Banky akcie , hedge fondy

Výber akcií, fundamentálna a technická analýza, obchodovanie vs. investovanie
Pravidlá fóra
Nezabudnite, prosím, že svojou prítomnosťou a diskutovaním na tomto fóre vyjadrujete svoj súhlas s vždy aktuálnymi Podmienkami používania tohto fóra. Predovšetkým prosím dbajte na slušnosť komunikácie a rešpektovanie sa navzájom. Celé Podmienky používania tohto fóra si môžte prečítať tu.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

:idea:
Nun , meine Kinder , zvazte moc dobre rozdil mezi duchodovym pripojistenim a akciemi bank Britanie.
:?: Uz to máte zvázeno , nebo mám pomoci :?:
Nez dostaneme z pojisteni nejaky vynos jako duchod nebo cokoliv ,
musime to pojisteni minimalne 12 let platit a nebo musi jednou vlozeny kapital v pojistovne aspon 12 let lezet.
Ten kapital nebo splatky nam pojistovna asi o 6% rocne zvysuje o urok , mozna jen o 3%.
Pak se po minimalne 12 letech zacne vyplacet duchod a tim se nas kapital v pojistovne postupne ztrati a na deti nezbyde nic.

Kdyz koupime za vsechny penize akcie 3 bank Britanie , pak mame ihned behem dalsiho 1 roku z toho vynos 6% na konto. A tento vynos i bez kupovani dalsich akcii je v britske libre kazdy rok temer o 10% vyssi , protoze dividendy britskych bank temer 10% rocne rostou.
Muzeme kdykoliv nekolik tisic penez vziti z tech nekolika prodaných akcii a koupit si neco.
Ten kapital v tech akciich se prumerne zdvojnasobi kazdych 10 let a i ty dividendy se zdvojnasobi kazdych 10 let , vlivem rustu kurzu i dividend prumerne 10% rocne nebo 9% rocne.
Jestli akcie tech bank porostou od 2000 do 2010 +0% , to je O.K. pro prumerny rust 100% az 200% za kazdou dekadu,
protoze od 1990 do 2000 rostly +600% , tedy ted nemusi vubec rusti , pro prumer 100% nebo 200% za 10 let , pocitano z poslednich 50 let (a z budoucich 50 let.)
Ten kapital v akciich bank Britanie nam neubyva , ale roste. A deti jej zdedi a budou miti vice nez 1000 euro mesicne dividendy , nebudou muset pracovat.
Chyba je jen , ze libra od 1.1.2007 proti korune trochu poklesla a sice vice nez euro a mene nez dolar.

Habt ihr alles verstanden :?:
Naposledy upravil/-a Ladis v Po 05 11, 2007 3:14 pm, upravené celkom 2 krát.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

No, Ladis, ne že bych byl nějakej zuřivej zastánce důchodovýho připojištění (v jeho současné podobě v ČR), ale tvoje informace o něm jsou trošku pomýlený.
Jinak ale zcela souhlasím s tím, že VĚTŠINOU se lze na důchod líp zabezpečit investováním.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis napísal::idea:

Kdyz koupime za vsechny penize akcie 3 bank Britanie , pak mame ihned behem dalsich 12 mesicu z toho vynos 6% na konto. A tento vynos i bez kupovani dalsich akcii je v britske libre kazdy rok temer o 10% vyssi , protoze dividendy britskych bank temer 10% rocne rostou.
Muzeme kdykoliv nekolik tisic penez vziti z tech nekolika prodaných akcii a koupit si neco.
Ten kapital v tech akciich se prumerne zdvojnasobi kazdych 10 let a i ty dividendy se zdvojnasobi kazdych 10 let , vlivem rustu prumerne 10% rocne nebo 9% rocne.
Ten kapital v akciich bank Britanie nam neubyva , ale roste. A deti jej zdedi a bzudou miti vice nez 1000 euro mesicne dividendy , nebudou muset pracovat.
Chyba je jen , ze libra od 1.1.2007 proti korune trochu poklesla a sice vice nez euro a mene nez dolar.

Habt ihr alles verstanden :?:
To, co píšeš o růstu dividend platilo V MINULOSTI.
Jestli to bude platit i nadále, posoudíme za 5-10 let. Já tvrdím, že nikoliv.

Navíc, tvrdit, že kapitál v akciích britských bank neubývá, když třeba RBS ztratila od ledna 1/3 své hodnoty, také není zrovna košer.
Naposledy upravil/-a Honzajs v Po 05 11, 2007 3:21 pm, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

:mrgreen:
Charles "Chuck" Prince naboural Citigroup a kdyz z funkce odejde ,
dostane odmenu 87 milionu dolaru. ( To je o 1 milion mene , nez dostanu ja , kdyz opustim zamestnani :lol: )
Jedno z vedoucích míst v bance Citigroup dostane žid Rubín. :lol:

Taky musel opustit funkci vedoucí banky Merrill Lynch - Stanley O´Neal a ten dostane za ty spáchané skody
mizernou odmenu - pouhých 161 milionu dolaru. :|
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
malvig
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 25 03, 2007 3:13 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa malvig »

"C-éčko" hezky zahučelo :twisted:
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ak US banky, tak budem uvažovať o "malej" z investičných bánk. O BSC - ešte nikdy nebola v strate (od vzniku v 1923) a napríklad aj v zlých rokoch 2000-2003 len jeden krát znížila zisk, ale stále nebola v strate. Tento rok bola 2x možnosť kúpiť ju niekde okolo 100USD. Nemá žiadny Goodwill a nerobí veľké akvizície, kde by tento GW nadobúdala (ako napr. RBS či BAC).
Každopádne vzhľadom na budúcnosť ťažko povedať, či 100USD je už dosť nízko. Vzhľadom na minulé a aktuálne zisky je to OK cena.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

Nemá žiadny Goodwill ... či 100USD je už dosť nízko. ... je to OK cena.
Tak uz se zebejvas goodwillem
ale jeste te nezajimá kurz/ zisk = P/E

100 dolaru muze bejt extremne predrazena akcie pri P/E 100 , ale je to levna akcie , má dnes P/E 8,8.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Ladis nevieš čítať?
Vzhľadom na minulé a aktuálne zisky je to OK cena.
seven
Gold Member **
Príspevky: 309
Dátum registrácie: Št 26 07, 2007 2:51 pm
Been thanked: 4 times

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa seven »

mozná výska odpisov u svetových bánk. Nevyzera to ruzovo, ale zrejme su to len odhady analytikov.



http://www.faz.net/s/RubF3F7C1F630AE4F8 ... 9B82471444
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

:idea:
Komentář na víkend weekend :
Každá velká britská nebo americká banka muže najít a oznámit během pár měsíců ještě další miliardy škod,
ale neni to pro ně nebezpečí života, to je neruinuje,
jako ty malé banky, od kterých desítky letos zkrachovaly.
Ale za půl roku snad už bude klid.
Já jsem kupoval akcie britských bank před 2 lety za dobrou cenu při P/E 12
a dnes je kupuju ještě za lepší cenu při P/E 7 a celkem mám akcie bank dnes asi 20% v mínus.
Já budu akcie britských bank kupovat ihned, když budu míti na kontě 2000 euro
a akcie aspoň 3 dny porostou.
A budu je kupovat ještě 2,5 roku až do března 2010.
Teď jsem tedy majitelem bank Barclays , HBOS , Royal Scotland, Citigroup, Bank America.
To jsou moje banky a pracují pro mne a posílají mi každý rok 5% až 7% z mojeho dnešního kapitálu v akciích.
Později až kurzy akcií vyrostou, už nebudou dividendy 5% až 7% z pozdějšího kapitálu,
ale i po letech stále 5% až 7% z dnešního kapitálu a přepočítáno na euro,
jsou dividendy britských bank každý rok téměř o 10% vyšší. :shock:

Jak jsem pravil jinde, investice do akcií britských bank je 3x výnosnější než pojištění
a výnos 6% okamžitý a každý rok o 10% vyšší a neomezeně děditelný.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ladis sorry, ale chytání padajícího nože není zrovna nejlepší strategie. Můžeš se pořezat.

Připouštíš vůbec variantu, že banky přestanou zvyšovat dividendy nebo je dokonce sníží?
Používateľov profilový obrázok
kadu
Silver Member *
Príspevky: 207
Dátum registrácie: Po 14 05, 2007 10:06 pm
Bydlisko: Prague
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa kadu »

Ladis napísal::idea:

Já jsem kupoval akcie britských bank před 2 lety za dobrou cenu při P/E 12
a dnes je kupuju ještě za lepší cenu při P/E 7 a celkem mám akcie bank dnes asi 20% v mínus.
Já budu akcie britských bank kupovat ihned, když budu míti na kontě 2000 euro
a akcie aspoň 3 dny porostou.
A budu je kupovat ještě 2,5 roku až do března 2010.


Muzu vedet kolik % tveho portfolia dela financni sektor?
Jsem aktivni prevazne na nasem webu v sekci - forum pro-investory.cz
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

Kadu, taky jsem te zadal o neco = vymazeme : Ericsson ERCB.F , EMC = EMP.F , Wells Fargo = NWT.F
a vlozime : Vossloh = VOS.F za 79,71 euro , Elexis = EEX.F za 23,44 euro , Rheinmetall = RHM.F za 60,45 euro.
Kolik % obsahují branže mojeho 100% z akcií portfolia , to je podle nákupních cen a ne podle dnešních cen :
Banky = 46% = BCS , RBS , HBOS , trochu C a BAC
Elektrotechnika = 24% = Siemens , Solon , Epcos , Sun Microsystems
Stroje = 15% = Gildemeister , Rheinmetall , Elexis , Vossloh
Auta = 7% = Daimler Mercedes Benz
Olej = 4% = Diamond Offshore Drilling
Oděvy = 4% = Adidas
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Několikrát jsem zde na fóru zmiňoval, že podíl bank na kapitalizaci trhu je na svých maximech, že bude dlouhodobě opět klesat, že lze čekat rotaci sektorů.

Zde je názorný graf:

Obrázok

Článek na závěr:

Investors Brace for More Bad Bank News
Sunday November 11, 2:21 pm ET
By Madlen Read, AP Business Writer
Wall Street, Bracing for More Bad News From Banks, Also Awaits Retail Sales, Price Indexes
NEW YORK (AP) -- The stock market this week is hoping for signs that the economy is surviving the problems in the financial sector -- and that the Federal Reserve will come to the rescue if it's not.

Investors are slowly getting a clearer picture of how much in risky and deteriorating debt securities the world's major financial institutions are holding, and they don't like what they see.

Wall Street already expects banks' portfolios to lose at least $20 billion in the fourth quarter, after announcements of anticipated writedowns of mortgage-backed securities and other debt instruments by such financial institutions as Citigroup Inc., Morgan Stanley and Wachovia Corp.

Investors have been bracing for fourth-quarter writedowns for a while, but the amount was larger than many were prepared to hear. As a result, volatility has returned to virtually all corners of Wall Street.
A video:
http://www.cnbc.com/id/15840232?video=592725145&play=1
Bobikpp
Gold Member **
Príspevky: 570
Dátum registrácie: So 10 03, 2007 2:24 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Bobikpp »

pekny graf :) zaujimalo by ma, ze co nasleduje - Ake su tvoje prognozy Honzajs? Ktory sektor pojde teraz do popredia? Ja by som si mozno tipol na healthcare - dlzka ludskeho zivota sa zvysuje, populacia starne a choroby pribudaju - co viac treba? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Sázím zejména na komodity - většina mého portfolia jsou malé komoditní akcie (zaměřené na zlato, stříbro, průmyslové kovy). Teď zkoumám jednu "malou" uranovou akcii (kapitalizace nad 500 mil USD).
malvig
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne 25 03, 2007 3:13 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa malvig »

Bobikpp napísal:Ktory sektor pojde teraz do popredia?
Já si tipnu energy sector.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Energy - taky dobrý tip
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Já bych bankovní ztráty od srpna do teď přirovnal k předkrmu. Polévka a hlavní chod teprve přijde.
Akorát to bude pro spoustu investorů obtížně stravitelné menu.

Jako na zákusku si smlsnu na rostoucí ceně zlata a zejména stříbra, ale i jiných komodit.

http://ftalphaville.ft.com/blog/2007/11/12/8817/i-3/
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Komodity ako celok rastú už takmer 10 rokov. Komoditné cykly sú síce dlhšie, ale nie je už pomaly aj neskoro? Je tam aj iný dôvod než slábnuci dolár a straty bánk? napríklad nerovnováha dopyt-ponuka a podobne?
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Čím dál více lidí se komoditám věnuje, to je fakt. Ale zatím je to pořád málo. Komodity rostou tak od roku 200/2001, tedy 6-7 let. Časově můžeme být tak v polovině růstové fáze,

Ale pravá mánie vypukne v okamžiku, kdy nejčtenější noviny budou mít na první stránce vždy cenu zlata / ropy a zprávy o novém rekordu, každá investiční společnost bude muset mít fond zaměřený na malé komoditní akcie... Těžaři budou muži roku u Timesů apod.

To bude podobné stavu technologických akcií v létě 1999. Takže pak nastane čas pomalého opouštění komoditních pozic. Do té doby máme ještě pár let čas. Cykly investování do něčeho lze rozdělit do 3 fází.

1 fáze
Obor je ještě v útlumu, pomalu nakupují "blázni" insideři budují pozice. Široká veřejnost ani netuší. Tak roky 2000-2002/3

2. fáze
Začínají kupovat sofistikovanější investoři, veřejnost možná zaregistruje růst ceny třeba zlata, ale ignoruje to a nevidí v tom investiční příležitost. Fondy zatím také nově masově nevznikají. Roky 2002/3 do teď

3 fáze
Veřejnost začíná pomalu více sledovat, začíná opatrně nakupovat. Jak cena roste, široká veřejnost se zapojuje v čím dál větší míře (i díky nově zakládaným fondům - podobně jako "Neuer Markt" fondy v Německu v roce 1999) a na závěr pak vše vrcholí mánií a následným krachem. Největší pohyby cen jsou tak obvykle ve 3. fázi.

Co se týče komodit, jsme podle mne někde na rozhraní 2. a 3. fáze, ale spíše v končící druhé fázi. Spousta lidí netuší, jaké je cena zlata, stříbra...

V roce 2007 bylo více denních závěrů zlata nad 700 i 800 USD než KUMULATIVNĚ ve všech ostatních letech a nikde se to široce nepublikuje. To není signál jakékoliv mánie.
Coudy
Platinum Member ***
Príspevky: 762
Dátum registrácie: Pi 22 06, 2007 9:14 pm
Has thanked: 29 times
Been thanked: 4 times

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Coudy »

Striebrom (zlatom) to už pomaly cuká, tak snáď to už konečne za chvíľu vypukne. :-)

Z posledného http://www.zealllc.com/2007/goldstk6.htm sa mi páči odstavec o konsolidačnej fáze.

On a final note on this chart, check out the major basing zones above. Each massive upleg of this bull was preceded by a long period of sideways-consolidating prices. These basing zones are critically important for two reasons. First, the sideways trading bleeds off the ridiculous levels of euphoria that mushroomed at the previous massive upleg’s top. Sideways-trending markets rebalance sentiment because they are so boring that they eventually drive away previously ecstatic speculators in disgust.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Podle mě už nemají komodity (kromě ropy, uranu, obilnin a pár dalších výjímek) moc prostoru k dalšímu růstu. Světovej ekonomickej cyklus už je za vrcholem, teď jedeme zase dolů. Plno kovů už zas geclo dolů (po předchozím předražení). Změnit to může akorát další výrazný oslabování dolaru, pokud si člověk ty komodity "zahedžuje".
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal: V roce 2007 bylo více denních závěrů zlata nad 700 i 800 USD než KUMULATIVNĚ ve všech ostatních letech a nikde se to široce nepublikuje. To není signál jakékoliv mánie.
Promiň, ale to není argument, to je přirozená vlastnost zlata jako uchovatele hodnoty, že se jeho (nominální) cena v průměru neustále zvyšuje (pač +/- kopíruje inflaci). Jelikož tu pořád máme inflaci, roste i cena zlata, ovšem nikoliv nutně reálně. A k tomu si přidej prudký oslabení dolaru.

PS: Jinak ale zlato taky "můžu".
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Honzajs napísal:Já bych bankovní ztráty od srpna do teď přirovnal k předkrmu. Polévka a hlavní chod teprve přijde.
Akorát to bude pro spoustu investorů obtížně stravitelné menu.

Jako na zákusku si smlsnu na rostoucí ceně zlata a zejména stříbra, ale i jiných komodit.

http://ftalphaville.ft.com/blog/2007/11/12/8817/i-3/
Promiň, ale pak mi přijde tvý vystoupení ze shortu na hlavu postyvený.
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

Honzajs predal tie opcie z dôvodu, že by na nich trhol menej než na svojich malých ťažiaroch.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Mně to na hlavu postavený nepřijde. Já netvrdím, že put na banky nebudou klesat a že na jejich put nepůjde vydělat. Každý z nás má omezený kapitál a proto je nutno pracovat s NÁKLADY OBĚTOVANÉ PŘÍLEŽITOSTI.

Pokud by třeba Citibank do roka zkrachovala,na jejich put vydělám max. 650%. Totální jejci krach je ale nepříliš pravděpodobný. Kdyby by Citi spadla o 50% na 18, tak na putkách Jan 2009, strike 30 vydělám necelých 250%.

No a moje malé komoditní akcie mi dávají větší potenciál než těchto 250% při 50% poklesu Citibank z dnešních cen. Proto putky na banky prodal a nakoupil malé komoditní akcie.

Navíc, zisk z opcí musím danit (i když od 2008 jen 15%), u akcií přesáhnu časový test a nedaním.
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

Já vím. Jenže to je v roporu s tím, co napsal teď: že pád byl teprve předkrm, hlavní chod pádu, že teprve přijde. Prodávat investici na úpatí potenciálu je trochu divný...
Ferin007
Platinum Member ***
Príspevky: 1194
Dátum registrácie: St 11 07, 2007 4:14 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ferin007 »

OK.
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Ferin007 napísal:Já vím. Jenže to je v roporu s tím, co napsal teď: že pád byl teprve předkrm, hlavní chod pádu, že teprve přijde. Prodávat investici na úpatí potenciálu je trochu divný...
Jenže put opce jsou v očekávání pádu a díky zvýšené volatiltě už drahé dost. Proto při dalším pádu o 50% se vydělá mnohem méně než % menším pádu minulý měsíc.

Příklad:
V červenci při ceně akcie 60 jsem koupil opce na MBI (strike 30, splatnost 1/2008) za 1,1. Prodal jsem je v srpnu při ceně akcie cca 50 USD za 3,8 USD. No a dnes při ceně akcie 35 stojí ta samá opce 3,6. Vidíš to? Akcie spadla za 50 na 35 a cena opce se prakticky nehla (mimo jiné úbytek časové hodnoty).

Podobně to bude s cenami opcí bank při pokračujícím pádu akcií bank.

A mne zajímá budoucí potenciál. Ten vidím lepší u malých komoditních akcií.
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

:mrgreen:
! Himmel , Arsch und Wolkenbruch , toto je diskuse BANKY a ne komodity !
Roku 2008 bude akcie Citigroup jednou z nejvýnosnejsích akcií indexu Dow Jones.
Protoze po mizernem zisku letos , bude zisk roku 2008 o 40% az 70% rusti , tedy PEG 0,2 nebo PEG 0,1

Dnesní "pod prima krize" prinese ale 5 nejvetsim investicním bankám 2. nejlepsí zisk v historii. Burzovni hodnoty 5 nejvetsich investicnich bank klesly letos o 84 miliard dolaru.
Investicní banky , to jsou Goldman Sachs , Merrill Lynch , Morgan Stanley , Lehman Brothers , Bear Stearns.
Tedy az se krach bank akcií zastaví , krásne akcie porostou 2008 a to jak tyto 5 investicní banky , tak i neinvesticní banky Citigroup a Bank America a banky Britanie a Nemecka a Italie.
Já bych ale radeji prodal ameircke banky s malým výdelkem a koupil za vsechny prachy banky Britanie - ty maji o 1% vyssi dividendy a nezdanene dividendy.
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Používateľov profilový obrázok
Honzajs
Guru Member ****
Príspevky: 2257
Dátum registrácie: So 13 01, 2007 9:58 am
Been thanked: 1 time

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Honzajs »

Opsáno a přeloženi odjinud:
Dobrý návod jak reagovat na oznamované ztráty (v případě S&L krize či LTCM to prý nebylo jinak):

1. Ignorujte první údaje o velikosti ztrát. Za chvíli budou zveřejněny větší.
2. Ignorujte i druhé údaje o velikosti ztrát, stejně budou za krátko upraveny směrem nahoru
3. Třetí čísla vynásobte koeficientem 5 až 10
4. Ignorujte pravidla 1-3 a počkejte si pár let na skutečná čísla

:wink:
Používateľov profilový obrázok
Ladis
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3798
Dátum registrácie: Št 14 12, 2006 5:18 pm
Bydlisko: Alicante
Been thanked: 14 times
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Ladis »

:shock: Citigroup akcie na burze NYSE :shock:
Obrázok
:shock: Citigroup akcie na burze NYSE :shock:
= http://isht.comdirect.de/charts/big.cha ... YS&hcmask=
♥ ♥ ♥ Akcie a burza - jediná kniha, kterou potřebuješ http://forum.nr1a.com ♥ ♥ ♥ http://nr1a.com/STOCKS.htm
Faidron
Silver Member *
Príspevky: 161
Dátum registrácie: Po 19 03, 2007 2:23 pm

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa Faidron »

radvan
Guru Member ****
Príspevky: 1262
Dátum registrácie: Ne 20 05, 2007 9:26 am
Been thanked: 6 times

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa radvan »

uz aj partners komentuje banky ...

http://www.finmag.cz/clanek/1170/
http://www.Quantpedia.com - the leading quantitative trading research company
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa jonatanus »

http://www.reuters.com/article/fundsFun ... 9620071115
BOSTON, Nov 14 (Reuters) - Hedge fund manager Edward Lampert, who built a reputation for finding undervalued stocks, boosted his stake in Citigroup Inc (C.N: Quote, Profile, Research) 12 percent during the third quarter, according to a regulatory filing on Wednesday.

But his holdings are now worth less than they were at the end of the second quarter, sparking speculation among hedge fund industry investors that Lampert's clients might suffer a rare loss this year.

According to the filing with the Securities and Exchange Commission, ESL Investments held 27.8 million Citigroup shares at the end of September. Citigroup is Lampert's third biggest holding after retailer Sears Holdings (SHLD.O: Quote, Profile, Research) and AutoNation Inc (AN.N: Quote, Profile, Research).

Lampert, who has delivered annualized returns of 24 percent since 1988, has been pouring money into Citigroup all year.

At the end of the second quarter he owned 24.8 million shares, up from 15.2 million at the end of the first quarter.

On Wednesday, when Citi's shares closed at $36.04, Lampert's stake in the company was worth roughly $1 billion, down from roughly $1.3 billion the shares were worth at the end the second quarter.

Citigroup, which had been under pressure for some time, recently said it had billions of dollars in losses related to mortgage-backed securities. Its chairman and chief executive officer, Charles Prince, resigned earlier this month.
tak to uz su myslim traja (najznamejsi value investory) co nakupuju financials: buffett, lampert, miller

a len zase podotknem, ze ked sa hentaky investory mylia, tak nase diskusie na tuto temu su vylozene.. smiesne je velmi slabe slovo
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

A ty čo Jonatanus, ideš s nimi :?: :-)
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:A ty čo Jonatanus, ideš s nimi :?: :-)
ne, premna to neni zajimave ihrisko
Používateľov profilový obrázok
filip glasa
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 11207
Dátum registrácie: Št 30 11, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Bratislava
Been thanked: 1 time
Kontaktovať používateľa:

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa filip glasa »

v čom to neni zajime? malé výnosy?
jonatanus
VETERAN MEMBER *****
Príspevky: 3224
Dátum registrácie: Št 12 04, 2007 4:02 am

Re: Banky akcie , hedge fondy

Príspevok od používateľa jonatanus »

filip glasa napísal:v čom to neni zajime? malé výnosy?
male edge, konkretne ziadne a velmi efektivny trh

tam kde sa bije buffett s rogersom ja ozaj nemam co hladat
Napísať odpoveď

Návrat na "Akcie - investovanie do akcií"