Strana 3 z 11
Re: Fio
Napísané: St 01 02, 2023 8:57 pm
od používateľa rmaly
[/quote]
Tiez som vychadzal najma z tohto(prispevok na strane 2 od aviceN, 02.01.2023):
... Oba sa pripisujú 1/12 každý mesiac, z konta môžete robiť ľubovoľný počet operácií v rámci Fia účtov, v rámci sporiaceho účtu 4x do mesiaca zadarmo, čo by malo byť postačujúce a podľa pracovníka je výnos už po zdanení
[/quote]
Chapem, ako tu poslednu vetu myslite, ale podla mna skor myslel aviceN, ze pripisane je to uz zdanene... Ale tak vysvetlilo sa to... ziadna banka na Slovensku (co ja viem) nikdy nic nepripisuje nezdanene... respektive su 2 sposoby (co mam ja skusenost)...
bud dojde rovno "cisty" urok bez nicoho, alebo tak ako v pripade fio alebo 365ky, dojde hruby vynos a v zapati ztrhnuta dan...
Re: Fio
Napísané: St 01 02, 2023 9:53 pm
od používateľa Vigrem
Kedze sa aj mne vcera pripisali uroky a zaujimalo ma, ako sa to presne rata, hral som sa s tym v Exceli a algoritmus, ktory pouzivaju, je velmi jednoduchy. Ratal som si to na zaklade mojich pohybov na ucte a sedi to presne na cent:
1.) Na konci kazdeho dna zober sumu, ktora je v tej chvili na ucte, vydel ju 365 a vynasob 0,02. Toto je urok za dany den.
2.) Pocas mesiaca uroky za jednotlive dni nascitaj a na konci posledneho dna v mesiaci ich pripis na ucet.
3.) Od noveho mesiaca zacni znova.
Dolezite je, ze takto vypocitana suma je samozrejme hruba, t.j. pred zdanenim - je to vidno aj na vypise z uctu, kde vam najprv pripisu sumu vypocitanu podla algoritmu vyssie a potom odpocitaju 19% dan.
Skuste, ci to aj vam sedi, ako pisem, mne to sedi presne na cent.
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 12:38 pm
od používateľa Roz
Taaak PSS vyráža konkurovať
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 1:31 pm
od používateľa rastislaf
Vigrem napísal: ↑St 01 02, 2023 9:53 pm
Dolezite je, ze takto vypocitana suma je samozrejme
hruba, t.j. pred zdanenim - je to vidno aj na vypise z uctu, kde vam najprv pripisu sumu vypocitanu podla algoritmu vyssie a potom odpocitaju 19% dan.
Samozrejme, ziadna banka neuvadza "cisty urok" - vzdy su uvadzane uroky z ktorych je nasledne odvedena dan.
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 2:14 pm
od používateľa samo
Roz napísal: ↑Pi 03 02, 2023 12:38 pm
Taaak PSS vyráža konkurovať
lisiak-pss.png
Akurat ta ich akcia je taka prefikana, lisiacka, ze zvyhodnene urocenie plati iba na vklady pripisane od 2.2.2023, nie na to, co tam ma klient nasporene doposial. Ani take finty, ako vsetko si poslat na iny ucet a obratom naspat na PSS neplati, kedze je to v podmienkach pokryte takto:
"
EXTRAúročenie - podmienky
- počas trvania akcie bude klientom poskytované na sumu vypočítanú ako rozdiel aktuálne nasporenej sumy a nasporenej
sumy k 1. 2. 2023, ak táto suma bude väčšia ako 0 €, a v prípade zmlúv uzatvorených od 2. 2. 2023 bude poskytované na
celú nasporenú sumu. Maximálna výška vkladov pre túto akciu nie je stanovená."
https://www.pss.sk/wp-content/uploads/V ... 2_2023.pdf
Cize to je akcia zamerana na tych, ktori medzicasom presunuli peniaze inam, napr. Fio a potom na nove vklady/ucty. Existujuce vklady sa budu urocit rovnakym urokom ako doposial ak tomu spravne rozumiem.
Ale aj tak fajn
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 4:54 pm
od používateľa Roz
rastislaf napísal: ↑Pi 03 02, 2023 1:31 pm
Samozrejme, ziadna banka neuvadza "cisty urok" - vzdy su uvadzane uroky z ktorych je nasledne odvedena dan.
Však aj vo FIO ti to zdania, mne už prišiel prvý výnos, zdanený
samo napísal: ↑Pi 03 02, 2023 2:14 pm
Akurat ta ich akcia je taka prefikana, lisiacka, ze zvyhodnene urocenie plati iba na vklady pripisane od 2.2.2023, nie na to, co tam ma klient nasporene doposial. Ani take finty, ako vsetko si poslat na iny ucet a obratom naspat na PSS neplati, kedze je to v podmienkach pokryte takto:
Ano čítal som to, ja som ešte minulý mesiac skoro všetko previedol do FIO, takže mám tam 55€, takže ak by som to tam vrátil naspäť, tak by mi to mali pekne úročiť.
Ale oplatí sa to oproti FIO, keď je to len o 0,3% viac? FIO úročí každý mesiac, PSS raz za rok.
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 9:36 pm
od používateľa zinok
samo napísal: ↑Pi 03 02, 2023 2:14 pm
https://www.pss.sk/wp-content/uploads/V ... 2_2023.pdf
Cize to je akcia zamerana na tych, ktori medzicasom presunuli peniaze inam, napr. Fio a potom na nove vklady/ucty. Existujuce vklady sa budu urocit rovnakym urokom ako doposial ak tomu spravne rozumiem.
Ale aj tak fajn
Ja to chapem tak, ze od 2.2.2023 mi ten zostatok co som mal na lisiakovi v PSS urocia len 0,69%. Ten Extra urok mi daju len na pridavny vklad.
AK neurobim nic, tak realne sa mi urokova sadzba znizuje, lebo doteraz som mal 1%.
Lisiak teda pre mna zomrel.
Re: Fio
Napísané: Pi 03 02, 2023 10:14 pm
od používateľa Vigrem
Roz napísal: ↑Pi 03 02, 2023 4:54 pm
Ano čítal som to, ja som ešte minulý mesiac skoro všetko previedol do FIO, takže mám tam 55€, takže ak by som to tam vrátil naspäť, tak by mi to mali pekne úročiť.
Ale oplatí sa to oproti FIO, keď je to len o 0,3% viac? FIO úročí každý mesiac, PSS raz za rok.
Hm... tym, ze Fio pripisuje tie uroky mesacne, tak teoreticky mozes benefitovat z vyhod zlozeneho urocenia, ale rozdiel je oproti scenaru, ze by
Fio pripisovalo uroky rocne, minimalny. Ked to dobre ratam, tak vdaka mesacnemu pripisovaniu by si mal v scenari, ze prveho januara vlozis jednorazovo sumu a pocas celeho roka s uctom uz nic nerobis, len si nechas pripisovat uroky, efektivnu rocnu sadzbu (1 + 0.02/12*0.81)^12 =
1.6321% (to uz je po zdaneni, treba to ratat tak, kedze aj dane sa ti strhavaju mesacne). Ak by Fio pripisovalo uroky rocne, tak by malo efektivnu sadzbu 2% * 0.81 =1.62%, takze realne na frekvencii pripisovania nezalezi.
Ak si stihol presunut peniaze z
Lisiaka este v januari, stale sa ti z hladiska vysky vynosu viac oplati ich tam teraz vratit, kedze tak dosiahnes efektivnu rocnu sadzbu 2.3% * 0.81 =
1.863%.
zinok napísal: ↑Pi 03 02, 2023 9:36 pm
Ja to chapem tak, ze od 2.2.2023 mi ten zostatok co som mal na lisiakovi v PSS urocia len 0,69%. Ten Extra urok mi daju len na pridavny vklad.
AK neurobim nic, tak realne sa mi urokova sadzba znizuje, lebo doteraz som mal 1%.
Lisiak teda pre mna zomrel.
Chapeme to rovnako - realne
Lisiak tymto vytrestal svojich vernych, co unho peniaze nechali pocas januara a neprehodili ich rychlo niekde inde

Kto reagoval rychlo, moze sa teraz rozhodnut, kto zareagovat nestihol/nechcel, nema podla mna dovod u Lisiaka ostavat. Napriklad ja, aj ked som odtial peniaze vybral este v januari, sa spat vracat nebudem aj kvoli takymto praktikam, povazujem to za velmi netransparentne.
Re: Fio
Napísané: So 04 02, 2023 6:11 pm
od používateľa Roz
Tak v tom prípade toto bolo asi moje najlepšie investičné rozhodnutie, lebo z Lišiaka som v januári presunul peniaze na Fio sporenie, zostalo mi tam 55€ a zároveň som zrušil jedno stavebko, kde som mal nejakých 9000€, tie peniaze som si dal poslať na Lišiaka, mali by prísť okolo 20. Februára. Pozor, v prípade zrušenia stavebka je výpovedná lehota 1 mesiac, nie 3-4 dni ako kedysi, inak by mi tie peniaze mal na Lišiakovi už v januári a mal by som po úrokoch.
Re: Fio
Napísané: Ne 05 03, 2023 5:14 pm
od používateľa wladas
Roz napísal: ↑So 04 02, 2023 6:11 pmnajlepšie investičné rozhodnutie
Urcite nie kedze toto s investovanim nema nic spolocne. To len na upresnenie.
Hlasim tiez velmi jednoduche zaregistrovanie vo Fio. Samotna registracia rychla a aktivacia uctu za menej nez 24h. Na dalsi den som tam uz mal pripisane peniaze a hned som vytvoril Fio konto. Velmi intuitivne a jednoduche.
Re: Fio
Napísané: Po 06 03, 2023 10:04 pm
od používateľa RadoD
wladas napísal: ↑Ne 05 03, 2023 5:14 pm
Roz napísal: ↑So 04 02, 2023 6:11 pmnajlepšie investičné rozhodnutie
Urcite nie kedze toto s investovanim nema nic spolocne. To len na upresnenie.
Hlasim tiez velmi jednoduche zaregistrovanie vo Fio. Samotna registracia rychla a aktivacia uctu za menej nez 24h. Na dalsi den som tam uz mal pripisane peniaze a hned som vytvoril Fio konto. Velmi intuitivne a jednoduche.
ak to dobre citam na na ten sporiaci ucet automaticky musis zalozit aj klasicky FIO ucet ( ktory je zadarmo) ? - tie 2% su velmi lakave a uvazujem ze tam presuniem cast rezervy.
Re: Fio
Napísané: Ut 07 03, 2023 6:53 am
od používateľa Adammd
Ak chces ulozit viac ako 10k€, oplati sa vkladovy ucet s vyp. lehotou(14dni) u J T banky, 2,5%, 33 dni 2,6%
https://www.jtbanka.sk/vklady/vkladove- ... u-lehotou/
Re: Fio
Napísané: Ut 07 03, 2023 7:29 am
od používateľa Fund
@RadoD...ano,ucet Fio je zadarmo
Re: Fio
Napísané: Ut 07 03, 2023 6:59 pm
od používateľa wladas
RadoD napísal: ↑Po 06 03, 2023 10:04 pmna ten sporiaci ucet automaticky musis zalozit aj klasicky FIO ucet ( ktory je zadarmo) ? - tie 2% su velmi lakave a uvazujem ze tam presuniem cast rezervy.
Ano. Zalozis klasicky ucet. Posles peniaze (bez nich nevies zalozit sporaci). A potom mozes uz FIO konto (sporiaci)
Re: Fio
Napísané: Ut 07 03, 2023 11:55 pm
od používateľa RadoD
tento produkt som si veru nevsimol az doteraz, je to chranene nejako ako terminaky v pripade problemov?
Re: Fio
Napísané: St 08 03, 2023 7:13 am
od používateľa Adammd
ano
Re: Fio
Napísané: St 08 03, 2023 2:44 pm
od používateľa Robo_1
Som jediny ktory ma moralny problem vyuzivat sluzieb bank j&t a privat (aj prima)?
Re: Fio
Napísané: St 08 03, 2023 2:48 pm
od používateľa rmaly
Robo_1 napísal: ↑St 08 03, 2023 2:44 pm
Som jediny ktory ma moralny problem vyuzivat sluzieb bank j&t a privat (aj prima)?
nie si

Re: Fio
Napísané: Ne 12 03, 2023 6:36 pm
od používateľa michalhornicheck
Ahojte,
chcel by som upozorniť na počítanie "4 odchádzajúcich platieb" mesačne na sporiacom účte vo Fio.
Do tých sa započítavajú aj zrušené prevody s odloženou(budúcou) splatnosťou.
Na tento mesiac som mal naplánované platby (niečo k brokerovi, niečo na bežný účet, na kreditný účet). Tieto som zrušil s tým, že si to pošlem 1 platbou a ešte mi zostanú 2 do zálohy.
Nepošlem veru, tieto 3 zrušené platby s 1 uskutočnenou začiatkom mesiaca dávajú dokopy 4 a systém mi hovorí, že som prekročil maximum...
Už som vo veci kontaktoval podporu, uvidíme ako zareagujú.
Re: Fio
Napísané: Ne 12 03, 2023 8:52 pm
od používateľa rmaly
michalhornicheck napísal: ↑Ne 12 03, 2023 6:36 pm
Ahojte,
chcel by som upozorniť na počítanie "4 odchádzajúcich platieb" mesačne na sporiacom účte vo Fio.
Do tých sa započítavajú aj zrušené prevody s odloženou(budúcou) splatnosťou.
Na tento mesiac som mal naplánované platby (niečo k brokerovi, niečo na bežný účet, na kreditný účet). Tieto som zrušil s tým, že si to pošlem 1 platbou a ešte mi zostanú 2 do zálohy.
Nepošlem veru, tieto 3 zrušené platby s 1 uskutočnenou začiatkom mesiaca dávajú dokopy 4 a systém mi hovorí, že som prekročil maximum...
Už som vo veci kontaktoval podporu, uvidíme ako zareagujú.
Aha, tak dobre vediet... i ked teda ja si odtial neposielam nic... skor tam poslem len tie, co mi nebudu chybat... maximalne teraz raz vyberiem ak drbnu akcie poriadne po tej SVB nahodou... Ale nad tym som sa ani nezamyslal, ze by mi 4 nestacili
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 11:05 am
od používateľa solc
https://www.fio.sk/docs/sk/Fio_banka_SK_sadzby_FO.pdf
Fio od včera zvýšil úroky na dlhších fixáciach terminovaných vkladov.
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 11:32 am
od používateľa Baba Jaga
Termiňák na 5 rokov s úrokom 2,8% nech si strčia niekam. Čakal som som,že dvihnú úrok na fio konte a na fio sporiacom účte z 2 na 2,5% a nič, po zvýšení úrokových sadzieb z 3 na 3,5%.
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 11:39 am
od používateľa PredsaJa
Baba Jaga napísal: ↑Ut 04 04, 2023 11:32 am
Termiňák na 5 rokov s úrokom 2,8% nech si strčia niekam. Čakal som som,že dvihnú úrok na fio konte a na fio sporiacom účte z 2 na 2,5% a nič, po zvýšení úrokových sadzieb z 3 na 3,5%.
Prečo by dvíhali, keď sú defacto market leader v tomto? Čo by ich malo tlačiť, keď nie konkurencia na trhu? Dobrá vôľa?

Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 11:41 am
od používateľa solc
Tiež som v to dúfal ale z ich pohľadu asi netreba. Kampaň s 2% im asi funguje(zopár ľudí poznám, čo k nim prešlo), konkurencia spi a jediná alternatíva sú vklady u j&t ale tam je vyšší limit. Takto majú pekne zisk a priestor na ďalšie zvyšovanie ak sa zobudia aj one banky co dodnes majú 0.
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 11:59 am
od používateľa Fund
...alebo zmenit EUR na CZK a do 200.000 CZK je fio urocenie 5,5%
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 12:16 pm
od používateľa JanH
Fund napísal: ↑Ut 04 04, 2023 11:59 am
...alebo zmenit EUR na CZK a do 200.000 CZK je fio urocenie 5,5%
s tymi prevodmi hore-dole CZK<>EUR je dost roboty a donedavna to bolo dost pracne. Mas k tomu nejake nove info?
https://ako-investovat.sk/diskusia/view ... 22#p175222
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 12:53 pm
od používateľa Fund
...kaslat na prevody hore-dole,ponechat prevod/zmenu na fio,aj ked je tam horsi kurz...dostavat 5,5% nie je na zahodenie
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 1:04 pm
od používateľa pedrito
CZK je momentalne oproti EUR prakticky na historickom maxime, ak by sa to pohlo inym smerom, tak z +5,5% moze odrazu byt aj realna strata. Predpokladam, ze vsetci co sem pisete, o kurzovom riziku viete, pisem to skor pre nahodnych citatelov, ktori si to mozno hned neuvedomia a chceli by dat znacnu cast uspor do CZK s vidinou nominalneho vynosu.
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 1:08 pm
od používateľa JanH
Fund napísal: ↑Ut 04 04, 2023 12:53 pm
...kaslat na prevody hore-dole,ponechat prevod/zmenu na fio,aj ked je tam horsi kurz...dostavat 5,5% nie je na zahodenie
Pocital si aj s nejakym menovym rizikom? Co ak teraz nakupis a nasledne CZK vyrazne oslabi oproti EUR-u?
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 3:00 pm
od používateľa michalhornicheck
michalhornicheck napísal: ↑Ne 12 03, 2023 6:36 pm
Ahojte,
chcel by som upozorniť na počítanie "4 odchádzajúcich platieb" mesačne na sporiacom účte vo Fio.
Do tých sa započítavajú aj zrušené prevody s odloženou(budúcou) splatnosťou.
Na tento mesiac som mal naplánované platby (niečo k brokerovi, niečo na bežný účet, na kreditný účet). Tieto som zrušil s tým, že si to pošlem 1 platbou a ešte mi zostanú 2 do zálohy.
Nepošlem veru, tieto 3 zrušené platby s 1 uskutočnenou začiatkom mesiaca dávajú dokopy 4 a systém mi hovorí, že som prekročil maximum...
Už som vo veci kontaktoval podporu, uvidíme ako zareagujú.
Na podpore uznali chybu a sľúbili nápravu, no nevedeli dať odhad.
Ponúkli mi ručne spísať papierový prevod na pobočke, že tým by to šlo prebiť.
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 3:40 pm
od používateľa polovnik
presne bacha na CZK , ako pisete CZK je na maximach , takze s CZK pozor :
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika ... i-40427669
Re: Fio
Napísané: Ut 04 04, 2023 9:25 pm
od používateľa Glogol
michalhornicheck napísal: ↑Ut 04 04, 2023 3:00 pm
michalhornicheck napísal: ↑Ne 12 03, 2023 6:36 pm
Ahojte,
chcel by som upozorniť na počítanie "4 odchádzajúcich platieb" mesačne na sporiacom účte vo Fio.
Do tých sa započítavajú aj zrušené prevody s odloženou(budúcou) splatnosťou.
Na tento mesiac som mal naplánované platby (niečo k brokerovi, niečo na bežný účet, na kreditný účet). Tieto som zrušil s tým, že si to pošlem 1 platbou a ešte mi zostanú 2 do zálohy.
Nepošlem veru, tieto 3 zrušené platby s 1 uskutočnenou začiatkom mesiaca dávajú dokopy 4 a systém mi hovorí, že som prekročil maximum...
Už som vo veci kontaktoval podporu, uvidíme ako zareagujú.
Na podpore uznali chybu a sľúbili nápravu, no nevedeli dať odhad.
Ponúkli mi ručne spísať papierový prevod na pobočke, že tým by to šlo prebiť.
To sú 4 prevody na kalend mesiac ? T j dá sa 4 prevody posl deň v mesiaci a ďalšie 4 hneď na ďalší deň 1. deň v novom kalend mesiaci ?
Re: Fio
Napísané: St 05 04, 2023 8:08 am
od používateľa michalhornicheck
Áno, malo by to byť za kalendárny mesiac.
Hneď 1.4. som si zadal a prešli mi nové prevody.
Aby sa situácia neopakovala, založil som si u nich aj fio konto - tiež je tam 2% p.a., pásmové úročenie <=10k€, a neobmedzený počet prevodov.
Tu však pozor - na 1 externý účet (mimo Fio). Resp. ten môžeš kedykoľvek zmeniť, avšak zmena sa prejaví až od ďalšieho dňa. Prevody na ďalšie(vlastné) fio účty fungujú bez tohoto nastavovania. Teda to konto sa nedá používať ako bežný účet a v jeden deň odtiaľ zaplatiť napr. 3 rôzne faktúry na 3 rôzne účty.
Takto mi to vyhovuje, na fio konte držím za 2% p.a. a mám tam nadefinovaný externý účet v mojej primárnej banke - odkiaľ robím všetky platby. V tej si držím nevyhnutné minimum, a v prípade že potrebujem viac, večer predtým si zadám prevod fio -> hlavná banka.
Platby mi tak stačí dohľadávať a relevantné sú pre mňa výpisy z jednej banky. Fio informačne.
Re: Fio
Napísané: St 05 04, 2023 10:36 am
od používateľa andre
Baba Jaga napísal: ↑Ut 04 04, 2023 11:32 am
Termiňák na 5 rokov s úrokom 2,8% nech si strčia niekam. Čakal som som,že dvihnú úrok na fio konte a na fio sporiacom účte z 2 na 2,5% a nič, po zvýšení úrokových sadzieb z 3 na 3,5%.
Od 1.4. rozsirili ponuku okrem FO aj na firmy, pri nezmenenej sadzbe cim si navysia prilev penazi. S pohladu risk managementu banky, dobra volba. Kedze budu mat tie peniaze viac diverzifikovane. A kedze konkurencia zatial "spi", neni tlak na zvysovanie urokov.
Re: Fio
Napísané: St 05 04, 2023 10:47 am
od používateľa Glogol
andre napísal: ↑St 05 04, 2023 10:36 am
Baba Jaga napísal: ↑Ut 04 04, 2023 11:32 am
Termiňák na 5 rokov s úrokom 2,8% nech si strčia niekam. Čakal som som,že dvihnú úrok na fio konte a na fio sporiacom účte z 2 na 2,5% a nič, po zvýšení úrokových sadzieb z 3 na 3,5%.
Od 1.4. rozsirili ponuku okrem FO aj na firmy, pri nezmenenej sadzbe cim si navysia prilev penazi. S pohladu risk managementu banky, dobra volba. Kedze budu mat tie peniaze viac diverzifikovane. A kedze konkurencia zatial "spi", neni tlak na zvysovanie urokov.
Suhlas. Ono 2,5% na 5rocnom termonaku sa momentalne zda blbost ale v pripade ze by prisla velka recesia a pad sadzieb k nule tak mat zafixovany 2,5% urok by bol velke terno. Resp co by sme dali za 2,5% pred 2 rokmi. Vsetko je to o tom - kto ako predpoklada buducnost.
Re: Fio
Napísané: St 05 04, 2023 11:36 am
od používateľa Kosa
Baba Jaga napísal: ↑Ut 04 04, 2023 11:32 am
…po zvýšení úrokových sadzieb z 3 na 3,5%.
Depozitna sadzba ECB po zvyseni je momentalne 3%.
Glogol napísal: ↑St 05 04, 2023 10:47 am
Ono 2,5% na 5rocnom termonaku sa momentalne zda blbost ale v pripade ze by prisla velka recesia a pad sadzieb k nule tak mat zafixovany 2,5% urok by bol velke terno. Resp co by sme dali za 2,5% pred 2 rokmi. Vsetko je to o tom - kto ako predpoklada buducnost.
Nie 2,5, ale 2,8%.
Re: Fio
Napísané: St 05 04, 2023 10:29 pm
od používateľa RadoD
michalhornicheck napísal: ↑St 05 04, 2023 8:08 am
Áno, malo by to byť za kalendárny mesiac.
Hneď 1.4. som si zadal a prešli mi nové prevody.
Aby sa situácia neopakovala, založil som si u nich aj
fio konto - tiež je tam 2% p.a., pásmové úročenie <=10k€, a neobmedzený počet prevodov.
Tu však pozor - na 1 externý účet (mimo Fio). Resp. ten môžeš kedykoľvek zmeniť, avšak zmena sa prejaví až od ďalšieho dňa. Prevody na ďalšie(vlastné) fio účty fungujú bez tohoto nastavovania. Teda to konto sa nedá používať ako bežný účet a v jeden deň odtiaľ zaplatiť napr. 3 rôzne faktúry na 3 rôzne účty.
Takto mi to vyhovuje, na fio konte držím za 2% p.a. a mám tam nadefinovaný externý účet v mojej primárnej banke - odkiaľ robím všetky platby. V tej si držím nevyhnutné minimum, a v prípade že potrebujem viac, večer predtým si zadám prevod fio -> hlavná banka.
Platby mi tak stačí dohľadávať a relevantné sú pre mňa výpisy z jednej banky. Fio informačne.
Ten sporiaci ucet sa da zalozit aj bez fio konta? Ja som bol v tom ze tam clovek musi mat fio konto a toto je akoby "poducet" ku tomu.
Re: Fio
Napísané: Št 06 04, 2023 6:32 am
od používateľa michalhornicheck
Základ je bežný účet.
Potom k tomu si môžeš založiť sporiaci účet, fio konto, ďalšie bežné účty - cez internetbanking.
Pozri posledný odsek tu:
https://www.fio.sk/bankove-sluzby/spore ... riace-ucty
Re: Fio
Napísané: Ne 14 05, 2023 7:09 pm
od používateľa wladas
Chapem to spravne ze aj na sporiaci ucet mozem mat naviazanu platobnu kartu?
Re: Fio
Napísané: Ne 14 05, 2023 7:36 pm
od používateľa Vigrem
wladas napísal: ↑Ne 14 05, 2023 7:09 pm
Chapem to spravne ze aj na sporiaci ucet mozem mat naviazanu platobnu kartu?
Nemozes, vid ich stranka
https://www.fio.sk/bankove-sluzby/spore ... riace-ucty, kde je napisane okrem ineho, ze "V čom sa Fio sporiaci účet odlišuje od Fio konta alebo bežného účtu: nie je možné vydať platobnú kartu".
Ale platobnu kartu mozes mat bud k Fio kontu (to je to, kde sa prostriedky urocia 2% do vysky 10k€), alebo k beznemu uctu (kde sa ti neurocia vobec).