Strana 15 z 16

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 15 04, 2025 6:28 pm
od používateľa JUGGLER
Astra Zeneca bola klasická vektorová vakcína ( nie mRNA), napriek tomu nevydarená.
Zo Slovenska si pametám ťažké reakcie po vakcinácii a jej koniec bol zvláštny.

Nech prehovorí AI:

Vakcína AstraZeneca (Vaxzevria) zohrala obrovskú úlohu na začiatku pandémie, no nakoniec ju viaceré krajiny prestali používať alebo ju úplne stiahli z obehu.

Prečo bola AstraZeneca napokon stiahnutá alebo prestala byť používaná?

1. Zriedkavé, ale vážne vedľajšie účinky (TTS)

V niektorých prípadoch sa po podaní AstraZenecy objavil zriedkavý syndróm – trombóza s trombocytopéniou (TTS):

Ide o vznik krvných zrazenín v kombinácii s nízkym počtom krvných doštičiek.
Tieto prípady boli veľmi zriedkavé (cca 1 prípad na 100 000 dávok), ale niektoré boli smrteľné.
Najčastejšie sa vyskytli u mladších žien.

2. Klesajúci dopyt a dostupnosť lepších alternatív

Po nástupe mRNA vakcín (Pfizer, Moderna), ktoré mali vyššiu účinnosť proti symptomatickému ochoreniu,
nemali preukázané podobné zriedkavé vedľajšie účinky, sa dali rýchlejšie aktualizovať na nové varianty (napr. omikron),
sa záujem o AstraZenecu prirodzene znížil.

3. Politické a verejné vnímanie

Po medializácii TTS prípadov začala verejnosť AstraZenece nedôverovať, hoci riziko bolo extrémne nízke.
Viaceré krajiny ju preventívne obmedzili alebo vyradili z používania (napr. Dánsko, Nemecko, Nórsko, Holandsko).

To ešte viac podlomilo jej „reputáciu“.

4. Zastavenie výroby a distribúcie
AstraZeneca napokon v roku 2023 oznámila, že ukončí výrobu vakcíny Vaxzevria, pretože:
dopyt bol prakticky nulový, a svet prešiel na aktualizované mRNA vakcíny proti novým variantom.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: St 16 04, 2025 8:42 am
od používateľa MiBi
Adammd napísal: Ut 15 04, 2025 6:11 pm Do summary si zabudol uviest:
There was a higher incidence of previously reported rare harms after vaccination: vaccine-induced thrombotic thrombocytopenia after first ChAdOx1 vaccination, and myocarditis and pericarditis after first, second and transiently after booster mRNA vaccination (BNT-162b2 and mRNA-1273).
Ano, vyskum Global Vaccine Data Network, výskumná časť Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktory bol býnimočný svojou veľkosťou, keďže do neho zaradili až 99 miliónov zaočkovaných ľudí (okolo 184 miliónov dávok vakcín od Pfizeru, 36 miliónov dávok od Moderny a 23 miliónov dávok od AstraZenecy).
a osoby pochádzali z ôsmich krajín sveta (Austrália, Kanada, Francúzsko, Dánsko, Škótsko, Argentína, Fínsko a Nový Zéland), zistill zvýšený výskyt myokarditídy (zápalové ochorenie srdcového svalu) aj perikarditídy (zápalové ochorenie obalu srdcového svalu, perikardu) oproti očakávanému stavu.
To nie je žiadna novinka a referovali o nej mnohé štúdie v minulosti.

Lenže uvedené prípady sú stále veľmi zriedkavé. Väčšinou ide o ľahké prípady, ktoré si nevyžadujú žiadnu liečbu alebo len minimálnu, ale riziko myokarditídy a perikarditídy je pri ochorení covidom 6- až 11-krát vyššie a má ťažší priebeh ako po vakcíne proti covidu.

To znamená, že ak by sa ľudia neočkovali, myokarditídy a perikarditídy by bolo následkom covidu viac. Očkovanie teda chráni.
https://www.ahajournals.org/doi/full/10 ... 970#d1e631
https://www.ahajournals.org/doi/10.1161 ... 123.321878

JUGGLER napísal: Ut 15 04, 2025 6:28 pm Astra Zeneca bola klasická vektorová vakcína ( nie mRNA), napriek tomu nevydarená.
Zo Slovenska si pametám ťažké reakcie po vakcinácii a jej koniec bol zvláštny.
Nech prehovorí AI:
Vakcína AstraZeneca (Vaxzevria) zohrala obrovskú úlohu na začiatku pandémie, no nakoniec ju viaceré krajiny prestali používať alebo ju úplne stiahli z obehu.
AstraZenecou som bol ockovany aj ja - bez problemov. Juggler tu vidis, ze ak je s nejakou vakcinou len maly problem, tak je stiahnuta, pri mRNA sa zatial nic take nestalo, napriek miliardam podanych davok.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: St 16 04, 2025 1:46 pm
od používateľa dusantt
Ak si buchne dieta hlavu v malom veku, to ze na druhy den nic neuvidime, este neznamena ze je za vodou - problem moze nastat aj o 20rokov.
Neziaduci ucinok vakciny tiez nemusi prist okamzite.

Ved napokon sa hovori, kazdy je strojcom svojho stastia.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: St 16 04, 2025 4:12 pm
od používateľa gigant
..no a potom sa uz len staci pozriet do Vaers systemu ktori doslova explodoval poctom hlaseni neziaducich ucinkov v pomere k ostatnm vakcinam..ale kludne nech si ludia ziju v presvedceni o bezpecnosti tejto narychlo zbuchanej vakcine..

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 22 04, 2025 10:53 pm
od používateľa JUGGLER
Dobré zmluvy zariadila Ursula...donekonečna?
Slovensko má zmluvnú povinnosť odobrať takmer 300-tisíc vakcín proti Covid-19 v rokoch 2025 a 2026 za viac než 5,79 milióna eur.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 8:49 am
od používateľa MiBi
Niečo o “úspechoch” Children’s Health Defence a Roberta F. Kennedyho:
Jasným príkladom ničivého vplyvu dezinformácií o očkovaní je prepuknutie osýpok na Samoe v roku 2019. V tomto ostrovnom štáte s 200 000 obyvateľmi sa nakazilo viac ako 5 700 ľudí a zomrelo 83 ľudí, z ktorých väčšinu tvorili malé deti. Samoanské ministerstvo zdravotníctva citovalo Kennedyho návštevu a jeho rétoriku ako príspevok k zvýšeniu váhavosti ohľadom očkovania v kľúčovom momente. Kennedyho nezisková organizácia Children's Health Defense prispela k tejto atmosfére nedôvery len niekoľko mesiacov pred vypuknutím. Skúsenosti zo Samoy podčiarkujú, ako aj jedna prominentná osobnosť proti očkovaniu môže podnietiť krízu verejného zdravia.

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 10:54 am
od používateľa JUGGLER
MiBi napísal: Pi 25 04, 2025 8:49 am Niečo o “úspechoch” Children’s Health Defence a Roberta F. Kennedyho:
Jasným príkladom ničivého vplyvu dezinformácií o očkovaní je prepuknutie osýpok na Samoe v roku 2019. V tomto ostrovnom štáte s 200 000 obyvateľmi sa nakazilo viac ako 5 700 ľudí a zomrelo 83 ľudí, z ktorých väčšinu tvorili malé deti. Samoanské ministerstvo zdravotníctva citovalo Kennedyho návštevu a jeho rétoriku ako príspevok k zvýšeniu váhavosti ohľadom očkovania v kľúčovom momente. Kennedyho nezisková organizácia Children's Health Defense prispela k tejto atmosfére nedôvery len niekoľko mesiacov pred vypuknutím. Skúsenosti zo Samoy podčiarkujú, ako aj jedna prominentná osobnosť proti očkovaniu môže podnietiť krízu verejného zdravia.

https://www.thelancet.com/journals/lanc ... 5/fulltext
Ja nie som antivaxer. Nesúhlasím s bojovníkmi proti očkovaniu, ktoré sa osvedčilo v priebehu desiatok rokov.
Jedným z pozitívnych dedičstiev komunizmu u nás je, že povinným očkovaním proti rôznym chorobám vymizli choroby ako detská obrna, osýpky, kiahne, rubeola, mums, ale aj hepatitída, tuberkulóza . Napr. TBC už nie je povinné, ale bolo povinné ked sme volakedy mávali tisíce prípadov.
Potom ked to kleslo na stovky ročne ( aj to väčšinou len v romskych osadách ) povinnosť už nebola nutná.
Ja si pametám ako sa povinne očkovalo aj proti Slintačke a krívačke a úplne sme eliminovali túto chorobu.
V anglicku napr. mali v 2001 katastrofu - kvôli SLAK museli zabiť 6 miliónov zvierat. Bola to trauma pre štát i farmárov.

Aby sme si rozumeli. Roberta F. Kennedy je minister zdravotníctva USA. Toleruje sa tam iný názor, neznamená to, že človek z iným názorom
nemôže byť vo vysokej funkcii. U nás PS presadzuje neomarxistický prístup - ľudí s iným názorom mediálne likvidovať.
Očierniť, vyhlásiť za dezinformátorov, hoaxerov, dezolátov. A to aj napriek tomu, že každý človek sa môže v niečom mýliť a v inej veci mať užitočnpú pravdu. Toto robili komunisti a fašisti.
Komunisti útočili na ľudí ktorí nemali rovnakí názor a presvedčenie ako oni ( kto nejde s nami, ten je proti nám ).
Fašisti nevyžadovali, aby si mal rovnaký názor, len aby si nešiel proti ním. Neomarxisti prebrali praktiky komunistov (marxistov).

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 12:41 pm
od používateľa patrik.z
JUGGLER napísal: Pi 25 04, 2025 10:54 am Aby sme si rozumeli. Roberta F. Kennedy je minister zdravotníctva USA. Toleruje sa tam iný názor, neznamená to, že človek z iným názorom
nemôže byť vo vysokej funkcii.
A u nas snad nie? Kotlar? Simkovicova? Huliak? U nas nemozu byt vo vysokej funkcii?
JUGGLER napísal: Pi 25 04, 2025 10:54 am U nás PS presadzuje neomarxistický prístup - ľudí s iným názorom mediálne likvidovať.
Koho medialne likviduju?
Očierniť, vyhlásiť za dezinformátorov, hoaxerov, dezolátov. A to aj napriek tomu, že každý človek sa môže v niečom mýliť a v inej veci mať užitočnpú pravdu. Toto robili komunisti a fašisti.
A ociernt, vyhlasit za neomarxistov, mimovladkarov... To je ok, vsak? :roll:
Komunisti útočili na ľudí ktorí nemali rovnakí názor a presvedčenie ako oni ( kto nejde s nami, ten je proti nám ).
Ano, s tymto suhlasim.
Fašisti nevyžadovali, aby si mal rovnaký názor, len aby si nešiel proti ním.
Prosim??? Ein Volch, Ein Reich, Ein Fuhrer? Gestapo?

Ved to bol kult vodcu a akakolvek kritika na vodcu, ci institucie sa povazovala za utok na narod a stat. Mali pod kontrolou media, a o ideologickych nepriateloch (liberaloch, komunistoch, zidoch, atd.) sa v statnych mediach vyjadrovali ako o parazitoch a casto aj horsie. A taki ludia prichadzali o prava a o moznosti.

Co sa podla teba dialo, ked niekto ukryval Zidov? Ked im vyjadroval podporu?
Neomarxisti prebrali praktiky komunistov (marxistov).
Uf... Nerozumiem, preco podla teba ma mat napr. Standard (a tvoje spektrum obecne) slobodu povedat cokolvek, ale opacna strana (teda. zli Neomarxisti, PS, Dennik N) nema mat pravo povedat, ze to co vydavaju, je dezinformacia ci hoax. Ved obe strany maju svoj nazor a ty tvrdis, ze si za slobodu slova a bijes sa tu s tym do hrude. Preco ale ta sloboda slova konci pri prave na reakciu?

Ved neomarxisti nezakazuju ziadne media, nikomu neberu pracu ani slobodu, tak o com to hovoris? Pozri sa na to, aki ludia su tu vo vysokych funkciach. Pozri sa na dosah politikov Smeru, ci Republiky na Facebooku. Nerozumiem, ako sa z tohto da vyrabat progresivny neomarxisticky utlak, ved to uz je smiesne.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 12:47 pm
od používateľa dusantt
Samoa nema take moznosti ako bohaty zapad, ziju v chudobe, maju malo jedla, to je uplny nezmysel tvrdit, ze vdaka neockovaniu tam je co je.

Totalny nemysel - ako inak by ludia prezili cez milion rokov bez vakcin?

Zrazu mi chcete povedat, ze zrazu je telo (prirodne) totalne neschopne prezit a potrebuje 50 vakcin v prvych rokoch?

Aj materske mlieko je fuj, umele s umelinami je lepsie :)

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 12:57 pm
od používateľa patrik.z
dusantt napísal: Pi 25 04, 2025 12:47 pm Samoa nema take moznosti ako bohaty zapad, ziju v chudobe, maju malo jedla, to je uplny nezmysel tvrdit, ze vdaka neockovaniu tam je co je.

Totalny nemysel - ako inak by ludia prezili cez milion rokov bez vakcin?
Pocas tych milionov rokov vacsina ludi stravila cely zivot v jednej oblasti. Dnesny svet vyzera trochu inak a infekcne choroby sa mozu sirit po svete v horizonte hodin.

Pocas praveku by sa taka choroba rozsirila mozno medzi niekolko kmenov.

Uz v stredoveku mali ludia moznost vidiet, aku skazu mozu infekcne choroby sposobit v prepojenom svete a to nebol zdaleka tak prepojeny dnes a mobilita bola o mnoho radov nizsia.
Zrazu mi chcete povedat, ze zrazu je telo (prirodne) totalne neschopne prezit a potrebuje 50 vakcin v prvych rokoch?
Asi tomu nerozumies. Pointa vakciny nie je, ze ti zachrani zivot. To ti prakticky ziadna vakcina negarantuje. Dokonca ani len tolko, ze sa nenakazis. Zaroven nikto netvrdi, ze bez vakciny si telo s chorobou nemoze poradit.

Telo nie je neschopne prezit bez vakciny. Samozrejme ze nie. Nikto ti to nebude tvrdit. Ale vo vacsine pripadov je telo schopnejsie prezit s vakcinou.

Treba to rozlisovat :)

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 1:09 pm
od používateľa dusantt
Nemozeme tvrdit, ze v minulosti kosili choroby ludi len preto, ze nemali vakciny.
Tak isto by som dnes neprezil, ak by neexistovalo frakcne FIAT bankovnictvo.
Vedomosti nemali v takej forme, a tak dostupne ako je tomu dnes (vitaminy, kvalitna strava, teply domov)

Skus zaockovaneho vystavit tym krutym podmienkam ktore boli pred 100+ rokmi, tj, ziadne kurenie cez smartfon na gombik, ziadne teple jedlo, ziadne teple oblecenie, ziadna teplucka sprcha alebo kupel, ziadna chladnicka so zasobou jedla, ani donaska jedla.

A potom daj nezaockovaneho do tohoto luxusu co dnes zijeme a uvidime komu sa ako bude darit, ved to je elementarna logika, ak das telu moznosti, zvladne to lepsie, ani pancierovy tank neporazis lukom a sipom, alebo malym kamenom na snure.

Vakciny nemaju dozivotnu ucinnost a nepreockuje sa prakticky nic okrem zopar z nich. Ja nie som technicky proti, nech si kazdy robi co chce so sebou, ale nech mne da pokoj. Ja vidim neziaduce ucinky inak, nez "odbornici" ktori ten produkt predavaju a zivi ich ten predaj.

Sirenie strachu pomocou "ale nakazis mna a ja zomriem" su nepodlozene klamstva a bludy... Vakciny nebrania sireniu virusu, cize ak moj sused odide do exotiky, moze sem priniest kadeco.. absencia logiky...

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 1:50 pm
od používateľa osamely chodec
dusantt napísal: Pi 25 04, 2025 1:09 pm Nemozeme tvrdit, ze v minulosti kosili choroby ludi len preto, ze nemali vakciny.
Tak isto by som dnes neprezil, ak by neexistovalo frakcne FIAT bankovnictvo.
Vedomosti nemali v takej forme, a tak dostupne ako je tomu dnes (vitaminy, kvalitna strava, teply domov)

Skus zaockovaneho vystavit tym krutym podmienkam ktore boli pred 100+ rokmi, tj, ziadne kurenie cez smartfon na gombik, ziadne teple jedlo, ziadne teple oblecenie, ziadna teplucka sprcha alebo kupel, ziadna chladnicka so zasobou jedla, ani donaska jedla.

A potom daj nezaockovaneho do tohoto luxusu co dnes zijeme a uvidime komu sa ako bude darit, ved to je elementarna logika, ak das telu moznosti, zvladne to lepsie, ani pancierovy tank neporazis lukom a sipom, alebo malym kamenom na snure.

Vakciny nemaju dozivotnu ucinnost a nepreockuje sa prakticky nic okrem zopar z nich. Ja nie som technicky proti, nech si kazdy robi co chce so sebou, ale nech mne da pokoj. Ja vidim neziaduce ucinky inak, nez "odbornici" ktori ten produkt predavaju a zivi ich ten predaj.

Sirenie strachu pomocou "ale nakazis mna a ja zomriem" su nepodlozene klamstva a bludy... Vakciny nebrania sireniu virusu, cize ak moj sused odide do exotiky, moze sem priniest kadeco.. absencia logiky...
moj nazor na prvu vetu - MOZEME
nazor na druhu vetu- prezil by si, ale tvoja zivotna uroven by bola hlboko pod terajsou.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 2:01 pm
od používateľa JUGGLER
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm A u nas snad nie? Kotlar? Simkovicova? Huliak? U nas nemozu byt vo vysokej funkcii?
Ačohentizmus?
Tých troch vytiahol Mibi..už som sa vyjadril vo vlákne o neomarxizme .
Ja reagujem na to, že Štandard si dovolil informovať o článku z webu ministra zdravotníctva USA, kde sa viacerí ľudia vyjadrovali k novým objavom ohľadom mRNA vakcín.
Štandard uviedol zdroj, preložil obsah článku, informoval ľudí a za to si vyslúžil útoky progresívcov, ktorí nálepkujú portál ako konšpiračné médium, že šíria DEZINFORMÁCIE.
Ked denník N prezentuje osobné a nenávistné blogy kadekoho ku kadekomu – za to zodpovednosť neberie?
Môžu šíriť hocičo, ved je to ich osobný názor. :)
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm Koho medialne likviduju?
Každého kto nezapadá do ich naratívov o tom, čo je správne.
Za minulej vlády úplne odstavili napr. Chmelára.
Teraz chodí do relácii, aj v TV aj internetových...napríklad naposledy s Paľom Bielikom...predtým bol odstavený a neustále na neho útočili.

Ja čítam jeho články a považujem ho za špičkového politológa a historika.
Má tisíce priaznivcov, tak kde je demokracia, že sa nemohol prezentovať v médiách?
Prečo vyhodilo TA3 Anku Žitnú? Za to, že odvysielala rozhovor s profesorom Sachsom, ktorý už v 2022 vyzýval diplomatov a politikov aby tlačili na MIER? Ten pokus o mier sa teraz deje, takže nič zlé profesor neprezentoval. Len vtedy trebalo masírovať mozgy ľuďom, že vojna je OK, lebo ju západ chce. Slovo mier bolo toxické.
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm A ociernit, vyhlasit za neomarxistov, mimovladkarov... To je ok, vsak?
Trafená hus zagágala? Celý cirkus sa narobil okolo zákona, ktorý aj tak bol prijatý a rieši len transparentnosť.
Ved preboha, ked účtovné uzávierky eseročiek sú verejné, tak prečo nemôže byť financovanie neziskových organizácii transparentné?

Aby sme sa nedozvedeli, že konspirátori.sk sú financovaní priamo kongresom USA? Ved USA to samo má transparentne zverejnené.

Dôvod je jednoduchý Patrik: samotné PS malo pred volbami na kandidátke viac ako 25 ľudí z mimovládok.
To znamená, že mimovládky vyvíjajú politickú činnosť, tak by sa patrilo vedieť za čie peniaze.
Co ked za peniaze Putina? Čo ked za peniaze oligarchov?

Ked si rusi kúpili agenta za 500 € a platili mu v lese ako bola aféra v médiách, prečo nemáme vedieť o miliónoch, ktorými sa legálne financujú niektoré neziskovky. Ved pán Šimečka starší sám priznal, že za tie peniaze ovplyvňujú politiku a pochválil sa zvrhnutím Mečiara.
Takže čo je na tom zlé, ked budeme vedieť kto je od koho vykrmovaný tisícmi € kým pride do politiky hájiť záujmy svojích voličov?
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm Uf... Nerozumiem, preco podla teba ma mat napr. Standard (a tvoje spektrum obecne) slobodu povedat cokolvek, ale opacna strana (teda. zli Neomarxisti, PS, Dennik N) nema mat pravo povedat, ze to co vydavaju, je dezinformacia ci hoax.
A kto vraví, že neomarxisti nemajú právo, alebo im niekto niečo zakazuje?
Včera som pozeral video od Szoltésa v ČR a páčilo sa mi ako priznal, že matovičová vláda rozvrátila právny štát, kým Ficová nikdy nebrala slobodu médiám. Nikto tu nikomu nič nezakazuje, ale za minulej vlády boli veľké pokusy zakazovať , vypínať média, nepúšťať iné názory do médii a to posledné, čo ty spomínaš: nikto nezakazuje Denníku N presadzovať svoju agendu, zatajovať informácie ktoré im nevyhovujú a naopak: dávať priestor desiatkám zúrivým blogerom nech si píšu, čo len chcú pokial ,,idú s nimi,,.

Ja len kritizujem, že takto sa žurnalistika nerobí. A to je zároveň zdôvodnenie prečo dané médium nečítam.
Nie je to pre mňa zdroj informácii. Je to pre mňa stranícke médium PS.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 2:42 pm
od používateľa patrik.z
JUGGLER napísal: Pi 25 04, 2025 2:01 pm
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm A u nas snad nie? Kotlar? Simkovicova? Huliak? U nas nemozu byt vo vysokej funkcii?
Ačohentizmus?
Nerozumiem, ako to myslis - ja len, ze ked si to napisal tak, ze "toleruje sa tam iny nazor", tak som tomu rozumel tak, ze tu nie. Ak si to tak nemyslel, sorry
Ja reagujem na to, že Štandard si dovolil informovať o článku z webu ministra zdravotníctva USA, kde sa viacerí ľudia vyjadrovali k novým objavom ohľadom mRNA vakcín.
Štandard uviedol zdroj, preložil obsah článku, informoval ľudí a za to si vyslúžil útoky progresívcov, ktorí nálepkujú portál ako konšpiračné médium, že šíria DEZINFORMÁCIE.
Vsak ale aj Dennik N dostava za svoj obsah kritiku, aj v podobe toho, ze prezentuju dezinformacie.

Nalepkovanie alebo kritika nie je ziadna komunisticka praktika, pre boha. Nalepkujes aj ty, jedna radost.
Ked denník N prezentuje osobné a nenávistné blogy kadekoho ku kadekomu – za to zodpovednosť neberie?
Môžu šíriť hocičo, ved je to ich osobný názor. :)
Nie hocico, ale teda, ktory clanok je podla teba za hranicou, ktora by nemala byt akceptovana?

patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 12:41 pm Koho medialne likviduju?
Každého kto nezapadá do ich naratívov o tom, čo je správne.
Za minulej vlády úplne odstavili napr. Chmelára.
Teraz chodí do relácii, aj v TV aj internetových...napríklad naposledy s Paľom Bielikom...predtým bol odstavený a neustále na neho útočili.
A predtym by Chmelara k Bielikovi progresivci nepustili, alebo ako to myslis? Pripadne k niekomu inemu, kto ho pozval? Akym sposobom ho odstavili?
Ja čítam jeho články a považujem ho za špičkového politológa a historika.
Má tisíce priaznivcov, tak kde je demokracia, že sa nemohol prezentovať v médiách?
On sa nemohol prezentovat v mediach? Pytam sa uprimne, lebo fakt neviem akym sposobom by toto neomarxisti zariadili.
Prečo vyhodilo TA3 Anku Žitnú? Za to, že odvysielala rozhovor s profesorom Sachsom, ktorý už v 2022 vyzýval diplomatov a politikov aby tlačili na MIER? Ten pokus o mier sa teraz deje, takže nič zlé profesor neprezentoval. Len vtedy trebalo masírovať mozgy ľuďom, že vojna je OK, lebo ju západ chce. Slovo mier bolo toxické.
A TA3 ovladaju neomarxisti a progresivci?
Trafená hus zagágala? Celý cirkus sa narobil okolo zákona, ktorý aj tak bol prijatý a rieši len transparentnosť.
Ved preboha, ked účtovné uzávierky eseročiek sú verejné, tak prečo nemôže byť financovanie neziskových organizácii transparentné?

Aby sme sa nedozvedeli, že konspirátori.sk sú financovaní priamo kongresom USA? Ved USA to samo má transparentne zverejnené.

Dôvod je jednoduchý Patrik: samotné PS malo pred volbami na kandidátke viac ako 25 ľudí z mimovládok.
To znamená, že mimovládky vyvíjajú politickú činnosť, tak by sa patrilo vedieť za čie peniaze.
Co ked za peniaze Putina? Čo ked za peniaze oligarchov?

Ked si rusi kúpili agenta za 500 € a platili mu v lese ako bola aféra v médiách, prečo nemáme vedieť o miliónoch, ktorými sa legálne financujú niektoré neziskovky. Ved pán Šimečka starší sám priznal, že za tie peniaze ovplyvňujú politiku a pochválil sa zvrhnutím Mečiara.
Takže čo je na tom zlé, ked budeme vedieť kto je od koho vykrmovaný tisícmi € kým pride do politiky hájiť záujmy svojích voličov?
Nic som k transparentnosti mimovladok nenapisal, takze nerozumiem tejto spusti. Nie som proti zvysenej transparentnosti.

To, akym sposobom to robi sucasna vlada, je druha vec, ale fakt sa mi o tomto nechce debatovat.

Nemusel si stocit diskusiu k tomuto, moja pointa bola, ze ty nalepkujes jedna radost, ale ked uz nedajboze niekto niekoho nazve dezolatom, tak je to komunista.
A kto vraví, že neomarxisti nemajú právo, alebo im niekto niečo zakazuje?
Nikto im nic nezakazuje, ale zda sa, ze ty si proti tomu, aby mohli oznacovat spravy za dezinformacie.
Včera som pozeral video od Szoltésa v ČR a páčilo sa mi ako priznal, že matovičová vláda rozvrátila právny štát, kým Ficová nikdy nebrala slobodu médiám.
Pod to sa podpisem aj ja

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 4:13 pm
od používateľa JUGGLER
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 2:42 pm On sa nemohol prezentovat v mediach? Pytam sa uprimne, lebo fakt neviem akym sposobom by toto neomarxisti zariadili.
Áno nemohol. Ani ty ani ja nie sme mafiáni, takže sa môžeme len dovtípiť, že to robili cez svojích ľudí.
Nepustiť do médii je jedna strana mince, Druhá je ,,vyrábanie hviezd,, že ľudí, ktorí majú ,,správne,, názory budeš tlačiť pred kameru.
Napríklad takého Naďa o ktorom nikto nevedel nič, ale v správnom čase zariadil a povedal čo treba.
Si pozri wikipédiu ako sa rodí hviezda, ktorá sa preslávila tým, že odzbrojila Slovensko bez súhlasu parlamentu.
patrik.z napísal: Pi 25 04, 2025 2:42 pm Nikto im nic nezakazuje, ale zda sa, ze ty si proti tomu, aby mohli oznacovat spravy za dezinformacie.
Iný názor neznamená dezinformácia. Som proti tomu, aby sa iné názory verejne označovali ako dezinformácia (čo je útok a dehonestovanie autorov - zvlášť ked ide o prácu novinárov ), ale aby sa férovo konfrontovali factcheckingom a argumentačne.

V danom prípade (bavím sa o mRNA, kde štúdia ukázala, že vedú k zápalovým procesom ) nedošlo k dezinformácii, ale k prebratiu informácii z iného zdroja, z uvedením zdroja kde sa vyjadrovali k štúdii iní ľudia. Tí ľudia tie zápalové procesy zbytočne prepojili na vznik rakoviny, čo zdôraznili asi 3-4x až vznikol titulok, že to tvrdia nemeckí vedci. To bol nesprávny titulok, lebo nemci sa zaoberali len zápalom a neriešili, čo všetko môže následne vzniknúť zo zápalu.

Aby som to vysvetlil laicky, väčšina chorôb s ktorými človek bojuje je zápalový proces. Preto je najklasickejší a najčastejší účinok lieku protizápalový ( potláča zápal ). No a tu je to naopak. Vznikajú prozápalové procesy, ktoré vedú k zápalu.

To je podstatná informácia, ktorú mali média odovzdať občanom.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 25 04, 2025 7:31 pm
od používateľa MiBi
Trochu humoru, komentovany prehlad co vyskumal ortoped o vakcine. Od 8 min.

https://open.spotify.com/episode/4pUnKd ... hOgg&t=475

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 27 04, 2025 8:10 pm
od používateľa vladko11
Našiel som zaujímavý prehľad dezinformácií ohľadom očkovania proti covidu. Niektoré z nich sa tu pomerne často v diskusiách objavujú.

https://fakty.afp.com/list/Covid-19

Re: Progresívny neomarxizmus v praxi

Napísané: St 14 05, 2025 3:11 pm
od používateľa dusantt
Madari mali problem s ockovanim.. Kazdy stat mal problem s ockovanim. Slovaci nie su jedinecni narod, ktory by mal taky problem. Problem ho mali znacne aj na zapade. Ak by aj nemali, ja odmietam riskovat svoje zdravie, len preto, ze drviva vacsina taky problem nema a gembluje so svojim zivotom. Kto bude niest nasledky za mna? Len a len ja.
Toto u mna plati aj na alkohol a drogy, fajcenie a neveru. Ludia s tym bezne problem nemaju, nemaju ani problem jazdit ako prasce, ja s tym problem mam. Zmenim svoj nazor na ockovanie a ine veci, az to bude pre mna osobne vyhodnejsie. Ani konatelia s.r.o. neplatia tolko, aby to bolo vyhodnejsie pre podriadenych. Kazdy je egoista.

Re: Progresívny neomarxizmus v praxi

Napísané: St 14 05, 2025 3:38 pm
od používateľa MiBi
dusantt napísal: St 14 05, 2025 3:11 pm Madari mali problem s ockovanim.. Kazdy stat mal problem s ockovanim. Slovaci nie su jedinecni narod, ktory by mal taky problem. Problem ho mali znacne aj na zapade.
Madari mali najvyssiu zaockovanost z V4 cca 65% vs. 52% na Slovensku
https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/p ... uptake-tab

Re: Progresívny neomarxizmus v praxi

Napísané: St 14 05, 2025 6:40 pm
od používateľa dusantt
MiBi napísal: St 14 05, 2025 3:38 pm
dusantt napísal: St 14 05, 2025 3:11 pm Madari mali problem s ockovanim.. Kazdy stat mal problem s ockovanim. Slovaci nie su jedinecni narod, ktory by mal taky problem. Problem ho mali znacne aj na zapade.
Madari mali najvyssiu zaockovanost z V4 cca 65% vs. 52% na Slovensku
https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/p ... uptake-tab
V Maďarsku vykonávajú očkovanie okrem očkovacích stredísk vytvorených v nemocniciach aj obvodní lekári. Vláda nariadila obvodným lekárom, aby sa očkovania povinne zúčastnili. Ak očkujú aj cez víkendy, dostávajú odmenu 80-tisíc forintov (asi 230 eur). Inú možnosť však v podstate ani nemajú, lebo v prípade porušenia nariadenia im hrozí pokuta vo výške až do 5 miliónov forintov (asi 14 300 eur).

https://dennikn.sk/2313085/madarsko-je- ... e-vakciny/

Draha kampan je tam cely odstavec 'Najdrahšia vakcína na svete"

Cez sankcie ci uz zapad, alebo vychod donuti cloveka prakticky cokolvek.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Št 15 05, 2025 9:07 pm
od používateľa vladko11
Pripomeňme si, ako to bolo v skutočnosti s ruskou vakcínou Sputnik V


Brazílsky regulačný úrad Anvisa v pondelok zamietol žiadosť niekoľkých federálnych štátov o umožnenie dovozu ruskej vakcíny proti novému koronavírusu Sputnik V. Zdôvodnil to tým, že nemá dostatok technických údajov potrebných na overenie bezpečnosti a účinnosti tejto vakcíny. „Nikdy nedovolíme, aby boli milióny Brazílčanov vystavené výrobkom bez náležitého overenia kvality, bezpečnosti a účinnosti," citujú agentúry AFP a TASS z vyhlásenia riaditeľa úradu Antonia Barru Torresa.

Igor Matovič z Ruska odkázal vašim kolegom zo Štátneho úradu na kontrolu liečiv "gratulujem, idioti" za kritický posudok vakcíny Sputnik V, ktorý vyplynul z ich analýz. Postavil sa na stranu ruských inštitúcií. Stojíte za kolegami a šéfkou ústavu Zuzanou Baťovou?
Je to neprimerané vyjadrenie z úst vysokého predstaviteľa štátu. Sú to neadekvátne výrazy, takto haniť ľudí. ŠÚKL urobil vzhľadom na svoje obmedzené možnosti maximum, aby získal o Sputniku V čo najviac informácií a mohol sa zodpovedne vyjadriť.
Mrzia ma takéto urážlivé slová. Som presvedčený, že ľudia zo ŠÚKL, vrátane pani riaditeľky, spravili všetko, čo mohli. Viem si predstaviť, ako sa cítia.

Slovenský ústav pro kontrolu léčiv (ŠUKL) objevil při kontrole ruské vakcíny Sputnik V, která byla dodaná na Slovensko, cizorodé buňky, které neměly být ve vakcíně přítomny. Uvádí to dnešní vydání deníku Sme, podle něhož toto zjištění ŠUKL bylo důvodem, proč slovenský lékový úřad používání Sputniku V na Slovensku nepovolil.
„Jsou to buňky, které pomáhají ještě při výrobě rozmnožovat defektní virus. Podle evropských norem se však nesmí dostat do samotné vakcíny,“ vysvětlila viroložka Tatiana Betáková z Biomedicínského centra Slovenské akademie věd. „My v Evropě tato kritéria dodržujeme a díky tomu se nevystavujeme riziku,“ uvedla ke standardnímu postupu rámci EU.

Prekvapil vás rozruch okolo Sputnika?
Skôr nás zarazila negatívna kampaň proti ŠÚKL-u, ktorý si robil svoju povinnosť. Išlo o ochranu zdravia ľudí a pracovníci Štátneho ústavu robili, čo mohli a mali robiť. Rovnakým spôsobom bolo napadnuté aj Biomedicínske centrum SAV, čo sa nás dotklo. Mali sme snahu pomôcť a mali sme aj oprávnenie. To, čo sa tu rozvinulo, bolo prinajmenšom smutné.

Dôležitým zistením je, že vakcíny dovezené na Slovensko nie sú úplne identické s vakcínou, ktorej výsledky účinnosti a bezpečnosti boli publikované v prestížnom časopise The Lancet. Nie sú totožné ani s vakcínami, ktoré sa používajú v iných krajinách. Podľa informácií Denníka N to znamená, že nemajú rovnaké parametre a charakteristiky.
ŠÚKL nedostal ani úplne kompletnú dokumentáciu k výrobe, účinnosti a bezpečnosti podľa noriem platných v EÚ.
Práve článok v časopise Lancet bol častým argumentom, prečo by sa mal Sputnik používať na Slovensku. Jeho možné použitie tým obhajoval aj infektológ Pavol Jarčuška, ktorý je členom konzília odborníkov a s bývalým ministrom Krajčím a bývalým premiérom Matovičom bol na tlačovej konferencii, keď Sputnik priviezli do Košíc.
„Myslím si, že je to vakcína, ktorá má dobré dáta publikované v prestížnom časopise,“ hovoril Jarčuška.
Denník N oslovil s otázkami vo veci ďalšieho postupu ministerstvo zdravotníctva aj Štátny ústav pre kontrolu liečiv. Ministerstvo zdravotníctva odpovedalo len, že „posudok ešte nie je ukončený, aktuálne prebiehajú tri laboratórne testy“. Na otázky, ako budú postupovať, neodpovedali.
Štátny ústav pre kontrolu liečiv na otázky Denníka N potvrdil, že „nebolo možné prijať záver o pomere prínosov a rizík vakcíny Sputnik V, a to vzhľadom na množstvo chýbajúcich údajov od výrobcu, nekonzistentnosť liekových foriem a nemožnosť vzájomne porovnávať šarže používané v rôznych štúdiách a krajinách“.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Št 15 05, 2025 9:24 pm
od používateľa JUGGLER
Pripomeňme si hlavne to, že v tom čase každá vakcína bola nedostatočne preverená (EXPERIMENTÁLNA )
a každý sa vakcinoval na vlastné riziko.
V tom čase bol aj nedostatok vakcín, čo vzniklo nedostatkom najhoršej a najrizikovEjšej vakcíny Astra Zeneca (pozdejšie zakázanou v niektorých krajinách a teraz Už úplne skončila).
Takže vôbec nič by sa nestalo, ak by ľudia spotrebovali tých 200 tisíc ruských vakcín na vlastné riziko a dobrovolne. Tak ako v Maďarsku.

ŠUKL nevie posúdiť vakcínu, nemá na to laboratórne kapacity. Aj dnes sa v tom spore od Kotlára ŠUKL vynecháva a posudok urobí SAV.
Vtedy to bolo jednoznačne politické rozhodnutie za každú cenu nepripustiť niečo také, aby ruská vakcína bola použitá na Slovensku.
Môj názor. Samozrejme, základný zdroj pravdy pre verejnosť zostáva denníkN.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 22 08, 2025 12:38 am
od používateľa JUGGLER
To čo tvrdil Kotlár SAV nepotvrdila:


Analyzované mRNA vakcíny obsahujú len nepatrné množstvo DNA
21. 8. 2025 | videné 1689-krát
Slovenská akadémia vied na základe poverenia Ministerstva zdravotníctva SR pre Biomedicínske centrum SAV, v. v. i., a v spolupráci so Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv vykonala analýzu zloženia mRNA vakcín proti ochoreniu Covid-19.

Analýza zloženia mRNA vakcín jednoznačne ukázala, že tieto vakcíny obsahujú iba nepatrné množstvá molekúl DNA, hlboko pod schválenými hodnotami. Toto malé množstvo zvyškovej DNA sa skladá z veľmi krátkych úsekov, ktoré nekódujú žiadne funkčné bielkoviny a pochádzajú z DNA, ktorá sa použila ako predloha na produkciu mRNA. Vakcíny tiež neobsahujú prímesi iných látok a predovšetkým neobsahujú zlúčeniny grafénu.

Slovenská akadémia vied analýzu odovzdala zadávateľovi a o podrobných výsledkoch bude informovať verejnosť, akonáhle dostane poverenie od zadávateľa.

Medializované vyhlásenia a práce obsahujúce tvrdenia o vysokom množstve DNA, na základe ktorých bola uskutočnená aj analýza SAV, sa zakladajú na technicky nesprávnych postupoch a/alebo zle interpretovaných výsledkoch. Takéto vyhlásenia sú mylné a zavádzajúce. Spolu s nepodloženými a nezmyselnými tvrdeniami o hrozbách očkovania predstavujú nebezpečný zdroj manipulácie so strachom verejnosti, ktorý vážne ohrozuje zdravie jednotlivcov, ako aj verejné zdravie.

https://www.sav.sk/?lang=sk&doc=service ... s_no=12996

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 02 09, 2025 3:55 pm
od používateľa JUGGLER
„Chcem odpoveď“: Trump žiada, aby Pfizer dokázal účinnosť mRNA vakcín

Pondelok, 1. september 2025 – 20:25
Koncom minulého mesiaca poradný výbor CDC začal preskúmavať „bezpečnosť, účinnosť a imunogenitu“ vakcín proti COVID-19, ako aj to, či mRNA zostáva v tele dlhšie, ako sa uvádza v propagácii.

V rámci tohto preskúmania sa budú zaoberať medzerami v existujúcich poznatkoch „týkajúcich sa biodistribúcie, farmakokinetiky a perzistencie spike proteínu, mRNA a lipidových nanočastíc, aby mohli informovať o odporúčaniach týkajúcich sa imunizácie“, uvádza sa v dokumente.

Inými slovami – budú skúmať, či vakcína niekedy fungovala, ako aj škody, ktoré môže spôsobiť.
Ako čitatelia ZeroHedge vedia, štúdie zistili, že špicový proteín a mRNA vo vakcínach pretrvávajú určitý čas.

Niekoľko dní po oznámení výboru ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb oznámilo, že Susan Monarezová, ktorá presadzovala mRNA vakcíny proti COVID-19, „už nie je riaditeľkou CDC“ – po tom, čo „sa dostala do sporu s ministrom (Kennedym) ohľadom politiky vakcinácie“, čo nakoniec viedlo k jej prepusteniu.

Medzitým v stredu odstúpili najmenej štyria ďalší predstavitelia CDC v rámci rozsiahlej reorganizácie vedenia agentúry:
Dr. Debra Houry, hlavná lekárka CDC;
Dr. Demetre Daskalakis, riaditeľ Národného centra pre imunizáciu a respiračné ochorenia;
Dr. Daniel Jernigan, riaditeľ Národného centra pre nové a zoonotické infekčné ochorenia; a
Dr. Jennifer Layden, riaditeľka Úradu pre údaje, dohľad a technológie v oblasti verejného zdravia.

Vzhľadom na krízu vo vedení CDC prezident Trump zverejnil trochu tajomnú „pravdu“ – vyzval spoločnosť Pfizer a ďalších výrobcov vakcín, aby zverejnili tie isté „VÝNIMOČNÉ“ tvrdenia, ktoré boli predložené jeho administratíve na odôvodnenie operácie Warp Speed.

„Je veľmi dôležité, aby farmaceutické spoločnosti odôvodnili úspech svojich rôznych liekov proti Covid.
Mnohí ľudia si myslia, že sú zázrakom, ktorý zachránil milióny životov. Iní nesúhlasia!“ napísal Trump.

„Boli mi predložené informácie od spoločnosti Pfizer a iných, ktoré sú mimoriadne, ale zdá sa, že tieto výsledky nikdy nezverejňujú. Prečo nie???“ pokračuje „pravda“. „Keďže CDC je rozdelená v tejto otázke, chcem odpoveď a chcem ju TERAZ.“

Podľa Trumpa musia výrobcovia liekov „vyriešiť tento CHAOS“ a dodáva, že „nechali všetkých, vrátane Bobbyho Kennedyho Jr. a CDC, rozdeľovať sa, aby zistili úspech alebo neúspech práce farmaceutických spoločností v súvislosti s Covidom.“

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 02 09, 2025 6:21 pm
od používateľa Glogol
Napiste tam niekto ze schvalena je aj non mrna vakcina od fy Novavax …. https://domov.sme.sk/c/23538785/covid-1 ... kciny.html

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 02 09, 2025 7:14 pm
od používateľa JUGGLER
Hlavne treba povedať ľuďom pravdu.
Očkovať sa plošne vôbec netrebalo ani počas pandémie. Stačilo iba ľudí nad 60 rokov.
Bol to veľký biznis. Vyhodili sa na to miliardy a negatívne zdravotné následky stále nevieme kvantifikovať.

Teraz to píšu len okrajovo:

Hygienici spresňujú, že prioritne by sa mali zaočkovať ľudia nad 60 rokov, tehotné ženy, ľudia trpiaci chronickými ochoreniami, zdravotníci a opatrovatelia, ako aj ľudia žijúci v domovoch sociálnych služieb.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/23538785/covid-1 ... kciny.html


Vedci zo Stanfordu: Očkovanie proti covidu zachránilo menej životov, než sa predpokladalo

Očkovanie proti ochoreniu COVID-19 zachránilo podstatne menej životov, než uvádzali pôvodné odhady Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), tvrdí nová analýza vedcov zo Stanfordovej univerzity a Talianska.

WHO odhadovala, že vakcíny zabránili 14,4 milióna úmrtí v prvom roku pandémie, niektoré štúdie uvádzali až 20 miliónov.
Nový model však počet zachránených odhaduje na približne 2,5 milióna počas celej pandémie.

Podľa výskumu bolo 90 percent zachránených osôb starších ako 60 rokov.
V skupine mladších ako 30 rokov bolo potrebných až 100-tisíc dávok na záchranu jedného života, kým celosvetový priemer bol 5 400 dávok.
Autori kritizovali „agresívne povinné očkovanie“ a odporúčali cielený prístup na rizikové skupiny.

Profesor John Ioannidis zo Stanfordu uviedol, že skoršie odhady vychádzali z nereálnych parametrov a nadhodnoteného účinku vakcín.
Tím odhadol, že vakcíny zachránili 14,8 milióna „rokov života“, pričom väčšina prínosu sa týkala ľudí nad 70 rokov.

Výskumníci tvrdia, že hoci očkovanie malo výrazný vplyv na úmrtnosť, prínos bol „najmä obmedzený na staršiu populáciu“.
Výsledky zverejnili vo vedeckom časopise JAMA Health.

(telegraph, sab)

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 02 09, 2025 9:06 pm
od používateľa Glogol
V tejto dobe uz len urcite na baze dobrovolnosti. K dobe covidovej uz sa nema vyznam vracat bolo povedane snad uz vsetko. Viem ze mam incentivu kedze mam NVAx ale sledujem ako s ich klasicka vakcina nie mrna nespomina aj ked je v eu schvalena.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ut 02 09, 2025 11:07 pm
od používateľa JUGGLER
To je otázka pre Leynovú.
Tie zmluvy pre celú EU sú nevýhodné, že nás zaväzujú odoberať od Pfitzeru

Existuje záväzok vyplývajúci z európskych zmlúv.
Slovensko si nemôže úplne voľne vyberať len iných výrobcov – ak má pridelené dávky od Pfizeru, buď ich musí odobrať, alebo nájsť iné riešenie v rámci dohody EÚ (napr. darovanie iným krajinám, zníženie počtu cez dodatky).

Novavax je schválený, ale treba ho pozháňať, objednať a zrejme zaplatiť:

https://sk.novavaxcovidvaccine.com/sk/non-hcp

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Št 04 09, 2025 5:15 pm
od používateľa JUGGLER
Tak zatiaľ len nové mRNA od Pfizeru:

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) spustilo registráciu na očkovanie novou vakcínou proti COVID-19. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať prostredníctvom online formulára NCZI. Termíny sa začnú prideľovať koncom septembra. TASR o tom informovala špecialistka komunikácie NCZI Simona Uhlárová Jarošová.

„Nových vakcín bude dostatok a každý, kto sa bude chcieť dať dobrovoľne zaočkovať, bude mať túto možnosť.
Adaptované vakcíny Comirnaty LP.8.1, zamerané na najnovší variant COVID-19 budú na Slovensko dodané v druhej polovici septembra a v priebehu októbra podľa platných zmlúv,“ priblížila Uhlárová Jarošová.

Objasnila, že aktuálne je stále k dispozícii očkovanie bez registrácie dostupnou vakcínou Comirnaty JN.1, ktorou sa očkuje od jesene 2024.

https://marker.sk/spravy/559/nczi-spust ... i-covid-19

P.S. kua, že nikto nezabezpečí, ani nedá info o iných. Ved ľudia by si aj zaplatili za nemrna vakcínu...

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 16 11, 2025 12:32 pm
od používateľa MiBi
Moderná imunoterapia už mení prognózu mnohých pacientov. Nová štúdia z MD Anderson Cancer Center v USA však ukázala ešte výraznejší efekt — u pacientov s malígnym melanómom a s nádormi pľúc, ktorí boli očkovaní proti COVID-19, bolo prežívanie až dvojnásobné v porovnaní s neočkovanými.
Prečo sa to deje?
Ako očkovanie „nakopne“ imunitný systém v boji proti nádoru?
V rozhovore to vysvetľuje: prof. MUDr. Michal Mego, PhD., DrSc.
https://www.youtube.com/watch?v=RnqjvUDgbak

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Št 27 11, 2025 8:38 pm
od používateľa rast

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 28 11, 2025 6:28 pm
od používateľa JUGGLER
rast napísal: Št 27 11, 2025 8:38 pm https://www.youtube.com/watch?v=An9pQ7w54uk
Mohol si to zhrnúť. Dávať suché linky to je úžasný prínos...
No veď čo, počúvaj 1 hodinu a dozvieš sa o čom to je..

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 28 11, 2025 8:50 pm
od používateľa rast
Juraj Orsák v podcaste rozpráva o svojich skúsenostiach po očkovaní proti korone. Pred očkovaním mal vážne zdravotné diagnózy, napr spánkové apnoe a astmu, no napriek tomu bol fyzicky veľmi aktívny a schopný cestovať a pracovať. Prvú dávku vakcíny znášal veľmi zle, skolaboval a mal anafylaktický šok, ale lekári mu nedali žiadny oficiálny záznam. Druhé očkovanie, ktoré bolo povinné pre cestovanie a prácu, spôsobilo výrazné zhoršenie jeho zdravotného stavu a dlhodobé následky, vrátane paralýzy a problémov s motorikou. Juraj zdôrazňuje, že lekári často nerešpektovali jeho zdravotnú anamnézu a informatívny súhlas nebol riadne zabezpečený. Po vakcinácii sa jeho zdravotný stav zhoršil natoľko, že už nie je schopný vykonávať fyzickú ani mentálnu prácu. Napriek tomu sa snaží svoje skúsenosti zdieľať, aby upozornil na problémy s očkovaním a zodpovednosť lekárov. Poukazuje na tlak, ktorý ľudia zažívali, aby podstúpili očkovanie pre prácu a cestovanie. Kritizuje systém a lekárov, ktorí očkovali aj napriek varovaniam a zdravotným problémom pacienta. Juraj sa nevzdáva a využíva cvičenie a meditáciu, aby zvládal svoje prejavy a symptómy. Poukazuje na nepravdivé alebo neúplné zdravotné záznamy a potrebu nahlasovať vedľajšie účinky na ŠUKL. Zdôrazňuje, že jeho skúsenosť nie je o popularite, ale o autentickom zdieľaní pravdy. Hovorí, že vakcína mala veľký podiel na jeho zdravotných problémoch, čo potvrdzujú aj lekárske záznamy. Napriek všetkému si zachováva vnútornú silu a integritu a chce varovať ďalších ľudí pred podobnými situáciami. Juraj je teraz na invalidnom dôchodku a potrebuje asistenciu pri každodenných činnostiach, ale zachováva si silnú vnútornú motiváciu. Silná káva.

Má aj web: https://orsag.sk/

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Pi 28 11, 2025 10:16 pm
od používateľa JUGGLER
OK. Dík.
Verím mu. Mnoho ľudí malo po očkovaní problémy. Aj u mňa v rodine, aj ja sám.
Nič sme nehlásili. Bolo ťažké to na 100% pripísať na vrub vakcíne.
Veľa ľudí zároveň prekonalo covid a ten samotný spôsoboval kadejaké problémy.
Teda môže to byť aj dôsledok covidu, nielen vakcinácie. Dnes už je ťažko hľadať pravdu.
Vieme my vôbec koľko x sme mali covid a vôbec o tom nevedeli?

V každom prípade by bolo fajn zobrať si z éry covidu ponaučenie, že vakcinácia nemala byť povinná,
a nemali do nej ľudí tlačiť vydieraním a masovo.

Ja som sa dal zaočkovať tri krát a je pravda, že nikto ma nenútil.
Ja som ani nebol pod tlakom, že ked sa nedám zaočkovať, nemôžem ísť do práce.

Veril som, že tým znižujem riziko ťažšieho priebehu covidu, ale hlavne som cítil zodpovednosť, že keď chcem
pomáhať starším ľudom v rodine ( a navštevovať ich) , mal by som byť zaočkovaný.

U nás v rodine nakoniec nakoniec dvaja blízki zomreli na covid. Všetci boli predtým 3 x očkovaní.
Jedného sa nám podarilo zachrániť, doslova dostať z pazúrov smrti a to jediným účinným liekom ktorý sa volá Paxlovid.

Tým zároveň radím všetkým, čo sa nakazia tou pliagou, aby si sledovali stav okysličenia krvi cez jednoduchý
pulzný oxymeter dostupný za 15 € .
Ak si nameráte saturáciu kyslíkom pod 95%, navštívte lekára a požiadajte ho, aby vám predpísal Paxlovid.
Je to drahší liek, ale plne hradený a fakt jediný čo spoľahlivo ničí vírus.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 07 12, 2025 11:48 am
od používateľa MiBi
Je pochopiteľné, že človek s vážnymi ťažkosťami chce upozorniť verejnosť — každý príbeh utrpenia si zaslúži pozornosť a empatické preskúmanie.
Ale kauzalitu medzi vakcínou a zdravotnými ťažkosťami je však veľmi ťažké dokázať — vyžaduje to lekárske vyšetrenia, štúdie, kontrolu viacerých prípadov.
Z mojho pohladu je unho podanie 2. davky kontroverzne, lekarka co mu podavala 1.davku mu ju nechcela dat, lebo uz vtedy mal problemy, napriek tomu si nasiel ineho lekara, ktory mu ju podal - lebo chcel cestovat.

Skusme sa na ockovanie proti COVIDU pozriet inak

1. Verejny zaujem
V suvislosti s novym filmom POTOPA, ma napada analogia s vystavbou priehrad. V suvislosti s vystavbou vodneho diela Starina, bolo vystahovanych 7 obci a 3 tisic ludi - tito prisli o svoje domy, polia, majetok - dostali sice nahradu, ale tazko sa s tym vyrovnavali. Ale vdaka tomu ma vyse 300 tisic ludi pitnu vodu (Kosice, Presov) Podobne ockovanie - sposobilo mozno malemu percentu problemy, ale zachranilo tisice pred smrtou a ekonomike umoznilo fungovanie.

2. experimentalna, nevyskusana vakcina
to je jeden z argumentov odporcov ockovania - zobeme si opacny pripad, ze by bol vtedy k dispozicii liek na COvid (nie vakcina) taky ktory nebol dostatcne otestovany, ale s velmi dobrymi vysledkami. Stat by ho odmietol preplacat, bol by iba na priamu uhradu, za vysoku cenu 10 tis. eur. Verim tomu, ze dnesni odporcovia ockovania aj s Ficom na cele, by robili demonstracie aby sa zacal preplacat.

3. Altruizmus, Ludskost, Obetavost.
Tito odporcovia ockovania by si mali uvedomit, ze potlacaju v narode tieto vlastnosti. Zase tu otvorim analogiu s darovanim oblicky alebo kostnej drene. Toto moze u darcu tiez mat zdravotne komplikacie a viete si predstavit, ze takito internetovi influenceri zacnu sirit videa s detailami o tomto - rapidne klesne pocet darcov. A podobne zaciname mat problem s chorobami, ktore sme vdaka ockovaniam nepoznali.


P.S. a ja mam kamarata, ktoreho manzelka zacala mat po ockovani na COVID zavazne zdravotne problemy a nedavno zomrela.

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 07 12, 2025 5:22 pm
od používateľa JUGGLER
MiBi napísal: Ne 07 12, 2025 11:48 am Podobne ockovanie - sposobilo mozno malemu percentu problemy, ale zachranilo tisice pred smrtou a ekonomike umoznilo fungovanie.
Mibi. My si myslíme, že vakcinácia zachránila pred smrťou tisíce ľudí, ale nemusí to byť pravda.
A to práve treba preskúmať pre budúcnosť. Samozrejme Pfizer a Moderna a tí čo na tom zarobilli
miliardy budú navždy šíriť tento možno hoax, takisto Leyenová, ktorá neodkryje svoju komunikáciu,
ani pochybnosti, ani závažné podozrenia.

V prvej vlne u nás zomrelo len 8 ľudí. Včera Bukovský vysvetloval, že vtedy museli úmrtia potvrdzovať patológovia
a vo vzorkách tkanív musel byť dokázaný vírus. Pozdejšie sa tisíce úmrtí pripisovali covidu len na základe toho, či si bol, alebo nebol očkovaný...

Takisto si myslím, že sme možno urobili chybu, že sme hned od začiatku boli príliš prísni.
Samozrejme, že keby sa každý izoloval, tak nikto neschytá covid. Ale dokedy?
Len do najbližšieho nakazenia, čo môže byť aj 5 rokov po pandémii...

Boli krajiny, čo netlačili na vakcináciu a mali dobré výsledky. Boli krajiny, kde prvá vlna nebola vôbec brzdená a narobila
paseky. A nikdy nezabudnem na tupcov zo WHO, ktorí šírili také perly, že rúško nechráni vôbec....

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 07 12, 2025 7:07 pm
od používateľa MiBi
JUGGLER napísal: Ne 07 12, 2025 5:22 pm V prvej vlne u nás zomrelo len 8 ľudí. Včera Bukovský vysvetloval, že vtedy museli úmrtia potvrdzovať patológovia
a vo vzorkách tkanív musel byť dokázaný vírus. Pozdejšie sa tisíce úmrtí pripisovali covidu len na základe toho, či si bol, alebo nebol očkovaný...
Ako to nemyslis vazne? 8 ludi? a co tie dalsie 10tisice, co su naviac oproti priemeru?

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Ne 07 12, 2025 10:09 pm
od používateľa JUGGLER
MiBi napísal: Ne 07 12, 2025 7:07 pm Ako to nemyslis vazne? 8 ludi? a co tie dalsie 10tisice, co su naviac oproti priemeru?
Ja neviem skade vyťahuješ grafy. :)
Ja som vtedy bol pri zdravom rozume a pametám sa, že v prvej vlne sa obete počítali po jednom.

Ani AI to nevie spočítať, ale boli to len desiatky:
- včera vo videu vravel Bukovský, že oficiálne s potvrdením patológov a histológie to bolo 8 ľudí:
- Gemini: Počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 v prvej vlne na Slovensku v roku 2020 bol extrémne nízky.

Oficiálny kumulatívny počet úmrtí na COVID-19 do konca augusta 2020, čo predstavuje koniec prvej vlny pred nástupom masívneho šírenia v druhej vlne bol len 31 osôb.
Úmrtia sa začali v obrovskej miere hromadiť až v poslednom štvrťroku (Q4) 2020.
Do konca augusta 2020: približne 31 úmrtí.
Do konca septembra 2020: Oficiálne štatistiky uvádzajú, že úmrtia na koronavírus boli do konca septembra zanedbateľné.

ChatGPT: Ak myslíš „prvú vlnu“ (marec – júl 2020), podľa štúdie publikovanej v prehľade „first wave“ na Slovensku zomrelo 28 ľudí na COVID-19.

Celý rok 2020: Slovensko zaznamenalo celkovo 4 004 úmrtí na COVID-19.
Z tohto celkového počtu sa viac ako 97 % úmrtí udialo v poslednom štvrťroku (október, november, december).

A práve v tej druhej vlne Bukovský spomínal, že prišla v chrípkovom období, kedy to mala vláda očakávať a zamerať sa na prevenciu.
Ked si dobre pametám vtedy v lete sme boli vypustení na slobodu a boli sme na dovolenke v Tatrách...

Bukovský vtedy prezentoval vedecké štúdie ako sa preventívne dá posilniť imunita cez D3+ a šport tak, že sa zníži
chorobnosť až o 70% ( nepametám si detaily, ale včera to vravel...)
Pre mňa je význam v tom, čo vieme aj z naších debát, že D3 vo vysokých dávkach má silný účinok..
V mojom osobnom živote som celý život bral vitamín C a posledné roky som pridal D3.
To len aby bol nejaký prínos pre tých čo chorľavejú...

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Po 08 12, 2025 8:27 am
od používateľa MiBi
OK, mas asi pravdu s tou 1.vlnou, ja som si to uz dobre napamatal, 1.vlna bola maj-jun2020 a vtedy boli fakt prisne opatrenia, tusim aj zavretie hranic, skol, prevadzok, takze sa to dobre eliminovalo. Potom sme si vsak zacali mysliet, ze ako dobre sme to zvladli a zacalo sa to rucat.
Slovensko patrilo v období pandémie medzi krajiny s najvyššou nadmernou úmrtnosťou v EÚ (4. miesto po Bulharsku, Cypre a Poľsku). Za roky 2020-2022 dosiahla 19 % pričom priemer EÚ bol 12 %.

Obrázok

Re: COVID VAKCÍNA

Napísané: Po 08 12, 2025 2:22 pm
od používateľa MiBi
V najnovsom francuzskom vyskume zahŕňujúcom 22,7 milióna zaočkovaných jedincov a 5,9 milióna nezaočkovaných jedincov mali zaočkovaní jedinci o 74 % nižšie riziko úmrtia na závažný priebeh COVID-19 a žiadne zvýšené riziko úmrtia zo všetkých príčin počas mediánu sledovania 45 mesiacov.

Počas 45 mesiacov došlo v očkovanej k 98 429 (0,4 %) a neočkovanej skupine k 32 662 (0,6 %) úmrtiam, vrátane 280 (0,001 %) a 308 (0,005 %) úmrtí počas hospitalizácie pre COVID-19. Okrem toho bolo 17 687 (0,1 %) jedincov v očkovanej a 13 359 (0,2 %) v neočkovanej skupine hospitalizovaných pre COVID-19. Po štandardizácii charakteristík očkovaných jedincov s charakteristikami neočkovaných jedincov sme pozorovali o 25 % nižšiu štandardizovanú incidenciu úmrtí zo všetkých príčin u očkovaných jedincov v porovnaní s neočkovanými.

https://jamanetwork.com/journals/jamane ... le/2842305