Holy Grail

Pyramídy, Ponziho schéma, lietadlo, výrazne nevýhodné produkty
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Třeba pro to, že někdo si dá práci s technickou nebo fundamentální analýzou a někdo se může "svézt" především pokud vidíš, že se mu dlouhodobě daří. Neznamená to, že budu obchodovat stejně!!!
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Andrej--zverejnuji svoje obchody i na jinych forech,zcela zdarma,celkem se i milim,napr anabaze se sojou,tam jsem porad ve ztrate 600000kc a jeste vozim kostlivce v kufru-hedging.Moje reakce je na b-guruv holy gral,ktery neexistuje a nikdo se nemuze chlubit vysledky az po uzavreni obchodu,proto jsem ho vyzval,kdyz chce uverejnovat vysledky obchodu v kladnem pasmu s milionovimi zisky,at tedy do hodiny od otevreni a do hodiny po uzavreni toto zverejni,bude se to aspon blizit realu a ja to delam take,da se to aspon trochu porovnat a kdyby uvedl platformu a brokera,pres ktereho obchoduje,mohli bychom i videt riziko pri poctu obchodovanych kontraktu,jake podstupuje,to se bohuzel zatim nestalo,ja jsem to uvedl.Jiny duvod,nez aby netahal b-guru nikoho za nos pro psani do jim zalozeneho vlakna nemam,spis uvitam nekoho,kdo tomu vice rozumi aby se pripojil.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

kubik napísal:AndrejMoje reakce je na b-guruv holy gral,ktery neexistuje a nikdo se nemuze chlubit vysledky az po uzavreni obchodu,proto jsem ho vyzval,kdyz chce uverejnovat vysledky obchodu v kladnem pasmu s milionovimi zisky,at tedy do hodiny od otevreni a do hodiny po uzavreni toto zverejni,bude se to aspon blizit realu a ja to delam take,da se to aspon trochu porovnat a kdyby uvedl platformu a brokera,pres ktereho obchoduje,mohli bychom i videt riziko pri poctu obchodovanych kontraktu,jake podstupuje,to se bohuzel zatim nestalo,ja jsem to uvedl.
Kubik, bez urazky, niekedy mi pripadas ako clovek z inej galaxie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ved ja tuna od zaciatku pisem vsetky obchody vo forme VSTUPU a VYSTUPU, vsetky vstupy/vystupy su podlozene aj grafom na aktualnej cene a boli hlasene nacas. Ty si ma k nicomu nevyzyval a ani vyzyvat nemusel. Ty si mi sem len zacal pisat rozne veci a ja ti tuna musim bod po bode mnoho zbytocnych veci vysvetlovat. :mrgreen:
Ked sem budes pisat konkretne obchody tak je to v poriadku, ale prosim ta "filizoficke uvahy" mi sem nedavaj.
Na moju platformu ani brokera si sa ma NIKDY nepytal :mrgreen: Ale ked ta to moc zaujima su to MF Global, Interactive Brokers, Goldenberg Hehmeyer, Tradestation.

Zamerne pri outright obchodoch uvadzam zisk na jeden kontrakt a nie za celu poziciu aby to bolo prehladne. Celkovy pocet kontraktov zvyknem uvadzat len pri spread obchodoch. Tie outright robim vsak cca od 30 do 80 kontraktov, zalezi od komodity. Plyn robim s polovicou kontraktov.
Jiny duvod,nez aby netahal b-guru nikoho za nos pro psani do jim zalozeneho vlakna nemam,spis uvitam nekoho,kdo tomu vice rozumi aby se pripojil
Ako vravim, ty si fakt z inej galaxie :mrgreen: :mrgreen: Ani tak necinim ani ma k tomu nic nemotivuje. To je len tvoja akasi fobia. Skus mi skopirovat jednu vetu kde taham niekoho za nos :mrgreen: Normalne by som sa mal na taketo obvinenie nahnevat pripadne urazit. Pri Tebe mi to vsak akosi nejde. :mrgreen:

Co sa Holy Grail tyka - spomenul som to iba pri urcovani DNA (BOTTOM) pri akciovych indexoch, nie v suvislosti s komoditnymi obchodmi. Tie sem uvadzam preto lebo sa im venujem naplno tiez a chcem aby sa sem pisalo o realnych obchodoch nielen o fundamentalnych analyzach a pohladoch na trhy. A tiez preto aby sa sem do temy nieco pisalo lebo dno na indexoch mame tak 1-2x do roka. Ti ktori rozumeju pisanemu textu to pochopili hned na zaciatku. Nazov fora je Ako-Investovat, tak sem pisem AKO a hlavne KEDY INVESTUJEM.

Pokial mas s tymto vsetkym iny nez mentalny problem tak sem s tym :mrgreen: Svojim prispevkom si ma nic ine len pobavil, cize ja som v pohode.
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Kupuju 1 lot ropy za 125
seven
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa seven »

to by som nerobil....Ropa short na 120...
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

Strajk v Norsku mu moze v tomto pripade s ropu pomoct - a zda sa ze aj pomohol :)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

ropu jsem prodal na 127,25,mělo by to později jít zase nahoru,až zase nějakej předák onemocní a vznikne někde nedostatek ropy,až tam jsme se dostali,pár barelů stačí k tak velkému nárustu ceny
seven
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa seven »

Kubik, nechcel som ta vystrasit :)
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

seven-ne,nevystrasil,ale 70000kc doma,lepsi nez dratem do oka,pekne roste i stribro,ale myslim ze jeste pujde nahoru,tak ho nechavam,s tou ropou si myslim,ze to bude zase skouset 128,tak jak to skousela na 126,az to prorazi,zatim by mohla skoncit na 136,63
nakup stribro 1 lot 16,12,nyni 17,62 zisk cca 422000kc,prodano :D
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

Kubik blahoželám, s tou ropou som ti aj ja neveril.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

myslím, že to stříbro tě bude mrzet až uvidíš jak poletí nahoru :))
já včera nákup minizlato
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Uvolnoval jsem si finance na ropu,něco jsem dnes zrealizoval,ale neni to buhví co,s tím stříbrem máš pravdu,ale čekám zase na dobrý nákup jako minule aby začínal 16-kou,zlato by mělo vystoupat na 945,potom nevím kam se vydá no a to stříbro může zase přeslapovat 14 dní na místě a budou mně v tom ležet peníze.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:INDEXY a AKCIOVE TRHY:

Vcera 30.4. a dnes 1.5. vsetko v zisku predane. Chcelo to len trpezlivost!
Zaroven som predal na short S&P500 futures, DOW futures a CFD na S&P500, NASDAQ a DJ. Ocakavam jazdu dole. Ked sa to rozbehne dole este dolozim na pokles viac shortov. Pokial vsak budeme este chvilu rast tak ak index S&P500 dosiahne uroven 1450 tak pridam short a spriemerujem vstupne ceny.
Zatvoril som shorty na vsetkych INDEXOCH na futures a CFD pri cene S&Pfutures 1372.5.
Ako som spominal moja predajna cena bola cca 1400. Avizoval som tiez dalsi short pri cene 1450. Nieco sa mi podarilo spriemerovat pri cene 1440, mal som vsak nachystany podstatne vacsi objem kontraktov na 1450 kam sme sa zial nedostali. :( V kazdom pripade obchod poskytol zisk priblizne $2100 na kazdy S&Pfutures kontrakt.

Pripravujem nakup indexov na long zajtra 28.5.2008. Long planujem drzat priblizne do 4-5.juna
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Co jseš smutnej? Dobytek ti frčí jako střela :wink: a já ho nedal :? jinak už jsem se naučil spready takže od teď pojedu jen spredy mooooc se mi páčí :twisted:
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Bobikpp »

ricmund napísal:jinak už jsem se naučil spready takže od teď pojedu jen spredy mooooc se mi páčí :twisted:
Tak dufam, ze sa s nami podelis o svoje obchody :) Take nieco ako trading jurnal - aby sme videli ako ti to ide a poucili sa z tvojich chyb :wink:

ps: cez co prosim ta obchodujes?
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

ricmund--nevím proč by jásal s dobytkem,dával short a od 13.5. mu vystoupala cena o 2 usd,měd taky žádná sláva,s tou je tak fifty fifty,podle toho jestli nakupoval ráno či odpoledne toho 13
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

to bobikpp: jasně neboj
- obchoduju přes Colosseum nebo jak se píšou...já vim nic na to neříkejte :mrgreen: já ho taky nikde nedoporučuju :D , ale já jsem zatím spokojený.

to Kubik: tak to jsem posr.. já měl zafixováno, že je long na druhou stranu jsem měl pravdu v tom příspěvku, kterým jsem na něj reagoval po ohlášení obchodu a to ať ten dobytek nedělá, že mu nejde :mrgreen: ....na druhou stranu ta cena je poměrně dost vysoko takže tu "korekci" vzhůru asi ustojí při jeho velikosti obchodů
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Pripravujem nakup indexov na long zajtra 28.5.2008. Long planujem drzat priblizne do 4-5.juna
Nakupene S&Pfutures na 1384.25

Ricmund, ten dobytok mam short :mrgreen:
kubik
Gold Member **
Príspevky: 589
Dátum registrácie: Št 06 03, 2008 7:42 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kubik »

Indexy by měly jít nahoru,já čekám až vyklesá ropa a stříbro,potom půjdu long,ale nechci to uspěchat.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

HG - exit zo shortu na medi. Zisk na kazdy kontrakt $4460

Obrázok
vettinari
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 29 04, 2007 4:33 pm
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa vettinari »

Co to je za sileny peak v tom grafu na zacatku kvetna? To je realita nebo chyba v datech?
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Podle mého mdlého úsutku se jedna o real cenu v elektronickém obchodování v době kdy byl uzavřený pitový trh (a co z toho plyne? vždy přes pit :) )
xtrader
Príspevky: 59
Dátum registrácie: St 28 11, 2007 11:29 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa xtrader »

chtelo by to trochu faktu a ne jen domenek. on byl uzavreny pit? nevsiml jsem si. 5.5. byl close na LME, takze se to presunulo na nelikvidni COMEX (divize NYMEXu). kdo obchoduje realne med, tak tenhle den si chvili bude pamatovat. cely problem byl s Codelkem a stavkou, kdy byla spekulace, ze to ochormi dodavky. no ale je fakt, ze zacatek byl hustej. behem chvilky se cena vysvihla na 4.26 a do 3/4hodiny byla zase pod 4. nakonec to zrejme bylo, ze to zrejme byla chyba nejakeho tradera. nekdo spatne vsadil na short a zpusbil ten move. navic na tomhle nelikvidnim trhu se neni cemu divit.
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

pit se zavírá každej den :wink:
xtrader
Príspevky: 59
Dátum registrácie: St 28 11, 2007 11:29 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa xtrader »

no zavira, ale v tomto pripade byl pit otevren. :wink:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

naspatek z dovolenky:

Dnes (pondelok) na konci dna a zajtra (utorok) po otvoreni predavam S&P500 index.

Zaroven dokupujem 10rocne papiere za 111'145.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

BGuru napísal:
Zaroven dokupujem 10rocne papiere za 111'145.
To má být co?!? 10letý vládní dluhopisy? Které země?!?
Jestli jo, tak v současné době, kdy si kvůli inflaci nevydělají ani na slanou vodu, zajímavý řešení.

A ten SP prodáváš proč? Očekáváš, že to v Améru spadne?
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

z 12.maja tam mam poziciu na cca 116. Teraz k tomu dokupujem na 111. Su to 10year treasury notes. Myslel som, ze to bude kazemu jasne co myslim.
Ja obchodujem iba ameriku.

SP - ano ocakavam ku koncu tohto tyzdna a zaciatkom buduceho pokles. Nerobim ten obchod na dlho, iba asi tyzdnovy/dvojtyzdnovy swing.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Ahoj Guru
prosim ta pokial mas cas a trosku ochoty mozes blizsie rozpisat ako analyzujes reporty zo stranky http://www.cftc.gov/marketreports/commi ... rical.html ( niekedy davno si ju sem dal ako zdroj info COT).Proste zaujima ma ako vyhodnocujes jednotlive "cisla" a ktore ti co povie . Pravdepodobne chcem vediet trosku viac z tvojho "know-how" ale samozrejme akceptujem aj negativnu odpoved. V takomto pripade by si mi velmi usetril cas ak by si aspon doporucil studijne materialy ktore tebe pomohli pri vyhodnocovani tychto reportov COT s cielom dlhodobejsieho timingu trhov.
dik za ochotu vopred.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal:naspatek z dovolenky:

Dnes (pondelok) na konci dna a zajtra (utorok) po otvoreni predavam S&P500 index.

Zaroven dokupujem 10rocne papiere za 111'145.
Zatvaram S&P500 index na 1307. Zisk 1362 - 1307 = 55 bodov cize $2750 na kazdy kontrakt. Zaroven nakupujem dnes tento index na long cca pri aktualnych cenach 1307 a nizsie. Dalsie kontrakty S&P500 dokupim zajtra ak vytvorime nizsie low ako dnes.
Prílohy
spx_d04.png
spx_d04.png (32.87 KiB) 19875 zobrazení
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Nooo, tak to klobou dolů, trefils to porádně! :shock:
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kuky:

Vela najdes aj v tejto knihe
http://www.amazon.com/Trade-Stocks-Comm ... gy_b_img_b

Pisat sem siahodlhe prispevky o tom ako to ja robim nema zmysel, lebo tolko casu zial nemam a popisat to nie je jednoduche. Williams par postrehov zhrnul vo svojich knihach a su velmi inspirativne a platia doteraz. Obchod s komoditami je iba kumulacia a distribucia a treba sledovat tieto 2 fazy.
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

Guru
ano , knihu uz som zohnal , vyzera byt fajn. Dik za radu . Hned sa do nej pustim . . Takze do buducna snad len ak mi bude nieco nejasne tak mozem v kratkosti prekonzultovat s tebou ???
Jasne , ze ta nechcem okradat o cas takze len niejake drobnosti.

kuky
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa osamely chodec »

to Kuky 969
Larryho aj ja teraz intenzívne studujem,tu knihu v anglictine este nemam, ale navhrujem, ak budes mat nejake tipy alebo uvahy spolu to mozeme tu na fore alebo privatne prebrat.Borím sa s tým istým problemom ako popisujes ty.
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

Kupujem spread na PLYNE Marec 2009/Oktober 2008 --> 40 kontraktov!


Obrázok
BGuru
Gold Member **
Príspevky: 491
Dátum registrácie: Št 18 10, 2007 12:55 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa BGuru »

BGuru napísal: Zaroven nakupujem dnes tento index na long cca pri aktualnych cenach 1307 a nizsie. Dalsie kontrakty S&P500 dokupim zajtra ak vytvorime nizsie low ako dnes.
Exit S&P500 na 1329. Zisk 1329-1307=22 bodov cize $1100 na kazdy kontrakt !
kuky969
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20 06, 2008 8:54 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa kuky969 »

kocinavi napísal:to Kuky 969
Larryho aj ja teraz intenzívne studujem,tu knihu v anglictine este nemam, ale navhrujem, ak budes mat nejake tipy alebo uvahy spolu to mozeme tu na fore alebo privatne prebrat.Borím sa s tým istým problemom ako popisujes ty.
ahoj
posla som ti mail
kuky
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

BGuru napísal:Kupujem spread na PLYNE Marec 2009/Oktober 2008 --> 40 kontraktov!


tak jsem se na to koukal a šance na úspěch je řekl bych 99% akorát měním brokera takže mám smůlu :(
myslím, že dopředu můžu gratulovat k tutovce, ale to bych nebyl já musím si rejpnout :twisted: ten dobytek nejde dolu a nejde co :mrgreen:
ricmund
Gold Member **
Príspevky: 363
Dátum registrácie: Št 12 07, 2007 2:24 pm

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa ricmund »

Nevíte někdo co znamenají ty obrovské mezery mezi jednotlivými dny? To jsou tak obrovský gapy? Konkrétně zlato dnes :

http://futuresource.quote.com/charts/ch ... &b=bar&st=

a většinou je v tento den strašně malé rozpětí
xtrader
Príspevky: 59
Dátum registrácie: St 28 11, 2007 11:29 am

Re: Holy Grail

Príspevok od používateľa xtrader »

zadne gapy. podivej se do platformy a ne na free data. dnes se se zlatem hojne obchodovalo, zvlast ve 14.30.
Napísať odpoveď

Návrat na "Potencionálne podvody, pyramídy, podozrivé subjekty a nevýhodné produkty"