Strana 2 z 4

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 17 01, 2014 5:01 am
od používateľa jogo
JUGGLER napísal:Tomu nerozumiem. Hedžoval si sa voči strate a dostal si sa do straty?
Uspory mam rozdelene na EUR a USD. Ak Euro rastlo, bol som na EURUSD long, aby som pokryval straty na dolarovej casti uspor. Ak Euro padalo, bol som EURUSD short, aby som pokryval straty, ktore vznikali na Eurovej casti uspor(vzhladom k dolaru pripadne komoditam-proste poistka voci pripadnej dalsej krize eurozony)
Zial, par EURUSD sa posledny rok len "pisisvori" a nerobi ziadne vyraznejsie trendy, ktore moj system potreboval a tak mi len vymetal SL az mi vznikol novy max. drawdown na systeme, ktorym som ho hedgeoval.
Inac mal som ho zbacktestovany od roku 2000...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 17 01, 2014 4:32 pm
od používateľa Rado
jogo napísal: Inac mal som ho zbacktestovany od roku 2000...
Tak prečo si to prestal obchodovať??? Veď to bude predsa fungovať znova nie? To len utvrdzuje môj postoj k backtestom. Otestuješ, že to fungovalo v minulosti, ale nič viac. Obchodníka potom otestuje prvý väčší problém.

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 17 01, 2014 7:33 pm
od používateľa jogo
Rado napísal:To len utvrdzuje môj postoj k backtestom. Otestuješ, že to fungovalo v minulosti, ale nič viac.
Tiez to vidim podobne...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 17 01, 2014 11:12 pm
od používateľa JUGGLER
Kurz sa temer vôbec nezmenil za 5 rokov ( aj za 10r )...s tým sa vôbec neoplatí špekulovať.
Ked sme mali korunu, nikoho kurzové straty nezaujímali ( a boli strašné ) a teraz ked máme jednu z najsilnejších mien, každý si robí starosti... :roll: ...stále sa ma na to ľudia pýtajú.

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: So 18 01, 2014 4:50 pm
od používateľa jogo
Hedgeoval som aj dolarovu cast uspor. Polovicu uspor som zamenil za dolare niekedy koncom roka 2010 na kurze zhruba
EURUSD =1.3, co je udajne spravny kurz podla parity kupnej sily.
Potom dolar oslabil az na 1,49 a zazil som priebeznu kurzovu stratu okolo 1.3/1.49/2 = 6.5% uspor ratane v eurach, tak som vymyslel system, ktory by sice malo zarabal, ale vyrovnaval by tieto straty hedgeovanim na minimum. Zial, vyrobil novy maximalny drawdown, tak som ho vyradil.
A dobre som urobil, lebo drawdown dalej rastie...
Minimalny kurz EURUSD bol roku 1999 na urovni 0.83 a maximalny v roku 2008 1.60, co nie je zanedbatelny pohyb kurzu(rast skoro 100%), neviem sa vsak proti tomu branit. Teraz sa na to pozeram tak, ze ak budem mat nakupene indexove ETF-ka na USA-akcie, tak je mi jedno, kde pojde kurz USD, lebo ak dolar oslabi, akcie posilnia podobne ako sa to deje v Japonsku s jenom a Nikkei-om.
A takyto "hedge" mi staci...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ne 19 01, 2014 10:10 pm
od používateľa Tomtom
JUGGLER napísal:Máš pravdu. Vykoplo ho. Len to neupdatoval. Dúfam, že ho to neprestalo baviť...
Ahojte prepac Juggy nieze by mato nebavilo ale neni cas, rozbieham podnikanie a bere mi to hodne casu, a dokonca robime od 14:00 do 02:00 takze US trhy vobec nestiham...ale slubujem ze zas zacnem to sledovat, trosku som cital tak uvidime, musim zacat odznova s neakymi pravidlami :)

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ne 19 01, 2014 10:25 pm
od používateľa Tomtom
XLE aj C vyhodene na SL

Strata spolu cca $22

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 29 01, 2014 10:13 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: AMZN
Transaction: Long
Date: 29.01.2014 , 22 : 00
Shares: 6
Cost: 384,21
TP: 405,00 SL: 370,00


Zajtra vyhlasuju vysledky tak ako som cital dufam ze dopadnu nad ocakavania a akcie porastu :) ale to je len zbozne prianie vsak :D Dakujem

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 31 01, 2014 6:14 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: AMZN
Vyhodené na TP :D

zisk: 2,5 % učtu

keby som nastavil TP na 410 teraz by som bol v strate a vybilo by mi SL takze to bolo len tak tak nastaveny TP :D

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Po 03 02, 2014 8:15 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: DIS
Transaction: Long
Date: 3.02.2014 , 20 : 10
Shares: 15
Cost: 70,90
TP: 75 SL: 67

Preco som sa tak rozhodol? Koli tomuto :

http://seekingalpha.com/article/1988911 ... urce=yahoo" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 07 02, 2014 1:44 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: DIS
Ukončne nad TP (otvaracia cena nad TP)
Cena: 75,61
Zisk: 1,4 % celeho uctu (7% z preinvestovanej sumy)

Chcem sa spytat ten zisk co vy uvadzate je zisk vypocitany z preinvestovanej ciastky alebo z celkoveho uctu? Pretoze napr aj v tomto pripade hej, zisk na cely ucet je 1,4 percent ale v ramci zisku z preinvestovanych penazi je to 7% a to je krajšie čislo :D Tak prosim ktory z tychto ziskov uvadzat??

Ďakujem za odpoveď

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: So 08 02, 2014 2:25 pm
od používateľa JUGGLER
Tomtom napísal:Zisk: 1,4 % celeho uctu (7% z preinvestovanej sumy)

Chcem sa spytat ten zisk co vy uvadzate je zisk vypocitany z preinvestovanej ciastky alebo z celkoveho uctu? Pretoze napr aj v tomto pripade hej, zisk na cely ucet je 1,4 percent ale v ramci zisku z preinvestovanych penazi je to 7% a to je krajšie čislo :D Tak prosim ktory z tychto ziskov uvadzat??

Ďakujem za odpoveď
Uvádzame zisk/stratu na daný obchod.

Money manažment je individuálny. Niekto obchoduje 20% na jeden obchod, iný 10%.. dá sa obchodovať aj 100% z účtu s dobrým riadením rizika...

Ty, ked si sa prišiel verejne testovať, tak vyhodnocuj každý obchod zvlášť a potom raz za čas aj % výkonnosť za určité obdobie ( mesiac, kvartál, alebo rok ). Najdôležitejším meradlom pre mňa je súhrnná výkonnosť celého účtu za 1 rok ( per annum, p.a. ).

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 11 02, 2014 6:21 am
od používateľa Tomtom
Ticker: MET
Transaction: Long
Date: 11.02.2014 , 14 : 30 (zadavam prikaz po otvoreni burzy nakupit)
Shares: 40
Cost: 48,60
TP: 51 SL: 47

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 11 02, 2014 6:53 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: MET
posuvam SL a TP
TP: 52 SL: 48,70

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 19 02, 2014 6:36 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: MET
posuvam SL a TP
SL: 50 TP : 53

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Po 24 02, 2014 9:06 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: VIV
Transaction: Long
Date: 24.02.2014 , 21 : 00
Shares: 80
Cost: 18,30
TP: 20,00 SL: 17,50

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Št 13 03, 2014 8:56 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: VIV
uzavrem to na 18,50 takze ziadny zisk, skoda no akcie boli na 19,30 co by bol zisk cca 5 percent ale nebol cas to sledovat tak som ani SL neposuval nic, tak som mohol mat zisk tak nemam nic, aspon to neni strata vsak :D ale co snad bude viac casu na to :)

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Št 13 03, 2014 9:13 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: Met
uzavrene na SL, zisk 2,5 % , neni to vela ale aj drobne zisky su dobre si myslim...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 22 04, 2014 2:12 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: CBEY
Transaction: Short
Date: 22.04.2014 , 14 : 30
Shares: 100
Cost: 9,81
TP: 9,40 SL: 10,10

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 22 04, 2014 2:15 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: OPK
Transaction: Long
Date: 22.04.2014 , 14 : 30
Shares: 200
Cost: 8,38
TP: 8,70 SL: 8,20

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 23 04, 2014 5:23 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: OPK
Vyhodene na SL 8,20
Strata 1,8 %

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 23 04, 2014 5:36 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: MMM (3M Company)
Transaction: Long
Date: 23.04.2014 , 17:30
Shares: 15
Cost: 138,10
TP: 140 SL: 137

Moj dovod pre otvorenie pozicie, mozno hlupy ale zajtra maju vyhlasovat vysledky za prvy stvrtrok 2014 a podla analytikov od Zacks Investments ohlasia zisk. Možno je to málo na otvorenie pozície ale nemám viac času na dôkladnejšiu analýzu, respektíve nechcem byť analytik ale obchodnik :) I keď človek musí byť asi jedno aj druhé však?

Čo si myslíte o tejto akcií?

Ďakujem za každu reakciu.

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 25 04, 2014 12:43 am
od používateľa JUGGLER
To nie je dobrá akcia. Môžeš si odpísať stratu. Never analytikom. Bud si naletel, alebo máš nutkanie hazardovať...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 25 04, 2014 8:35 am
od používateľa Tilbur
Ticker: CBEY
Transaction: Short
Date: 22.04.2014 , 14 : 30
Shares: 100
Cost: 9,81
TP: 9,40 SL: 10,10
http://www.fool.com/investing/general/2 ... keted.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
Spolocnost bude kupena za 9,97-10$ cash. To znamena, ze ak sa nic nepredvidane neudeje, tak akcia sa prestane obchdovat niekde pri tejto hodnote.
Ty zarobis len vtedy, ak sa akvizicia neuskutocni. Prerobit mozes vtedy, ak niekto navysi ponuku za odkupenie spolocnosti. Vtedy to bude boliet viac a SL Ta neochrani.

Co sa tyka drzania akcii na zverejnenie stvrtrocnych vysledkov, radsej sa tomu vyhni. Ja poznam len jedneho, ktory to robieva systematicky a zaraba na tom :-)

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 25 04, 2014 1:13 pm
od používateľa Tomtom
JUGGLER napísal:To nie je dobrá akcia. Môžeš si odpísať stratu. Never analytikom. Bud si naletel, alebo máš nutkanie hazardovať...
Ako pišeš naletel som analytikom, nemám nutkanie hazardovať len som hľadal spoločnosť na zobchodovanie a vyskočila mi priazniva analýza tak som to skúsil a prerobil.

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Pi 25 04, 2014 7:12 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: CBEY
zatvorim na 9,81 bez straty a zisku

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 29 04, 2014 8:29 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: FB
Transaction: Long
Date: 29,04,2014
Shares: 40
Cost: 58,03
SL: 55

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 29 04, 2014 8:33 pm
od používateľa Tomtom
Tiker: MMM
Ukoncenie pod hodnotou SL na hodnote 136,38

Strata cca 1,2 %

Ďakujem

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Št 01 05, 2014 3:32 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: FB
SL posuvam na 59

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Št 01 05, 2014 4:50 pm
od používateľa Tomtom
FB - SL posuvam na 60

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 06 05, 2014 3:03 pm
od používateľa Tomtom
FB SL 59,71 + 3 %

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 06 05, 2014 4:32 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: FST
Price: 2,20
Type: Short
Shares: 1000
SL 2,5

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 06 05, 2014 4:47 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: AAPL
Price: 599,29
Type: Long
Shares: 4
SL 595

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Ut 06 05, 2014 8:31 pm
od používateľa Tomtom
FST ukoncujem na 2,05
zisk 6,8 %

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 07 05, 2014 8:14 am
od používateľa Tomtom
AAPL out na SL 595 = -1 %

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 07 05, 2014 8:23 am
od používateľa Tomtom
Tomtom napísal:FST ukoncujem na 2,05
zisk 6,8 %
este obrazok k tomu

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Po 12 05, 2014 3:38 pm
od používateľa Tomtom
Ticker: CXO
Price: 132,91
Type: short
Shares: 10
SL 134

ukoncujem na 132,54 , minimalny zisk , moc to lieta hore dole tak radsej takto...

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 24 09, 2014 8:36 am
od používateľa Tomtom
Tak a po menšej pauze opäť som tu :D asi ma to nikdy neprestane priťahovať :)
Takže moj prvy obchod, alibaba, myslim že to ešte pojde dole možno az na hranicu 83 dolárov takže:

Ticker: BABA
Prize: 87,17 $
Type: Short
Shares: 20
TP: 84 SL 90

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: St 24 09, 2014 3:35 pm
od používateľa Tomtom
Tomtom napísal:Tak a po menšej pauze opäť som tu :D asi ma to nikdy neprestane priťahovať :)
Takže moj prvy obchod, alibaba, myslim že to ešte pojde dole možno az na hranicu 83 dolárov takže:

Ticker: BABA
Prize: 87,17 $
Type: Short
Shares: 20
TP: 84 SL 90
dokupujem este 30 ks za 88,21

Re: TomTom - paper trading (2014)

Napísané: Št 25 09, 2014 10:59 am
od používateľa Tomtom
Tomtom napísal:Tak a po menšej pauze opäť som tu :D asi ma to nikdy neprestane priťahovať :)
Takže moj prvy obchod, alibaba, myslim že to ešte pojde dole možno az na hranicu 83 dolárov takže:

Ticker: BABA
Prize: 87,17 $
Type: Short
Shares: 20
TP: 84 SL 90

dokupujem este 30 ks za 88,21
Takze out na sl, co uz myslel som ze to pojde dole, bohuzial to slo proti mne, uz v pre markete sa cena vysvihla, no urobil som chybu.

takze: -2,5 %