Strana 3 z 6

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: So 15 07, 2023 3:15 pm
od používateľa jogo
ibi2525 napísal: So 15 07, 2023 3:08 pm zisk od otvorenia účtu = (Hodnota účtu na konci vyhodnocovaného kvartálu)/(Vložené peniaze)
zisk za 1-2Q2023= (zisk od otvorenia účtu po koniec 2Q2023)/(zisk od otvorenia účtu po koniec 4Q2022)

Doplnil som svoje čísla a toto mi vyšlo:

zisk od otvorenia účtu = 9950,70/9300= 1,0705
1,0705-1,0000=-0,0705 x 100 = 7,05%

zisk za 2Q2023= 605,43/(-1018,86) = -0.5946
-0,5946-1,0000= -1,5946 x 100 = -159,46 ...mi vyšlo čo je blbosť podľa mňa
Kumulatívny zisk od otvorenia účtu 2Q2023 máš vypočítaný dobre
Zisk za 1-2Q2023 je 1,0705/0,8829=1,2124 tj.21,24%
(Kumulatívny zisk 2Q2023/Kumulatívny zisk 4Q2022)

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: So 15 07, 2023 5:02 pm
od používateľa JUGGLER
jogo napísal: So 15 07, 2023 3:15 pm Kumulatívny zisk od otvorenia účtu 2Q2023 máš vypočítaný dobre
Zisk za 1-2Q2023 je 1,0705/0,8829=1,2124 tj.21,24%
(Kumulatívny zisk 2Q2023/Kumulatívny zisk 4Q2022)
Čiže zapisujem za 2023 +21,24%
Od začiatku ( 21.6.2021) je to +7,05%


To sedí s tým, že IBi mal na konci roku 2022 od začiatku -11,71%

Dík Jogo !
:beer:

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 31 07, 2023 4:54 pm
od používateľa ibi2525
Nakup: 31.07

1x EUNL.DE : 79.000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ne 03 09, 2023 8:11 am
od používateľa ibi2525
Nakup: 01.09

1x EUNL.DE : 78.496

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 20 09, 2023 11:13 am
od používateľa ibi2525
Včera Nakup: 19.09

1x EUNL.DE : 78.500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 02 10, 2023 8:12 pm
od používateľa ibi2525
Už som sa hneval na tie prepočty tak nainštaloval som si Porfolio Performance, nahádzal všetky údaje a myslím že by to malo byť dobre. prepočítane a malo sedieť.


Hodnoty ku 31.09.2023
Hodnota účtu: 10291,50
ETF: 9839,68
CAsh: 451,82
Ucet : +641,63


Od začiatku: 8,38%
Od začiatku roka 2023: 21,83%

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 02 10, 2023 8:41 pm
od používateľa JUGGLER
Ďakujem Ibi. Zapísané !
:beer:

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 02 10, 2023 8:51 pm
od používateľa Peter222
Kupuješ iba EUNL a od začiatku roka si +21,83%? Tak to mi prosím ťa prezraď túto zázračnú stratégiu :D

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 02 10, 2023 9:15 pm
od používateľa ibi2525
V poslednom čase kupujem EUNL, ale mam dokopy 4 rôzne ETF. A najväčší zisk mám z UST ktorí som kupoval dávnejšie a na XCS6 a ISN3 som zas v strate., ale podla prepočtov mi to sedi. A keď pozriem že na začiatku roka bola hodnota porfolia 7681,14 a teraz je 10291,50., tak myslím že to je tak.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 26 10, 2023 6:38 pm
od používateľa ibi2525
Oneskorene nahlásené a za dnes prikupene

19.10.2023. 1x.... ENUL... 76.968

26.10.2023. 2x.....UST....54.000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 01 12, 2023 8:51 am
od používateľa ibi2525
Dokupene 30.11

1x.... UST... 58.500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 07 12, 2023 10:07 am
od používateľa ibi2525
Chcel by som sa opýtať skúsenejších. Už dlhú dobu zvažujem uzavretie dvoch etf čo som nakúpil hneď na začiatku tj.

XCS6 - 10ks, 42% - minus , strata 84e

IS3N - 20ks, 14% - minus, strata 87e


Boli to prve nákupy v polke roku 2021, a skoro od začiatku to ide dole. najprv som bol rozhodnutý vytrvať a "vysedieť" pokles a uzavrieť to pri nule ale teraz zvažujem ku koncu roka to odpísať minimálne XCS6 ak nie oba ako stratu, poučenie do budúcna a peniaze vložiť do zvyšných etf čo držím. Budem vďačný za každú radu alebo postreh . ďakujem

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 07 12, 2023 11:20 am
od používateľa MiBi
Počkaj do januara , skúsenejší na tomto fóre možno vedia viac o "efekte januara":

Inštitucionálni investori predávajú akcie v decembri, aby realizovali daňovo relevantné straty a buď ich započítali s dosiahnutými ziskami, alebo vytvorili prenesené straty.
Začiatkom roka nastupuje na burze takzvaný „januárový efekt“. Je to spôsobené tým, že investori často inkasujú výrazne diskontované hodnoty z minulého roka, zvyčajne za priaznivé ocenenia.

Inak Čína dosť zle - objem priamych zahraničných investícií v Číne bol negatívny pvýkrát za 25 rokov. Zahraniční investori tak sťahujú peniaze z krajiny rýchlejšie, ako tam investujú.

Obrázok

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 13 12, 2023 1:02 pm
od používateľa jogo
ibi2525 napísal: Po 03 04, 2023 8:19 am Aktualne mam nakupene:
EUNL 58ks
IS3N 20ks
UST 75 ks
XCS6 10 ks

4GLD 5ks predane zisk 50,27 eur.

Hodnota účtu: 8806,33
ETF: 8495,12
CAsh: 311,21
Ucet : -243,94

1Q 2023: +2,82
Od začiatku: -2,15%
Bolo by dobre, aby si aspoň štvrťročne takto zosumarizoval aj svoje otvorené pozície, lebo neviem, aké maš aktuálne portfolio. Dobre by bolo, aby si počet pozícii vynásobil aktuálnou cenou, aby som to nemusel pracne dohľadávať.
Inak ta strata 80€+80€ je len 2% účtu, to je v pohode, ber to ako školné. :)
UST je Terra stablecoin alebo čo to je?...googgle mi vyhodil len stablecoin...aha ETF na Nasdaq100...tak to maš dobre vybraté svet + nasdaq, kolko % účtu maš v jednotlivých pozíciach? Tipujem, že v XCS6+IS3N maš tak 5% účtu..

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 13 12, 2023 6:53 pm
od používateľa ibi2525
01.jpg
Aktuálne pozície., zoskenované s Porfolia Performance. Posledný stlpec sú percenta takže tie percenta sú správne.
Sumár som dával zatiaľ vždy len na konci roka ale môžem aj štvrťročne.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 29 12, 2023 8:26 pm
od používateľa ibi2525
Dokupene 29.12

1x.... UST... 61.300

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 29 12, 2023 8:44 pm
od používateľa ibi2525
Schránka02.jpg
Schránka02.jpg (11.74 KiB) 8772 zobrazení
Schránka01.jpg
Hodnoty ku 31.12.2023
Hodnota účtu: 11304,63
ETF: 10857,07
CAsh: 447,56
Ucet : +1354,25


Od začiatku investovania: 15,75%
Od začiatku roka 2023: 29,55%

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 04 01, 2024 12:11 am
od používateľa JUGGLER
Ďakujem Ibi. Prajem úspešný 2024 !
:beer:

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 04 01, 2024 10:06 am
od používateľa ibi2525
Ďakujem, rovnako prajem úspešný rok aj tebe aj ostatným.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Št 04 01, 2024 2:16 pm
od používateľa ibi2525
Novy rok , prvy nakup roka , 04.01

1x.... UST... 60.000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 20 02, 2024 5:26 pm
od používateľa ibi2525
Dnes dokupené

1x.... UST... 65.500 Klasicky nákup do pasivneho investovania

10x.... QDVE... 24.500 Povedal som si po prečítaní diskusie v téme "vyber brokera" že som tiež ešte mladý (36r) verím tomu sektoru a tak otváram novu pozíciu.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 20 02, 2024 6:07 pm
od používateľa Ivix
QDVE - velky potencial, u mna tiez dnes dokupene vo vypredaji vdaka NVDA.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 06 03, 2024 9:15 am
od používateľa ibi2525
Včera nakupené :

5 x 32,500 VBTC.DE

Beriem to len ako malé percento porfolia , tak ako väčšina z nás že bitcoin ano ale len v malom. Jediná škoda že XTB má len tieto v ponuke ..vyberal som teda len podla TER.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 11 03, 2024 4:13 pm
od používateľa Nicolasx
Akym sposobom sa TER napr. 1% p.a. pri VBTC,DE stahuje u XTB? Alebo je uz TER vopred zaratany v nakupnej cene?

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Po 11 03, 2024 4:56 pm
od používateľa aviceN
To máš už premietnuté vo výkonnosti daného ETF.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 19 03, 2024 2:34 pm
od používateľa ibi2525
Dnes Nakup:

1x EUNL.DE : 89.000

Na konci mesiaca dám vyhodnotenie aj sumár držaných pozícií.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 29 03, 2024 9:40 am
od používateľa ibi2525
Hodnoty ku 31.03.2023
Hodnota účtu: 12835,17
ETF: 12707,80
CAsh: 127,37
Ucet : +2582,58


Od začiatku investovania: 28,12%
Od začiatku roka 2024: 10,73%

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 16 04, 2024 3:53 pm
od používateľa ibi2525
Dnes Nakup:

1x EUNL.DE : 89.000
1x VBTC.DE: 31,500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 17 04, 2024 4:32 pm
od používateľa ibi2525
Dnes dokúpené, uvidíme ako sa to vyvinie je to mala bočná pozícia vrámci dlhodobého investovania a tak to aj beriem a nastavil som si plán 5% portfolia mať bitcoin etf..aktuálne je to 2%

3x VBTC.DE: 31,000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 03 05, 2024 10:47 am
od používateľa ibi2525
včera nakup:

5x UST.FR : 65,4920
6x VBTC.DE: 28,9240

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 31 05, 2024 5:08 pm
od používateľa ibi2525
Nakup:

1x.... UST... 68.000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 25 06, 2024 8:58 am
od používateľa ibi2525
Včera nákup:

3x QDVE 29,500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: So 29 06, 2024 10:39 am
od používateľa ibi2525
Hodnoty ku 30.06.2023

Od začiatku investovania: 36,60%
Od začiatku roka 2024: 18,06%
Za 2Q: 6,62%

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: St 17 07, 2024 4:24 pm
od používateľa ibi2525
Prikupene dnes:

5x QDVE 29,500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Ut 06 08, 2024 12:03 pm
od používateľa ibi2525
Včera 5.8.2024 vo výpredaji nakúpené...

2x QDVE 24.500
3x UST.FR 64.000
3x EUNL 87.000

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 06 09, 2024 5:24 pm
od používateľa ibi2525
Dnes kupene

1x UST.FR 67.500

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 06 09, 2024 7:18 pm
od používateľa Ivix
ibi2525 napísal: Ut 06 08, 2024 12:03 pm 2x QDVE 24.500
Ibi nepomylil si sa? 24 bolo naposledy v aprili. Ja som dnes tiez nalozil.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 06 09, 2024 7:26 pm
od používateľa JUGGLER
Ivix napísal: Pi 06 09, 2024 7:18 pm Ibi nepomylil si sa? 24 bolo naposledy v aprili. Ja som dnes tiez nalozil.
nenaložil si niečo iné?

P.S. Dobre, že ste pripomenuli. Dám vám to do Hitparády.

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 06 09, 2024 10:02 pm
od používateľa ibi2525
Obrázok

Re: Ibiho dlhorocne pasivne investovanie

Napísané: Pi 06 09, 2024 10:05 pm
od používateľa ibi2525
Screenshot_20240906_220445_com.xtb.xmobile2.jpg
Tu je graf s xtb