Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik:

Ja to tu pisem tak jasne aj s grafmi, ze jasnejsie to uz ani nejde. Kedze robim swingy na dlhsie obdobia tak tam, kde nemam graf ber kludne close hodnoty daneho dna. Mne +-10 az 20 bodov na zisku velmi neuberie :))

Povedal som, ze pre index ber referencnu hodnotu short na 1400, ok ? Je s tym cislom daky problem ?

Co sa soje tyka. Precitaj si prispevok z 23.aprila o 5:08 pm. Vsetko som tam napisal jasne a zretelne. Pisem v tam:
Soje verim preto lebo mam dobre rozlozene riziko. Ak pojde Soja hore tak zarabam lebo ju mam kupenu na long, resp, uz je v peknom zisku. Ak nepojde soja hore ale dole tak zacne zarabat spread. A pretoze mam v spreade vela kontraktov tak to hravo vykryje stratu na samotnej soji ktoru mam long a este aj zarobi cosi naviac:) Ak pojde soja hore tak spread az tolko proti mne nepojde. A ak pojde tak kupim dalsie kontrakty na tomto spreade ako som avizoval.
Jednoduche nie ?
Cize tato informacia tuna vobec nie je nova. Neviem ci to hedgovanie chapes ale pri tomto mojom obchode je velmi pravdepodobne, ze aj long soja aj spread soja pojdu mojim smerom. Momentalne su v zisku obe. Hedgovane to mam hlavne tym smerom ak by soja velmi padla dole. To hedgovanie to je trosku zlozitejsia vec ako to chapu forex obchodnici popripade cfd obchodnici, ktori pracuju na uplne inom trhu. Ti zvycajne poznaju long aj short na jednom ucte a jednom menovom pare ktory sa hybe presne rovnako a teda nema vplyv na ucet!
Ja to obchodujem cez futures a to ma diametralne odlisne parametre a spravanie. Tam totiz pozname niekolko kontraktnych mesiacov, ktore sa nehybu presne spolu a ja si mozem vybrat ktory kontrakt dam long a ktory short a s ktorymi vytvorim spread. Musis lepsie poznat komoditny trh a hlavne musis pozornejsie citat co tu pisem. :) Pri obchodovani iba cez CFD sa okradas o mnoho obchodnych prilezitosti, a vyrazne si obmedzujes riadenie rizika.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

ricmund napísal:to Kubik: tak ti držim palce hochu, ale mám pocit, že máš všechno obráceně proti BGuru :) na tom není nic špatnýho a třeba ti to vyjde, ale nebuď fakt línej a podívej se od začátku, myslím, že budeš velmi překvapený. Jinak já držel ještě zlato long po té korekci a bohužel mínus ať je tady taky někdo kdo umí pustit prachy :mrgreen:

BGuru: ten akciový index short mě velmi, velmi vrtá v kebuly, ale nevěřim si a ani tobě :twisted:
Ano Ricmund, na soji uz ma Kubik len za dnes -40 bodov co predstavuje pri jednom futures kontrakte 40x50=$2000. On na CFD ma zrejme iny multiplier a paku, neviem presne aku.
S tym zlatom ma to mrzi. Ja som ho uz potom po tych stopkach co ma vyhodili ani neobchodoval ani som sem nic neavizoval.

Akciovy index: nepomozem si, momentalne to inak nevidim len takto ako som zaobchodoval. Dufam, ze to vyjde. Musis obchodovat vlastny obchodny plan, ktory mas odskusany a ktoremu veris. Ja nerobim nic ine. V januari mi tuna viaceri tvrdili, ze kupujem padajucu sekeru a podobne veci a malokto veril a nakupoval prave vtedy tie nizke ceny ktore nam trh vtedy ponukol ;) Vcera a predvcerom som vsetko predaval v zisku ;) Ked zostane niekedy cas, spravim chronologiu toho graficky do grafu.
vela stastia.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Na soji jsem zatim ve strate,ale ropa je nyni + 168940 kc,u stribra nyni 23 bodu x 2810 tj 64630kc,index a soju se zatim ani nedivam,je to moc brzo.Zatim vse drzim,jeste oznamuji,ze davam nyni na SP 500 profit target na 1438.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

nakup 1lotu ropy 109,25,nyni 115,13 zisk cca 185000kc
nakup stribro 1 lot 16,12,nyni 16,61 zisk cca 138000kc
short soja 1 lot za cenu 1258,40 nyni 1292,40 prodelek cca 166000kc
long 1 lot na SP 500 pri cene 1408,2 nyni 1413 zisk 780kc
B Guru a jak jses na tom ty,divam se ze mas asi prazdniny,odhedgoval jsi tu soju?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik:
Nie nemam dovolenku, vikendy netravim pri pocitaci ale inak :)

K rope a striebru ti samozrejme uprimne gratulujem.
Na tom S&P500 si vsak dost skromny. Ja to hram na dlhsi casovy horizont a trosku vacsi pohyb nez 30 bodov.

Soju ako som pisal stale drzim tak ako bolo uvedene. Daytrading robim v inej teme a na inom ucte :)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

nyni je--nakup 1lotu ropy 109,25,nyni 117,80zisk cca 269000kc
ale jeste jsem nic nezavrel,kde delas ten day trading? a jak to mas s indexem?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik,
staci ak budes pisat otvorenie a uzavretie obchodov, progres medzi tym nemusis :)
Najlepsie vsak ak to dolozis aj aktualnym grafom, lahko sa to hlada a lahsie sa to vidi. Staci screen.

Daytrading najdes tuna, ale nehlasim to tam lebo na to forum nie je vhodne.
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=10&t=697

Co sa tyka short obchodu indexov, tak to zatial neriesim, ja mam na tento obchod horizont niekolko tyzdnov az mesiacov. Nakoniec sam si, ak sledujes index na grafe a poznas moj short vstup 1400, pozries ako asi na tom som ;)

Dobre obchody ti zelam.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

V prvom rade gratulujem BGuru aj iným k úspešným obchodom, človek si musel užiť svoje, pokým sa dostal na takýto level, držím palce naďalej a chcel by som sa BGura spýtať.

Pozerám, že robíš skoro všetko od daytrejdingu, cez swing, až možno po position trejding.
Darí sa ti asi vo všetkom, inak by si to nerobil, ale mňa by zaujímalo, prečo sa nesústredíš napriklad len na jeden typ trejdingu, napr. na swing, predsa len v niečom musíš byť úspešnejší než v inom...?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Coudy,
robim to, kde vidim potencial. Raz vyjde lepsie jedno raz druhe. Vravim tomu diverzifikacia obchodnych systemov. Dnes nie je moderne diverzifikovat medzi sektory ale medzi jednotlive systemy. Dost to vyhladzuje equity krivku.
Keby som sa sustredil iba na swing tak by som sa priserne nudil a mozno aj z rytmu vypadol. Takto se viacej veciam venujem paralelne a je to pre mna takto dobre.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Coudy »

Jasné, a keď už sa pýtam, tak ma ešte napadla otázka z money managementu.
Ak ti nevyjde obchod a odpáli ti stopku, o aké % kapitálu (priemerne) prídeš? Ak je to disktrétne,
tak no problem, neurazím sa. :)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

SOYBEAN:
PREDAVAM spread na Soje November/Jul -> 150 kontraktov pri cene -59,4. Nakupeny bol pri cene -101,6 a -121,4, priemer 108,2
Zisk na kontrakt 48.8 bodov x $50 = $2440
Celkovy zisk: 150 x $2440 = $366000


Predavam aj samotnu outright majovu soju na cene 1284. Nakupena bola 25.marca na cene 1257
Zisk na kazdy kontrakt 27 bodov x $50 = $1350

Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Coudy napísal:Jasné, a keď už sa pýtam, tak ma ešte napadla otázka z money managementu.
Ak ti nevyjde obchod a odpáli ti stopku, o aké % kapitálu (priemerne) prídeš? Ak je to disktrétne,
tak no problem, neurazím sa. :)
Coudy, nemam takto postavene stopky ako pises. Ak davam stopky, co zvycajne casto nedavam, tak ich dam na, nad alebo pod niektoru dolezitu technicku uroven, tak aby to malo zmysel. Pretoze trh sa nehybe podla maximalneho rizika na mojom ucte. Takto by som bol vyhodeny z mnohych dobrych obchodov. Do niektorych obchodov davam viacej kapitalu do niektorych menej. Napriklad do spreadov davam dost kapitalu, pretoze tam mam riziko inak poriesene. Pohyb samotnej komodity, teda to ci ide viac hore alebo dole, neovplyvnuje moj obchod, pretoze spread ma prenesene toto riziko iba na rozdiel medzi dvoma kontraktami.
Neviem ci som sa vyjadril zrozumitelne, ak nie tak povedz. ;)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Nevim,jak jsi mohl prodavat dnes soju za tebou uvedenou cenu,kdyz se dnes pohybovala dopoledne na max 1273,50 a dale by mne zajimalo,proc jsi ji prodal tak nizko,kdyz pred chvili byla 1287,vcera na 1320,4 ,to nevis,kdy pujde nahoru a kdy dolu?
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

kubik napísal:to nevis,kdy pujde nahoru a kdy dolu?
A ty vies? Ak ano tak gratulujem :wink:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik:

Este raz a naposledy. Neporovnavaj svoju CFD platformu, ktoru kotuje nejaky "bucket shop" s cenami ktore su oficialne na burze v Chicagu. Soja ma niekolko kontraktnych mesiacov. Napriklad aj dnes uz mozes obchodovat Soju na November 2010 ! Tebe kotuju na cfd nanajvys tak aktualny najlikvidnejsi mesiac. Pozri si obrazok, ktory prikladam dolu k sprave a porovnaj ci vidis tie iste kontrakty vo svojej platforme. Nezabudaj, ze ty neobchodujes soju ale CFD na soju.

K obchodu:
Obchod som zatvral cez telefon na close cenach, lebo som nebol pri pocitaci az do neskorej noci. Ceny su vcerajsie. Dnes by mohli byt dokonca pre zatovrenie lepsie, ale to je nepodstatne.
Prílohy
Soja-screen.jpg
Soja-screen.jpg (44.8 KiB) 23100 zobrazení
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Napsal jsi--Predavam aj samotnu outright majovu soju na cene 1284. Nakupena bola 25.marca na cene 1257
Zisk na kazdy kontrakt 27 bodov x $50 = $1350--
V podstate ty ceny souhlasi,co mne ukazuje platforma a proto se ptam znovu,proc jsi prodaval vcera dopoledne za celkem dosti nevyhodnou cenu/tedy jenom ciste soju/kdyz jsi ji mohl prodat za necelych 1400 v minulosti,nebo i za 1320 predevcirem,vytvoril jsi tuto vetev s nazvem Holy Grail/Jako svatý grál bývají označovány nedosažitelné předměty nebo myšlenky, které se snaží člověk vyzkoumat nebo rozluštit, čímž by měl dosáhnout zásadního pokroku--wikipedie/,tudiz jsem predpokladal ze necim takovym disponujes.Ptal jsi se mne,jestli vim kterym smerem pujde ta ktera cena a poznamenal jsi ze ty to nevis,co te usvedcuje z toho,ze timto holy grail-em nedisponujes,tak proc jsi tady tady ten mytus tak pracne tvoril?Jedina myslenka co mne napada je,ze si zde tvoris povest ze necim takovym disponujes a snazis se nebo se budes snazit nalakat duverive duse na investovani pod tvoji
taktovkou.No a moje odpoved jestli vim kam pujde cena,tak na zaklade TA/vsechny info ve vlakne forex/ vim u nekterych paru men ci komodit a indexu a vim to v omezenem casovem horizontu s velkou pravdepodobnosti,viz toto vlakno,uvedl jsem tam platformu i programy ktere pouzivam,tzn kazdy to muze vedet.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

1. V prvom rade som predaval spread, ktory bol nakupeny ked bola soja na 1400, uz som ti to tu asi 2x pisal !
Az v druhom rade som zatvaral samotny outright kontrakt. Chapeme sa ?
2. Zarobili aj spread aj outright soja. Vobec nie je podstatne kolko zarobil spread a kolko outright.
3. Ja neriesim prvoplanovo zisk ci predam na 1400 alebo na 1300 ale hlavne riesim riziko, jeho rozlozenie, jeho riadenie atd. Vsetko ostatne je pre mna vedlajsie. Ak vies riadit riziko, vies dosahovat aj zisky.
4. Otazka "holy grail" - kazdy tento vyraz musi brat s nadhladom. Obchodovanie je o ziskoch, o stratach, o pomere medzi nimi, o riadeni rizika o money manazmente a o pravdepodobnosti. Taketo skolacke veci si tuna snad nebudeme rozoberat.
Jedina myslenka co mne napada je,ze si zde tvoris povest ze necim takovym disponujes a snazis se nebo se budes snazit nalakat duverive duse na investovani pod tvoji
taktovkou.
Chlape na to zabudni! Nastastie na take naivne blbosti nie som absolutne odkazany. Mam dostatok svojho vlastneho kapitalu. Poslednych par mesiacov som dal na fore dost live obchodov, ktore mi ten kapital dost ZNACNE rozmnozili. Okrem toho sa pohybujem aj v institucionalnom prostredi.
Cize tvoje uvahy varis z vody a vyjadrujem sa k nim dufam naposledy.
No a moje odpoved jestli vim kam pujde cena,tak na zaklade TA/vsechny info ve vlakne forex/ vim u nekterych paru men ci komodit a indexu a vim to v omezenem casovem horizontu s velkou pravdepodobnosti,
To, preco ty zverejnujes svoje obchody ja vobec neriesim. Prajem Ti aby vychadzali. TA nie je odpovedou na vsetko.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

prodal jsem ropu 1 lot,cena 125usd/barel na platf. xtb
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Na te ropě je zisk 495500kč,a nyní by mohla nějakou dobu stagnovat či jít dolů,i když na denim grafu je možnost,že půjde až na 217,80,ale už se trochu vyčerpala,tak nechci riskovat s naskakováním,ale uvidíme.Na soji jsem 482055kč v minusu,ještě 0,5 mega a budu to muset se strátou vypnout,ale jak předpokládám že by mohla přijít nějaká korekce u ropy,u soji také,uvidíme.Stříbro a indexy se zatím nějak neprojevují.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Napsal jsi--Predavam aj samotnu outright majovu soju na cene 1284. Nakupena bola 25.marca na cene 1257
Zisk na kazdy kontrakt 27 bodov x $50 = $1350--

Nechápu,když jsi tak dobrý obchodník(jak je vidět z tvojich výpisů třeba 171 procent za xx měsíců či nějak takto),že jsi pár dnů s tím prodejem nepočkal,a neměl dnes--

Predavam aj samotnu outright majovu soju na cene 1365. Nakupena bola 25.marca na cene 1257
Zisk na kazdy kontrakt 81 bodov x $50 = $4050--

A jak tě znám,při tvých 200 kontraktech bys měl zisk 810 000 usd,tedy na české bajvoko 12 milionů,což by byl kauf.Kdyby ti svěřila finance SNB,nemuseli by slováci nic dělat,ty by jsi jim vydělal spoustu peněz a měli by se velice dobře,možná by jsme z toho mohli profitovat i my.Chce to jenom poslat životopis na příslušné místo.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kubik:

Velmi tazko sa mi odpoveda 3 krat na tu istu otazku pokial dobre nechapes uz hore napisanemu textu.
Zameraj sa radsej na svoje obchody a uvahy a blbosti o SNB inak u nas oznacovanej ako NBS si nechaj k pivu :) :) :) Pri vsetkej ucte, naozaj ma to nezaujima ;)
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kupujem 10 rocne US bondy - 60 kontraktov

Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Live Cattle - SHORT
Copper - SHORT

Obrázok

Obrázok
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Filipe: nepřišlo mi upozornění, že je nový příspěvek v této diskuzi a ted koukám o co přicházim :) koukni na to prosím. předem dík

bguru: do toho dobytka nechoď víš, že ten ti nejde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jinak měď je dobrý nápad pokud to máš podpořený technickou analýzou tak fundament je jednoznačně short takže do ní jdu taky
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Znovu jsem koupil 1 lot ropa,cena 122,97,vše ostatní zatím držím.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak dneska nákup červencový sojový šrot za 352,40. Můžete mi z Vás někdo hoši vysvětlit jak obchodujete tu ropu atpod. já to nechápu. Vždyť tam jsou šílený intradení pohyby a musíte mít brutální margin. Pokud se to někomu bude chtít vysvětlit tak bud odkaz na stánky (česky, slovensky) a nebo to napsat polopatě abych to pochopil i já :mrgreen:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Při otevření na platformě xtb,jak píšu nahoře,mně to sežere asi 3500kč na 1 lot,na 1 bod posunu ceny máš asi 315 kč,ze začátku jedu bez SL,když se to vyvíjí v můj prospěch,nechávám to bez SL,ale musíš mít na to asi 2-3 mega na účtu,někdy,třeba přes so-ne dám sl,tak abych neprodělal,kdyby byl gap,a když to jde proti mně,tak to uzavírám někdy,někdy ne,podle nálady a co mám jinýho otevřenýho.Musel jsem nakoupit soju za 1377,25, 1 lot,takže hedging,jinak bych nemohl nechat ropu,šla proti mně,až soju odhedguju,dám vědět,zatím ztráta cca 600k v kč.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak dík ty 2-3 mega to vysvětlily zcela jasně :D
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Bez solidního účtu jseš sebevrah při takovýchto obchodech,B guru musí disponovat několikanásobně vyšší částkou
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kubik napísal:Při otevření na platformě xtb,jak píšu nahoře,mně to sežere asi 3500kč na 1 lot,na 1 bod posunu ceny máš asi 315 kč,
1 bod alebo 0.1 boda alebo 0.01 boda predstavuje 315 Kc? Hovoris o multipliere o cely bod alebo o jeden tick?
To mas multimplier vacsi ako velky ropny kontrakt na burze, ktory ma multiplier 1bod = $1000. Mala e-miny ropa ma $500 na bod.
třeba přes so-ne dám sl,tak abych neprodělal,kdyby byl gap
Stoploss ti v tomto pripade nepomoze. Ak ti cena gapne cez tvoj stoplos tak ta zrealizuje za market za najblizsiu moznu cenu a to moze byt aj o niekolko bodov pod tvojim stoplossom. "Dobre" na to spominaju ti ktorym viseli niekolko dni stoplossy po 11 septembri kedy indexy a akcie otvarali v nehoraznych gapoch :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kubik na zaklade coho si siel do tej ropy?
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Ten 1 bod je myšlen tak,že např mám na grafu cenu ropy 121,99,tedy 12199 bodů,no a s tím gapem máš pravdu,spíš mně jde o to,že se mně nechce čekat v neděli na otevření trhu a je to taková pojistka,ale jak jsem již psal,mám dost velkej účet na to abych to přežil,spíš jde o to,když mám otevřených více různých párů anebo komodit a vše by šlo proti mně,jako nyní soja,stříbro a ropa,proto jsem musel soju hedgovat a uvidím,jak dlouho budu vozit mrtvolu v kufru.Ale hovězí si myslím také zatím nejde short?

K tomu obrazku--je to deni graf ropy,kde jsou videt dve modre ceny,spodni je ta,kterou kdyz to prorazi,je velka pravdepodobnost,ze to bude pokracovat na druhou cenu ,tedy 127,85--to je programek 1-2-3 Pattern,dal jsou tam zelene cisilka,dneska bude 8-ka,nyni to jde jeste nahoru--zelene,zitra se to ukonci 9kou a potom to bude delat korekci dolu,to je programek td combo,takze jsem usoudil,ze i kdyz bude propad/ale myslel jsem odpoledne ze jsme na dne toho propadu a nejsme/tak to stejne v ramci dnu doleze na tech 127,85,pocitam do 14 dni,a protoze mne nehrozi MC,muze si to tyden klesat,ale jak rikam,stejne to doleze na viz vyse,take jsem predpovedel nekolik mesicu dopredu ze pujde ropa na 125 viz tady http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... f=11&t=951
a predtim jeste na financniku.
Prílohy
1.gif
1.gif (12.11 KiB) 22505 zobrazení
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

dik, ale ja tam ziadny signal na nakup nevidim,ale to je asi moja vina.Ale na long to vyzera byci su silny podla MACD.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

116,93 byl signal na nakup,dokud to neprojde 127,85,tak muzes smele nakupovat,k tomuto bodu to s velkou pravdepodobnosti dojde,jenom je otazka kdy a take se to muze 5x vratit na 116,93 nebo i niz,proto ti musi ucet hodne vydrzet,tedy nakupovat tak,aby jsi vydrzel treba pohyb proti tobe napr do hodnoty 75 usd/barel,tam se to uz pravdepodobne nikdy nepodiva.Pri nakupu 1 lotu za 123 usd musis mit ucet 1,5 mil,aby jsi vydrzel protipohyb na tech 75,jestli by se to nahodou dostalo niz,prichazis o tech 1,5 mega.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Tak to jsi tvrdej jako diamant pokud vydržíš korekci, která ti vezme z účtu 1,5 mega :D
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kubik napísal:Ten 1 bod je myšlen tak,že např mám na grafu cenu ropy 121,99,tedy 12199 bodů,
Takze treba hovorit 1 TICK a nie 1 bod, to je dost velky rozdiel. Inak ten multiplier mas naozaj daleko vacsi ako velka ropa na burze. U teba to je cca $1500 za 1 bod (100tickov) zatial co na burze $1000 za 1 bod.

Ty mas vsak margin iba $123 pri hentakej pake, co je brutal! Na burze na velkej rope mas margin $7763 na 1 kontrakt !
To je systematicky hardcore tito CFD brokeri a hadaj preco :mrgreen: :mrgreen:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Těch 1,5 mega bych přežil,ale hodně by mně to mrzelo,v každém případě nemluvím o tom kolik mám na účtu a kolik tam mohu dodat během pár dnů a pochybuji,že se ještě někdy tak nízko podíváme,to by musel být učiněn objev čisté a beznákladné energie,něco jako perpetum mobile a to by mně bylo asi jedno,skoro všechno by bylo zadarmo.Jinak páky,ticky a ostatní věci okolo brokera neřeším,podstatné je jestli jsem schopný vydělat,a jestli to bude nad 1 procento za měsíc,jsem spokojen,v bance to nedostanu,soustředím se na obchody a ne bekot,že mně broker někde obírá.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

pochybuji,že se ještě někdy tak nízko podíváme,to by musel být učiněn objev čisté a beznákladné energie,něco jako perpetum mobile a to by mně bylo asi jedno,skoro všechno by bylo zadarmo
Uplne k tomu postaci iba to aby dollar zacal posilnovat, co nevravim, ze sa deje, ale, ze to postaci na to aby ropa klesla slusne dole. Vobec nemusime objavovat ziadnu lacnu energiu alebo perpetum mobile. Treba mat trosku komplexnejsi pohlad na to co vsetko hybe cenou.

Co sa CFD "bucket shopov" brokerov tyka, tak ich paky a marginy su skutocny hardcore. Je to totiz preto, ze statisticky vychadza ze 90% ludi obchodovanim prerobi. Cim vyssia paka a cim mensie marginy tym vacsi okruh zakaznikov. Cim vyssia paka, tym skorsi koniec uctu. Straty klientov = zisky CFD bucket shopov. Hlavne na konci 90tych rokov nastal s tymto biznisom dost velky boom.
Pri sucasnej volatilite komoditnych trhov burzy dost zdvihli poziadavky na margin pri niektorych komoditach. CFD bucket shopy tak nespravili. :mrgreen: Netreba 2x hadat preco :mrgreen:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Ropa zavřená za 125,67,koupená byla za 122,97,zisk cca 85000kč
Andrej
Gold Member **
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Po 30 04, 2007 8:05 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Andrej »

kubik napísal:Ropa zavřená za 125,67,koupená byla za 122,97,zisk cca 85000kč
Prečo je dobré zverejňovať svoje obchody? Má to nejaký motivačný / finančný / daňový / legislatívny / neviem aký dôvod?
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"