Strana 2 z 2
Napísané: St 06 06, 2007 1:50 pm
od používateľa hatege
maly priklad
2 bonus certifikaty na Daimler (akt. 65,50) horny chart je normalny certifikat, spodny je capped, s hranicou 54,00 €, kde ma maximum.

otazka
Napísané: St 20 06, 2007 3:59 pm
od používateľa janula
vdaka za odpoved...este otazka, kde sa da dostat k priemernym hodnotam P/E pre jednotlive indexy, ohladom S&P alebo DAXu este clovek najde nieco v novinach, ale ak by som chcela CECE alebo nieco podobne, kde to najdem, alebo si to musim rucne spocitavat??Vdaka ya predchadzajucu odpoved
Napísané: So 23 06, 2007 5:48 pm
od používateľa filip glasa
vdaka
Napísané: Ut 26 06, 2007 1:38 pm
od používateľa janula
naozaj dakujem
Re: otazka
Napísané: Pi 13 07, 2007 12:27 pm
od používateľa Ama
Re: Investičné certifikáty
Napísané: So 04 08, 2007 1:31 pm
od používateľa vasura
Dámy a pánové, jestli chcete spekulovat na všeobecný pokles indexů tak mám pro vás jeden tip. Open end index certifikát na short na index DAX(ISIN:DE000SG9B614). Jestli bude dlouhá medvědí korekce, trvající několik týdnů, tak je dobrá příležitost na tom něco vydělat.Přeji všem mnoho úspěchů.
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Ne 05 08, 2007 1:24 pm
od používateľa Ferin007
Ten byl dobrej ke koupi před korekcí (taky sem o něm trochu uvažoval), ne po ní!
Re: Investičné certifikáty
Napísané: St 22 08, 2007 1:08 pm
od používateľa Ondra
Na
http://www.icertifikaty.eu najdete dost clanku a informaci o investicnich certifikatech.
Re: Investičné certifikáty
Napísané: St 22 08, 2007 1:11 pm
od používateľa filip glasa
Ondro,
poraď kde investovať do certifikátov na Slovensku. Myslím, že to tu riešilo už veľa ľudí a nikam inam než do českého brokerjetu sa nedostali.
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Ne 16 09, 2007 11:21 am
od používateľa Ondra
Hmm, abych se přiznal, tak o situaci na Slovensku s certifikáty toho zas tolik nevím- v čem je pro Slováka problem investovat přes brokerjet? Jinak certifikáty v Čr dělají ještě: Atlantik(
http://www.atlantik.cz ) BBI (
http://www.bbi.cz ) Cyrrus (
http://www.cyrrus.cz) a další (Raifka,BH)
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Po 17 09, 2007 8:43 am
od používateľa filip glasa
Problém to nie je. Ale niekto potrebuje osobný, alebo telefonický styk s brokrom. Potom český broker pre neho nie je ideálny.
Diskontové certifikáty na akcie Zentivy
Napísané: Ne 06 01, 2008 3:25 pm
od používateľa Ondra
Pokud Vás zajímají diskontové certifikáty nebo akcie Zentivy, podivejte se na
http://icertifikaty.eu/novinky/diskonto ... ntivy.html
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Ut 29 01, 2008 12:18 am
od používateľa oviak18
Poprosim o radu. Ak som si dobre nastudoval , tak Open end, Indexove certifikaty mozem predat kedykolvek bez casoveho obmedzenia ? diky
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Ut 29 01, 2008 10:10 am
od používateľa Ferin007
oviak18 napísal:Poprosim o radu. Ak som si dobre nastudoval , tak Open end, Indexove certifikaty mozem predat kedykolvek bez casoveho obmedzenia ? diky
To s tím nemá nic společnýho.
1) Propdat kdykoliv můžeš jakejkoliv certifikát (minimálně do splatnosti). "Open end" se váže k emitentovi, tj. že by certifikát měl mít nekonečnou platnost, lépe řečeno u něho není stanoven oficiální den splatnosti. To, že je ale certifikát open end, neznemená, že ho emitent nemůže jednostranně vypovědět. To se mi stalo u o.e. rolling diskont certifikátu na DAX, aniž by mi to předtím dal emitent nějak osobně vědět. Rozesílali údajně oznámení, ale jen investorům, kteří nakupovali přímo v bance, nikoliv přes makléře.
2) Pokud myslíš tím časovým omezením daňovej test, tak ten se opět vztahuje na všechny certifikáty, bez jakékoliv výjimky.
Re: Investičné certifikáty
Napísané: Št 10 04, 2008 3:23 pm
od používateľa filip glasa
http://www.finmag.cz/clanek/3911/
Martin Svoboda - propagátor certifikátov - rozhovor
Re: Investičné certifikáty
Napísané: St 18 06, 2008 9:07 am
od používateľa Ferin007
Víte už někdo, jak to bude teď s tím daněním v Německu? Jestli budou danit u zdroje všecky certifikáty 25% sazbou, tak to bude docela mazec!
Nikde se mi zatím nepodařilo najít, jak se to bude technicky provádět, jestli v přiznání nebo u zdroje.
Re: Investičné certifikáty
Napísané: St 02 07, 2008 1:21 pm
od používateľa Ladis

Zajímavý certifikát na více surovin :
olej, měd', drahé kovy, plyn, hliník, cín a nikl. V 1. polovine 2008 krásne roste , i kdyz akcie ne. Lze koupit na burze Frankfurt , ale ne Xetra.
Société Générale certifikat DE000SG0GF68
http://zertifikate.onvista.de/snapshot. ... T=14592854
http://www.garantiezertifikate.de/tools ... ecu=889735
http://www.ariva.de/zertifikat/profil.m?secu=889735
Dane v Nemecku : od 1.1.2009 srazí z nemeckých dividend 25% dan. Kdo potrebuje nizsí dane nebo 0%, protoze bydlí jinde, musí poslat zádost s potvrzením domácího dan. úradu na nemecký dan. úrad a zaplatit vysoký poplatek a dlouho cekat , zda neco dostane zpátky. Jinak ze sloven.divi. 0% , ze britsk. divi 0% , z americ.divi. 15% , ze spanel.divi. 18%.
Myslim, ze kdo má akcie ulozeny u banky v Nemecku, snad mu nesrazí od 1.1.2009 automaticky z výdelku dan 25%, at uz drzel akcie pár hodin nebo pár let, protoze by pak musel zádat peníze zpátky, kdyby prodal ve stejném roce nejaké akcie se ztrátou. Tedy lhuta prestane existovat pro prodej s nezdanenym výdelkem, bude zdanen výdelek z akcií po letech 25%.