Strana 17 z 19
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Št 05 06, 2025 8:27 am
od používateľa Ladis
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 11 06, 2025 7:45 am
od používateľa Ladis
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 11:28 am
od používateľa dusantt
TESCO akcie nekupovat!!!
TESCO stores a.s. mi vytlacilo kupon, ze mi davaju zlavu 2 EUR na 19EUR Nakup zlavu, tak som nakupil za viac ako 22 EUR a zlava nikde!
Okradli ma, falosna reklama, falosny marketing, TESCO shortovat!
Pritom som splnil vsetky podmienky, vsetko boli potraviny, a aj tak mi neuznali zlavu.
Do tesca uz nakupovat nebudem a akcie TESCO predavam!
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 11:30 am
od používateľa MiBi
dusantt napísal: ↑Po 16 06, 2025 11:28 am
TESCO akcie nekupovat!!!
TESCO stores a.s. mi vytlacilo kupon, ze mi davaju zlavu 2 EUR na 19EUR Nakup zlavu, tak som nakupil za viac ako 22 EUR a zlava nikde!
nemal si v tej sume aj zalohy za flase? Zaloha za flase sa nezaratava do sumy.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 12:53 pm
od používateľa Croven
Kupón musíš uplatniť pri platení
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 1:02 pm
od používateľa dusantt
Bol som na pokladni kde bol clovek, pokladnicka nechapala, ze preco to nejde. Napisal som na podporu, preco to neslo, mozno nieco zistia.
Zalohu za flasu som mal, ale to sa odpocitalo az potom, ten kupon malo zobrat este pred platenim.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 1:46 pm
od používateľa kixog47100
Na kuponoch niekedy byva dopredna platnost.
Napr.,ze pati az od.
Alebo bez alkoholu.
A pri pocitani vysky nakupu sa mohli tie flase odratat. Tak ako sa odratava aj drogeria atd.
Ak to bol kupon len na potraviny.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 1:49 pm
od používateľa kixog47100
A dalsia vec mohol si nakup vratit.
Vo velkom.Tescu na reklamaciach - maju tam pult.
Pripadne by ti vratili 2 EUR v hotovosti alebo dalsou poukazkou bez obmedzenia na vysku nakupu.
V mensich cez veducu na pokladni.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 1:51 pm
od používateľa kixog47100
Tak isto sa na tych reklamaciach da vyjednat cena ak v letaku bola uvedene ina nez na predajni alebo ak napulte bola ina nez na blocku...
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 16 06, 2025 3:27 pm
od používateľa janicko
A ako je to s tými akciami Tesco - predať či nepredať?
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Št 19 06, 2025 7:01 pm
od používateľa Ladis

11-minutové video z Opavy.
Plánovat a pracovat na tom, může pomoci k bohatství.
Problém je jen určit, zda je bohatství 1 milion korun nebo 1 milion euro.
https://youtu.be/b_GFRZwK3yc
.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Pi 20 06, 2025 3:04 am
od používateľa Ladis
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Št 26 06, 2025 9:54 am
od používateľa Ladis
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: So 28 06, 2025 8:27 am
od používateľa Ladis
Burzovní krachy a dot-com bublina 2000-2003
Video 8 minut. https://youtu.be/lXkRHYCgi1Q

- Video.jpeg (14.24 KiB) 7618 zobrazení
V polovině roku 2000 jsem byl obelhán hloupými knihami, hloupými magazíny a hloupými webstránkami a koupil předražené akcie: Ericsson, Nokia, Corning, EMC a Sun Microsystems. Ty se hluboko propadly. Koncem 2002 jsem musel všechny levně přikoupit, aby se dostaly do plus. Od roku 2006 kupuju už jen levné akcie kvůli dividendám, s P/S < 3, P/B < 3, s dividendovým výnosem nad 3 %.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: So 28 06, 2025 9:02 am
od používateľa Ladis
Připrav se na 80 % propad akcií! 2 strategie proti Bear marketům.
České video 16 minut.
https://youtu.be/CFN4UQmsZeY

- Video.jpeg (26.21 KiB) 7600 zobrazení
Moje portfolio propad 80 % nikdy nezažije, když nikdy 80 % akcií nedám na nákup vlastního bytu. Propad 80 % hrozí jen začátečníkům, kteří mají samé 3x až 10x předražené akcie: Adobe, Airbnb, AMD, Amgen, ASML, Broadcom, Coca-Cola, CrowdStrike Holdings, Eli Lilly, Ferrari, Hermes Int., Intuit, Intuitive Surgical, Mastercard, Microsoft, Moody's, Novo Nordisk, Nvidia, Palantir, ServiceNow, Snowflake, Strategy, Tesla, Visa.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ne 06 07, 2025 4:14 am
od používateľa Ladis
Průměrné ocenění akcií v indexech 1. července 2025
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ne 06 07, 2025 10:59 am
od používateľa Ladis
Australský index ASX 20 je extrémně předražený.
Tedy jsem odstranil REITs a elektroniku a opakované sektory a vytvořil ASX 8.
A zde je nový obrázek s ASX 8
Austrálie - 8 velké firmy - index ASX 20 - ASX 8 - žádný sektor 2x - žádný REIT
Commonwealth Bank
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/cbauf/quote
BHP Group
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/bhplf/quote
CSL Ltd. (biotech)
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/cmxhf/quote
Wesfarmers Ltd. (mix)
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/wfaff/quote
Telstra Gr.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/ttraf/quote
Woodside Energy
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/wopef/quote
Woolworths Gr.
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/wolwf/quote
QBE Insurance
https://www.morningstar.com/stocks/pinx/qbeif/quote
Výhodně oceněné akcie z Austrálie (daň z dividend 0 %)
BHP Group, Rio Tinto, Fortescue, Woodside Energy, QBE Insurance
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: So 12 07, 2025 8:52 am
od používateľa Ladis
Detailní rozbor Deep Value strategie!
Video 28 minut.
https://youtu.be/YkADVCIOtyo
.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ut 22 07, 2025 6:05 pm
od používateľa Ladis
Filmový herec z Youtube hlásí dnes propad akcie Lockheed Martin minus 9 %. Ta akcie je hloupá investice. Cizí kapitál firmy je 8x vyšší než vlastní kapitál, akcie má P/B 16, letadla mají špatnou kvalitu a dostává je Rusko a Israel.
Naše firma by neměla mít cizí kapitál 3x vyšší než vlastní kapitál, musíme hledat akcie s P/B pod 3, letadla dobré kvality by měly dostávat Ukrajina a Palestina.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Št 24 07, 2025 10:07 am
od používateľa Ladis
Kamila vidí nadprůměrný výnos technologických akcií u konce,
protože v minulosti nebyl žádný sektor silnější než americký index déle jak 10 let.

České video 8 minut:
https://youtu.be/S-KtGINfDUU
Blog pro akcie https://uspesnainvestorka.cz/blog/
.

- Kamila-Kudelova.jpg (16.3 KiB) 6670 zobrazení
.
Začátečníci kupují předražené akcie, které minulé 3 roky nejvíce rostly, když začíná jejich 3-letý propad. Herci z YouTube se snaží překonat akciový index. Já kupuju už léta jen levné ale zdravé, sympatické firmy kvůli příjmu z dividend. Například: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BNP Paribas, Pfizer, BMW, British American Tobacco, Kraft Heinz, HSBC Holdings, Iberdrola.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 06 08, 2025 7:14 pm
od používateľa Ladis
Růst indexů od 1. ledna do dnes
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 06 08, 2025 7:45 pm
od používateľa Ladis
Český index AT0000726443 rostl +33,2 %
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: So 09 08, 2025 10:17 am
od používateľa Ladis
DCF ocenění akcií ZNIČÍ tvé investice: Zvol lepší cestu!
České video 16 minut.
https://youtu.be/8LBtAzDd2Ac
.

- Video.jpeg (22.86 KiB) 5901 zobrazení
.
Já počítám jen 1.000 € / kurz, abych věděl, kolik kusů akcie dostanu za 1.000 €. Kupuju jen akcie velkých starých zdravých firem, které dlouhodobě zvyšují tržby, když je dividendový výnos nad 3 %, P/S pod 3 a P/B pod 3. Od roku 2009 už mě nezajímá poměr P/E. Nahradil jsem ho s P/S a P/B.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ut 09 09, 2025 11:18 am
od používateľa Ladis
Průměrné ocenění akcií v indexech 1. září 2025
Já bych koupil levně: Allianz, AT&T, Bank of Nova Scotia, BASF, BHP Group, BMW, BNP Paribas, British American Tobacco, Enbridge, HSBC Holdings, Iberdrola, Pfizer, Sanofi, Shell, Takeda Pharmaceutical.
Ale mě zajímají jen dividendy. Nepotřebuju růst kurzů, když nikdy neprodám. Naopak chci levně přikoupit také za 5 let a za 10 let.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ut 09 09, 2025 7:17 pm
od používateľa Ladis
Video 8 minut
7 nejhorších chyb, které dělají začínající investoři
https://youtu.be/kmSgERwVNqM
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 01 10, 2025 12:24 am
od používateľa Ladis
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 01 10, 2025 9:40 am
od používateľa Ladis
Správně jsi uhádl, že v tom horním seznamu levných akcií nesmí být: Br. Am. Tobacco, HSBC, Ing Groep.
Když se nepropadly americké akcie v září, tak snad v říjnu, listopadu nebo v prosinci.
Americké akcie jsou dnes v průměru více předražené než před krachem v lednu 2000, s poměrem P/S.
Merck
Napísané: St 01 10, 2025 1:48 pm
od používateľa MiBi
Merck posilňuje vďaka pozitívnym výsledkom štúdie HYPERION
Akcie spoločnosti Merck dnes rastú o takmer 6 %, podporené výsledkami fázy 3 klinickej štúdie HYPERION pre jej liek Winrevair™ (sotatercept-csrk), ktorý je zameraný na plicnú arteriálnu hypertenziu (PAH) – zriedkavé a závažné ochorenie pľúc.
Štúdia sa zamerala na novodiagnostikovaných dospelých pacientov.
Pri kombinácii so štandardnou liečbou Winrevair znížil riziko klinického zhoršenia o 76 % v porovnaní s placebom.
Klinické zhoršenie zahŕňalo:
úmrtie z akejkoľvek príčiny,
neplánované hospitalizácie kvôli PAH,
iné formy progresie ochorenia.
Výsledky naznačujú, že Winrevair by mohol zásadne zmeniť štandard starostlivosti o pacientov s PAH.
Dáta boli prezentované na kongrese Európskej respiračnej spoločnosti a zverejnené v New England Journal of Medicine, čo podčiarkuje význam týchto zistení.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 01 10, 2025 2:59 pm
od používateľa Ladis
Včerejší růst farmácií se svádí na Donalda Trumpa. Také akcie Pfizer a Sanofi vyskočily včera 6 %. Né však JNJ a Takeda.
Shell
Napísané: Ut 07 10, 2025 1:40 pm
od používateľa MiBi
Energetický gigant Shell oznámil, že v treťom štvrťroku zaúčtuje stratu vo výške 600 miliónov USD v súvislosti so zrušením plánovaného biopalivového závodu v Rotterdame. Celkové odpisy a rezervy spojené s týmto projektom tak dosahujú už 1,4 miliardy USD. Výstavba zariadenia s plánovanou kapacitou 820 000 ton biopalív ročne bola pozastavená v roku 2023 a v septembri tohto roka definitívne zrušená z dôvodu nízkej konkurencieschopnosti projektu.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ut 14 10, 2025 6:16 pm
od používateľa Ladis
8 předražených akcií se propadlo
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ut 14 10, 2025 7:35 pm
od používateľa JUGGLER
Ladis napísal: ↑Ut 14 10, 2025 6:16 pm
8 předražených akcií se propadlo
Nie je propad ako propad. Hlavne ked investuješ od 2006
Porovnanie dlhodobé
Propad dle Ladisa:
.
.
.
Propad nekterých Ladisových hvezd:
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 15 10, 2025 9:10 am
od používateľa Ladis
Roberto Fitso dnes zas pokračuje s publikací grafů akcií, které nemám.
Ze Slovenska může celý svět očekávat jen chválu Putina
a žádosti o spojení Ruska a Slovenska v novém Sovětském svazu.
Jestli chceš publikovat akcie, které jsem držel od roku 2003 do roku 2004, pak nesmíš publikovat jejich grafy do dnešního dne. Tím jenom klameš děti z Košic. U daytradera neni rozumné publikovat 20-leté grafy jeho akcií, protože všechny akcie držel jen krátký čas.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 15 10, 2025 12:53 pm
od používateľa Ladis
Slovenská akcionářka a manažerka fondu Impulse Ventures
Poučné video by mělo vypadat takto. Ale nevím, jaká je pravda. Tedy: Na Slovensku se říká ''hej'' namísto čárky ve větě. 34-letá Petra Gordan z Košic pracuje už několik let v Praze jako manažer fondu Impulse Ventures. Dostala tam za ty léta mzdu 3 miliony euro a koupila za ně akcie pro sebe, které mají dnes hodnotu 2 miliony euro. Ráda by kupovala jen levné akcie s P/S pod 2 a P/B pod 2, ale šéf fondu ji donutil koupit pro fond předraženou akcii Palantir. Tu se povedlo prodat za pár let za 7 násobek, tedy s výdělkem 600 %. Také koupila pro fond levně akcie Walgreens Boots Alliance a ty prodala se ztrátou 300.000 €, protože letos zmizely z burzy a nemohly už se držet déle. Autor videa Milan Dubec by neměl říkat dropnul namísto klesl. Dropnul je chybně slovensky.
Slovenské video 50 minut hej
https://youtu.be/etmW9P4vXW0?si=g5YQckFTW9pEtjtz
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: St 15 10, 2025 2:42 pm
od používateľa JUGGLER
Ladis napísal: ↑St 15 10, 2025 9:10 am
Roberto Fitso dnes zas pokračuje s publikací grafů akcií, které nemám.
Ze Slovenska může celý svět očekávat jen chválu Putina
a žádosti o spojení Ruska a Slovenska v novém Sovětském svazu.
Jestli chceš publikovat akcie, které jsem držel od roku 2003 do roku 2004, pak nesmíš publikovat jejich grafy do dnešního dne.
Tím jenom klameš děti z Košic. U daytradera neni rozumné publikovat 20-leté grafy jeho akcií, protože všechny akcie držel jen krátký čas.
LADIS. Internet má pamäť. Aj táto stránka.
Samozrejme, že dnes už svojích lúzrov nepriznávaš.
Nenápadne si ich vymazal aj zo svojej stránky. Ale tu ich nevieš vymazať.
Pred krízou si ich držal a radil ľuďom. Takisto po kríze ešte dokúpil. A držal celé roky.
A keďže si ich ľudom radil ako
Akcie na stálo, i 30 let, jen pro dividendy, na dúchod, tak je tvoje portfólio vyhodnocované a vytesané do kameňa.
LADIS 2006:
BANKY to je neco !
Nejlepsi fundament = rust zisku a rust obratu a cash flow , ale i dividendy , za poslednich 10 let maji Wells Fargo , Bank of America , Citigroup , US Bancorp , Golden West , Royal Bank of Scotland a Barclays.
Wells Fargo je stará 150 let a Royal Bank o.S. je 250 let stará a ty si kupuju a uz je nikdy vice neprodam a stejne tak kupuju i Citigroup , Bank of America , Barclays.
LADIS 2007 ( pred krachom)
posting.php?mode=quote&p=2698
Ladis napísal: ↑So 12 05, 2007 4:40 pm
Z priblizne stejneho vkladu na kazdou z tech 9 akcii neco nad 8.000 šlupek mi prijdou letos po odecteni dani ze vsech dividend s vyjimkou Britanie NETTO dividendy :
159 euro netto dividendy Ericsson
137 Siemens
177 Daimler
245 Wells Fargo
306 Citigroup
321 Bank of America
341 HBOS
446 Barclays
475 euro netto dividendy Royal bank of Scotland
Britske dividendy se tedy vyplati nejlepe , dividendy asi 4,5% z dnesnich kurzu a chodi nezdanene. Z US divi berou 15% , z De divi berou 21% , z Ericssonu dividend Švédi berou 30%
Ale 2007-2010 zas asi porostou nekolikrat vice akcie Siemens , Daimler , Ericsson nez ty bank akcie.
LADIS 2012 ( po krachu )
viewtopic.php?t=1942
od používateľa Ladis » 18 Jan 2012 03:20an 2012 03:20
Ladis napísal: ↑St 18 01, 2012 3:20 am
Nyní mám investováno do 20 akcií na stálo pro dividendy jako důchod :
Barclays 20.000
Bank of America 10.000
Wells Fargo 5.000
Banco Santander 5.000
Banco Bilbao 5.000
Pfizer 5.000
Procter & Gamble 5.000
Johnson & Johnson 5.000
General Electric 5.000
United Technologies 5.000
BHP Billiton 4.000
Tesco 4.000
BP 4.000
Royal Dutch Shell 4.000
Sanofi Aventis 4.000
Vale 4.000
HSBC 4.000 euro
AT&T 4.000
Iberdrola 4.000
Telefonica 4.000
od používateľa Ladis » 18 Jan 2012 03:20
Ladis napísal: ↑St 18 01, 2012 3:20 am
Na nákup vlastního bytu mám akcie Royal Bank of Scotland, Lloyds a Citigroup. Ale ty maji potenciál růstu ještě stovky procent a několik let času na prodej.
Takže 110 000 € tých 20 dividendových akcií, 8000 v ČEZ a v RBS, Lloyds a Citi si mal 36 000 ( 3 x po 8000 a ešte si dokúpil po kríze za polovicu )
Sob Okt 03,
2015 9:13 pm
Ladis napísal: ↑Št 08 10, 2015 9:44 am
Taky
já jsem akcie Citigroup, RBS a Lloyds po krachu přikoupil, ale jen za polovinu těch peněz, co jsem měl v nich před krachem.
Dividenda HSBC je kvůli krizi dosud krácena. To platí i pro dividendy Citigroup, Bank of America, Barclays, Lloyds.
Od Royal Bank of Scotland nechodí dosud ani pence dividend. Jen banka Wells Fargo platí hezkou dividendu, vyrostlou nad stav před krizí, jestli se nepletu. Však banky se uzdravují a stát vlastní dnes už jen 10% z Lloyds Banking Group, které budou za pár měsíců prodány taky. A pak hned začne Británie prodávat ze svého konta pomalu všechny akcie RBS a pak začne RBS platit dividendy a kdo už tu akcii dlouho nenávidí a od roku 2009 do dnes levně přikoupil, bude moci prodat taky akcie RBS beze ztráty. Z finanční krize 2008-2010 si nemusel žádný akcionář odnést ztráty. Stačilo jen akcie kleslé na 1/90 levně přikoupit, aby člověk brzy došel do plus. Taková akcie banky kleslá na 1/90 se dostane do plus možná až za 50 let. Ale když se akcie kleslá na 1/90 na konci krachu přikoupila za stejnou sumu, jako byla koupena před krachem, pak zlevněný průměrný nákupní kurz je vždy kleslý jen na 1/50 a potřebných +100% do plus dělají ty nejkleslejší akcie na konci krachu už za měsíc.
Je mi moc dobře známo, že trader, obchodník, spekulant klesající akcie vždy prodá 7%, 15%, maximálně 20% pod vrcholem a ztráta ho nezajímá, žádné klesající akcie nepřikupuje. Zatimco investor, který chtěl držet každou levně koupenou akcii až do jejího předražení a pak prodat s výdělkem, nebo chtěl akcie držet až do smrti kvůli dividendám jako důchod, ten nikdy akcie neprodá se ztrátou, protože z toho důvodu je nekoupil. Ani ti dnešní čeští a slovenští miliardoví zločinci neprodávali akcie svého zločinného koncernu ruským židům se ztrátou, protože pak by ste je dnes neznali jako miliardáře.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Št 30 10, 2025 6:26 am
od používateľa Ladis

- Corn-1990-2025.jpg (59.88 KiB) 4416 zobrazení
Kdo začíná tento týden s akciemi, koupí jen ty, které minulých 5 let nejvíce rostly.
Kdo má praxi rok, dívá se na P/E nebo na KGV a hledá nízký poměr.
Kdo má praxi 25 let a hluboko se mu propadly drahé akcie 2000-2003,
ten je asi dnes multimilionář v korunách a v pesos, má vlastní byt
a asi dnes kupuje už jen dividendové akcie s nízkým P/S a P/B.
Už ho asi nezajímají akcie bez slušných dividend s P/S 4 až 400.
Ale existují chamtivci s miliardami dolarů, kteří potřebují ještě více peněz, jako ten Elon Lusk.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: So 01 11, 2025 10:31 am
od používateľa Ladis
České video 21 minut
https://youtu.be/b-9cIjVAvyA
4 strategie, které měly výnosy akcií průměrně 17 % ročně.
Byly tam mírné komplikace s neznámými parametry
a s každoroční výměnou několika akcií za jiné.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ne 02 11, 2025 7:40 am
od používateľa Ladis
Nový český YouTube kanál pro akcie,
který používá hlas pána a paní z umělé inteligence.
Technická a Fundamentální Analýza pro Akcie.
https://youtu.be/0aAilkA1VPA
.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Ne 02 11, 2025 12:00 pm
od používateľa Rokosák
Kniha A Random Walk Down Wall Street z roku 1973 na mňa silno zapôsobila – a platí to dodnes, hoci bola odvtedy viackrát čiastočne aktualizovaná, ale stále učí skromnosti.
Re: Akcie sev. Amerika a záp. Evropa
Napísané: Po 03 11, 2025 2:29 am
od používateľa Ladis