Strana 14 z 34
Re: Jogove forum
Napísané: St 24 07, 2013 9:54 pm
od používateľa Rado
Jogo ja sa chcem spýtať aký signál dostaneš? Z grafu, TA? Sleduješ aj iné informácie? Apple tvorí 18% Nasdaq, tak jeho pohyb pohne aj indexom.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 2:06 am
od používateľa JUGGLER
jogo napísal: Proste mam signal a idem do obchodu. Pozicie mozem otvarat dostatocne male na to, aby som obchody otvoril aj na viacerych indexoch.
Ja sa snažím vnímať trh komplexne. A idem do obchodu iba vtedy, ked TA sedí z FA a PA.
V poslednom čase dominuje PA...viac sa sleduje to, čo urobí FED ako skutočné fundamenty.
Dnes som čakal väčší pohyb hore, keď nastala ,,úľava,, z AAPL. Ale čo robia veľkí chlapci? Vyberajú zisky. Indexy nevládzu. Dnes tu máme další katalyzátor: FB. Pokus o dobrú náladu sa zrejme zopakuje... Ak však trh nedájde silu ísť ďalej hore ani po AAPL a FB, tak sa pýtam, aké katalyzátory ho budú ďalej tlačiť hore? Zverejnenia na budúci týžden pominú...( zatial sú medziročne zisky vyššie o cca 0,5% )...politici sú na dovolenkách...FED sa chystá na brzdenie QE3...Nemecko na voľby... Tak uvidíme či trh nájde energiu na ďalší rast... Ja tipujem, že najbližšie 2 mesiace je väčšia šanca na pokles ako na ďalší rast.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 7:13 am
od používateľa jogo
Rado napísal:Jogo ja sa chcem spýtať aký signál dostaneš? Z grafu, TA? Sleduješ aj iné informácie? Apple tvorí 18% Nasdaq, tak jeho pohyb pohne aj indexom.
Signalom je pokracujuci up-trend. Je to vsak moje subjektivne posudenie situacie.Potom uz len hladam nejaky technicky signal na vstup do obchodu.
Moze to byt korekcia, momentum, prieraz nejakej S/R urovne ap.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 7:19 am
od používateľa jogo
JUGGLER napísal:Ja sa snažím vnímať trh komplexne. A idem do obchodu iba vtedy, ked TA sedí z FA a PA.
V poslednom čase dominuje PA...viac sa sleduje to, čo urobí FED ako skutočné fundamenty.
Dnes som čakal väčší pohyb hore, keď nastala ,,úľava,, z AAPL. Ale čo robia veľkí chlapci? Vyberajú zisky. Indexy nevládzu. Dnes tu máme další katalyzátor: FB. Pokus o dobrú náladu sa zrejme zopakuje... Ak však trh nedájde silu ísť ďalej hore ani po AAPL a FB, tak sa pýtam, aké katalyzátory ho budú ďalej tlačiť hore? Zverejnenia na budúci týžden pominú...( zatial sú medziročne zisky vyššie o cca 0,5% )...politici sú na dovolenkách...FED sa chystá na brzdenie QE3...Nemecko na voľby... Tak uvidíme či trh nájde energiu na ďalší rast... Ja tipujem, že najbližšie 2 mesiace je väčšia šanca na pokles ako na ďalší rast.
Neviem takto komplexne trh posudit. Snazil som sa o to od roku 2009 a furt som trh videl na prepad, minimalne na stagnaciu. A on mi zatial za ten cas vyrastol na nove all-time high.
Pytam sa: Ak boli schopni vyrast na nove all-time high napriek dlhovej krize vo svete, co im brani, aby este nevyrastli o par stoviek bodov? (myslim SP500 alebo Nasdaq)
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 8:30 am
od používateľa Rado
Jogo, podľa mňa si sa zameral viac na fakty ako na to, čo je momentálne in. Z krátkodobého horizontu viac zavážia módne veci ako čísla. Preto napríklad sa dlhová služba nezmenila u Grécka a ostatných štátov, ale to už nikoho neprekvapuje. Teraz trh rástol skrz dobré dáta v USA, ale už si na nich pomaly zvyká. FED zastaví vykupovanie štátnych dlhopisov a napriek zlepšujúcim sa fundamentom bude moderné to hrať na pokles. Ak však FED zastaví podporu, tak len preto, že čísla sa budú zlepšovať. Trh pôjde nelogicky resp. podľa tej vlastnej. Bolo celkom zábavné sledovať v júni ako každý čakal vyjadrenie Fedu o zastavení QE. Ak prišli dobré makro dáta, tak trhy klesli a po zverejnení tých zlých zasa rástli. Z toho sa dá zistiť, čo je aktuálne pre trh trendy.
Ja do svojho obchodovania dávam veľa pocitov. Veľké šarlatánstvo. TA je momentálne na všetkých indexoch v prospech ďalšieho rastu. Ja mám však rovnaký pocit ako Juggler.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 10:53 am
od používateľa ice809
Pridam svuj laicky pocit

souhlas s vyse uvedenym, ale pokud chteji velci vybrat zisky, tak to musi delat pomalu a proto, tedy pokud je uz nevybrali, trhy jeste porostou a mali se muzou jeste dlouho mlatit mezi sebou.
Nicmene ted jsme dorazili na dalsi maxima, tak by mohl byt chvili klid a budeme se rozmyslet, jestli sever, nebo jih. Myslim ze sever zvitezi, ale at pocka na konec Augusta

.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 25 07, 2013 4:19 pm
od používateľa jogo
Rado napísal:Jogo, podľa mňa si sa zameral viac na fakty ako na to, čo je momentálne in. Z krátkodobého horizontu viac zavážia módne veci ako čísla. Preto napríklad sa dlhová služba nezmenila u Grécka a ostatných štátov, ale to už nikoho neprekvapuje. Teraz trh rástol skrz dobré dáta v USA, ale už si na nich pomaly zvyká. FED zastaví vykupovanie štátnych dlhopisov a napriek zlepšujúcim sa fundamentom bude moderné to hrať na pokles. Ak však FED zastaví podporu, tak len preto, že čísla sa budú zlepšovať. Trh pôjde nelogicky resp. podľa tej vlastnej. Bolo celkom zábavné sledovať v júni ako každý čakal vyjadrenie Fedu o zastavení QE. Ak prišli dobré makro dáta, tak trhy klesli a po zverejnení tých zlých zasa rástli. Z toho sa dá zistiť, čo je aktuálne pre trh trendy.
Ja do svojho obchodovania dávam veľa pocitov. Veľké šarlatánstvo. TA je momentálne na všetkých indexoch v prospech ďalšieho rastu. Ja mám však rovnaký pocit ako Juggler.
Up-trend ostal neporuseny a uvidime o tyzden-dva, ktore fundamenty prevazia. Zatial budem dalej longovat a dokupovat do pozicii.
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 26 07, 2013 12:00 pm
od používateľa jogo
BUY ES 1680 SL 1670
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 26 07, 2013 1:35 pm
od používateľa Tilbur
Dan Zanger:
je to z 24.7
+
A less aggressive approach is paying off in this kind of market behaviour. In fact this is a great time to study and improve your skills
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 26 07, 2013 3:53 pm
od používateľa jogo
Tilbur: Nerozumiem vete v tom obrazku a neda sa skopirovat do googla. Co pise ten Zanger? Vidi to up alebo down?
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 26 07, 2013 11:49 pm
od používateľa ice809
V hospode amateri rikali ze Down, ale taxikari a uklizecky o akcijich jeste nevedi takze UP.

Re: Jogove forum
Napísané: Pi 26 07, 2013 11:52 pm
od používateľa ice809

Jeden taxikar a peknou sbirku, ale o nem to nejni

Re: Jogove forum
Napísané: Ut 30 07, 2013 4:26 pm
od používateľa jogo
SELL EURUSD 1.3238 SL 1.3305
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 30 07, 2013 7:02 pm
od používateľa Airmike
jogo napísal:SELL EURUSD 1.3238 SL 1.3305
dobry tip , idem s tebou 1.32544
az nevide , budeme plakat spolu
tak nic, BE, pockam si vyssie
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 30 07, 2013 10:01 pm
od používateľa Istiach
Moja krystalova gula tipuje eur/usd na 1.33890

Re: Jogove forum
Napísané: Ut 30 07, 2013 10:02 pm
od používateľa jogo
Mika napísal:
tak nic, BE, pockam si vyssie
Myslel som si, ze to tak skonci.Ved ty tak velke SL predsa nedavas.

Rano este uvidim, ci SL nezdeaktivujem, ak by nahodou chceli vyrobit este jednu obratovu sviecku a vymiest SL...
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 30 07, 2013 11:07 pm
od používateľa Airmike
jogo ja davam aj vacsie,aj mensie , len dnes to nemalo velky vyznam drzat. lepsie ist este raz
Re: Jogove forum
Napísané: St 31 07, 2013 8:12 pm
od používateľa jogo
jogo napísal:SELL EURUSD 1.3238 SL 1.3305
Vyrazilo ma, znova som nastupil na 1.3305 a SL som dal na 1.3338.
Re: Jogove forum
Napísané: St 31 07, 2013 9:57 pm
od používateľa jogo
jogo napísal:
Vyrazilo ma, znova som nastupil na 1.3305 a SL som dal na 1.3338.
Aj posunuty SL vyrazilo. Strata 100 pips.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 01 08, 2013 9:04 am
od používateľa ice809
Me by zajimalo proc zrovna shortujes? Kdyz kouknu na denni graf tak bych nedelal nic. Neni sance trefit smer, nebo otevrit obe strany a po pohybech postupne zavrit.
Ja bych shortoval kolem 1.3400 a nebo az 1.3150 ne? Do te doby bych cekal. A to jeste bych pzici na 1.3400 neoteviral hned v prvnim dni, ale to by byla cena, pri ktere by jsem se zacal zajimat.

Re: Jogove forum
Napísané: Št 01 08, 2013 9:12 am
od používateľa ice809
Ja ted jedu v psenici chvilku, tak se trosku pochlubim

Re: Jogove forum
Napísané: Št 01 08, 2013 9:33 am
od používateľa Tilbur
Ja som tiez v longu na dolar. V pondelok som kupil ETFku UUP na swing.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 01 08, 2013 12:16 pm
od používateľa jogo
ice809 napísal:Me by zajimalo proc zrovna shortujes?
Chytal som odraz od trend line vedenu vrcholmi 1.2.2013 a 18.6. 2013. Len som nebol dost trpezlivy a nepockal si na prieraz tej TL vcera po FEDE. Proste som si myslel, ze uz k TL nedojdeme.
Nevadi, v shorte som aj tak a SL mam nad vcerajsim high, len som to tu uz vecer nereportoval.
Netrpezlivost ma stala zbytocne vela pipsov, ale co narobim, ked take prilezitosti ako tato, prichadzaju raz za niekolko mesiacov a vtedy zacnem predcasne naskakovat do obchodov, aby mi nahodou "tesne pred nosom" neusli.
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 16 08, 2013 6:21 am
od používateľa jogo
jogo napísal:BUY ES 1680 SL 1670
Vyrazeny SL, strata 10 bodov.
Re: Jogove forum
Napísané: Št 31 10, 2013 9:06 am
od používateľa jogo
Dobry citat od G.B.Shawa...
Pozname tri druhy klamstiev: Velke klamstvo, male klamstvo a matematicku statistiku.

Re: Jogove forum
Napísané: So 11 01, 2014 4:12 pm
od používateľa jogo
Odlozim si tu jeden svoj prispevok, preco si myslim, ze najdolezitejsie rozhodnutia aj tak robi investor, ktory investuje peniaze do nejakeho fondu a nie manager, ktory dany fond spravuje.
Ci investor bude investovat cez ETF-ka, ci cez fondy, najdolezitejsie rozhodnutie aj tak budes robit investor a len investor a ziadny manager nim vybraneho fondu.
Proste v den, ked posle peniaze do akehokolvek fondu rozhodol, ze manager fondu v ten isty den nakupi za jeho peniaze to aktivum, s ktorym obchoduje investorom vybrany fond.
Cize investor rozhodne, co nakupi (akcie, komodity, cenne kovy, dlhopisy a v akej mene a v ktorom regione) a investor rozhodne, kedy nakupi a tak isto investor rozhodne aj kedy preda (ak zada prikaz na vybratie penazi z fondu).
Manager fondu uz robi len jednoduchu nakupno-predajnu cinnost podla zamerania a strategie fondu a malokedy sa mu podari po odratani poplatkov za spravu a vstupnych poplatkov prekonat svojim vyberom aktiv vykonnost bechmarku tj. vykonnost nejakeho sektoroveho alebo celotrhoveho indexu podobneho zamerania ako dany fond.
Cize pridana hodnota managera fondu je len vtedy, ak dokaze svojou spravou aktiv prekonat bechmark, co sa tak casto nestava (teda aspon v dlhodobom investovani).
Ak fond len kopiruje bechmark, zisk alebo strata je zavisla len a len od spravneho rozhodnutia investora do daneho fondu.
Re: Jogove forum
Napísané: So 11 01, 2014 4:27 pm
od používateľa jogo
Jeden Radvanov prispevok o dolezitosti danovych a odvodovych nakladov pri investovani a tradingu:(aby som ho v buducnosti nemusel pracne hladat

)
radvan napísal:perfektny clanok o dolezitosti DANE:
http://turnkeyanalyst.com/2013/11/19/ch ... e-shiznit/" onclick="window.open(this.href);return false;
inak povedane ... mozte mat super trading strategy, ak budete o 5% prekonavat S&P (a teda robit 15% rocne) a zaplatite kazdy rok dane, tak sa mozte na to vykaslat a radsej kupit S&P Index a drzat index ... lebo tie kazdorocne dane vam prerobia to, co ste zarobli vdaka tomu aky ste dobry stockpicker ... takze -> bacha na dane ...
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 5:28 pm
od používateľa jogo
SELL ES 1829 SL 1846
Tipujem,ze dozrel cas na korekciu na indexoch...
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 6:28 pm
od používateľa JUGGLER
jogo napísal:SELL ES 1829 SL 1846
Tipujem,ze dozrel cas na korekciu na indexoch...
Zaujímavé. Vidíš to úplne opačne ako ja.
Ked to vidíš na short, tak nechápem, že si neshortol na 1843.
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 7:01 pm
od používateľa Istiach
jogo napísal:SELL ES 1829 SL 1846
Tipujem,ze dozrel cas na korekciu na indexoch...
Co ta ktomu vedie?
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 7:26 pm
od používateľa jogo
JUGGLER napísal:
Zaujímavé. Vidíš to úplne opačne ako ja.
Ked to vidíš na short, tak nechápem, že si neshortol na 1843.
Nebol som doma a toto je aj ak pokus o dlhodobejsi obchod, pokial vyjde ta korekcia, tak budem cielovat aspon 100 bodov.
Ischias: Robi sa tam S/R uroven a uz je najvyssi cas, aby indexy skorigovali rast, tak skusam chytit tu korekciu.
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 9:20 pm
od používateľa Rado
Držím ti palce. Ideš proti trendu v čase zverejňovania kvartálnych výsledkov. Ja to zatiaľ na výrazný prepad nevidím. Vyzerá to tak, že každý menší pokles sa zatiaľ využíva na dokupovanie pozícií. Asi trikrát za pol roka som si myslel, že je čas na korekciu. A nebol.
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 10:00 pm
od používateľa Dana
Jogo tiež držím palce, už aj preto, že mám sama kúpený DES2 v priemere za 13,21. Že snad dax klesne aspoň 300-400 b, ale vôbec sa mu do toho nechce.
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 11:22 pm
od používateľa JUGGLER
Korekcia zrejme bude, tipujem ES až k 1680, ale zatial nevidím dôvod. Na nejakú väčšiu paniku sa vždy musí nájsť dôvod. Ináč sa to technicky nedostane pod 1800. Zverejnenia sú dobré, makrodáta ujdú, politici sú OK. Nevravím, že sa neoplatí hrať na pokles, ale hral by som na rezistencii...kdesi v pásme 1843-1847. Na 1847 mám signál, tam to zrejme dôjde tento týždeň...možno zajtra. Takže máš zbytočne rizikové načasovanie ..je velká pravdepodobnosť, že ti SL padne zajtra, najpozdejšie tento týždeň. Z 15 bodovou SL by sa mi páčil set-up short 1847 , SL 1862, tgt 1800.
Re: Jogove forum
Napísané: Ut 21 01, 2014 11:51 pm
od používateľa Rado
Ja keď som si hľadal možné striky na putky, tak vidím možný support pri prepade na 1810 ďalší 1775. Teraz by som tipoval pohyb do strany na týždeň, dva. Začínajú zverejňovať veľké firmy, budúci týždeň zasadá FED, kde znova budú hovoriť o QE. Som mizerný, čo sa týka smerového obchodovania, ale Jugglerov set up sa mi páči viac.
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 24 01, 2014 1:33 pm
od používateľa Dana
Jogo hlásim, že som des už predala /13,84/. Zdá sa mi momentálne tiež nereálne, aby si sa dočkal 100 b poklesu na sapku. Otočka k väčšiemu rastu môže prísť kedykoľvek, radšej sa už bude treba zameriavať na chytanie longa.
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 24 01, 2014 4:59 pm
od používateľa jogo
Dana:
Ked chytam protitrendovy obchod, tak nemozem brat take male zisky.Ved uz nanho cakam niekolko mesiacov a teraz ujdem?
Nie, nie, musim to podrzat.
Nieco sa deje(ja tomu vravim, nieco je pod pokrievkou). Pozri sa na americke a nemecke statne dlhopisy, ako zacali rast, euro blbne, ropa drazie,zlato rastie, vsetko nasvedcuje tomu,ze investori vyberaju zisky a utekaju do bezpecnych aktiv.Mozno nas caka hlbsia korekcia...
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 24 01, 2014 5:09 pm
od používateľa Dana
Jogo, tá väčšia korekcia príde, ale pravdepodobne až po tomto raste. Dax môže tiež kľudne padnúť na 9 000 príp. niečo pod, ale tých 100 b na sapku je nateraz dosť nereálnych. Dax si to zase opäť namieri pravdepodobne na 10 000.
Re: Jogove forum
Napísané: Pi 24 01, 2014 8:22 pm
od používateľa JUGGLER
jogo napísal:
Ked chytam protitrendovy obchod, tak nemozem brat take male zisky.Ved uz nanho cakam niekolko mesiacov a teraz ujdem? Nie, nie, musim to podrzat.
Správne Jogo !
Bez ohľadu na to čo si myslíme, treba ďalej hrať !
Len prosím ťa, posuň SL minimálne na BE ( ešte lepšie, keby si poistil aspon nejaký zisk ).
To je však tvoja vec.
Ja od pondelka stavím na ďalší LONG, len chcem mať pokojný víkend.
Mám silné signály hore. Jeden do pásma 1825-1834, druhý do 1844 - 1847.
Ale ty sa drž svojho setupu. Nikto nevie, čo bude.
Najbližší signál dole je 1762. Najnižší mám na 1680. Odhadujem, že tam sa dostaneme niekedy inokedy v priebehu roka ( najlepší mesiac na korekciu je máj )...ale človek nikdy nevie. Odhad neznamená nič.
Sme hráči. Nie sráči.
Drž sa!

Re: Jogove forum
Napísané: Pi 24 01, 2014 9:20 pm
od používateľa jogo
JUGGLER napísal:Len prosím ťa, posuň SL minimálne na BE ( ešte lepšie, keby si poistil aspon nejaký zisk ).
Pozicia musi mat priestor na "dychanie", pritiahnutim SL by som ju mohol "zadusit".
Skoda by bolo sa z tak prekupeneho trhu dat vyhodit na nejakom spiku.