JUGGLER - Obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

December Nonfarm Payrolls -524K vs -525K consensus, prior revised to -584K from -533K, October Nonfarm Payrolls revised lower to -423K from -320K
Dec Unemployment Rate 7.2% vs 7.0% consensus; prior revised to 6.8% from 6.7%

Posledné makrá teda OK, ale revidované oveľa slabšie a to dáva 1,5 mil. stratených pracovných miest za posledný kvartál.
Juggler kde si nasiel tie revidovane vysledky a hlavne kedy ? :)
Obrázok
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7769
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:long ES 890. SL 885 a tgt1 907
Ak ti to vyjde tak na tvojom targete pojdem do shortu. Hadam zarobime obaja. :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES out 897 (+7b)
Kašlem na to.
Ide to v jednom kanáli, nie je to ani na long, ani na short.
Ak posuniem SL na vstup, najskôr ma to odpáli.
Pri tejto sile to podla mňa nemá šancu preraziť 900 a pred nami je víkend. Počkám na lepšiu príležitosť po víkende.
Budem hladať hlavne príležitosť na short.
Na long by mohla zahrať inagurácia Obamu 20.1. , na short kvartálne výsledky (sezóna začína na budúci týždeň).
Myslím, že investori budú hlavne hladieť na tie výsledky.

J.P: v správach. Tieto makroúdaje sú reportované podľa vopred naplánovaného kalendára (hladaj ,,economic calendar,,).
Zadarmo to máš napr. na http://finance.yahoo.com/ alebo http://www.marketwatch.com/
Za malé peniaze je výborný http://www.briefing.com/ (od 10 USD mesačne), lepsia je platinum verzia za 30 USD.
Keď ide o sekundy, tam sa platia drahšie správy, napr. DowJones, Reuters, Bloomberg. Ceny sú cca od 160 USD do niekolkých tisícov mesačne. Sú aj správy do slúchadiel. Všetko v angličtine.
Ale s oneskorením to určite dávajú aj slovenskí brokeri: finport.sk, fio.sk, cikomodity.sk atd.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Záver dňa:
ES 885.
Dobre som vybral zisk.
Malý trejd na long vyšiel, ale ten väčší short mi dnešné makrá len dodrbali.
Tam by som bol v zisku ďalších 23b.
Prešpekuloval som to.
Nevadí. Učím sa stále.


P.S. AZZ skončila na +12%, maximum bolo okolo +17%.
Dobrý výber zisku i odhad.
Keby tomu pomohli trhy, tak tých 20% dá.

Najdôležitejšie je, že som začal nový rok úspešne.

Pekný víkend.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Ale s oneskorením to určite dávajú aj slovenskí brokeri: finport.sk, fio.sk, cikomodity.sk atd.
Jasne ten kalendar je samozrejme,islo mi o tie revidovane vysledky,lebo tie som nevedel najst.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Zdravím.
Tento týždeň si užívam voľno.
ES je na 837, takže pozerám, že som short ES 932 riadne pohnojil.
Skončil by v nádhernom zisku na targete.
Skrátka, operácia sa podarila , ale pacient zomrel. :mrgreen:

Ale neprichádzam sem kvôli tomu.
Coudy dal avízo, že môj kamarát - profesionálny trader Richard bol v telke a tak som si to pozrel.
Je to zaujímavé video - prvá časť je vhodná pre investorov a v druhej časti Richard popri diskusii dáva dva tipy na obchody.
A keďže ide o reálne tipy, tak si pozrite ako trejdí technický pozičný trejder, ktorý sa zaoberá hlavne technikou vstupu po prelomení technických hraníc (breakouty).
Jeden obchod mu už beží, ten druhý čaká na vstup:

WAB short pri 35,46...SL 36,80...Cieľ: 30,10
OCR long pri 28,26...SL 27,30...cieľ 31,60

Short WAB mu beží v peknom zisku, ale za povšimnutie stojí aj long, kde sa vstup ešte nerealizoval.
Pri longu OCR si všimnite ako sa cena akcie drží proti poklesu trhu.
Akcia s takou silou má potom väčšiu šancu rásť, keď aj trhy rastú.

Ide o Investorský magazín na ČT24 z nedele 11.1. ,,Kup a drž..

linka: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... y-magazin/
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7769
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:
ES je na 837, takže pozerám, že som short ES 932 riadne pohnojil.
Skončil by v nádhernom zisku na targete.
Skrátka, operácia sa podarila , ale pacient zomrel. :mrgreen:
Nieco mi hovor, ked si pozriem ten prepad v backtestoch(v klude bez emocii, tak tam mam styri 200 pipsove uspesne obchody)- v reali som urobil stratu- takze je pravda, ze vykonnost v backtestoch je daleko od skutocnych vykonov.
Kde bola chyba?
-nenechal som poziciu dychat a pritiahol SL velmi skoro
-nesiel do pozicii, lebo som si myslel, ze to uz dlho pada a pride korekcia

Teraz sme uz prepadnuty 1000 bodov-uz je fakt riskantne ist do shortu, mala by prist korekcia(na dnovych grafoch), takze mozno to zase spadne 2000 bodov bezo mna, lebo dnova korekcia nemusi prist, ak vznikne panika.
Ale v panike mam urobene najlepsie trejdy, tak uvidime.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES long 838. Ďalší dokup nastavený: Day 830.25
Target predbežne 860-870
SL: predbežne 809.75 (ak sa dokupi na 830)

Krátkodobý long zameraný na inaguráciu Obamu v utorok 20.1.
Pozor: v pondelok je v USA sviatok (Martin Luther King) trhy zavreté.

Nakupujem aj jednu akciu. Ale ohlásim až po close.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Záver dňa:

ES skončil na 849.
Posunul som SL na 838 (vstup).

Nakúpil som PETS, priemer 16,68.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jozef.puchon
Gold Member **
Príspevky: 350
Dátum registrácie: Ne 24 02, 2008 11:28 am

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jozef.puchon »

Kde bola chyba?
-nenechal som poziciu dychat a pritiahol SL velmi skoro
-nesiel do pozicii, lebo som si myslel, ze to uz dlho pada a pride korekcia
S tymto nesuhlasim. Ja som bol v obchode od 928 short a tiez ma chytila stopka ale nema to nic spolocne s pritiahnutou stopkou.
Trader nesmie plakat nad rozliatym mliekom po obchode. Pritiahol som stopku skoro. Ano teraz to nevyslo,ale inokedy ti to moze zacharanit krk. Nechcem sa tu moc rozpisovat je to jugglerove forum a jeho obchodoch, ale nastavnie stopky zavisi od vysky uctu, sposobu tradovania, miery akceptovania rizika a tak dalej. Nemam rad, ked sa ludia vyhovaraju na pritiahnutie stopky. Chytenie stopky musi kazdy trader akceptovat a vediet, ze to robil presne podla svojho obchodneho planu a bolo to potrebne aby mohol byt dlhodobo uspeny, nie kratkodobo!
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Súhlas JP.
Jogo a ja sme to dorbali, aj sme si poplakali.
Pri tradingu indexov to netreba prešpekulovať.
Treba vedieť urobiť plán a toho sa držať.
Ja ešte robím ďalšiu školácku chybu - po otvorení trejdu do toho zbytočne veľa pozerám.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1/2 pozície out pri 860 ( +22b )
ES 1/2 pozície out na SL 838 (0 b)


Ani som nevedel, že dnes futures frčali.
Druhú polovicu zisku som mal nastavenú na 869 (target 860-870).
Som spokojný, aspoň niečo kvaplo.
Keď trh otvorí, možno znova nakúpim na 838.
Predpokladám, že až do Obamového prejavu by to mohlo rásť a potom to už asi bude klesať.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:
Som pritom, ale držím len PETS (teraz ide po 17).
Od PETS očakávam target 18 (tipujem range 17,50-18,50). Budem ju asi musieť podržať viac hodín.

ES je je 837, ale nevstupujem. Možno dnes bude v Amerike trochu optimizmu (prísaha Obamu o 17,30 nášho času) no skôr očakávam, že po jeho reči - rovno do povzbudivých slov budú trhy padať. Takže z indexami nešpekulujem.

Čo sa týka PETS, som spokojný. Dobrá akcia do defenzívneho portfólia, hoci technicky nemá veľký potenciál.
Tu sú čerstvé správy z ich tlačovky:

Co says it repurchased 518,000 shares for the 9 mos ended Dec 31. Overall, co is pleased with the results, new order growth is encouraging. Also, the favorable advertising environment allowed PETS to reach more consumers in the qtr. Co spent 18% more yr/yr in DecQ on advertising. Co got better results, $32 customer acquisition cost was below $33 a year ago. Average order size was a little higher. Vet clinic visits have been down this past fall, co thinks this is probably a good thing for PETS. Not going to a vet makes it more likely customers will fill pet prescriptions with PETS. Co says re-order growth was a little soft, but would not read too much into that because it was an off-peak season for PETS. Co was asked about pricing, co says it gave additional discounts due to a more difficult economy. Competition is primarily from vets, did not see a change in competition yr/yr. Co was asked about new ad campaign, co thinks it performed well. Co says tax rate was a bit lower due to benefit of higher stock-based comp benefits
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:
PETS 15,30 (-8%) a ja som v prúseri.
Držím :cry:

Trh ma nachytal bez stopky ako mladého zajaca.
Rachlo to cez 2 supporty a ja som len zíral.
Nie a nie sa prebudiť.

Ďaľší veľký support je na 15, pod ním to budem musieť vzdať.
Bojujem s emóciami ako začiatočník.
Sranda je, že strach nemám, strata ma ani tak nemrzí, ale akoby som stratil sebareflexiu - nedokázal som to vzdať.
Tak mi treba. Potreboval som už lekciu.
Vyberať zisk po 17 sa mi málilo, chcel som viac a najhoršie je, že som si nepripustil, že to môže ísť proti mne.

ES 825. To ma neprekvapuje. Čakal som pád až po 17,30 ale to je ok. Dôležité je, že som to nehral.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update:
PETS 18,90.
Už je to lepšie.
Pásmo 18,90-19 je teraz silná rezistencia.
Ak ju prerazí hore, tak by som mal byť v suchu.
V takom prípade dám stopku pod toto pásmo a nechám tak.
Target mám nastavený na 16,95 (mierny zisk), možno zajtra dostane upgrade a to by ťahala na 17-18.

P.S. V bielom dome práve inagurovali Obamu, trhy sa trochu stabilizovali, ale ES 825 - nič moc.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7769
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

PETS to je PetMed Express, Inc.(NasdaqGS: PETS) ?

Lebo ja ho mam len na 16$ na yahoo.

Alebo si chcel pisat 15,90-16$ ?
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Alebo si chcel pisat 15,90-16$ ?
Áno, myslel som 15,90 -16.
Sorry.

Záver dňa.
PETS 15.46.
Držím.

ES zaviera na 806,50 po tom čo už bola pod 800.
V poslednej minúte náladu zachránila IBM (dobré zverejnenie).
Podarilo sa mi naskalpovať tisícku na ES asi v piatich trejdoch a to mi dvihlo náladu.
Brú noc.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

PETS out priemer 15,85 (-5,2%).

Časť sa podarilo v preopen po 16,10 a zbytok po 15,60-15,70.
Análi sa nevyjadrili, technicky nevládze, tak sa mi nechce strácať čas a nervy.
Skôr nájdem novú, lepšiu príležitosť ako sa otravovať so starým zbabraným trejdom.

Do pozornosti dávam akciu NTRS.
Je to banka, pekne vyklesaná, ktorá dnes zverejnila výborne a dala sa kúpiť v preopen po 47.
Teraz letí po 54 (+15%).
To je typická fundamentálno-technická príležitosť pre momentum trejdera. Samozrejme, pri nákupe 47, ak trejdíme na rýchly zisk.

Trhy idú hore. ES 819. Optimizmus navodila IBM ako som včera upozornil. No tipujem, že toto bude len krátkodobý optimizmus. Teraz prídu na scénu kľúčové zverejnenia a všetko vyzerá na to, že tento kvartál bude jeden z najhorší od poslednej krízy.
Intraday som teda long, ale ináč stále SHORT. Na svoj prvý vstup do velkého investičného trejdu na long (na zvláštnom účte) stále čakám. Ako som uviedol pred 2 mesiacmi, zverejním to.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

QCOM short 35,75
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

QCOM out 34,21( +4,9%)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

CA long 18,07
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 609 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

JUGGLER napísal:QCOM out 34,21( +4,9%)
4,9% je z hodnoty uctu? Aky si mal sl?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SXE in 32,02

Kocinavi: % z hodnoty investície. Nikdy nedávam do obchodu celý účet. Napr. pri SXE mám 500ks - tolko sa mi podarilo kúpiť. Zobral by som aj 1000. SL pri týchto trejdoch držím len mentálne. Nezvyknem sa mýliť a tak stopku zadávam až ked sa to nevyvíja v môj prospech počas trading hours. Niekedy dokupujem, ked je po open panika.

P.S. napr. SXE je pre mňa tutovka. Target mám 35-36. Stopku netreba. Keby padala, tak pozriem kde sú supporty.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SXE out 33 (+3%)
CA out 18 (- 0,03%)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

SXE pod 30. To je krása tradingu.
Nakoniec sa vybrala úplne opačne.
Mali jednu zvláštnu vetu na tlačovke , že majú ,,light bookings,, do dalšieho kvartála, ale myslel som, že vzhladom na krízu to nezaváži.
Takisto sa stáva, že príliš mnoho insiderov vie dopredu aké sú výsledky a tak sa do akcie naložia a potom chcú vyberať zisk všetci naraz.
Neidem to do podrobností, skrátka keď je na akciu tlak, tak vyberám čo sa dá a zdrhám. Keď ten tlak nie je príliš silný, tak sa zariadím podľa TA, pozriem supporty a rezisty a zadám výber zisku i výber straty. Ale úplne najradšej mám presne také momentá:
som pri tom, cena sa hýbe rýchlo a buď zarobím, alebo zdrhám.

Pri SXE som urobil dobre, že som zdrhol, pri CA mi to prinieslo malú stratu. Potom vyskočila ku 18,30, ale ja som už bol out.

Pozriem sa na to ešte večer.
Som rád, že to mám za sebou - môžem účtovne ukončiť mesiac.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 609 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

JUGGLER napísal:SXE out 33 (+3%)
CA out 18 (- 0,03%)

ta hodnota -0,03 nemá byt 0,38%?
Kolko je max.percento, ktore si schopny rikovat z uctu v jednom obchode?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal: ta hodnota -0,03 nemá byt 0,38%?
Kolko je max.percento, ktore si schopny rikovat z uctu v jednom obchode?
Hej, tak. -0,4%
Mal som 700 akcií, tak to je nejakých -50 (+ cost) ...drobné.

Pri týchto daytrejdoch sa neotravujem s %.
Odhadnem najhorší scénar a položím si otázku, akú stratu som ochotný tolerovať.
Do -5% je u mňa normálka, -10% ma mrzí a viac to už ma bolí, takže sa bolesti snažím vyvarovať.
Ak by som dnes neurobil rýchle rozhodnutie na SXE, tak miesto +3% som za 5 minút mohol mať -8%.
Včera som sa napr. pri jednej akci dostal do -10%, ale som dokúpil a nakoniec skončil drámu v malom zisku.
Teraz mi nejak často ide ,,o hubu,, - ťažko sa mi trejduje.
Len-len, že som neskončil tento mesiac v strate.
Už to tak vyzeralo, ale tento týždeň som to zvrátil.

Keď nakupujem na overnigt, alebo swing, tam si už presne diverzifikujem riziko.
Mám stanovenú max. výšku investície na 1 akciu ( money manažment).
To je rôzne podla počtu akcií, podla toho ako mi ide, alebo aká je volatilita trhov ). Čím viac sa mi darí a čím viac trejdov naraz otváram, tým väčší limit si dávam.

Každému trejdu stanovím vopred risk/reward (risk manažment) a pridelím %. Najviac je 100% (tutovka).
Zadám do excelu, ten mi vypočíta kolko akcií mám nakúpiť.
Zaokrúhlim a nakupujem.

P.S. to som ti chcel povedať. Ked už si konečne tú CZK obrátil do správneho trendu, tak ešte porozmýšlaj či ju nie je lepšie trejdovať voči doláru.
USD posiluje, CZK oslabuje. To je dvojitý účinok.
Ty obchoduješ slabnúcu CZK voči slabnúcemu EUR.
To je polovičný účinok.
Pozri, kolko by si zarobil na USD/CZK.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 609 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

ja ta nechcem buzerovat,ale napisal som to preto, aby som si ujasnil ci pocitame to iste.Ak tomu dobre rozumiem tych 0,38% je pokles akcie ked si obchod zavrel ,plus k tomu poplatky.Cize je jedno kolko kupis akcii to percento je rovnake.

Tych 100% pri risk/reward je 1/2 ?
Mna zaujima kolko max.z uctu riskujes, ked si veris a ide ti. Predsa mas niekolko rocne skusenosti a prezil si na trhu.Pre mna je lepsie ucit sa na chybach druhych,mimimalne je to lacnejsie :wink:

Dakujem za tip na usd/czk .Ja som sa dostal k tomuto /trading eur/czk/ ako slepy k husliam.Niekedy mozno pri pive porozpravam... vysledok bol taky, ze cca 1 rok som sledoval eur/czk asi 6 hodin denne a trosicku som si to nasledoval.Potom som objavil toto forum a aj ine azacal studovat Williamsa a inych zistil som nieco o TA,FA.Takze ked do seba dostanem USD/CZK budem obchodovat aj tento par.Chcem obchodovat aj komodity ale len v istych pripadoch, co zial NG ktory mam otvoreny nebol :oops:
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:ja ta nechcem buzerovat,ale napisal som to preto, aby som si ujasnil ci pocitame to iste.Ak tomu dobre rozumiem tych 0,38% je pokles akcie ked si obchod zavrel ,plus k tomu poplatky.Cize je jedno kolko kupis akcii to percento je rovnake.

Tych 100% pri risk/reward je 1/2 ?
Mna zaujima kolko max.z uctu riskujes, ked si veris a ide ti. Predsa mas niekolko rocne skusenosti a prezil si na trhu.Pre mna je lepsie ucit sa na chybach druhych,mimimalne je to lacnejsie :wink:

Dakujem za tip na usd/czk .Ja som sa dostal k tomuto /trading eur/czk/ ako slepy k husliam.Niekedy mozno pri pive porozpravam... vysledok bol taky, ze cca 1 rok som sledoval eur/czk asi 6 hodin denne a trosicku som si to nasledoval.Potom som objavil toto forum a aj ine azacal studovat Williamsa a inych zistil som nieco o TA,FA.Takze ked do seba dostanem USD/CZK budem obchodovat aj tento par.Chcem obchodovat aj komodity ale len v istych pripadoch, co zial NG ktory mam otvoreny nebol :oops:
1. áno. je jedno kolko je to akcií, to percento je rovnaké.
Je to percentuálny zisk/strata z danej investície (obchodu), nie z účtu.
Sem - tam uvediem aj počet akcií, ale snažím sa neuvádzať.
Nominálny zisk nie je dôležitý. Pre niekoho je to veľká suma, pre iného malá. Pre mňa primeraná.

2. 100% dávam, keď som si na 100% istý, že nemôžem stratiť.
Ale aj tak to beriem z rezervou. Napr. dnes som si bol na 100% istý pri SXE a na 80% pri CA, ale bol to nesprávny odhad.
Keď vstupujem do obchodu kde je môj risk/reward 50:50 tak správne by som mal dať 0% a nevstúpiť.
Mnoho mojích akcií dostáva teraz 0 - 40%, čiže risk reward je len tesne nad 1 (50:50).
Optimálne sa mi trejdí pri 70:30.
Sú to moje čísla, sám so si ich vytvoril, takže tak to posudzuj.
Ja nečítam knihy o tom ako by sa to malo robiť.
Ja to mám postavené a vymyslené na základe mojích skúsenosti a mojích ziskov a strát. A funguje to u mňa pre akcie.

Ty trejduješ forex. A to je iné kafé. Tam je vysoká páka, tam si musíš postaviť vlastné riadenie rizika.
Je úplne iné trejdovať malý účet na páku a dávať ho celý do obchodu a je rozdiel mať kapitál, ktorý ťa musí živiť.
Pri profesionálnom tradingu na páku by si nemal riskovať v jednom trejde viac ako 2-3% účtu (kapitálu) a mal by si stopnúť trading do konca mesiaca ak tvoje straty dosiahnú -6%.
Tu máš k tomu dobrú linku od Richarda:

http://www.traders.cz/money_management/ ... mulas.html
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Tu sú ďalšie dva tipy od kolegu Richarda, ktoré prezentoval v stredu v telke:

PCG
vstup 41.
SL: 37
ciel: 64

DBA (etf)
vstup: 26,37
SL: 25,60
cieľ: 29,80

video: dajte si strednú kvalitu a je to asi 5cm od štartu relácie (28 minúta).
http://www.ct24.cz/vysilani/2009/01/28/ ... -polednem/

P.S. sú to technické set-upy.
To znamená, že ked to dôjde na vstup - vtedy sa vstupuje.
SL je stopka, ked sa vystupuje ak to po vstupe neide dobrým smerom.
A ciel je bod, kam by to malo dôjsť, ked to pôjde dobrým smerom.
Pekný víkend.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7769
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Tu sú ďalšie dva tipy od kolegu Richarda, ktoré prezentoval v stredu v telke:

PCG
vstup 41.
SL: 37
ciel: 64
Vystup na 64 je vysoko nad all-time high. To by ma zaujimalo, co ho vedie k tomu predpokladu, ze pocas tejto krizy vyleti tak vysoko. TA to asi nebude...
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: To by ma zaujimalo, co ho vedie k tomu predpokladu, ze pocas tejto krizy vyleti tak vysoko. TA to asi nebude...
To je len potenciál. Nad tým by som si nelámal hlavu.
Dôležité je, aby sa trejd ubral správnym smerom a ostatné sa už zmanažuje cez riadenie rizika.
Pre mňa je pri takých trejdoch dôležité, aby sa obchod dostal do zisku a stopka do pásma vstupu.
Keďže ide o breakouty, prelomená rezistencia sa stáva supportom a tak je vhodné dať stopku pod.
Potom sa nechá obchod plynúť , riziko straty už nie je žiadne a je na každom ako zmanažuje výber zisku.
Ja som za postupný posun stopky, alebo trailing stop, ale niektorí obchodníci s tým od break-even nehýbu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 609 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

pri posune sl na break even a aj pri trailing stope je problem v spravnom odhade sumu,aby sa casto nestavalo,ze ma vyhodi na vstupe, alebo na nizkej hodnote profitu pri trailing stope. Mne sa to stavalo casto a nevedel som to nastavit.Teraz na vystup pouzivam cci a tym padom som emocie dal bokom,dokial na dennom grafe nenastane urcita formacia ziskovu poziciu drzim, samo ze sl mam na vstupe .Ako nastavujes trailing stop podla citu? A presne pocitas body ked uz mozes dat sl na vstup?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

kocinavi napísal:pri posune sl na break even a aj pri trailing stope je problem v spravnom odhade sumu,aby sa casto nestavalo,ze ma vyhodi na vstupe, alebo na nizkej hodnote profitu pri trailing stope. Mne sa to stavalo casto a nevedel som to nastavit.Teraz na vystup pouzivam cci a tym padom som emocie dal bokom,dokial na dennom grafe nenastane urcita formacia ziskovu poziciu drzim, samo ze sl mam na vstupe .Ako nastavujes trailing stop podla citu? A presne pocitas body ked uz mozes dat sl na vstup?
Ja také obchody robím málo.
Ale orientujem sa podľa grafu.
Najradšej mám supporty a rezistencie, sledujem aj objem.
Niekedy sa zariadim aj podľa EMA, alebo denné minimum a pod.
Na grafe vidno aj volatilitu.
Nemôžeš dávať tesný trailing ani SL, keď cena skáče.
CCI je fajn, ale ja to používam viac pri vstupe.
Ale je dôležité, že máš pevný bod.
Tie stopky sú asi najťažšia vec v tradingu, keď sa pozície držia.
Ja 90% trejdov nedržím, ale som pri tom.
Takže stopka často mentálna, ale výber zisku to mám rád zadaný stále.

Ale keď napríklad skalpujem futures, tak vstup vždy chytám.
A výstup ihneď nastavím podľa grafu.
Tam kde je najväčšia pravdepodobnosť podľa formácii, ktoré sa práve tvoria.
Vstup chytám radšej lepší ako sa mi zdá.
Výstup nastavím radšej o bod horší.
Je zaujímavé, koľko dobrých skalpov v rade sa takto dá robiť.
Len škoda, že ma to nebaví. Málokedy mám na to náladu.

Ak neide o skalpy, tak si vypisujem pivoty a sledujem grafy.
Ak ide o dlhé trejdy, tak sa snažím mať všetko v systéme a už do toho nepozerať.

Nie je dobré sa do toho pozerať a meniť názor.
Preto velmi uznávam set-upy aké robí Richard.
Len tak sa dajú chladnokrvne trejdovať milióny.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TECH in 58,70
AHCI in 0,95
ISYS in 10,71
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

TECH out 60 ( +2,2%)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

AHCI out 1,10 ( +16% )
ISYS out 11,35 ( +6% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7769
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:TECH out 60 ( +2,2%)
Velky gap dole a obchod aj tak v zisku. Kdo umi, ten umi...
Ten obchod 7:09 je asi tvoj. Vedel si informacie skor ako tvoja protistrana?
Lebo dalsie obchody uz tam nevidim.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4923
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 251 times
Been thanked: 609 times
Kontaktovať používateľa:

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Ja sa tu chvalim s 2,8%, ale tvoje % su o niecom inom.Dobra praca.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20611
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2485 times
Been thanked: 2868 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogobela napísal: Velky gap dole a obchod aj tak v zisku. Kdo umi, ten umi...
Ten obchod 7:09 je asi tvoj. Vedel si informacie skor ako tvoja protistrana?
Nerieším protistranu. To su tí, čo burzu financujú...
Ja som na informácie pripravený.
Viem kedy prídu, mám vyriešenú rýchlosť i analýzu.
Mám akciu dokonale rozpitvanú a do pár sekúnd viem určiť smer kde sa pravdepodobne vydá.
Teraz som mal šťastie, že sa našiel kupec.
Inokedy sa nájde nižšie, alebo obrátim do shortu.
No nezriedka vyberiem aj stratu - je to súčasť hry.

Dajú sa robiť rôzne veci - hlavne sa treba vedieť rozhodnúť.
To čo na grafe vidno ako gap nemusí byť také strašné.
V preopen i po open sa TECH dal predať do -4%.
Ďalej sa dal shortnúť po 56,50, alebo longnúť pri 52.
To je na trejderovi - ako s tým naloží.

Dnes som urobil ďaleko lepší daytrade.
Zobral som HNT všetky asky medzi 15 a 16 a predal som ju po 17,99 a menej.
Keď sa pozrieš na tú akciu, tak som na nej vytvoril denné maximum.
Mám rád, keď na burze po mne ostane stopa :)
(ďakujem protistrane, že mi to umožnila)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"