Strana 30 z 52
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 6:21 pm
od používateľa iceberg8
A ako casto meskaju vlaky? Pretoze vzdy ked sa raz za pol roka odhodlam ist vlakom, aby som "usetril" (par centov voci uspornemu autu) alebo "videl" na vlastne oci, tak ma vlak meskanie, neviem ci mam len ja stastie a kazdeho pol roka trafim presne taky den, ked je meskanie, odrieknutie atd, ale pocuvam kolegov dost casto (a neviem ci je to zvelicene).
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 6:33 pm
od používateľa ibi2525
Každý deň a každý vlak je iný. Ja hovorím vždy vyrážame s tým že ideme a chcem prísť na čas...ale nie vždy sa to podarí. V poslednom čase je veľa porúch ale aj veľa samovrahov čo si vyberú istotu v podobe vlaku. ..a vtedy je to meškanie veľké. Samozrejme bežný človek nevidí súvislosti ktoré sú na železnici a niekedy nepochopí prečo to mešká. A najdôležitejšie je že sú tu dve firmy ZSR a ZSSK pre bežných ľudí žiadny rozdiel ale pre železničiara sú to dve rozdielne firmy. A ešte je rozdiel kde človek cestuje. .ja napríklad cestujem na strednom slovensku a rýchlikmi do BA južnou trasou.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 6:52 pm
od používateľa iceberg8
Ano, najhorsie na tom je, ze ludia sa nervacia aj na personal, to je zle - ved su na jednej lodi. Skor ma zaujima, preco su poruchy, lebo su vlaky zadarmo pre zopar ludi? Alebo vrchny manazment nieco pokazil?

Nerozumiem ako to, ze v tej zlej zlej Cine napriklad vlaky nemeskaju tak casto ako u nas a to je neporovnatelna trat/siet/dlzka..
Clovek ide autom, rozbije napravu priamo na dialnici, lebo vymol, vlaky meskaju (a preco mame zrazu tolko samovrahov, to je mi tiez zahada)
Preto mam pocit, ze tato krajina zaradila vyssiu rychlost a smeruje tam kam smeruje este rychlejsie...
Cize neviem ako cestovat do prace, ked je infrastruktura na pokraji kolapsu.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 7:37 pm
od používateľa ibi2525
Vlaky meškajú buď z poruchy.. to je najmä pre zlý stav., staré niektoré 40r staré rušné (ktoré občas aj záhoria) alebo slabú údržbu.. niesu peniaze a ľudia a malý počet rušňov zas znamená že sú stále na trati a nemaju údržbu.
Ďalšia vec je personál., najmä rušňovodiči a to najmä na západnom Slovensku je ich málo a preto sú vlaky aj odriekane lebo nemá kto ich odviesť.. Zásade vždy odriekneme keď nieje rušeň alebo rušňovodič.. Pri nehode a veľkom meškaní to zas odrieknu z toho dôvodu ze už ide ďalší spoj.
Ďalší problém sú výluky a infraštruktúra ako taká.. Tu je ten malý rozdiel to co je pevne čiže koľaj a stanica je ŽSR a to co sa hýbe je ZSSK.. A napr teraz pred Salou je most v takom stave ze chodíme 10km rýchlosťou a pri Leviciach zas ideme autobusmi takže meškanie sú na tejto trati 20 min skoro vždy.
A čo sa týka tej bezplatnej to na poruchy a meškania nemá vplyv.. Len na obsadenost a finančnú stránku.. Lebo voziť zhruba 2 mil a viac ľudí zadarmo je co sa týka finančnej stránky úplne choré.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 8:28 pm
od používateľa Glogol
Simecka je strasne slusny Ja by som smero-hlasakom spakom ruky hodil medzi oci ich milionove kauzy typu interblue bzan jachta kurz tipos visnove-duha milenka na urade a x dalsich. Venoval by som 2-3 hodinky na pripravu a v parlamente by som taky prejav dal aby slovaci co ich volia sa aj pred svojimi vnucatmi hambili. S takouto politickou korektnostou sa ta hydra nikdy neporazi.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 8:45 pm
od používateľa Max100
Simecka je fakt slaby.RF ked bol v opozicii tak robil tlacovky a videjka o kazdej hluposti ohladom koalicie.Terajsia opozicia ma v rukach desiatky kauz smeru,videa u generalneho prokuratora,nahravky Kocnera,nahravky na chate.Ale oni s tym nevedia pracovat.Nech zrobia kazdy den video o jednej kauze a maju namety na rok dopredu.Namiesto toho vyplakavaju sami nad sebou.Chyba tu nova politicka strana,vzdelanych a slusnych ludi,nepopisany list.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 8:59 pm
od používateľa Glogol
Problém je tá vzdelanosť a slušnosť. Právo na slovenskej vs ďaleko stačí. Politika je o ťahu a útoku na súperove chyby. Tých je neúrekom a ani ťah ani útok nevidím. Nedá sa v politike po každej facke nastavovať aj druhé líce. Čaká ho životný prejav v národnej rade. Neexistuje aby obhajoval dotácie pre mamu keď ešte ani nebol vo vláde. Musí ísť do poriadneho protiútoku a nakydat na nich bod za bodom tak aby ako vravím aj vnúčatá voličov sa hanbili za svojich starých rodičov voličov smerohlasu.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 10 09, 2024 10:16 pm
od používateľa Glogol
Oplati sa za podmienku ci nie ? O svojich ludi sa smer postarat vie..
https://standard.sk/763414/exsefa-statn ... za-vinneho
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 12:37 am
od používateľa JUGGLER
Max100 napísal: ↑Ut 10 09, 2024 8:45 pm
Terajsia opozicia ma v rukach desiatky kauz smeru,videa u generalneho prokuratora,nahravky Kocnera,nahravky na chate.Ale oni s tym nevedia pracovat.Nech zrobia kazdy den video o jednej kauze a maju namety na rok dopredu.Namiesto toho vyplakavaju sami nad sebou.Chyba tu nova politicka strana,vzdelanych a slusnych ludi,nepopisany list.
Kauzy Smeru spolu
za 7 miliárd boli x krát rozoberané. Nemôžeš ľuďom donekonečna púšťať staré platne.
Vieš kedy sa na tie kauzy najviac zabudlo? Za matovičovej vlády. Ani jednu kauzu kde šlo o poriadné milióny nepotrestali.
Aspoň ja som ani jednu nezaznamenal. Len samé voloviny ako drobné úplatky, založené na vydieraní kajúcnikov.
Fica obvinili, že vyniesol info na Kisku.. Lipšic, ktorý predtým obhajoval Kisku a bol v konflikte záujmov urobil Ficovi medvediu službu...spravil zo Smeru mučeníkov.
Všetci to kompletne pohnojili ..najviac samozrejme Matovič...ale
progresívci im tiež riadne hádzali polená pod nohy...miesto toho, aby im pomohli doraziť Smer.... Nuž ako vidíme napojiť sa na válov už vedeli.... nato ani nepotrebovali byť vo vláde. Zariadili ,,naši ľudia,,.
Pre mňa tu existuje niekoľko mafií: smerácka a progresívna sú 2 najväčšie.
Je smutné, že opoziční novinári nedokážu byť kritickí, ked sa rodinkárstvo odhalí na opozičnej strane.
Môže si Šimečka hovoriť čo len chce... z dotácii žil otec, matka, strýko i partnerka...Dokopy ide o milióny a to je koniec jeho morálneho kreditu.
Vždy ked ide o prachy, nenažranosť odhalí charakter.
P.S. Za chvílu bude 1 rok tejto vlády...máme nejakú novú rozkrádačku na Smer/Hlas/SNS?
Zdá sa, že strúhajú dobrotu a v kauzách beží nová platňa. Prvý odhalený milión zo štátneho patrí Šimečkovi...
Pardon, ked teda 2 milióny pre otca odvolanej šéfky galérie neberieme ako kauzu...

Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 8:30 am
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: ↑St 11 09, 2024 12:37 am
P.S. Za chvílu bude 1 rok tejto vlády...máme nejakú novú rozkrádačku na Smer/Hlas/SNS?
Narychlo spomeniem jednu:
Kamarát a sused Tomáša Tarabu advokát Patrik Podhorský objavil na životnom prostredí zlatú baňu. Nielen, že získal kontrakty na právne služby so štátom za viac ako 600-tisíc Eur, ale Vodohospodársku výstavbu bude zastupovať aj v desiatkach sporoch v hodnote za viac ako 841 miliónov eur, kde za zastupovanie získa ďalšie státisíce.
https://domov.sme.sk/c/23368341/ja-si-p ... okata.html
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 8:30 am
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: ↑St 11 09, 2024 12:37 am
P.S. Za chvílu bude 1 rok tejto vlády...máme nejakú novú rozkrádačku na Smer/Hlas/SNS?
Predchadzajuce kauzy ma prehladne Sulik spisane:
https://sulik.sk/wp-content/uploads/202 ... auzy-4.pdf
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 4:59 pm
od používateľa Martin7
Citát: P.S. Za chvílu bude 1 rok tejto vlády...máme nejakú novú rozkrádačku na Smer/Hlas/SNS?
Kaliňák ide kupovať nákladiaky za 700 miliónov. Zamlčal, že víťaz je dohodnutý
https://e.dennikn.sk/4185578/kalinak-id ... dohodnuty/
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 6:41 pm
od používateľa Max100
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 6:47 pm
od používateľa Max100
P.S. Za chvílu bude 1 rok tejto vlády...máme nejakú novú rozkrádačku na Smer/Hlas/SNS?
Bude nasledovat 2 pilier(minimalne znizenie prispevku zo 4 na 3%).To je tiez svojim sposobom rozkradacka.
Re: Slovenská politika
Napísané: St 11 09, 2024 7:04 pm
od používateľa Glogol
Ze nove - Vsak tu sa ani nic one nerobi len rabuje. V mojom okrese uz niet statnej funkcie kde by nebol dosadeny clen koalicie.
https://domov.sme.sk/c/23372936/takacov ... urope.html
Popredna europska odbornicka ma firmu s trzbami 100k rocne. ….
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 12 09, 2024 6:23 pm
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: ↑St 11 09, 2024 12:37 am
Je smutné, že opoziční novinári nedokážu byť kritickí, ked sa rodinkárstvo odhalí na opozičnej strane.
Môže si Šimečka hovoriť čo len chce... z dotácii žil otec, matka, strýko i partnerka...Dokopy ide o milióny a to je koniec jeho morálneho kreditu.
Najlepsie situaciu zhrnul Fero Miklosko:
„Máte silu odvolať Šimečku z postu podpredsedu parlamentu. Ale nemáte silu z klamstva urobiť ideológiu tohto štátu. Nie ste tu sami a nepatrí vám tento štát.“
Vo svojom vystúpení hájil životný príbeh Milana Šimečku. Vymedzil sa voči tomu, že vládni poslanci pripomínali, že v 50. rokoch vyučoval marxizmus-leninizmus. Mikloško pripomenul jeho postoje po roku 1968. „Bol to on, kto sa zasadil za zbližovanie kresťanského a sekulárneho disentu na Slovensku,“ povedal.
Vyzdvihol aj postoje novinára Martina M. Šimečku, napríklad jeho účasť na Sviečkovej manifestácii.
Výzvy vládnych poslancov, aby sa Michal Šimečka dištancoval od svojho otca, pripodobnil k obdobiu 50. rokov, keď sa mali deti dištancovať od svojich rodičov, takzvaných kulakov. „Kde sme sa to v roku 2024 ocitli? To som počúval ako decko,“ vyhlásil
Mikloško ostro kritizoval spôsob, akým vládni politici narábajú s informáciami o dotáciách pre Nadáciu Milana Šimečku či Projekt Fórum. „To isté robili komunisti. Zverejňovali, koľko berú chartisti, aby ich dehonestovali. Ale už zamlčovali, čo robili. A to sa robí aj dnes. Toto, čo tu počúvam, na adresu matky a starého otca, som z toho úplne hotový. Prosím vás, spamätajte sa!“
Poslanec KDH povedal, že snaha o odvolanie Michala Šimečku z vedenia parlamentu pripomína aj 90. roky, keď politici vtedy vládneho HZDS zbavili mandátu poslanca Františka Gauliedera.
Mikloško komentoval aj ponuku SNS, ktorá oznámila, že by ho podporila za podpredsedu parlamentu v prípade Šimečkovho odvolania. „Chcem sa vám úprimne poďakovať za túto poctu, ale ja túto funkciu prenechávam, neprijmem ju,“ povedal.
A aby to bolo kompletne prikladam:
Zoznam dotácií pre koaličných poslancov, poslankyne a ich rodiny – za takmer 49 miliónov eur
Re: Slovenská politika
Napísané: So 14 09, 2024 8:32 pm
od používateľa Martin7
Šutaj Eštok ide nakúpiť hasičské autá za 46 miliónov od firmy bez telefónu
https://dennikn.sk/4192997/sutaj-estok- ... -telefonu/
Re: Slovenská politika
Napísané: So 14 09, 2024 10:03 pm
od používateľa iceberg8
Hm, to uz aj ja, anti-smart-fonak mam aspon tlacidlovy mobil

Re: Slovenská politika
Napísané: Ne 15 09, 2024 10:36 am
od používateľa Glogol
Bez trzieb a historie. DNA smeru sa neda zbavit.
Re: Slovenská politika
Napísané: Po 16 09, 2024 10:00 pm
od používateľa Glogol
Som zvedavy aky komentar v standarde pan palko k tomu da ….
https://www.aktuality.sk/clanok/VU1ZoFt ... mave-meno/
Pozeram ze je to zaheslovane ale pred minutou som to videl cele a bol tam spomenuty ze aj on dal im zakazky napriamo dostal pokutu ale kali im to aj tak dal……
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 17 09, 2024 6:44 pm
od používateľa Max100
Generator nahodnych slov sa nedavno dusoval,ze nedovoli zvysenie ceny za dialnicnu znamku a uz je tu 50% navysenie.Aspon vidno ze ho tam maju za chuja.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 17 09, 2024 7:58 pm
od používateľa hifron
takže keď je zvýšenie ceny, môže byť aj zníženie ceny ak budú diaľnice dokončené? Alebo ak bude treba oveľa viac siete, bude potom aj diaľničná sieť bez ohľadu na ekonomiku stáť oveľa viac a po rokoch sa rozpadne? Alebo to bude s tou cenou horská dráha a dlh to schytá?
Nejako by to chcelo ETF so zoznamom správ k danej téme a nejaké ekonomické hlásenia.

Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 17 09, 2024 8:17 pm
od používateľa iceberg8
Co sa tyka tej dialnicnej, ti co vam konci dialnicna hoci aj v marci, oplati sa ju potom predlzit 31.12.2024
122dni by mohol byt break even, cize druhy máj.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 17 09, 2024 9:17 pm
od používateľa iosephus
Z diaľničných známok sa údajne platí len údržba diaľnic, nie stavanie nových... takže krásne navýšenie paráda.
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 17 09, 2024 9:20 pm
od používateľa iceberg8
Udrzba, minule som tam takmer nechal napravu, tam je udrba asi taka, ze nechaju mesiac tabulu "pozor nerovnosti" potom to mesiac opravuju a potom po pesiaci je to zas a znovu znicene. A este vas nechaju ist na dialnicu, ked je uz pol hodiny jasne, ze je dialnica pre nehodu upchata. atd atd etc etc
Ak by toto kontroloval nezavisly dozor, uz by dialniciari sedeli v base.
Re: Slovenská politika
Napísané: St 18 09, 2024 4:45 pm
od používateľa Max100
A Kamenicky vypoti taku chujovinu,ze zvysuje DPH na knihy koli tomu,ze aj tak si ich kupuju len bohatsi ludia...
Zvysuju,lebo ich volici si knihy aj tak nekupuju.Lebo keby ich kupovali,tak by predsa neboli ich volici.
Re: Slovenská politika
Napísané: St 18 09, 2024 7:02 pm
od používateľa Max100
Re: Slovenská politika
Napísané: St 18 09, 2024 10:32 pm
od používateľa JUGGLER
Prieskum MEDIAN: Vládna koalícia by nezískala väčšinu, v parlamente by chýbala strana SNS.
Agentúra zbierala dáta počas augusta.
Do Národnej rady by sa dostalo šesť politických strán. Zo súčasných parlamentných strán by chýbala Slovenská národná strana (SNS).
Víťazom volieb by bola strana Smer-SD, ktorá by získala viac ako 21 percent hlasov. V tesnom, iba polpercentnom závese je Progresívne Slovensko. Rovných 16 percent účastníkov prieskumu by volilo Hlas-SD.
S odstupom nasleduje KDH, ktoré by získalo takmer 8,5 percenta hlasov. Tesne pod ôsmimi percentami je Sloboda a solidarita (SaS) a ako posledné by sa so ziskom šiestich percent hlasov do Národnej rady dostalo aj hnutie Slovensko.
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 19 09, 2024 6:42 am
od používateľa iceberg8
Nebol by uz rovno kotleba lepsi, nez toto co tam je?

Re: Slovenská politika
Napísané: Po 23 09, 2024 7:18 pm
od používateľa Glogol
"Fico pozval k sebe lídrov opozičných strán, chce hovoriť o konsolidácii"
ty koki - zasnem nad takou drzostou - ked trebalo rusit USP a NAKU a menit tresny zakon - nikoho mu netrebalo.
Dobre ze SAS nesla - treba sa odlisit od PS.
Re: Slovenská politika
Napísané: Po 23 09, 2024 8:21 pm
od používateľa Max100
Glogol napísal: ↑Po 23 09, 2024 7:18 pm
ty koki zasnem nad takou drzostou - ked trebalo rusit USP a NAKU a menit tresny zakon - nikoho mu netrebalo
"Fico pozval k sebe lídrov opozičných strán, chce hovoriť o konsolidácii"
Hned ked som sa toto dozvedel,vedel som o co Ficovi ide.On to mal premyslene uz skor.Vedel,ze ludia nebudu spokojni.A tym,ze to akoze prediskutuje konsolidovanie s opoziciou,urobi si alibi,ze vlastne aj opozicia bola pri stole.Fico ich k tomu vobec nepotrebuje a uz vobec necaka na ich suhlas.SaS to pochopili a odmietli ho.Jedine Simecka nepochopil o co Ficovi ide.Takisto ako ked Simecka nedavno vyhlasoval,ze Fico sa jeho dobrej opozicnej politiky boji a preto utoci na neho a jeho rodinu.Lenze Simecka vobec nerobi dobru politiku,je slaby ako caj.Zajtra tam pojde,nezmoze sa na nic,Ficovi posluzi na spinavu hru a poobede urobi vyhlasenie,ako to RF natrel.Simecka nevie ako nich.
Re: Slovenská politika
Napísané: Po 23 09, 2024 8:25 pm
od používateľa Max100
Ak chce opozicia uspiet,musia robit take spinavosti ako robi Smer.Nech denno denne tocia videa a pripominaju ludom,ze oni si zdvihli platy o 100% a ludia musia platit vyssie dane.Potrebujeme tu nutne novu politicku stranu,lebo PS je slabe.
Re: Slovenská politika
Napísané: Po 23 09, 2024 10:34 pm
od používateľa Glogol
Veeelka skoda ze si ho simecka nevychutnal - ze ked fico vyhlasi termin predcasnych volieb mozme sa ist bavit o konsolidaci ….
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 24 09, 2024 12:14 am
od používateľa JUGGLER
Max100 napísal: ↑Po 23 09, 2024 8:25 pm
Potrebujeme tu nutne novu politicku stranu,lebo PS je slabe.
Keď Sulík odišiel z SaS, veril som, že oni povstanú z popola.
Aj im trocha stúpli preferencie, ale celkove som s nich sklamaný.
Grohling napríklad teraz odmietol pozvanie Fica na stretnutie ohľadom konsolidácie. Mohol miesto politikárčenia ukázať cestu.
KDH a Šimečka prídu a povedia si svoje.
https://standard.sk/775085/fico-pozval- ... nsolidacia
V nedelu bola diskusia Viskupič - Kamenický. Viskupič začal dobre...ale potom niekolkokrát nevedel odpovedať na otázku, ako by robil konsolidáciu on.
Bolo mi to trápne - lebo odpovedal somarinami, že 100 tisíc by ušetrilo nejaké ministerstvo na prenájme budovy.
To SaS nevie povedať konkrétne ako to treba urobiť? Ved do kelu novinári ako Daniš vedia lepšie skritizovať konsolidáciu?
P.S.
Danko sa ukazuje ako najslabší článok koalície. Rovnako ako boli Sulík a Matovič.
Lenže keby aj volby boli zajtra, nič sa nezmení. Len by Danka nahradila Republika (alebo KDH).
Re: Slovenská politika
Napísané: Ut 24 09, 2024 8:03 am
od používateľa Glogol
Vsak fico uz mal odorove navrhy dokonca spracovane v pisomnej forme a pamatame ake teatralne divadlo s nimi zahral. Kazdy kto kritizuje sas za neucast nech si odpovie ako by na take pozvanie zareagoval fico.
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 26 09, 2024 12:03 am
od používateľa JUGGLER
Glogol napísal: ↑Ut 24 09, 2024 8:03 am
Vsak fico uz mal odorove navrhy dokonca spracovane v pisomnej forme a pamatame ake teatralne divadlo s nimi zahral.
Kazdy kto kritizuje sas za neucast nech si odpovie ako by na take pozvanie zareagoval fico.
Nie o to ide. Základ je pochopiť, že opozičné strany potrebujú získať voličov a musia sa prezentovať rozumnými návrhmi.
Nenávisť, večná kritika, politikárčenie a nadávanie do mafie...na to nás nachytal Matovič.
Dostal od nás 25%, zostavil vládu z ústavnou väčšinou a o tri roky je záver aký?... poslúžil Smeru ako užitočný idiot počas pandémie.
Anti-mafián vyniesol starú mafiu na vrchol politickej moci.
Rovnako zlyhal Sulík. Pritom Sulíka považujem za najschopnejšieho ekonóma a reformátora v novodobých dejinách SR.
Ale ako politik má nulovú hodnotu. To mu ešte fandím, lebo 2 x položiť vládu, to nie je nula, ale riadne mínus.
Každému bolo jasné, že Fico chce stretnutím ukázať, že aj opozícia by musela konsolidovať a postupovala by zhruba rovnako.
A že čokolvek by urobili, bolo by to anti-sociálne.
Ale to bola zároveň aj príležitosť za plnej pozornosti médii usvedčiť Fica z toho, že si serie do huby.
Lebo 100 x opakoval, že on nezvýši DPH a neurobí nič, čo by znížilo sociálny štandard.
Nakoniec zvýšil dph viac ako chcel Ódor a trpieť budú hlavne nízkopríjmové viacdetné rodiny.
Navyše riskuje infláciu, lebo ceny všetkého pôjdu hore a energie idú takisto. Plyn o minimálne 30%.
KDH si stretnutím polepšilo, lebo vytasilo ich konkrétny balíček. A boli tam veci na ktoré Kamenický nemyslel.
Napríklad Slováci ročne prehazardujú 21 miliárd eúr...tam KDH navrhlo zvýšiť daň z hazardu o 10%.
Vynikajúci ťah, navyše morálny a kresťanský.
Šimečka bol menej presvedčivý, ale nakoniec pôsobil oproti Ficovi ako víťaz, lebo mohol povedať, že vláda vyrába drahotu, z ktorej obviňovala Ódora.
Som zvedavy na predvolebné prieskumy. Tipujem pokles preferencií koalície, plus pre KDH a Šimečku a nulovú zmenu pre Sasku.
P.S. Škoda, že Ficovi nepripomenuli, že nejakú tú stovku miliónov € mohol ušetriť/oddialiť aj pri zbrojení:
V čase, keď sa Robert Fico rozčuľuje, kde má vziať 2,6 miliardy, investuje do armády 550 miliónov € za systém protivzdušnej obrany, 700 miliónov € za nákup stoviek nákladných vozidiel, 2 miliardy € za stovku nových tankov, stovky miliónov eur za ďalšie stíhačky F-16, teda súhrnne meganákupy za niekoľko miliárd eur ....
To je asi bobrík mlčania pre všetkých politikov. Biznis zo zbraňami, pardon ,,obrana,, je na prvom mieste. Aj keby na chleba nebolo...
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 26 09, 2024 1:36 pm
od používateľa Glogol
"postupovala by zhruba rovnako" - teraz uz mozno ano - ale by nedali by plosne dotovanie energie za 2024 ani 13 dochodok ( male poolozky ala dotacie hypo su nepodstatne). Namiesto 2,4 mld by stacila mozno 1 mld. Mne tam chybaju ine veci a niektore by som nedal ale to je jedno. len na okraj - nedal by som dan z transakcii a dal daco z investicnych bytov alebo nehnutelnosti alebo aut ( uz vidim tu nespojojnost - ale skor ci neskor to tak ci tak bude) To je jedno podstatne je ze keby tam boli ini stacila by mozno len polovica z 2,4 mld.
p.s. Armadu treba - vid Polsko, Armada zavisla od migov a S400 bola aj tak na smiech.
ps2. prave pozeram ze zrychlene konanie na konsolidacny balik - kazdy nech si odpovie sam ci ficovo pozvanie opozicie bolo upripne ked o 3 dni sa na nich ako vzdy z vysoka vy...
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 10 10, 2024 12:20 am
od používateľa JUGGLER
Prvykrát od pandémie sa črtá verejná podpora pre alternatívu voči súčasnej vláde.
Spočítal som kreslá: krehká väčšina 77 mandátov pre PS + KDH + Saska + Demokrati.
Matovič mimo hry.
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 10 10, 2024 8:46 am
od používateľa iceberg8
Ked tam nikto iny nie je

tak nic ine sa crtat nemoze..
Ale...!!! vsetko zle moze byt na nieco dobre, resp TAKMER vsetko zlo moze byt na nieco dobre..
Mozno to uspesnych ludi posunie za hranice, kde dostanu zasluzenu odmenu..
Re: Slovenská politika
Napísané: Št 10 10, 2024 12:07 pm
od používateľa Glogol