Strana 4 z 8

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 9:27 am
od používateľa DanteUnchained
Spoluvinnik SVB bankrotu? GM Sachs.

https://www.ft.com/content/ae212f13-2d6 ... 363dd7f9ae


Moody's cuts outlook on U.S. banking system to negative, citing 'rapidly deteriorating operating environment'

https://www.cnbc.com/2023/03/14/moodys- ... r=sharebar

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 9:31 am
od používateľa Glogol
Trumpeta1978 napísal: St 15 03, 2023 8:53 am Bankovní krizi Amerika vyřešila rychle a efektivně - fintag.cz
https://www.fintag.cz/2023/03/15/bankov ... .sznhp.box
straty US bank z US bondov sa presunu na FED a tam su straty ok. Suma spolu 600-700 mld USD. Vela ale nic katastrofalne.
FED ma ale likvidity kolko potrebuje - staci napisat cislo a dat enter.
takze vyssie urokove sadzby FED-u -> vyssia strata FEDu. Sila. FED si sam bude zvysovanim sadzieb zvysovat stratu a verit ze tym znizuje inflaciu. Moj tip - kedze FED sa stratami netrapi tak minimalne 25 naviac da. A ked sa trhy budu do zasadania silno zelenat tak aj 50.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 9:46 am
od používateľa DanteUnchained
Glogol napísal: St 15 03, 2023 9:31 am
Trumpeta1978 napísal: St 15 03, 2023 8:53 am Bankovní krizi Amerika vyřešila rychle a efektivně - fintag.cz
https://www.fintag.cz/2023/03/15/bankov ... .sznhp.box
straty US bank z US bondov sa presunu na FED a tam su straty ok. Suma spolu 600-700 mld USD. Vela ale nic katastrofalne.
FED ma ale likvidity kolko potrebuje - staci napisat cislo a dat enter.
takze vyssie urokove sadzby FED-u -> vyssia strata FEDu. Sila. FED si sam bude zvysovanim sadzieb zvysovat stratu a verit ze tym znizuje inflaciu. Moj tip - kedze FED sa stratami netrapi tak minimalne 25 naviac da. A ked sa trhy budu do zasadania silno zelenat tak aj 50.
Vsak klasika printers go brrrrr a odsere si to bezny obcan. Fractional reserver + fed printer najvacsi cheat/joke tisicrocia


btw drobny update -
DanteUnchained napísal: St 15 03, 2023 9:27 am Spoluvinnik SVB bankrotu? GM Sachs..

https://www.ft.com/content/ae212f13-2d6 ... 363dd7f9ae

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 9:53 am
od používateľa solc
tomáš virdzek napísal: Ut 14 03, 2023 11:58 pm Domáca úloha na dobrú noc. Viete niekto vysvetliť ten koniec grafu?


deposits.jpg


PS: myslím ten pokles po auguste 2022, nie ten rast v covide :)
Korešponduje to s peňažnou zásobou, je o efekt uťahovania ekonomiky cez zvyšujúce sa úroky. Jednoducho zanikajú peniaze, sme v peňažnej deflácii.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 11:48 am
od používateľa zea
tomáš virdzek napísal: St 15 03, 2023 12:16 am George, úprimne skúmam ten graf ako skúmam a na nič som neprišiel, preto sa pýtam. Čo som dedo vševedo? Fakt netuším kua, prečo tie depozity dal niekto do článku kdesi na začiatku, keď vznikol SVB problém, ale od vtedy mi to vŕta v hlave. Prečo ten graf klesá?

PS: iste mi to ale vysvetlí nejaký mudrlant a povie, že lebo sadzby rastú, žiaľ bohu už aj s tým som sa stretol :mrgreen: :lol:

PS2: banky maju iný business model - jednoduchší. Požičiavajú prachy domácnostiam a podnikom. Čím viac vyzbierajú vkladov, tým viac hudby. Otázka je, kde tie verše hudby, čo máš navyše - uchovávaš. A aby som nezabudol, ako to vykazuješ...
Tak ako napísal solc
>>Jednoducho zanikajú peniaze, sme v peňažnej deflácii.

Aby som to lepšie vysvetlil. Peniaze zanikajú rôzne.

A.
Niekto splatí úver a už si nepožicia znova (kvôli vyšším úrokom). Ked si bežný človek požičia peniaze banka ich vytvorí z ničoho. Po splatení a znovu nepožičaní si znova proste zaniknú: pohľadávka a majetok banky sa proste vynulujú.

B.
Fed už nekupuje nové štátne dlhopisy ale necháva len expirovať existujúce resp trochu aj predáva pred skončením splatnosti.
Keď niekto splatí dlhopis ktorý vlastnil FED , FED tie peniaze ktoré za ten dlhopis dostal zničí.
Tu pekne vidno ako klesá súvaha FEDU lebo sa zbavuje dlhopisov

https://www.federalreserve.gov/monetary ... trends.htm

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 12:03 pm
od používateľa Peter222
tomáš virdzek napísal: Ut 14 03, 2023 11:08 pm Čítal si súvahu aj iných bánk? Ideálne bánk s deposits pod 250mld, aby som to zase kua nemusel robiť ja? :D
Tomáš, čo ťa konkrétne zaujíma v tých súvahách, nerealizované straty tých bánk z precenenia aktív?

Napr. tu vidíš ako to bolo v SVB: https://s201.q4cdn.com/589201576/files/ ... 71b386.pdf
str. 123 aj s presnou štruktúrou papierov. Celková nerealizovaná strata z rastu úrokov bola k 31/12/2022 2,5 mld. USD.

V prípade napr. ďalšej skrachovanej Signature Bank táto strata k rovnakému dátumu bola 2,2 mld. USD.
https://s1.q4cdn.com/665033567/files/do ... IS-ONE.pdf
str. 133.

Za všetky banky pod 250 mld. to nemám čas dávať dohromady :D ale ak ťa zaujíma nejaká konkrétna banka alebo niečo iné daj vedieť.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 1:33 pm
od používateľa JanH
Juraj Karpis

-Statne dlhopisy a dopad na SVB
https://www.youtube.com/watch?v=aJcx4b6PyME

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 1:36 pm
od používateľa tomáš virdzek
Franto: našiel som ten link a článok: https://www.reuters.com/business/financ ... 023-03-12/
solc napísal: St 15 03, 2023 9:53 am
Korešponduje to s peňažnou zásobou, je o efekt uťahovania ekonomiky cez zvyšujúce sa úroky. Jednoducho zanikajú peniaze, sme v peňažnej deflácii.
@solc, zea: Ako je ale možné, že tomu nebolo tak aj v minulosti (myslím ten pokles v grafe deposits), však v minulosti sadzby tiež boli hore a aj oveľa viac... Viď grafy ešte raz.

deposits.jpg
FFER.jpg

EDIT: spýtal som sa kamoša, nech tú otázku hodí kolegom v robote (správcovská spoločnosť) a dostal som inú - takúto odpoveď: "Do spotreby ze to ide... Prudke stimuly do ekonomiky v corone.. Máš veľa prachov.. A je to vidno v maloobchodných trzbach" No ok, a v minulosti nič? To prvý krát v histórii sa takéto čosi udialo, aby to pohlo ten graf nadol?

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 1:43 pm
od používateľa tomáš virdzek
Peter222 napísal: St 15 03, 2023 12:03 pm
tomáš virdzek napísal: Ut 14 03, 2023 11:08 pm Čítal si súvahu aj iných bánk? Ideálne bánk s deposits pod 250mld, aby som to zase kua nemusel robiť ja? :D
Tomáš, čo ťa konkrétne zaujíma v tých súvahách, nerealizované straty tých bánk z precenenia aktív?

Napr. tu vidíš ako to bolo v SVB: https://s201.q4cdn.com/589201576/files/ ... 71b386.pdf
str. 123 aj s presnou štruktúrou papierov. Celková nerealizovaná strata z rastu úrokov bola k 31/12/2022 2,5 mld. USD.

V prípade napr. ďalšej skrachovanej Signature Bank táto strata k rovnakému dátumu bola 2,2 mld. USD.
https://s1.q4cdn.com/665033567/files/do ... IS-ONE.pdf
str. 133.

Za všetky banky pod 250 mld. to nemám čas dávať dohromady :D ale ak ťa zaujíma nejaká konkrétna banka alebo niečo iné daj vedieť.
Peťo: Ďakujem pekne, presne toto ma zaujíma, ako sú na tom ale aj ostatní, ideálne zanalyzovaní všetci :mrgreen:

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 3:05 pm
od používateľa zea
@solc, zea: Ako je ale možné, že tomu nebolo tak aj v minulosti (myslím ten pokles v grafe deposits), však v minulosti sadzby tiež boli hore a aj oveľa viac... Viď grafy ešte raz.


Tu je priklad ze aj v minulosti klesali deposita (obrazok dole). Tam kde mam kurzor klesli pomerne rychlo potom o viac ako 5 % (nepoznam dvodod preco vtedy mohol byt iny) . Teraz dokonca klesli zatial menej, cca 3% alebo tak. To len v tom globalnom grafe vyzera ze pred tym nikdy neklesli. Ale ked to clovek rata percentualne z predchadzajuceho maxima tak to vidno.

Inak v minulosti na nildy nevytlacilo tak vela penazi a tak rycholo ako pocas korony to je celkom unikatne.

PS:
Urcite sa da na nete najst aky velky pokles deposit bol pri predchadzajucich bankovyh krizach.

PS: Vysoke uroky a QT(quantitative tightening) so dve rozne veci. Nie vzdy sa deju naraz

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 3:15 pm
od používateľa Peter222
tomáš virdzek napísal: St 15 03, 2023 1:43 pm
Peter222 napísal: St 15 03, 2023 12:03 pm
tomáš virdzek napísal: Ut 14 03, 2023 11:08 pm Čítal si súvahu aj iných bánk? Ideálne bánk s deposits pod 250mld, aby som to zase kua nemusel robiť ja? :D
Tomáš, čo ťa konkrétne zaujíma v tých súvahách, nerealizované straty tých bánk z precenenia aktív?

Napr. tu vidíš ako to bolo v SVB: https://s201.q4cdn.com/589201576/files/ ... 71b386.pdf
str. 123 aj s presnou štruktúrou papierov. Celková nerealizovaná strata z rastu úrokov bola k 31/12/2022 2,5 mld. USD.

V prípade napr. ďalšej skrachovanej Signature Bank táto strata k rovnakému dátumu bola 2,2 mld. USD.
https://s1.q4cdn.com/665033567/files/do ... IS-ONE.pdf
str. 133.

Za všetky banky pod 250 mld. to nemám čas dávať dohromady :D ale ak ťa zaujíma nejaká konkrétna banka alebo niečo iné daj vedieť.
Peťo: Ďakujem pekne, presne toto ma zaujíma, ako sú na tom ale aj ostatní, ideálne zanalyzovaní všetci :mrgreen:
Ak mi dáš zoznam 10 najväčších bánk pod 250 mld. tak na to by som ešte mal kapacitu, ale na viac už fakt nie, nie je to raketová veda, ale časovo výrazne time-consuming :D ono aj to samotné číslo ti až tak veľa nepovie, vždy to treba pomerovať k celkovému zisku, ktorý banka dosiahla, resp. k shareholder equity.

EDIT: ak by sa pridal aj niekto ďalší a každý pozrie 10 bánk tak by z toho mohol byť celkom pekný "projekt" :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 3:51 pm
od používateľa tomáš virdzek
@solc, zea: Chlapi máte zrejme pravdu, sedí to aj s grafmi. Naľavo týždenné dáta, napravo mesačné dáta aj Fed Fund rates. Tak ako píšeš "To len v tom globalnom grafe vyzera ze pred tym nikdy neklesli." Ak to dám vypočítať ako lokálne drawdowny, už to vidno lepšie...

depozity.jpg

Peter: Také podelenie beriem, to by sme zvládli veľa, len či v tom neostaneme samy :mrgreen: George, Franto alebo aj iní, pridáte sa? :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 4:05 pm
od používateľa Peter222
tomáš virdzek napísal: St 15 03, 2023 3:51 pm Peter: Také podelenie beriem, to by sme zvládli veľa, len či v tom neostaneme samy
Tipol by som že áno :lol: ale každopádne ako vravím, ak sa v tom chceme "vŕtať" kľudne daj nejaké mená, v rámci možností pozriem :wink:

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 4:26 pm
od používateľa DanteUnchained
SVB marketing po novom... akoze bez hanby.

zdroj: https://twitter.com/charliebilello/stat ... 6111121408

Obrázok

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 5:40 pm
od používateľa andre
Tu Karpis vysvetluje co sa stalo + kde este bude problem v HTM aktivach: https://www.youtube.com/watch?v=aJcx4b6PyME

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: St 15 03, 2023 6:23 pm
od používateľa iceberg8
Toto je uz 20 hodin stara info, cize da sa povedat prehistoricka novinka, bolo to tu?

https://seekingalpha.com/news/3947448-w ... f-offering

Wells Fargo files for $9.5B mixed shelf offering

Nie je to kapanek blby cas na zhananie kapitalu ?

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 5:50 am
od používateľa JanH
Dal by som do pozornosti tento graf.
5759BF21-211D-4920-8F41-8642E40B018B.png
Písal som si s kamošom - zamestnancom banky, zatiaľ masívne neprepúšťajú, ale ani to nevyzerá na lepšie zajtrajšky. Podľa všetkého ich bude musieť ratovať švajčiarska centrálna banka a nastoliť bolestivé ozdravné opatrenia, keďže Saudi sa dostali na regulátorom danú hranicu 10%.
Riešime prskavku v USA a možno nás v Európe čaká atomovka.

https://www.axios.com/2023/03/15/why-we ... s-problems

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 7:13 am
od používateľa Trumpeta1978
Jedna pobočka zahraničnej banky na Svk ohlasi tento mesiac ukončenie činnosti. Oficialne vyhlasenie bude v mediach pravdepodobne koncom marca. Ale ide iba o menší bankový subjekt s obmedzenym portfoliom produktov, takže sa nič až tak nedeje a klídek. :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 8:40 am
od používateľa Joki
Ak niekto včera kupil CS, dnes už zarába :)
Credit Suisse Gets Central Bank Support to Stem Crisis
Credit Suisse to borrow up to 50 billion francs from Swiss National Bank
Lender offers to buy back some senior debt
Shareholder Saudi National Bank says panic ‘unwarranted’
Analysts, investors pare bets for half-point ECB hike
Credit Suisse indicated to jump; Stoxx bank futures gain

Credit Suisse dostáva podporu centrálnej banky na zastavenie krízy
Credit Suisse si od Švajčiarskej národnej banky požičia až 50 miliárd frankov
Veriteľ ponúka odkúpenie niektorých starších dlhov
Akcionár Saudskej národnej banky hovorí, že panika je „neoprávnená“
Analytici, investori párujú stávky na polbodové zvýšenie ECB
Credit Suisse naznačil, že skočí; Zisk z futures bánk Stoxx
https://www.bloomberg.com/news/live-blo ... ium-europe

P.S. @JanH dal na Trhy aktuálne rovnaký prispevok. Kludne ho môžte zmazať tento môj. :)
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 07#p181507

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 8:56 am
od používateľa DanteUnchained
Joki napísal: Št 16 03, 2023 8:40 am Ak niekto včera kupil CS, dnes už zarába :)
Credit Suisse Gets Central Bank Support to Stem Crisis
Credit Suisse to borrow up to 50 billion francs from Swiss National Bank
Lender offers to buy back some senior debt
Shareholder Saudi National Bank says panic ‘unwarranted’
Analysts, investors pare bets for half-point ECB hike
Credit Suisse indicated to jump; Stoxx bank futures gain

Credit Suisse dostáva podporu centrálnej banky na zastavenie krízy
Credit Suisse si od Švajčiarskej národnej banky požičia až 50 miliárd frankov
Veriteľ ponúka odkúpenie niektorých starších dlhov
Akcionár Saudskej národnej banky hovorí, že panika je „neoprávnená“
Analytici, investori párujú stávky na polbodové zvýšenie ECB
Credit Suisse naznačil, že skočí; Zisk z futures bánk Stoxx
https://www.bloomberg.com/news/live-blo ... ium-europe

P.S. @JanH dal na Trhy aktuálne rovnaký prispevok. Kludne ho môžte zmazať tento môj. :)
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 07#p181507
bunch of clowns.

Obrázok

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 11:25 am
od používateľa Peter222
CS má aktíva na úrovni 540 mld. EUR (SVB 200 mld.) a hlavne je už na medzibankovom trhu odpísaná.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 12:20 pm
od používateľa tomáš virdzek
@George: Jj mám tam gramatickú chybu :oops:

@Franto: ja som to myslel vážne :) Si predstav, že si každý zoberieme po cca 10 ks ako píše Peter * 10 = 100 ks a máme prejdených kopu spoločností. Kľudne sa dá takto spraviť aj celá US aj EU, len keby to robil jeden človek, tak sa z toho zblázni, to je strašná robota, takéto "ručné" hľadanie, keď je toho veľká kopa...

PS: ale v tom Jurajovom Karpišovom videu, čo tu dal andre vyššie, už si nepamätám presne, ale hovorí, že tieto straty sú dokopy v US bankovom systéme cca 600 mld...

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 12:55 pm
od používateľa Trumpeta1978
Trumpeta1978 napísal: Št 16 03, 2023 7:13 am Jedna pobočka zahraničnej banky na Svk ohlasi tento mesiac ukončenie činnosti. Oficialne vyhlasenie bude v mediach pravdepodobne koncom marca. Ale ide iba o menší bankový subjekt s obmedzenym portfoliom produktov, takže sa nič až tak nedeje a klídek. :)
Veľká zahraničná banka opúšťa viaceré trhy - Správy RTVS
https://spravy.rtvs.sk/2023/03/velka-fr ... slovensku/

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Št 16 03, 2023 5:50 pm
od používateľa Glogol
tomáš virdzek napísal: Št 16 03, 2023 12:20 pm @George: Jj mám tam gramatickú chybu :oops:

@Franto: ja som to myslel vážne :) Si predstav, že si každý zoberieme po cca 10 ks ako píše Peter * 10 = 100 ks a máme prejdených kopu spoločností. Kľudne sa dá takto spraviť aj celá US aj EU, len keby to robil jeden človek, tak sa z toho zblázni, to je strašná robota, takéto "ručné" hľadanie, keď je toho veľká kopa...

PS: ale v tom Jurajovom Karpišovom videu, čo tu dal andre vyššie, už si nepamätám presne, ale hovorí, že tieto straty sú dokopy v US bankovom systéme cca 600 mld...
Najprv som celkom nechapal co sa ide pocitat ale ak straty z us vládnych bondov tak áno je to v karpisom videu ze 600-700 mld

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 1:08 am
od používateľa JUGGLER
...ked bankári riešia voloviny miesto bankárstva:

Banka sa rozptyľovala gender politikou. V jednom zo svojich vyhlásení SVB poznamenáva, že okrem toho, že 45 percent ich predstavenstva tvoria ženy, majú aj „1 černocha“, „1 LGBTQ+“ a „2 veteránov“.

Banka vlani vyčlenila päť miliárd dolárov na „udržateľné financovanie a uhlíkovo neutrálne operácie na podporu zdravšej planéty“.
Správa o banke za rok 2022 zároveň ukazuje, že firma mala niekoľko skupín riešiacich klímu, udržateľnosť, monitorovanie iniciatív na zníženie emisií skleníkových plynov a tak ďalej. Väčšinu minulého roka však nemala šéfa riadenia rizík, čo je jedna z najkľúčovejších rolí v každej banke. Práve človek na tejto pozícii mal poukázať na to, že banka sa musí zaistiť pred rastom úrokových sadzieb.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 9:07 am
od používateľa DanteUnchained
Tancuj tancuj vykrucaj vykrucaj.

https://www.youtube.com/watch?v=Bcvl104tyRY

One ring, i mean bank to rule them all.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 12:32 pm
od používateľa DanteUnchained
Najlepsie bolo ako Yelen dala spravu ze bailout je zmietnuty zo stola.. Bailout nahradili GODMODE cheatmi ako v gtacku... a bez congressu len Biden, Yellen a FED.

Obrázok

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 5:28 pm
od používateľa mm1809
JUGGLER napísal: Pi 17 03, 2023 1:08 am ...ked bankári riešia voloviny miesto bankárstva:

Banka sa rozptyľovala gender politikou. V jednom zo svojich vyhlásení SVB poznamenáva, že okrem toho, že 45 percent ich predstavenstva tvoria ženy, majú aj „1 černocha“, „1 LGBTQ+“ a „2 veteránov“.

Banka vlani vyčlenila päť miliárd dolárov na „udržateľné financovanie a uhlíkovo neutrálne operácie na podporu zdravšej planéty“.
Správa o banke za rok 2022 zároveň ukazuje, že firma mala niekoľko skupín riešiacich klímu, udržateľnosť, monitorovanie iniciatív na zníženie emisií skleníkových plynov a tak ďalej. Väčšinu minulého roka však nemala šéfa riadenia rizík, čo je jedna z najkľúčovejších rolí v každej banke. Práve človek na tejto pozícii mal poukázať na to, že banka sa musí zaistiť pred rastom úrokových sadzieb.
Akonahle vidim niekde tento novodoby marxizmus, a teda progresivizmus, presne viem ako sa museli citit nasi stari rodicia ked im komunisticka pakaz, svazaci a ini ideo sudruhovia vtlkali do hlav po roku 45 tie ich bludy. Dnesni sudruhovia maju tiez uspech. Ked niekto prijma zamestnancov do firiem na zaklade zvrhlych kvot , je jasne ze je odsudeny takyto subjekt na priemernost az zanik.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 10:57 pm
od používateľa tomáš virdzek
Sme na rekorde, vyššie ako v Covid kríze, vyššie ako v kríze 2007/2008...

discount window.jpg

https://www.zerohedge.com/markets/fed-b ... ndow-surge

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 11:41 pm
od používateľa tomáš virdzek
V tomto prípade, má však sadzby úplne niekde inde, a po ďalšie, je to úplne iná situácia. Ešte raz teda dávam...


tomáš virdzek napísal: So 11 03, 2023 8:59 pm Spravil som jeden graf, nedala mi zvedavosť :)

2008 vs 2023.jpg

Zaujímavosť: Sadzby majú po maximách v grafe SP500 v 2007/8 a 2021/2022 úplne opačný smer. Kým v kríze 2007/2008 klesali už pred dosiahnutím maxím, teraz po dosiahnutí maxím len rastú. To je rozdiel. Spoločné majú obe obdobia to, že vysoké sadzby FED-u priniesli nejaký problém US bankám.

PS: Lehman padol až v septembri 2008, prvé problémy v dôsledku hypotekárnej krízy, boli však už skôr - 2005/2006 (preto začal FED brzdiť rast sadzieb). Na jar 2007 zbankrotovala prvá spoločnosť, ktorá bola významným poskytovateľom subprime hypo úverov v USA. Chápalo sa to však len ako lokálny problém...

Začne brzdiť sadzby FED aj dnes? :) Otázka za milión, keďže v minulosti takú infláciu nemal... FED dostáva v súčasnej situácii ďalšiu výzvu a veľmi zložitú úlohu. Pritom už za 11 dní bude musieť rozhodnúť.
...

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: Pi 17 03, 2023 11:58 pm
od používateľa tomáš virdzek
Z pohľadu iba grafov a dát, sú 2007/2008 a Covid, veľmi podobné situácie. Teraz (bez ohľadu na infláciu), niečo iné. Samozrejme všetko hodnotiť treba k akciovému trhu (grafu), ktorý nás zaujíma najviac. Výsledok, úplne iná situácia a iba na základe 3 premenných človek môže iba čumeť, čo tak vysoko ešte robia :) A je pritom úplne jedno, či jedna alebo druhá strana (= či FED sadzbami, či trh úrovňami) :mrgreen:

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 12:15 am
od používateľa tomáš virdzek
Zatiaľ to vyzerá na trhu s perspektívou sadzieb takto:

target rate.jpg


Ono sa to x krát samozrejme pomenilo, a mení sa to v podstate posledný čas iba podľa pohybu regionálnych bánk, pohyb vidno napr. cez ETF KRE.

ETF na regionalne banky.jpg

Čiže, ten výsledok je, že zrejme šupnú 0,25 a vybavené. 100% to ale nie je. Ak by napr. v pondelok trh niečo predviedol (padol - pozor ich nikdy nezaujíma akciový trh ako celok, iba a zrovna dnes iba banky), zrejme bude FED citlivejší ako ECB. A sadzby ani dvihnúť nemusí. To je ale môj názor. A z toho vychádzam, že viem "nič", z toho čo môže nakoniec dať. Prekvapilo by Vás 0,50? Mňa pri tom, čo robí, vôbec nie. Však banky sú nateraz OK, či nie? :) :mrgreen:

PS: Fed má na rozmýšľanie len 5 dní. (2-3 obchodné dni aj spolu s makrami, čo budú do stredy bud. týždeň 22.3.)

PS2: Na trhu je volatilita kvôli bankám, rozhodne teda môže byť volatilita aj na sadzbách až do poslednej sekundy, vrátane nejakého prekvapenia. Trh ukazuje zatiaľ 0,25 konsenzus. V pondelok/utorok/ v deň FOMC to môže byť úplne inak.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 1:22 pm
od používateľa DanteUnchained
tomáš virdzek napísal: Pi 17 03, 2023 10:57 pm Sme na rekorde, vyššie ako v Covid kríze, vyššie ako v kríze 2007/2008...


discount window.jpg


https://www.zerohedge.com/markets/fed-b ... ndow-surge
Discount window vysvetlenie - https://www.investopedia.com/terms/d/discountwindow.asp

A large number (>20) private jets landed in Omaha yesterday afternoon. They flew from HQs of Regional Banks, Ski Resorts & DC. Buffet is in Omaha. Twitter tread. https://twitter.com/fuzzypandashort/sta ... uxqoryYgYA

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 5:29 pm
od používateľa tomáš virdzek
Možno majú len stretávku, ako my každý rok :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 7:07 pm
od používateľa Glogol
Alebo boli na kolenach poprosit stareho vestca nech za nich oroduje u fed-u nech uz fed s tymi sadzbami neblazni.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 7:36 pm
od používateľa Trumpeta1978
Proste pred-víkendová párty. Vínko, chlebíčky, vsak to poznáte.. :D :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 7:44 pm
od používateľa Glogol
Trumpeta1978 napísal: So 18 03, 2023 7:36 pm Proste pred-víkendová párty. Vínko, chlebíčky, vsak to poznáte.. :D :)
ako na Titanicu ?

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 8:18 pm
od používateľa Trumpeta1978
Glogol napísal: So 18 03, 2023 7:44 pm
Trumpeta1978 napísal: So 18 03, 2023 7:36 pm Proste pred-víkendová párty. Vínko, chlebíčky, vsak to poznáte.. :D :)
ako na Titanicu ?
bude sa zase zachranovat, ved tak nejako sa povedalo. Naleju sa dalsie peniaze.

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 8:28 pm
od používateľa iceberg8
K tomu hlasovaniu, dal som "Iné - napíšte do vlákna." a to ine si myslim, ze moze byt umyselny uplny kolaps USD, aby nam rozdali digital Dollar..
Skor ci neskor bude treba priskrtit ludom ich FIRE mód zivota :)

Re: Kolaps (SVB) Silicon Valley Bank - čo sa deje, aké budú dôsledky, čo to prinesie?

Napísané: So 18 03, 2023 9:52 pm
od používateľa Peter222
Pondelok môže byť zaujímavý.

UBS Seeks Government Backstop As It Rushes To Finalize Credit Suisse Takeover Deal As Soon As Tonight
https://www.zerohedge.com/markets/ubs-s ... on-tonight