Re: OLD&RICH - inovatívna stratégia
Napísané: St 25 09, 2024 9:15 am
Pravidelne uz nezverejnuje, len obcas sa v komente na svojom linkedine pochvali, ked sa mu zadari: https://www.linkedin.com/in/old%C5%99ic ... ivity/all/
Ako investovať do akcií, dlhopisov, fondov, ETF, nehnuteľností, komodít či krypto mien.
https://ako-investovat.sk/diskusia/
Pravidelne uz nezverejnuje, len obcas sa v komente na svojom linkedine pochvali, ked sa mu zadari: https://www.linkedin.com/in/old%C5%99ic ... ivity/all/
OldŘich Kovař, FCCA, CIA napísal: Začal som v apríli 2020 zo sumou 38 000 € a dnes mám na dôchodkovom účte 212 000 €.
OldŘich Kovař, FCCA, CIA napísal: Nie som nadšený z toho, že zverejňujem stav svojho 2.piliera, ale je to najefektívnejší spôsob, ako ukázať výsledky, ako to funguje.
Omyl. Robí všetko, len nie "sedliaka". Špekuluje, manažuje, časuje. Za mňa pridáva riziko do systému, kde už žiadne riziko pridávať netreba a ísť práve tou cestou sedliaka, ktorý nerieši, nečasuje, nešpekuluje, iba 1x nastavil stratégiu a formou DCA ošetruje (aspoň časť) riziká.osamely chodec napísal: ↑Po 30 09, 2024 1:38 pm Ako som pochopil po oprave chyby bude robit iba casovanie indexu. Takze opak sedliaka.
Tá silná PR začala práve v tom čase kedy prišli prvé výsledky z "nahlasovačiek" do NBS. Aby ešte rýchlo pozbieral nejakých klientov.JUGGLER napísal: ↑Pi 27 09, 2024 12:03 amOldŘich Kovař, FCCA, CIA napísal: Začal som v apríli 2020 zo sumou 38 000 € a dnes mám na dôchodkovom účte 212 000 €.OldŘich Kovař, FCCA, CIA napísal: Nie som nadšený z toho, že zverejňujem stav svojho 2.piliera, ale je to najefektívnejší spôsob, ako ukázať výsledky, ako to funguje.
Dosť silná PR na to, že zlatá éra využívania administratívnej vady Uniqy už skončila.
Jediné pozitívum, čo vidím je, že Oldrich robí osvetu investovaniu do indexového fondu.
Čím viac ľudí vyženie z dlhopisov, tým lepšie.
Lenže osvetu investovania do indexového fondu robíme aj my. Zadarmo. Na to netreba licenciu.
Ak Oldrich láka ľudí na aktívnu správu v 2 pilieri, aby účtoval poplatky, mal by doručiť ľuďom vyšší dlhodobý výnos ako indexový dôchodkový fond.
Ináč platiť za takú službu nemá zmysel.
Tak čo vyhrniem si rukávy a ideme sa tým zaoberať?
Prezentácia výsledkov nejak podozrivo stíchla, začína sa to podobať na klasickú sľubotechnu, aké tu riešime dlhé roky.
Čím viac sa tu propaguje minulosť, tým viac som skeptický.
Pri 2 pilieri je dôležité, aby človek dosiahol maximálny dlhodobý výnos na úrovni výnosu ETF SVET.
Rozmýšľam, že by som začal hlasovaním aký pohľad na službu majú naši členovia.
Následne by sme vyhodnocovali výnosy. Pri mesačných výnosoch vieme porovnať i riziko, ale stačia aj menej časté.
Ak je v projekte 600 klientov, dáva zmysel službu monitorovať. Iste sa niektorí zapoja.
Najradšej by som Oldricha - jediného investičného dôchodkového poradcu v SR zahrnul do našej Hitparády.
Ale potrebovali by sme real výsledky od 2024 a potom aspoň na konci každého kvartálu. Vyspím sa na to a uvidím.
OldŘich Kovař, FCCA, CIA napísal: Záleží či ste môj klient alebo nie. Dokážeme zhodnocovať mesačne v priemere konzervatívne 2,5%.
V zásade sú prostriedky z 3 piliera k dispozícii raz za 10 rokov pri nových dávkových plánoch.
A bolo to na podnet nášho člena:peter.cmorej napísal: ↑Ut 02 01, 2024 10:33 pm ...toto je uz dlho znamy bug. Fascinujuce je, ze Uniqa pristupila k uprave az ked si z toho tuto pan Kovar urobil biznis.
Zaujimave by bolo, ak by niekto dokazal vypocitat, o kolko boli ostatni ucastnici v indexovom fonde ukrateni.
Kedze teraz od noveho roka mame na Slovensku uz aj " kolektivne sprotrebitelske zaloby", ak by to dostala dobra advokatska kancelaria, tak v Uniqa sa zapotia. A vobec by som sa necudoval, keby nasledne Uniqa zalovala pana Kovara a jeho klientov o bezdovodne obohatenie.
Pametáte sa ako som sa snažil vypočítať dopad na 2 pilier?kixog47100 napísal: ↑Ut 02 01, 2024 1:22 pm
Mam dojem, ze sa v 2. a 3. dochodkovom pilieri zneuziva chyba v systeme - v neprospech / na naklady/ na ukor mozneho zisku ostatnych sporitelov - moja domienka.
T.j. nejaka skupina sporitelov vyciciava zisky z "Indexoveho dochodkoveho fondu" na ukor ostatnych sporitelov v tomto fonde, co ma za nasledok, ze vykonnost fondu vyrazne zaostava za vykonnostou podkladoveha aktiva - moj nazor/domienka.
Všetko je povolené, kým ťa nechytia ..To vedia aj politiciosamely chodec napísal: ↑Pi 04 10, 2024 1:53 pm Ak raz regulator NBS , odobril podmienky DSS niet o com... co nie je zakazane, je povolene.
Mne to docvaklo v prvy moment, aj som to tu pisal, ale tak, skoda recistary gambler napísal: ↑Št 03 10, 2024 9:23 pm Nedocvoklo, vam to ze vsetko bol podvod na ukor danej poistovni , ked to zaccal porpagaovat -positovna stratu nepocitala, len klienti jej-ale v takom malom meritku je to zanedbatelne - tazit z toho tak to samozrejme musela zatrhnut, a preto vysledky stichli,, nokolko sa neda okradat, o par tisiciek euro , keby prisla casom o svoju podstaau existencie a milony zakoznikov keby bol ticho tak si mohol kaucovat svojicch cca 50 pribiznych bez problemov , len bol pahltny, a chcel kradnut vacsi kus kolaca, , a posiel na to. Toto je typicky prikald sebaregulacie ,co je dovolene a co je zakzene
a Oldrich neriesi nahodou len 2hy pilier?zea napísal: ↑Št 24 10, 2024 2:30 pm Dakujem za podnetne vlakno. Na zaklade neho som som sa uvedomil a okamzite vystupil z 3 piliera - bol som (ako jeden z prvych) v indexovom fonde Axa (pretoze som v takom type sporenia videl buducnost), na zaciatku tam bolo par stoviek sporitelov. Ten potom neskor odkupila Uniqa. Nakoniec to teda dopadlo tak ako na Slovensku
Dost ma nakrklo nechat si vdaka "strategii" niektorych "spolusporitelov"=spekulantov (ktorych eticke standardy su ocividne nizsie ako by sa mi pacilo) znizovat si vynos vo fonde pre tych ostatnych ktory tuto feature nepouzivaju. Tym ze som ju nepouzival a ani nechcem, tak mi nic ine neostalo ako odist.
Napokon po prepocitani buducich poplatkov , sa pre tych so maju este stare zmluvy ktory umoznuju vybrat vsetko oplati naozaj vystupit.
Ten bod zlomu ked vyssi vynos a nisie poplatky 'samo sporenia' prekonaju dds je uz po 10 rokoch. Mozno aj skor ak tento podvynos bude pokracovat.
Dokonca tieto 'strategicke' pohyby uz vidno aj na grafe majetku fondu - obrazok je uniqa indexovy.
Screenshot_2024-10-24_14-14-38.png
A tu je dlhopisovy
Screenshot_2024-10-24_14-25-09.png
Sa nazaj cudujem ze je to regulatorovi jedno
MiBi napísal: ↑St 15 01, 2025 3:20 pm Oldrich hovori o tradingu vo videu cca od 29 min. :
https://youtu.be/dqrEnnxt-c4?si=eVoZ_SyCZo3oaOGv&t=1778
Tak je to jasné. Kráľ je nahý.
Pre zaujímavosť, vyhodnotenie výnosov v indexových fondoch 2 piliera za 2024:
Na porovnanie zhodnotenie indexového fondu Oldrichovej terajšej (VUB) a bývalej DSS (Uniqa):
ono to okno musel niekto vytvorit, OLD na to prisiel a tiez sa zviezol, otazka je, ci ten niekto chce to okno zavrietmiror napísal: ↑St 29 01, 2025 2:44 pm Zamyslam sa ako v tomto state funguju kontrolne mechanizmy. Je jasne, ze peniaze sa nerodia a jeho zisky su kompenzovane stratou (aj ked rozdelenou na male diely) ostatnych sporitelov. A on to verejne posuva na dalsi level, prechadza k inemu dss a dokonca chce vyhednavat este s inym, aby ponechal znevyhodnovanie klientov a to vsetko v dochodkovom fonde, ktory by mal byt najvacsou istotou.
Kontrolne organy su tak benevolentne alebo to nikomu nevadi a dokonca vyhovuje ? Bude toto “podvadzanie” na ukor inych sporitelov jednym z dovodov zrusenia DSS alebo dalsej restrickie a upravy podmienok za ucelom krytia deficitu SP ?
Ono uz ani v tom Allianzi s casom do 16.hod. to uz podla mna nejde na ukor inych klientov, lebo burza zatvara o 16.30 a vtedy sa stanovuje aj hodnota dochodkovej jednotky, takze uz nevie cenu za aku sa zrealizuje jeho obchod. Ine to bolo predtym, ked mohol pokyn zadat do 22.hod a za cenu o 16.30.miror napísal: ↑St 29 01, 2025 2:44 pm Zamyslam sa ako v tomto state funguju kontrolne mechanizmy. Je jasne, ze peniaze sa nerodia a jeho zisky su kompenzovane stratou (aj ked rozdelenou na male diely) ostatnych sporitelov. A on to verejne posuva na dalsi level, prechadza k inemu dss a dokonca chce vyhednavat este s inym, aby ponechal znevyhodnovanie klientov a to vsetko v dochodkovom fonde, ktory by mal byt najvacsou istotou.
Kontrolne organy su tak benevolentne alebo to nikomu nevadi a dokonca vyhovuje ? Bude toto “podvadzanie” na ukor inych sporitelov jednym z dovodov zrusenia DSS alebo dalsej restrickie a upravy podmienok za ucelom krytia deficitu SP ?
To si neviem predstaviť. To akože ho oslovil...mám u teba klientov z AUM 25 mil. AUM... chceme pendlovať medzi fondami, ale chcel by som časovú výhodu?MiBi napísal: ↑St 29 01, 2025 9:58 am - Snazil sa to riesit s V.Mlynekom (https://www.linkedin.com/in/vladimir-ml ... ivity/all/) ale ten sa s nim odmietol bavit
pridaj:osamely chodec napísal: ↑Po 17 02, 2025 9:56 am Ak ma z jedneho klienta iba 1 eur/ mes , tak mesacne mu cinkne minimalne 650 eur![]()