Strana 42 z 44
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 24 10, 2024 7:08 am
od používateľa Ladis
Člověk, který chce držet až do konce života 20-30 různých akcií, nemusí kvůli diviverzifikaci vlastnit z každého odvětví alespoň jednu firmu.
Od oblečení nemusíme mít nic. Žádný neřád Nike a LVMH.
Od internetu můžeme mít navždy: Cisco Systems, AT+T, Deutsche Telekom.
Od zábavy nemusíme mít nic.
Od nápojů a jídla nemusíme mít nic.

Nevim, jestli Kraft Heinz, možná že je nemocný.

Ale můžeme vlastnit několik bank a několik farmácií.

AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo,
British American Tobacco, HSBC Holdings, NatWest Group, Shell, Tesco,
Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens,
Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge,
Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 28 10, 2024 7:32 am
od používateľa MiBi
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 28 10, 2024 12:48 pm
od používateľa Ladis
Není rozumné koupit extrémně předražené ''dividend kings'',
ani vlastnit až do konce života pro důchod z dividend firmy nám nesympatické.
Musíme koupit dividendové akcie levně, musí ty firmy dlouhodobě zvyšovat tržby, i když někdy přijde slabá dekáda, a musí nám být všechny firmy sympatické.
Když je dividenda jen 3 % z kurzu akcie, měla by se každých 10 let dividenda zdvojnásobit v euro.
Když je dividenda 6 % z kurzu, může být 10 let stejná v euro.
Když je dividenda jeden rok vysoká, nesmíme akcii prodat, když ve slabém roce dividenda klesne = BMW, Shell, Wells Fargo
https://www.facebook.com/Buch.Kinder.Umgang.1684.BGB/
Dividendové investovanie je trošku proti intuícii
Napísané: Ut 29 10, 2024 9:48 am
od používateľa MiBi
Zo stretnutia Papucovych investorov:
https://mailchi.mp/papucovyinvestor/off ... ka-7223846
Dividendové investovanie je trošku proti intuícii, lebo nepozerá na to, ako sa mi zhodnotila hodnota účtu ako celku, ale na to, ako mi narástla výška vyplatenej dividendy.
Pri dividendovom investovaní totiž chcem, aby moje otvorené pozície boli skôr v mínuse alebo okolo nuly, ak význame narastú, pravdepodobne ich odpredám a nakúpim lepší dividendový výnos inde. Preto nerealizovaný kapitálový výnos pri dividendovom portfóliu bude takmer vždy významne nižší ako pri rastovom ETF.
----
Mechanická výnosová stratégia "Stabilné dividendové spoločnosti (NEW)"
Táto stratégia beží od 16.8.2023 a je prirodzeným vývojom pôvodnej mechanickej výnosovej stratégie. Pôvodné výberové kritériá (dividendový výnos a PE) rozširuje o kritériá udržateľnosti dividendy a jej rastu. Taktiež univerzum kandidátov rozširuje z čisto US kandidátov aj na európske a britské spoločnosti. Je o niečo zložitejšia na spravovanie, ale veríme, že má vyšší potenciál ako pôvodná stratégia vychádzajúca z princípov Dogs of the Dow.
Po 14 mesiacoch sme na tom v porovnaní s benchmarkami zmiešane, avšak prvé "oficiálne" porovnanie by malo prísť po 3 rokoch. Zatiaľ ale cenové zhodnotenie predstavuje 8.63% a pri čistej ročnej dividende 4.46% sme dosiahli čistý celkový výnos p.a. na úrovni 11.72%. Detaily v tabuľke:
https://www.papucovyinvestor.sk/blog/co ... videndovo/
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 29 10, 2024 10:20 am
od používateľa Ladis
Jestli Čaputový investor měl akcie pro dividendy a prodává je když významně vyrostly,
pak to není Čaputový investor, ale Ficový investor.
Čaputový investor bude držet 20 různých dividendových akcií až do konce života pro důchod z dividend,
i když bude mít několik akcií za 20-30 let stovky procent v plus.
Snížení dividendy u AT&T, BASF, BMW, Shell, Wells Fargo, není důvod k prodeji akcie.
Prostě ty podniky jsou moje a snad je budu vlastnit až do konce života pro dividendy, i když někdy sníží dividendu.
AT&T, Bank of America, Cisco Systems, Johnson & Johnson, Kraft Heinz, Pfizer, Procter & Gamble, Wells Fargo, British American Tobacco, HSBC Holdings, NatWest Group, Shell, Tesco, Allianz, BASF, BMW, Deutsche Telekom, Munich Re, Siemens, Iberdrola, BNP Paribas, Sanofi, Bank of Nova Scotia, Enbridge, Mitsubishi Corp., Takeda Pharmaceutical, BHP Group, Fortescue
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 31 10, 2024 6:53 am
od používateľa Ladis
Dividendy očekávané v listopadu
1.11. AT&T
1.11. British American Tobacco (ADR 6.11.)
15.11. Procter & Gamble
22.11. Tesco

Kde hledat termíny dividend =
https://www.dividendmax.com/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 06 11, 2024 12:38 pm
od používateľa Ladis
Asi jen proto, že Donald Trump bude od ledna prezident,
dnes ráno silně rostou akcie Allianz, AT&T, BASF, BHP, Br.Am.Tobacco, Enbridge a Pfizer.
A silně se propadla akcie BMW.
Ale já přikoupim Allianz nebo Br.Am.Tobacco za 1000€ až v prosinci. A BMW přikoupim až koncem roku 2026.
Obrázek Br.Am.Tobacco = BATS
https://nr1a.com/Prikoupit-Candle-1-M.htm 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 06 11, 2024 1:50 pm
od používateľa JUGGLER
Ladis ty si majster sveta v ukazovaní silných rastov. Vyzerá to ako výskok tigra, ale v skutočnosti je to +2,5% po dlhodobej strate okolo -50%
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: So 09 11, 2024 5:44 am
od používateľa Ladis
Juraj Fekete z Nitry,
nyní je důležité jen, aby akcie Allianz klesla na 280 €, pak přikoupím. Nechci přikupovat na letošním vrcholu.
2024 chci koupit: Allianz, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Pfizer
2025 chci koupit: AT&T, British American Tobacco, Enbridge, HSBC
2026 chci koupit: BMW, Fortescue
Když budou levné s P/S pod 3, pak přikoupím Johnson & Johnson, Procter & Gamble, Cisco Systems a snad i Bank of America
https://nr1a.com/Prikoupit-Candle-1-M.htm
Začátečníci se starají o ty předražené akcie, protože hezky rostly = Adobe, Airbnb, AMD, Amgen, ASML, Broadcom, Coca-Cola, CrowdStrike Holdings, Eli Lilly, Hermes Int., Intuit, Intuitive Surgical, Mastercard, Microsoft, Moody's, Novo Nordisk, Nvidia, Palantir, ServiceNow, Snowflake, Visa.
Obrázek: akcie Allianz
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ne 10 11, 2024 12:23 pm
od používateľa Ladis

Jeden z českých ''value investorů'' má nejvíce předražené akcie: Bank of America, Cisco Systems,
Johnson & Johnson, Procter & Gamble. Jako ''value investor'' nemá žádné akcie s P/B N/A, s P/B 8 až 2000,
s P/S 8 až 1000, protože pak by to nebyl value investor, ale spekulant nebo začátečník. Ty 4 akcie jsou také předražené a přikupování je v plánu až po roce 2026, jestli akcie klesnou na P/S pod 3.

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ne 24 11, 2024 7:56 am
od používateľa Ladis
6 akcií indexu Dax pro dividendy navždy
BASF má potenciál růstu.
Allianz bych rád v prosinci přikoupil s kurzem 280€.
BMW přikoupím roku 2026.
Všech 6 firem mi dělá radost s dividendami už víc než 10 let.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 25 11, 2024 2:49 pm
od používateľa Ladis
Dividendy očekávané v prosinci
1.12. Enbridge
1.12. Wells Fargo
2.12. Mitsubishi Corp.
2.12. Takeda Pharmaceutical
2.12. Pfizer
10.12. Johnson & Johnson
19.12. Shell
19.12. HSBC Holdings
27.12. Bank of America
27.12. Kraft Heinz

Kde hledat termíny dividend =
https://www.dividendmax.com/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: So 30 11, 2024 11:35 pm
od používateľa JUGGLER
Ladis napísal: ↑Ne 24 11, 2024 7:56 am
6 akcií indexu Dax pro dividendy navždy
BASF má potenciál růstu.
Allianz bych rád v prosinci přikoupil s kurzem 280€.
BMW přikoupím roku 2026.
Všech 6 firem mi dělá radost s dividendami už víc než 10 let.
Nemecko upadá. Najlepšia nemecka firma je SAP a to vidieť aj na burze. Toho roku dala +58%.
Všetko ostatné je s prepáčením investičné ,,scheisse,, BASF nemá potenciál růstu, ale úpadku
Rebríček spoločností v indexe DAX podľa najväčších akciových strát od začiatku roka:
farmaceuticko-chemický koncern Bayer (–41,9 percenta),
výrobca laboratórneho vybavenia Sartorius (–38,3 percenta),
výrobca luxusných áut BMW (–32 percent),
chemička Brenntag (–28,6 percenta),
Porsche (–26,8 percenta)
a Volkswagen (–26,7 percenta).
... problémy má najmä strojársky priemysel, predovšetkým automobilový sektor, a chemický priemysel.
Tieto dva sektory spája vysoká energetická náročnosť.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 02 12, 2024 1:14 pm
od používateľa seven
DAX NA NOVOM REKORDE.
Bude zaujimave sledovat, kedy sa prejavia problemy nemecke ekonomiky na daxe a ci vobec. Mozno sa to prejavi len zaostavanim za us indexami, alebo ani nie.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 04 12, 2024 7:03 am
od používateľa Ladis
Seven Up,
jak čekám s nákupem akcie Allianz s kurzem 280,00 €, tak je kurz stále vyšší.
Ale dosud nemám na kontě potřebný tisíc euro. Snad 20.12.
Když akcie rostla napodzim, snad místo vánoční rally se akcie propadne ve druhé polovině prosince.
Dnešní graf Allianz
https://nr1a.com/Prikoupit-Candle-1-M.htm 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 16 12, 2024 4:06 pm
od používateľa Ladis
Australský Madoff. Spíš Madoffka. Melissa Caddick. Austrálie zažila před pár lety také velký podvod Ponziho schéma. Australani svěřili podvodnici tisíce až miliony australských dolarů, Melissa Caddick si za ně nakoupila drahé věci a pak zmizela. Na australské pláži se našla bota od Melissy a kousek nohy. Neví se, zda to byla vražda, sebevražda, nebo nešťastná náhoda. Nebo se Melissa Caddick těší z nakradených milionů v cizině, i když jí chybí kousek nohy. Narozena: 21.4.1971. Zmizela 12.11.2020 ve věku 49 let.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/zu ... f6b220ee8/
https://en.wikipedia.org/wiki/Melissa_Caddick
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 16 01, 2025 7:32 pm
od používateľa Ladis
Video 18 minut. Jindřich dostal roku 2024 dividendy 343.000 korun (13.720 €) čistého z vkladu do akcií 5,2 milionu korun (208.000 €). Průměrná dividenda 6,6 % čistého. Chyba je, že koupí všelijaký hnůj s vysokou dividendou z jižní Ameriky a Asie a za pár let to zas prodá. Má asi všechny akcie za 5,2 milionu korun (208.000 €) u Interactive Brokers.
Já mám 28 dividendových akcií, jen slušné firmy z vyspělých zemí a chci je držet navždy pro dividendy.
Já bych nezkoumal, co dá 12 % dividendu z Patagonie a z Indonésie. Omezim se na západní Evropu, USA, Kanadu, Japonsko a Austrálii a stačí mi 2024-2026 kupovat akcie s dividendou 5 % hrubého.
Nejprve kupuju 2024: Allianz, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Pfizer.
https://youtu.be/-azrrf-6ZQo 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Pi 24 01, 2025 8:57 am
od používateľa Ladis
Silné ale levné akcie pro dividendy na stálo.
https://nr1a.com/Prikoupit-za-1000-euro.htm
.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 12 02, 2025 8:58 am
od používateľa Ladis
6 akcií indexu DAX pro dividendy na stálo, když člověku nevadí daň z dividend 26,38 %.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ne 23 02, 2025 9:17 pm
od používateľa Ladis
Zde roste nový odborník na akcie. Martin Kubát neoznamuje, že přikupuje předražené akcie, tak jako jiní umělci z YouTube. Bohužel by dělil peníze na akcie nebo ETF a dluhopisy a nemovitosti. A to se mi vůbec nelíbí. Já bych držel od 65. roku do 86. roku života všechny peníze ve 25 až 30 slabých dividendových akcií. Když málo rostou, málo se předraží a málo se propadnou. Nevim proč bych měl 20.000 € dávat do dluhopisu nebo do zelené louky. V důchodu nechci část akcií prodávat, naopak levné dividendové akcie chci až do 86. roku přikupovat, protože moji synové je mohou zdědit.
https://youtu.be/ukPYDQf6G4o 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 27 02, 2025 4:41 am
od používateľa Ladis
Nejlepší vysvětlení na světě, co je americký certifikát na akcii ADR.
A co se stane, když vydavatel ADR zkrachuje.
Raději si kup zahraniční akcie za euro na Tradegate Berlin! Nekupuj certifikát ADR za dolar na burze v USA!
Jedná se například o dividendy u British American Tobacco. Ty akcie bychom měli koupit jako BATS = ISIN: GB0002875804 za euro na německém trhu Tradegate v Berlíně.
Neměli bychom kupovat certifikát BTI za dolary v USA.
https://www.pruvodceburzou.cz/adr/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 27 02, 2025 8:40 am
od používateľa PredsaJa
Ladis napísal: ↑Št 27 02, 2025 4:41 am
Nejlepší vysvětlení na světě, co je americký certifikát na akcii ADR.
A co se stane, když vydavatel ADR zkrachuje.
Raději si kup zahraniční akcie za euro na Tradegate Berlin! Nekupuj certifikát ADR za dolar na burze v USA!
Jedná se například o dividendy u British American Tobacco. Ty akcie bychom měli koupit jako BATS = ISIN: GB0002875804 za euro na německém trhu Tradegate v Berlíně.
Neměli bychom kupovat certifikát BTI za dolary v USA.
https://www.pruvodceburzou.cz/adr/
Ešte že si tie ADRs vysvetlil a aj popísal riziká, aby čitatelia na tomto fóre sa vedeli k tomu zodpovedne postaviť a robiť racionálne rozhodnutia

Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 27 02, 2025 9:02 pm
od používateľa Ladis
Můj value investing s dividendami
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Pi 28 02, 2025 10:35 am
od používateľa Ladis
Zde je ta oblíbená akcie Walgreens Boots Alliance
Adolfovy německé akcie
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Pi 28 02, 2025 11:13 am
od používateľa Ladis
Dividendy očekávané v březnu 2025
1.3. Enbridge
1.3. Wells Fargo
4.3. Johnson & Johnson
7.3. Pfizer
24.3. Shell
27.3. Fortescue

Kde hledat termíny dividend =
https://www.dividendmax.com/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 05 03, 2025 8:22 am
od používateľa Ladis
V 7:30 ráno koupeno na Tradegate Berlin s kurzem 24,70 €
https://www.comdirect.de/inf/aktien/US0 ... N=13421834 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 13 03, 2025 8:36 am
od používateľa dusantt
Dnes je o dalsie euro dole tato ATT, ale to nevadi, ak dokupujes pravidelne. Od zaciatku roka je +12%, no poslednych 5 rokov cca 0% - plus dividendy samozrejme vyse 4% rocne.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: So 29 03, 2025 4:22 pm
od používateľa Ladis
Dividendy očekávané v dubnu 2025
28.3. Kraft Heinz
28.3. Bank of America
14.4. Deutsche Telekom
23.4. Cisco Systems
25.4. HSBC Holdings
28.4. Bank of Nova Scotia
28.4. NatWest

Kde hledat termíny dividend =
https://www.dividendmax.com/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 08 04, 2025 10:44 am
od používateľa janicko
Ahoj Ladis,
prikupujes BMW, Siemens, Pfizer alebo BASF ... ? Alebo Bank of America / Nova Scotia ?
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 08 04, 2025 12:57 pm
od používateľa Ladis
Napadlo mě, že prodám akcie Bank of America, když bude vyšší kurz než dnes, i když mám akcii i dnes desítky procent v plus.
Protože Bank of America mi platí mnohem menší dividendy než Wells Fargo, a když mám z USA jen 8 akcií, nepotřebuju dvě americké banky.
Chci přikoupit jen pro dividendy na stálo:

Grafy a fundamenty akcií =
https://nr1a.com/Prikoupit-Candle-1-M.htm
2024: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Pfizer. Všechny už přikoupeny.
2025: BMW, British American Tobacco, Kraft Heinz, HSBC Holdings
2026: Enbridge, Fortescue, Iberdrola, Takeda Pharma, Shell
2027: Cisco Systems, Johnson & Johnson, Procter & Gamble,
jen s P/S pod 3.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 08 04, 2025 1:09 pm
od používateľa janicko
Ladis napísal: ↑Ut 08 04, 2025 12:57 pm
...
2024: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Pfizer. Všechny už přikoupeny.
2025: BMW, British American Tobacco, Kraft Heinz, HSBC Holdings
...
Aha, takze niektore si prikupoval len nedavno, ale BMW a HSBC tam mas v plane na tento rok - ides este cakat na lepsiu cenu?
Ak to nie je tajne, za ake ceny si orientacne nakupoval tie akcie z baliku 2024?
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 08 04, 2025 5:51 pm
od používateľa Ladis
Nechce se mi to hledat v PDFs na kontě mé banky v Berlíně.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 09 04, 2025 6:24 am
od používateľa Ladis
Super štok
Já očekávám pokles zisku u mojí nejmilejší australské firmy.
A z toho důvodu mám v plánu koupit další akcie Fortescue až roku 2027.
Dnes P/B 1,5 , P/S 1,7 , P/E 7,3 a dividendový výnos 7 až 10 %.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/fsumf/valuation
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 28 04, 2025 9:52 pm
od používateľa Bretton Woods
Rozhovor medzi dvoma úspešnými investormi.

- Rozhovor medzi dvoma úspešnými investormi.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 29 04, 2025 3:50 am
od používateľa Ladis
Dividendy očekávané v květnu 2025
AT&T 1.5.
Munich Re 5.5.
BASF 7.5.
British American Tobacco 7.5.
Allianz 13.5.
Sanofi 14.5.
Procter & Gamble 15.5.
BMW 19.5.
BNP Paribas 21.5.

Kde hledat termíny dividend =
https://www.dividendmax.com/ 
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Po 05 05, 2025 11:01 am
od používateľa Ladis
180 md. € drahý Shell chce koupit 67 md. € drahé BP.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Ut 06 05, 2025 3:06 pm
od používateľa MiBi
Ladis suhlasis s tym, co tvrdia Papuciaci ?
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: St 07 05, 2025 12:44 am
od používateľa Ladis
Hezkou tabulku má Čaputový investor.
Asi byly do zhodnocení akcií přičteny dividendy.
A zhodnocení indexu je bez dividend, nebo ne?

Já nevím teď, zda přikoupit B.A.Tobacco tento týden, nebo až dolší týden,
ale objeví se zrovna dnes potřebné peníze na kontě.
Graf B.A.Tobacco
https://www.comdirect.de/inf/aktien/GB0 ... N=15560820
.

- BATS.png (15.37 KiB) 5366 zobrazení
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 08 05, 2025 11:46 am
od používateľa Ladis
Kterou akcii americké banky držet navždy pro dividendy
Podle 40-letého grafu vyhrává jasně Wells Fargo, nemá tak veliké zuby.
.
Re: Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod
Napísané: Št 08 05, 2025 12:29 pm
od používateľa Ladis
Banky z Kanady, Francie a Británie pro dividendy navždy
.