Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

tilbur napísal:http://www.interactivebrokers.com/ibis/ ... etData.php

US Option Exchanges USD 1.00

Nie som si isty, ale mozno to uz je zahrnute aj v tom 10$ mesacnom poplatku. Ak spravis na poplatkoch viac ako 30$, poplatok za real time market data neplatis.
Dáta na opcie nie sú v 10$ poplatku.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

- Pozor! Pojištění se vztahuje jen na cash accounts. U margin accounts je to složitější a s ochranou v zásadě počítat nelze. Mám proto oba typy účtů a kdykoliv začíná být dusno, převádím skoro vše na cash account. Jakmile se situace uklidní, přesypávám zpět na margin account. Je to snadné, rychlé a bezplatné, ale dělá to nepořádek v reportingu.
http://proinvestory.cz/petr-svoboda-con ... ot-brokera" onclick="window.open(this.href);return false;
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Biosko »

To je hlupost imho, ked naozaj zacne byt husto tak neprevedie nic. A pokial si on mysli ze je husto a prevadza vlastne v skutocnosti nie je ziaden problem. Suma sumarum len sa obera a cas a ked sa nieco stane tak to tie peniaze aj tak prijde lebo tu situaciu nevychyta.
ice809
Gold Member **
Príspevky: 300
Dátum registrácie: Ne 03 01, 2010 5:18 pm
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa ice809 »

Biosko napísal:To je hlupost imho, ked naozaj zacne byt husto tak neprevedie nic. A pokial si on mysli ze je husto a prevadza vlastne v skutocnosti nie je ziaden problem. Suma sumarum len sa obera a cas a ked sa nieco stane tak to tie peniaze aj tak prijde lebo tu situaciu nevychyta.
Asi tak :)
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

sak mozes mat vsetko na cash ucte a na margine len peniaze na short a trading
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Biosko »

Aha myslis volne peniaze? Tak to je aspon u mna vzdy minimum ze sa to ani neoplati. Bud je nakupene alebo v nejakom trade. Lebo inak nechapem ze ake peniaze potom. Ked drzi akcie ma predsa akcie. Ake peniaze mu zvysuju na prevody hore dole?

edit: alebo on nakupuje akcie na margin? preco?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

akcie ktore nenakupujes na margin, peniaze s ktorymi nerobis trading ano short, tak mozes mat trvalo na cash ucte. Napriklad akcie long na stredno az dlhodobe drzanie bez paky.
Az pakove obchody, trading, short a podobne by si mal na margin ucte.
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

da sa vytvorit ten cash ucet k uz existujucemu margin uctu tak ze tam prevediem nejake peniaze iba vramci mojho konta? alebo to sa mysli ako zalozenie uplne samostatneho uctu kde mas vsetko uctovane individualne a aj treba poslat dalsie required minimum?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

musis zalozi este jeden ucet s novymi 10 000 usd. Ale tie peniaze si vies neskor odtial vybrat.

Mozes mat uctvo viac a potrebujes 10 000 usd len pri zalozeni, neskor uz nie :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Jakmile ve vzduchu zavětřím finanční kolaps (brokera nebo systémový), převést pozice z margin accountu na cash account. Samozřejmě může být nezbytné předem něco zavřít (např. shorty).

Paranoik. S takou averziou k riziku a trader?...

P.S. Ak to robí u IB, musí mať dva typy účtov. Jeden margin a jeden cash. Cash účet je naprd - hodí sa len na buy and hold. Každá transakcia sa vysporiadáva 3 dni...

Z margin účtu na cash účet, takisto z margin na margin...skrátka medzi hocijakými účtami založenými na stejnú osobu sa u IB dajú prevádzať peniaze cez. tzv. internal transfer. Je to rýchle a bezplatné. Ale robiť to z dôvodu poistenia - to je u brokera ako IB smiešne.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
14u24me
Silver Member *
Príspevky: 210
Dátum registrácie: Ut 25 09, 2012 10:45 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa 14u24me »

Není špatné sledovat měsíční reporty svého brokera(futures & forex US) které musí dávat k dispozici CFTC.
Nejde ani tak o hrubá čísla nebo srovnání s ostatními brokery. Hlavní je sledovat trend toku kapitálu k/od brokera. To je to co by mělo člověka varovat.
Jde o to přepsat si do excelu nebo na papír jednou za měsíc čtyři čísla z reportu aby trader věděl jak se dlouhodobě vyvíjí velikost kapitálu brokera a jeho zákazníků.

Srovnání velikosti kapitálu s jinými brokery je dobré když člověk zakládá nový účet. Z těch čísel se pozná hned kdo je kdo :idea:
Biosko
Platinum Member ***
Príspevky: 924
Dátum registrácie: Pi 13 07, 2012 1:24 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Biosko »

Hej tu tabulku som studoval. Podla mna je to skor dobre pri vybere brokera.
Jednak vies tych ktori su regulovani a potom aj ich velkost. Ale tak isto vie padnut velky aj maly.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

Bavili sme sa dávnejšie o referral programe u IB. Ja som ho vtedy nemal vybaveny a teraz som sa k tomu uz konecne dokopal. Ak by si niekto chcel otvorit ucet u Interactive Brokers a naml komu dat referral code (proviziu), tak moze pouzit moj:

Referral kod filipa glasu: 80219

Pri vyplnani prihlasky treba napisat tento kod v kolonke Promotional
Code:

- On the “Applicant Information - Name and Address” page, under the “How did you hear about us?” question, select “IB Partner Referral”
- enter the referral code in the “Promotional Code (optional)” field
- referral code is 80219
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

ahojte,
plati sa za zmenu pokynu (pre US akcie) u IB? predpokladam ze nie, ale preistotu sa pytam.
hladal som na IB stranke a pisalo sa tam ze to zalezi cez ktoru konkretne burzu prikaz ide, ak to teda zalezi od burzy tak by ma to zaujmalo hlavne pre NASDAQ (pripadne aj pre NYSE ak viete).. vie niekto ? Ja som to googlil na NASDAQ stranke ale nic som tam o tom nenasiel.. Diky
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

neplati sa nic
mijat
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06 02, 2012 3:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mijat »

ahojte,

presiel som tiez k IB (btw filip pouzil som tvoj Referral kod ;)) a mam jednu otazocku:

v stredu som shortol ESTX50 za 2795, nechal som poziciu otvorenu overnight a momentalne je cena na 2810.
Cize ak dobre pocitam hodnota aktualnej pozicie by mala byt -150 lenze IB mi ukazuje aktualny P&L +30.

Viem mi to niekto vysvetlit. Popripade aky bude realny P&L keby teraz zavriem poziciu?
mijat
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06 02, 2012 3:57 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mijat »

Tak uz som prisiel na to kde bol problem:
P&L - Shows your profit and loss for the current day.
cize ked vcera bol close na 2813 tak dnes mi pri cene 2810 ukazuje ze som v pluse +30. :?
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa filip glasa »

diky za referral :D
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

IB je podla mna v defaulte strašne blbo nastavené.
Na druhej strane, najväčšou výhodou IB je, že si tam môžeš všetko nastaviť ako chceš, v širokom výbere.

Mne sa stalo, že som po rokoch otvoril IB v defaulte a normálne som nevedel obchodovať....

Pohraj sa s tým. Ponastavuj si to a potom si nastavenie ulož do zálohy, alebo v logine zapni funkciu, ktorá to ukladá do pamete.

Mimochodom. Roky som používal TWS Standalone, ale posledný rok som ovela viac spokojný s browser based - teda z verziou uloženou na ich serveri. V tom sa nenormálne zlepšili ( a netreba nič updatovať). Ale pozor - nepíšem tu o web trejderi. Proste všetci čo trejdujú cez TWS sa môžu hocikedy a z hocikade napojiť cez TWS login na ich stránke:

https://www.interactivebrokers.com/en/? ... laimer.php" onclick="window.open(this.href);return false;

A tam, na ich serveri môžete mať trvale ponastavovanú vlastnú verziu TWS. Kedysi, pred rokmi takéto napojenie trvalo dlho...sťahovalo to kopu dát. Dnes je to vyriešené a myslím, že aj tok dát pri obchodovaní je lepší.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

ahojte,
prisiel mi od IB email (asi kvoli tomu vcerajsiemu vypadku NASDAQu), neviete co to presne znamena? ak to spravne chapem tak chcu zrusit moj nakup MSFT. Po prihlaseni som ho teraz ale kontroloval a ten obchod tam stale je a tu poziciu normalne drzim. Nestalo sa vam nieco podobne?
(niektore nepodstatne info ako login a objem obchodu som zmazal inak to je presne tak jak mi to poslali:)

Trade Bust Notification
Dear IB Trader,
The execution(s) listed below occurred in this account that are being declared erroneous. The transactions are in the process of being removed from the account as a result of this ruling.
The executions are as follows;

12/22/2013 12:41:08 ET MSFT @ 32.3

* A ruling has been made on the above executions and they have been determined to be clearly erroneous.
**NOTE**
The original order entered, which resulted in this execution, has been canceled. Traders must review the current account position and working orders to determine if it is necessary to resubmit any orders not currently working as a result of this ruling.

GENERAL ERROR TRADE INFORMATION
In order to promote a fair and orderly market in which to trade, exchanges often make decisions to allow or disallow trades based on a number of factors. The exchanges each have their own guidelines that are used in evaluating executions, some of which are made public and some are not. Currently the exchanges operate as "Self Regulatory Organizations" or SRO's, which gives them the authority to make such decisions. Generally speaking, decisions are based on the following types of factors:

* Pre-market or after-market hours.
* Excessive delay in request to review transaction(s)
* Suspicious trading activity
* "Locked" or "Crossed" market
* News released for security
* Relative volatility for security
* Relative volume for the security
* Trading in security was recently halted / resumed.
* Security is an IPO
* Stock split or reorganization
* Generally volatile market conditions

Please review the current account position and working orders to determine what action, if any, is appropriate to mitigate any market risk associated with this issue.
Feel free to contact us if any clarification is required regarding this incident.

edit: teraz mi prisla sprava ze sa samozrejme myslel vcerajsi datum:
Dear IB Trader,
Today you received a trade bust notification(s) which contained an inaccurate trade date of 12/22/2013. The date in this notification was inaccurate and should have been 08/22/2013. The executions listed in the previous notification(s) were accurate for trade date 8/22/2013.
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

update k poslednemu prispevku:
prave mi tu poziciu zrusili z portfolia. neviete niekto ci sa stym da nieco robit? trade predsa prebehol uspesne tak neviem preco na druhy den mozu urobit taketo rozhodnutie ze ho zrusia. da sa proti tomu nejak branit?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nič sa s tým nedá robiť. Ten nákup Ti zrušili. Bol chybný.
Včera večer vypadol Nasdaq. Taký dlhý výpadok si nepametám. Na všetkých akciách Nasdaqu bol halt.
Také veci sa nestávajú často. Ale sem-tam sa to prihodí. Broker to nerobí naschvál. Na všetko majú predpisy.
Proste tá transakcia bola zrušená. Mal si smolu, že MSFT dnes vyskočil ( odchádza Ballmer ), ale hlavné je to, že si neutrpel stratu. Mohlo to byť aj naopak. MSFT sa mohlo zosypať a ty by si teraz bol rád, že trejd je zrušený.
Tie zrušené trejdy oceníš, ked fakt urobíš mylný trejd, utrpíš stratu...budeš to reklamovať a oni vybavia , že protistrane zrušia zisk a ty sám neutrpíš stratu. Aj to sa ti občas stane...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

dik za odpoved.
otom vypadku nasdaqu viem, ale vadi mi odnich ze mi v systeme ukazovali informaciu (vyse 26 hodin) ze trade prebehol uspesne, ukazovalo sa mi to aj v portofoliu a otom ze ho rusia informovali az po tych 26 hodinach, co je velmi neskoro. niesu na to nejake predpisy ze by to mali urobit okamzite alebo do nejakeho kratkeho casu?
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15997
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1458 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Nebude to ich vina. Asi sa urobil záver o rušení trejdov mimo brokera. Predstav si, že boli urobené milióny nákupov a predajov a zrazu padol systém. A tí ľudia ( a programy ) nemali možnosť dokončiť obchody, ukončiť pozície. Tak sa asi urobil záver, že sa zruší všetko, čo súviselo s poruchou Nasdaqu. Nemá to význam riešiť. Broker má zmluvne podchytené, že v týchto veciach sa im podriaďuješ. Ale môžem ťa ubezpečiť, že za 13 rokov tradingu som nezažil nijaké zneužitie.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
marian123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 02 09, 2013 2:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa marian123 »

zdravim všetkych chcel som sa opytať uživatelov IB real učtu či im nahodou neblbnu grafy a hodnoty akcii
pretože ja mam demo a grafy ukazuju divne informacie
Prílohy
divny stlpec
divny stlpec
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

marian123 napísal:zdravim všetkych chcel som sa opytať uživatelov IB real učtu či im nahodou neblbnu grafy a hodnoty akcii
pretože ja mam demo a grafy ukazuju divne informacie
nikdy som to demo nepouzival ale pokial viem tam IB ponuka vzdy v demo ucte iba "nerealne", mozno vymyslene, data.. videl som to myslim napisane pri pouzivani mobilnej TWS aplikacie.. bolo tam okrem real uctu moznost ze demo login a vedla toho bolo napisane ze su to nejake nerealne data (bolo tam myslim aj nejake specialne slovo na to ale uz si ho nepametam:D)
marian123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 02 09, 2013 2:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa marian123 »

čiže sa toto v reale stať nemože ?

chcel som sa ešte spytať či ste už niekto skušali papertrading od IB
dočital som sa že tam treba založiť nejaky realny učet ? len neviem či treba tam niečo platiť myslim data
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

ak chces papertrading ucet , tak bud musis mat real ucet a platis za data tak ci tak, alebo zalozit paper trading account a platis za data
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
marian123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Po 02 09, 2013 2:18 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa marian123 »

moc diki za odpovede
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

nie na real ucte su realne data (ak mas kupene data tak realtime), ak nemas kupene data tak su tie data realne ale s oneskorenim.
Btw pozeral som to v mobilnej TWS aplikacii a pri demo ucte pisu presne ze FAUX MARKET DATA
gogo956
Active Member
Príspevky: 78
Dátum registrácie: St 15 09, 2010 7:29 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa gogo956 »

Ahojte, poradi mi niekto prosim v jednej veci ohladom IB platformy? V tabulke "Current Available for Trading (EUR)" mi ukazuje sumu ktora je suctom € ktore mam cash+ cash ktory mi bol poslany ako dividenda.Je to prepocitane na €,dividenda mi bola dvakrat uz vyplatena ale v Usd. Ked vsak chcem realne s tym cashom nieco urobit /kupit dalsie akcie alebo previest cash na moj osobny ucet v banke/ tak vidim moznost iba ten povodny cash € bez dividend. Takze formalne tam tie dividendy su, ale realne s nimi nemozem nic robit- da sa s tym nieco robit?
dakujem
jiexel
Príspevky: 4
Dátum registrácie: St 04 09, 2013 8:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jiexel »

Rozhodujúca je likvidita. Spýtajte sa iných brokerov, akého má data providera a ako často sa venujú výberu toho najlepšieho. Niektorí na rozdiel od IB neustále investujú do inovácií a rýchlejšej exekúcie: http://www.forbes.com/sites/benzingains ... -innovate/" onclick="window.open(this.href);return false; alebo http://forexmagnates.com/saxo-bank-part ... axo-prime/" onclick="window.open(this.href);return false; Data feed u IB je veľmi zastaralé a nekvalitné, ak to porovnáme s Kinetick, Rithmick, IQFeed, TT, FactSet a pod. Takže alebo treba vymeniť data feed (individuálne) alebo brokera. Inak je to zbytočne ďalšie riziko. Oponenti teraz môžu tvrdiť, že IB je len broker a nie je jeho povinnosťou poskytovať grafy a dáta. Beriem. Ale ak si chce udržať klientsku základňu, mal by zdokonaliť aj tieto služby. Minútové a denné dáta sú ok, ale tickové, objemové a pod. by ste nemali používať cez IB, lebo sú silne filtrované. IB má dva vážne problémy: dáta a rozhranie TWS s NinjaTraderom. Vraj IB nie je pre tých, ktorí potrebujú pomocnú ruku, ale pre tých, ktorí sú samostatní, a preto pre IB nie je cieľom zlepšiť sa v službách zákazníkom. Ale aj samostatní profesionáli sa občas potrebujú vedieť dovolať, najmä ak nevedia zistiť príčinu zlyhania a pod. (napr. každú sobotu je údržba systému, dovolať sa vtedy nie je šanca...) A najmä v takejto hre je čas rozhodujúci. Ich bezpečnosť je veľmi nízka a zdá sa, akoby nemali snahu to meniť... Aj po vyše desiatich rokoch problémov s exekúciou a s častými nesprávnymi komisnými poplatkami sa u nich nedeje náprava.
Negarantujú zrušenie druhého príkazu v OCO. Vraj kvôli tomu, že povoľujú zadať pokyny na OCO príliš blízko seba a môže stať, že sa oba príkazy zrealizujú skôr, než server IB zruší druhú polovicu príkazu. Ale takto funguje väčšina brokerov, na „blízkosť“ pokynov v OCO si klient musí dať pozor sám.
Akoby sa sústreďovali viac na to, čo si myslia, že klient potrebuje, nie na to, čo skutočne potrebuje. Pomocník nie je ku všetkému ľahko dostupný, existuje, ale treba ho vedome snaživo hľadať. Asi aj preto vznikajú takéto vlákna s otázkami základných nastavení.
Teslak
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po 02 04, 2012 1:14 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Teslak »

Zdravim, nema tady nekdo prosim zkusenosti s propojenim InteractiveBrokers napr na excel? Nejak se me spravne neaktualizuji data a jiz nevim cim to muze byt. Pripadne pokud nekdo poradi treba jinou aplikaci, front end takse nato taky rad podivam.
Diky
riso_m
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 07 02, 2013 10:56 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa riso_m »

caute,
viete niekto ake su poplatky na OTC trhy cez IB? na stranke to neviem najst..
mam nakupene uz dlhsiu dobu Tesco cez ADR, pod tickerom TSCDY, kupoval som to este ked to bolo na americkej burze ale teraz vidim ze to z burzy zrusili a dali to na OTC trhy..
heldus
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 08 01, 2014 2:45 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa heldus »

Mám niekoľko otázok ohľadom IB. Niečo mi je nejasné, niečo si chcem len pre istotu potvrdiť.

Pozrite si toto - http://imgupload.sk/viewer.php?file=tx8 ... r8ftyh.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

1. rozumiem správne, že do 26 rokov stačí len 3 000 USD ako min. vklad ?
2. rozumiem správne, že "traderi" do 25 rokov platia len 3 USD za neaktivitu ?
3. rozumiem správne, že poplatok za neaktivitu sa účtuje takým spôsobom, že od poplatku za neaktivitu sa odpočítajú všetky poplatky, ktoré som počas mesiaca zaplatil ? Napríklad: ak som v mesiaci zrealizoval len 1 obchod a zaplatil na poplatku 2 USD, tak na konci mesiaca mi bude ešte zúčtovaný poplatok za neaktivitu vo výške 1 USD (3-2) ?

4. real time dáta stoja 10 USD na mesiac a patria sem 100%-ne aj dáta z CME/Globex ? (...len si to overujem pre istotu). ako sa tieto dáta kupujú ? priamo v platforme nejakým príkazom ?

...inak tie výhody pre ludí do 26/25 rokov by sa dali využiť tak, že účet otvoríme na syna alebo dcéru, nie ? :D
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

1. Áno
2. Áno
3. Áno
4. Dáta si navolíš pri otváraní účtu.
heldus napísal:
...inak tie výhody pre ludí do 26/25 rokov by sa dali využiť tak, že účet otvoríme na syna alebo dcéru, nie ? :D
Dnes sa ma žena pýtala ako je možné, že v Dubaji za 10 rokov toho toľko postavili a my sme skoro za 25 rokov od revolúcie nedokázali v porovnaní s nimi nič. Odpoveď je v tvojej otázke. Lebo odrbávame! Takto sa ďaleko nedostaneš všetko ťa dobehne. Ako sa chceš stať úspešný, keď už na začiatku chceš podvádzať? Že ťa to vôbec napadlo! Radšej sa zameraj na to, aby si zarobil a nie zarobil na tom, že niekoho podvedieš.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4147
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

Rado napísal: ako je možné, že v Dubaji za 10 rokov toho toľko postavili a my sme skoro za 25 rokov od revolúcie nedokázali v porovnaní s nimi nič.
Ja som skor toho nazoru, ze to bude tym, ze pod tou arabskou pustou nasli vela ropy. Bez nej by v Dubaji bola pravdepodobne stale len nejaka zapadnuta oaza.
Ale zene mozes samozrejme povedat co chces. :)
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Myslím, že keby sme my mali ropu, tak sme na tom rovnako. To nie je o zdrojoch, ale o tom ako s nimi naložíš. U nás by to bolo ako pri privatizácii.
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

4. maloletemu ucet urcite neotvoria
Používateľov profilový obrázok
Rado
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 5223
Dátum registrácie: So 03 10, 2009 10:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Rado »

Účet od 18. Do 21 iba cash. :)
"Every great story on the planet happened when someone decided not to give up, but kept going no matter what." ~Spryte Loriano
“ All is well in the end, if it is not well, it is not the end” – saying in India
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"