Strana 3 z 5

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 10 08, 2023 12:59 pm
od používateľa slavomir16
SELL

$ICL 9 @ profit -21 % strata

Takmer na konci obchodneho dna vcera , dosiel mail z Etoro, ze akcie ICL budu prehodene ako cfd kontrakt s jednodennym poplatkom, nakolko sa ich obchoduje velmi malo a brokerovi sa to asi nevyplaca. Bohuzial nie som ochotny v tejto chvili drzat cfd a uz vonkoncom nie s kazdodennym poplatkom.
Bohuzial tu som doplatitl , ze som skor nakupoval srdcom, nez hlavou. Neodhadol a poriadne nepreveril spolocnost ICL, rozhodujucim faktorom bolo u mna, ze pouzivam ich produkty v zahrade, kde su ozaj jedni z najlepsich. Nuz za chyby sa plati...

Re: Slavove portfolio

Napísané: Po 14 08, 2023 1:31 pm
od používateľa slavomir16
Pozeral som Investicnu hitparadu za prvy polrok 2023 s dodatkom od 1.8.2021, odkedy som aktivny na Etoro.
Podla vypoctov je moja vykonnost od 1.8.2021 do dnesneho dna:

27,35 %


V uvedenej hitparade mam uvedeny udaj 3.74%. Neviem presne ako sa prislo na toto cislo. Realne je to urcite viac , aj keby Etoro pouzivalo inu metodiku vypoctu.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Po 14 08, 2023 10:29 pm
od používateľa JUGGLER
slavomir16 napísal: Po 14 08, 2023 1:31 pm Pozeral som Investicnu hitparadu za prvy polrok 2023 s dodatkom od 1.8.2021, odkedy som aktivny na Etoro.
Podla vypoctov je moja vykonnost od 1.8.2021 do dnesneho dna:

27,35 %


V uvedenej hitparade mam uvedeny udaj 3.74%. Neviem presne ako sa prislo na toto cislo. Realne je to urcite viac , aj keby Etoro pouzivalo inu metodiku vypoctu.
Prekontroloval som to. Bola tam malá chyba vo výpočte, ale rozdiel nie je veľký. Celkove máš +4,22%

P.S. Nabudúce k výsledku kvartála pridaj aj výsledok od začiatku. Aby som to ja nevypočítaval, len prekontroloval.

Kontrola výpočtu.

Keďže to máš v %, prepočet robím na hypotetických 100 000 USD.
V 2021 si mal +6,55% ...Teda hypotetických 100 000 by sa zhodnotilo na 106 550 ( 100 000 x 1,0655)
V 2022 si mal -23,48% ...Teda zo 106 550 pokles na 81 532 (106 550 x 0,7652 = 81532. )
V 2023 do konca júna si mal +27,83%. Takže 81 532 by sa zhodnotilo na 104 222 (81 532 x 1,2783)

To je celkove zhodnotenie od začiatku +4,22%

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 15 08, 2023 9:05 am
od používateľa slavomir16
ok jasne, nevedel som, ze prepocet sa berie zo sumy 100 000 USD

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 15 08, 2023 3:59 pm
od používateľa slavomir16
Vcera a dnes som previedol zopar obchodov:

BUY

$O 6 @ 58,02 USD

Reality Income sa dostalo na zaujimavu cenu, spolocnost, ktora je pojmom v oblasti realit.

SELL

$NVDA 1,63 @ prosit 190%

Realizoval sa TP nastaveny na 450 USD. Dalsie akcie tejto spolocnosti uz nevlastnim.

Re: Slavove portfolio

Napísané: St 16 08, 2023 4:16 pm
od používateľa slavomir16
BUY

$EPRT 10@23.62 USD

Jeden z najviac doporucuvanych REIT, od analitykov. Je perfektne diverzifikovany s disciplinovanym Balance Sheetom a kontinualnym rastom Revenue a ziskom. Predpoklada sa dalsi rast v dalsich rokoch na urovni 20%.
REIT prenajima nehnutelnosti pre tzv. single tenant z oblasti sluzieb, maloobchodu, zabavy, umyvarni aut , detskej starostlivosti a pod. Obsadenost nehnutelnosti je na urovni 99,9%, Najomnici su disciplinovani v plateni, aj pocas Covidovej krizi, ci momentalneho zvysovania urokov. Zaujimavy je aj div yield - 4,66% pri Payout ratio 95%

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 24 08, 2023 7:51 am
od používateľa slavomir16
Vcera som zrealizoval dva nakupy podhodnotenych, ale stale skvelych spolocnosti:

BUY

$ENPH 2@130,15 USD
$O 5@56.75 USD

Aj pri horsom guidence stale povazujem ENPH za skvelu firmu s dobrou rozvahou a pozitivnym outlookom do buducnosti.
Pri $O je paradna zlava, jeden zo synonymov REIT, ktory si pravdepodobne ponecham dozivotne. Skvela spolocnost s diverzifikovanym portfoliom najomnikov.

Re: Slavove portfolio

Napísané: St 30 08, 2023 7:03 pm
od používateľa slavomir16
Buy

$O 4@56.33 USD

Proste nedá sa odmietnuť táto zľava.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 31 08, 2023 12:18 pm
od používateľa slavomir16
Priznam sa, ze som trochu zanedbal svoj slub robit DCA na ETF fond SWDA. Posledny nakup bol v aprili tohto roka. Potom prisli nejake povinnosti v rodine, dovolenka, vsetko zacalo rast a ja som akosi nemal chut do toho vrazat peniaze. Uznavam moja chyba, porusil som zlate pravidlo DCA, slubujem si, ze odteraz sa polepsim a opat nastartujem svoje DCA na tento index.

BUY

$SWDA.L 1@ 85.30USD

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 31 08, 2023 4:15 pm
od používateľa slavomir16
Nepredpokladal som , ked som nastavoval TP pre akcie $CRM, ze sa tak rychlo zobchoduju. Po ich uspesnom earninngs v Q2, to nabralo rychly spad a ja som nestihol zareagovat , zvysenim hodnoty TP, takze....

SELL

$CRM 2,20 @ profit 46,5 %

zostala mi nepatrna cast akcii tejto spolocnosti, ktoru som v hype kupoval na vysokych poziciach este pred dvoma rokmi.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 14 09, 2023 3:13 pm
od používateľa slavomir16
SLAVO INVESTOR (USD): 27,26%. s dividendami stav za 2023 k 31.8.2023

Ocakaval som tento mesiac pokles, bolo to snad viditelne aj na americkych trhoch, ktore zacinaju nervozniet, po uspesnom prvom polroku. Za tuto dobu som sa zbavil akcii $NVDA a $CRM, ktore mi urobili krasny percentualny zisk, hoci v mojom portfoliu boli zastupene okrajovo. Zacal som budovat poziciu v $ENPH, ktorej do buducnosti verim, hoci posledne dva earnings calls a ich vyhlad na trzby neprekonali analitykov, boli dokonca pod ich konsenzom. V tomto obdobi , tak ako na zaciatku leta, zhromazdujem cash, rebelancujem portfoliu k poslednemu stvrtroku. Pri nakupoch som sa zameral najma na vyklesane REIT's $O a $VICI. Takisto som navysil aj poziciu v $PFE. Momentlane su tieto skvele spolocnosti v zlavach a bolo by hriechom ich nekupit. Poslednym nakupom je ETF $SWDA.l, ktory sa snazim kupovat formou DCA, kazdy mesiac.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 22 09, 2023 10:33 am
od používateľa slavomir16
BUY

$PFE 2 @ 32.96 USD

Naskyta sa, podobne ako pri vyklesanych RETs, skvela prilezitost na nakup za mimoriadne priaznive ceny. Tu asi netreba ocakavat nejaky zavratny rast, skor mam tuto akciu ako stabilny dividendovy prijem.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 22 09, 2023 2:16 pm
od používateľa slavomir16
SELL

$SPY5.l 1,2 @ profit 3,9 %

drzim primarne SWDA.l, SPY je pre mna uz nezaujimavy. Drzim este malicku poziciu, ktoru budem predavat akonahle sa dostane do plusovych cisel.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 26 09, 2023 3:23 pm
od používateľa slavomir16
z poslednych dni

BUY

$VICI 2@29,9
$ENPH 2@122.9
$PFE 2@32.9
$O 5@52.06

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 28 09, 2023 12:44 pm
od používateľa slavomir16
BUY

$O 1 @ 49.81
$VICI 2 @ 29.06
$BMY 2 @ 57.65

Vyuzil som dalsie prepady na trhu, kedy je market nervozny a prejavuje sa to najma v poklese REIts spolocnosti a Healthcare akcii. Na pokles $BMY som cakal dlhsie, velmi kvalitna spolocnost, aj ked to asi nie je sen Growth investorov, ale pre Value investorov prinasa vcelku zaujimavy dividendovy vynos, spolu so stabilnym businessom, je vitanym doplnkom value akcionara.
VICI a Reality Income su snad v tychto dnoch jasnym cielom nakupov retailu, ktori sa specializuje na REIT spolocnosti ako take vo svojich portfoliach.

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 10:50 am
od používateľa Joki
Slavomir, $NEE NextEra Energy nemáš v hľadáčiku :)
Občas ju sledujem a je za dobrú cenu a aj dividendu majú dobrú
NextEra Energy is the world's largest utility company, and we're proud to be built and based in America.
NextEra Energy, Inc. U.S. FPL, the largest of the subsidiaries, delivers rate-regulated electricity to approximately 5 million customer accounts, or an estimated 10 million people, across nearly half of Florida and is the third largest electric utility company in the United States.
————-
NextEra Energy je najväčšia svetová energetická spoločnosť a sme hrdí na to, že máme sídlo a sídlo v Amerike.
NextEra Energy, Inc. US FPL, najväčšia z dcérskych spoločností, dodáva regulovanú elektrinu približne 5 miliónom zákazníckych účtov alebo odhadom 10 miliónom ľudí na takmer polovici Floridy a je treťou najväčšou energetickou spoločnosťou v Spojených štátoch. .
https://www.nexteraenergy.com/company/work.html

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 3:06 pm
od používateľa PredsaJa
Joki napísal: So 30 09, 2023 10:50 am Slavomir, $NEE NextEra Energy nemáš v hľadáčiku :)
Občas ju sledujem a je za dobrú cenu a aj dividendu majú dobrú
Cena sa v poslednom období pekne zrúbala. Avšak bližší pohľad naznačuje, že to bolo z dôvodu vysokého nadhodnotenia. Dnes je akcia okolo 19x earnings, čo je cca 20 ročný priemer, pri ktorom sa obchoduje. Avšak z tých 20 rokov, bolo až 14 rokov takých, keď sa akcia obchodovala na úrovni P/E 14-16x. Až po roku 2016, spolu s inými akciami a poklesom úrokových sadzieb na nulu a spolu s vlnou nadšenia pre obnoviteľné zdroje a trend ESG, P/E úplne uletel.
Čo tým chcem povedať, že ani pri dnešnej cene tam nemáte žiadnu "margin of safety" a ak nepôjdu úrokové sadzby rýchlo dolu, tak je tam aj potenciál, že cena môže zletieť ďalších 20% bez toho, aby sme videli akýkoľvek vplyvov na fundamenty spoločnosti. Alebo inak povedané ešte, stále je tam pomerne dosť rizík, ktoré sa môžu prejaviť na nízkom výnose v budúcnosti.
Nehovoriac o riziku, že či bude spoločnosť schopná naďalej takto rásť, keď úrokové sadzby zostanú vysoko. S lacným debtom sa určite rástlo omnoho ľahšie. Ale aby nezostalo opomenuté, je to jedna z najlepších, možno najlepšia verejne obchodovateľná firmy zo sektoru utilities, stabilný business model s rastom earnings cca 7% ročne (iné utilities majú na 20 ročnej perióde 2-3%, a to sú tie lepšie).
Otázkou ale teda ostáva, či je dnes už cena atraktívna. A odpoveď? Podľa toho, aký výnos očakávate. Ak by vám stačilo dlhodobo aj cca 4-6% p.a. (pri mojich predpokladoch, vaše sa môžu odlišovať), môže byť pre vás atraktívna už dnes. Ostatní môžu čakať alebo sa obzerať niekde inde (máte desiatky tisíc ďalších možností na trhu).

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 3:50 pm
od používateľa slavomir16
Nepozeral som veľmi na túto spoločnosť, skrz bussines ktorý robí. Pre mňa je to silné regulovane odvetvie do ktorého sa zatiaľ nechystám. Skôr sa pozerám do budúcnosti vzhľadom na spoločnosti enphase energy, alebo shell ktorá sa začína obracať k zeleným investíciám.

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 4:41 pm
od používateľa Joki
Ono práve ta reguacia má svoje vyhody.
Ide o článok z 2018, ale stále aktuallny:

Ale je zde i další (pro investory zajímavější) důvod, proč Utility nabízejí relativně vyšší stabilitu příjmů a to nemá vůbec nic společného s nutností mít v domácnosti vodu nebo energie. A tím důvodem je zákon! Utility jsou totiž jediný sektor trhu, kde právo na adekvátní a přiměřenou návratnost je zakotveno ve federálním právu a to na základě precedentu Nejvyššího soudu
https://www.investicnigramotnost.cz/uti ... y-monopol/

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 4:58 pm
od používateľa hifron
Niekedy v akciach nastava osial a firma zaraba tolko, ze by stovky rokov investor musel cakat na navratnost. Situacia sa samozrejme moze zmenit, ale aj k horsiemu a firma zisk mat vobec nemusi a to dost dlho, pretoze horska draha niekedy z trhu robi krachujuce cele markety a prekonat taketo tazke stavy nie je len tak...

V politike sa to vola hladove doliny, v Amerike a UK niekde to vedia s tym pracovat a utility nie su vynimkou, ked technologie umoznili veci co mozne neboli, niekde tapaju dodnes.

A nie je to otazka mozno ani technologii, ale skorej pristupu danej samospravy, kedze niektore veci su zname stovky rokov...

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 5:10 pm
od používateľa Joki
Tak isto má aj Reit svoje plusy, firmy sú oslobodené od povinnosti platiť dane z príjmu právnických osôb, ale sú povinné vyplácať aspoň 90 % svojho zdaniteľného príjmu akcionárom prostredníctvom dividend. To vo všeobecnosti znamená, že akcionári Reit získavajú veľmi vysoké dividendové výnosy, vďaka čomu sú Reit akcie výnimočným zdrojom pasívneho príjmu.

Re: Slavove portfolio

Napísané: So 30 09, 2023 6:21 pm
od používateľa slavomir16
Presne to je jeden z dôvodov prečo ma v mojom portfóliu veľké zastúpenie Reit sektor.
Pokiaľ vezmem do úvahy zhodnotenie za 10 rokov utility sektoru, nie je pre mňa momentálne zaujímavé. Možno o 10 rokov, keď budem bližšie k dôchodku a budem pomaly preklápať časť growth portfólia, smerom k value investíciám

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ne 01 10, 2023 8:53 am
od používateľa slavomir16
Preto investujem najmä do zavedených Reit ako VICI alebo reality Income. Nejakú časť mam aj v Essential property trust

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ne 01 10, 2023 5:02 pm
od používateľa slavomir16
Snáď ešte by som pridal Simon property group. Tiež jedna zo silnejších Reit, jeden z konkurentov Reality Income.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Po 02 10, 2023 8:10 pm
od používateľa slavomir16
Tak dnes to popadalo toho viac. Okrem techno akcií. Tieto zatiaľ vyzerajú na vzostup

Re: Slavove portfolio

Napísané: Po 02 10, 2023 8:38 pm
od používateľa slavomir16
Mam zopár kandidátov na dokup.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 03 10, 2023 6:16 am
od používateľa slavomir16
Enph, O, VICI, KO

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 03 10, 2023 3:33 pm
od používateľa slavomir16
SLAVO INVESTOR (USD): 21,84%. s dividendami stav za 2023 k 30.9.2023

Samozrejem ani moje portfolio nemoze zaostat za najhorsim mesiacom v tomto roku. Tak ako sa nedarilo akciam na trhu, tak isto kleslo moje portfolio o cca 7%. S tym samozrejme kazdy investor musi ratat, najma ak je to dlhodoby investor.
V tomto momente sa snazim vyuzit prepady zaujimavych akcii na nakup za priaznive ceny. Ako som uz odhalil v prispevku nadomno su to najma REIT's a moja oblubena akcia $KO, kde som cakal takmer rok na nove dokupy. Zvazujem tiez male dokupy do Health sektora, kokretne $BMY,$JNJ a malu cast dokazem alokovat aj na silne podhodnoteny $PFE.

Re: Slavove portfolio

Napísané: St 04 10, 2023 3:10 pm
od používateľa slavomir16
BUY

$KO 3@54,96

NO COMMENT :D

Re: Slavove portfolio

Napísané: Št 12 10, 2023 3:07 pm
od používateľa slavomir16
pre kratkost casu:
vcera som zrealizoval bejake nakupy a jeden predaj po dosiahnuti TP:

SELL

$PANW zisk 53,09%

BUY

$KO 2@ 53.32
$O 1@ 50.95
$PFE 1@ 33.02
$VICI 2@ 29.47

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 17 10, 2023 1:05 pm
od používateľa slavomir16
SELL

$NFLX strata viac ako 40%

Beriem to ako vynikajucu lekciu na zaciatku mojho investovania pred dvoma rokmi. Vdaka Netflix, vela som sa od tej doby naucil :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 17 10, 2023 1:57 pm
od používateľa JUGGLER
Zajtra NFLX a TSLA zverejňujú kvartálne výsledky (po zavretí trhov ).
Pri posledných síce NFLX zišla dole -8%, ale cena pred zverejnením bola 477 ..najvyššia za 2023.
Teraz je cena 361 USD ( o 25% nižšia )

Re: Slavove portfolio

Napísané: Ut 17 10, 2023 2:01 pm
od používateľa slavomir16
JUGGLER napísal: Ut 17 10, 2023 1:57 pm Zajtra NFLX a TSLA zverejňujú kvartálne výsledky (po zavretí trhov ).
Pri posledných síce NFLX zišla dole -8%, ale cena pred bola 477 ..najvyššia v 2023. teraz je cena 361 USD.
ja som tam mal sialene nakupy este z roku 2021 cez 600 USD na akciu. Nemalo to pre mna vyznam ocakavat priblizenie sa k tejto sume. Targety su niekde okolo 450-480 USD. Proste milosrdna smrt :D

Re: Slavove portfolio

Napísané: St 18 10, 2023 12:39 pm
od používateľa slavomir16
SELL

$PBR.A zisk 11,19%

Mala cast dosiahla moj nastaveny TP. Drzim este nejake akcie, ale tiez mam nastaveny TP. Nepocitam s nimi na dlhsiu dobu.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 2:18 pm
od používateľa slavomir16
Po vcerajsich prepadoch som mal kus hotovosti na konte:

BUY

$ABT 2@ 96,14 - pohybuje sa na mojej fair value
$EPRT 3@ 21,42 - potesil by aj pokles pod 20 USD, ale aj tak som spokojny, je to kvalitny REIT s portfoliom najomcov, ktory su potrebny v kazdom pocasi
$SWDA.L 1@ 80.33 - DCA (benchmark)
$ENPH 1@116.67 - viem idem do rizika, ale sakra niekedy uz budeme musiet tu zelenu energiu zacat vyuzivat, ENPH ma skvele riesenia svojich microkonvertorov. Jednoducho ju ubija sucasny stav v US ekonomike a ich vysoke uroky.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 4:44 pm
od používateľa hodler
ENPH - tu uz si pri 170usd pisal ako o fantastickej zlave.

Cim to, ze im tak veris?

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 4:52 pm
od používateľa slavomir16
No vidíš, ale aj tak si myslím, že aj vtedy to nebol zlý deal. Ide o to na akú dlhú dobu plánuješ ponechať akcie a kde vidíš target. Ja ho vidím okolo 250 USD až 280 USD v rokoch 2025 až 2027. Snažím sa držať dlhodobo.
Myslím, že ich moat je v microinvertoroch a ich inovativnemu prístupu k riešeniu fotovoltaiky.
Velmi dobre je to vysvetlené v tomto článku.
https://seekingalpha.com/article/464080 ... ued-higher

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 7:58 pm
od používateľa Slovan_sk
Ten clanok je zamknuty , problematika " microinvertorov" ma celkom zaujima , hlavne v com by mali byt take inovativne , ak by si vedel najst nejaky clanok pripadne vysvetlenie podrobnejsie bol by som rad . Zaujima ma to cisto z technickej stranky nakolko som mal podobnu diplomovku , sice nie o menicoch a striedacoch ale o impulznych zdrojoch ale je to blizsie ako sa zda, vdaka

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 8:01 pm
od používateľa slavomir16
Páči sa.

What makes Enphase's microinverters best in best-in-class?
There are some defining features which make Enphase's products, and especially their microinverters, stand out in the renewable energy segment.

Using Enphase technology, solar microinverters are installed on each individual solar panel, in contrast with traditional solar string inverters. In this way solar panels are optimized with regard to electricity production and system failures. Microinverters make sure that a partial shade, different orientation or one broken solar panel does not impact the performance of the whole installation. Also, detection of failures or panel mismatch is quick and efficient. In this way, solar panels will be able to run at their peak efficiency more often. This can be best explained using a picture from the Enphase website, where the impact of some leaves dropping on a single solar panel is shown. In the case of Enphase microinverters, only the solar panel power output of the solar panel that is covered with leaves is impacted. For regular string inverters, leaves dropping on a single panel will impact the power output of the other solar panels as well, leading to lower efficiency:
Next to their hardware, Enphase also has a robust monitoring app to track the performance of each individual solar panel. Though monitoring tools also exist for series circuits, the level of granularity which Enphase offers is much greater, being able to detect whether there are issues with a single specific solar panel quickly.
Enphase products are reliable and safe. As the CEO writes in the 2022 investor letter:
For microinverters, our target is to stay under a 0.05% annual failure rate and, in practice, we operate close to this number.

Because of this reliability, Enphase is able to offer 25 years of warranty on their inverters, which is quite long compared with the alternatives which often only cover 10-15 years of warranty.
Enphase microinverters are compatible with many different types of solar panels, installations and power grids worldwide, making them very flexible in their application.
Because of the microinverters, the voltage on roofs will never exceed 60 Volts, which is different from string inverters. This makes Enphase products safer than some of their alternatives.
Thanks to the modular design of the microinverter technology, adding additional solar panels to the system is relatively easy.
In most residential areas, where there might exist panels oriented in different directions or partial shadow during some times of the day, Enphase's microinverters are an excellent option. The added benefit is the modularity, so you can easily detect if there's an issue with a single individual panel. Enphase's competitor SolarEdge (SEDG) sells optimizers, which manage the DC voltage and the current in each individual panel. Optimizers also have many of these benefits, but with Enphase's microinverters the DC to AC conversion takes place inside every panel itself. This can lead to higher energy outputs and a lower voltage on the roof.

So except for very straightforward situations, Enphase's microinverters are often the best option for a solar installation. In all fairness, it must be said that they are also one of the most expensive options, and whether these additional costs can be gained back depends on the additional efficiency which is reached using Enphase microinverters.

I believe these excellent characteristics and the higher price make Enphase's microinverters comparable with Apple's iPhone. Though the microinverters are their flagship product, Enphase also sells EV chargers, batteries and home energy management systems.

Re: Slavove portfolio

Napísané: Pi 20 10, 2023 10:47 pm
od používateľa JUGGLER
Enphase Energy (-15% ) sa obchoduje prudko nižšie po tom, čo spoločnosť SEDG včera večer znížila prognózu pre 3. kvartál (98,87 -17,03)
ENPH oznámi výsledky budúci týždeň (26. októbra po zatvorení); výhľad SEDG znervózňuje investorov, pokiaľ ide o report/výhľad ENPH.