Strana 5 z 9

Re: Trading 212

Napísané: Ut 25 04, 2023 8:18 pm
od používateľa Trumpeta1978
Kto ma zaujem, napisem do PM ktore faktory podla toho co som odpozoroval maju vplyv na to aku drahu akciu od Trading212 dostanete. Touto metodou som dostal za 70€ :)

Re: Trading 212

Napísané: Ut 25 04, 2023 8:41 pm
od používateľa iosephus
To si v pohode, ja som dostal Heineken asi za 16€ :D

Re: Trading 212

Napísané: Ut 25 04, 2023 8:44 pm
od používateľa Trumpeta1978
iosephus napísal: Ut 25 04, 2023 8:41 pm To si v pohode, ja som dostal Heineken asi za 16€ :D
som porovnaval s viacerymi ludmi takze podla toho viem co to pravdepodobne ovplyvnuje, 2 faktory pri registracii :)

Re: Trading 212

Napísané: Ut 06 06, 2023 7:50 am
od používateľa andre
NEWS:

Dňa 5.7.2023 začneme zavádzať náš nový program požičiavania akcií.
Rozdelenie zisku 50/50. Všetky úroky si s vami rozdelíme rovným dielom.

Kto sa môže pridať?

Všetky Investičné účty s Trading 212 UK. Účty ISA sa nemôžu pripojiť kvôli nariadeniam HMRC.
Neskôr v tomto roku zavedieme nový program požičiavania akcií na účty v Trading 212 Markets, našom európskom subjekte.

Re: Trading 212

Napísané: Ut 06 06, 2023 2:51 pm
od používateľa andre
Zavádzame denný úrok z hotovosti! - Čo si dostal:

✅ 1,25% variabilná úroková sadzba
✅ Denné úrokové platby: Sledujte svoje peniaze denne
✅ Nevyžaduje sa žiadne ďalšie úsilie: Pokračujte v investovaní ako zvyčajne, zatiaľ čo vaše voľné prostriedky sa úročia automaticky

Re: Trading 212

Napísané: Ut 06 06, 2023 3:20 pm
od používateľa ro_so
Ako je to s danou? Na stránke čítam, že stiahnu 20% daň ak je účet evidovaný v UK limited a 32,65 ak na Cypre. Takže musím ešte urobiť daňové priznanie aj na Slovensku a ďalších 20 percent?

Re: Trading 212

Napísané: St 14 06, 2023 8:22 pm
od používateľa iosephus
Práve mi prišiel mail z T212 o tom že sa môžem zúčastniť hlasovania na valnom zhromaždení firmy Hornbach... začínam si myslieť, že T212 je výborný broker za nízku cenu.

Re: Trading 212

Napísané: Ut 19 09, 2023 7:23 pm
od používateľa iosephus
Trading212 spúšťa rozšírené obchodné hodiny pre americké akcie.

What is extended market hours?
Extended market hours (EMH) lets you buy and sell US stocks outside the regular trading hours, from 9:30 to 16:00 Eastern Time (ET). It includes pre-market trading, 04:00 - 9:30 ET, and after-hours trading, 16:00 - 20:00 ET.

EMH give you an extra 9 hours and 30 minutes of trading time.

Re: Trading 212

Napísané: St 20 09, 2023 8:44 pm
od používateľa JUGGLER
iosephus napísal: Ut 19 09, 2023 7:23 pm Trading212 spúšťa rozšírené obchodné hodiny pre americké akcie.

What is extended market hours?
Extended market hours (EMH) lets you buy and sell US stocks outside the regular trading hours, from 9:30 to 16:00 Eastern Time (ET). It includes pre-market trading, 04:00 - 9:30 ET, and after-hours trading, 16:00 - 20:00 ET.

EMH give you an extra 9 hours and 30 minutes of trading time.
:potlesk: To je ako IB. Akurát IB zaviedlo aj overnight trading, čo je úplne nad moje pochopenie, lebo stačilo aj od 10 rána do 2 v noci (nášho času )
Ten overnight bude zrejme cez ich výmenný systém, alebo sa objavilo nejaké ECN ktoré proste chce niečím vynikať.

Napr. ja (ked sa mi nechce logovať do IB), tak si pozerám real ceny na Yahoo finance ( dá sa nastaviť aj preopen a afterclose ).
Sú to real time ceny vďaka nejakej ECN čo nie je spoplatnená.

Re: Trading 212

Napísané: Št 21 09, 2023 8:15 am
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: St 20 09, 2023 8:44 pm Napr. ja (ked sa mi nechce logovať do IB), tak si pozerám real ceny na Yahoo finance ( dá sa nastaviť aj preopen a afterclose ).
Kde sa to da Yahoo Finance nastavit? Hladam aj v appke aj na webe ale marne

Re: Trading 212

Napísané: Ut 12 12, 2023 1:23 pm
od používateľa miobaspe
Trading 212 ide od 11.1.2023 este zvysovat urocenie volnej hotovosti pomocou investicii do kvalifikovanych penaznych trhovych fondov:

Od 11. 01. 2024 budeš moci získávat vyšší úrok ze svých peněžních prostředků, a to prostřednictvím kvalifikovaných peněžních tržních fondů.
Jako vždy budou tvé peníze okamžitě dostupné pro výběr nebo investování.
Co je to kvalifikovaný peněžní tržní fond (QMMF)?

Kvalifikovaný peněžní trh spravuje krátkodobá, nízkoriziková finanční aktiva s cílem udržovat jejich stabilní hodnotu. Tyto fondy jsou navržené jako bezpečná místa pro uchovávání tvých peněz, jsou u nich nějaké úroky a často se používají pro hotovostní část důchodových nebo investičních účtů. Označují se jako „kvalifikované“, protože splňují určité předpisy, díky kterým mohou být považovány za ekvivalenty hotovosti.
Jak mohu dostávat vyšší úroky?

Po 11. lednu přejdi na svůj dashboard pro kontrolu úroků, klikni na banner pro odemčení vyššího úroku a stiskni tlačítko Povolit.

Neuplatňují se zde žádné závazky, tuto službu můžeš kdykoli deaktivovat.
Co znamenají vyšší úrokové sazby?
GBP 4,5%
USD 5%
EUR 3,15%
PLN 3,5%
CZK 2,5%

Re: Trading 212

Napísané: Ut 12 12, 2023 1:44 pm
od používateľa rastislaf
miobaspe napísal: Ut 12 12, 2023 1:23 pm Co znamenají vyšší úrokové sazby?
GBP 4,5%
USD 5%
EUR 3,15%
PLN 3,5%
CZK 2,5%
EUR 3,15% - nic moc, a este to treba zdanit. V ETF XEON dostanes momentalne 3,88%, a este po casovom teste bez dane.

Re: Trading 212

Napísané: St 13 12, 2023 8:25 pm
od používateľa ro_so
Ale už dlhšiu dobu T212 podporuje multi currency účet. Vieš vložiť aj inú menu, napr. tie doláre.

Re: Trading 212

Napísané: Št 21 12, 2023 12:44 pm
od používateľa iosephus
T212 pridáva možnosť obchodovať cez Torontskú burzu, spolu vyše 500 spoločností z Kanady.

Re: Trading 212

Napísané: Pi 22 12, 2023 7:35 pm
od používateľa iosephus
Trošku sme sa s tým cashom rozbehli:
Earn high interest on your uninvested cash in 2024!

The new rates apply from the 11th of January:
🇪🇺 EUR - 4.00%
🇺🇸 USD - 5.00%
🇬🇧 GBP - 4.50%
🇵🇱 PLN - 3.75%
🇨🇿 CZK - 2.50%
🇷🇴 RON - 3.00%
🇭🇺 HUF - 6.00%

Applied on uninvested cash in your account. Capital at risk.

Re: Trading 212

Napísané: Pi 29 12, 2023 4:26 pm
od používateľa ro_so
Dve novinky od budúceho roka:
1.
Earn daily interest on your shares
We’re reinventing share lending!

On 29.01.2024, we’ll rollout our new share lending program.
How share lending works
We borrow shares from your portfolio and lend them to borrowers. We then receive interest in exchange.
What's new
50/50 profit split. We split all interest equally with you.

Full control. You can disable or enable it anytime with a single tap. It takes 2 days for share lending to stop.

Complete transparency. You see which stocks are lent, your collateral and how much interest you earn.

As always, your lent shares remain secured with cash collateral, adjusted daily.

Keep in mind

Loss of voting rights
When your shares are lent, you lose your right to vote with those shares

Lent shares may be used for shorting
Traders may borrow shares for shorting, which could affect the value of the stock

Dividend taxation
Typically, you will get dividends as normal. In rare situations, you may receive your dividend in the form of a manufactured payment of the same amount. In some countries, these payments may be taxed differently.

2.
New Year, New Moves! 🌟

We’re excited to announce that in early 2024, we’re launching Portfolio transfers - one of our most requested features! You’ll be able to seamlessly move shares from your old broker to Trading 212! We will also support outgoing transfers.

And because your financial freedom shouldn’t come with fees, Portfolio transfers will be free!

Re: Trading 212

Napísané: Št 04 01, 2024 9:06 pm
od používateľa capitalcapital
V dokumentoch už je dostupný výpis za rok 2023.

Re: Trading 212

Napísané: Ne 07 01, 2024 9:53 pm
od používateľa MiroSVK
Viete to prosím niekto zistiť ako je to teda na Trading 212?

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 5:32 pm
od používateľa Stoky
Zdravim, co si myslite o tomto?Je za Vas bezpecne tam nejaku hotovost
Screenshot_20240110_172707_Chrome.jpg
drzat a urocit?

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 8:02 pm
od používateľa iosephus
Stoky napísal: St 10 01, 2024 5:32 pm Zdravim, co si myslite o tomto?Je za Vas bezpecne tam nejaku hotovost drzat a urocit?
Už sa tu riešila bezpečnosť, T212 drží tie peniaze na podúčtoch najväčších svetových bánk, ťažko hľadať niekde vyššiu ochranu.

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 8:18 pm
od používateľa niktoalebokadekto
Inak zaujimave, minuly tyzden to bolo este len 4%. Asi najviac, co som zatial videl pri nejakom brokerovi. Ak si z toho neberu ziadny poplatok, tak to mozno aj ja zvazim

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 8:38 pm
od používateľa Glogol
ot - dufam ze nie je niekde v pozadi nejaky systemovy problem s hotovostou a nezacina boj o cash. Nejako sa mi mari ze sa brokeri predbiehaju s tou ponukou urocenia volnej hotovosti ….

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 9:02 pm
od používateľa MiroSVK
Prosím vás ako je to s poplatkami za etf? Keď napr vidím že poplatok za SP500 je 0,07% ročne, tak ten poplatok mi bude strhávaný z účtu alebo z nainvestovanej čiastky alebo odkiaľ? (investujem cez t212) Ďakujem za odpoveď.

Re: Trading 212

Napísané: St 10 01, 2024 9:18 pm
od používateľa niktoalebokadekto
MiroSVK napísal: St 10 01, 2024 9:02 pm Prosím vás ako je to s poplatkami za etf? Keď napr vidím že poplatok za SP500 je 0,07% ročne, tak ten poplatok mi bude strhávaný z účtu alebo z nainvestovanej čiastky alebo odkiaľ? (investujem cez t212) Ďakujem za odpoveď.

Ak je to TER, tak to je v ramci ETF. Malo by to byt v dokumente (KID) k tomu ETF. Pokial viem Trading 212 ma 0% za spravu, tak uz by si im nemal nic platit z tohto pohladu

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 9:38 am
od používateľa Glogol
Stoky napísal: St 10 01, 2024 5:32 pm Zdravim, co si myslite o tomto?Je za Vas bezpecne tam nejaku hotovostScreenshot_20240110_172707_Chrome.jpg drzat a urocit?
pozeram podmienky ale nerozumiem kto presne je QMMFs ze ich mozu byt drzane u QMMFs. Proste s hotovostou obchoduju.
Ale to asi kazdy kto take daco ponuka.
https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... es-on-cash

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 9:47 am
od používateľa niktoalebokadekto
Glogol napísal: Pi 12 01, 2024 9:38 am
Stoky napísal: St 10 01, 2024 5:32 pm Zdravim, co si myslite o tomto?Je za Vas bezpecne tam nejaku hotovostScreenshot_20240110_172707_Chrome.jpg drzat a urocit?
pozeram podmienky ale nerozumiem kto presne je QMMFs ze ich mozu byt drzane u QMMFs. Proste s hotovostou obchoduju.
Ale to asi kazdy kto take daco ponuka.
https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... es-on-cash

myslim o toto idehttps://www.blackrock.com/us/individual ... rket-funds

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 9:56 am
od používateľa Glogol
niktoalebokadekto napísal: Pi 12 01, 2024 9:47 am
Glogol napísal: Pi 12 01, 2024 9:38 am
Stoky napísal: St 10 01, 2024 5:32 pm Zdravim, co si myslite o tomto?Je za Vas bezpecne tam nejaku hotovostScreenshot_20240110_172707_Chrome.jpg drzat a urocit?
pozeram podmienky ale nerozumiem kto presne je QMMFs ze ich mozu byt drzane u QMMFs. Proste s hotovostou obchoduju.
Ale to asi kazdy kto take daco ponuka.
https://helpcentre.trading212.com/hc/en ... es-on-cash

myslim o toto idehttps://www.blackrock.com/us/individual ... rket-funds
to by bolo asi ok - penazne fondy namiesto mna - to asi aj banky robia - len som si nie celkom isty ze tie bezrizikove daju az 4.2 % pa.

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 2:22 pm
od používateľa MiroSVK
Prosím vás. Dividendy z T212 sú vraj už v Amerike zdanené a keďže som podpísal papier o dvojitom zdanení, tak už ich teda nemusím daniť znova? Ďakujem

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 2:23 pm
od používateľa Croven
MiroSVK napísal: Pi 12 01, 2024 2:22 pm Prosím vás. Dividendy z T212 sú vraj už v Amerike zdanené a keďže som podpísal papier o dvojitom zdanení, tak už ich teda nemusím daniť znova? Ďakujem
nemusíš

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 2:32 pm
od používateľa Tilbur
MiroSVK napísal: Pi 12 01, 2024 2:22 pm Prosím vás. Dividendy z T212 sú vraj už v Amerike zdanené a keďže som podpísal papier o dvojitom zdanení, tak už ich teda nemusím daniť znova? Ďakujem
Mal by si. Aspon podla Mirona Zelinu.
Tu je link. Ten webinar som nevidel, ale po jeho zhliadnuti ti to bude jasnejsie:
https://www.youtube.com/watch?v=PO6yxJdQ2y4

Re: Trading 212

Napísané: Pi 12 01, 2024 2:49 pm
od používateľa rastislaf
MiroSVK napísal: Pi 12 01, 2024 2:22 pm Prosím vás. Dividendy z T212 sú vraj už v Amerike zdanené a keďže som podpísal papier o dvojitom zdanení, tak už ich teda nemusím daniť znova? Ďakujem
daniť nemusíš (už bolo zdanené v USA 15%), uviesť v daňovom priznaní musíš, viď video so Zelinom vyšsie

Re: Trading 212

Napísané: Ne 14 01, 2024 2:32 pm
od používateľa MiroSVK
A viete mi prosím ešte povedať či som na T212 vlastníkom akcie ETF alebo je vlastníkom broker a ja som len u brokera vedený ako vlastník? Pýtam sa z dôvodu že keď napr broker skrachuje, či nebude problém s prenesením ETF ku inému brokerovi

Re: Trading 212

Napísané: Ne 14 01, 2024 2:46 pm
od používateľa capitalcapital
MiroSVK napísal: Ne 14 01, 2024 2:32 pm A viete mi prosím ešte povedať či som na T212 vlastníkom akcie ETF alebo je vlastníkom broker a ja som len u brokera vedený ako vlastník? Pýtam sa z dôvodu že keď napr broker skrachuje, či nebude problém s prenesením ETF ku inému brokerovi
Ty si u brokera vedený ako vlastník.
Všeobecne to rozoberali napríklad tu viewtopic.php?t=24503

Re: Trading 212

Napísané: Ne 14 01, 2024 5:37 pm
od používateľa MiroSVK
Super ďakujem. A časový test 1 roka sa teda na to vztahuje aj keď je broker reálny vlastník akcií ETF a nie ja?

Re: Trading 212

Napísané: Po 15 01, 2024 1:44 pm
od používateľa capitalcapital
MiroSVK napísal: Ne 14 01, 2024 5:37 pm Super ďakujem. A časový test 1 roka sa teda na to vztahuje aj keď je broker reálny vlastník akcií ETF a nie ja?
Pozri tu viewtopic.php?p=194824#p194824

Re: Trading 212

Napísané: Po 15 01, 2024 4:53 pm
od používateľa Croven
Tak, už je to tu, prevod akcií Z alebo DO T212.

Re: Trading 212

Napísané: Po 15 01, 2024 8:59 pm
od používateľa MiroSVK
Croven napísal: Po 15 01, 2024 4:53 pm Tak, už je to tu, prevod akcií Z alebo DO T212.
Za mňa skvelá správa. Omnoho to zvyšuje dôveryhodnosť tohto brokera.

Re: Trading 212

Napísané: Ut 16 01, 2024 7:09 am
od používateľa littlesmith
Toto iste som si pomyslel aj ja. Je to moj prvy broker kde investujem a po prekroceni 20k co je poistene som to chcel vsetko presunut na ibrk ale asi to necham tradingu stale

Re: Trading 212

Napísané: Ut 16 01, 2024 8:28 am
od používateľa Croven
Tiež ma to potešilo. Dúfam, že podju presunúť celé akcie vyskladané so zlomkov :D

Re: Trading 212

Napísané: Ut 16 01, 2024 2:13 pm
od používateľa iosephus
teraz ľutujem že som si robil portfólio aj v xtb, zbytočne.