Strana 2 z 2
Re: XELA
Napísané: Ut 28 06, 2022 10:48 pm
od používateľa PredsaJa
V čom je tá firma zaujímavá? Ja som si iba pozrel historické a aktuálne čísla a je to katastrofa. Celé zle, performance klesá, leverage obrovský, OCF dlhodobo záporný a cashu má firma tak na 1Q. Takže to bude zase zúfalé zháňanie cashu od bánk a/alebo dilution. Ale keďže cena akcii klesá, tak dilution je cesta do pekla. Jedného dňa takto cash nezoženú. Ešte predávajú nejaké assety, ale to sa tiež nedá robiť dlhodobo tak, že by im to nezasiahlo negatívne operations.
Či myslené je to ako špekulácia (náhodný výstrel hore alebo dole) či fajn na daytrading? Pýtam sa ako človek neznalý veci.
Re: XELA
Napísané: St 29 06, 2022 8:15 am
od používateľa iceberg8
Skor som to myslel ako sarkazmus.. zrejme ta firma bola extremne nadhodnotena ked bola za 2USD napriklad a manazment je divny/neschopny.. Vzdy daju relativne dobre spravy, ze zohnali take a take ksefty, a trh na to reaguje nijak, alebo vypredajom.. ..
Re: XELA
Napísané: St 29 06, 2022 9:56 am
od používateľa PredsaJa
Chápem, videl som, že pár ľudí to aj aktívne obchoduje, resp. investuje do toho. Tak ja len, že čo je za tým, čo nevidím po tej mojej 5 minútovej analýze.
Trh je blbý, zvykne vždy nadhodnocovať dobré správy a naopak panikáriť pri tých zlých. Ale pozeral som si aj tie správy o kontraktoch a vôbec sa nedivím, že trh nereaguje. Tu 2,5M, tu 10M kontakt... Keď mali v peaku tržby 1,6 miliardy, to je ako prd vo vetre. Táto firma by potrebovala zásadný obrat, ale na to už nie je finančná kapacita.
Re: XELA
Napísané: St 29 06, 2022 10:00 am
od používateľa PredsaJa
Inak XELA je krásny, priam učebnicový príklad, čo sa stane s akciou, keď robí drastický dilution.
Možno aj výstraha pred PLTR a podobnými, kde vám manažment do očí povie, že je mu to jedno a dilution bude robiť aj naďalej, aby zaplatil zamestnancov. Distruction od value v priamom prenose, ak sa zadrhne rast tržieb a ani len nedosahujú zisk.
Re: XELA
Napísané: St 29 06, 2022 8:58 pm
od používateľa Zdravym
PredsaJa napísal: ↑Ut 28 06, 2022 10:48 pm
V čom je tá firma zaujímavá?
Je to taky nas portalovy Meme stock, len tu nie je tolko zanietenych funny investorov, aby sme nieco spravili s cenou

Re: XELA
Napísané: St 29 06, 2022 9:02 pm
od používateľa iceberg8
No tymto by nepohol asi ani Glen

Re: XELA
Napísané: St 13 07, 2022 3:37 pm
od používateľa iceberg8
https://seekingalpha.com/news/3856398-e ... keover-bid
https://investors.exelatech.com/news-re ... n-proposal
Len prijali nejaku ponuku, nezavaznu, a hned +22%, co z toho, uvidime, zrejme je pre niekoho dostatocne lacna?
Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 8:42 am
od používateľa Zdravym
https://finance.yahoo.com/news/exela-te ... 00372.html
Takze xela sa zase na nejaky cas dostane nad 1 dolar za akciu

Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 9:56 am
od používateľa iceberg8
Na ja bysom na to dal nazov clanku, ze
Xela SKYROCKETED 2000% but that’s actually due to a reverse split.
(toto urobili aj na gamestope, " GameStop (NYSE:GME) stock is plummeting over 74% but that’s actually due to a stock split.")
Nezavisle media

Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 10:25 am
od používateľa visvk
Cize teraz sa snazia aby bola cena nad $1 pocas 10 trading dni
Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 4:07 pm
od používateľa Zdravym
visvk napísal: ↑Ut 26 07, 2022 10:25 am
Cize teraz sa snazia aby bola cena nad $1 pocas 10 trading dni
Preco?
Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 4:12 pm
od používateľa iceberg8
Inak by ich delistovali, pravdepodobne..
Re: XELA
Napísané: Ut 26 07, 2022 7:49 pm
od používateľa Zdravym
dakujem, ale tych 10 dni je nejake pravidlo? kazdopadne ako sa tak pozeram, asi to 10 dni nevydrzia

Re: XELA
Napísané: Št 05 01, 2023 8:45 pm
od používateľa iceberg8
https://xelashareholder.com/
Zaujimava firma.. TLDR netreba, ta stranka je kratka sama o sebe
