Uspory mam rozdelene na EUR a USD. Ak Euro rastlo, bol som na EURUSD long, aby som pokryval straty na dolarovej casti uspor. Ak Euro padalo, bol som EURUSD short, aby som pokryval straty, ktore vznikali na Eurovej casti uspor(vzhladom k dolaru pripadne komoditam-proste poistka voci pripadnej dalsej krize eurozony)JUGGLER napísal:Tomu nerozumiem. Hedžoval si sa voči strate a dostal si sa do straty?
Zial, par EURUSD sa posledny rok len "pisisvori" a nerobi ziadne vyraznejsie trendy, ktore moj system potreboval a tak mi len vymetal SL az mi vznikol novy max. drawdown na systeme, ktorym som ho hedgeoval.
Inac mal som ho zbacktestovany od roku 2000...
