Re: TRHY AKTUÁLNE
Napísané: Ut 10 05, 2022 12:10 am
ak by to bola len stagflacia tak to by bolo este relative ok.
Ako investovať do akcií, dlhopisov, fondov, ETF, nehnuteľností, komodít či krypto mien.
https://ako-investovat.sk/diskusia/
Nemyslim si ze Cina ma az taky silny vplyv, mozno v korelacii s : Department of Justice Probes, investigativa u JPM dark pools, FED zvysil uroky, nove DTCC Collateral Haircuts od 1.5.2022, staci ze im dupu na krk kvoli prepakovaniu a oni musia predavat assety.
Dante, šak tej tvojej anglo-slovenčine už nerozumie ani google translate.DanteUnchained napísal: ↑Ut 10 05, 2022 10:40 am Nemyslim si ze Cina ma az taky silny vplyv, mozno v korelacii s : Department of Justice Probes, investigativa u JPM dark pools, FED zvysil uroky, nove DTCC Collateral Haircuts od 1.5.2022, staci ze im dupu na krk kvoli prepakovaniu a oni musia predavat assety.
Ked povedia ze Idu spravit SPLIT a to cez stock dividendu na sharholder meetingu, alebo si to presunu cele mimo DTCC, lebo fuck us stock market. Prip. ak GME este poklesne tak v poslednych proxy materialoch bol vyhradeny aj budget pre pripadny buyback akcii +-100m USD
Sorry ja v praci a aj na nete fungujem 90% casu anglicky a neviem SK nazvoslovia aby som to vsetko prelozil ale pokusim sa:jogo napísal: ↑Ut 10 05, 2022 6:45 pmDante, šak tej tvojej anglo-slovenčine už nerozumie ani google translate.DanteUnchained napísal: ↑Ut 10 05, 2022 10:40 am Nemyslim si ze Cina ma az taky silny vplyv, mozno v korelacii s : Department of Justice Probes, investigativa u JPM dark pools, FED zvysil uroky, nove DTCC Collateral Haircuts od 1.5.2022, staci ze im dupu na krk kvoli prepakovaniu a oni musia predavat assety.![]()
Napíš mi, prosím ťa, jednou slovenskou vetou, čo sa deje. Banky dostali margin cally či čo?
Toto by bolo na dlhu debatu a ani si uz nepamatam celu debatu, ale regulacie boli obchadzane a vyssie menovane subjekty su extremne prepakovane v derivatoch pricom nemaju vobec taky cash ani cez AUM, len "fractal reserve". Ten DTCC haircut musi riadne boliet, vsetky cellarboxed akcie ktore su mimo burzu (OTC) maju hodnotu 0 ako collateral proti pozicke z FED ci proti nakupom inych akcii. Ako bonus 90% retail objednavok ide cez darkpool/internalizaciu tzn. na exchange sa ani nemusia dostat, inak povedane ty mozes vidiet pod svojim kontom ze vlastnis 5 akcii TESLY, 3 netflixu atd. ale jedine co vies je, ze Broker ma tvoje peniaze a dlzi ti akcie, lebo tie akcie stale nesu "street name" -> brokera, nie tvoje meno, ty mas len papierik IOU - I owe you a share. Takto sa napr. potlaca buy pressure z retailu aj v krypto a v stock market v daka PFOF. Ale hovorim to by bolo na dlho, Madoff odrbal stat o 68 miliard USD, teraz je vo vzduchu 1T USD. Vid napr.tomáš virdzek napísal: ↑Ut 10 05, 2022 6:53 pm Pripájam sa k jogovi Dante
Ak si nájdeš chvíľku aj toto by som rád pochopil, resp. vedel o čo ide: "+ coskoro skonci Ponzi scheme #2 vacsia ako Bernie Madoff ktoreho odrb o hodnote 68 miliard USD, bude ako vietnamsky stanok s limonadou oproti tym sumam co budu lietat teraz."
Dikes![]()
Na druhu stranu - tak ako sme sa ako ludstvo nevykaslali na meteorologiu a odhadovanie pocasia len preto, ze to nejde uplne dokonale ... ale kedysi to islo na 70%, teraz to ide na 80% - aj tak to ma zmysel a ludia sa tomu venuju. Podobne ako spekulovaniu pri obchodovani a snahach lacno kupit a draho predat. Vzdy sa tomu ludia venovali, vzdy skusali casovat trh a robit "stockpicking" a nadalej to aj robit budu. A mnohi na tom prerobia a niektori zarobia.tomáš virdzek napísal: ↑Ut 10 05, 2022 9:56 pm Niečo podobné tu už písal a naznačoval aj Jaroslav, že aká je potom pravdepodobnosť, keď do matematiky a fyziky ešte primiešam aj psycho element ľudí (chamtivosť a paniku atď.) na trhu.
Tie isté sráčske banky, ktoré v kríze 2008 zachraňovali od bankrotov sú znova nenažrané a hrajú sa s pákou.
V tomto prípade sa už pozerám, kto to napísal...Superstonk. Teda ani neviem, kto to je?.. nick? alebo web noviny?
Vsetko dokopy.tomáš virdzek napísal: ↑Ut 10 05, 2022 8:11 pm Dante: v čom je ale ta ponzi schéma? V sľuboch extrémnych výnosov z toho extrémne prepákovaného business modelu?
Ten clanok/web je (asi)polozeny na Due Dilligence Superstonk subredditu, ale pisali o tom aj ine noviny 2 roky to fed tajil. Mimochodom crash v 2008 bol znamy rok a nieco vopred (ak si videl Big Short), nie je nic nove pod slnkom ze nikde o tom nepisu aj ked su banky jednou nohou v hrobe a hladaju cesticky ako imploziu zastropovat.
https://www.youtube.com/watch?v=5KOT0_I4Fvw&t=3m06sjaroslav80 napísal: ↑Ut 10 05, 2022 11:02 pmNa druhu stranu - tak ako sme sa ako ludstvo nevykaslali na meteorologiu a odhadovanie pocasia len preto, ze to nejde uplne dokonale ... ale kedysi to islo na 70%, teraz to ide na 80% - aj tak to ma zmysel a ludia sa tomu venuju. Podobne ako spekulovaniu pri obchodovani a snahach lacno kupit a draho predat. Vzdy sa tomu ludia venovali, vzdy skusali casovat trh a robit "stockpicking" a nadalej to aj robit budu. A mnohi na tom prerobia a niektori zarobia.tomáš virdzek napísal: ↑Ut 10 05, 2022 9:56 pm Niečo podobné tu už písal a naznačoval aj Jaroslav, že aká je potom pravdepodobnosť, keď do matematiky a fyziky ešte primiešam aj psycho element ľudí (chamtivosť a paniku atď.) na trhu.
Na forex existuje retail sentiment indicator. Tu je o tom nieco popisane.
Myslím, že na tomto fóre písal Honzajs o problémoch bank s hypotékami ešte skôr, ako rok pred 2008 rokom.DanteUnchained napísal: ↑St 11 05, 2022 12:54 pm Mimochodom crash v 2008 bol znamy rok a nieco vopred (ak si videl Big Short), nie je nic nove pod slnkom ze nikde o tom nepisu aj ked su banky jednou nohou v hrobe a hladaju cesticky ako imploziu zastropovat.![]()
Nachytať som sa nedal, predal som v malom zisku a môžem znova nastúpiť za ešte lepšiu cenu, ale už nechcem.DanteUnchained napísal: ↑St 11 05, 2022 12:54 pm Superstonk je subreddit (subforum). GME je manipulovane ako dalsich X stocks. KEBY SEC/DTCC/NSCC ma gule uz davno tu mas market crash, GME squeeze a FED moze vytlacit dalsie 3Triliony USD aby dorovnal stratu 401k.
Shorty nepokryli a ani neuzavreli GME pozicie, hra pokracuje, len si sa nechal nachytat na panic sell, fundament a plan GME sa nezmenil a GME nie je "brick n mortar" a only game seller uz vyse roka. 22.3. kupil Ryan Cohen (Chairman) 100K shares cez IEX (lit exchange). 100 000 akcii sposobilo runup 50USD (10 mil USD ho to cca stalo), samozrejme to sposobil aj gamma hedge atd. Pripominam ze Burrymu 6 mesiacov hladali jeho GME shares, ktore niekam broker pozical.
Nevadí, USD posilní, indexy zlacnejú...bude za čo nakupovať.JUGGLER napísal: ↑St 11 05, 2022 2:40 pm Tak nič. Inflácia pokračuje: Just in, total CPI rose 0.3% m/m in April (consensus 0.2%), while core CPI, which excludes food and energy, rose 0.6% (consensus 0.4%). On a year-over-year basis, total CPI was up 8.3% (versus 8.5% in March) and core CPI was up 6.2% (versus 6.5% March).
Tak nakoniec USD oslabuje, indexy rastú....bude čo nakupovať.jogo napísal: ↑St 11 05, 2022 2:45 pmNevadí, USD posilní, indexy zlacnejú...bude za čo nakupovať.JUGGLER napísal: ↑St 11 05, 2022 2:40 pm Tak nič. Inflácia pokračuje: Just in, total CPI rose 0.3% m/m in April (consensus 0.2%), while core CPI, which excludes food and energy, rose 0.6% (consensus 0.4%). On a year-over-year basis, total CPI was up 8.3% (versus 8.5% in March) and core CPI was up 6.2% (versus 6.5% March).![]()
Oh tak asponze v malom zisku. Ja nemam jednostranny pohladjogo napísal: ↑St 11 05, 2022 2:34 pmNachytať som sa nedal, predal som v malom zisku a môžem znova nastúpiť za ešte lepšiu cenu, ale už nechcem.DanteUnchained napísal: ↑St 11 05, 2022 12:54 pm Superstonk je subreddit (subforum). GME je manipulovane ako dalsich X stocks. KEBY SEC/DTCC/NSCC ma gule uz davno tu mas market crash, GME squeeze a FED moze vytlacit dalsie 3Triliony USD aby dorovnal stratu 401k.
Shorty nepokryli a ani neuzavreli GME pozicie, hra pokracuje, len si sa nechal nachytat na panic sell, fundament a plan GME sa nezmenil a GME nie je "brick n mortar" a only game seller uz vyse roka. 22.3. kupil Ryan Cohen (Chairman) 100K shares cez IEX (lit exchange). 100 000 akcii sposobilo runup 50USD (10 mil USD ho to cca stalo), samozrejme to sposobil aj gamma hedge atd. Pripominam ze Burrymu 6 mesiacov hladali jeho GME shares, ktore niekam broker pozical.
Ty maš nakúpené GME a preto máš pohľad jednostranný týmto nákupom, podobne ako GlenGoolie ma jednostranný pohľad na WISH, ale predvčerom už menil názor na tom anglickom fóre a pripúšťal, že sa nechal nachytať.
Ja už som v stave, že ráno som presvedčený býk a večer som zaujatý medveď, ak sa trh otočí. Ale to je pracovná deformácia tradera.![]()
Podobné argumenty som čítal aj o WISH.DanteUnchained napísal: ↑St 11 05, 2022 4:12 pm GME ma transformaciu, 1 miliardu USD cash a prevzali top tier manazerov z Amazonu a ostatnych top firiem. Tu mas zoznam novyych zamestnancov, ktori odisli z tepleho miesta po x rokoch a ich paycheck je v GME stock, ktore dostali po januari, ked cena bola 100 USD+ oproti 2020 kde bola cena okolo 20USD. Mimo toho cely board dokupoval minuly mesiac akcie vratame chairmana
https://gmedd.com/report-model/
Toto napísal Ižip? A ja som ho považoval za jedného z mála "počuvateľných" analytikov.Franto napísal: ↑Pi 13 05, 2022 5:18 pm
ZDROJ: https://www.trend.sk/nazory-a-komentare ... -hotovosti