Re: Nejčernější scénář
Napísané: Št 23 10, 2008 3:16 pm
už by si mal pomaly začať zase nakupovať.Protože jsem chtěl koupit bankovní put, dost komoditních pozic jsem prodal na přelomu let 2007/2008.
Ako investovať do akcií, dlhopisov, fondov, ETF, nehnuteľností, komodít či krypto mien.
https://ako-investovat.sk/diskusia/
už by si mal pomaly začať zase nakupovať.Protože jsem chtěl koupit bankovní put, dost komoditních pozic jsem prodal na přelomu let 2007/2008.
no ty si ale strašne rafinovanýZajišťovací investici jsem udělal, před 2-3 týdny jsem koupil call na CDE a HL. Kdyby to náhodou vylétlo.
By Alexis Xydias and Camilla Hall
Oct. 23 (Bloomberg) -- Hundreds of hedge funds will fail and policy makers may need to shut financial markets for a week or more as the crisis forces investors to dump assets, New York University Professor Nouriel Roubini said.
``We've reached a situation of sheer panic,'' Roubini, who predicted the financial crisis in 2006, said at a conference in London today. ``There will be massive dumping of assets,'' and ``hundreds of hedge funds are going to go bust,'' he said.
Policy makers delivered global coordinated interest-rate cuts and bailed out banks this month to try and stem the crisis, stopping short of trading suspensions in the Group of Seven industrialized nations. Emmanuel Roman, the co-chief executive officer at GLG Partners Inc., predicted at the same event today that as many as 30 percent of hedge funds will close.
``Systemic risk has become bigger and bigger,'' Roubini said at the Hedge 2008 conference. ``We're seeing the beginning of a run on a big chunk of the hedge funds,'' and ``don't be surprised if policy makers need to close down markets for a week or two in coming days,'' he said.
Italian Prime Minister Silvio Berlusconi roiled international markets on Oct. 10, first saying world leaders were discussing shutting down global financial exchanges, and then saying he didn't mean it.
`Darwinian' Crisis
``In a fairly Darwinian manner, many hedge funds will simply disappear,'' Roman said. The hedge fund industry is stumbling through its worst year in two decades and posted its biggest monthly drop for a decade in September.
Hedge funds are mostly private pools of capital whose managers participate substantially in the profits from their speculation on whether the price of assets will rise or fall.
``Things are getting very ugly also in the emerging markets,'' Roubini said. ``We used to say when the U.S. catches a cold, the rest of the world sneezes. Well, the U.S. now has chronic and persistent pneumonia. It's becoming a mess in emerging markets.''
Developing nations' borrowing costs jumped to the highest in six years today as Belarus joined Hungary, Ukraine and Pakistan in seeking a bailout from the International Monetary Fund to help weather frozen money markets and a slump in commodities. Argentina risks defaulting for the second time this decade.
``There are about a dozen emerging markets that are now in severe financial trouble,'' Roubini said. ``Even a small country can have a systemic effect on the global economy,'' he added. ``There is not going to be enough IMF money to support them.''
Roubini, a former senior advisor to the U.S. Treasury Department, earlier this month said that the world's biggest economy will suffer its worst recession in 40 years.
``This is the worst financial crisis in the U.S., Europe and now emerging markets that we've seen in a long time,'' Roubini said. ``Things will get much worse before they get better. I fear the worst is ahead of us.''
To contact the reporters for this story: Alexis Xydias in London at axydias@bloomberg.net; Camilla Hall in London at chall24@bloomberg.net.
Last Updated: October 23, 2008 09:14 EDT

Protože se množí různé zvěsti o hrozícím defaultu prosincového futures kontraktu zlata, zvýším preventivně pozice v drahých kovech. Prostředky půjdou z putek na banky.filip glasa napísal: no ty si ale strašne rafinovanýa mi tu všetci akurát tak dokupujeme a priemerujeme
Diky.kubik napísal:ferin007-eur/czk jsem předpokládal,že vyleze na 26,ale dál to není vidět.Když budu básnit tak podle TD comba (měsíční graf),by mohlo eur stoupat 7 měsíců,ale není dokončená tlustá klesající sekvence,takže po nějaké době by se mohla dokončovat a měli bychom se dostat pod minulá minima a klesat aspon 6 měsíců pod ně.
Jak tak o tom přemýšlím, čím dál více dospívám k názoru, že jedna kapitola akciového trhu se uzavírá. BUY AND HOLD podle mne definitivně odzvonilo.Honzajs napísal:Já netvrdím, že kupuji teď. Pěkně si počkám na další pokles. To ale neznamená, že si pomalu nevybírám potenciální cíle pozdějších nákupů. Mám čas na analýzu, nic mi zatím neuteče.
Důvěra.Bobikpp napísal:Honzajs - s tym "vypredajom" US bondov - aky to bude mat vplyv na hodnotu USD?
Vnější cena (kurs) dolaru je ale až to poslední, co FED zajímá. Hlavní je vnitřní cena (inflace) a růst.Honzajs napísal: Výprodej bondů - prodejní tlak na USD + tlak na růst sazeb (přesně proti Fedu, který se podle mne chystá opět snižovat).
Schválně, kdo bude silnější. Sázím spíše na trh, než na Fed.
No, za normalnych okolnosti by som s tebou suhlasila, ale kto im kupi potom tie dalsie vyemitovane dlhopisy, ktorymi to chcu financovat?? pokial to nevezme zahranicie, tak je inflacia ako vysita[/quote]janula napísal:Vnější cena (kurs) dolaru je ale až to poslední, co FED zajímá. Hlavní je vnitřní cena (inflace) a růst.
Z jakého důvodu? Nedá se snad očekávat, že zanedlouho se právě vyplatí nakoupit a počkat pár let na možné zhodnocení a pak třeba za těch 5-10 let prodat?Honzajs napísal:Jak tak o tom přemýšlím, čím dál více dospívám k názoru, že jedna kapitola akciového trhu se uzavírá. BUY AND HOLD podle mne definitivně odzvonilo.
Taky moc nechápu, su zvědavej, s čím se Honzajs vytasí.coder napísal: Z jakého důvodu? Nedá se snad očekávat, že zanedlouho se právě vyplatí nakoupit a počkat pár let na možné zhodnocení a pak třeba za těch 5-10 let prodat?
Vzhledem k tomu, že jsem již tak udělal, tak v to doufám
Už máš nakoupeno??coder napísal: Vzhledem k tomu, že jsem již tak udělal, tak v to doufám
Zatím výběrově na české burze (mimojiné jsem hodně vsadil na Telefonicu). Podle dalšího vývoje uvidím co dál, ale raději nebudu spěchat s dalšími nákupy.Ferin007 napísal:Už máš nakoupeno??
pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.Jsem ochoten klidně i 10 a více let čekat - vzhledem k mému věku si to můžu dovolit.
Ale to platilo dycky. Viz Enron a jemu podobný.filip glasa napísal: pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.
Také počítám s tím, že až se to otočí poroste spíše pomaleji, ale podle mě je to velmi stabilní zdravá firma v odvětví, které bude spíše růst. Nedokážu si představit, že by se v budoucnu dostali do velkých problému. VěřímFerin007 napísal:Telefonice docela věřím i já. Ale je u ní zase třeba počítat s tím, že až se to otočí, tak poroste asi podstatně pomalej, než ostatní. Je to přece jen "konzerva". Nebo počítáš s jiným scénářem?
Vím a bojím se, že pokud budou ještě velké poklesy, abych nezpanikařil a ředit se nedá donekonečna.filip glasa napísal:pri dobrom výbere nikdy nebude problém s touto stratégiou. Akurát, že sem tam sa investor zmýli a kľudne sa môže stať, že takúto nepodarenú investíciu nevyležíš, ani nevysedíš.
to si nemyslím, že by to bola zrovna náhrada. Proste je to bežná vec. Ak dnes prehodnotím situáciu a myslím, že dôvody prečo som kúpil XY netvajú, takto predávam. A naopak kúpim niečo iné. Každý aktívny investor a tým je každý kto si sám vyberá akcie by si mal sledovať svoje portfólio, výsledky firiem, vyhliadky atď. A na základe toho portfólio zmeniť. Nemyslím, že by to bol odklon od stratégie buy and hold. Akurát v hektickej dobe treba pristupovať samozrejme rýchlejšie.Náhrada pro drobného investora bude aktivnější obchodování (tím nemyslím daytrading). Nic jiného mu nezbyde.
Link na 1.příspěvek tohoto tématu tam není. Nutno se podívat zpět. Link je ne můj další komentář, co mám na webu.kubik napísal:od té doby se ještě výrazně zhoršila. Spíše hrozí scénář, který je hned v 1. příspěvku tohoto tématu --klikám na ten scénář a nejde zobrazit
Díky za názor, já jsem vycházel z předpokladu, že v posledním měsíci byla skutečně velká panika a některé jinak kvalitní firmy se dostaly i na p/e pod 10, tak jsem si říkal, že se cena může blížit svému minimu (za současné situace!).Honzajs napísal:Pravidelné investování může trochu pomoci, souhlasím. Záleží na tom, kdy se začne Kdo začal 2002 je v úplně jiné situaci než ten, kdo začal třeba 2007. Já ale reagoval na koupit teď a 5-10 let na tom sedět.
no tak takto je na tom takmer každá firma. To zase nejaké terno nie je ak beriem, že zisky pôjdu dole. Má význam hľadať firmy s PE 2-4 a s vyhliadkou na dobré zisky aj na ďalšie roky, platiace slušné dividendy.dostaly i na p/e pod 10
Bacha na jednu věc. Dnešní P/E není moc směrodatné.coder napísal: Díky za názor, já jsem vycházel z předpokladu, že v posledním měsíci byla skutečně velká panika a některé jinak kvalitní firmy se dostaly i na p/e pod 10, tak jsem si říkal, že se cena může blížit svému minimu (za současné situace!).
Rozhodně si cením jakýkoli názorů, i když nepotěšujících, přiznávám, že jsem v tomto nováček, i když se snažím vzdělávat
lenže toto je skôr buy and pray. Pokiaľ máš aspoň akú takú stratégiu, tak sa ti nestane, že nakúpiš bárs čo a potom budeš iba čakať. Taký Buy and Hold, že kúpim a ani moc neviem prečo a budem "veriť", že to pôjde hore, je gambling a nie investovanie.buy&hold prupovidky o investicnom horizonte