Strana 2 z 2
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 10 07, 2024 11:57 am
od používateľa tomáš virdzek
Dík za info chlapi, musím sa na to pozrieť.
PS: nič sa v nastaveniach nemenilo, takže to bude nejaký nový problém...
------
EDIT: nahodil som tu asi 50 obrázkov po sebe a nevznikol žiaden problém ani žiadna hláška, ako ukázalo Vám...Hmm...
Ale keď som to šiel po sebe zmazať, vyhodilo mi pre zmenu toto:

- hlaska.jpg (7.07 KiB) 9817 zobrazení
Tak som sa odhlásil, prihlásil opäť a už šlo aj to

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 10 07, 2024 10:05 pm
od používateľa iceberg8
Niet nad tlacidlovy telefon

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Ut 27 08, 2024 12:04 pm
od používateľa capitalcapital
Tak už aj mne
"Úložný priestor portálu pre ukladanie príloh bol vyčerpaný."
Obrázok má 43 kB
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Ut 27 08, 2024 7:35 pm
od používateľa tomáš virdzek
Dík capital za info, už včera písal aj Muti SS. Musíme to nejak vyriešiť.
Otázka na MiBiho:
MiBi napísal: ↑Ut 27 08, 2024 10:35 am
7 z 10 najlepsich dni bolo pocas medvedieho trhu:
Vynechanie 10 najhorsich alebo 10 najlepsich dni:
MiBi: pls, Tebe to ide stále? Dnes si tu postoval niečo a ok...
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Ut 27 08, 2024 7:56 pm
od používateľa tomáš virdzek
Prosím skús tu pridať nejaký súbor, či Ti to pôjde... Mne už vypisuje tiež tu hlášku a nejde mi priložiť ani obrázok pod 50 kb.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Ut 27 08, 2024 8:59 pm
od používateľa MiBi
Ja uz davno davam obrazky na postimages.org a vkladam len url na ne
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Ut 27 08, 2024 9:08 pm
od používateľa tomáš virdzek
Super info, ok vyriešim to, zdá sa, že táto technológia obmedzuje aj miesto na serveri.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Št 29 08, 2024 1:09 am
od používateľa JUGGLER
Ja som dnes mal hlášku a nemohol som vložiť screenshot, tak som urobil to, čo predtým:
vymazal som zopár starých príloh a priestor sa uvolnil.
Mazal som vo svojom vlákne a všimol som si, že moje staré príspevky pred 2021 žiadne prílohy neobsahujú.
Môžem sa mýliť, ale nie je to tak, že soft je nastavený tak, že staré prílohy sa po určitom čase automaticky vymazávajú?
Napríklad tak, že po skončení kalendárneho roka 2024 sa vymažú prílohy za 2020, alebo 2021?
Myslím si, že na rozdiel od minulosti sa teraz pridáva viac príloh a ten priestor sa proste nejak predčasne zaplnil.
Možno ked skončí rok, automaticky sa vymažú príspevky.
Ale narazil som aj na príspevky zo 17.nov.2021:
viewtopic.php?t=24379&start=2360
JUGGLER napísal: ↑St 17 11, 2021 10:16 pm
Chcel som pridať graf ale nedá sa:
Úložný priestor portálu pre ukladanie príloh bol vyčerpaný.
tomáš virdzek napísal: ↑St 17 11, 2021 10:59 pm
Už som to zväčšil, malo by Ti to ísť, vyskúšaj.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Št 29 08, 2024 11:00 am
od používateľa tomáš virdzek
Opravené

Nastavil som vyššie kvóty na priestor na disku, ktorý je vyhradený len pre prílohy.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 2:01 pm
od používateľa patrik.z
Prosim, nedalo by sa zakazat tie otrasne videoreklamy? Su tu asi nove, doteraz som videl len Temu bannery a podobne, ale po novom mi na mobile (na desktope su blokovane) vyskakuje videoreklama cez tretinu obrazovky, este k tomu sa aj automaticky spusti so zvukom. Je to fakt strasne, nedalo by sa bez toho?

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 2:10 pm
od používateľa JUGGLER
patrik.z napísal: ↑St 05 03, 2025 2:01 pm
... automaticky spusti so zvukom. Je to fakt strasne, nedalo by sa bez toho?
Súhlasím. Aj mne to začalo liezť na nervy.
A keďže väčšinou na mobile pozerám, čo je nové na fóre, až teraz som zistil, že na iných stránkach také reklamy nespúšťa.
( myslel som, že to zaviedol Apple v Safari ).
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 2:21 pm
od používateľa patrik.z
JUGGLER napísal: ↑St 05 03, 2025 2:10 pm
patrik.z napísal: ↑St 05 03, 2025 2:01 pm
... automaticky spusti so zvukom. Je to fakt strasne, nedalo by sa bez toho?
Súhlasím. Aj mne to začalo liezť na nervy.
A keďže väčšinou na mobile pozerám, čo je nové na fóre, až teraz som zistil, že na iných stránkach také reklamy nespúšťa.
( myslel som, že to zaviedol Apple v Safari ).
Ja mam firefox na iOS, uz davnejsie som dostaval napr. to Temu, to je tiez otrava (hlavne ked dostavam reklamy na zenske spodne pradlo a vyzera to vselijak), ale stravitelne. No napr. teraz sa mi to video zobrazilo s rozpisanym prispevkom a otvorenou klavesnicou a to uz vazne kazi funkcnost stranky.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 3:58 pm
od používateľa 12gb54as
patrik.z napísal: ↑St 05 03, 2025 2:01 pm
videoreklama cez tretinu obrazovky,
este k tomu sa aj automaticky spusti so zvukom.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 4:23 pm
od používateľa patrik.z
12gb54as napísal: ↑St 05 03, 2025 3:58 pm
patrik.z napísal: ↑St 05 03, 2025 2:01 pm
videoreklama cez tretinu obrazovky,
este k tomu sa aj automaticky spusti so zvukom.
Ale no, ved sa z toho aspon clovek nieco nove nauci

- unnamed.jpg (20.98 KiB) 6399 zobrazení
(je to tak sprosto urobene, ze to je vlastne embednute video (asi z YT), pred ktorym sa prehrava reklama na postelne pradlo. Ked reklama skonci, zacne toto video

)
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 4:30 pm
od používateľa Adammd
Ja reklamu mam bez zvuku(mobile chrome) - ide to nastavit, aby sa automaticke videa neprehravali so zvukom. Reklama zabera tak 1/6 stranky.
Zase z niecoho stranky musia zit...

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 4:34 pm
od používateľa patrik.z
Adammd napísal: ↑St 05 03, 2025 4:30 pm
Ja reklamu mam bez zvuku(mobile chrome) - ide to nastavit, aby sa automaticke videa neprehravali so zvukom. Reklama zabera tak 1/6 stranky.
Zase z niecoho stranky musia zit...
Ano, kym to boli len tie bannery, tak som s tym bol ok. Toto je zbytocne invazivne a ked to vyskoci s otvorenou klavesnicou (ako som pisal vyssie), tak to zakryje mozno 80% obsahu, kam prave clovek pise.
Z niecoho zit musia a reklamu vseobecne tolerujem (preto som sem o nej doteraz nepisal), ale toto je prasacina.
A ja teda vo Firefoxe napr. neviem ten zvuk vypnut a na Chrome prechadzat kvoli tomuto foru nechcem (aj ked by som potom aspon mozno nedostaval to zenske spodne pradlo

)
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 4:43 pm
od používateľa tomáš virdzek
Čaute, pošlite print screen prosím. Ďakujem @adam za tú foto, lebo ja vidím tú reklamu tiež len takto:
Hmm... toto Vám vadí, či vy to vidíte inak než ja?
Lebo ak je to len takto, mne to nepríde ako niečo neúnosné, dík za info. Každopádne ja mám zvuk vypnutý a na tú reklamu kliknem X-ko a mám pokoj...
PS: namesto tej history o GB tam pôjde niečo iné, je to defaultne nastavené.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:02 pm
od používateľa JUGGLER
To čo si dal vidím na monitore PC a nevadí mi to. Ale v mobile vyskočí video na 1/4 displeja a vydáva zvuk.
Rozumiem, že sa dá nastaviť, aby bola reklama bez zvuku, ale 25% displeja a stále klikať na X aby reklama zmizla ...
...a objaví sa pri každom novom rozkliknutom vlákne... u mňa vznikol problém len pri mobile a len posledné 2 dni...
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:15 pm
od používateľa patrik.z
JUGGLER napísal: ↑St 05 03, 2025 5:02 pm
To čo si dal vidím na monitore PC a nevadí mi to. Ale v mobile vyskočí video na 1/4 displeja a vydáva zvuk.
Rozumiem, že sa dá nastaviť, aby bola reklama bez zvuku, ale 25% displeja a stále klikať na X aby reklama zmizla ...
...a objaví sa pri každom novom rozkliknutom vlákne... u mňa vznikol problém len pri mobile a len posledné 2 dni...
Presne tak. A vyskoci to vzdy az s oneskorenim, tak mi to zakryje rozpisany text (pri otvorenej klavesnici uplne). Potom musim skryt klavesnicu, aby som to vedel vobec zavriet. Neslo by to zakazat aspon na mobile?
A dalsia vec je, ze mi to zastavuje hudbu, ktoru si musim potom znova zapinat. Pri kazdej nacitanej stranke. To uz moja frustracna tolerancia naraza na limity

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:26 pm
od používateľa Adammd
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:52 pm
od používateľa tomáš virdzek
Ok, čiže problém sú mobily ak správne rozumiem, na to sa spýtam nášho providera, to by podľa mňa šlo poriešiť, dík za info.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:57 pm
od používateľa patrik.z
tomáš virdzek napísal: ↑St 05 03, 2025 5:52 pm
Ok, čiže problém sú mobily ak správne rozumiem, na to sa spýtam nášho providera, to by podľa mňa šlo poriešiť, dík za info.
Super, diky!

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: St 05 03, 2025 5:59 pm
od používateľa tomáš virdzek
Len s tým chvíľku musíte počkať, obratom to určite nezrobia, tak trochu trpezlivosti

Dík.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Št 06 03, 2025 12:58 pm
od používateľa tomáš virdzek
Posielam odpoveď:
Reklama sa defaultne prehráva s 1% hlasitosťou. Ak je teda na mobile v pozadí napríklad hudba, tak asi v závislosti od telefónu sa prehráva iba 1 zdroj zvuku. Zároveň na iPhonoch sa nie vždy dá takto ovplyvniť hlasitosť. Ak je interne v telefóne vypeckovaný hlas, tak aj tá reklama sa prehrá nahlas.
Je možné, na menších zariadeniach, ak je zároveň otvorená klávesnica telefónu a prehráva sa video, tak to prekryje značnú časť webu. Na to sa ešte pozrieme.
Pre mobilné zariadenia sme zatiaľ urobili nasledovné úpravy:
- po kliknutí na X sa reklama už viac nezobrazí, stačí ju teda zavrieť iba raz,
- na iPhonoch sme vypli zvuk úplne.
Tieto úpravy pravdepodobne spôsobia aj nejaký pokles v zárobkoch, ale na druhej strane by mal byť tento formát znovu trochu znesiteľnejší pre užívateľov.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Št 27 03, 2025 11:06 pm
od používateľa nevedzgdo
Parádne videá aj pesničky. Chválim progres

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: Pi 28 03, 2025 10:55 pm
od používateľa tomáš virdzek
Vďačne.
Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: So 29 03, 2025 8:39 am
od používateľa patrik.z
Chvalim aj ja, v poslednej dobe tu video reklamu nedostavam, iba bannery a je to podstatne znesitelnejsie
Vdaka za prijatie riesenie vyhrad, posielam kavicku

Re: Čo mi vadí na diskusnom fóre
Napísané: So 29 03, 2025 8:57 am
od používateľa 12gb54as
Cim to je, ze niektore temy maju tak male pismo na mobile?
Vacsina je ok
Niektore temy maju pismo mensie
Niekde to je extrem
Kazda tema sa po otvoreni zobrazi s rovnako velkym pismom, problem je, ze tie s maly pismom treba posuvat dolava kazdy riadok a potom zas spat. Alebo si to roztiahnut cele prstami a citat to bez posuvania do stran, ale s malym, niekedy az necitatlene malym pismom.
Tipujem, ze niektore prvky prispevkov od uzivatelov to takto rozhodia.
Na PC to ide ok. Dotknuta je len mobilna verzia.
Snad som to vyjadril zrozumitelne
