30 na akciu ). Trhová kapitalizácia TWTR je 11 mld, SNAP má už teraz asi 30 mld. Neuveritelná disproporcia, šialená viera, že sa Snapchat vyhrabe zo stámiliónových strát a začne robiť zisky...
Prílohy
SNAP.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa jan »

No, SNAP je strasne predrazeny - 27USD.
To je obrovska bublina. Urcite je menej hodny ako napr Twitter, a to Twitter je tiez obrovsky brak.

No, ale ked su prave v mode socialne siete, tak potom vsetko je novy Facebook :lol:
Tak mi SNAP aj nedavno ponukal jeden predavac. Vraj posledny rok zvysil trzby o 600%, ci sa mi to paci.
A ze ci poznam Google a Facebook :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Martin Babocky
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 06 03, 2017 11:20 am
Kontaktovať používateľa:

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa Martin Babocky »

Ano, Snapchat mal posledny rok stratu vyse 500 mil a z hlavnych socialnych sieti ma najmenej aktivnych pouzivatelov - asi 160 mil (Instagram 600mil, FB 2mld). Teraz ich akcie padli na 22,8. Klasicka reakcia pri takychto IPO. Ide o to, s akym novym biznisom pridu a ako vylepsia existujuci, aby sa dostali do zelenych cisel a investori im zacali verit, ze dokazu prezit dlhodobejsie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Len tak zo srandy...ked porovnávame ipo FB..tak FB prišiel na trh predražený a v cene cca 48.. potom padol na 20.
SNAP prišiel na trh 2x predraženejší ako FB....a zatial sa drží zhruba o +35% vyššie. FB nesklamal, dostal sa do ziskov...a dnes má cenu takmer 140 USD. Teoreticky...SNAP má už dnes takú cenu ako FB ktorý sa musel vypracovať...verím, že SNAP je momentálne najpredraženejšia internetová akcia. História Amazonu však ukazuje, že na burze je všetko možné... AMZN bola historicky asi najpredraženejšia akcia ( P/E 3000) a predsa sa dostala do lepšej valuácie ,pričom aj výnosovo dala stovky %...AMZN je typický príklad toho, že aj prehnané očakávania do budúcnosti sa môžu naplniť :roll:
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Aby sme nekecali bez úžitku, tento týždeň som trejdil sociálnu sieť, ktorá sa mi v porovnaní so Snapchatom páčila oveľa viac . Firma sa volá MeetMe, akcia má ticker MEET. Cena je nejakých 5,60 USD...ročný zisk na akciu mala 0,47...to je 3 x viac ako rok predtým a toho roku v zisku na akciu prekoná i Twitter ( TWTR má cenu 14 a čaká ročný zisk len cca 0,30...posledný rok mal 0,57). Meet práve kúpila ďalšie firmy, ktoré by jej mohli pomôcť v monetizácii...zaujalo ma, že jedna z nich, Skout je založená na lokalizácii cez mobil...The world's largest app for meeting new people. With millions of users all over the world, Skout gives you the ability to connect with people no matter where you are. Neskúmal som detaily, ale páči sa mi myšlienka, že nájdeš spriaznenú dušu presne tam kde si... Môže to byť super pre zoznamky.. Ja som MEET obchodoval ako momentum na základe toho, že sa im darí a pekne zvyšujú tržby a zisky. Pre investing však treba urobiť hlbšiu analýzu... z mojej strany je to len tip.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Graf SNAP po týždni.

Prvý deň.
Mňa prekvapilo open..dosť vysoko a šla ešte vyššie..Daytrade short by vyšiel...ale iba po tej prvej polhodine až hodine.Akcia bola neshortovatelná.

Druhý deň.
Otvorenie gapom hore a ďalší nákupný ošiaľ...až takmer k cene 30. Do tohto ošialu už shortovali profíci...neviem síce cez akých brokerov (odkial mali akcie? ), ale zachytil som trejdy. U mňa bola akcia neshortovateľná.

Tretí a štvrtý deň.
Dva pekné short dni, kedy padla z 28 na 21. Broker dáva vedieť, že som v poradovníku...kašlem na neho.
Až pri cene 23 zisťujem, že sa konečne dá shortovať. Už je neskoro...no symbolicky short aspoň z 22,90 na 22,40...

Ďalšie dni.
SNAP je už nezaujímavý. Momentum skončilo.

P.S. Z hľadiska TA stojí za povšimnutie ako pekne boli vyplnené ( alebo takmer vyplnené ) všetky gapy.
Prílohy
SNAP after week.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa Tilbur »

Od dnes sa zacinaju obchodovat opcie na SNAP /aj tyzdnove/.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tilbur napísal:Od dnes sa zacinaju obchodovat opcie na SNAP /aj tyzdnove/.
Dík za info.

1. dnes ma zaskočila zmena zimného času v USA...trhy zavreli o hodinu skôr...u nás bude až 26. 3.... 2:00 → 3:00
2. pikoška pre teba..Ackman to vzdal ..teraz v ah ide VRX po 11...bola by sranda keby Icahn teraz začal longovať a Ackman sa zapisal do histórie, že to vzdal na dne... :roll:

CNBC reporting 'Ackman out of Valeant; he sold 27.2M shares at $11 & believes he'll be stepping off co.'s board
Prílohy
VRX.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

tak to ej pecka, ako mozu taketo pre mna "hry" tocit peniaze :D ale co uz, je to klasicky marketing.. FB ci TW ci IG ci SNAP.. technicky je to inzertny portal... ale ta dovera ludi v ten portal, to je najviac udivujuce :)
Odoslané z počítača
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1109
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa Tilbur »

2. pikoška pre teba..Ackman to vzdal ..teraz v ah ide VRX po 11...bola by sranda keby Icahn teraz začal longovať a Ackman sa zapisal do histórie, že to vzdal na dne... :roll:
Tak to mal potom Ackman dost zly den. Pri jeho shorte v HLF oznamil Icahn dokup 272tis. akcii a ma teraz cca 1/4 vsekych akcii. Ked ako spravny aktivista presvedci board, aby spolocnost predali, moze to mat Ackman este horuce. Na VRX tusim prerobil 3mld.$. HLF by bol jeho klinec do rakvy. Mozno to ma Ackman spocitane aj bez HLF. VRX zrejme predaval, lebo musel, pretoze sa investori stahovali z jeho fondu.
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SNAP. aktuálna cena 11,70.

Análi po kvartálnom zverejnení:

Jefferies Group LLC Lower Price Target Buy $30.00 -> $16.00
Barclays PLC Reiterated Rating Equal Weight $18.00 -> $13.00
Citi maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Neutral and target $13...predtým $19
Goldman Sachs maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Buy and target $23..predtým $27
RBC Capital maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Outperform and target $20...z $31
Susquehanna maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Neutral and target 10...z $12
Canaccord Genuity maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Hold and target $15...z $22
Stifel maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Buy and target $18 ..z $22
Summit Redstone maintained Snap Inc (SNAP) coverage with Sell and target $8...z $10
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Rokosák
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 2795
Dátum registrácie: St 03 08, 2011 11:43 pm
Has thanked: 48 times
Been thanked: 100 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa Rokosák »

Takzvani experti sa rozlisuju v predpovediach az takmer trojnasobne. Komu verit? Preto ich ja ignorujem v bode cislo 3 http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=6021" onclick="window.open(this.href);return false;
Neodvratné sa stáva zriedkavo, neočakávané často.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1343 times

Re: Začiatok IPO akcie (+ SNAP chat)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Rokosák napísal:Takzvani experti sa rozlisuju v predpovediach az takmer trojnasobne. Komu verit? Preto ich ja ignorujem v bode cislo 3 http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=3&t=6021" onclick="window.open(this.href);return false;
Aj oni sú len ľudia. Keby mali všetci správne predpovede, nerobili by analytikov :)

Veriť nemôžeš nikomu. Ale môžeš si ich názory spriemerovať a dostaneš celkom dobrý obraz. Majú dosť velký vplyv na pohyb cien, takže ich netreba zatracovať ani ignorovať.

Ja vždy vravím, že sa netreba veľmi trápiť s podrobnou analýzou. Môžeme to v kľude nechať na analytikov. Mnoho ľudí robí chybu, ked veria tomu , že iba analýza čísiel a kadejakých ukazovateľov je zaručená cesta k úspechu.

P.S. A rovnako sa mýlia aj velkí a slávni manažéri fondov. Pri SNAPchate som zaznamenal veľké nákupy fondov aj pri cenách zhruba 20 USD. Dnes mnohí vyberajú straty.

Third Point's Dan Loeb sold out of Snap shares in the second quarter, one quarter after buying the social media stock, according to a regulatory filing Friday.

Snap's shares have lost half their value since the initial public offering in March but they did get a temporary 21.5 percent bump up in May after first quarter filings by hedge funds showed Loeb and others bought the stock. Snap shares are down 33 percent so far this quarter amid the expiration of the lockup period for early investors and a disappointing second quarter earnings report.

Third Point dissolved its holding of 2.25 million shares of the Snapchat parent in the second quarter, Friday's 13F filing with the Securities and Exchange Commission showed.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Investovanie v začiatkoch - začíname sporiť, investovať,"