Canopy Growth Corporation

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
paulxxx
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 01 06, 2014 2:39 pm

Canopy Growth Corporation

Príspevok od používateľa paulxxx »

Ahojte, viete mi poradiť čo znamená táto správa zverejnená dnes spoločnosťou Canopy Growth Corporation? Ďakujem

"Canopy Growth Corporation Issues Options"
"SMITHS FALLS, ON – Canopy Growth Corporation (TSX:WEED) (“Canopy
Growth” or “the Corporation”) has granted an aggregate of 275,000 options on
March 24, 2017 to purchase common stock to two Officers of the Corporation to be
vested in accordance to the terms of the Corporation's Option Plan. All of the
foregoing options shall have an exercise price equal to $9.88 per share, the closing
price on March 24, 2017."
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15693
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 988 times
Been thanked: 1342 times

Re: Canopy Growth Corporation

Príspevok od používateľa JUGGLER »

To nie je kurzotvorná správa.

Firmy si robia opčné plány, aby motivovali manažment. Opcie sú predkupné právo na akcie za určitú cenu. Keď tá cena v budúcnosti bude vyššia, držiteľ opcií na tom zarobí. Ak nebude, opcie expirujú bezcenné.

Pozerám, že je to kanadská firma čo produkuje lekársku marijuanu. To si kvôli tomu kúpil? :

The Canadian government plans to introduce legislation in April that would legalize recreational marijuana by July 1, 2018
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
paulxxx
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ne 01 06, 2014 2:39 pm

Re: Canopy Growth Corporation

Príspevok od používateľa paulxxx »

Dakujem za odpoved. A ano ako vravis akurat ze som to este nekupil, ale akcia ma zaujala. Este si o nej nieco zistim a potom zvazim.
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"