JUGGLER - Obchody

Trading, tipy na obchody a investície, zverejňvanie pozícií, denníky traderov a investorov
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
jan
Gold Member **
Príspevky: 417
Dátum registrácie: So 15 09, 2007 7:54 pm

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jan »

Ak to QE nedementuju,tak bude dalej oslabovat.
To nove QE sa mi zda krajne nepravdepodobne v dnesnej situacii.
QE robili vzdy pri nejakych vaznejsich hrozbach v US ekonomike, teraz sa mi zdaju makra uz cele tyzdne celkom slubne.

Robit QE len kvoli este rychlejsiemu progresu v labor markete mi pride divne.
Myslim, ze budu potrebovat najskor potvrdenie svojich uvah v podobe serie negativnych makier.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Update: ES 1406, UVXY 15,25

UVXY +20%...(VIX +9% a apr futures +12%)...UVXY držím...na fut.VIX som ztrejdil 15 tickov a tak už mám lepšiu náladu. Doťahovanie strát je úľava.

...študenti dnes vyspovedali Bernankeho...žeby si investori pripomenuli krízu?
zaújímavá prednáška v ktorej BEn povedal, že nezachránili Lehmana, lebo nemal dostatočný kolaterál ( to big to fail... ale bez ručenia nech skolapsuje systém?)

...Dalsí Feďák Dudley jasne povedal....žiadne QE...to len trh si mylne vysvetlil Benovu retoriku, ktorou myslel také zbrane ako udržiavanie nulových úrokov a skupovanie dlhopisov..

v každom prípade..dnešný výpredaj ma prekvapil ...a hlavne to, že to už raz konečne zavrelo na denných minimách a v strachu
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
frakan
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: St 23 09, 2009 8:24 am
Has thanked: 92 times
Been thanked: 46 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa frakan »

Možno pre teba nič nové, ale predsa dám ti to sem:

http://www.dailyfinance.com/2012/03/27/ ... itroglyce/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY out 17,57 ( 3 x -7,2% )

- lepšie ako 3 x -45%
- odteraz ho daytrejdujem pri zníženej pozícii ( 1x )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7762
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:UVXY out 17,57 ( 3 x -7,2% )

- lepšie ako 3 x -45%
- odteraz ho daytrejdujem pri zníženej pozícii ( 1x )
Tak si sa z toho nejak vysekal. Pomohlo aj stastie, ale to praje pripravenym... :wink:
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY in 15,85
MOV in 22,26
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

jogo napísal: Tak si sa z toho nejak vysekal. Pomohlo aj stastie, ale to praje pripravenym... :wink:
Nevysekal som sa zo strát, ale aspoň som vyliezol z jamy levovej.

Ponaučenie:

Nákup po 18,84...predaj po 17,57 - najhorší trejd môjho života

A ako mal byť obchod prevedený? Chyba: nedodržal som SL 16,99 !!!

TRADE1: Mal som dodržať SL = strata -11%
TRADE2: znova nakupit po 12,50 a predať ako som predal = zisk +40%

Prikladám graf.

P.S. Všetko zle je na niečo dobré. Dole mám napísané, že kupujem strach. Až teraz na VIXe a jeho derivátoch som pochopil, čo je to obchodovať strach. A dúfam, že túto skúsenosť patrične využijem.
Prílohy
UVXY 5 dní.png
UVXY 5 dní.png (19.42 KiB) 13229 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER

nechcel som sa velmi zapajat , ked som videl ze krvacas , pretoze z vlastnej skusenosti viem ze keci vtedy nepomozu a "dobre mienene rady" akurat cloveka vytacaju :) . tak len napisem ze som rad ze si to ustal :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

frakan napísal:Možno pre teba nič nové, ale predsa dám ti to sem:

http://www.dailyfinance.com/2012/03/27/ ... itroglyce/" onclick="window.open(this.href);return false;
Dík Frakan.
Presne na tom som sa vysekal. Myslel som, že 2x VIX je 2x index VIX, ale to je lož. Je to 2x futures VIX a futures môžu padať desiatky % dole, kým VIX ide do boku.
Tá druhá vec, čo sa stala na TVIXe je tiež len nevedomosť. Treba sledovať tú vnútornú hodnotu a potom sa takej strate nielenže dá predísť, ale sa dá na nej zarobiť.
Ten, komu sa podarilo urobiť arbitrážny trejd: long UVXY + short TVIX...mohol zarobiť za 2 dni +100%. A na tom GAZe, čo upozornoval článok od Tradermiso, ten zarobil doteraz +50%.
Ja to sledujem a učím sa. Podobné trejdy určite raz urobím. Pri takej odchýlke od NAV ide totiž o tutovky, takmer bez rizika.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:JUGGLER

nechcel som sa velmi zapajat , ked som videl ze krvacas , pretoze z vlastnej skusenosti viem ze keci vtedy nepomozu a "dobre mienene rady" akurat cloveka vytacaju :) . tak len napisem ze som rad ze si to ustal :)
Dík.
Jasné. Všetci vieme čo robíme, aj kde robíme chyby.
Ale som rád , keď že som to tu reportoval, lebo na TVIXe som mal ohromné šťastie.
Lebo to, že je nadhodnotený a že ide podľa futures a nie indexu som vôbec nevedel.
Preto som vďačný chlapcom, že sa ozvali.
A tu je ten kontakt a komunikácia dôležitá.
Keď niekto pomôže vedomostne, teda odborne -takú radu si veľmi cením.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7762
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 198 times
Been thanked: 457 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa jogo »

JUGGLER napísal:Ponaučenie:

Nákup po 18,84...predaj po 17,57 - najhorší trejd môjho života

A ako mal byť obchod prevedený? Chyba: nedodržal som SL 16,99 !!!
Presne tak. Ak by pozicia mala velkost 10% uctu a SL bol 10%-ny, tak strata by bola len 1% hodnoty uctu.
MM musi mat najvyssiu prioritu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY out 16,60 ( +4,7% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

MOV out 23,98 ( +7,7% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

tip: ES long 1391, tgt 1397 ...UVXY short 16,84...

- som 100% cash , idem vonku a večer uvidíme či som tipoval správne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY in 15,20
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY out 14,15 ( -7,4% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

môj tip: TVIX short 7,10..SL 7,51...tgt 6,01

...dnes euroval navýšený..trh má tendenciu ísť hore
...ale bude závisiet od makrodát tesne pred 16,00 (Chicago PMI a Michigen sentiment)
...ak by dáta boli slabsie a bude tendencia k výpredaju, tak možno zvážiť:

tip: short ES (teraz 1404) tgt 1397 a long TZA (teraz 17,28) tgt 17,80

...dnes nebudem trejdit, pretože je posledný den mesiaca a kvartála
...pôjdem vonku a pred close zvážim nákup niečoho na víkend
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES short 1404,50
UVXY long 14,45
VIX apr futures long 16,90


- víkendový balík.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: tip včera: ES long 1391, tgt 1397 ...UVXY short 16,84...
tip dnes: TVIX short 7,10..SL 7,51...tgt 6,01
tip dnes ES (teraz 1404) tgt 1397 a long TZA (teraz 17,28) tgt 17,80
Vyhodnotenie
ES long 1391...yes
UVXY short 16,84 ...yes
TVIX short 7,10 ... no ( mimochodom...je +12% od NAV )
ES short 1404 tgt 1397...yes ( priložim aj graf )
TZA long 17,28 tgt 17,80...yes

Bilancia: 4 yes, 1 no
Prílohy
ES short 1404 tgt 1397.png
ES short 1404 tgt 1397.png (7.4 KiB) 16699 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES cover 1402,50 ( +2b )

- napriek slabším dátam z EU, TA poukazuje na ukludnenie trhu a rast US indexov dnes
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX apr out 17,05 ( +3 ticky )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:ES cover 1402,50 ( +2b )

- napriek slabším dátam z EU, TA poukazuje na ukludnenie trhu a rast US indexov dnes
dneska to na rast nevidim, japonske crossy padaju ako blaznive a aj dolarove sa k nim pridavaju. co by malo pre esko spatny vplyv ale mozem sa mylit, ja to vidim dnes na shorty

ak by som si mal tipnut cisla tak od boku strielam 1350-1340 nasledujuce dni
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY out 14,89 ( +3% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

ES 1401

Komentár: TA poukazuje na long, tgt 1410-1411, predtým možný žiadny pokles, alebo do pásma 1397-1399

tip: long ES z pásma 1397-1401, tgt1 1405, tgt2 1410, SL 1394,75
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1140
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 65 times
Been thanked: 47 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Tilbur »

...First day of new quarter has been up each of the past 9 qtrs, avg gain 1.3%
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:
dneska to na rast nevidim, japonske crossy padaju ako blaznive a aj dolarove sa k nim pridavaju. co by malo pre esko spatny vplyv ale mozem sa mylit, ja to vidim dnes na shorty

ak by som si mal tipnut cisla tak od boku strielam 1350-1340 nasledujuce dni
Ahoj Mika. Dík.
Cením si tvoj názor a verím, že vyjde. Nezabúdam, ako ti vyšiel ten obrovský pád v lete 2011.
Aby som nehral len môj názor ( ktorý je dlhodobo ťažko short ), testujem teraz verziu hrať nestrannú TA + moju verziu momentum tradingu.
Nákupmi etf a futures VIXu na noc a víkend hrajem presne na to, čo hovoríš. Na gap dole, na strach trhu o zisky, ktoré drží ( a po ďalších je chamtivý ).

Verím, že vyjde aj to, čo píšem ja ( krátkodobý long ES z chamtivosti) i to, čo píšeš ty ( a na čo primárne hrajem aj ja ) a to je korekcia aspoň ku 1350.

Verím, že pred dalsím kvartálom earnings príde menšia korekcia ( to by mohla byť tá k 1350) a potom v apríli/máji, najneskoršie v lete veľká korekcia ( až k 1160, prinajmenšom k 1280).

Držím palce a teším sa na tvoje názory. Dík ! :)
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

od mojho posledneho prispevku spadli aj tie japonske aj dolarove crossy o poriadnu streku, ESko sa sice trosku drzi ale dynamika sa mi moc nepaci. kazdopadne myslel som ze bude reagovat o dost dravsie. uvidime co bude vecer.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Presne tak. Ja tiež vyčkávam. Každopádne - na noc zahrám na pokles.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1268
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 11 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

JUGGLER napísal: Ahoj Mika. Dík.
Cením si tvoj názor a verím, že vyjde. Nezabúdam, ako ti vyšiel ten obrovský pád v lete 2011.
Aby som nehral len môj názor ( ktorý je dlhodobo ťažko short ), testujem teraz verziu hrať nestrannú TA + moju verziu momentum tradingu.
Nákupmi etf a futures VIXu na noc a víkend hrajem presne na to, čo hovoríš. Na gap dole, na strach trhu o zisky, ktoré drží ( a po ďalších je chamtivý ).

Verím, že vyjde aj to, čo píšem ja ( krátkodobý long ES z chamtivosti) i to, čo píšeš ty ( a na čo primárne hrajem aj ja ) a to je korekcia aspoň ku 1350.

Verím, že pred dalsím kvartálom earnings príde menšia korekcia ( to by mohla byť tá k 1350) a potom v apríli/máji, najneskoršie v lete veľká korekcia ( až k 1160, prinajmenšom k 1280).

Držím palce a teším sa na tvoje názory. Dík ! :)
juggler: len sa trosku pridam do debaty ... neshortoval by som ESko na noc v medium term uptrende za ziadnu cenu (ked uz tak by som to radsej longoval) ... ked mas bearish nazor tak radsej shortuj open-close ... tu mas studiu o overnight anomaly (ze trhy maju silnu tendenciu rast v noci, a hlavne pocas bull marketu) ... a neni to jedina studia co to ukazuje ...

http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm? ... id=1004081" onclick="window.open(this.href);return false;

a statisticky je specialne silny gap hore cez vikendy/sviatky v noci v bull markete ... testoval som to aj na vlastnych datach, takze sa neopieram len o nieco co kdesi ktosi napisal ...

just my 50 cents ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

zda sa ze som sa skaredo zmylil, esko otocilo fx :)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:zda sa ze som sa skaredo zmylil, esko otocilo fx :)
Nemyslím si, že si sa mýlil. Príde aj na to. Len zrovna nie dnes.
Mýliť sa je náš každodenný chlebíček. Dôležité je, že to dnes nehráme na short.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Radvan: hrajem na risk/reward.
Veľké gapy hore po 30% raste od miním nehrozia.
Veľký gap dole je len otázkou času.

Skrátka, v tejto fáze nehrozí, že trh gapne hore o viac ako 0,5% až 1%.
Ak sa však dostaví strach, tak gapne dole 3 až 5% a následne príde panika - to je stav, ktorý som zažil x krát.

Primárne hrajem na strach cez UVXY a futures VIXu, sekundárne ES short.
AK trh otvorí v optimizme...na UVXY vyberiem straty 0-10%, alebo aj menší zisk ako dnes.
Ak chytím gap dole - budú zisky 20-30% ( minulého roku by som chytil minimálne 5 x 50% a 1 x 100% ! ).

P.S. Práve teraz nakupujem UVXY v rozmedzí 13,70 - 13,00 . Pomaly, kľudne...aby cena bola čím nižšia.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2312
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 31 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
Nemyslím si, že si sa mýlil. Príde aj na to. Len zrovna nie dnes.
Mýliť sa je náš každodenný chlebíček. Dôležité je, že to dnes nehráme na short.
mame trosku odlisny styl, ja vyberam len dynamicke sekvencie ktore urcuju smer, a riadim sa rangom, takze pre mna ten short ktory som cakal uplne pada.
to je deviza intradenneho obchodnika, nemusi mat pravdu nikdy, staci ze vie +/- odhadnut co bude za 5-15 minut. ja sa snazim nepredvidat co sa bude diat, len reagujem na to co sa deje.

som si to vsimol ze si trhy preberame trosku inak, ja fundament ako taky neberiem do uvahy vobec. beriem do uvahy len reakciu na fundament.

dolezitejsia je pre mna cena na ktorej sa obchoduje pri fundamente, nie fundament samotny. to je na tom to pekne ze kazdy si v trhu najde to svoje
radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1268
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 11 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa radvan »

juggler: no, to mas jak pri kupovani put opcii ... ti nepomoze gap -3%, ked sa X-krat predtym zmylis o +0.5% ... kuknem este analyzu co som robil ... ale data hovorili opak - ze v silnych raste praveze neboli take velke sance overnight gapov, jak by clovek ocakaval ...

ale faktom je, ze analyzu som robil len na akciach, VIX som neanalyzoval takze UVXY trady zhodnotit neviem ...
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Poštuduj VIX a pochopíš. Skrátka, akcia môže skrachovať, ale strach z burzy nemôže zmiznúť.
Preto index VIX ide teraz do boku i ked akciové indexy stúpajú.
A najbližšie 2 futures sú na ňom nalepené len s prémiami 8% a 20%.
Riziko prudkého poklesu UVXY a futures je preto obmedzené. Majú to za sebou.
Trhy sú dnes +1%, ale VIX len -1% a futures -1% a -2,5% (priemer okolo -2%).
UVXY ako 2 x futures VIX má teda NAV okolo -4%.
Ak zajtra príde stejný strach ako dnes optimizmus, VIX vyskočí 5% a futures tiež.
A UVXY dá minimálne 10%. V preopen a okolo open to môže byť +15%.
Ak strach sa vráti na scénu, čaká nás hromada dní, kedy VIX vyskočí denne o 10% a UVXY dá +20%. Ak sa vrátia časy podobné 2011, tak nás čakajú dni s VIX +25% a UVXY +50%.
Minulého roku vyskočil VIX v jeden deň 50%. Ak by sa to zopakovalo, UVXY dá +100%.
Riziko straty pri rýchlej hre je skrátka teraz nízke. S poklesom trhov však bude narastať.

Backtesing a pozeranie do histórie sú zaujímavé veci. Ale ja na nich neverím.
Patterny sú patterny, ale nikdy do tej istej rieky nevstúpiš. Podľa mňa netreba každý bull market brať rovnako. Pre mňa je tento bull market iracionálny. Bublina, založená na tom, že peniaze od Fedu a ECB kúpia prosperitu. Davová psychóza, peniaze utekajúce z bondov do akcií... zo sveta do USA. Privieranie očí nad tým, že fundamenty nerastú s cenami. V takom bull markete som ochotný hrať proti davom. Potrebujem len správnu stratégiu a načasovanie. Čas ukáže či som mal pravdu.
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Po 02 04, 2012 9:05 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX apr in 16,50
TZA in 17,10
UVXY in 13,60
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

VIX out 17,05 ( +11 tickov )

- v poslednej sekunde
- zaujímavý nástroj - 1 tick je ako 1 bod na ES, ale dá sa zarobiť aj keď ES ide proti.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

JUGGLER napísal: tip: long ES z pásma 1397-1401, tgt1 1405, tgt2 1410, SL 1394,75
- yes. long z 1399 na 1410 vyšiel. Žiadalo si to ešte tretí tgt 1415.
- pozrime si graf:
Prílohy
ES 2.apr.png
ES 2.apr.png (7.21 KiB) 16513 zobrazení
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa Ferin007 »

JUGGLER napísal: Nemyslím si, že si sa mýlil. Príde aj na to. Len zrovna nie dnes.
Jenže trading (investování tolik ne) je právě o tom, jestli to T nastane v den D. Jinak je ti to na dvě věci. Tohle zavání trochu alibismem.
Jistěže k poklesu/korekci někdy dojde, to tady podepíše každej. Asi tak, jako že Roubini už 10 let den co den opakuje "pude pokles, bude pokles". Když pak nastane, je to velkej kluk a noviny jsou ho plný. Ale to, že indexy mezitím udělaly nový maxima, to je pro něho jen nepodstatnej detail.
Pokud trejdím na to, že to neska pude dolů a pozítří nahoru a ono to místo toho de nahoru dneska a zítra a dolů až pozítří, tak na tom prodělám gatě a to, že to nakonec koriguje, si můžu strčit za klobouk.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 20597
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 2480 times
Been thanked: 2863 times

Re: JUGGLER - Obchody

Príspevok od používateľa JUGGLER »

UVXY out 14,63 ( +7,5% )
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Trading, tipy, zverejňovanie obchodov a investícií"