Strana 8 z 11

Re: Trade Republic

Napísané: St 24 01, 2024 8:14 am
od používateľa Ondrej17
No mirror card je krásna 😀 ale z ekonomického hľadiska musel by som minút 5000 eur aby sa mi vrátila ta suma na cashbacku. A ak bude mať platnosť štandardne 2 roky nechce sa mi každé 2 roky dávať 50 eur za debetnú kartu.

Re: Trade Republic

Napísané: St 24 01, 2024 9:07 am
od používateľa Fund
Ondrej17 napísal: St 24 01, 2024 8:14 am No mirror card je krásna 😀 ale z ekonomického hľadiska musel by som minút 5000 eur aby sa mi vrátila ta suma na cashbacku. A ak bude mať platnosť štandardne 2 roky nechce sa mi každé 2 roky dávať 50 eur za debetnú kartu.
...suhlas,keby ju obnovuju bezplatne tak jasna volba,vyzera paradne
p.s. aj tak to budeme riesit asi tak za pol roka kym sa dostaneme na radu :lol:

Re: Trade Republic

Napísané: St 24 01, 2024 10:35 am
od používateľa ibi2525
za mňa asi tu virtuálnu kartu...Bez poplatku :-)

Re: Trade Republic

Napísané: St 24 01, 2024 5:56 pm
od používateľa Glogol
Tak kvoli tym kartam uz 2 tyzdne cakam na presny dovod co im vadi na mojom bankovom prevode a preco mi ho vratili spat ….a este sa asi nacakam
Hi ….,,

We haven't forgotten about you! It's just that we're currently busier than usual and therefore may take longer to reply to you.

Rest assured that your request has been added to the queue (its unique number is 5861727 in our system) and that we're doing everything we can to help you as quickly as possible

Re: Trade Republic

Napísané: St 24 01, 2024 8:04 pm
od používateľa niktoalebokadekto
Glogol napísal: St 24 01, 2024 5:56 pm Tak kvoli tym kartam uz 2 tyzdne cakam na presny dovod co im vadi na mojom bankovom prevode a preco mi ho vratili spat ….a este sa asi nacakam
Hi ….,,

We haven't forgotten about you! It's just that we're currently busier than usual and therefore may take longer to reply to you.

Rest assured that your request has been added to the queue (its unique number is 5861727 in our system) and that we're doing everything we can to help you as quickly as possible
podobne cakam uz dva tyzdne na odpoved :D

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 06 02, 2024 8:44 am
od používateľa lllubolll
Ahojte, da sa obchodovat na Trade Republic premarket a aftermarket?

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 06 02, 2024 1:01 pm
od používateľa niktoalebokadekto
ano, maju extended trading hours

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 09 02, 2024 8:19 pm
od používateľa capitalcapital
Hrabal som sa v zmluvnej dokumentácii, tak to sem zavesím. Je to z decembra 2022 ked som otváral konto.
trade republic.PNG

Re: Trade Republic

Napísané: St 06 03, 2024 10:54 am
od používateľa MarianM
ahojte,
na zisk z uroku na cash je mozne uplatnit nezdanitelne minimum 500 € ?
dakujem

Edit: Tak uz som nasiel. Na prijmy z kapitalového majetku nie je mozne uplatnit oslobodenie od dane do vysky 500 eur.

Re: Trade Republic

Napísané: St 06 03, 2024 10:58 am
od používateľa capitalcapital
MarianM napísal: St 06 03, 2024 10:54 am ahojte,
na zisk z uroku na cash je mozne uplatnit nezdanitelne minimum 500 € ?
dakujem
Nie, to je úplne iná kategória / paragraf.

Re: Trade Republic

Napísané: St 06 03, 2024 11:39 am
od používateľa Pravlad
MarianM napísal: St 06 03, 2024 10:54 am ahojte,
na zisk z uroku na cash je mozne uplatnit nezdanitelne minimum 500 € ?
dakujem

Edit: Tak uz som nasiel. Na prijmy z kapitalového majetku nie je mozne uplatnit oslobodenie od dane do vysky 500 eur.
Pokial mas u trade republic malu sumu a nechces koli par centom/eur rocne riesit danove tak treba napisat na support nech ti urocenie vypnu. Ja som im pisal teraz v nedelu a uz v pondelok som mal urocenie vypnute :D

Re: Trade Republic

Napísané: Št 28 03, 2024 10:36 am
od používateľa capitalcapital
Prvý krát som dostal Tax report od Trade Republic.

Je tam kapitola Ziskov a strát:
tr1.png
A potom kapitola Transakčnej histórie:
tr2.png
Jednotlivé sumy sa mierne líšia, do DP treba čerpať z prvej tabuľky.

Re: Trade Republic

Napísané: St 01 05, 2024 9:54 am
od používateľa hmmm
Ahojte,
mam nejake zaciatocnicke otazky:

1) Uz sa to tu riesilo, ale pre istotu sa pytam znova. Uroky (aktualne 4% p.a.) sa vyplacaju nezdanene a neplati na ne ziadna danova zlava, tym padom ich musim danit 19% od lubovolne malej sumy?

2) Aky "danovy status" maju shares ziskane zadarmo (vdaka referral linku)? Su to akcie kupene s cenou 0? Alebo nieco ine?

3) Tiez, aky "danovy status" maju shares ziskane ako "earnback" za platenie kartou? Este nemam ani kartu takze neviem ako to funguje, ale ak hypoteticky mesacne miniem €1500 a ziskam akcie sa €15, je moj nakupny vklad €15 (lebo za tolko kupujem a tych €15 mam zadarmo) alebo €0 (lebo to vlastne cele mam zadarmo)?


Dakujem za odpovede...

Re: Trade Republic

Napísané: St 01 05, 2024 2:28 pm
od používateľa Rokosák
Jedna vec je ci cena, ktoru si dostal zodpoveda informaciam z burzy. Druha vec, je ci prikaz bol prevedeby na burze s opozdenim, alebo nie. Brokeri casto posielaju objednavky cez "order flow" kde mate transakciu bezplatnu, ale broker vam prevedie obchod za horsiu cenu.

Re: Trade Republic

Napísané: St 01 05, 2024 7:28 pm
od používateľa Ondrej17
hmmm napísal: St 01 05, 2024 9:54 am Ahojte,
mam nejake zaciatocnicke otazky:

1) Uz sa to tu riesilo, ale pre istotu sa pytam znova. Uroky (aktualne 4% p.a.) sa vyplacaju nezdanene a neplati na ne ziadna danova zlava, tym padom ich musim danit 19% od lubovolne malej sumy?

2) Aky "danovy status" maju shares ziskane zadarmo (vdaka referral linku)? Su to akcie kupene s cenou 0? Alebo nieco ine?

3) Tiez, aky "danovy status" maju shares ziskane ako "earnback" za platenie kartou? Este nemam ani kartu takze neviem ako to funguje, ale ak hypoteticky mesacne miniem €1500 a ziskam akcie sa €15, je moj nakupny vklad €15 (lebo za tolko kupujem a tych €15 mam zadarmo) alebo €0 (lebo to vlastne cele mam zadarmo)?


Dakujem za odpovede...
1. Áno treba to daniť

2. Dobrá otázka

3. V priebehu mesiaca sa ti zbierajú na účte peniaze a potom sa to automaticky zainvestuje. Na Slovensku pokiaľ viem podlieha cashback zdaneniu ako iný príjem, dá sa to presne vygoogliť. Veľmi by ma zaujímalo koľko % ľudí to aj daní lebo je to dnes pomerne bežná marketingová záležitosť.

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 03 05, 2024 6:14 pm
od používateľa ibi2525


3. V priebehu mesiaca sa ti zbierajú na účte peniaze a potom sa to automaticky zainvestuje. Na Slovensku pokiaľ viem podlieha cashback zdaneniu ako iný príjem, dá sa to presne vygoogliť. Veľmi by ma zaujímalo koľko % ľudí to aj daní lebo je to dnes pomerne bežná marketingová záležitosť.

Ja som sa už dočkal karty, dal som si tu virtuálnu. Previedol som si pár eur a do konca apríla som urobil pár platieb. Všetko čo sa týka platieb bolo ok. Nazbieralo sa mi tam necelé euro a včera mi to nakúpilo zhruba za polovicu t.j 45centov akcie VUAA ktoré mám nastavené ako plán. Po prečítaní tvojej vety by ma ale reálne zaujímalo ako je to teda s tým Cashbakom a danami

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 03 05, 2024 6:29 pm
od používateľa capitalcapital
Finančná správa však zdôrazňuje, že je potrebné si prečítať najmä podmienky a ďalšie dokumenty, ktoré sa týkajú jednotlivých cashback programov.
„Môže nastať aj situácia, že by odmena vyplatená zákazníkovi mala na základe konkrétnych zmluvných vzťahov preukázateľne charakter zľavy z ceny, v takom prípade by potom išlo o príjem, ktorý v súlade so Zákonom o dani z príjmov nie je zdaniteľným príjmom a preto by daňovník tento príjem nemusel nijako vysporiadať,“
Článok 2021:
https://zive.aktuality.sk/clanok/151680 ... priznanie/
Odpoveď FS 2019:
https://podpora.financnasprava.sk/90651 ... C3%A1kupov

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 03 05, 2024 7:31 pm
od používateľa Ondrej17
Takže ak to bude zahrnuté v Tax reporte, ktorý som tento rok obdržal 27/3 čo je na poslednú chvíľu, príjmy z cashback treba uviesť do daňového priznania typ B oddiel VIII riadok 17 pokiaľ viem.

Re: Trade Republic

Napísané: So 04 05, 2024 10:45 am
od používateľa hmmm
Skoda, kvoli mojim malym urokom sa mi danove priznanie vyplnat nechce, napisal som na podporu ci mi ho vypnu, dosla mi odpoved ze to preposlu kolegom, a zatial nic.

Nie ze by som sa do toho vyznal, ale ten "Saveback" mi pride trochu ako taky hybrid. Ak tomu spravne chapem, samotny cash nikdy nedostaneme. Viem si predstavit argument, ze pocas mesiaca zbierame (nevyplatene) eura, a potom ako odmenu dostaneme akcie v danej hodnote zadarmo.

Re: Trade Republic

Napísané: Po 13 05, 2024 3:53 pm
od používateľa alojz.tarabik
Chcem sa opýtať ide vám aplikácia? Lebo mne nejde prihlásiť a ani keď dám reset hesla cez cislo alebo cez puk vôbec mi to neide, mate niekto podobný problém? Alebo neviete mi poradiť?

Re: Trade Republic

Napísané: Po 13 05, 2024 4:01 pm
od používateľa capitalcapital
alojz.tarabik napísal: Po 13 05, 2024 3:53 pm Chcem sa opýtať ide vám aplikácia? Lebo mne nejde prihlásiť a ani keď dám reset hesla cez cislo alebo cez puk vôbec mi to neide, mate niekto podobný problém? Alebo neviete mi poradiť?
Akurát som sa prihlásil, mobilná app bez problémov (iPhone).

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 28 05, 2024 9:01 am
od používateľa Fund
Predstavenie bežného účtu Trade Republic, neobmedzené úročenie všetkých hotovostných vkladov a koniec čakacej listiny na kartu.

Trade Republic Card:
S viac ako miliónom používateľov kariet je teraz karta k dispozícii na okamžitú objednávku.

Bežný účet Trade Republic:
Funkciu bežného účtu zavádzame postupne. Spočiatku môžu zákazníci upgradovať na Trade Republic IBAN, čím získajú skorý prístup k bankovým funkciám, ako je okamžité odosielanie a prijímanie peňazí.

4 % neobmedzený úrok:
Trade Republic naďalej prenáša na klientov úrokovú sadzbu ECB, v súčasnosti 4 % úrok. Teraz neobmedzené na všetky hotovostné vklady, čím sa odstráni predchádzajúci € limit 50 000 pre všetkých držiteľov IBAN Trade Republic.

Zavádzanie sa začína dnes v Nemecku a bude pokračovať v nasledujúcich mesiacoch.

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 28 05, 2024 3:12 pm
od používateľa Ondrej17
Inak teda už vyše mesiaca používam kartu od TR, funguje bez problémov. Cashback sa investuje raz za mesiac a round up raz za týždeň. Skúšal som bežné platby kontaktne, bezkontaktne, na internete, výbery z bankomatu. Všetko funguje normálne a do appky chodia okamžite upozornenia.

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 14 06, 2024 9:16 am
od používateľa alojz.tarabik
Akú má veľkú ochranu vkladov trade republic? 20k euro? Resp ochranu pred nejakým podvodom a podobne zo strany brokera?

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 14 06, 2024 9:43 am
od používateľa Ivix
"Cash which you have deposited (but not invested) is held securely on the company's behalf in an escrow account at partner banks including Citibank Europe and Deutsche Bank. These banks fall under the EU-wide deposit guarantee scheme meaning your money up to €100,000 is protected.

Any investments you have in stocks, shares or ETFs etc are fully owned by you and can go up or down in value. But in the unlikely event something happens to Trade Republic these are protected up to €20,000."

Nezainvestovany cash do 100.000 E
Equity do 20.000 E

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 14 06, 2024 9:24 pm
od používateľa capitalcapital
Od 12.6.2024 je nezainvestovaná hotovosť úročená 3,75 % (predtým 4,00 %).

Re: Trade Republic

Napísané: Št 20 06, 2024 6:21 pm
od používateľa rand
Prosím, niekto kto si nedávno otváral účet v Trade Republic, aké doklady treba na overenie? Stále to ide len cez cestovný pas? Alebo stačí aj slovenský občiansky preukaz? Na ich stránke som k tomu nič nenašiel a kontaktovať sa ich nijak nedá, nemajú uvedený ani len e-mail (to teda neviem, čo si o tom myslieť).

Re: Trade Republic

Napísané: Št 20 06, 2024 6:30 pm
od používateľa capitalcapital
rand napísal: Št 20 06, 2024 6:21 pm Prosím, niekto kto si nedávno otváral účet v Trade Republic, aké doklady treba na overenie? Stále to ide len cez cestovný pas? Alebo stačí aj slovenský občiansky preukaz? Na ich stránke som k tomu nič nenašiel a kontaktovať sa ich nijak nedá, nemajú uvedený ani len e-mail (to teda neviem, čo si o tom myslieť).
service-sk@traderepublic.com

Re: Trade Republic

Napísané: Št 20 06, 2024 8:27 pm
od používateľa hmmm
rand napísal: Št 20 06, 2024 6:21 pm Prosím, niekto kto si nedávno otváral účet v Trade Republic, aké doklady treba na overenie? Stále to ide len cez cestovný pas? Alebo stačí aj slovenský občiansky preukaz? Na ich stránke som k tomu nič nenašiel a kontaktovať sa ich nijak nedá, nemajú uvedený ani len e-mail (to teda neviem, čo si o tom myslieť).
Mne stacil aj obciansky preukaz (registracia April). Odpoved z customer service ci mi nevypnu uroky som este nedostal, cakam uz taky mesiac...

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 1:04 am
od používateľa rand
Diky. Skúsil som napísať na ten email a zakrátko som dostal odpoveď, ktorá ale bola úplne mimo a zjavne vygenerovaná AI/chatbotom...

A ako teraz pozerám recenzie na trustpilot com a reddite, tak viacerí ľudia sa sťažujú, že zákaznícka podpora je absolútna katastrofa alebo dokonca, že pri vklade alebo výbere sa peniaze niekde "zasekli/stratili" aj na niekoľko týždňov a podpora to nerieši a nereaguje alebo reaguje iba všeobecnými frázami, ktoré zrejme píše AI (to som mal možnosť vidieť aj ja). Toto je extrémny red flag. Čo si o tom myslíte?

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 4:33 am
od používateľa alojz.tarabik
Ja osobne tiež som zo začiatku mal problém keď som sa tieto info dozvedel ale keď som riešil nejaký problém tak áno prišla automatická odpoveď ale do par dni som to riešil komunikáciou už s nejakým pracovníkom TR. A ohľadom výberov nemám skúsenosti zatiaľ len vkladám, ale viacerí tu zo stránky písali ze majú skúsenosti a v pohode

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 7:27 am
od používateľa Fund
rand napísal: Pi 21 06, 2024 1:04 am Diky. Skúsil som napísať na ten email a zakrátko som dostal odpoveď, ktorá ale bola úplne mimo a zjavne vygenerovaná AI/chatbotom...

A ako teraz pozerám recenzie na trustpilot com a reddite, tak viacerí ľudia sa sťažujú, že zákaznícka podpora je absolútna katastrofa alebo dokonca, že pri vklade alebo výbere sa peniaze niekde "zasekli/stratili" aj na niekoľko týždňov a podpora to nerieši a nereaguje alebo reaguje iba všeobecnými frázami, ktoré zrejme píše AI (to som mal možnosť vidieť aj ja). Toto je extrémny red flag. Čo si o tom myslíte?
- vklady/vybery bez problemov cca den +1
- podpora nie je katastrofa,vzdy zatial odpisali este v ten den,kontaktovat radsej na nemecku podporu na email
- presun investicii k inemu brokerovi tiez prebehol bez problemov

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 8:51 am
od používateľa hmmm
rand napísal: Pi 21 06, 2024 1:04 am Diky. Skúsil som napísať na ten email a zakrátko som dostal odpoveď, ktorá ale bola úplne mimo a zjavne vygenerovaná AI/chatbotom...

A ako teraz pozerám recenzie na trustpilot com a reddite, tak viacerí ľudia sa sťažujú, že zákaznícka podpora je absolútna katastrofa alebo dokonca, že pri vklade alebo výbere sa peniaze niekde "zasekli/stratili" aj na niekoľko týždňov a podpora to nerieši a nereaguje alebo reaguje iba všeobecnými frázami, ktoré zrejme píše AI (to som mal možnosť vidieť aj ja). Toto je extrémny red flag. Čo si o tom myslíte?
Ja mam za sebou par vyberov, niekedy to ide rychlo (same day), inokedy som cakal aj 2-3 dni. Ale v principe, zda sa, funguju. Customer support som pisal na slovensky mail, nemecky mail, aj do chatu priamo v aplikacii; jedina realna odpoved co mi dosla bola ze slovensky support to preposle nemeckemu. Inac bez odpovede.

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 10:56 am
od používateľa Ondrej17
Ja mám nasledujúce skúsenosti
Vklad štandardne do 24h, raz do 48h.
Výber som robil 2x. Raz s prevodom na SK účet, to trvalo 48h kým mi prišli peniaze a raz s tým, že som potom vybral cash z bankomatu pomocou ich karty a to mi šlo v obchodný deň okamžite po predaji.
CX support som kontaktoval za celú dobu len raz ohľadom vypnutia úročenia, dostal som najprv AI odpoveď a potom do cca 5 dní mi prišiel mail, ze na tom pracujú a následne aj, že to mám zrušené.

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 21 06, 2024 3:32 pm
od používateľa miror
Vybery aj vklady su bezproblemove. Som tam uz niekolko mesiacov od minuleho roka a mesacne robim dva tri vybery (pouzivam to ako sporiaci ucet) a vzdy bez problemov prisli peniaze na druhy den do Fio. Nevidim u nich zatial ziadny problem.

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 02 07, 2024 1:53 am
od používateľa alojz.tarabik
Mam otázočku v aplikácii brokera sa predáva bitcoin? Resp tento bitcoin je ako originál kryptomena a dajú sa kúpiť u tohto brokera jeho frakcie hej?

Re: Trade Republic

Napísané: Ut 02 07, 2024 7:02 am
od používateľa aviceN
Pokiaľ dáva Trade Republic možnosť poslať btc na peňaženku, ide o reálne crypto, ak ho vieš len predať, tak to najskôr crypto nebude, len obchoduješ s jeho hodnotou, čiže najskôr nejaké CFD.

Re: Trade Republic

Napísané: St 03 07, 2024 10:01 am
od používateľa segi
Čaute, dá sa vám prihlásiť na účet cez web? Mne to vyhadzuje: "Something went wrong Please try again."

Re: Trade Republic

Napísané: St 03 07, 2024 10:03 am
od používateľa Fund
segi napísal: St 03 07, 2024 10:01 am Čaute, dá sa vám prihlásiť na účet cez web? Mne to vyhadzuje: "Something went wrong Please try again."
...neda sa prihlasit,pise tu istu chybu

Re: Trade Republic

Napísané: Pi 05 07, 2024 3:43 pm
od používateľa alojz.tarabik
aviceN napísal: Ut 02 07, 2024 7:02 am Pokiaľ dáva Trade Republic možnosť poslať btc na peňaženku, ide o reálne crypto, ak ho vieš len predať, tak to najskôr crypto nebude, len obchoduješ s jeho hodnotou, čiže najskôr nejaké CFD.
Tak keď som si ho kupoval podpisoval som online papiere o krypte a rizikom s tým, to by asi nedávali keby to nie je real krypto ale len nejaké cfd??? Ci?