Strana 2 z 2
Re: IAD Investments
Napísané: Št 31 10, 2024 9:10 am
od používateľa aviceN
No, pri tejto 14% akcii ten vstupák je nemenný (ostáva 3%), myslel som klasický vstup do fondu keď nie je akcia. Vedeli čo robia

Re: IAD Investments
Napísané: Št 31 10, 2024 11:37 pm
od používateľa JUGGLER
Takže: so vstupným poplatkom model investície 100 000 €:
Po odrátaní vstupu 3% : 97 000
zhodnotenie 14% : 97 000 x 1,14 = 110 580 € = +10,58%
+10,58% za 3,42 roka je 3,09% p.a....z toho po zrážkovom zdanení 19% daň = 2,5% p.a.
Lepšie ako z drátom do oka, ale infláciu to zrejme nepobije.
Vyšší výnos môžeme získať úplne bez rizika na termíňaku a zrejme aj na Ficových štátnych dlhopisoch (budú oslobodené od daní).
Navyše v tom fonde riskujeme, že inflácia sa zvýši a výnosy vkladových produktov stúpnu.
A peniaze budú fixované na 3,5 roka za biednych 2,5% p.a.
To už by som fakt radšej riskol dlhopisy žralokov do splatnosti so 6-7% p.a..
Re: IAD Investments
Napísané: Ut 21 10, 2025 10:51 am
od používateľa MiBi
IAD Investments je na tom asi dobre, ked vozi svojich sprostredkovatelov sukr.lietadlom do Kosic
AKo sa pise tu:
https://www.linkedin.com/posts/martin-b ... 79904-IK18
Náš dlhoročný partner, IAD Investments, nás vzal súkromným lietadlom asi za 30 minút z Bratislavy do Košíc 🛩
Dlhodobo s nimi máme pre obe strany plodnú spoluprácu, tak sa trochu bachli po vačku, za čo im samozrejme veľmi pekne ďakujeme 
Viete, že na východe sa stavia automobilka Volvo. A pri nej priemyselný park pri obci Valaliky, v rámci čoho je vytvorený fond kvalifikovaných investorov s minimálnym vkladom od 50 000€.
Majú tam už vybavené právoplatné stavebné povolenie, spustili zemné práce, disponujú najvyšším ESG certifikátom a do projektu sa chystajú vstupovať banky. Biznis pripravený.