Strana 14 z 19

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 11:47 am
od používateľa JUGGLER
Som presunul celú diskusiu a rodiacu sa hádku mimo témy Voľby z pohľadu ekonomiky to znamená do témy Voľby z pohľadu názorov.

Celá sekcia Politika a názory o spoločnosti nie je linkovaná z main page , čím nezaťažujeme ľudí, ktorí prichádzajú na portál kvôli investičným a ekonomickým témam.

Nové príspevky sa tam neobjavujú ako aktívne témy, ale môžete ich sledovať cez neprečítané príspevky.
Bez neprečítaných sa tam dostanete cez obsah fóra.

Robím to na popud sťažovateľov. Kým to ľuďom nevadí a debata sa nenafukuje + nedostáva do varu, snažím sa nezasahovať. :beer:

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 4:40 pm
od používateľa Murosik
https://www.iness.sk/sk/iness-hodnoteni ... e-financie
Inštitút INESS hodnotil volebné programy z pohľadu verejných financií.
Za pozornosť stojí SMER, ktorý nám to tu riadil viac ako poslednú dekádu a dostal 1/10.
A za pozornosť stojí aj OĽANO so Sme rodina. Tieto strany nám to tu riadili posledné 3 roky. Jedna strana ani nemá program zameraný na verejné financie a druhá dostala 0/10.
Čiže vlastne boli zameraný len na míňanie peňazí.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 5:22 pm
od používateľa JUGGLER
OK. Dám obrázok. Treba to trochu brať s rezervou, lebo Iness je financovaný Pentou.
Nehovorím to len z pohľadu , že 1. miesto Saska, druhé PS a tretie KDH ale aj toho, že Hlas, čo je biznis krídlo Smeru má hodnotenie 4 a Smer 1 ...pričom v debatách Smer i Hlas úplne rovnako tvrdili, že deficit ich nezaujíma, že sme zo 60% pod priemerom únie 80% a znižovanie dlhu nepôjde na úkor ľudí.
.
Iness.png
.

P.S. Pre srandu králikov ako to rieši výkladná skriňa sveta a jedna z najviac zadĺžených krajín sveta:

- šéf ekonomických poradců prezidenta Baracka Obamy ALAN KRUEGER, předtím profesor na Princetonu, : „

Deficit je v USA snižován kontraproduktivně a neefektivně. Neřeší se vůbec problém dlouhodobého schodku.“

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 5:58 pm
od používateľa JanH
JUGGLER napísal: Ne 24 09, 2023 5:22 pm OK. Dám obrázok. Treba to trochu brať s rezervou, lebo Iness je financovaný Pentou.
Nehovorím to len z pohľadu , že 1. miesto Saska, druhé PS a tretie KDH ale aj toho, že Hlas, čo je biznis krídlo Smeru má hodnotenie 4 a Smer 1 ...pričom v debatách Smer i Hlas úplne rovnako tvrdili, že deficit ich nezaujíma, že sme zo 60% pod priemerom únie 80% a znižovanie dlhu nepôjde na úkor ľudí.
.
Iness.png
.

P.S. Pre srandu králikov ako to rieši výkladná skriňa sveta a jedna z najviac zadĺžených krajín sveta:

- šéf ekonomických poradců prezidenta Baracka Obamy ALAN KRUEGER, předtím profesor na Princetonu, : „

Deficit je v USA snižován kontraproduktivně a neefektivně. Neřeší se vůbec problém dlouhodobého schodku.“
O niecom to vypoveda, ale zaroven je to minimalne neaktualne.(OLaNO predstavilo pred 3 dnami volebny program ->258 stran).
V tej grafike od INESS to nie je zohladnene. Ale samozrejme je to vizitka OLanO predstavit program dva tyzdne pred volbami. :roll:

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 7:06 pm
od používateľa JUGGLER
Začalo finálne hlasovanie !

Môžete zaškrtnúť 1 možnosť, ale môžete zmeniť rozhodnutie
Možnosť zmeny ponechám do volebného moratória - do stredy polnoci.

Napríklad ak nie ste ešte rozhodnutý, môžete to zaškrtnúť , sledovať priebeh a hlasovať pozdejšie.
Od štvrtka už túto voľbu v hlasovaní nenájdete a budete sa musieť rozhodnúť len pre 1 možnosť.

P.S. Pozeral som, či môžeme hlasovať aj počas volebného moratória. Môžeme.
To sa týka len verejno-právnych médii. Internet je zatiaľ free :D


2. Prieskum – jeho druhé kolo bolo ukončené.

Výsledok volebných preferencií ako-investovať. Zúčastnení: 46 hlasov.

Ak by voľby boli v sobotu 23.9. 2023 vyhrala by ich Saska: 23 hlasov = 50%
2. PS s počtom hlasov 13 = 28%
3. Smer s počtom hlasov 5 = 11%
4. Republika s počtom hlasov 3 = 7%

Všimnite si, že oproti prvému kolu sa u PS, Smeru i Republiky v podstate nič nezmenilo.

Prepadnuté hlasy z prvého kola zdvihli Sasku.

Náš portál by jednoznačne volil Sasku, ktorá samotná by mala 80 poslancov !
Vládla by s PS , ktorá by mala 45 poslancov.
Spolu by mali ústavnú väčšinu 125 poslancov.

Opozíciu by im robil Smer s 18 poslancami a republika so 7 poslancami
Predseda vlády: Sulík
Predseda parlamentu: Šimečka

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ne 24 09, 2023 9:17 pm
od používateľa JUGGLER
iosephus napísal: Ne 24 09, 2023 7:28 pm Ako ovplyvnilo toto fórum Matovičove "veľké" odhalenie?
https://standard.sk/447625/matovic-tvrd ... ho-klamara
Mibi to dal do témy Voľby z pohľadu názorov.
MiBi napísal: Ne 24 09, 2023 5:58 pm Matovič zverejnil údajnú komunikáciu Sulíka s Haščákom
Zhrnutie:
https://www.postoj.sk/138446/dnes-treba-vediet
cele video:
https://www.facebook.com/obycajni.ludia ... 3325993822
reakcia:
https://www.facebook.com/stranasas/vide ... 0839680491
Presúvam názorovú diskusiu tam

Odporúčam Mibiho linku na článok v Postoji, kde je to lepšie vysvetlené a zachytený je tam prepis komunikácie Sulíka z Haščákom.

Píšme svoje názory tam a tu dávajme informácie ako sa kauza bude vyvíjať.

P.S. Zaujímavé bude vyjadrenie Šimečku a Majerského.
Jeden z nich sa v debatách vyjadril, že chce vrátiť nemocniciam najziskovejší biznis – laboratórne vyšetrenia, CT, MR...

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:01 am
od používateľa MiBi
Kedze volici SaS su velmi citlivi na korupciu, alebo mozme to nazvat aj lobbing, jedinou zachranou pre SASku by bolo okamzite odstupenie Sulika a Ciganikovej, inak to vidim na vitazstvo PS a SaS mimo parlamentu

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:24 am
od používateľa JanH
MiBi napísal: Po 25 09, 2023 8:01 am Kedze volici SaS su velmi citlivi na korupciu, alebo mozme to nazvat aj lobbing, jedinou zachranou pre SASku by bolo okamzite odstupenie Sulika a Ciganikovej, inak to vidim na vitazstvo PS a SaS mimo parlamentu
Precital som si komunikaciu a zaroven som si pozrel co vlastne Penta vlastni.
  • 1 zdravotna poistovna
  • 15 nemocnic
  • 396 lekarni
A to nie je malo nato, aby lobing v istej forme existoval. Som presvedceny, ze to funguje vsade vo svete.
Co by ale asi nemalo byt, a Sulik sa nedokaze poucit ani po sty krat z rovnakej chyby a na hulvata komunikuje priamo s istou skupinou ludi. Asi to ma v povahe.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:27 am
od používateľa miror
MiBi napísal: Po 25 09, 2023 8:01 am Kedze volici SaS su velmi citlivi na korupciu, alebo mozme to nazvat aj lobbing, jedinou zachranou pre SASku by bolo okamzite odstupenie Sulika a Ciganikovej, inak to vidim na vitazstvo PS a SaS mimo parlamentu
Takze najnovsie sa veri Matovicovi ked bez dokazu alebo aspon zverejnenia komunikacie osoci Sulika. Matovic je velky bojovnik ale nie vzdy pouzije ciste zbrane.

A nechapem co je zle na rozdeleni prispevku do zdravotneho poistenia podla poctu poistencov. Ak statna poistovna zle hospodari, treba hladat priciny a nie tam len nalievat peniaze, doplacame na to vsetci. Resp. podla poctu poistencov statu, co je zvlastna kasta ludi, ktorym na zdravotnu starostlivost sa skladame my vsetci znova, lebo stat za nich neplati ani minimalne odvody ale len 4,75% to bolo, pricom minimalny odvod hocijakeho zivnostnika alebo aj zamestnanca je 14%.
Aj podla poctu poistencov statu dava rozdelenie prostriedkov vyznam, kto ma viac menej platiacich “dotovanych”, dostal by viac, je to o rovnosti a ferovosti hospodarskej sutaze.

Mne osobne to evokuje, ze si Sulik stal za tym, co hlasa - rovnostou a neviem preco by to malo jeho volicov” ktori vyznavaju rovne sance pre kazdeho, nejako vyrusovat.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:31 am
od používateľa iceberg8
Franto napísal: Po 25 09, 2023 1:34 am Bol by som zvedavý na to, či tu niekto vďaka tejto debate otvoril oči. Či si niekto uvedomil, že zbytočne rieši emocionálne veci namiesto racionálnych.

Doplatí na to nielen ekonomika SR, keď ľudia neotvoria oči a nepochopia o čo tu ide.

Ani pre človeka samotného ani pre ekonomiku nie je dobré, keď niekto z ľudí robí teliatka.
Ak sa niekto postaví na vlastné nohy a dokáže prosperovať, prináša to ovocie pre neho aj pre štát.

Problém je len v tom, že voľby nevyhráš so sloganom: "Postaraj sa o seba, štát tu nie je na to, aby riešil tvoju lenivosť."
Lepšie znie: "Ľudia si zaslúžia istoty." alebo "Silný štát ti zabezpečí nízke ceny v obchodoch."

Niektoré strany, nechcú vytvárať prostredie, ktoré motivuje k tvoreniu a prosperovaniu, chcú iba rozdeľovať (to, čo si vydrel ten, čo viac makal). Niekomu tu veľmi vyhovuje, ak si ľudia nevezmú osud do vlastných rúk. Takých vedia potom očariť sľubmi a almužnami (príp. vystrašiť rozprávkami o zlom vlkovi).

TLDR, ktora strana vytvára prostredie,ktoré motivuje k tvoreniu a prosperovaniu ?

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:43 am
od používateľa osamely chodec
Uz len samotna Sms komunikacia so sefom Penty by bol velky problem. Mylit sa je ludske ale zotrvavat v omyle je sialenstvo.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:49 am
od používateľa MiBi
miror napísal: Po 25 09, 2023 8:27 am Takze najnovsie sa veri Matovicovi ked bez dokazu alebo aspon zverejnenia komunikacie osoci Sulika. Matovic je velky bojovnik ale nie vzdy pouzije ciste zbrane.
Bohuzial aj Hascak nepoprel tu komunikaciu - asi vie preco, ked jeho mobil mala v rukach NAKA
Plus staci pozriet media vlastnene Pentou
ciganikova.jpg
Screenshot 2023-09-25 084536.png

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:58 am
od používateľa miror
Pozrel som prepis tej komunikacie v Postoji, tam je to jasnejsie, bohuzial pre SaS.

Strana SaS bez Sulika by podla mna skoncila, co sa da povedat aj o inych stranach so silnymi lidrami, ktori maju financovanie strany poistene vlastnymi pozickami, takze Sulik urcite neodstupi, SaS je jeho dieta a jeho strana, tak ako Olano je Matovicovo, Smerodina Kollarova a Smer v sucasnosti Ficov a bez nich ide strana/hnutie do zaniku.

Skoda tej poziadavky na propagaciu Ciganikovej ….

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 10:47 am
od používateľa Murosik
Problém to je. Lebo neviem, či bola zverejnená celá konverzácia, ale z toho čo je zverejnené to vyzerá, že pán Sulík je PENTE prakticky na povel. Velmi málo stačí na to, aby začal robiť to, čo od neho žiadajú. K rovnakému výsledku (nesúhlasením s vládnym návhrom) by mohol prísť aj sám, to sa ale nestalo, pretože si pýtal argumenty, aby ich predložil. Očividne by ich teda predložil/prezentoval bez toho, aby sa jemu zdali adekvátne. Nepýtal sa tak, aby vedel danú tému objektívne oddiskutovať. Pýtal sa tak, aby vedel odprezentovať názor PENTY. A to je veľký problém. A hlavne, asi to nerobí zrovna týmto spôsobom za pekné oči pána Jaroslava.

Trochu menší problém vidím v tom, že si ešte aj vyžiada PR pre osobu a to zrovna pre Cigánikovú, ktorú považujem za jednu z najhlúpejších osôb v Slovenskej politike ale zároveň sa najviac ukazuje. V minulosti tam spadala Nicholsonová ale o tej je už menej počuť. Aj tá bola pri Sulíkovi. Je teda smutné, že PR si pýta nie pre svojich najlepších odborníkov.

Ešte teda zvážim koho budem voliť, ale minimálne isto zmením preferenčné hlasy.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 11:20 am
od používateľa Glogol
Treba uznat ze je to tyzden pred volbami pre sulika problem a ze sa pomstyctivec k tomu dostal nelegalne cez svojho ministra. Navysujem stavku ze extremny pomstychtivec prekroci 7 perc a vobec mi nebude luto ak pridem o stavku.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 12:02 pm
od používateľa MiBi
Skoda tej SASky, ved napr. Dáme 1000 EUR každému, kto si začne sporiť na dôchodok. A ešte vám ho aj o štvrtinu zvýšime!

https://dennikn.sk/blog/3585782/dame-10 ... u-zvysime/

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 12:11 pm
od používateľa Glogol
Ved prave ze napriek vsetkym preslapom je to fiskalne najzodpovednejsia strana. Svetych v politike niet a ja sa snazim volit buducnost nie prejedanie a rozhadzovanie a kupovanie si volicov. Mam aj ine priority ale na nie nikdy nedoslo lebo stale musim vyberat len mensie zlo.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 12:53 pm
od používateľa Slovan_sk
Prave som sam sebe zobral hodinu zivota aby som si pozrel Matovicovu tlacovku ohladom Sulika a jeho 3 pribehy a som dost prekvapeny a pockam si na potvrdenie alebo vyvratenie , boli to dost silne slova , ohladom VW , US Steel a Catl

kto chce nech si pozrie

https://www.startitup.sk/matovic-nazval ... nvesticii/

Velmi som zvedavy ci sa k tomu Sulik vyjadri pripadne ostatni clenovia vlady lebo pri vsetkom vraj boli aj ini poslanci , ak sa potvrdi co hovori Matovic , Sulik vazne poskodil Slovensko a neexistuje ziadne ospravedlnenie za take konanie

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 1:06 pm
od používateľa Glogol
Zial divadlo toho cloveka nedokazem pozerat a z prepisu nic konkretne neviem. Ze sulik nie je nakloneny rozsírovaniu vw v BA viem a via menej schvalujem - treba tlacit na ine regiony nemoze sa cela republika stahovat do BA a ze USS sa snazil vytahat nejake prniaze od statu a cez sulika to neslo tak to vzal matovic do vlastnych ruk a dopadlo to ako vzdy. To tiez viem. Ta penta uznavam je problem eticky. Ak daco ine konkretne na sulika prosim uviest sem. Ja tie komedialne tlacovky ozaj nemozem. Radsej nech dpomenie svoje minute prostriedky na plosne antigeny, sputnik, danovu revoluciu …

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 1:10 pm
od používateľa iceberg8
Tiez by som poprosil nejake TLDR :)

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 1:15 pm
od používateľa MiBi
Sulík sa dopustil vlastizrady.
„Dopustil sa minimálne záškodníctva a sabotáže v prospech cudzej mocnosti,“ uviedol Matovič.
Podľa jeho slov najväčšia investícia v rámci Európskej únie za rok 2022 mohla skončiť na Slovensku, no skončila v Maďarsku. Viní za to práve Richarda Sulíka. 
Napokon sa firma rozhodla pre Maďarsko, a to aj napriek tomu, že Richard Sulík bol na rokovaní s predstaviteľmi CATL.
Matovič následne získal informácie o tom, že Slovensko výrobcovi neposlalo do stanoveného termínu žiadnu ponuku.

Následne mal skutočnosť potvrdiť pred niekdajším premiérom Eduardom Hegerom aj sám Sulík, tvrdí Matovič. „Richard Sulík povedal, áno, ja som s nimi rokoval, ale ja som im neuveril, deväťtisíc pracovných miest sa mi zdalo priveľa,“ parafrázoval Sulíka Igor Matovič.  

„Táto investícia, bez akéhokoľvek boja Slovenskej republiky, skončila v Maďarsku," dodal Matovič.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/85900 ... lastizrady

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 1:20 pm
od používateľa iceberg8
Igor bol asi zaneprazdneny koronou a paličkami ktore ohybal v dlani, a inymi divadiekami, a tak nikoho nekontroloval..
Najvacsia investicia storocia a on to nekontroluje ?
Ak je to pravda, je rovnako spoluvinny, ako ten, koho oznacil.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 1:34 pm
od používateľa Glogol
MiBi napísal: Po 25 09, 2023 1:15 pm Sulík sa dopustil vlastizrady.
„Dopustil sa minimálne záškodníctva a sabotáže v prospech cudzej mocnosti,“ uviedol Matovič.
Podľa jeho slov najväčšia investícia v rámci Európskej únie za rok 2022 mohla skončiť na Slovensku, no skončila v Maďarsku. Viní za to práve Richarda Sulíka. 
Napokon sa firma rozhodla pre Maďarsko, a to aj napriek tomu, že Richard Sulík bol na rokovaní s predstaviteľmi CATL.
Matovič následne získal informácie o tom, že Slovensko výrobcovi neposlalo do stanoveného termínu žiadnu ponuku.

Následne mal skutočnosť potvrdiť pred niekdajším premiérom Eduardom Hegerom aj sám Sulík, tvrdí Matovič. „Richard Sulík povedal, áno, ja som s nimi rokoval, ale ja som im neuveril, deväťtisíc pracovných miest sa mi zdalo priveľa,“ parafrázoval Sulíka Igor Matovič.  

„Táto investícia, bez akéhokoľvek boja Slovenskej republiky, skončila v Maďarsku," dodal Matovič.
Zdroj: https://tvnoviny.sk/domace/clanok/85900 ... lastizrady
Ja neviem - place z vas niekto za cinskym vyrobcom autobaterii ? Ja nie. Jasne ze investicie neodmietame ale nechceme vsetko a za akukolvek cenu. Zatial u mna stale zabrala len penta. U mna pomstychtivec narobil slovensku urcite viac skody ako sulik. Ako som spominal sveteho niet a nie som zo sulika nadseny ale koho ineho ? Konkretne pls.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 2:07 pm
od používateľa iceberg8
Presne tak, bez podrobnych detailov sa neda ani nazor urobit.
Co im Orban ponukol, napriklad, ci by sme vobec mohli ponuknut nieco lepsie..

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 2:12 pm
od používateľa Glogol
Pomstychtivca detaily ani naklady na investiciu na zivotne prostredie nezaujimaju. Chcem a basta. Jak male decko. Vkastne mozno ani nechce bolo by na sulika zle ak by aj ti cinania sem prisli. Fuj co tu dotiahol. Pri tej pente asi mal prestat. Takto sa ponara viac a viac. Nastasie.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 2:28 pm
od používateľa iosephus
Priemerný volič Oľano sa bude rozhodovať podľa emócií, žiaľ, že že o niektorých týchto veciach vedel Matovič už minimálne dva roky a že bol v tom čase premiérom už nie je dôležité. Hlavne, že je na koho hodiť zodpovednosť.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 2:45 pm
od používateľa JUGGLER
Včera o 5 minut 12 volebny duel Šimečka - Pellegrini.
Pozrel som a nemajú žiadnu zhodu, žiadny prienik..stoja proti sebe.
Je malá šanca, že aj keby PS a Hlas mali vládnuť spolu, že sa zhodnú.
Pelé by sa podľa mňa obetoval , keby mu Šimečka dal predsedu vlády. Ale to isté mu ponúkne aj Fico.
Pre Pelého môže byť vláda s PS výhodná len pre imidž že sa konečne dištancuje od Smeru.
Na druhej strane, poslanci ktorí sú v Hlase zo Smeru ( celé biznis krídlo, Žiga, Raši atd ) ho budú tlačiť do vlády so Smerom
aby sa vyhli dalším stíhaniam , ked ovládnu ministersvo spravodlivosti, vnútra, políciu, špec. prokuratúru.

Tu si duel môžete pozrieť: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/14036/425072

Ked nájdete nejaké vyjadrenie Šimečku ku kauze Sulik - Penta, dajte.
Lebo ked sa dištancuje od Sulíka a Cigánikovej, tak už nemá s kým vládnuť (ak by sa Saska vôbec dostala do parlamentu).
Na druhej strane si PS zvýši kredibilitu a môže vyhrať volby.
Možno zvolia tento scénar: teraz by PS bola silná, ale čistá opozícia. V budúcich voľbách by tak mala šancu vládnuť sama.

Sulík, ked je chlap môže zachrániť Sasku tým, že by sa vzdal postu predsedu Sasky, Cigániková by odstúpila a očistená Saska by bola dobrou voľbou.
V takom prípade by som Sasku volil aj ja.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 2:53 pm
od používateľa Glogol
Hlas ak ostane v opzicii sa rozpadne. Cely bol postaveny na tom ze smer konci. 3/4 hlasu ak by vedeli ze smer bude mat take percenta by zo smeru nikdy neodisli. Pele po volbach stiahne chvist a pojde so simeckom resp v vitazom samozrejme. Bude mu stacit aj podpredseda vlady. Ked vsetci budu trvat na predvolebnych podmienkach tak odor bude este rok.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 7:55 pm
od používateľa Glogol
Odmietol spolupracu s policiou - len aby sa ten cirkus neobratil proti nemu
https://www.postoj.sk/138527/policia-pr ... e-stihanie

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 8:03 pm
od používateľa Slovan_sk
Glogol napísal: Po 25 09, 2023 7:55 pm Odmietol spolupracu s policiou - len aby sa ten cirkus neobratil proti nemu
https://www.postoj.sk/138527/policia-pr ... e-stihanie
On to tam ten pochybny clovek aj vysvetloval na tej tlacovke , viem ze je tazke tohto ... pocuvat hodinu a pol bez ujmi na zdravi ale povedal nieco co bolo pre mna nove ,.ustava SR aj spominal konkretny paragraf a znenie mu umoznuje a hlavne dovoluje neposkytnut zdroj informacii nieco v zmysle nebudem prezradzat svoj zdroj lebo nemusim a chranim ho tym

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Po 25 09, 2023 9:58 pm
od používateľa wladas
Murosik napísal: Po 25 09, 2023 10:47 amktorú považujem za jednu z najhlúpejších osôb v Slovenskej politike
Hlupejsia nez Remisova?

Murosik napísal: Po 25 09, 2023 10:47 amV minulosti tam spadala Nicholsonová ale o tej je už menej počuť.
Ta je praveze moc inteligentna pre SAS, preto odisla. Mas v tom gulas.

JUGGLER napísal: Po 25 09, 2023 2:45 pmNa druhej strane si PS zvýši kredibilitu a môže vyhrať volby.
Pyrrhovo vitazstvo im moc nepomoze.

JUGGLER napísal: Po 25 09, 2023 2:45 pmSulík, ked je chlap môže zachrániť Sasku tým, že by sa vzdal postu predsedu Sasky, Cigániková by odstúpila a očistená Saska by bola dobrou voľbou.
V takom prípade by som Sasku volil aj ja.
To je sice pekne ale v momente by stratila 1/3 volicov. Mozno viac :)

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ut 26 09, 2023 8:05 am
od používateľa Murosik
wladas napísal: Po 25 09, 2023 9:58 pm
Murosik napísal: Po 25 09, 2023 10:47 amktorú považujem za jednu z najhlúpejších osôb v Slovenskej politike
Hlupejsia nez Remisova?

Murosik napísal: Po 25 09, 2023 10:47 amV minulosti tam spadala Nicholsonová ale o tej je už menej počuť.
Ta je praveze moc inteligentna pre SAS, preto odisla. Mas v tom gulas.
Nie, Remišová je topka. Pri nej by som nepísal o jednej z najhlúpejších.

Nicholsonová je príklad osoby ktorá nikdy nič normallne nevedela robiť a potom sa dostala do politiky. Okolo všetkého mudrovala ale casto bolo vidiet, ze sa do tem, kde sa stavia do pozície odborníka, vobec nerozumie.

Ale to uz sme pri dojmologii, nie pri volbach z pohladu ekonomiky. Rozhodne tu nebudem hladat rozhovory s pani Nicholsonovou ako dokazy.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ut 26 09, 2023 9:16 am
od používateľa wladas
Ja mam zase na Nicholsonovou presne opacny nazor. Ak by bola na kandidatke strany co budem volit tak ma moj kruzok.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: Ut 26 09, 2023 11:09 am
od používateľa jaroslav80
wladas napísal: Ut 26 09, 2023 9:16 am Ja mam zase na Nicholsonovou presne opacny nazor. Ak by bola na kandidatke strany co budem volit tak ma moj kruzok.
Das aspon 2-3 priklady navrhov alebo skutkov, ktorymi si vysluzila tvoj obdiv?

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 12:25 am
od používateľa JUGGLER
Najnovší prieskum Focus
.
FocusX.png

Do parlamentu by sa dostalo OĽaNO, (8,2 %), Republika (7,7%) a KDH (6,5 %), SNS (6,4 %) a SaS (5,8 %).

Pred bránami parlamentu by ostali hnutie Sme rodina (4,1 percenta), Demokrati (štyri percentá), Aliancia (3,5 percenta) či ĽSNS (1,7 percenta). Modrí, Most-Híd by skončili so ziskom 0,7 percenta

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 7:48 am
od používateľa MiBi
NMS:
Screenshot 2023-09-27 074746.png
Screenshot 2023-09-27 074746.png (18.99 KiB) 4605 zobrazení

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 9:04 am
od používateľa JUGGLER
Hm, ako keby úloha dňa boli titulky, že PS predbehlo Smer. :D

hore: NMS Market Research, pre denník SME kombinovanou metódou on-line zberu a telefonického prieskumu zisťovala popularitu strán so zberom od 21. do 24. septembra.

Prieskum bol robený do nedeľe - v nedelu Matovič zaútočil, takisto boli predvolebné debaty. Prečo čakali tri dni?
Sme je médium ktorého šéfredaktor bol Šimečkov otec. Beriem to z rezervou.

Včerajší Focus bol robený 22 do 26 septembra. Trebalo by nám prieskum 25-27..zverejnený dnes do polnoci.

A tu je dokonca model agentúry IPSOS pre denník N , nevidím vôbec že by to bol prieskum, ani dátumy:
Zverejnené dnes s titulkami,, Rýchlo rastúce PS môže poraziť Smer, Sme rodina je mimo parlamentu (+ grafy a trendy),,

Prieskum naznačuje, že s blížiacimi sa voľbami strany Republika (7,6%), Hlas (11,9%) a Sme rodina (4%) prichádzajú o voličov. Naopak OĽaNO a priatelia získavajú podporu. Podľa prieskumu by získali 8,2 percenta hlasov.

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 9:44 am
od používateľa MiBi
Martin M. Simecka od 2006 nie je v SME
mam este jeden prieskum, ale nie od agentury ale z https://www.facebook.com/voxpolitico
Screenshot 2023-09-27 094307.png

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 12:55 pm
od používateľa Glogol
Tesim sa na vyhovorky preco sa prieskumy mylili. Vlastne uz viem co povedia ako vyhovorku - na poslednu chvilu, nechcu prezradit …Vysledky budu aj tak ine ale vsetci pozerame prieskumy ….,

Re: Voľby 2023 (z pohľadu ekonomiky)

Napísané: St 27 09, 2023 2:11 pm
od používateľa MiBi
dalsi celkom komplexny prieskum aj podla vekovych a krajovych kategorii:
https://joj24.noviny.sk/volby/parlament ... bnym-patom