Zuno Bank

Termínované vklady, sporiace účty, bežné účty, úroky v bankách, stavebné sporenie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

bloke napísal:Asi na jeseň som si na dlhšie nepoužívanom Zune, konečne aktivoval platobnú kartu rok po jej obdržaní (druhá v poradí - prvá expirovala), keďže som sa chystal účet začať znova používať.
No ako naschvál o pár dní vyšla správa, že Zuno končí (má to za pár). Tým odpadlo moje plánované nakŕmenie prázdneho účtu. Napriek tomu som neskôr mierne prekvapený, obdržal tiež e-mailom správu, že majú pre mňa ponuku za "výhodných podmienok" aj naďalej, a že sa im mám v prípade záujmu ozvať.
Akú úroveň výhodností odhadujete, žeby mi mohli ponúknuť?
Je mi to totiž trocha trápne s takmer nulovým stavom im volať, že "Dobrý deň, tak sa teda u vás hlásim o tú spomínanú výhodnú ponuku..." :D
a tiež netuším, či by som reálne používal ich neslávne známy inetbanking.
slušne povedané nasra. na TB alternatíva Fio banka.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

TB Business mi prisiel nejaky mail, absolutne netransparentny, ani neviem najst realny sadzobnik poplatkov, takze rusim aj ucet u TB business (sro som predal, akosi som cakal ze kupujuci bude chciet ucet u nich, ale neozval sa)

ZUNO mi pisalo mail s ponukou na TB, ze mi zavolaju, ale uz som stihol zrusit ucet u ZUNO, lebo ma nasrali s 2,80eur poplatkom - nebola tam ochota ho odpustit, ked som nepreniesol 100EUR, kazdy mesaic predtym som mal pravidelne ASPON 500EUR. Takto sa business nerobi. Teraz som mohol mat cca 2000EUR v januari, no zial, doprial som to inej banke. Idioti v ZUNE nevedia ako sa robi biznis... ich chyba..

Inak poznam jedneho typka, co je uchylny na TatraBanku, lebo s nim slecny jednaju na urovni a oslovuju ho menom hned ako zdvihnu telefon (maju asi CLIP)... no ja teda neviem.. mne je jedno ako sa ku mne chovaju, ja som kapitalista...

musim si zanadavat sam na seba, za lenivost ze som este nesiel do FIO, musim ist pre kartu.. niekde som ju stratil alebo uz expirovala :/ aspon sa prejdem elektrickou, kedze sa tam neda parkovat poriadne... dufam ze s tou bankou to pojde ako po masle...

este mi chceli dat od TB 30eur darcekovu kartu, ha.. to kde sme, ze rozdavaju peniaze aby som sa stal klientom (tusim mbank toto zacala, alebo zuno ? len mi to pride komicke - namiesto sluzieb peniaze.. ale ja viem, moderny marketing)
Odoslané z počítača
rmaly
Guru Member ****
Príspevky: 1421
Dátum registrácie: St 21 04, 2010 12:53 pm
Has thanked: 751 times
Been thanked: 81 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa rmaly »

iceberg8 napísal:TB Business mi prisiel nejaky mail, absolutne netransparentny, ani neviem najst realny sadzobnik poplatkov, takze rusim aj ucet u TB business (sro som predal, akosi som cakal ze kupujuci bude chciet ucet u nich, ale neozval sa)

ZUNO mi pisalo mail s ponukou na TB, ze mi zavolaju, ale uz som stihol zrusit ucet u ZUNO, lebo ma nasrali s 2,80eur poplatkom - nebola tam ochota ho odpustit, ked som nepreniesol 100EUR, kazdy mesaic predtym som mal pravidelne ASPON 500EUR. Takto sa business nerobi. Teraz som mohol mat cca 2000EUR v januari, no zial, doprial som to inej banke. Idioti v ZUNE nevedia ako sa robi biznis... ich chyba..

Inak poznam jedneho typka, co je uchylny na TatraBanku, lebo s nim slecny jednaju na urovni a oslovuju ho menom hned ako zdvihnu telefon (maju asi CLIP)... no ja teda neviem.. mne je jedno ako sa ku mne chovaju, ja som kapitalista...

musim si zanadavat sam na seba, za lenivost ze som este nesiel do FIO, musim ist pre kartu.. niekde som ju stratil alebo uz expirovala :/ aspon sa prejdem elektrickou, kedze sa tam neda parkovat poriadne... dufam ze s tou bankou to pojde ako po masle...

este mi chceli dat od TB 30eur darcekovu kartu, ha.. to kde sme, ze rozdavaju peniaze aby som sa stal klientom (tusim mbank toto zacala, alebo zuno ? len mi to pride komicke - namiesto sluzieb peniaze.. ale ja viem, moderny marketing)
Ano, doslo nieco, ale vyzera to na kozmeticke upravy... jedine, co som stihol precital a porovnat je, ze po starom bolo napriklad za 7 ecok mesacne "lubovolny pocet transakcii v hodnote 7 eur" (to znamena, ze ak niekde v cenniku mali, ze vklad na ucet alebo vyber alebo cokolvek stoji 0.50 eur, tak som takych veci mohol "bezplatne" spravit 14...)
Teraz rovno supli nejake "vyhody" priamo do balicka, ale neviem, ci to je akoze lepsie alebo horsie, ale ak by to malo byt lepsie, tak by som bol dost prekvapeny... je to uz ale jedno, vo FIO uz mame ucet a uz len cakame, kym vsetky platby prebehnu z noveho a adios TB... naco sledovat taketo ojebabravacske taktiky, ked nemusim (zatial) platit za ucet vobec...
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa bloke »

Už vám koho sa týka, došla tá odmena €30 za prechod zo Zuna do TB, alebo má nejaké háky?
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4000
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 44 times
Been thanked: 62 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Mne to prislo vo forme darcekovej VISA karty (spolu so zmluvou a normalnou VISA kartou k uctu). Pytal som sa ako to miniem - vraj pokladnicke v obchode to vytlaci blocek ktory budem podpisovat. Vraj by sa zvysok vacsieho nakupu mal dat doplatit aj v hotovosti, ale pokladnicka sa mozno bude krutit kvoli komplikaciam s uctovnictvom. Tak radsej to miniem presne a necham tam par centov a tu karticku potom zahodim.
bloke
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Ut 27 03, 2007 5:44 pm
Bydlisko: európsky barón z Capital City *
Kontaktovať používateľa:

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa bloke »

Tušil som od TB, žeby mohla namiesto obyčajného pripísania na účet zaradiť nejaké komplikovanosti, ale toto je aj na ich pomery už dosť obskurné :)...
Tých 30 EUR som bral, že by mohlo byť malé zadosťučinenie na vyskúšanie ich bankovníctva (v mojom prípade asi po 8 rokoch od odchodu), lebo aj zadarmo dá človeku zabrať -teda aj keby sa zaňho neplatilo-, no asi to nechám plávať, dík za reakciu.
Jozef - Josef - Joseph - José - Giuseppe * http://www.mesec.cz/aktuality/praha-a-b ... provincie/
Istiach
Guru Member ****
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Pi 18 12, 2009 6:20 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Istiach »

Trosku prehnana reakcia nie? To je fakt taky problem zaplatit kartou v obchode a vybrat si peniaze z inej?
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Prvé negatívum Fio banky dnes som platil kartou v USD 15,55 USD a z účtu sa mi odpočítalo 14,82 Eur mrknem na stránky fio devíza predaj 1,04858 čo sedí čiže rozdiel medzi kurzom mastercardu a fio kurzom je zisk Fio. Kurz Mastercardu platný na dnes bude na stránkach mastercardu až zajtra
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Alo Bunda napísal:Prvé negatívum Fio banky dnes som platil kartou v USD 15,55 USD a z účtu sa mi odpočítalo 14,82 Eur mrknem na stránky fio devíza predaj 1,04858 čo sedí čiže rozdiel medzi kurzom mastercardu a fio kurzom je zisk Fio. Kurz Mastercardu platný na dnes bude na stránkach mastercardu až zajtra
Matercard Kurz k 01.02.2017 1.079735 (14,40 EUR)
rozdiel 2,88%
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3910
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 478 times
Been thanked: 159 times

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Takze FIO ma rovnake praktiky ako Tatrabanka (a mbank)? namiesto kurzu mastercard ma kurz banky ?
takze potom obalku s kartou mzoem rovno zahodit, ani nemusim otvarat...

ktora banka nema ten uzernicky poplatok potom ? vie niekto ?

mimochodom, 100 blbych eur mi zamenil v zmenarni za 26.7 v cesku, pytam sa kolko pri tisicke, tak by sa to dalo za 26.85
neexistuje BANKA pre BOHA, ktora by mi dala takto dobry kurz, pretoze kazda ma 1-3% poplatok nad fix, co je 27
ZUNO bola bankou, ktora dala za 0% poplatok kurz VISA. ale ta uz je v hrobe...
viem ze SLSP, TB, mbank a teda ani fio nebudu ako ZUNO.

SLSP ma 2% poplatok, ani to nezakryvaju devizovym kurzom, surovo 2% poplatok zo sumy v cudzej mene.
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Vysporiadanie transakcie prebehlo T+2 a realne boli fin. prostriedky zkonvertovane az pri kurze,ktory bol platny 3.2.2017
Zlate ZUNO bude mi chybat.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
retrothruster
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 07 05, 2017 2:41 pm

Re: Zuno Bank

Príspevok od používateľa retrothruster »

Bohužiaľ Zuno zahučalo na tom, že nepredávali Hypotéky. Bývanie je zvyčajne najväčšia investícia v živote a podľa toho si väčšina ľudí vyberá banku.
http://obchodovaniesakciami.sk" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Banky, vklady, sporenie, stavebné sporiteľne"