Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:Matematika je matematika a tieto hlúposti typu poškriabe si nos a má nuts sú akurát tak v James Bondovi. :lol: Pokiaľ si takto hrával, tak mám pocit, že v dnešných časoch by ťa rozložili na súčiastky behom pár minút už na micro stakes a waiting list k tvojmu stolu by bol dlhý ako rad na rifle pred tuzexom. Dosť ma prekvapuje toto tvrdenie od človeka, čo sa prakticky živí štatistikou.
Aj poker hráš, Truhlík? A nemáš pocit, že aj virtuálny sex je to isté ako normálny?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

Myslim ze je zbytocne diskutovat o tom ktori hraci su lepsi, kazdy si bude obhajovat to comu sam uveril ale malo kto ma aj realne skusenosti. A hlavne skusenosti o tom ako to funguje momentalne. Napr ja som cital alebo pozaral diskusie o par SK hracoch co chodili alebo este aj chodia hrat do Macau a ti prirovnavali live no limit $25/$50 BB hru k online $1/$2 BB az $2/$4 BB , potom napr som videl hru par live legend hracov kde urobili hodne EV- calls a obhajili si to ze niekedy proste musis hrat na pocit a nie na metematiku.
Ja si osobne myslim ze tie live legendy uz nebudu dalej pravidelne vyhravat a su toho dokazom aj velke live turnaje kde cim dalej tym castejsie zacinaju vyhravat neznamy online hraci. Proste ta ich hra na pocity je z velkej casti len iluzia o skutocnej expected value

A o tom ci pro hraci nicia online poker je hodne relativne, napr Pokerstars ma vecer online hracov okolo 200k a je tam aj vatsina pro hracov , kdez to regulovane EU/US herne maju ledva 10k a mozes cakat na hru co chces hrat aj 15min, tak kam pojde rekreacny hrac? Ja myslim ze tam kde sa mu hra otvori hned a moze vyhrat za 5$ 1mil, to je totiz momentalne jedna nova hra od Pokerstars kde je buyin od 1$ do 30$ a za 10 min moze hrac vyhrat az 1mil a to hra len proti dvom superom
Za prvych 10 dni od zavedenia tej hry sa ich odohralo 7.3 mil hier a toto bol krok ktory skor znici pro hracov a priniesol novy boom pre rekreacnych
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

Este tu JUGGLER spomenlul ci sa da verit takej herni ako Pokerstras a tomu ako rozdava kraty. V minulosti bolo par pripadov kde herna manipulovala s kartami ale boli to mensie herne a prave to boli jedna US herna a jedna EU herna.
A aj ked PokerStras sidli na Isle of Man tak je to tusim jedina herna ktora si dava pravidelne robit previerky od statistickych uradov a aj jedina herna kde si hrac moze byt isty ze ked vyhra aj 1mil $ tak na druhy den ich ma doma
Ked totiz v USA zablkokovali poker tak PS sa ukazala ako jedina herna co mala peniaze hracov ulozene aj realne na ucte a mohla ich vsetkych vyplatit.
Proste v online pokri je Pokerstars a potom daleko daleko nic a potom superia herne o druhe tretie miesta
A kazdy asi chape ze aj mini skandal typu nevyplatenia penazi nacas by mohol znicit tento multimilionovy bussines a nie to este dake manipulovanie s kartami
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

olistr napísal:Obrázok

tak mne to nepride dako malo, to je sice za tri roky asi ale aj tak sa mi to zda velmi slusne a co tam vidis profit 2,7mil tak hned vedla je kolko zaplatil poplatok(rake)a s tych 1,7mil este dostal spat okolo 60% az 70% ale toto je top hrac z mojej komunity , isto su hraci ako napr Tom Dwan ktory prehral za tri dni 3mil ale to uz su cash game live a tam nikto nevie kolko zarobi za rok kym to on sam neprezradi ale verejne online cash game statistiky ukazuju ze ti top su okolo +5mil rocne ale to uz moze byt ako na burze ze jeden rok je +5mil a druhy rok -2mil
ale ti co maju tych 2% ROI tak si to aj vedia udrzat roky aspon doteraz:)

tak este stale sa ti zda 2% male ROI
myslim ze my sme sa v tom ROI asi nerozumeli. vies tu sa ROI (Return of investment) berie tak ze je to casom ohraniceny ukazovatel a investment je tvoj cash a return je to co zarobis za rok. cize len nedorozumenie. kedze v tom linku co si postol nieje obdobie, a nieje tam ani celkovy cash. tak sa to rata asi zo stavky ktoru betnes. ale tomu ja nerozumiem . ja som rekreacny hrac. a najviac si poker uzivam, ked sa divam v telke na nejaky velky turnaj. BTW, predvcerom som videl ako merciera dostal nejaky neznami rakusan , co hrava vacsinou len online. takze tolko moja skusenost s pokrom. zvykol som hrat len v clube a s kamaratmi aj to len tak 1-2x do mesiaca. lebo mi to prislo ako fajn relax od tradingu.
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

davoo: ved vsetko co si napisal v poslednom poste je to ako to vidim aj ja:) a tych live hracov co som videl robit chyby tak to nebolo na PS ale iba v TV prenosoch live nosebleeds

A s tym lamentovanim som na tom podobne:)

Este odpisem JUGGLEROVI ze je zvedavy alebo si mysli ze ma to nebude bavit dlho.
Tak ono je to tak, ze pocas tych 5tich rokov som si presiel fazami od zamilovania sa do hry az po burn out, planmi dostat sa na vysoke limity a nasledne frustraciou ze na to asi nemam kedze som nedokazal psychicky zvladat prehry cez 5k za vikend
Ale najtazie obdobie bolo asi ked som presiel z part time na full time a poker ostal jediny zdroj prijmu, tak som prehodnotil situaciu, ( ktora sa prehodnocuje v pokri tak kazde tri mesiace:) ) a momentalne ma ta hra uz tak nenaplna ale naplnaju ma moznosti a sloboda pri tej praci, zisiel som na nizke limity ked zarobim max tak 25k rocne ale nemam stres a vykyvy nalad ako to bolo na vyssich limtoch
No a ako hobby po pri sporte a cestovaniu som si este nasiel tento trading ale co vidim ja tak ani poker ani trading nevytvara ziadnu value pre spolocnost tak stale hladam nieco co ma bude bavit a budem to mat rad a cim by som pomahal spolocnosti alebo niecomu-niekomu
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

Mika: ROI v pokri pri heads up turnajoch sa rata tak ze tvoj investment je napr buyin do jednej hry, ten chalan hra $1k hry takze ked odohral za mesiac napr 3k hier tak investment je 3k x 1000 cize 3mil a s toho 2% je 60k zisk
poker neni ako trading, jemu staci na to aby urobil investment 3mil aj 150k ucet

a to ze poker je pre teba relax tak tomu verim lebo tiez to bolo aj u mna , preto hladam iny zdroj prijmu aby som sa tiez mohol vratit k pokru ale uz to hrat len for fun kedze stale tu hru milujem
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

co vidim ja tak ani poker ani trading nevytvara ziadnu value pre spolocnost tak stale hladam nieco co ma bude bavit a budem to mat rad a cim by som pomahal spolocnosti alebo niecomu-niekomu
hm, existencionalne okienko, to je tusim casta tema medzi tradermi :) co si povolanim, cim si sa zivil pred pokrom? Ci ti nahodou nevieme niekto pomoct ako byt uzitocny :) Btw. trading ako zarobkova cinnost nie je prave easy living

omylom som ti to poslal aj ako PM :)
jaroslav80
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 4149
Dátum registrácie: Št 24 03, 2011 5:19 pm
Has thanked: 57 times
Been thanked: 72 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jaroslav80 »

olistr napísal: ... ani poker ani trading nevytvara ziadnu value pre spolocnost tak stale hladam nieco co ma bude bavit a budem to mat rad a cim by som pomahal spolocnosti alebo niecomu-niekomu
Kobuk dole olistr, netipoval by som ze to bude chapat full-time hrac pokru.

Je to cinnost ktora moze priniest zarobok (aj dost vysoky), ale podobne neuzitocna ako colnik, straznik trezora so zlatymi tehlami, tienovy minister kultury.

A s temou Interactive brokers toto naozaj nema vela spolocneho.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

olistr napísal: Este odpisem JUGGLEROVI ze je zvedavy alebo si mysli ze ma to nebude bavit dlho.
Ja viem aké je to ťažké. Keby som to sám neprežil, nemudroval by som. Mal som na mysli to ako dlho vydržíš v pritvrdzujúcich sa online podmienkách. Ako dlho ťa bude baviť s tým bojovať. Sám si napísal, že ,,pomer pro a rekreacnych hracov sa rapidne zhorsuje,, a ja s tým úplne súhlasím.
olistr napísal: No a ako hobby po pri sporte a cestovaniu som si este nasiel tento trading ale co vidim ja tak ani poker ani trading nevytvara ziadnu value pre spolocnost tak stale hladam nieco co ma bude bavit a budem to mat rad a cim by som pomahal spolocnosti alebo niecomu-niekomu
O tom sme tu už viac krát debatovali a boli to jalové debaty. Hádam nebudeš frustrovaný z toho, že si menej užitočný ako smetiar alebo hovnocucár. Základ je aby si robil to čo ťa baví a bol šťastný. Zarob si a pomáhaj iným. Rob charitu , čokolvek čo ťa napĺňa....podstata dobra a užitočnosti je v tom čo ty odovzdávaš iným a nie v tom akým spôsobom si zarábaš na živobytie.

P.S. ďakujem za príspevky. Poker mám rád a vždy budem mať. To, že som sa vypracoval na určitú úroveň bolo vecou driny a pasie. A túžbe po nezávislom živote, ktorý som chcel skúsiť a skúsil. Mám krásne spomienky a rešpektujem všetkých čo v tomto fachu niečo dokážu.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal: Mňa zaujímajú len fakty a to že nemám pravdu si veľmi rád priznám a poupravím názory pokiaľ ma nebudeš urážať. :)
Ja ti neberiem tvoje názory. O ničom ťa nepresviedčam. Úprimne povedané - mňa tvoje názory o pokri vôbec nezaujímajú a tvoje príspevky pre mňa nemajú úroveň. Je to môj názor na ktorý mám právo a ja sa toto právo snažím nezneužívať tým, že by som sa ti vysmieval. Ja som si tu debatoval s Olistrom a urážať si tu prišiel ty. A nie prvýkrát. Ty proste nedokážeš normálne napísať svoj názor a rešpektovať že niekto má iný názor.... Navyše, čítaš veľmi povrchne, chápeš veci po svojom a potom sa samonasieraš a píšeš úplne od veci... Prečítaj si svoje výtvory.

Zaujímavé, že nakoniec sa začneš ľutovať a mňa obviňovať že ťa urážam.
davoo napísal: A už sem nebudem postovať, lebo sa vždy naserem a potom celý deň nič nerobím len lamentujem. (Tento týždeň som to ešte nepovedal. :lol:)
Toto mi ako cez kopírak pripomína jedného čo odtiaľ zmizol v čase, keď si sa tu objavil.

P.S. Bolo by fajn keby si sa nad sebou zamyslel, kým rozoserieš celú diskusiu a znechutíš ostatných. Buď cool a prečítaj si odznova, čo si napísal v tomto vlákne a takisto predtým.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Ja názory iných rešpektujem... , akurát upravujem polopravdy, keď nejakú zbadám, preto som sa zapojil do debaty teraz, aby si tu človek, ktorý je pokrom nepobozkaný neutvoril mylné názory na základe jedného tvojho tvrdenia. Tiež som na teba začal "útočiť" len pri Bukovskom, orderflow/momo a teraz pri pokri, keďže si tu povedal prinajmenšom odvážne tvrdenie a veľmi skromne si myslím, že k týmto témam mám čo povedať, pretože to je tak trochu moje niche(posledné dve). Mudrujem Mikovi do fx/derivátov? Nie, nič o tom viem. Mudrujem tebe do news tradingu a ďaľších 7854 tém, ktoré si tu rozoberal? Nie, mudroval som len pri troch, o ostatných nič neviem. Poradil som tu niekedy niekomu kam investovať? Nie, nič o tom neviem a keď ma začne niekto zdrbávať, že trepem chobotiny o investovaní, tak nemám problém si to priznať, i keď pravdepodobne to ani nezačnem nikdy rozoberať, keďže o tom nič neviem.

PS Vôbec mi nevadí, že sa ma teraz snažíš zdiskreditovať hrať to tu na to ako ťa moje názory vôbec nezaujímajú a nemajú úroveň. Prišiel som sem poupraviť polopravdivé tvrdenie a aj som ho poupravil. Ľudia majú slobodnú vôľu rozhodnúť sa kto je v danej téme viac fundovaný (najlepšie s faktami a dôkazmi) a z jeho názorov čerpať a utvárať si svoje vlastné. Pokiaľ to budeš ty, urazený vôbec nebudem a ani tu nezačnem bliakať kto kde má aké výsledky a merať si penisy.

PSS Mal som len povedať, že je nepravda tvrdiť, že ďaleko viac ako 30% edge sú live tells pri live pokri a vynechať svoje kreatívne prirovnania z tuzexom a riflami a bol by pokoj. Neviem, čo ťa to toľko vytočilo. Náhodou to bola celkom sranda. Na truhlíkovi sa človek nenasmeje moc...

PSSS Od dnes budem teda cool. Očakávajte odo mňa už len veľmi intelektuálne príspevky a brainfuck pri ich čítaní. Keď bude treba slovník cudzích slov, tak SS a pošlem poštou zadarmo vo vianočnom balení so želaním. Konečne ma tu ľudia začnú brať vážne a nebudem ten drzý zasran, čo mu chýba týždeň do skončenia puberty.
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

pani kde najdem pocet moznych daytrades do vyprsania 5 dni pri ucte 10k ?, prekopal som vlakno nasiel som jugglerov navod na IB a v nom cisla v zmysle 2 2 3 3 3 z roku myslim 2006 ale podla navodu som to nevedel identifikovat v najnovsom TWS

vdaka
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

https://www.interactivebrokers.com/en/s ... sguide.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

V guide: Real-Time Activity Monitoring...Account Window....tam sú Balances atd...druhá je Available for Trading ..to rozbalis vpravo hore klik na + a celkom na konci vidis Daytrades Left..

V TWS Classic len hore vlavo klik na ACCOUNT a uz vidis Balances a Available for trading (musis rozbalit klikom na plusko)

...a dole vidis Daytrades Left

P.S. V Global Configuration si pozaklikávaj vsetky policka..takisto si nastav preset orders...riadky si urob, ponastavuj farby....oni to kurvy majú strašne neprehladné aby to ťahalo čo najmenej dát...ale ty si to môžeš ponastavovať na úplne svoj obraz. Len sa to musíš naučiť. Ked sa ti nechce babrať s Guidom...majú tam aj videa...takisto sa veci dajú rychlo najsť cez obyčajný vyhladávať vpravo hore na ich stránke.
Prílohy
TWS account.JPG
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

vdaka juggler, teraz som to rychlo nasiel,
prisposobim si to podla seba len musim ist krok za krokom lebo na zaciatok prace s platformou je toho na nastavovanie dost vela a nechcel som odpiect 3DT tak som dohladaval info k tomu aby mi to samo ratalo
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Peter Em »

Čaute. Cca týždeň mám IB a nikde neviem nájsť nejaký sumár uzavretných obchodov. Teda akú akciu som nakúpil, predal, koľko kusov, za koľko a koľko bol zisk/strata.

Neviem či to s tým súvisí (ale predpokladám že nie), ale uvádzam že mám cash účet - nie margin
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

chod na hornej liste account potom na statement viewer vyber si pozadovane casove obdobie a v zalozke trades najdes svoje obchody
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Peter Em »

diky :)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
nonulka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2015 11:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa nonulka »

Ahojte, keďže som začiatočníčka a momentálne som v štádiu vybavovania si účtu u IB, nerozumiem dvom ( okrem množstva iných :-) veciam.
Obchodujem forex a denne zadám 2-3 obchody, ktoré zvyčajne v ten istý deň zavriem. Niečo sa tu písalo, že u IB nemôžem otvoriť viac ako 3 obchody za 5 dní?! Čo by mi asi nestačilo.
A po druhé: nerozumiem otázke sťahovania dát a ich spoplatňovania, keďže môj terajší broker nič také neposkytoval, resp. to mal asi zakalkulované. Moja otázka je teda, ktoré dáta potrebujem k obchodovaniu forexu a ako sú spoplatňované.
Ďakujem
rasto800
Gold Member **
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Ut 14 08, 2012 10:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa rasto800 »

nonulka napísal:Ahojte, keďže som začiatočníčka a momentálne som v štádiu vybavovania si účtu u IB, nerozumiem dvom ( okrem množstva iných :-) veciam.
Obchodujem forex a denne zadám 2-3 obchody, ktoré zvyčajne v ten istý deň zavriem. Niečo sa tu písalo, že u IB nemôžem otvoriť viac ako 3 obchody za 5 dní?! Čo by mi asi nestačilo.
A po druhé: nerozumiem otázke sťahovania dát a ich spoplatňovania, keďže môj terajší broker nič také neposkytoval, resp. to mal asi zakalkulované. Moja otázka je teda, ktoré dáta potrebujem k obchodovaniu forexu a ako sú spoplatňované.
Ďakujem
Tie 3 obchody za 5 dni podmienka to sa tyka iba obchodovania akcii a iba ked mas na ucte menej ako 25000usd ak sa nemylim.
data na forex myslim tiez nie su spoplatnene. Ale to zas ja cez IB forex nejdem to nech ti niekto iny potvrdi.
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

1. na forexe mozes pokojne spravit aj 1000 obchodov. ta podmmienka 3 obchodov za 5 dni plati len pre americke akcie.
2. za data na Fx si interactive brokers neuctuje myslim nic. tie data su free.

ps: IB nie je uplne idealny broker na FX. ma velke spready a poplatky tiez niesu najlacnejsie.
nonulka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2015 11:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa nonulka »

čítala som, že IB má najnižšie poplatky , tak ma to celkom prekvapuje
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mohli by ste byť konkrétni?

Ja na IB nevidím žiadne velké spready..nie som ale forexový hráč a sledujem len EUR/USD a tam mi to kótuje po 0,5 pipsu..bežní brokeri majú 2-3 pipsy . Nevšimol som si žiadne poplatky ked sa ide cez Ideal Pro.

Predtým, keď som sem-tam strejdil forex bolo to cez futures a tam bola podobná poplatková štruktúra ako pri indexových futures, takže ked sa dobre pametám celkové náklady sa vošli do 1 pipsu...

To, čo je podla mna najdôležitejšie u IB, že je to direct access broker a nie kasíno, ktoré si samo kótuje a manipuluje dáta.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

0.5 pipsu je velky spread sptandard na EURUSD je 0.2-0.3
ak ma niekto spread 2-3 pipsy nieje bezny broker , uz je trochu ina doba

ideal pro ma standardne commissions.

problem je ze je tam fee za order. to je dost nestandardne v dnesnej dobe a predrazuje to trejdy pod 1 lot
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... sion&p=fx1" onclick="window.open(this.href);return false;

direct access plati pre burzu , na fx sa dostavas do normalneho agregacneho systemu akych je na svete vela. narozdiel od IB nemaju 0.5 ticksize.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:0.5 pipsu je velky spread sptandard na EURUSD je 0.2-0.3
ak ma niekto spread 2-3 pipsy nieje bezny broker , uz je trochu ina doba

ideal pro ma standardne commissions.

problem je ze je tam fee za order. to je dost nestandardne v dnesnej dobe a predrazuje to trejdy pod 1 lot
https://www.interactivebrokers.com/en/i ... sion&p=fx1" onclick="window.open(this.href);return false;

direct access plati pre burzu , na fx sa dostavas do normalneho agregacneho systemu akych je na svete vela. narozdiel od IB nemaju 0.5 ticksize.

OK. Dík za info. O tých poplatkoch som ani nevedel.
V podstate to vychádza na 2 USD na každých 100 000 USD.
Zradnosť je v tom, že je to minimum 2 USD, takže to fakt predraží mini trejderov.

Zo zvedavosti som pozrel najlepších z najlepších: u Dukascopy je 0,1 pip..ale commisions 3 USD na 100 000..u Alpari Pro sú commissions 1,6 USD a pipsy od 0,1...u malých účtov bez commissions, ale spready 2 pipsy.

Vyzerá to tak, že predtým boli väčšie spready a žiadne fees...teraz sú spready menšie, ale pozor na fees. U tých spreadov je rozdiel aj to, či sú fixné, alebo flexibilné. Milujem ked niekto napíše, že spready už od 0,1...ale bežne ich potom rozťahuje na niekolko pipsov.

Minule mi kolega spomínal nejakého extrémne lacného britského brokera so spreadom pod 0,1...nabudúce sa ho ale spýtam, či je spread fixný a či je trading bez fees.

Záver: Na čistý forex by som volil čisto forexového brokera. Asi by som sa rozhodoval medzi Alpari a Dukascopy... Pre univerzálneho trejdera na forex, akcie, opcie a futures určite IB, alebo MBT.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Za MBT už mi Mika vynadal minule. :D
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

JUGGLER napísal:
OK. Dík za info. O tých poplatkoch som ani nevedel.
V podstate to vychádza na 2 USD na každých 100 000 USD.
Zradnosť je v tom, že je to minimum 2 USD, takže to fakt predraží mini trejderov.

Zo zvedavosti som pozrel najlepších z najlepších: u Dukascopy je 0,1 pip..ale commisions 3 USD na 100 000..u Alpari Pro sú commissions 1,6 USD a pipsy od 0,1...u malých účtov bez commissions, ale spready 2 pipsy.

Vyzerá to tak, že predtým boli väčšie spready a žiadne fees...teraz sú spready menšie, ale pozor na fees. U tých spreadov je rozdiel aj to, či sú fixné, alebo flexibilné. Milujem ked niekto napíše, že spready už od 0,1...ale bežne ich potom rozťahuje na niekolko pipsov.

Minule mi kolega spomínal nejakého extrémne lacného britského brokera so spreadom pod 0,1...nabudúce sa ho ale spýtam, či je spread fixný a či je trading bez fees.

Záver: Na čistý forex by som volil čisto forexového brokera. Asi by som sa rozhodoval medzi Alpari a Dukascopy... Pre univerzálneho trejdera na forex, akcie, opcie a futures určite IB, alebo MBT.
pri eurusd je to 2$ in 110000$ a 2$ out. je to trosku zavadzajuce ale trejd su 2 ordre a oba musis zaplatit. ked si to zratas tak je to cca
18.6$ na milion. co vobec nieje spatny rate. problemom ale je ten spread ktory ma minimalny ticksize 0.5 bodu. co je v priemere o 2-3 USD drahsie pri kazdom trejde ako je industry standard.

IBcko ma vlastnych LPs na FX a do nedavna to bolo tak, ze malo len jedneho a to bola Barcleys. dnes uz neviem ako to je , moc to nemam nastudovane.

kazdopadne je vidiet ze IB je v prvom rade stock broker, pretoze ta poplatkova struktura je s hladiska FX uplne nezmyselna. oni sami vedia ze profi sluzby nemaju a podla tohoaj riesia ten sposob. Na Fx sa totiz musi vzdy poplatok pocitat na zaklade objemu. pretoze Fx sa vacsinou riesi cez expoziciu v trhu , neobchodujes lot tak ako kontrakt ale obchodujes expoziciu v trhu . napriklad chces nakupovat euro proti dolaru a system ti vygeneruje ze potrebujes nakupit za 1M USD. ak to u IB nakupis vo forme +50k+250k+100k+50k+150k+50k+50k+50k+50k+50k+50k+50k+50k tak zaplatis 26USD minimalne len za ordre. co sa tyka vyssich objemov tak tam mas additional cost. ak to iste spravis u normalneho Fx brokera. tak zaplatis menej

ja trejdim cez Dukascopy ale je fakt ze oni vobec niesu najlacnejsi. moj cost per trade lieta podla toho ci v ten mesiac obchodujem vela alebo nie a pohybuje sa od 18-30$ za M. Dukascopy ale nieje uplne profesionalne riesenie. je to standardny retailovy broker. U profi brokera su tieto costy na urovni 5-15$ za 1M. u dukascopy sa da pomerne pohodlne dostat na 12$ za dolar co je myslim velmi zaujimava commission.

BTW: alpari uz nieje. zbankrotovali po SNB evente. rad by som spomenul to ze firmy ako alpari , fxcm a ikon a podobne. to su vsetko tvrdy retail. kto sa chce venovat fx, mal by sa takymto firmam vyhnut.
o firmach ako XTB, Intesa a podobnych sa vobec neoplati rozpravat ako o Fx brokeroch.
nonulka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2015 11:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa nonulka »

a o kom sa teda oplatí uvažovať ?
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

no v prvom rade si zaciatocnicka a vybrala si si asi najtazi trh aky existuje. ale to je v podstate tvoja vec. tym ze si zaciatocnicka ziadne velke vyhody plynuce s poplatkov neziskas, ale tiez nema zmysel aby si platila zbitocne vela.

pre retail podla mna existuju dvaja zmysluplny brokeri v europe. do USA sa vobec neoplati chodit. jeden je LMAX a druhy je Dukascopy. mozno ich je viac, pravdu povediac po SNB evente a pade aj tych najvacsich retailovych brokerov sa dnes neoplati verit nikomu. aj ty najvacsi fx brokeri su tak mali ze mozu padnut zo dna na den.
nonulka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2015 11:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa nonulka »

na Lmax som sa už pozerala. Bol to môj favorit. Čo ma však odrádzalo, že príkazy sa nezadávali priamo cez graf, ale v samostatnej platforme. Nehovoriac o tom, že platforma je úplne iná ( no ale to sa dá naučiť ).Ducascopy som ešte nepozerala.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Mika napísal:
BTW: alpari uz nieje. zbankrotovali po SNB evente.
Fakt? Stránka im funguje ako by sa nič nestalo: http://alpari.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S. Dík za info. Zaujímavé čítanie :)

Nonulka: Zaujalo ma, že obchoduješ z grafov. To začiatočníci zvyčajne nerobia. Máš nejaký svoj systém, pravidlá, konzistentné výsledky? Či len viac menej experimentuješ?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Airmike
Guru Member ****
Príspevky: 2309
Dátum registrácie: Ut 18 05, 2010 10:17 am
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Airmike »

http://www.businessinsider.com/foreign- ... rge-2015-1" onclick="window.open(this.href);return false;

insolvencia aby som bol uplne presny.
nonulka
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 06 03, 2015 11:50 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa nonulka »

no sumárne sa forexu venujem asi rok, a výsledky ... verím, že čochvíľa prídu :-) Môj systém je iba v hľadaní silných zón, kde sa trh buď zastaví alebo prerazí. A obchody zadávam priamo na platforme z grafu ... normálne sa to robí inak ?! :-) ... veď hovorím, že som začiatočníčka :-)
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

OK. Dík za úprimnosť. Nie som forexový hráč, ale trading z grafov sa mi páči. Tak ako vraví Mika...vybrala si si najťažší trh a v rámci neho rovno daytrading. Ale závisí od tvojej povahy. Grafy a TA sú v podstate všade rovnaké...cesta k úspechu je len v tvojej hlave. Drž sa.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Hawk
Active Member
Príspevky: 107
Dátum registrácie: Po 14 05, 2012 7:31 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Hawk »

ak neurobim obchody v sume >10usd, IB mi stiahni poplatok, pani kde to zistim, sledujem vypis acount ale tam to nieje, da sa vygenerovat nejaky prehlad vsetkych poplatkov alebo pohybov na ucte ? vdaka
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

Viem, ze uz to tu bolo zrejme parkrat preberane, ale nerozumiem jednej veci ohladom base currency (u mna EUR) a nakupom akcii/opcii v non-base currency (USD).

Priklad:
Na IB ucet, kde mam base currency EUR som vlozil napr. 30 000 EUR. Nasledne som nakupil US akcie v dolaroch pri kurze 1,133 (priblizne). V sucasnosti je kurz (podla vcerajsieho vypisu v account management z IB) 1,059. Povedzme, ze hodnota akcii, ktore som nakupil sa vobec nezmenila, napriek tomu som cca 2000 EUR V STRATE.
Ako je to mozne? Predpokladal som, ze prave naopak budem v nejakom zisku, kedze som nakupil akcie v USD a dolar odvtedy posilnil.

Dakujem kazdemu kto sa to pokusi zrozumitelne vysvetlit...
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

tie US akcie si nakupoval na margin alebo si prevadzal EUR na USD?
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

Pred kupou som neprevadzal EUR na USD.

Mal som na ucte 30 000 EUR a tie som pouzil na nakup akcii v USD.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Zisk z obchodovania sa Ti pocita v Eurach takto:
(Nakupna cena akcie(v USD)-aktualna cena akcie(v USD)) / aktualny kurz EURUSD

Kedze Ti hodnota akcii vyjadrena v USD klesla, tak mas tam USD-stratu a ta sa Ti zobrazuje po prepocte do EUR.
Uctovne si v strate ale realne vyjadrene v Eurach nie si v strate.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

asi trochu nerozumiem.
povedzme ze akcie stali pri kupe 100USD/1akcia a cena sa doteraz nezmenila,cize stale stoja 100USD/1akcia.
kurz EUR/USD bol pri kupe vyssi, v sucasnosti je USD silnejsi.

To znamena, ze by som mal byt uctovne v zisku, nie?
kupil som nieco v USD a USD je silnejsi, takze ak by som to teraz predal, mal by som pri rovnakej cene v USD dostat viac EUR.

Napriek tomu som skusil predat cast mojej pozicie a v account managemet mi v casti FOREX ukazalo STRATU, preco???
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

Ak spocitas aktualnu cenu akcii v USD a odpocitas od nej nakupnu cenu akcii v USD, tak si v strate,vsak?
(Nepocitaj to v Eurach ale USD)
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"