Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Politika, svetonázory, naša spoločnosť
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Hlasovanie Ako-investovať: koho volíte?

Hlasovanie ukončené Ne 01 10, 2023 6:53 pm

1. SMER
5
10%
2. PS
13
27%
3. HLAS
1
2%
4. Republika
2
4%
5. OĽaNO, KÚ, Za ľudí
1
2%
6. SaS
19
39%
7. KDH
3
6%
8. SNS
0
Žiadne hlasovania
9. SME Rodina
1
2%
10. Aliancia
0
Žiadne hlasovania
11. Demokrati
0
Žiadne hlasovania
12. Iná strana
1
2%
13. Nie som rozhodnutý
0
Žiadne hlasovania
14. Nebudem voliť
3
6%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Volim moznost zlepenca.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

wladas napísal: Št 14 09, 2023 4:44 pm Volim moznost zlepenca.
Wladas: zlepenec to bude tak či tak :)
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Este je tu stale moznost mikrozlepenca - Fico s ustavnou vacsinou.

tomáš virdzek napísal: Št 14 09, 2023 4:07 pm PRIESKUM: Čierny scenár pre pravicu.
Prvy krat pocujem o tejto agenture a to tie prieskumi uz sledujem niekolko rokov.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 64 times
Been thanked: 73 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

jaroslav80 napísal: Št 14 09, 2023 4:40 pm
Hlupy narod, ktory sa zadlzuje, bude sluzobnikom tych, ktori mu pozicali :) .

Ale ved deti to v pohode posplacaju, a vnuci.
Na Ukrajine nebudu so splacanim penazi Americanom hotovi ani pra-pra-pra-pra-vnuci sucasnej generacie. Takze sme stale v pohode.
Proste ideme gréckou cestou do bankrotu, ale vantajm predsa odviedol dobrú prácu... :D
Tá bitka, ktorú naposledy predviedol mala úroveň ťažkej psychiatrie...

Čo sa týka Ukrajiny, tak to je katastrofa. Polka ľudí preč, tí,čo mohli zdrhli zostávajú tam penzisti, údajne ich je 10 miliónov... To radšej ani nebudem rozvádzať, aby niektorí priaznivci PS neboli na prášky...Ukrajiny je v totálnych sračkách.
A pritom stačilo dodržať Minské dohody, neutralitu Ukrajiny, pričom by Rusko nebránilo, aby vstúpila neskor do EÚ, lenže Ukrajina je len nástroj a na zoslabenie Ruska, pričom to dopadne pre všetkých zle, vrátane nás... Provokovanie Ruska sa nikdy nikomu nevyplatilo.
Rusko nemože vojensky Ukrajina poraziť a ani Západ, možu jedine rozpútať III svetovú jadrovú vojnu, ale to by bol koniec civilzácie. Škoda času o tom aj písať. budeme mať šťastie, až to na -Slovensku prežijeme a neskončíme ako začmudený kráter.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

jaroslav80 napísal: Št 14 09, 2023 4:40 pm Ale ved deti to v pohode posplacaju, a vnuci.
To su len také naivne predstavy ľudí, že oni ten dlh nebudú splácať. Už ho začali splácať a každý na Slovensku od kovidu stratil 30% úspor cez infláciu.Obrázok

https://tradingeconomics.com/slovakia/c ... -index-cpi

To len si ľudia nahovárajú, že oni tie dlhy štátu predsa nebudú splácať, ale ich deti.
Naposledy upravil/-a jogo v Št 14 09, 2023 5:20 pm, upravené celkom 1 krát.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@Jogo: čo je to za graf? nevidno to z neho, dík :)

Pre pobavenie ako zareagoval s akciou od 14.9. (teda od dnes) Kaufland

kaufland.jpg
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4037
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 182 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

@jogo
O tom je frakcny banking..
Pozicaj, uzivaj, neries...
zatlkaj, zatlkaj, zatlkaj,

Ozaj, ako sa da zbavit statneho dlhu? aky dlh ma Monako?

ooooooooooooooo


Monaco is presently one of the very few countries not to have sovereign debt. Thanks to its Constitutional Reserve Fund, the Principality continues to enjoy undeniably robust financial independence.

ziadny nema....


EDIT

Tak ten kaufland :D ten ma dnes fakt rozosmial :D Dik Tomáš :D
Odoslané z počítača
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

tomáš virdzek napísal: Št 14 09, 2023 5:19 pm @Jogo: čo je to za graf? nevidno to z neho, dík :)
Je to graf consumer price index CPI ktorý ukazuje rast cien priamo. Ja nepoužívam derivaty z neho odvodené, ako medziročná inflácia, medzimesačná inflácia, lebo len zahmlievajú realitu.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

@jogo: Vďaka. Jj, takto to vidno najlepšie.

Bitky nejak vzrastajú u politikov na popularite :) Ale keď sa to tak vezme... v podstate taká normálna pracovná metóda u mnohých poslancov...

VIDEO: Slnko, guláš a pár faciek. Kandidát SaS sa dostal do bitky na dedinskej akcii

Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/85737 ... 1694682432
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4037
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 182 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Sranda, podla toho grafu SMER brzdil CPI najviac zo vsetkych politickych stran..

od 2006 do 2010 a potom od 2012 do 2020

cize 12 rokov.. cca + 30 bodov

Desivé
Prílohy
CPI od 2000.png
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 689
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 85 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ked bude dlh neunosny pojdeme cestou ktoru nacrtol isty pan Mario Draghi zhodou okolnosti vcera menovany za hlavneho poradcu bruselskej komisie pre trnsformaciu a rozsirenie
Tento pan ako neznamy clovek v roku 1992 na istej kralovskej jachte v GB vyhlasil ze privatizacia este nieje uplne dokonana a je potrbne urobit viac a ze privatizacia nebude sluzit na oddlzenie statneho dlhu ale len na financovanie urokov tohto dlhu

https://www-ilfattoquotidiano-it.transl ... r_pto=wapp

Takze sa mozme opat tesit na to co isty pan z SAS nacrtol v radiu ze je za okamzite doprivatizovanie zvysneho statneho podielu v SE a teda aj mochoviec , ved preco nie dostavame za nase a ked to ma vynasat predame
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4037
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 182 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

OK, idem objednat nejake tie FV panely :)
Alebo pockam na zlavy... No minimalne si pripravim pukance..

EDIT:

ba pockat.. netreba mat FV, stat je zly vlastnik, akcionari nam dopraju lacny prud.. ja im verim.. bude dobre, ved aj ja ako akcionar rozdavam burgre zadarmo, dobre bude, budeme druhy švajc.. sice mozno asi len taky ementalik, ale neva...
vlastne, naco vlastnit FV, naco vlastnit dom.. zalozime, za statny dlh.. neva...
dobre bude..
Odoslané z počítača
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

iceberg8 napísal: Št 14 09, 2023 5:31 pm Sranda, podla toho grafu SMER brzdil CPI najviac zo vsetkych politickych stran.
Smer bol pri korite ked bola hojnost. Stacilo im mat vylozene nohy a sem tam aj nejaky milionik ukradnut a stale bolo dost.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4037
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 182 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

No ale co kriza 2008? Ved ta trvala dlho, nie?

Napr take HDP okolitych krajin, vratane Nemecka, ako ani Slovenske HDP, vobec nerastla pocas tych rokov ked bol smer pri vlade..

Hento vyssie som myslel skor sarkasticky, nez vazne.. Len si skor myslim, ze tie grafy nejak nemozno spajat s politikmi..

Nemyslim si, ze pocas OLANO nebola hojnost, vid tie zisky firiem "vdaka inflacii".. vid tie drahe EV (vdaka dotaciam? tie az taku rolu asi nehraju)..
Odoslané z počítača
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 689
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 85 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

Ja som to tu uz nenapdne nacrtol , su volici SAS stotozneni s doprivatizaciou strategickych podnikov ? Sulik o tom hovori uz roky je to pre vas ok ? Predsa len foto forum je ine ako populisticka debata v krcme , tak sa pozrime na cisla , 30 rokov nieco staviame minuli sme na to kolko 10 ci 15 mld len na mochovce? Zivotnost 50 rokov , je v zaujme slovenska aby sme predali zvysny podiel ? Predal Dzurinda za 800 milionov vacsinovy podiel za rozumnu cenu?
Je to teda v nasom zaujme ? Velmi ma zaujima nazor ludi co klikli ze budu volit SAS myslim to uprimne.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Slovan_sk napísal: Št 14 09, 2023 8:03 pm su volici SAS stotozneni s doprivatizaciou strategickych podnikov ?
Konkretizuj tu doprivatizaciu.

Pozeram program SAS a nasiel som len toto
15. Privatizácia železničnej spoločnosti Cargo
17. Vstup strategických investorov do prevádzky letísk

Cargo je na debatu. Letiska su stale v strate tak preco nie.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Hľadal som k tomu niečo na internete:

To je staršieho dáta: rok 2018 (za vlády SMERU)

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... vatizaciu/


Sulík: Elektrárne treba predať. Ministerstvo: Problémy sú pre nezmyselnú privatizáciu


Slovenské elektrárne treba doprivatizovať, tvrdí Richard Sulík. (doplním len, že opozičná strana tej doby) Chceme získať väčšinový podiel, reaguje ministerstvo hospodárstva. (doplním len, že Ministerstvo pod vládnucou stranou SMER-u v tej dobe) (moja otázka znie, za čo?, chceme je krásna vec)

Predseda SaS Richard Sulík na tlačovej konferencii poznamenal, že elektrárne je nutné doprivatizovať. Rezort hospodárstva však uviedol, že práve nezmyselná privatizácia zapríčinila, že štát stratil možnosť priamo ovplyvniť výstavbu jadrovej elektrárne.

„Preto minister hospodárstva považuje predaj podielu štátu v Slovenských elektrárňach za nezmysel. Práve naopak, mal získať naspäť väčšinový podiel vo výhradnom prevádzkovateľovi jadrových blokov a v dominantnom výrobcovi elektriny na Slovensku,“ dodal Stano.

SaS: Termíny nestihnú

Opozičná SaS v stredu kritizovala proces dostavby EMO34 s tým, že termíny sa stále posúvajú. Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) v utorok (10. 7.) avizoval, že tretí blok elektrárne by mal byť spustený v druhom štvrťroku 2019. Podľa Sulíka tento termín splnený nebude. „Predseda vlády sa včera vyjadril na kontrolnom dni priamo v Mochovciach po tvrdom a kritickom rokovaní so súkromným vlastníkom veľmi jasne, že vláda bude tlačiť na dodržiavanie termínov a rozpočtu,“ priblížil Stano.

Slovenská republika má v jadrovej elektrárni Mochovce výhradne pozíciu menšinového akcionára a nemôže tak určovať termíny a náklady na výstavbu tretieho a štvrtého bloku elektrárne(EMO34). Uviedol to hovorca Ministerstva hospodárstva (MH) SR Maroš Stano v reakcii na stredajšiu výzvu strany SaS, aby vláda prijala záväzný a fixný harmonogram financovania aj dostavby elektrárne v Mochovciach, a to bez ďalšieho zaťažovania štátneho rozpočtu.

Rezort hospodárstva upozornil, že výhradnú a úplnú manažérsku zodpovednosť za výstavbu EMO34 nesie súkromný väčšinový vlastník Slovenských elektrární, nie štát. „Štát má po nevýhodnej privatizácii od roku 2006 výhradne pozíciu menšinového akcionára a asi ťažko teda môže určovať a sľubovať termíny a náklady výstavby. Aj z toho je zjavné, že výstavbu nefinancuje štátny rozpočet, ako tvrdí SaS,“ zdôraznil Stano s tým, že minister hospodárstva pomalý postup výstavby opakovane kritizoval.


+ vyhodilo mi k téme aj toto:

https://www.strana-smer.sk/aktuality/bl ... getiky-vse

https://demagog.sk/vyrok/47453 :mrgreen:
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Slovan_sk napísal: Št 14 09, 2023 8:03 pm Ja som to tu uz nenapdne nacrtol , su volici SAS stotozneni s doprivatizaciou strategickych podnikov ? Sulik o tom hovori uz roky je to pre vas ok ? Predsa len foto forum je ine ako populisticka debata v krcme , tak sa pozrime na cisla , 30 rokov nieco staviame minuli sme na to kolko 10 ci 15 mld len na mochovce? Zivotnost 50 rokov , je v zaujme slovenska aby sme predali zvysny podiel ? Predal Dzurinda za 800 milionov vacsinovy podiel za rozumnu cenu?
Je to teda v nasom zaujme ? Velmi ma zaujima nazor ludi co klikli ze budu volit SAS myslim to uprimne.
@Slovan: Čiže pokiaľ som to z textu vyššie pochopil správne, Sulík kritizoval nedodržiavanie termínov dostavby za vlády Smeru s tým, že načo nám je potom taký menšinový podiel, keď ani nemáme kontrolu nad vecami a ešte to aj financujeme zo štátneho rozpočtu.

Čo k tomu dodať? :) Zlý chlapec...
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

Velmi stara tema navyse ked sa stale posuval termin 3.bloku v Mochovciach (to bol aj dovod.)
Teraz tuto agendu nemaju.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

wladas napísal: Št 14 09, 2023 9:20 pm Velmi stara tema navyse ked sa stale posuval termin 3.bloku v Mochovciach (to bol aj dovod.)
Teraz tuto agendu nemaju.
Áno správne, aj mne to tak vychádza. A áno nemajú, však logicky načo už teraz.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

tomáš virdzek napísal: St 13 09, 2023 3:25 pm
JUGGLER napísal: St 13 09, 2023 12:20 pm Šialený Matovič: https://domov.sme.sk/c/23215453/tlacovk ... tycka.html
Nedokázal dovládnuť, odovzdal Slovensko Smeru a teraz to chce dohnať radikálnymi provokáciami.
U mňa OĽano skončilo kým nevymenia lídra. :(


Reklamná vsuvka:

@ALL: Pripomínam, že včera začal 2. predvolebný prieskum Ako-investovať. Dvojkolový. Hlasujte.

Prvé kolo bude trvať 5 dní - čas je hore v hlasovaní. V nedeľu to vyhodnotím.

Ďalší týždeň bude druhé kolo, kde sa budú voliť iba strany, ktoré by sa dostali do parlamentu (nad 5%).
Vyskúšame si tak možnosť dvojkolových parlamentných volieb, v ktorých by neprepadli hlasy voličov.
@Juggler: Nebudem hodnotiť celý ten cirkus, každopádne keď sa nad tým hlbšie zamyslím, je to podľa mňa dopredu premyslený politický marketing. Však čo je dnes na všetkých titulkách a zaplnilo celý facebook? :mrgreen:

Koho ľudia volia? Veru nie tých, ktorých nevidno. :)
Bitka Matoviča s Kaliňákom má následky. Podľa analytikov išlo o najsilnejší moment kampane

Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/85756 ... 1694713781

"Najvýraznejší moment kampane
Kandidát Smeru, ktorý udrel Igora Matoviča dvakrát do tváre, bol členom legislatívno-právnej komisie košického mestského zastupiteľstva.

Mestskí poslanci ho len pár hodín po bitke z funkcie odvolali. No problémy má aj so svojím zamestnávateľom.

Politickí analytici nechcú hodnotiť, ktorej strane môže táto bitka pomôcť vo volebnom výsledku. Isté je, že to bude mobilizovať oba voličské tábory. No a všetci sa zhodujú na tom, že toto bol najvýraznejší moment predvolebnej kampane."


Ja si aspoň zatipujem za tých analytikov. Matovičovi to hlasmi jednoznačne pomôže. Podobný cirkus robil aj pred minulými voľbami a zaúčinkoval. Nikto ale tento účinok pochopiteľne nevyjadrí číselne nikdy.
miror
Gold Member **
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

Matovic je marketingovy mág. V obratoch prieskumov a skokoch v % je lepsi ako kedysi Flasik. Jeden vystup a Olano je naisto v parlamente. Nik nie je lepsi bojovnik a odhalovac svinstiev Smeru ako Matovic. Je ho treba v politike, ale nie vo vlade. Ale ako zabezpecit, aby sa dostal do parlamentu ale nebol vo vlade a vlada bola pravicova ? Zasa neriesitelna situacia, kedze ak bude v parlamente, jeho hlasy koalicia bude potrebovat.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15945
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1443 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Pre mňa bol doposiaľ najsilnejší moment, keď mainstream média zneužili vyjadrenie Majerského (KDH).

Na otázku, či je pre Slovensko väčšia hrozba korupcia alebo LGBTI, majerský odpovedal:

„Obidve sú nešťastím ktorejkoľvek krajiny, nielen Slovenska – aj korupcia, aj LGBTI. Sú to pliagy, ktoré ničia krajinu.

Markíza, TA3, Denník N z toho urobili titulky že Majerský povedal, že LGBTI ľudia sú pliaga.

Všetci pro-LGBTI si pokrytecky zgustli.
Len Čaputová si u mňa urobila malé plus: Čaputová uviedla, že podľa štatistík gay alebo lesbické páry nemajú podobne sexuálne orientované deti.
Nemyslí si, že cieľom Milana Majerského bolo zraniť ľudí z tejto komunity. „Aby sme boli korektní, myslím, že nezaznelo, že LGBTI ľudia sú pliaga.


O týždeň bol Majerský v TA3 a tam moderátor-gay zneužil svoju orientáciu a zaútočil vopred pripraveným divadlom.
Hneď na úvod sa spýtal Majerského, či ako gay môže ostať moderovať, alebo sa má priamo odtransportovať do tábora smrti.
Potom ho griloval 10 minút ..pričom mal moderovať duel medzí Majerským a Kaliňákom.
Na konci moderátor vytiahol tričko z dúhovým nápisom ,,Pliaga,, a daroval ho Majerskému.

Média robia rovnaké divadlo ako Matovič...Pritom sami bežne označujú ľudí za svine, dezolátov, hlupákov, užitočných idiotov.

Matovičov ťah považujem za najprimitívnejší moment . Tiež by som mu dal do zubov, keby mi toto urobil. U mňa sa úplne zhodil.
A to som ho v 2020 volil, presne s tých dôvodov, čo napísal Miror. Javil sa mi ako jediný, čo po volbách nezametie kauzy Smeru pod koberec...
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

miror napísal: Št 14 09, 2023 11:58 pm Matovic je marketingovy mág. V obratoch prieskumov a skokoch v % je lepsi ako kedysi Flasik. Jeden vystup a Olano je naisto v parlamente. Nik nie je lepsi bojovnik a odhalovac svinstiev Smeru ako Matovic. Je ho treba v politike, ale nie vo vlade. Ale ako zabezpecit, aby sa dostal do parlamentu ale nebol vo vlade a vlada bola pravicova ? Zasa neriesitelna situacia, kedze ak bude v parlamente, jeho hlasy koalicia bude potrebovat.
@Miror: Akékoľvek kombinácie pravice sú teraz momentálne asi out of business... Na vládu môžu len snívať. Skôr im ide o zadok, aby sa vôbec dostali do parlamentu. A Matovič začína vyberať vysokú hru, lebo tam chce patriť :) A medzi nami, mňa to video zas tak nepobúrilo, ja by som to od neho aj tipoval a vlastne ktovie, čo nás s ním pred voľbami ešte čaká :mrgreen: času dosť.

PS: Juggler, to čo píšeš bola sila, jj. Ale ja tých politikov neľutujem, majú, čo si zaslúžia/ čo vlastne chcú. Aj tu na fóre je kopa návštevnosti iba kvôli hejtu :lol: :lol: Médiá to iba využívajú :)
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

vravím, že ich tu moc spomíname :) Google mi zobrazuje ich reklamu všade...

google.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15945
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1443 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

prieskum Ako
Prílohy
Ako 9.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Pekne, úplne diametrálne odlišné výsledky najmä HLAS, REPUBLIKA, SAS.

EDIT: v porovnaní s tým grafom nižšie.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 15945
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1084 times
Been thanked: 1443 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JUGGLER »

A z tohto je vláda jednoznačná. Nazval by som ho ,,božie mlyny zomleli tých čo nedokázali vládnuť,,. ..a oživili mŕtvoly...
Prílohy
NMS.png
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

tomáš virdzek napísal: Št 14 09, 2023 4:07 pm PRIESKUM: Čierny scenár pre pravicu. Viaceré demokratické strany by sa nedostali do parlamentu

Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/85742 ... _clipboard


preferencie.jpg

Juggler: jj, to som tu už dával vyššie :)
miror
Gold Member **
Príspevky: 551
Dátum registrácie: Ut 06 04, 2021 9:13 pm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 174 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa miror »

tomáš virdzek napísal: Pi 15 09, 2023 12:36 am vravím, že ich tu moc spomíname :) Google mi zobrazuje ich reklamu všade...
Ak Ta to tak vyrusuje, tak si zapni adblock a vybavene. Ja mam stale cistu stranku :)
Slovan_sk
Platinum Member ***
Príspevky: 689
Dátum registrácie: Ut 13 05, 2014 12:12 pm
Has thanked: 71 times
Been thanked: 85 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Slovan_sk »

wladas napísal: Št 14 09, 2023 8:19 pm
Slovan_sk napísal: Št 14 09, 2023 8:03 pm su volici SAS stotozneni s doprivatizaciou strategickych podnikov ?
Konkretizuj tu doprivatizaciu.

Pozeram program SAS a nasiel som len toto
15. Privatizácia železničnej spoločnosti Cargo
17. Vstup strategických investorov do prevádzky letísk

Cargo je na debatu. Letiska su stale v strate tak preco nie.
Tomas sem dal odkaz z roku 2018

Tu je clanok z roku 2015

https://www.energia.sk/sas-slovenske-el ... n-docasne/

A tu je nieco comu ja hovorim dlhodoby plan z toho clanku
„Sme však presvedčení, že ak štát získa v elektrárňach 51 % akcií, tento podiel má zostať v jeho vlastníctve bez zmeny štruktúry podniku. Avšak len dovtedy, kým bude opäť predaný v transparentnej súťaži dôveryhodnému súkromnému investorovi alebo investorom. Ak bude strana SaS mať príležitosť o tom rozhodovať, bude postupovať v súlade s touto deklaráciou,“ uviedol v stanovisku tímlíder SaS pre energetiku Karol Galek.
Tento clovek je stale v SAS je dokonca podpreseda a povedal to na rovinu je to ich ciel a pokial ho vyslovene nezavrhnu, o com som sa nedocital , tak stale plati aspon podla mojho pohladu na svet , vychadzam z tzv. Occamovej britvy , najjednoduchsie riesenie byva to spravne

Vychadzas z oficialneho volebneho programu , ok beriem a mali v programe minulom informaciu o privatizacii mochoviec ked o tom potom verejne hovorili alebo nie ?

Samozrejme mozno uz niekde verejne povedali ze viac o privatizacii neyvazuju v tom pripade je to pre mna uzavreta tema

Cargo bude mat v buducnosti velku vahu kedze green deal pocita s presunom dopravy z ciest na zeleznicu , da sa povedat ze je to ziskovy podnik a strategicky
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 64 times
Been thanked: 73 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

miror napísal: Št 14 09, 2023 11:58 pm Matovic je marketingovy mág. V obratoch prieskumov a skokoch v % je lepsi ako kedysi Flasik. Jeden vystup a Olano je naisto v parlamente. Nik nie je lepsi bojovnik a odhalovac svinstiev Smeru ako Matovic. Je ho treba v politike, ale nie vo vlade. Ale ako zabezpecit, aby sa dostal do parlamentu ale nebol vo vlade a vlada bola pravicova ? Zasa neriesitelna situacia, kedze ak bude v parlamente, jeho hlasy koalicia bude potrebovat.
Matovič len parazituje na politike. Počiatkova vila, miliardy, čo kradne Smer, Ficov účet v Belize, všetko len klamstvá a mali pár rokov a prečo nedokázali odsúdiť tie miliardové rozkrádačky ? Žeby realita a dokazy boli o inom ? Tým netvrdím, že Smer je čistý, ale tieto výkriky sú o ničom, keď ich nevie dokázať a dať na súdne stíhanie a zločin legálne odsúdiť. Matovič je hlavne populista a demagóg a hlavne klamár( je usvedčený daňový podvodník, len mal výhodu premlčania trestného činu) a hrá na prvú signálnu sústavu, závisť nenávisť, martýrizmus a vyrábenie hrdinu proti mafii.V tej bitke v aute to hral na bojovníka proti mafii, ktorému ublížili = martýr. Pozreli ste sa niekedy na jeho kšefty a kšefty jeho Pavlínky ? (On chudáčik nič nevlastní, všetko má Pavlínka... )Jeho politická eseročka, ktorú založil, aby dojil štátny rozpočet ?

V minulých voľbách sa mu podarilo oklamať množstvo ĺudí. Teraz to už nebude. Ale v SR je dosť hlupákov, čo ho budú voliť, takže možno ešte prelezie do parlamentu.

K téme pravice. Skutočná pravica je taká, ktorá optimalizuje podnikateĺské prostredie a vytvorí zdravý kompromis pre všetkých, teda aj pre veľké podnikanie, ako aj pre stredné a malé a aj znesiteľnú situáciu pre zamestnancov.
Je to sice kompromis a nikto nie je dokonale spokojný, ale funkčný a zaistí určitú prosperitu spoločnosti.
Sulík tvrdí, že to jeho strana chce, ale v skutočnosti, až by mal skutočnú moc, tak to urobí len pre veľký biznis - teda neoliberálny model ekonomiky.

SaS, PS, KDH, mafia Kollára a ďalší nie sú skutočná pravica, pretože podporujú výlučne neoliberálnu politiku a tá je dobrá len pre biznis nadnárodných korporácií, výlučne pre nich sa robí ekonomická politika a to deformuje štát a podnikateľské prostredie. Likviduje to malé a stredné podnikanie, ktoré je základom a kostrou ekonomickej funkčnosti štátu, z dlhodobého hĺadiska ožobračuje štát a hlavne zamestnancov.To vedie dlhodob len k úpadku a zadlžovaniu. U nás nadnárodné korporácie, ktoré tu privatizovali vyvážajú zisk a snažia sa o čo najnižšie platy pre zamestnancov a najvačšie výhody a zisk pre svoj biznis. Okrem toho sme len montovňa a kolónia, zisk a pridaná hodnota sa privatizuje na Západe. Až toto podporujú politici a ich strany, tak to dlhodobo vedie krajinu do bankrotu, pretože veľký biznis je nadnárodný a kapitál okamžite presúva, kde má lepšie možnosti a na ľuďoch tu vobec nezáleží, čo sa s nimi stane.Kto im dál lepšie podmienky, tam ide.
Napríklad súčasné vládnuce strany a vláda, čo urobila s elektrinou, tak zničila Slovalco. Akcionári zisky majú a zamestnanci nech sa sami starajú o seba. Sú prepustení. Veľkí biznis sa presunie inde a ľudia nech seno žerú...toto je neoliberálna ekonomika.

"Rok 2022 sa určite zapíše do histórie firmy čiernymi písmenami. V súvislosti s extrémnym rastom cien energií v auguste 2022 predstavenstvo spoločnosti rozhodlo o ukončení výroby primárneho hliníka. Prevažná časť pecí bola už od septembra odstavená, do konca roku 2022 zostalo v prevádzke iba 10 z 226 inšta­lovaných elektrolýznych pecí. Táto skutočnosť zásadne ovplyvnila všetky dosiahnuté ukazovatele v roku 2022. "

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clano ... -slovalco/

A PS okrem toho bude vo veĺkom príjimať imigrantov, to je vidieť už teraz, kde sa vyhovárajú na Smer, pričom vyplňajú registráciu imigrantov, ktoré nemajú poriadne doklady a tým porušujú ten zákon z roku 2018 a hádžu vinu na Fica a Smer, samá lož...
Tým, že sú tu imigranti registrovaní, aj keď chcú ísť do Nemecka, tak tí ich vyhostia a vrátia ich ku nám a už sa ich nezbavíme a budeme ich živiť.To má pomocť našej ekonomike ? V Nemecku je 80 % imigrantov na dávkach, samozrejme afrických, sýrskych a ďalších moslimských inžinierov a atomových vedcov... :wink:
U nás to bude to samé, zvlášť, keď EÚ vytvorí rovnaké sociálne dávky pre všetkých týchto imigrantov, čo je v pláne.

Takže, investori, vy nepodporujete v skutočnosti pravicu, ale čosi celkom iné, až také strany volite a prezidentka je jasne na strane PS už od začiatku, pretože stadiaĺ vyšla a dlhé roky žila z mimovládky..

Aby ste nakoniec nedopadli na staré kolená ako penzisti z Nemecka a Holandska, ktorí utekajú do Maďarska a inde, aby sa vyhli teroru imigrantov, alebo nanútenej eutanázií, na čo ich nahovárajú vlastné deti .(Holandsko)
Lenže oni aspoń teraz majú vysoké penzie a vy ich také mať nebudete, nakoĺko sme len okrádaná kolónia..

Budete mat problém uchrániť si svoje deti pred gender, LGBT ideológiou a terorom imigrantov.Ja viem, nevidíte to a neveríte tomu a PS to predsa nemá v programe, že zaplaví Slovensko imigrantami... :D
Ale stačí sa pozrieť, čo podobné strany páchajú na Západe vo Švédsku,Nemecku, Francúzsku a inde..

Inak, nemám záujem sa tu hádať s diskutérmi, voľte si čo chcete,ale takto to vidím ja a čas ukáže, kto mal pravdu.
iceberg8
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4037
Dátum registrácie: Pi 29 07, 2016 6:18 am
Has thanked: 490 times
Been thanked: 182 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa iceberg8 »

Tomu hovorim diskusia, teraz by som bol rad ak by niekto nejaky oponent povedal protinazor alebo vyvratil to co Truncus napisal :)


"čas ukáže, kto mal pravdu."
toto by sa dalo aj bakctestovat, skoda ze nebola takato debata v pred volbami 2020.

(zneuzitelny) problem cislo 2 s "čas ukáže, kto mal pravdu." je ten, ze ludia chcu zit, chcu pracovat, chcu si uzivat, cize aj ak by prisla obraze povedane tretia svetova, ludia by stale pracovali a uzivali si, potom si moze zasluhy ukradnut politik, ktory bol aktualne pri moci, tak ako sa hovorilo na smer, ze mohol kradnut ,lebo bola prosperita.. fico povedal "Kriza nas obide" - obisla? neobisla?


--
jednoducha rovnica, ktoru politici pouzivaju :

"podarilo sa? moja zasluha! nepodarilo sa? vasa chyba!"
Odoslané z počítača
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

miror napísal: Pi 15 09, 2023 6:44 am
tomáš virdzek napísal: Pi 15 09, 2023 12:36 am vravím, že ich tu moc spomíname :) Google mi zobrazuje ich reklamu všade...
Ak Ta to tak vyrusuje, tak si zapni adblock a vybavene. Ja mam stale cistu stranku :)
To ja sa nesťažujem, aspoň vidím podľa reklám, čo fičí aktuálne na fóre.

Plus ďalšia vec je, že keby si to vypli úplne všetci, tak by nemalo čo generovať aspoň nejaký príjem z reklamy a fórum by sme mohli rovno vypnúť a zabaliť :)
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

Truncus napísal: Pi 15 09, 2023 10:22 am A PS okrem toho bude vo veĺkom príjimať imigrantov, to je vidieť už teraz, kde sa vyhovárajú na Smer, pričom vyplňajú registráciu imigrantov, ktoré nemajú poriadne doklady a tým porušujú ten zákon z roku 2018 a hádžu vinu na Fica a Smer, samá lož...
Tým, že sú tu imigranti registrovaní, aj keď chcú ísť do Nemecka, tak tí ich vyhostia a vrátia ich ku nám a už sa ich nezbavíme a budeme ich živiť.To má pomocť našej ekonomike ? V Nemecku je 80 % imigrantov na dávkach, samozrejme afrických, sýrskych a ďalších moslimských inžinierov a atomových vedcov... :wink:
U nás to bude to samé, zvlášť, keď EÚ vytvorí rovnaké sociálne dávky pre všetkých týchto imigrantov, čo je v pláne.

To som si ani neuvedomil. Však ty maš pravdu, mame tu 3 mesiace progresívnu vládu a už je tu velý problém s imigrantmi o akom sme doteraz ani nechyrovali. Ďalší dôvod ísť voliť a zastaviť PS.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Používateľov profilový obrázok
wladas
Platinum Member ***
Príspevky: 1040
Dátum registrácie: St 22 09, 2021 7:42 pm
Has thanked: 50 times
Been thanked: 144 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa wladas »

jogo napísal: Pi 15 09, 2023 11:39 amĎalší dôvod ísť voliť a zastaviť PS.
Jedina logicka volba na toto je volit SMER, mozno este SNS. Davas mi vacsiu motivaciu ist volit aby to SMER nevyhral.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7081
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 286 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa jogo »

wladas napísal: Pi 15 09, 2023 11:44 am
jogo napísal: Pi 15 09, 2023 11:39 amĎalší dôvod ísť voliť a zastaviť PS.
Jedina logicka volba na toto je volit SMER, mozno este SNS. Davas mi vacsiu motivaciu ist volit aby to SMER nevyhral.
Verím tomu, že nevyhráte, aj keď nás to bude stáť ďalšie ekonomické obete.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
JanH
Gold Member **
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Ne 06 02, 2022 6:31 am
Has thanked: 126 times
Been thanked: 170 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa JanH »

jogo napísal: Pi 15 09, 2023 11:39 am
Truncus napísal: Pi 15 09, 2023 10:22 am A PS okrem toho bude vo veĺkom príjimať imigrantov, to je vidieť už teraz, kde sa vyhovárajú na Smer, pričom vyplňajú registráciu imigrantov, ktoré nemajú poriadne doklady a tým porušujú ten zákon z roku 2018 a hádžu vinu na Fica a Smer, samá lož...
Tým, že sú tu imigranti registrovaní, aj keď chcú ísť do Nemecka, tak tí ich vyhostia a vrátia ich ku nám a už sa ich nezbavíme a budeme ich živiť.To má pomocť našej ekonomike ? V Nemecku je 80 % imigrantov na dávkach, samozrejme afrických, sýrskych a ďalších moslimských inžinierov a atomových vedcov... :wink:
U nás to bude to samé, zvlášť, keď EÚ vytvorí rovnaké sociálne dávky pre všetkých týchto imigrantov, čo je v pláne.

To som si ani neuvedomil. Však ty maš pravdu, mame tu 3 mesiace progresívnu vládu a už je tu velý problém s imigrantmi o akom sme doteraz ani nechyrovali. Ďalší dôvod ísť voliť a zastaviť PS.
Jogo, pri teme migracie ako keby si prehliadal zakladne fakty. Pokusim sa to zhrnut:
  • Uradnicka vlada nezaviedla ani jeden zakon tykajuci sa migracie,migrantov. Ani v ich prospech ani v neprospech.
  • Zo sirskych migrantov, podla prezentovanych informacii PZ SR uz 98% opustilo uzemie SR. SR vnimaju ako tranzitnu, nezaujimaju a chudobnu krajinu. Preto tema migranti vlastne ani ziadna tema nie je. Pridu odidu. Prichodom zimy nepridu vobec.
  • Bez ekonomickej migracie bude Slovensku dlhodobo chybat pracovna sila. Tu by som to rozvinul. My potrebujeme pre ekonomickych migrantov praveze zjednodusit podmienky. Preco? Lebo tomu, kto chce pracovat a ma nato chut a kvalifikaciu by nemali byt hadzane polena pod nohy. Dovolim si tvrdit, ze cherry picking sme uz premrhali. Mali sme jedinecnu prilezitost integrovat doktorov, zdravotne sestry a dalsie nedostatkove profesie do nasej ekonomiky. Nestalo sa tak a toto rozhodnutie nas moze vyjst v buducnosti draho.
Truncus
Gold Member **
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 25 04, 2023 10:39 am
Has thanked: 64 times
Been thanked: 73 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa Truncus »

Truncus napísal: Pi 15 09, 2023 12:22 pm
JanH napísal: Pi 15 09, 2023 12:04 pm

To som si ani neuvedomil. Však ty maš pravdu, mame tu 3 mesiace progresívnu vládu a už je tu velý problém s imigrantmi o akom sme doteraz ani nechyrovali. Ďalší dôvod ísť voliť a zastaviť PS.
Jogo, pri teme migracie ako keby si prehliadal zakladne fakty. Pokusim sa to zhrnut:
  • Uradnicka vlada nezaviedla ani jeden zakon tykajuci sa migracie,migrantov. Ani v ich prospech ani v neprospech.
  • Zo sirskych migrantov, podla prezentovanych informacii PZ SR uz 98% opustilo uzemie SR. SR vnimaju ako tranzitnu, nezaujimaju a chudobnu krajinu. Preto tema migranti vlastne ani ziadna tema nie je. Pridu odidu. Prichodom zimy nepridu vobec.
  • Bez ekonomickej migracie bude Slovensku dlhodobo chybat pracovna sila. Tu by som to rozvinul. My potrebujeme pre ekonomickych migrantov praveze zjednodusit podmienky. Preco? Lebo tomu, kto chce pracovat a ma nato chut a kvalifikaciu by nemali byt hadzane polena pod nohy. Dovolim si tvrdit, ze cherry picking sme uz premrhali. Mali sme jedinecnu prilezitost integrovat doktorov, zdravotne sestry a dalsie nedostatkove profesie do nasej ekonomiky. Nestalo sa tak a toto rozhodnutie nas moze vyjst v buducnosti draho.
Úradnícka vláda porušuje zákon schválený v roku 2018 o imigrantoch v tom, že im dáva registračné papiere o práve pobytu u nás bez toho, aby oni ukázali skutočné doklady o svojej identite a tým príslušný zákon porušuje, prakticky koná protizákonne, ale štát, úradnícka vláda aj iné orgány to ticho tolerujú. Možu to byť kĺudne aj teroristi, atď, štát to nerieši.

Až sýrski imigranti aj opustia územie SR, tak to neznamená, že nám už nehrozí v budúcnosti ich návrat do SR, pretože až ich Nemecko alebo iná krajina vyhostí s, tým, že sme ich registrovali SR a nám ich pošlú naspať, potom si ich budeme musieť nechať a živiť ich do konca ich životov.A také hlášky zo Západu už sú.

Ekonomická migrácia nie je riešenie, ale riešenie je prorodinná politika štátu, bezpečné prostredie a vytváranie vhodného ekonomické prostredia, čo v SR absentuje.
Až potom prichádza imigrácia. Problém je, že Západ aj my budeme prijímať imigrantov, ktorí z 80 % sa ani neuplatnia na trhu práce z viacerých dovodov, ako neznalosť jazyka, vzdelania, pracovných návykov, prostredia, iná kultúra a náboženstvo, atď.
Takže draho nás práveže vyjde to, až kvoli tejto progresívnej úradníckej vlády nám Nemecko a iné krajiny vrátia tých pre Slovensko nevhodných imigrantov zvačša moslimského povodu. A to preto,že sme ich u nás zaregistrovali. Nenecko pritom bude postupova´t podĺa platných zákon a Čierneho Petra dostaneme my, občania SR.

Pripadáš mi, že tvoje názory sú hodne manipulačné.
[/quote]
Naposledy upravil/-a Truncus v Pi 15 09, 2023 12:24 pm, upravené celkom 1 krát.
tomáš virdzek
Guru Member ****
Príspevky: 2244
Dátum registrácie: Po 02 03, 2009 2:17 pm
Has thanked: 645 times
Been thanked: 371 times

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Príspevok od používateľa tomáš virdzek »

Jedna vec, podľa mňa dosť zaujímavá a podstatná pre budúcnosť celej SR.

Viď. graf:

demografia.jpg

Tento graf ukazuje demografickú projekciu, čo sa týka počtu ľudí v SR v 4-roch vekových skupinách. Ako môžete vidieť, veková štruktúra voličov sa bude v čase výrazne meniť. Voliči budú starnúť a časom sa postupne stane najpočetnejšia skupina voličov na Slovensku - dôchodcovia :)

Som zvedavý ako tu budú vyzerať politické témy, výsledky volieb a vôbec politické strany v tej dobe.
Napísať odpoveď

Návrat na "Politika a názory o spoločnosti"