Strana 16 z 38

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 14 04, 2023 4:43 pm
od používateľa trungi
Mne zas prišlo toto:
Screenshot 2023-04-14 at 16.40.13.png
V skutočnosti ten pokles môže byť aj viac, keďže takto pred rokom sa bežne byty v petržalke predávali aj 10k nad inzerovanú cenu (vlastná skúsenosť). Dnes sa asi skôr predávajú pod.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 14 04, 2023 7:05 pm
od používateľa uhlikova_stopa
Inak pozeram teraz spravy a zda sa ze politici maju chut zmenit/zvysit zivotne minimum. Ak rozumiem spravne ako funguju hyposky, znamenalo by to ze ludia dostanu este menej, nakolko banky beru do uvahy vo vypocte splatok, ze musi zivotne minimum ostat dlznikovi po zaplateni..

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 14 04, 2023 8:17 pm
od používateľa wladas
To uz je dane ze sa zvysi tusim v juni

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 14 04, 2023 10:00 pm
od používateľa jaroslav81
wladas napísal: Pi 14 04, 2023 8:17 pm To uz je dane ze sa zvysi tusim v juni
Zvýši sa o 29.70€, toto hypotéku veľmi neovplyvní. Ale od 1.1.2023 je daňový bonus na dieťa vyšší o 70€, takže ľuďom sa naopak trochu zvýši príjem, takže sa to vykompenzuje.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 14 04, 2023 11:11 pm
od používateľa tomáš virdzek
Daňovým bonusom na dieťa kryť hypo... eee... neškrípe niekomu zubami? :mrgreen:

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 3:53 am
od používateľa uhlikova_stopa
v telke hovorili, ze ta sucasna cena je nepostacujuca a ze real e minimum by sa malo pocitat aj podla poctu osob, cize napr pri 4 cennej rodine aj okolo 800€

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 8:39 am
od používateľa jaroslav81
tomáš virdzek napísal: Pi 14 04, 2023 11:11 pm Daňovým bonusom na dieťa kryť hypo... eee... neškrípe niekomu zubami? :mrgreen:
A? Daňový bonus na deti máš zahrnutý v mesačnej čistej mzdne, beriem mesačne 280€ na 2 deti a banku zaujíma len tvoj celkový čistý príjem.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 1:16 pm
od používateľa tomáš virdzek
jaroslav81 napísal: So 15 04, 2023 8:39 am
tomáš virdzek napísal: Pi 14 04, 2023 11:11 pm Daňovým bonusom na dieťa kryť hypo... eee... neškrípe niekomu zubami? :mrgreen:
A? Daňový bonus na deti máš zahrnutý v mesačnej čistej mzdne, beriem mesačne 280€ na 2 deti a banku zaujíma len tvoj celkový čistý príjem.
Ak mi hypo vyjde len vďaka položke, ktorá je v skutočnosti jedným z typov dávky od štátu pre deti a inak by mi tú hypo nedali... Hmm, s tým mám trochu problém, aj keď chápem, že banka nie :) A tým zrovna nemyslím to, že cez moje dane a odvody štát "akože" dáva deťom, ale v skutočnosti končia v hypotékach.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 1:22 pm
od používateľa iceberg8
littlesmith napísal: Pi 14 04, 2023 3:57 pm
Stavebny material: niektory material ako drevo sa uz dostava na hodnotu s pred pandemie

Mas prosim zdroj?
Vcera som bol pre drevo, cena za kubik 2. trieda 320eur, 1. trieda 350eur, pred tyzdnom to bolo menej.. Zalezi aj od lokality samozrejme, pred pandemiou bolo omnoho nizsie, ale presne si nepamatam, max 220 eur.. (2018 to mohlo byt tak 160eur). Velmi by ma potesila pre-pandemicka cena dreva..
Ak si ale myslel nejake hotove produkty ako napr OSB dosky, tak tam taky cenovy prehlad nemam..

Totiz o poklese cien pocuvam neustale uz asi pol roka, ale nikdy ho nezazivam v praxi.. Preto sa pytam..

Ta cena prace, ako isla dole? To by sa tiez dalo porovnat..

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 2:15 pm
od používateľa Slovan_sk
Kolega pred dvoma dnami predal byt , teda zatial len podpisal rezervacku, dvojizbovy v raci pri vinohradoch , + garazove statie a pivnicna v garazi , cena 260 000 , zlava oproti januaru 25 000 ked mal zaujemkinu ale este nemohol predat kvoli nedokoncenemu domu a to sa este velmi tesil ze sa mu to podarilo , cize ceny idu realne dole aj v BA tych 10 % je minimum

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 2:21 pm
od používateľa iceberg8
Otazne je, ci 10% nie je len bezna volatilita.. Hypoteticky, ak leto 2022 stal 260K, januar 2023 stal 285K a teraz stoji 260K, je to pokles, alebo len "vlna" ?

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 3:59 pm
od používateľa Slovan_sk
Ice... Chapem co ches povedat ale nie , lebo sme sa o tom bavili s kolegom nie raz za posledne dca roky pravidelne dostava listok do schranky kupim byf platim cash , susedia jeho predali v lete za 280 000 bez pivnicnej kopky , sposobom ze sa to nestihlo dostat ani na portal aj ja som tak predal byt 5 rokov dozadu ze som oslovil realitku a oni ze pockajte netreba fotit nic mame kupca na portal sa moj byt nedostal predal som ho za hodinu a nikto nepytal zlavu prave naopak prosili ma aby som im ho podrzal a stiahol inzerat ktory ani neexistoval , situacia sa meni

Btw: byt kolega kupil za 115 000 takmer 6 rokov dozadu ako novostavbu

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 4:51 pm
od používateľa rmaly
Ja suhlasim, ze ked natrafis na niekoho, kto musi predat (vacsinou pri "swape" nehnutelnosti - kupuje dom / vacsi byt a potrebuje urgent predat starsi byt)... tak to ide... aj o dost... ale ked som zhanal teraz nejake garzonky, tak co bolo dobre (extra dobre... vacsie garzonky s balkonmi a prerobene v dobrej lokalite), tak to islo ako za starych cias... inzerat na nete a byt predany...
Ked to ale trosku polezalo, tak sa dalo zjednat... Je to urcite lepsie ako pred pol rokom... pre kupujuceho... to bez debaty... ale ja vzdy vravim, ze je otazka, co si kto predstavuje pod poklesom ci nedajboh prepadom ceny... a voci akej... ze ak niekto caka od 2015 ako to este rupne a medzitym bol rok 2018-2021, tak to ma asi dost smolu.... :) :)

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 6:41 pm
od používateľa Trumpeta1978
lepsich bytov v ziadanych lokalitych bude vzdy obmedzený počet /mesta ako Ba, Košice a pod/.
Preto je tak dolezita lokalita. :)

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 9:03 pm
od používateľa jaroslav81
Pozerám tie grafy počtov ponúk na bazoši a v KE sú v poslednom čase brutálne výpredaje zatiaľ čo v BA ponuka stále rastie, zvláštny fenomén, neviem si to veľmi vysvetliť...
https://demo-three-lemon.vercel.app/offers

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 9:12 pm
od používateľa Trumpeta1978
jaroslav81 napísal: So 15 04, 2023 9:03 pm Pozerám tie grafy počtov ponúk na bazoši a v KE sú v poslednom čase brutálne výpredaje zatiaľ čo v BA ponuka stále rastie, zvláštny fenomén, neviem si to veľmi vysvetliť...
https://demo-three-lemon.vercel.app/offers
nemoze to byt tym ze v Ba je vo vystavbe nepomerne viacej novostavieb/projektov?. V Ba sa vela stavia uz len preto ze mzdova hladina je tam vyssia + viacej obyvatelstva + vacsia ponuka pracovnych miest, tj je vyrazne pravdepodonejsie ze niekto sa za pracou prestahuje do z KE do Ba ako naopak. :)

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 9:29 pm
od používateľa jaroslav81
Pochybujem, aj v KE sa teraz dosť stavia. Už som aj rozmýšľal, že či bohatí Ukrajinci nezačali kupovať byty a KE im sú najbližšie. Sú tu fakt na každom rohu. Ak idem s dcérou na ihrisko, je tam vždy viac ukrajinských detí, než slovenských... Neverím, že všetci sú v podnájmoch

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 9:44 pm
od používateľa Marcelko Es
Obrázokhttps://ibb.co/Jk1dQKt
a mne zas toto :D takze teraz neviem neviem... moje sledovanie a prepocty ukazuju mierny narast, nie pokles ani taketo bludy ako prisli mne do mailu...

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 9:51 pm
od používateľa uhlikova_stopa
V KE hlavne bude Volvo.. takze sa pripravuju na dopyt po byvani asi

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 15 04, 2023 10:02 pm
od používateľa jaroslav81
uhlikova_stopa napísal: So 15 04, 2023 9:51 pm V KE hlavne bude Volvo.. takze sa pripravuju na dopyt po byvani asi
Toto môže byť, tiež dôvod. Aj keď to má byť dokončené až v roku 2026, ale investori asi využívajú pokles cien. Je jasné, že v roku 2026 v KE ceny bytov vystrelila, Volvo ma vytvoriť okolo 4000 pracovných miest.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 9:21 am
od používateľa JUGGLER
jaroslav81 napísal: So 15 04, 2023 9:03 pm Pozerám tie grafy počtov ponúk na bazoši a v KE sú v poslednom čase brutálne výpredaje zatiaľ čo v BA ponuka stále rastie, zvláštny fenomén, neviem si to veľmi vysvetliť...
https://demo-three-lemon.vercel.app/offers
A nemôže to byť tak, že klesla ponuka a zároveň aj dopyt?
Ked klesnú ceny, resp. ľudia nevedia predať za cenu, ktorú by dostali minulého roku, môžu predaj bytu odložiť.
Veľa sa nakúpilo za vysoké ceny. Byty išli ako teplé rožky. Bolo toľko kupcov, že niektorí agenti robili zoznamy a po obhliadkách organizovali aukcie (berie ten, čo dá viac). Kopa ľudí teda nemusí byť ochotných predať za nižšiu cenu ako kúpili, preto vyčkávajú.
Aj investiční kupci by logicky mali vyčkávať. Jednak tí čo mali voľné peniaze už kúpili. Tí čo nekúpili môžu čakať, že ceny ešte klesnú.
A nakoniec normálni ľudia tiež zrejme odkladajú nákup, keď úroky na hypotékach prudko vyrástli.
Kto zoberie byt na hypo za 4% p.a., ked pred rokom bolo 1%? Na 100 000 € treba splácať o 3% viac..to je +3000 € ročne = 250 €/mes.

Skutočným barometrom by mali byť ceny. Ked klesajú, ponuka môže rásť, ale nemusí...to podľa mňa závisi od dopytu.
Ak by v Košiciach ubúdali byty z ponuky preto, lebo sa dobre predávajú, ceny by mali stúpnuť, alebo zostať rovnaké.

U tých Ukrajincov vidno, že autami prišli len tí bohatší. Majú lepšie autá ako Slováci. Zároveň predpokladám, že autom príde väčšinou celá rodina, takže muži majú vybavené, že nemusia nastúpiť do armády. Pešo, alebo busom, či vlakom cez hranice prichádzajú väčšinou ženy s deťmi. Tie zrejme idú do sociálneho ubytovania, prenájmu, alebo pokračujú na západ.
Ukrajinci nám držia ceny nájmov. To uspokojuje investičných majiteľov bytov, ktorí vôbec nemajú dôvod predávať.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 10:36 am
od používateľa iceberg8
" Kto zoberie byt na hypo za 4% p.a., ked pred rokom bolo 1%? Na 100 000 € treba splácať o 3% viac..to je +3000 € ročne = 250 €/mes."

Ten kto vidi, ze o rok to bude 5% tak chce dnesnych sladkych 4%? :D

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 11:01 am
od používateľa Trumpeta1978
kto musi riesit byvanie teraz a vychadza mu to, tak zoberie aj za 4% p.a.
**
Ukrajina obrovska krajina s velkym poctom obyvatelov. To ze bezny Slovak doteraz poznal iba Ukrajinca z chudobneho Užgorodu, tak to neznamena ze vo velkych Ua mestach nie je aj vrstva ludi ktori su na nase pomery z dobrych prijmovych pomerov. :)
Preto vidime aj tie trochu drahsie Ua auta, pretoze ta vacsina Ukrajincov so starymi a lacnymi autami sem isla inym sposobom, nakolko pri starom aute je velka pravdepodobnost ze sa na tak dlhej trase nieco fatalne pokazi a clovek zostane niekde visiet. Zaroven je jasne ze drahe auto bez dozoru v dnesnej situacii na Ua nikto nechce nechat len tak lebo vie ako by skoncilo.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 6:03 pm
od používateľa Adammd
Ludia su asi trochu zhyckani ci nie? Ja som mal hypoteku v r 2007 za tusim 5,25% a mesacne splatky cca 540€. Dnesnych 4% pri 10-15% inflacii je slusny deal IMHO.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 6:17 pm
od používateľa user27
no len dnes by si za tych 540 mesacne nic nekupil

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 6:34 pm
od používateľa Slovan_sk
Ludia nemaju radi regulacie , nariadenia , ale uvidite ako budu vykrikovat ked budu hypo o 100% vyssie ze jak je to mozne ze sa to stalo , zial moja manzelka si o mne mysli ze som paranoik lebo uz sa na to pripravujem asi 3 roky na tie zvysne uroky a stale som bol za blbca , teraz je rada ze v najhorsom by sme 1/3 hypo vyplatili cash keby bolo zle

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 7:28 pm
od používateľa Adammd
user27 napísal: Ne 16 04, 2023 6:17 pm no len dnes by si za tych 540 mesacne nic nekupil
Ale aj platy su inde. Sice aj ceny nemovitosti, ale ked sa chce, da sa. Samozrejme vo dvojici sa lahsie splaca a treba mat teda priority, vtedy som robil 1,5 uvazok, zena na materskej.
Ked je to na hrane, tak napr. miesto 15r nastavit 30r. obdobie a casom, ako sa karierne postupi, zvysia sa platy, sa moze pri zmene fixu doba splacania skracovat.

Ale vseobecne, teraz sa oplati zit na dlh, vtedy to bolo opacne, uroky +- kopirovali inflaciu.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 8:05 pm
od používateľa rmaly
Slovan_sk napísal: Ne 16 04, 2023 6:34 pm Ludia nemaju radi regulacie , nariadenia , ale uvidite ako budu vykrikovat ked budu hypo o 100% vyssie ze jak je to mozne ze sa to stalo , zial moja manzelka si o mne mysli ze som paranoik lebo uz sa na to pripravujem asi 3 roky na tie zvysne uroky a stale som bol za blbca , teraz je rada ze v najhorsom by sme 1/3 hypo vyplatili cash keby bolo zle
Tak ja to manzelke stale vravim, ze mojou filozofiou je sa v dobrych casoch (ktore su na 100% docasne) pripravovat na zle casy. Ked sa to robi spravne, tak vlastne v zlych casoch "bohatneme" a v dobrych sa rozumne uskromnujeme a kumulujeme... zatial to vychadza ako "z ucebnice"...

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 9:58 pm
od používateľa iceberg8
Dazdnik je lacnejsi ked svieti slnko :)

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 16 04, 2023 11:27 pm
od používateľa seven
Adammd napísal: Ne 16 04, 2023 7:28 pm
user27 napísal: Ne 16 04, 2023 6:17 pm no len dnes by si za tych 540 mesacne nic nekupil
[/quote
Adammd napísal: Ne 16 04, 2023 7:28 pm
user27 napísal: Ne 16 04, 2023 6:17 pm no len dnes by si za tych 540 mesacne nic nekupil

Ale vseobecne, teraz sa oplati zit na dlh, vtedy to bolo opacne, uroky +- kopirovali inflaciu.
Zrovna teraz by sa mi neplatilo zit na dlh myslim.
Vyssia inflacia ma teraz iba nevyhody pre dlznika. Stupaju vsetky zivotne naklady a zaroven aj urokove sadzby. Rast cien bytov sa zastavil resp mierne klesaju ceny a mzdy rastu tiez hlboko pod inflaciu. Ak by rastly ceny bytov s inflaciou a zaroven aj mzdy, vtedy ano , oplatilo by sa zit na dlh.

Pocas nemeckej hyperinflacie myslim rastli ceny nehnutelnosti, miezd aj akcii. Vyhercovia boli dlznici . Ale nasledne ich neskutocne osklbali znicujucou danou z nehnutelnosti.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Št 20 04, 2023 8:37 am
od používateľa xy11
wladas napísal: Ne 09 04, 2023 10:18 am
jaroslav81 napísal: So 08 04, 2023 12:57 pmv KE jednoizbové novostavby o 12,8%, čo je masaker.
BA niekde dokonca 15%, zaujimave. Hlavne ten rozdiel oproti starym je citelny.

iceberg8 napísal: So 08 04, 2023 1:38 pm Otazne je, co rastie rychlejsie? Toto vsetko pojednava v absolutnej hodnote. Ak bude inflacia 20%, byty mozu ist hore o 15% a bude to vyzerat "masakrozne", pricom budu vlastne lacnejsie..
Opticky klam..
Nie lebo mzdy neporastu o 15%
Presne, naopak budu mat tendenciu klesat, co sa uz teraz da vidiet z portalu profesia. Porovnajte platy teraz a to co bolo pred rokom alebo dvomi.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 07 05, 2023 12:23 pm
od používateľa JanH
Keď nie nové, tak aspoň staré, ale vynovené.. :wink:
“ Nové nehnuteľnosti sú pre vysoké ceny prakticky nedostupné”.

https://www.trend.sk/spravy/slovaci-upr ... position=1

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Št 25 05, 2023 10:02 pm
od používateľa polovnik

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 26 05, 2023 1:25 pm
od používateľa polovnik
este nieco k teme : NEHNUTEĽNOSTI padajú – je už lacno? Kde? Chyby pri kúpe a prenájme BYTU. Investovanie Roman Kružliak
https://www.youtube.com/watch?v=sMt1fk2 ... dex=3&t=1s

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Pi 26 05, 2023 3:12 pm
od používateľa JanH
Za tych 144,000EUR vyjde akurat 28m2. Nic moc 5142EUR/m2. :palec_dole:

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 03 06, 2023 12:46 pm
od používateľa andre
JPMorgan odhaduje, že lehota na splatenie dlhu vo výške 450 miliárd dolárov v oblasti komerčných nehnuteľností uplynie tento rok bez toho, aby bol uhradený. Morgan Stanley Wealth Management zanalyzoval, že ceny komerčných nehnuteľností by zo svojho maxima mohli klesnúť až o 40 percent.

S podobnými problémami sa potýka aj americký trh s bývaním. Morgan Stanley oznámil, že predaje domov dosiahli dno, pretože vyššie náklady na pôžičky ochromili dopyt. Jeho odborníci varovali pred možným poklesom cien o 15 až 20 percent.

https://www.trend.sk/spravy/elon-musk-v ... -skolabuje



btw. Nesto ma hlavny problem nehnutelnosti (alebo u inych nehnutelnosti aj najvaciu vyhodu) a to lokalitu. Je v strede pola za priemyselnym arealom, "socialnymi" bytmi a ubytovnami, este aj za dialnicou, hned oproti "chatkovej" oblasti. Ziadne sluzby - najblizsi obchod.. je zrejme vo Vienna gate cca. 2km daleko. Fakt lukrativna stvrt..

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: So 03 06, 2023 2:38 pm
od používateľa uhlikova_stopa
No a do toho Fiko predvolebny slub, ze ak bude vo vlade tak zavedie bonifikaciu urokov na byvanie..ze cast uroku zaplati stat, cast banka a zbytok obcan … a mozme kupivat dalej a ceny dalej stupat

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 04 06, 2023 7:25 am
od používateľa mm1809
andre napísal: So 03 06, 2023 12:46 pm btw. Nesto ma hlavny problem nehnutelnosti (alebo u inych nehnutelnosti aj najvaciu vyhodu) a to lokalitu. Je v strede pola za priemyselnym arealom, "socialnymi" bytmi a ubytovnami, este aj za dialnicou, hned oproti "chatkovej" oblasti. Ziadne sluzby - najblizsi obchod.. je zrejme vo Vienna gate cca. 2km daleko. Fakt lukrativna stvrt..
Projekt NESTO je nieco ako ten "lokalitny" nezmysel Ovocne sady pri Letisku.
Rovno za dialnicou nemali byt nikdy umiestnene taketo nehnutelnosti. Nesto je rovnako uplne mimo. Dialnica huci sama o sebe a v ovocnych sadoch este aj lietadla.
Nekoncepcne natlacit byvanie na akukolvek volnu parcelu bez regulacie :palec_dole:
Nikto kto nemusi si tam byvanie nekupi, i ked pri tych cenach pozeram si to nekupi nikto pricetny.

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 04 06, 2023 9:10 am
od používateľa JanH
mm1809 napísal: Ne 04 06, 2023 7:25 am
andre napísal: So 03 06, 2023 12:46 pm btw. Nesto ma hlavny problem nehnutelnosti (alebo u inych nehnutelnosti aj najvaciu vyhodu) a to lokalitu. Je v strede pola za priemyselnym arealom, "socialnymi" bytmi a ubytovnami, este aj za dialnicou, hned oproti "chatkovej" oblasti. Ziadne sluzby - najblizsi obchod.. je zrejme vo Vienna gate cca. 2km daleko. Fakt lukrativna stvrt..
Projekt NESTO je nieco ako ten "lokalitny" nezmysel Ovocne sady pri Letisku.
Rovno za dialnicou nemali byt nikdy umiestnene taketo nehnutelnosti. Nesto je rovnako uplne mimo. Dialnica huci sama o sebe a v ovocnych sadoch este aj lietadla.
Nekoncepcne natlacit byvanie na akukolvek volnu parcelu bez regulacie :palec_dole:
Nikto kto nemusi si tam byvanie nekupi, i ked pri tych cenach pozeram si to nekupi nikto pricetny.
Až na tu cenovku to ako úplný nezmysel nevidím. Bratislava sa už nemá kam rozrastať a táto lokalita nie je viacej vzdialená od centra ako mnohé iné zabehnuté mestské štvrte. Je tam plánovaný koncept 20minutoveho mesta a ma mat 15.000 obyvateľov, čo z tohoto projektu samo o sebe robí “malé mesto” s potenciálom plnej občianskej vybavenosti.
Ale ako píšeš, keď už začali stavať na bývalom poli (odpadli náklady spojene s projektmi v oblasti downtownu) mala tomu zodpovedať cenovka- to sa žiaľ nestalo.
Úplne inak to bolo napríklad pri Slnecniciach. Tiež zelena luka v blízkosti čistička odpadových vôd a skládka odpadu. Ale prvá fáza bola super dostupná , preto bol projekt úspešný. Aktuálne už sú zabehnutý, ceny tomu zodpovedajú (plus samozrejme aj ceny celkovo sú niekde inde ako pred 5-7rokmi).

Re: Padli uz niekedy ceny nehnutelnosti na SK?

Napísané: Ne 04 06, 2023 11:15 am
od používateľa andre
Urcite aj ceny a to kde sme v ekomonickom cykle ma vyrazny vplyv, preco sa tie byty teraz tak nepredavaju.


Koncept 20minutoveho mesta a ma mat 15.000 obyvateľov znie zaujimavo, ale kedy tam budu tie sluzby a ci vobec, nikdo dnes nevie. Skor to bude len dalsia "noclaharen".

Samozrejme byvanie je vec osobnych preferencii aj ked casto skor financnych moznosti.


Ja osobne by som nesiel byvat ani do Slnecnic. Postavili tam 1000+ bytov a ziadne skola.. navyse najbliziu skolu co tam bola zavreli, resp. z casti je tusim nejaka osobitna skola a v zbytku budovy nejaky statny urad. A teraz deti s pobytom v Slnecniciach dostavaju miesta v skole/skolke v Ovsisti (cca. 5km daleko).. proste, kde je volna kapacita.

Tym padom z rodicov su "taxikari", co kazdy den vozia deti hore dole po Bratislave. A to vacsina deti ma este nejake kruzky niekde inde.

+ vsade to mas daleko, dalsie naklady + zabity cas cestovanim. Ked si spocitas tie naklady + tvoj cas, lepsie vyjde drahsi byt v lepsej lokalite.

No skolku, samozrejme s nedostratocnou kapacitou tam tusim otvarali minuly rok, cca. 10rokov po prvych bytovkach, cize ty co tam prisli na zaciatku uz maju deti velke. A ak sa dobre pamatam prve roky tam nebol ani ziadny obchod..

Slnecnice maju aspon dobru dopravnu dostupnost, navyse tam pojde elektricka, ked ju dokoncia. Nesto ked tam postavia slubovany pocet bytov, tak si neviem prestavit to dopravu po Kopcianskej, kde uz teraz byvaju rano/vecer zacpy..