Strana 49 z 51

Bitcoiny z Venezuely – čo ďalej?

Napísané: Po 05 01, 2026 4:09 pm
od používateľa MiBi
Podľa výskumu analytičiek Clary Preve a Bradleyho Hopea drží Venezuela aktuálne BTC a stablecoiny v hodnote medzi 56 a 67 miliardami USD, pričom médiá špekulujú o možných 600 000 BTC.
Krajina údajne začala nakupovať BTC a kryptomeny v roku 2017, keď predávala zlato z tzv. Orinockého ťažobného oblúka a výnosy prevádzala mimo amerického dolára.
Odhady naznačujú, že zlato v hodnote 2 miliárd USD mohlo byť vymenené za Bitcoin pri cene okolo 5 000 USD, čo by implikovalo držbu približne 400 000 BTC v súčasnej hodnote cca 37 miliárd USD.
Venezuela mohla taktiež disponovať Tetherom (USDT), ktorý prijímala ako platbu za ropu, a ten neskôr menila za BTC, čím sa snažila vyhnúť sankciám a diverzifikovať sa od stablecoinu naviazaného na USD.

Ak by USA získali prístup k venezuelskej kryptopeňaženke, tieto Bitcoiny by pravdepodobne boli prevedené do tzv. americkej strategickej rezervy a neboli by predané, v súlade s vyhlásením Trumpovej administratívy o „nepredaji žiadnych zhabaných Bitcoinov“.
Ak by USA skutočne prevzali tieto rezervy – takmer 3 % celkovej globálnej ponuky BTC (21 miliónov) – potom by táto ponuka zmizla z trhu, čo by v dlhodobom horizonte podporilo cenu.
Na druhej strane existuje možnosť, že Venezuela stále držiace BTC použije napríklad na nákup zbraní alebo iné výdavky, ak by došlo k devastačnej americkej pozemnej operácii.
https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... -venezuely

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Po 05 01, 2026 8:42 pm
od používateľa Slovan_sk
Velmi zaujimave , vdaka za informaciu , ako to asi prebieha je to formou nejakeho hardverovu kluca alebo kto realne moze mat tie btc?

Je Kevin Warsh posledným klincom do rakvy BTC ?

Napísané: Pi 30 01, 2026 10:47 am
od používateľa MiBi
Dôvodom dalsich strat BTC je rastúca pravdepodobnosť, že Kevin Warsh bude zvolený za nového šéfa Fedu.
Predikčné trhy rýchlo nacenili Warsha ako jasného favorita, čo podporilo posilnenie amerického dolára a zároveň vyvinulo tlak na kryptomeny. Jeho reputácia ako zástancu prísnej menovej politiky, menšej bilancie Fedu a vyšších reálnych sadzieb znepokojuje investorov, ktorí tradične vnímajú Bitcoin ako víťaza uvoľnených podmienok.

Reputácia Kevina Warsha ako jastraba sa formovala najmä počas jeho pôsobenia v Rade guvernérov Fedu v čase finančnej krízy 2008–2009, kedy opakovane upozorňoval na inflačné riziká, aj keď ekonomika smerovala do deflácie a nezamestnanosť rástla. Po páde Lehman Brothers Warsh zastával názor, že Fed by nemal poľaviť v boji proti inflácii.

Práve táto minulosť vedie trhy k očakávaniu, že jeho návrat by znamenal vyššie reálne sadzby, zmenšenie súvahy Fedu a zníženie likvidity – teda prostredie nepriaznivé pre aktíva ako Bitcoin, ktoré prosperujú v čase lacných peňazí.
Warsh a Bitcoin

Warsh sa tiež kriticky vyjadroval k špekulatívnym excesom podporeným uvoľnenou menovou politikou, medzi ktoré niekedy zaraďoval aj kryptomeny. Aj keď nie je otvorene proti Bitcoinu, verejne kritizoval jeho volatilitu aj širší krypto-boom počas stimulov zo strany centrálnych bánk.

https://www.xtb.com/sk/trhove-analyzy/s ... akvy-bykov

Re: Bitcoin ฿

Napísané: St 04 02, 2026 1:36 pm
od používateľa MiBi
  • Halvingové cykly na trhu s bitcoinom sú medzi krypto nadšencami rovnaká istota ako platenie daní. Keď túto teóriu zase raz aplikujeme na bitcoin, cenové dno medvedieho trhu by sa malo vytvoriť v druhej polovici tohto roku, pravdepodobne niekedy na jeseň.
  • Ako je vidieť z grafu, tvorba cenového dna ale nie je nikdy jednorazová udalosť – ide vždy o proces, ktorý trvá mnoho mesiacov. Negatívnym na tom celé je, že BTC bude asi krvácať ešte zhruba pol roka a potom sa cena bude ďalšieho pol roka motať na približne rovnakých úrovniach.
  • Keď kalkulujeme s tým, že cenové straty sú každý cyklus nižšie, bitcoin asi nezačne vytvárať dno skôr ako na 50 000 USD. Tí najväčší medvedi hovoria aj o cenách pod 20 000 USD.
https://www.linkedin.com/posts/jaroslav ... 66595-i5x4

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 5:41 pm
od používateľa Myk
Michael Burry vidí riziko smrtící spirály na BTC

- Burry dává propad bitcoinu do kontrastu se vzestupem cen drahých kovů typu zlata a stříbra. Tento vývoj podle něj obnažil fakt, že bitcoin je čistě spekulativním aktivem. A že tedy nepředstavuje pojistku proti inflačnímu znehodnocování kupní síly konvenčních měn typu dolaru. Takovou pojistku podle něj zato představuje třeba právě zlato a stříbro
- Burry varuje, že propad kryptoměn se může přes tokenizované kontrakty přelít do propadu drahých kovů: Tokenizované termínové kontrakty na zlato a stříbro zažívají v poslední době značný rozmach. Více než polovinu tržní kapitalizace s tokenizovaným zlatem přitom tvoří tokeny Tether Gold a PAX Gold. Podle Burryho ale hrozí, že v případě dalšího pádu ceny bitcoinu k úrovni 50 000 dolarů za kus (nyní vyjde na zhruba 76 000 dolarů) nastane naprostý kolaps trhu s tokenizovanými termínovými kontrakty na drahé kovy, jako je právě Tether Gold. Bitcoinoví těžaři by totiž padli do bankrotového stavu a museli by v té souvislosti nuceně uzavírat své provázané pozice v oblasti tokenizovaných drahých kovů.

https://www.hrot24.cz/clanek/michael-bu ... lato-HLrAD

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 7:52 pm
od používateľa Glogol
V bielom dome ticho. Never sell your bitcoin ? https://x.com/jacobkinge/status/2019414462743343177?

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 7:55 pm
od používateľa Trumpeta1978
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 7:52 pm V bielom dome ticho. Never sell your bitcoin ? https://x.com/jacobkinge/status/2019414462743343177?
to je z investorskeho hladiska dost divne: predali to ked je cena nízko?

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:00 pm
od používateľa Glogol
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 7:55 pm
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 7:52 pm V bielom dome ticho. Never sell your bitcoin ? https://x.com/jacobkinge/status/2019414462743343177?
to je z investorskeho hladiska dost divne: predali to ked je cena nízko?
Človek ani nevie či je to pravda a aj áno môžu kúpiť nižšie ….

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:04 pm
od používateľa Trumpeta1978
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 8:00 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 7:55 pm
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 7:52 pm V bielom dome ticho. Never sell your bitcoin ? https://x.com/jacobkinge/status/2019414462743343177?
to je z investorskeho hladiska dost divne: predali to ked je cena nízko?
Človek ani nevie či je to pravda a aj áno môžu kúpiť nižšie ….
mozno tie peniaze z nejakeho dovodu teraz potrebovali bez ohladu na to ze predaj dnes je nevyhodny. Nech si ale myslime o Btc cokolvek, tak je vysoko pravdepodpobne ze na nom zase príde k silným býčim trendom a cena pojde vyrazne hore. Btc už má tak silné meno ako aktívum, že je nepravdepodobne, že by sa ho zacala väčšina investorov trvalo zbavovat.
Ako to vidite vy? Uz sa pripravujete na nakupy ked to vsetko vyklesá? Alebo kryptu nefandite? Ja osobne v tom mam len velmi symbolicke sumy, ale mozno do buducna budem do krypta investovat viacej.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:10 pm
od používateľa Glogol
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 8:04 pm
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 8:00 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 7:55 pm
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 7:52 pm V bielom dome ticho. Never sell your bitcoin ? https://x.com/jacobkinge/status/2019414462743343177?
to je z investorskeho hladiska dost divne: predali to ked je cena nízko?
Človek ani nevie či je to pravda a aj áno môžu kúpiť nižšie ….
mozno tie peniaze z nejakeho dovodu teraz potrebovali bez ohladu na to ze predaj dnes je nevyhodny. Nech si ale myslime o Btc cokolvek, tak je vysoko pravdepodpobne ze na nom zase príde k silným býčim trendom a cena pojde vyrazne hore. Btc už má tak silné meno ako aktívum, že je nepravdepodobne, že by sa ho zacala väčšina investorov trvalo zbavovat.
Ako to vidite vy? Uz sa pripravujete na nakupy ked to vsetko vyklesá? Alebo kryptu nefandite? Ja osobne v tom mam len velmi symbolicke sumy, ale mozno do buducna budem do krypta investovat viacej.
Taketo vypredaje bez supportu doveru v btc velmi neprinesu.
Kde su vsetky tie institucie ? Narodne banky ? Co nekupuju ? Este ze je len februar a do zverejnovania nerealizovanych strat dakeko. Clovek stratu vysedi - financna institucia neviem neviem …

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:24 pm
od používateľa kixog47100
Neviem BTC este nezazil poriadnu krizu.

Kto vtedy preda skorej ten sa viac zahoji alebo zostane v pluse.
A potom po poklese moze znova spekulovat na buduci rast .

Ten co zavaha tak musi cakat kym sa trh zotavi.
Ale nevie ci to este nesklesne viac.

Ti co nakupili skorej - su vklude.
Ale ti co nasadnu neskor na vrchole su pod tlakom.

BTC je cisto spekulacia - a vzdy tam budu velke vykyvy.

Dlhodobo mozes zarobit ale vzdy to bude ako na hojdacke.

A dno dopredu nikdy nevies. Vzdy to moze klesnut este nizsie.

A nie su za nim ziadne fundamenty (napriklad vyhlad ziskov, forward P/E atd)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:38 pm
od používateľa Trumpeta1978
Glogol
ked to tak zoberieme, tak Btc je na cenach z cca 09/2024. To nie je az tak dávno. Velky vypredaj by hrozil az keby ceny padli pod 48K za € /osobny nazor/. Teraz to vyzera len na korekciu.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 8:44 pm
od používateľa wladas
Mna celkom prekvapuje tak rychly pad. Ani nie samotna vyska padu. Vsak v BTC je uz naakumulovanich radovo niekolko bilionov $ (trilionov v imperialnom meradle).

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 9:19 pm
od používateľa Trumpeta1978
wladas napísal: Št 05 02, 2026 8:44 pm Mna celkom prekvapuje tak rychly pad. Ani nie samotna vyska padu. Vsak v BTC je uz naakumulovanich radovo niekolko bilionov $ (trilionov v imperialnom meradle).
ked si pozrieme graf Btc od zaciatku, tak velké výplachy sa opakujú pravidelne. Investory su na ne zvyknutí a ked nastanu, tak predavaju. Je to trochu iná situacia ako u akcii spoločností, ktoré maju reálne fundamenty a mnohe vyplacaju aj dividendy. Ak krypto ma výrazný vypredaj, nie je žiaden dovod ho drzat. Percentualne aktualne nejde o najväčší vypredaj v dejinach Btc./zatial/

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 9:30 pm
od používateľa uhlikova_stopa
A to ma byt platidlo buducnosti. Si vezmi ze dostanes vyplatu a kym prides domov ma polovicnu cenu

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 9:57 pm
od používateľa kixog47100
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 8:38 pm Glogol
ked to tak zoberieme, tak Btc je na cenach z cca 09/2024. To nie je az tak dávno. Velky vypredaj by hrozil az keby ceny padli pod 48K za € /osobny nazor/. Teraz to vyzera len na korekciu.
Sme na na urovni 13.11.2021 - cez 4 roky spat

A za posledny rok - 43% (riadny pokles)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:12 pm
od používateľa Trumpeta1978
kixog47100 napísal: Št 05 02, 2026 9:57 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 8:38 pm Glogol
ked to tak zoberieme, tak Btc je na cenach z cca 09/2024. To nie je az tak dávno. Velky vypredaj by hrozil az keby ceny padli pod 48K za € /osobny nazor/. Teraz to vyzera len na korekciu.
Sme na na urovni 13.11.2021 - cez 4 roky spat

A za posledny rok - 43% (riadny pokles)
11/2021 to bol vrchol, 09/2024 to bolo dno. 43% pokles je sice velky, ale v minulosti mal Btc aj poklesy cez 50percent. Proste na krypte treba s takymi vypredajmi ratat. Btc je stale pomerne špekulativna investicia.. Btw aj ine aktíva su na riadnej húpačke, napr take striebro.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:21 pm
od používateľa Glogol
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 10:12 pm
kixog47100 napísal: Št 05 02, 2026 9:57 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 8:38 pm Glogol
ked to tak zoberieme, tak Btc je na cenach z cca 09/2024. To nie je az tak dávno. Velky vypredaj by hrozil az keby ceny padli pod 48K za € /osobny nazor/. Teraz to vyzera len na korekciu.
Sme na na urovni 13.11.2021 - cez 4 roky spat

A za posledny rok - 43% (riadny pokles)
11/2021 to bol vrchol, 09/2024 to bolo dno. 43% pokles je sice velky, ale v minulosti mal Btc aj poklesy cez 50percent. Proste na krypte treba s takymi vypredajmi ratat. Btc je stale pomerne špekulativna investicia.. Btw aj ine aktíva su na riadnej húpačke, napr take striebro.
Akurat ze nastupom Trumpa sa pohlad na BTC dost zmenil. Taketo pady boli ked tlacili do hlav ze je to platidlo zlocincov a nie teraz ked si ho kupuju centralne banky a velke institucie.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:23 pm
od používateľa kixog47100
Vsak ja netvrdim, ze to neporastie.
Mozno sa to aj hned za par dni zotavi.

Len co by s takym BTC urobila kriza ked aj bez krizy to lieta 50% hore/dole.

Ti co nakupia teraz tak ak sa to zotavi maju 100% zisk (odhadom z luftu).

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:25 pm
od používateľa kixog47100
Terajší pokles spôsobuje najmä regulačná neistota. Americký Kongres vlani v júli schválil zákon o regulácii stablecoinov, čiže formy kryptomeny krytej tradičnými aktívami, ale širší zákon o kryptomenách sa zastavil v Senáte

https://openiazoch.zoznam.sk/financie/b ... ryptomeny/

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:31 pm
od používateľa kixog47100
Mozno predali vysoko a nakupia nizko…
Alebo uz nenakupia…

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:33 pm
od používateľa kixog47100
Anonymita pri kryptomenách končí: Štát už uvidí každú transakciu!

https://openiazoch.zoznam.sk/financie/a ... ransakciu/

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Št 05 02, 2026 10:39 pm
od používateľa Trumpeta1978
Glogol napísal: Št 05 02, 2026 10:21 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 10:12 pm
kixog47100 napísal: Št 05 02, 2026 9:57 pm
Trumpeta1978 napísal: Št 05 02, 2026 8:38 pm Glogol
ked to tak zoberieme, tak Btc je na cenach z cca 09/2024. To nie je az tak dávno. Velky vypredaj by hrozil az keby ceny padli pod 48K za € /osobny nazor/. Teraz to vyzera len na korekciu.
Sme na na urovni 13.11.2021 - cez 4 roky spat

A za posledny rok - 43% (riadny pokles)
11/2021 to bol vrchol, 09/2024 to bolo dno. 43% pokles je sice velky, ale v minulosti mal Btc aj poklesy cez 50percent. Proste na krypte treba s takymi vypredajmi ratat. Btc je stale pomerne špekulativna investicia.. Btw aj ine aktíva su na riadnej húpačke, napr take striebro.
Akurat ze nastupom Trumpa sa pohlad na BTC dost zmenil. Taketo pady boli ked tlacili do hlav ze je to platidlo zlocincov a nie teraz ked si ho kupuju centralne banky a velke institucie.
pre banky a ine finacne institucie je to aktivum ako každé iné. Ked sa im zdá vyhodnejsie sa ho zbavit tak ho predavaju rovnako ako akykolvek iny drzitel.
Apropo banky ako sektor držia iba menej ako 1% BTC takže ani nemaju žiaden vyznamnejsi vplyv na jeho cenu. Ak by sme brali do uvahy aj ETF tak je to okolo 7% BTC čo je tiež pomerne málo.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 12:42 am
od používateľa Glogol

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 7:57 am
od používateľa Trumpeta1978
21/11/2022 bol prepad Btc o cca 78percent. Ten aktuálny je oproti tomu nevelký.
Čo sa týka statu Salvador, tak podla dostupných info drží iba 0,036 % zo všetkých existujúcich BTC.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 9:39 am
od používateľa MiBi
Asi len bulvar;
Jeffrey Epstein ako „otec bitcoinu“? Nové dokumenty prinášajú nečakané odhalenia
https://zive.aktuality.sk/clanok/0ZWdEr ... odhalenia/

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 9:54 am
od používateľa Myk
Hodleři BTC btc vybírají spořící účty, aby nakoupili ve slevě.

IBIT - největší ETF na BTC od Black Rocku držel v Oct 2025 víc než 800 tisíc bitcoinů. Dnes drží 764 893 Bitcoinů (údaj z jejich stránek k dnešnímu dni). To je prodej víc než 35000 BTC za 3 měsíce.
Tohle tempo asi hodleři nezachrání, takže bude záležet, zda se obnoví důvěra investorů, kteří investují přes ETF fondy.


Gemini tvrdí:
As of early October 2025, BlackRock's iShares Bitcoin Trust (IBIT) held over 800,000 BTC, crossing this milestone in the first week of the month. By October 7, 2025, the fund had accumulated approximately 798,747 BTC, and continued to grow shortly after to exceed 802,198 BTC.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 11:33 am
od používateľa Adammd
od AI:
Fascinující tržní teorie, která se snaží vysvětlit prudký propad kryptoměn z 5. února 2026, naznačuje, že za kolapsem nestojí běžní krypto-obchodníci, ale tradiční hedgeový fond z Hong Kongu, který se fatálně přepočítal.


1. „Kouřící zbraň“: Rekordní objemy na IBIT
Fakta: BlackRock Bitcoin ETF ($IBIT) zaznamenal historicky nejvyšší objem obchodování (10,7 miliardy USD), což je téměř dvojnásobek předchozího maxima. Zároveň se zobchodovalo 900 milionů USD v opčních prémiích.

Interpretace: Takto masivní aktivita v jeden den (při současném poklesu ceny) obvykle neznamená organický zájem, ale nucenou likvidaci obrovské pozice.

2. Izolovaný problém (Nexus of the problem)
Anomálie: Bitcoin ($BTC) a Solana ($SOL) padaly ruku v ruce (v korelaci), což není běžné ($SOL má obvykle vyšší volatilitu, tzv. beta). Na kryptoměnových burzách (CeFi jako Binance) bylo přitom relativně málo likvidací.

Závěr: Problém nevznikl v krypto-světě, ale na tradiční burze (TradFi). Konkrétně u někoho, kdo držel masivní pozici v IBIT.

3. Profil pachatele: Hongkonžský hedgeový fond
Struktura fondu: Autor si všiml, že některé fondy v hlášeních 13F drží 100 % svých aktiv pouze v IBIT.

Strategie: Proč by to někdo dělal? Aby izoloval riziko (margin). Pokud obchod vybouchne, brokeři nemohou sáhnout na jiný majetek mateřské firmy.

Geografie: Většina těchto „jednoúčelových“ fondů sídlí v Hong Kongu. To, že nejsou krypto-nativní, vysvětluje, proč o nich krypto-komunita na Twitteru (CT) nevěděla.

4. Makro souvislosti: JPY Carry Trade a Stříbro
Tady se teorie stává komplexní. Autor se domnívá, že fond se dostal do „spirály smrti“:

JPY Carry Trade: Fond si pravděpodobně levně půjčil japonské jeny (JPY), aby mohl pákou nakoupit IBIT (Bitcoin). Když se jen začal zdražovat (unwind carry trade), náklady na dluh prudce vzrostly.

Stříbro: Asijští obchodníci jsou silně zapojeni do trhu s kovy. Stříbro ten den propadlo o 20 %. Fond se pravděpodobně snažil „zachránit“ ztráty z Bitcoinu sázkou na stříbro, která také nevyšla.

Konečná rána: Kombinace drahého jenu, ztrát na stříbře a finálního propadu Bitcoinu vedla k totální likvidaci fondu.

5. Co to znamená pro trh?
DFDV: Autor zmiňuje fond $DFDV, který zaznamenal nejhorší propad v historii. To považuje za důkaz, že kaskáda likvidací zasáhla propojené subjekty v HK.

Časová prodleva: Důkaz („kouřící zbraň“) uvidíme v hlášeních 13F až kolem poloviny května, protože fondy mají na zveřejnění změn v portfoliu 45 dní po skončení kvartálu.

Riziko pro brokery: Pokud byl fond zlikvidován příliš pozdě, mohl v účetnictví svého brokera nechat „díru“ (dluh, který nelze splatit), což by mohlo vést k dalším otřesům.

Shrnutí: Pokud je tato teorie správná, nešlo o změnu fundamentu Bitcoinu, ale o technickou likvidaci jednoho obřího, pákou přežhaveného fondu v Hong Kongu, který doplatil na kombinaci sázek na krypto, drahý japonský jen a propad komodit.
Inak po dlhej dobe som opat kupil zopar satoshi :-)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 1:25 pm
od používateľa jogo
Adammd napísal: Pi 06 02, 2026 11:33 am Inak po dlhej dobe som opat kupil zopar satoshi :-)
Stále investuješ peniaze zo mzdy, alebo si odpredal iné aktíva resp. ako si si pripravil cash na dokup?
Lebo ja v podstate peniaze na dokup nemám(som plne zainvestovaný okrem ročnej rezervy na živobytie) a ak chcem niečo kúpiť, tak musím niečo predať.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 3:43 pm
od používateľa Adammd
Historicky velke dokupy idem na "paku"(uvery+hypo), inflacia(kumulativna je okolo 30%, uz se nebude opakovat predpokladam) mi plati urok, teraz aspon ciastocne(mam RPSN okolo 4%), ...
Najnovsie idem cez kolateral BTC (LTV 50%) so splatnostou 24mes, urok 9%, v banke mi uz nedaju ani floka, ale do 2 rokov budem mat splatene(okrem americkej hypo, tu mam relativne cerstvo), tak potom zacne dalsie kolo(ak sa nevykaslem definitivne na pracu :-D)
Zo mzdy(robim uz len na 0,4) platim uvery/zivobytie/zabavu/SPYL/ANAV/hratky na burze, na konci mesiaca zostane zero(trochu kesu rezerva na sporiacom ucte zije svojim zivotom a zerie ju postupne inflacia)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 3:58 pm
od používateľa jogo
Adammd napísal: Pi 06 02, 2026 3:43 pm Historicky velke dokupy idem na "paku"(uvery+hypo), inflacia(kumulativna je okolo 30%, uz se nebude opakovat predpokladam) mi plati urok, teraz aspon ciastocne(mam RPSN okolo 4%), ...
Najnovsie idem cez kolateral BTC (LTV 50%) so splatnostou 24mes, urok 9%, v banke mi uz nedaju ani floka, ale do 2 rokov budem mat splatene(okrem americkej hypo, tu mam relativne cerstvo), tak potom zacne dalsie kolo(ak sa nevykaslem definitivne na pracu :-D)
Zo mzdy(robim uz len na 0,4) platim uvery/zivobytie/zabavu/SPYL/ANAV/hratky na burze, na konci mesiaca zostane zero(trochu kesu rezerva na sporiacom ucte zije svojim zivotom a zerie ju postupne inflacia)
Máš aspoň nejaké SL na BTC, keď ideš na páku?

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 06 02, 2026 4:57 pm
od používateľa Adammd
Nemam(zo stacku z hypo som underwater - 30%)
Ale som ako Saylor, nezlikvidovatelny :-)

Dlhy platim zo mzdy(plus na hypo je vinkulovana poistka - dlhodoba PN/smrt/pad bomby/lietadla), jedina vynimka je posledny dokup isteny kolateralom, ale jednak idem iba 50% LTV a pri margin callu by som doplnil dalsie BTC(defakto som LTV okolo 5%)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: So 07 02, 2026 9:56 am
od používateľa dobrunoc
Tak ja celkom fandím Bitcoinu.
Páčila sa mi najmä myšlienka anonymity (z dôvodu tendencie neustáleho zvyšovania zdaňovania) a možnosti ním disponovať v podstate kdekoľvek vo svete.

Aj som sa rozhodol že si niečo na skúšku kúpim. Začal som zisťovať možnosti a vyšlo mi z toho že Bitcoin už vôbec nieje taký anonymný, akým sa zdal..

Uzavrel som to tak že investičného hľadiska je teda pre mňa výhodnejšie etf, napríklad ib1t.
Otázkou je, či mi da väčšie zhodnotenie ako iné možnosti...

Zhrnuté : aktuálne som na btc bullish ale z úplne iných dôvodov, ako by som chcel byť

Re: Bitcoin ฿

Napísané: So 07 02, 2026 7:54 pm
od používateľa JUGGLER
Krypto firma omylom poslala ľuďom bitcoiny za miliardy dolárov

Juhokórejská kryptomenová burza Bithumb sa ocitla v centre pozornosti po tom, čo omylom rozoslala zákazníkom bitcoiny v hodnote približne 44 miliárd dolárov. Chyba vznikla počas promoakcie, v ktorej mali používatelia získať drobné peňažné odmeny v hodnote niekoľkých tisíc wonov.

Namiesto toho však niektorí obdržali najmenej 2-tisíc bitcoinov, čo okamžite vyvolalo chaos na trhu.
Podľa dostupných údajov burza dokázala v priebehu krátkeho času získať späť 99,7 percenta z omylom rozdaných 620-tisíc bitcoinov a pre stovky dotknutých účtov dočasne obmedzila obchodovanie aj výbery.

Spoločnosť zdôraznila, že nejde o hackerský útok ani o zlyhanie bezpečnosti systému.
Incident však krátko spôsobil prudký prepad ceny bitcoinu na burze Bithumb, kde hodnota kryptomeny klesla až o 17 percent.

Neskôr sa kurz stabilizoval.

(reuters)

Re: Bitcoin ฿

Napísané: So 07 02, 2026 10:36 pm
od používateľa Martin7
Jeffrey Epstein ako „otec bitcoinu“? Nové dokumenty prinášajú nečakané odhalenia
https://zive.aktuality.sk/clanok/0ZWdEr ... odhalenia/

Re: Bitcoin ฿

Napísané: So 07 02, 2026 11:00 pm
od používateľa PredsaJa
Martin7 napísal: So 07 02, 2026 10:36 pm Jeffrey Epstein ako „otec bitcoinu“? Nové dokumenty prinášajú nečakané odhalenia
https://zive.aktuality.sk/clanok/0ZWdEr ... odhalenia/
To teda úplne vyvracia mýty, že Bitcoin je len pre drogových dealerov, teroristov a daňových podvodníkov. Je aj pre pedofilov :D

Re: Bitcoin ฿

Napísané: St 11 02, 2026 12:19 am
od používateľa JUGGLER
Dosiahol bitcoin dno?

Dobrou správou pre všetkých investorov do kryptomien bolo zastavenie poklesu bitcoinu.
Bitcoin zatiaľ vytvoril lokálne dno na úrovni 65-tisíc dolárov. Táto podpora by mohla byť veľmi silná.
V súvislosti s ďalším vývojom však panuje veľká neistota.

Jediný konsenzus je, že bitcoin a ostatné kryptomeny vstúpili do medvedieho trendu.
Kde sa však konsenzus končí, je otázka dĺžky trvania tohto trendu.
Prvá optimistická verzia hovorí o tom, že sme už možno vytvorili dno.

Cena bitcoinu okolo 65-tisíc dolárov bude pre väčšinu investorov veľmi lákavá.
Každý medvedí trend je originálny a tento by mohol byť originálny najmä pre svoje krátke trvanie. Je to možné.

Potom tu máme oveľa pesimistickejšiu predpoveď, podľa ktorej historicky koniec medvedieho trendu prichádza až na jeseň 2026.
Ak by tento trend trval ešte niekoľko mesiacov, pravdepodobnosť ďalšieho poklesu bitcoinu je pomerne vysoká.

Cena by mohla klesnúť až na 38-tisíc dolárov, čo zodpovedá priemernému percentuálnemu prepadu od historického maxima (ATH) po dno v predchádzajúcich cykloch.

Podobne ako pri akciách, aj pri bitcoine dnes nejde ani tak o to, kde presne leží dno, ako skôr o to, či je investor pripravený zvládnuť dlhé obdobie neistoty, ktoré medvedie trhy prirodzene prinášajú.

Re: Bitcoin ฿

Napísané: St 11 02, 2026 8:37 am
od používateľa Joki

Re: Bitcoin ฿

Napísané: St 11 02, 2026 8:41 pm
od používateľa Trumpeta1978
Smete svět kryptoměn vlna insolvencí? Rozhodnou pouhé měsíce
https://medium.seznam.cz/clanek/thomas- ... p&seq_no=1

Re: Bitcoin ฿

Napísané: Pi 13 02, 2026 11:51 am
od používateľa Joki
Krvavý kúpeľ na trhu: Prečo je pád Bitcoinu pod 67 000 $ obrovskou príležitosťou
Prudké pohyby cien v prípade Bitcoinu nie sú chybou systému.Vysoká volatilita je prirodzenou daňou za potenciálne vysoké zhodnotenie.

https://dennikn.sk/blog/5123285/krvavy- ... ezitostou/