Interactive Brokers

Výber, skúsenosti, poplatky
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.

Kam ste dostali ponuku na migráciu?

Hlasovanie ukončené Pi 15 01, 2021 7:32 pm

Mám IB a dostal som ponuku do IBCE (HU )
11
44%
Mám IB a dostal som ponuku do IBIE (Írsko)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku so IBCE (HU)
0
Žiadne hlasovania
Mám Lynx a dostal som ponuku do IBIE (Írska )
14
56%
 
Celkom hlasov: 25

jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

petern napísal:asi trochu nerozumiem.
povedzme ze akcie stali pri kupe 100USD/1akcia a cena sa doteraz nezmenila,cize stale stoja 100USD/1akcia.
kurz EUR/USD bol pri kupe vyssi, v sucasnosti je USD silnejsi.

To znamena, ze by som mal byt uctovne v zisku, nie?
kupil som nieco v USD a USD je silnejsi, takze ak by som to teraz predal, mal by som pri rovnakej cene v USD dostat viac EUR.

Napriek tomu som skusil predat cast mojej pozicie a v account managemet mi v casti FOREX ukazalo STRATU, preco???
Ak by sa takto pocital uctovny zisk, tak potom USD-cash, ktory mas na ucte v banke, by sa Ti zdanoval v zavislosti od pohybu kurzu EURUSD.
Kedze sa to vsak nezdanuje, tak isto sa nezdanuje kurzovy zisk, aj ked za ten USD-cash nakupis USA akcie.Zdanuje sa len zisk, ktory vznikne na tychto akciach, vyjadreny v USD. Preto sa pouziva vypocet, ako som Ti hore napisal a tak mi zisky pocitaju vsetci brokeri, ktorych mam.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

ok, z uctovneho hladiska.
ale v praxi by som mal byt v zisku, ak by som predal poziciu za rovnaku USD cenu za aku som to nakupil pred mesiacom, nie?

Priklad:
Mam EUR ucet 30000,-EUR
Nakupim akcie za 33000USD, za ktore zaplatim presne tych 30000EUR
Teraz stoja akcie stale 33000USD, ale USD sa posilnil dajme tomu na EURUSD=1,0.
Predam akcie a dostanem 33000 EUR.

Zisk je 3000 EUR.

Predpoklad - nic som v IB nerobil s "forexom", ziadne prevody EUR na USD...

Je to takto ako pisem alebo nie?
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

myslel som totiz, ze ked mam nakupene americke akcie, mam zaroven nakupene vlastne samotne dolare.
ked potom predam americke akcie za rovnaku cenu a USD sa posilnil, musim byt v zisku...

ak mam na ucte v account managemente v casti forex ze:
EUR +13000
USD -9000
co to znamena? dopracoval som sa k tomu tak, ze dlhodobo obchodujem z euroveho uctu v 90% pripadoch iba US akcie a opcie.
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ked mas na ucte Eura a nakupujes v dolaroch, tak Eura ostavaju na ucte nedotknute a IB ti len poziciava dolare. Eura tam su iba ako zabezpeka. Takze nie, na posilnovani dolara nezarabas. Zapis je potom tak ako ti napisal Jogo. Ked predas akcie v zisku, napr. za 33 000 usd a nakupil si za 30 tisic, tak vratis IB dolare, ktore ti pozicali a ostane ti zisk 3000 usd. Automaticky na eura sa ti to neprerata, suma v Eur ostava v tomto teoretickom priklade stale rovnaka.
petern
Príspevky: 23
Dátum registrácie: So 24 10, 2009 11:54 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa petern »

uz mi to zacina byt jasnejsie - keby som mal napriklad zisk 3000 USD, ten mi na ucte ostane v podobe USdolarov.
Ak by som mal ale povedzme stratu 3000 USD, co sa stane potom?

Plus co potom znamena zapis v account managemente, napriklad, ze mam
EUR +13000
USD -9000
peter.cmorej
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3255
Dátum registrácie: Po 08 10, 2007 12:35 pm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa peter.cmorej »

ostal by si dlhovat IB 3000 usd. Ak nemas nakupene nic v Eurach, tak to znamena, za mas na ucte cash 13000 Eur a v dolaroch mas nakupene pozicie za 9000 usd
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

petern napísal: Plus co potom znamena zapis v account managemente, napriklad, ze mam
EUR +13000
USD -9000
To znamená, že ti oni požičiavajú 9000 USD. Myslím, že si zato účtujú nejaký drobný úrok a okrem toho sa ti teraz balance v € mení aj podľa kurzu USD/EUR. Ak im chceš tých 9000 USD vrátiť, otvor ACCOUNT v TWS, v MARKET VALUE - REAL FX BALANCE klikni pravou myšou do políčka USD a potom Close Currency Balance. Vzápeti sa ti v TWS vygeneruje order v ktorom tie doláre spätne zameníš na EUR. Následne v account manažmente budeš mať už iba EUR.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

trosku ina tema - ked zadavate SL, zvyknete zapnut aj "fill / triger outside RTH" a Allow "pre-open" ? Viem co znamenaju, ale neviem ci nie je nebezpecne ich zapinat pri SL - mam pocit ze by som sa mohol lahsie zbytocne vystopkovat mimo beznych hodin.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

trosku ina tema - ked zadavate SL, zvyknete zapnut aj "fill / triger outside RTH" a Allow "pre-open" ? Viem co znamenaju, ale neviem ci nie je nebezpecne ich zapinat pri SL - mam pocit ze by som sa mohol lahsie zbytocne vystopkovat mimo beznych hodin.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Budeš inak hovoriť, keď ti cena "gapne" o pár dolárov nad tvoj sl pri shorte v takom aftermarkete a na open ťa ešte dobre squeezne. :)

I keď si pravdepodobne swing trader+, keďže používaš fyzické stoplossy a až natoľko by ťa to ovplyvniť nemalo a keď nie tak si samovrah.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

Ahoj, nerozumieme si, skúsim konkrétny príklad: mám nakúpené DAX ETF ako investíciu. Chcem ho ešte držať, ale kedže som v zisku, chcem aspoň časť zisku ochrániť tak že nastavím SL nad moju nákupnú cenu. V prípade korekcie by som tým pádom predal so ziskom a potom opäť nakúpil. Pre tento účel mi príde lepšie stop loss bez spominaných atribútov. Order na nákup by som asi dával s nimi.
jogo
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 7091
Dátum registrácie: Po 04 08, 2008 9:03 pm
Has thanked: 150 times
Been thanked: 294 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa jogo »

ES-ko obchodujem 24h denne a ziadne vyberanie SL som si nevsimol. Ale pamatam casy, ked ES-ko od 22h do 15:30h spadlo aj 5% a keby som tam nemal SL mimo hlavnych burzovych hodin, tak by som zaplakal.
Mam to zbacktestovane vratane mimohlavnych burzovych hodin a to staci.
-Disclaimer: Všetky informácie, ktoré poskytujem na tomto fóre, sú určené výhradne ku študijným účelom. V žiadnom prípade neslúžia ako investičné doporučenie.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Dana »

Ale je rozdiel index dax nakúpený cez etf a futures na dax, ktorý sa bude obchodovať neustále. Ak je burza na ktorej sa etf-ko obchoduje zavretá, aký význam má ten SL? Alebo kde sa teda s tými etf-kami obchoduje neustále?
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

este podrobnejsie - ETF z prikladu je napr. EXS1, obchoduje sa cca na 10tich roznych burzach, primarne ale asi na Xetre a vo Frankfurte. Tu IB ponuka iba moznost "fill / triger outside RTH".
Trading Hours: 
Regular Trading Session
09:00 MET - 17:30 MET (09:00 CET - 17:30 CET)    
Total Available Hours
08:00 MET - 22:00 MET (08:00 CET - 22:00 CET)   
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Marcos napísal:Ahoj, nerozumieme si, skúsim konkrétny príklad: mám nakúpené DAX ETF ako investíciu. Chcem ho ešte držať, ale kedže som v zisku, chcem aspoň časť zisku ochrániť tak že nastavím SL nad moju nákupnú cenu. V prípade korekcie by som tým pádom predal so ziskom a potom opäť nakúpil. Pre tento účel mi príde lepšie stop loss bez spominaných atribútov. Order na nákup by som asi dával s nimi.
Tak indexy sú ďaleko menšia divočina ako equities. K tomu len investuješ. takže katastrofálny scenár moc nezažiješ. A market hours sú overrated, my závisláci to tam bušíme cez ARCU už 4 a.m.

Inak máš pravdu, teraz už vôbec neviem čo sa tu vlastne rieši a idem radšej preč. Ja mám ďaleko od odborníka na stop lossy, pretože praví chlapi fyzické stop lossy nepoužívajú. :lol: Aj by som dal jedno prirovnanie, ale zase by som tu bol za hulváta a snažím sa získať späť moju reputáciu. (keď som vôbec nejakú predtým mal :lol: )
Naposledy upravil/-a davoo v Po 23 03, 2015 7:27 pm, upravené celkom 1 krát.
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

este nechod, chcel som sa ta spytat co je fyzicky stop loss a ake ine su?
inac odpoved na moju otazku som uz myslim pochopil - zavisi od likvidity aktiva.
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

Fyzický stop loss je keď aj reálne zadáš stop, stop limit etc. order do platformy. Opak je mentálny, ktorý máš len v hlave.
Dana
Platinum Member ***
Príspevky: 722
Dátum registrácie: So 02 12, 2006 5:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Dana »

Marcos napísal:este podrobnejsie - ETF z prikladu je napr. EXS1, obchoduje sa cca na 10tich roznych burzach, primarne ale asi na Xetre a vo Frankfurte. Tu IB ponuka iba moznost "fill / triger outside RTH".
Trading Hours:
Regular Trading Session
09:00 MET - 17:30 MET (09:00 CET - 17:30 CET)
Total Available Hours
08:00 MET - 22:00 MET (08:00 CET - 22:00 CET)
U českých brokerov by určite nešlo nakúpiť na xetre a potom predať na inej burze, ktorá ide dlhšie. Nákup a predaj by musel byť na rovnakej burze a tie burzy čo idú dlhšie ako xetra, sú zase poplatkovo drahšie. U IB-ka to máte asi jedno a ak ešte k tomu taký nadštandart, že nákup a predaj by mohol byť na rôznych burzách, tak celkom fajn.
To som približne vedela, že do 22 sa niekde predať dá, len ma prekvapilo, načo SL cez noc.
Čo pozerám, aj ked xetra skončila, spready zatiaľ nie sú veľké.
Rozmýšľanie síce trochu bolí, ale je to nezabudnuteľný zážitok.
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

Zdravim, potrebujem vybrat peniaze z uctu IB. Ale ucet mam v USD ako aj cash. Staci vyplnit ziadost v account manager a na ucet mi pridu automaticky eura alebo to treba najskor zmenit a potom vybrat euro? A ak sa to ma zmenit ako to spravim aby mi nic neostalo v usd kedze vlastne kupujem euro, skusal som klikat v tws kade tade na tu sumu v usd a nic som nenasiel co by mi vygenerovalo presnu objednavku. A este jedna otazka, ako je to potom z uctom ked tam nebudu peniaze? Vdaka za odpovede
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Najprv v TWS daj do riadku EUR (voči USD) a kúp presne tolko EÚR kolko si chces poslať. V TWS account sa ti potom ukáže, že máš na účte USD + EUR (tolko, čo si nakupil).
Potom ideš na webovú stránku stránku IB: http://www.interactivebrokers.com" onclick="window.open(this.href);return false; a tam do account manažment login:

https://gdcdyn.interactivebrokers.com/sso/Login" onclick="window.open(this.href);return false;

Ked sa naloguješ, ideš do FUNDING...FUND TRANSFERS a v Transaction Type das WITHDRAW...Currency das EUR...Method: SEPA INITIATED BY US... Následne budeš musieť zadať bankové informácie, ktoré sa ti uložia pod tvojím názvom. Nabudúce už ich budeš mať uložené, takže na prvý krát to musíš urobiť a potom budú výbery už rýchle...

Ked budeš mať bankové info uložené, tak už budeš klikať ,,use saved bank information,, a tam už len zadáš počet eúr a dole potvrdíš. Posledným krokom bude, že tvoj transfer verifikujú (confirmation) ...1. bud budeš musieť zadať kódy s kartičky ako ked sa prihlasuješ...alebo ked nemáš kartičku, tak ti pošlu kód na email a z emailu ten kod prepišeš do confirmation.

Ked to prejde objaví sa ti sumár prevodu. Následne ti ten istý den, alebo na druhý odídu eurá z účtu...to budeš vedieť že to už poslali. V tvojej banke sa to objaví do 24 hodín.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

1. už povedal Jugg

2. Použi kalkulačku a vynásob tvoje USD na konvertovanie aktuálnym EURUSD kurzom, tak dostaneš presnú sumu.

3. Nejaké peniaze tam musíš nechať, pretože budeš platiť 10USD mesačne za inaktivitu, inak ti zavrú účet a budú ťa otravovať s doplatením inactivity fees pravdepodobne.

Inak dík Juggler, ja mu tu píšem dobre že nie román na jeho otázky, dám odoslať a vyčapí sa mi na screen tvoja odpoveď, že si ma predbehol. :lol:
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

aha cize nic take tam nieje ako ked som euro predaval a len klikol na sumu a dal len predat vsetko, cize to musim urobit manualne odhadom podla kurzu a +- spread hej?
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

teda nie odhadom ale na kalkulacke :) Vdaka, super forum aj ked sem nechodim a neprispievam vzdy som dostal odpoved a pomoc velmi rychlo.
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

davoo napísal:
3. Nejaké peniaze tam musíš nechať, pretože budeš platiť 10USD mesačne za inaktivitu, inak ti zavrú účet a budú ťa otravovať s doplatením inactivity fees pravdepodobne.

Inak dík Juggler, ja mu tu píšem dobre že nie román na jeho otázky, dám odoslať a vyčapí sa mi na screen tvoja odpoveď, že si ma predbehol. :lol:

:)

Olistr: Nemôžeš vybrať všetky peniaze. To ti system nedovoli. Ak by si chcel ist do nuly, tak musiš úplne zrušiť účet. Po zrušení účtu sa ťa opýtajú kde a v akej mene chceš poslať zbytok peňazí.

Čiže tak ako vraví Davoo. Nechaj si tam pár desiatok USD.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Tilbur
Platinum Member ***
Príspevky: 1117
Dátum registrácie: St 03 02, 2010 8:41 am
Has thanked: 44 times
Been thanked: 27 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Tilbur »

Nejaké peniaze tam musíš nechať, pretože budeš platiť 10USD mesačne za inaktivitu, inak ti zavrú účet a budú ťa otravovať s doplatením inactivity fees pravdepodobne.
moze to byt aj viac ako 10$:

http://ibkb.interactivebrokers.com/node/314" onclick="window.open(this.href);return false;
My number one job as a trader is to manage risks not make money.
olistr
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 03 03, 2014 4:40 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa olistr »

vdaka za link, ak som to spravne pochopil tak ak viem ze nebudem obchodovat pol roka tak sa mi viac oplati vybrat vsetko alebo kolko ma system pusti a potom mi staci znova vlozit 10k
Marcos
Gold Member **
Príspevky: 312
Dátum registrácie: St 09 07, 2014 11:28 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Marcos »

tak som si dnes vsimol ze IB ukazuje real time cenu mojej pozicie aj ked nemam zaplatene real time data.

BTW, zaujima ma aky frontend IB pouzivate? Ja som si zvykol na TWS latest, tabletova platforma ktoru obcas pouzivam ale vyzera ako Webtrader a neviem ktoru z nich mam preferovat na PC. Aky fronted pouzivate vy a preco resp. ake su vyhody / nevyhody kazdeho z nich?
davoo
Silver Member *
Príspevky: 295
Dátum registrácie: Pi 10 02, 2012 10:37 am

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa davoo »

No to by si mal ty vedieť čo ti vyhovuje. Je to na jedno kopyto, akurát vizuálne sa to líši. A nemusíš sa báť, po technickej stránke je celé TWS na figu rovnako, či to je tablet verzia alebo na pc a pokiaľ netrejdíš agresívne intraday, tak by som skutočne nejaký frontend neriešil.


(jemne off-topic príhoda zo života: Keď som ja začínal(veľmi šmatlavý swing trading na fx/equities), tak som si platil špičkové frontendy, datafeedy, múdre programy a neviem čo všetko. a ani som nevedel čo robím ešte poriadne... Pokiaľ ne-averageuješ aspoň 5k$ mesačne, tak by som sa na tieto veci skutočne vykašľal, pretože jednak nie si ešte dobrý trader a mal by si venovať 100% času zvyšovaním skillu(za čo najmenej peňazí ako sa dá, keďže ešte reálne ani nezarábaš na burze) a nie strácaním času a $ pre teba momentálne prkotinami a po ďalšie 5k$ mesačne sa dá robiť aj cez mobil s free dátami a veľmi zlým brokerom na záchode.)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Platinum Member ***
Príspevky: 654
Dátum registrácie: St 17 08, 2011 10:43 pm
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Chris »

zdravim,
zaujimalo by ma otvorenie paper-trading uctu u IB. Ak som dobre pozeral, tak demo je for free, ale ma data oneskorene o tyzden. Avsak ak by som chcel paper-trading s real-datami, tak mesacny poplatok za data je 10$ (ArcaBook Options Depth of Book), avsak musim mat otvoreny real ucet.

Teda je nejaka finta ako obist preposielaniu 10k $ na otvorenie uctu a s5, aby som mal demo ucet s real-time datami a pristup k IB API, alebo u inych zmluvnych partnerov IB, tusim lynx broker ? dik :)
http://chat.fx4living.eu Slack trading chat
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Chris napísal:zdravim,
zaujimalo by ma otvorenie paper-trading uctu u IB. Ak som dobre pozeral, tak demo je for free, ale ma data oneskorene o tyzden. Avsak ak by som chcel paper-trading s real-datami, tak mesacny poplatok za data je 10$ (ArcaBook Options Depth of Book), avsak musim mat otvoreny real ucet.

Teda je nejaka finta ako obist preposielaniu 10k $ na otvorenie uctu a s5, aby som mal demo ucet s real-time datami a pristup k IB API, alebo u inych zmluvnych partnerov IB, tusim lynx broker ? dik :)
Neda sa
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Voľné Daytrady a Posun SL

Príspevok od používateľa Peter Em »

Zdravím,

chcem sa opýtať, kde sa dá (v Account managemente, alebo v TWS) nájsť "number of free day trades", alebo také niečo. Mám konto menšie ako 25 000 USD, tak som limitovaný tým nariadením o max. 3 DT. Chcel by som si to teda pravidelne pozerať.

Ešte jedna vec. Viem, že niesom jediný, kto je tu zmagorený z toho MKT price, LMT price atd... Moja druha otazka znie, ako sa zadava SL a ako sa potom posúva. Doteraz som to riešil len cez mentálnu SL.
V podstate vždy keď idem kupovať akcie, tak to robím cez mobilnú platformu cez mobileTWS dám Order Ticket, tak ticker, množstvo, cenu a submit. Ako sa dáva SL a ako sa posúva netuším.

Za odpovede vopred ďakujem.
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
Používateľov profilový obrázok
Alo Bunda
Gold Member **
Príspevky: 370
Dátum registrácie: Ne 27 07, 2014 8:11 am
Bydlisko: Chicago

Re: Voľné Daytrady a Posun SL

Príspevok od používateľa Alo Bunda »

Peter Em napísal:Zdravím,

chcem sa opýtať, kde sa dá (v Account managemente, alebo v TWS) nájsť "number of free day trades", alebo také niečo. Mám konto menšie ako 25 000 USD, tak som limitovaný tým nariadením o max. 3 DT. Chcel by som si to teda pravidelne pozerať.

Ešte jedna vec. Viem, že niesom jediný, kto je tu zmagorený z toho MKT price, LMT price atd... Moja druha otazka znie, ako sa zadava SL a ako sa potom posúva. Doteraz som to riešil len cez mentálnu SL.
V podstate vždy keď idem kupovať akcie, tak to robím cez mobilnú platformu cez mobileTWS dám Order Ticket, tak ticker, množstvo, cenu a submit. Ako sa dáva SL a ako sa posúva netuším.

Za odpovede vopred ďakujem.
pokial chceš robiť daytrade na US akcie obchoduj ich cez CFD u CFD neplatí pravidlo 25000 USD. IB robí priamo hedge na tvoju pozíciu. A ohľadne stopky to ti neporadím ja používam Ninjatrader.
If God had wanted women to play ball,
he would've made them men.
It's only a game if you win but if you lose it's
a stinking waste of time
Insurance is like marriage.
You pay and pay but you never get anything back
Alo Bunda
Používateľov profilový obrázok
osamely chodec
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3904
Dátum registrácie: Ut 13 11, 2007 1:57 pm
Has thanked: 133 times
Been thanked: 362 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa osamely chodec »

tu je ako sa nastavuje naraz stopka aj vyber zisku http://ibkb.interactivebrokers.com/video/1029" onclick="window.open(this.href);return false;
Existujú starí obchodníci a odvážni obchodníci. Je len veľmi málo starých, odvážnych obchodníkov. “ -Ed Seykota-
Láska nad zlato, myšlienka nad majetok.
Chodci a cyklisti vážia menej ako šoféri a šoférky. (prieskum EU)
Na obchodovani s NG nie som ziskovy.
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Voľné Daytrady a Posun SL

Príspevok od používateľa Peter Em »

Alo Bunda napísal:
pokial chceš robiť daytrade na US akcie obchoduj ich cez CFD u CFD neplatí pravidlo 25000 USD. IB robí priamo hedge na tvoju pozíciu. A ohľadne stopky to ti neporadím ja používam Ninjatrader.
Som ti vďačný za tvoju radu, ale nie je pri CFD páka? Ja som si povedal, že buď páku počas celého svojho pôsobenia na trhoch nebuďem riešiť, alebo ju budem používať až po x rokoch (napr. 10). Keď vidím tie obrovské gapy na trhu v poslednom čase (23% či koľko na forexe EUR/CHF, alebo nedávno pri akciách cca 25% pri KORS, len sa utvrdzujem v tom, že je dobre dať si pokoj s páou (aspoň nateraz so skúsenosťami na trhu len cca 2 roky)

Zaujalo ma, čo si napísal o tom hedgi. Prečo to IB robí? Ak správne chápem hedgingu (aj keď som nikdy nič nehedgeoval), je to "stávka" na opačný pohyb nejakého aktíva -snáď som sa teraz nezhodil. Prečo IB robí ten hedging?
A ako vedia, že je môj nákup DT?
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

CFD je pákový produkt, ale však nemusíš páku využiť. Príklad: Máš účet s 10 tis. USD. Nakúpiš 100 ks PFE CFD za cenu 34$/kus. Broker ti zablokuje margin vo výške cca 425 USD (to je jedna osmina zo sumy 34$*100ks). K dispozícií na obchodovanie máš ešte 9 575 USD (10 000 - margin). Páka znamená to, že na tento obchod ti broker blokuje len 425 USD namiesto celých 3400 USD, ale ty ako človek, ktorý sa bojí páky môžeš spraviť to, že proste na ďalšie obchodovanie nepoužiješ 9 575 USD, ale len 6600 USD (10 000 - 3400 za nákup Pfizer).

Ale keď sa tu bavíte o daytradingu, tak nejaké gapy asi ti nehrozia, nie? Práveže CFD sú super na daytrading akcií
Používateľov profilový obrázok
Peter Em
Silver Member *
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Po 15 12, 2014 6:15 pm

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa Peter Em »

Ten počet available DT na IB som chcel vedieť, lebo DT nerobím pravidelne. Nie som primárne daytrader. Veľmi často robím aj nejaké swing trady (možno aj 70% obchodov) a v blízkej budúcnosti by som chcel držať časť peňazí ako aktívny investor.
Takže keďže tých DT nie je až tak veľa, myslím že mi IB bude postačovať na všetko . (aktívny inv., swingy, DT)
“Vše závisí na jediném: Zda je víc papírú než hlupákú, nebo více hlupáku než papírú"
Riziko sa pripravuje z rovnakých dávok dvoch prísad - sú to pravdepodobnosť a následky.
In love with Wall Street...
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

nájdeš to v Accounte. Posielam ti print screen z príručky od Lynx broker
Prílohy
Bez názvu.png
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa JUGGLER »

osamely chodec napísal:tu je ako sa nastavuje naraz stopka aj vyber zisku http://ibkb.interactivebrokers.com/video/1029" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte lepšie je zadávať priamo z riadka v TWS. Klikneš na buy čo vygeneruje long príkaz (alebo na sell pri shorte ) a ešte predtým než kúpiš/predáš Ti kliknutie pravou myškou do toho riadku umožní pridať BRACKET ORDER (attach bracket order).
V bracket ordere je PT a SL ktoré sa potom dajú lubovolne meniť.

Bracket sa dá pridať aj k existujúcej pozícii. Urobíš malý dokup s vygenerovaním bracketu a potom zmeníš počet akcií v bracket ordere na celkový počet. To je alternatíva k tým OCA orderom, ktoré IB prezentuje tak komplikovane...
Naposledy upravil/-a JUGGLER v Ne 14 06, 2015 11:56 pm, upravené celkom 1 krát.
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
Používateľov profilový obrázok
JUGGLER
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 16000
Dátum registrácie: Št 17 04, 2008 8:39 pm
Has thanked: 1100 times
Been thanked: 1461 times

Re: Voľné Daytrady a Posun SL

Príspevok od používateľa JUGGLER »

Peter Em napísal:Prečo IB robí ten hedging? A ako vedia, že je môj nákup DT?
Im je jedno či je to DT, alebo nie. Chránia sa proti strate. Pri CFD ked klient zarobí, marketmaker to platí. Ked klient prerobí, marketmaker zarobí...ale im nejde o to aby sa hrali na kasíno...im stačí profitovať zo spreadu. Z toho súdim, že IB už robí CFD na vlastné triko, predtým to zrejme robili sprostredkovane. Teda len IB UK - britská pobočka, lebo CFD je v USA ( pre amerických klientov) zakázané...


Hej. Do 25K môžete daytrading obísť cez CFD. Napadlo ma, že sa to dá aj cez single stock futures. To sú futures na jednotlivé akcie. CFD a SSF sa však nedajú použiť na všetky akcie. Tak sa dajú obchodovať iba tie najväčšie a najlikvidnejšie firmy. Vie niekto kolko amerických akcií sa dá obchodovať cez CFD a kolko cez SSF?
:idea: ,,Amatérski investori investujúci pasívne do indexového fondu budú mať v dlhodobom horizonte lepšie výnosy ako profesionálni manažéri fondov,, Buffett :mesec:
:arrow: Vzdelávanie a užitočné info zadarmo: https://smartinvestor.sk
mgulka
Active Member
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ut 25 06, 2013 10:11 am
Been thanked: 1 time

Re: Interactive Brokers

Príspevok od používateľa mgulka »

Ja o SSF počujem prvýkrát. Zoznam CFD u IB máš tu:

https://www.interactivebrokers.com/en/? ... tity%3Dllc" onclick="window.open(this.href);return false;

Je ich viac než dosť (a to sú len US akcie!)

Ja som zmysel a potenciál CFD spozoroval ihneď napr. pri tejto stratégií:

https://winpes.cz/chcete-system-s-90-uspenosti-obchodu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Napísať odpoveď

Návrat na "Brokeri - cez koho na burzu"