Strana 2 z 2
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Št 31 01, 2013 11:21 pm
od používateľa tukanec
kolko zarabas?
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Št 31 01, 2013 11:24 pm
od používateľa Airmike
peter977 napísal:
Mika, skúsil som si nájsť nejaký index, keďže ma zaujalo, čo si napísal... nasiel som Dow Jones U.S. Micro-Cap Total Stock Market Index, no ani za toho pána neviem nájsť z čoho sa ten index skladá?
Môžeš sem hodíť aký index používaš ty a ako nájsť info, z akých akcií sa skladá? Teda ak by Ťa to neobťažovalo
ja nic podobne nerobim. napisal som to preto , lebo som sa takt bavil na vyske. chcel som proste skusit burzu
no a co som robil vtedy bolo asi to ze som sledoval S&P, DJIA , a Nasdaq. a kedze vtedy som nevedel ani co su small cap ani micro cap a uz vobec nie pink sheets. tak som si jednoducho vyberal akcie s tychto indexov.
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Št 31 01, 2013 11:31 pm
od používateľa Biosko
tukanec napísal:kolko zarabas?
tu je moj topic o forex obchodovani
http://ako-investovat.sk/diskusia/viewt ... =57&t=3939" onclick="window.open(this.href);return false;
No $$$ cisla tam nehladaj lebo ich tam nenajdes, vsetko je v percentach a myslim si ze je to tak lepsie.
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 12:00 am
od používateľa tukanec
chodis este do prace??

Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 1:41 am
od používateľa tukanec
mamest eetaky problemik mensi ak vas mozem poprosit o pomoc

na kupil som na forexe EUR/USD za 1,36075 aktualna hodnota je 1.36122 a ja som v minuse 17 dolarov.... :/ kurnik to preco? nemal by som zarabat ked som nakupil za lacnejse a hodnota isla hore??? HELP ME

Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 1:51 am
od používateľa tukanec
Potrebujem este vasu pomoc nakupil som na forexe 1EUR/USD za 1,36075 aktualny kurz je 1.36113 a ja som v minuse 19 dolarov... WHY??? :////
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 1:57 am
od používateľa Biosko
zeby poplatok za otvorenie obchodu?
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 1:59 am
od používateľa tukanec
sorry ze dva krat som pisal mi to tu blbne :/
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 01 02, 2013 10:01 am
od používateľa peter977
Tukanec, otvor si google a daj si forex základy
Kým si neprečítaš ako funguje forex ako sa tvorí cena, čo sú pips, swaps, comissions, tak sa budeš s tým zbytočne babrať
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 1:50 pm
od používateľa tukanec
potrebujem este predsa pomoc nechapem celkom jak si mozem pozicat usd a nakupit aud... jak tomu tu chapete:
Princíp fungovania úrokových sadzieb (carry trades)
Predstavme si, že sadzby na dolár sú tak nízke, že sa oplatí si zobrať dolárový úver. Pokiaľ by sme si zobrali ročný úver, tak z predchádzajúcej tabuľky vieme, že dolár si môžeme požičať za 0,939%. (Pozn. teraz však vystupujeme z pohľadu top banky, ako fyzická osoba máme sadzbu upravenú o rizikové prirážky). Naopak na druhej strane existujú meny, ktoré poskytujú vysoké úrokové sadzby, ako napríklad austrálsky dolár. Keby sme investovali do neho, tak na ročnej báze získame 5,168%.
Tento obchod vlastne môžeme ako banka kedykoľvek aj vykonať. Takže si požičiame americké doláre na rok za 0,939%, zmeníme ich na austrálske doláre a tie vložíme do banky na rok za 5,168%. Takýmto spôsobom sme po roku na úrokoch získali 4,229%. Pokiaľ sa teda nezmení kurz AUDUSD tak táto čiastka je našim výnosom. 4,229% nazývame úrokový diferenciál a ukazuje potenciál zisku na dlhodobej, ročnej pozícií na AUDUSD.
Teraz ja uz... ja som tomu pochopil tak ze ak chcem ziskat ten urok tak musim nakupit USDAUD usd si poziciam (short) a AUD nakupim a potom dostanem ten urok... pochopil som tomu spravne??? neviem tomu pochopit celkom jak si mozem pozicat usd od kohoked v saxo traderi je iba AUDUSD a keby som takto obchodoval tak na tom prerobim... a este vsetko mam v € tak ako som z toho pajac ... fakt pomozteee dikyy mocc...
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 1:57 pm
od používateľa peter977
V Saxotradery v platforme máš obchodné podmienky a tam je napísaný swap (to je úrokový diferenciál)
Swap máš rozdelený na long a short. Long AUD/USD je nákup(buy), short je sell.
Všetko za teba rieši broker. On Ti len vypočíta, koľko % ti pripíše za každú pozíciu čo budeš držať cez noc (u saxo je to počas 23.00 nášho času)
Swap môžeš mať plusový alebo mínusový v závislosti či si urobil buy obchod AUD/USD (nakúpil si AUD a predal USD), alebo naopak sell AUD/USD (predal si AUD a nakúpil USD)
Odporúčam si kúpiť knižku o tom, čo je forex a ako to funguje...
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 2:01 pm
od používateľa peter977
No a ešte k tomu, že máš účet v € (dúfam, že sa teraz bavíme o deme!)
Veľkosť pozície v Saxotradery zadávaš v USD, napríklad 10 000 je 0,1 lot. 1 pip = 1 USD
Saxo Ti hodnotu tvojej pozície pokiaľ máš účet v € vypočíta až keď zavrieš obchod a v ten deň o 23.00 Ti to prepočítajú podľa aktuálneho forex kurzu EUR/USD.
Príklad ak dnes uzavriem pozíciu v hodnote 10 000 v zisku 100 pips, tak je tvoj zisk v hrubom 100 USD. Od toho sa odčítajú náklady za otvorenie a uzavretie pozície keďže ide o podprahovú veľkosť pozície a odčíta sa spread. Ten rozdiel (dajme tomu 70 USD) sa o 23.00 prepočíta na eurá a to Ti pripíšu na účet.
Inak debilnejšieho brokera ako Saxo si si na začiatok nemohol vybrať... Otvor si účet u IBFX Austrália (neobmedzené demo), žiadne komisie
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 4:46 pm
od používateľa tukanec
ano mam demo... chces povedat ze ak zacnem obchodovat cez IBFX tak eplatim komisie??? bavime sa o real ucte ? v saxe som aj preto lebo chcem obchodovat aj komodity
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 4:49 pm
od používateľa peter977
Kým sa naučíš obchodovať a pochopíš tie základné vzťahy, tak Ti na to stačí aj taký broker ako je IBFX. IBFX nemá žiadne komisie ako saxo za nízku likviditu
Re: Investovať 700 eur
Napísané: Pi 08 02, 2013 5:22 pm
od používateľa kiikino
na deme to je jedno cez koho obchodujes akurat casom ked prejdes k inemu brokerovi si budes tazsie zvykat na platformu
k tomu AUD/USD ked sa rozhodnes ze chces urobit tento carry trade jednoducho pojdes long(buy) AUD/USD a broker ti otvori poziciu, vzdy v noci pripise swap kazdy den okrem vikendov
ty vobec nemusis riesit poziciavanie USD ani inych zalezitosti okolo vsetko spravi broker ty len otvoris a zatvoris poziciu