Sú to výmysly (požiadavky na SR a ČR ). Netreba hned všetkému uveriť. Tak ako tomu, že dnes mala začať vojna, ktorá ohrozuje aj nás..
george1 napísal: ↑Ut 15 02, 2022 11:14 pm
Problém je, že Vladimir Putin zašel nyní opravdu daleko. I když Ukrajinu nakonec nenapadne, dal jasně najevo, kde stojí a kam míří. Jeho Rusko považuje Západ za morálně pokřiveného nepřítele, kterému nelze věřit. Ruští diplomaté pohrdají svobodou a suverenitou jiných zemí. Západ už s Putinem sotva kdy bude jednat jinak než jako s nebezpečným vládcem autokratické, vymírající říše, která opěvuje svou válečnou minulost, protože nemá mírovou budoucnost.
Přesně proto teď ruský prezident potřebuje úspěch. Mezinárodní respekt. Musí navíc jednat rychle, neboť, jak říká starý bonmot – s bodáky lze dělat leccos, ale nelze na nich sedět. V takové situaci je těžké si představit, že své jednotky stáhne bez boje, nebo alespoň bez symbolického diplomatického vítězství…
Nakonec dvě zprávy pro české demokraty. Ta špatná je, že Rusko se definitivně proměnilo v agresivní, revizionistickou imperiální mocnost, která chce vidět Česko jako vazalský stát.
Je to neuveriteľne jednostranne zameraný článok, ktorý pokračuje v hystérii a nafukovaní, akoby Rusko rozpútalo vojnu. Pritom Rusko len napína svaly cez hromadenie vojakov na svojom území a chce vyjednávať.
To všetko má aj druhú stranu mince. Na vyváženie dávam 16 min. video z prezentáciou faktov o tom, kto najviac ohrozuje svetový mier.
https://cz24.news/politicky-analytik-ed ... mi-je-usa/
Prvé 4 minúty text:
Najviac vojen a najviac mŕtvych od 2 svetovej vojny majú na svedomí suverénne Spojené Štáty.
,,Podľa štúdie Centra pre výskum globalizácie zavraždili Spojené štáty od roku 1945 v nepretržitej sérii vojen, prevratov a podvratných operácii tajných služieb približne 30 miliónov ľudí. Ich vojenské výdavky sú vyššie ako má 10 vojensky najsilnejších krajín na svete: Číny, Indie, Ruska, Saudskej Arábie, Francúzska, Nemecka, Veľkej Británie, Japonska, Južnej Kórei a Brazílie. K tomu si doplňme vyše 2 milióny vojakov a niekoľko tisíc vojenských základní po celom svete. Nikdy neexistovalo mocnejšie impérium na Zemi.
Čo je však najhoršie, Spojené štáty od konca 90 tych rokov, v priebehu jedného desaťročia urobili svojími vojenskými agresiami z medzinárodného práva zdrap papiera a rozbili svetový poriadok na franforce. Viniť ostatné štáty z následných prehreškov je mýliť si príčinu s následkami.
Globálny prieskum vykonaný alianciou demokratických nadácii zistil, že za najväčšiu hrozbu pre svetový mier a demokraciu považujú obyvatelia tejto planéty Spojené štáty: až 44% všetkých respondentov. Čína je na druhom mieste s 38% a Rusko až na treťom mieste s 28%.
Tieto údaje sú v rozpore s tým, čo nám tlačia do hláv centristickí politici a novinári. Kým média, vlády a nimi najaté politické think-tanky udržiavajú vo verejnosti strach z Ruska je dôležité pochopiť, že neexistuje militantnejšia, hrozivejšia a nebezpečnejšia moc ako je vláda Spojených štátov.
Táto politika má svoju kontinuitu a nedá sa zosobniť z jedným prezidentom. Svetový poriadok založený na systéme OSN zničili najmä Clinton a Bush. Najviac vojen však rozpútal ten, čo dostal Nobelovú cenu za mier: Barack Obama. Počas jeho vlády boli americké ozbrojené sily vo vojne plných 8 rokov. Obama podnikal nálety v Afganistane, Iraku, Sýrii, Lýbii, Jemene, Somálsku i Pakistane. Rozšíril úlohu špeciálnych jednotiek a ozbrojených dronov. Zmenil celú koncepciu vojny a zatiahol Spojené štáty do mnohých konfliktov bez konca. Vybudoval tajné základne bezpilotných lietadiel v Afrike a na blízkom východe. To on presunul jednotky na hranice s Ruskom. Nasadzovanie vražedných dronov a atentátnikov CIA navrhoval Obamovi už v roku 2009 Joe Biden. Teraz už ako prezident vedie vojny tak ako to navrhoval pred 12 rokmi.,,
P.S. Môžete nadávať kolko chcete na Chmelára, dôležitý je obsah. Na rozdiel od štvavého, nenávistného a útočného prejavu, citujem jednu vetu na záver:
,,Chceme aby bola stredná Európa mostom priateľstva. Nie hranicou konfrontácii. Aby sa formovala ako holubica mieru, nie ako pudlík moci.
Aby bol vytvorený spravodlivý svetový poriadok, v ktorom sa veľmoci nebudú správať ako ganstri a malé štáty ako ich prostitútky.,,
Mimochodom čerstvá správa dnes: German Chancellor Scholz said that admitting Ukraine into NATO is not on the agenda, and reports indicated that the promise, which should be welcomed by Russia, will be put into writing.
Nemecký kancelár Scholz uviedol, že prijatie Ukrajiny do NATO nie je na programe dňa, a správy naznačili, že tento prísľub, ktorý by malo Rusko privítať, bude daný písomne.
o hodinu pozdejšie: CNN reporting "President Biden and German Chancellor Scholz will speak today at 2:30...The call comes as US officials say there's no evidence Russia is de-escalating and warn Putin could pull trigger today, tomorrow or next week"